Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#56400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ilyenről nem tudok.

(#56402) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#56399) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Telepítettem a kiegészítőt, de nem tudom hogy/hol kell a régi felületet kiválasztani.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56403) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#56402) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jobb felül az ikonsorban...

(#56404) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#56403) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Jah, hogy a kiegészítő ikonjára kell kattintani... :W
Én lejjebb, a youtube felületén kerestem vadul, valami új beállítási lehetőséget :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56405) tsyl válasza tsyl (#56390) üzenetére


tsyl
aktív tag

Ma délután hazaérve bekapcsolva az asztali gépet, minden tökéletesen működött..rejtély mi okozhatta az általam leírt problémákat...

17 éve a PH-n....

(#56406) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ennél a beágyazott videónál, miért nem látom az idősávot? Ha elrejtem a tálcát, akkor sem. Edge-el, Chrome-al nincs gond. Szerintem régebben Firefox-on is látszódott.

[ Szerkesztve ]

(#56407) Matthewus válasza pinnacle (#56406) üzenetére


Matthewus
őstag

Jobb klikk - Vezérlők megjelenítése, úgy látszik a lejátszónak nincs saját teljes képernyős vezérlője.

(#56408) KaiotEch válasza Matthewus (#56398) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szomorú vagyok. Köszi szépen.

(#56409) Matthewus válasza KaiotEch (#56408) üzenetére


Matthewus
őstag

Még ezt megnézheted, hátha van benne valami hasznos: [link]

(#56410) pinnacle válasza Matthewus (#56407) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Idáig a tálca sem tűnt el, most már jó. :)

(#56411) 0xmilan


0xmilan
addikt

A Stylish add-on lopja a bongeszo elozmenyeidet. [link]

(#56412) csako válasza 0xmilan (#56411) üzenetére


csako
veterán

Hoppá, még jó, hogy az 57-es verzió megjelenése óta Stylus-t használok helyette.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56413) nubreed válasza csako (#56412) üzenetére


nubreed
veterán

Ba***ameg! Akkor ezért tiltotta le az FF mai nappal a Stylisht. Előszőr nem is értettem, de így már igen.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#56414) Rimuru


Rimuru
veterán

Na szep, a Mozilla kinyira az androidos Fx-et... remelem nem akarnak ott is vegleg atterni webkitre, hanem valami ertelmesbe kezdenek bele.

Vigyázat, csalok!

(#56415) Matthewus válasza Rimuru (#56414) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem lesz webkit, a Focus Nightlyban pl. már elérhető a GeckoView a WebView helyett, az andoridos verzióval valamit kezdeni kell mert sokkal lassabb és több erőforrást is használ, mint a Chrome. Biztos, hogy lesz valami helyette.

(#56416) csako válasza Rimuru (#56414) üzenetére


csako
veterán

Azért erre erős a "kinyírta" szó: "Android users who run Firefox right now can continue to do so as the browser will work just like before. Mozilla will patch bugs and security issues so that the mobile browser remains in a workable state."

[link]

Habár én mobilon minimálisan használok böngészőt, csak 1 füllel a fórumot szoktam olvasgatni rövid ideig.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56417) Rimuru válasza Matthewus (#56415) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez jó hír, a focus fejlesztését nem követtem.

Megfelelően erős telefonnal (kb 50k> Ft) mást jól el lehet használni a böngészőt, motorikusan nincs vele gondom. A GUI nem tökéletesen (főleg a tab kezelés), de el lehet vele lenni.

Vigyázat, csalok!

(#56418) bango


bango
tag

"Csak a szöveg nagyítása" hova tűnt a FIrefox Quantumból? Köszönöm.

(#56419) EmptyParadox válasza bango (#56418) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Menu Bar -> View -> Zoom -> Zoom Text Only

(#56420) AggressiveGT


AggressiveGT
csendes tag

Sziasztok!

A aktuális Firefox-hoz van olyan kiegészítő vagy beállítás, hogy a könyvjelző eszköztárban csak ikonok legyenek láthatóak?

(#56421) Cs1csó válasza AggressiveGT (#56420) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudok róla én kézzel csinálta meg: jobb klikk tulajdonságok és a névnél visszatöröltem, majd mentés.

Ellenben van olyan kiegészítő ami friss firefox telepítésnél amikor az ikonok egyformák nincs egyedi ikon kép hozzárendelve addig ameddig nem nyitod meg az adott oldalt frissíti a ikon képeket.

[link]

(#56422) AggressiveGT válasza Cs1csó (#56421) üzenetére


AggressiveGT
csendes tag

Volt egy olyan kiegészítőm, ahol rámentem az ikonra akkor kiírta a nevét. Ha manuálisan törlöm, akkor csak az elérési útját látom. Az nekem nem elég. Amit linkeltél, annál meg nem tudtam beállítani dolgot, szerintem nincs ilyen funkciója. :(

(#56423) Matthewus válasza AggressiveGT (#56422) üzenetére


Matthewus
őstag

CSS van: Roomy Bookmarks Toolbar alternative vagy Roomy Bookmarks Toolbar css kifejezésekre keress rá, reddites és githubos találatok között nézelődj.

(#56424) csako válasza AggressiveGT (#56422) üzenetére


csako
veterán

Megoldás

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56425) #54592512


#54592512
törölt tag

Hello

a képen látható weboldal bookmark ikonja a régi logója a ps-nek és már elég rég a nyillall jelzett friss. A tab Bar-on látható ikon (legfelső karika) megfelelő ikont látok, viszont a bookmark sorban lévő sosem frissül erre. próbáltam a bookmarkot eltávolítani és vissza de változatlan. sőt még egy 62 béta firefoxban is próbáltam ott sem oké. Edgeben és Chromeban nincs gondom.

Köszöntem

[ Szerkesztve ]

(#56426) karlkani válasza #54592512 (#56425) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nekem is volt hasonló gondom egy oldallal. Akármit csináltam, nem frissült az ikonkép. Letöltöttem az SQLiteStudio-t. Megnyitottam vele a profilmappából átmásolt favicons.sqlite-t, az adott linknél kicseréltem a képet, elmentettem, majd visszatettem az eredeti helyére.

(#56427) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
Segítséget kérnék! Ma frissítettem a legújabb verzióra, és ugyan nem rögtön de nemsokára minden beállítás módosítása nélkül azt tapasztaltam, hogy semelyik oldalon nem megy a görgetés az egérrel. A gépen működik, tehát nem az egérrel van a baj. Csökkentett módban is ezt csinálja, és nem tettem fel semmilyen új kiegészítőt. Az egér egy Logitech M720.
Mi lehet a baj?

Közben kiderült, hogy Chrome böngészővel is csinálja, de egy számítógép újraindítása megoldotta a problémát. Bocsi a felesleges posztért!

[ Szerkesztve ]

(#56428) Somatom


Somatom
veterán

Sziasztok!
Odaát nem kaptam választ, ezért idelinkelem a kérdésemet. Természetesen Androidos Firefox -ról van szó. Jó lenne vmi megoldás, mert így használhatatlan a böngésző.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56429) Rimuru válasza Somatom (#56428) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez a weboldal resze.

Vigyázat, csalok!

(#56430) Somatom válasza Rimuru (#56429) üzenetére


Somatom
veterán

Az elég fura. Rendszeresen nézem ezt az oldalt Opera -val és Dolphin -nal is, de csak Firefox alatt jelenik meg az a felület.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56431) DS39 válasza Somatom (#56430) üzenetére


DS39
nagyúr

Be tudod linkelni az oldalt? (Tesztelés miatt)

[ Szerkesztve ]

(#56432) Rimuru válasza Somatom (#56430) üzenetére


Rimuru
veterán

Linkeld be ahogy DS39 mondja (ezzel kellet volna kezdeni).

Ha nem 'gyariag' erkezik akkor pl egy kiegeszito rakhatja oda.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#56433) Somatom válasza DS39 (#56431) üzenetére


Somatom
veterán

Persze. Konkrétan erről az aloldalról készült a screenshot, 61 -es Firefox alatt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56434) Bjørgersson válasza Somatom (#56433) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Keziccsókolom, az a weboldal része. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#56435) Somatom válasza Bjørgersson (#56434) üzenetére


Somatom
veterán

Most tapicskolj rá két ujjal arra a 6 collos, érintős kijelzőre, amin teszteled az Androidos Firefoxon és nézd meg, hogy mi történik nagyításnál! Az alsó sáv eljesen eltakarja a tartalmat. Értem én, hogy ez a weboldal része, csak azt magyarázd el légyszi, hogy ugyanazon az eszközön, három, asztali kliens módra állított böngésző közül, miért csak Firefox -szal jelenik meg!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56436) EmptyParadox válasza Somatom (#56435) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Érdekes, nálam se desktopon, se androidon nincs olyan sáv. Bár mindkét helyen megy az uBlock + egyéb privacy kiegészítők.

És ha uBlock element pickerrel csak szimplán elrejtenéd?

[ Szerkesztve ]

(#56437) DS39 válasza Bjørgersson (#56434) üzenetére


DS39
nagyúr

ez érdekes. most én is PC-s firefoxban nyitottam meg, nálam nincs. pedig kikapcsoltam a követésvédelmet, és az ublockot az oldalon.

amúgy ja, ublock-kal ki lehetne blokkolni ezt a div-et az oldalból.

(#56439) vlevi válasza #20749568 (#56438) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam még éppen elfogadható kateória a telefonon a Firefox (Alcatel Idol3 5.5, Snapdragon 615, Android 6), de táblagépen (Lenovo Yoga2, Intel Atom Z3745, Android 5) szinte használhatatlan. Ellenben a Chrome nagyon jól használható rajtuk. Viszont PC-n a Chrome-t ki nem állhatom, ott csakis a FF

(#56440) EmptyParadox válasza #20749568 (#56438) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

S625-tel nálam teljesen jól megy. :)

[ Szerkesztve ]

(#56441) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,

A béta channelnél a könyvjelzők hozzáadása és a törlésére szolgáló csillagnál ellehet tüntetni az oldalnak a képét?

(#56442) Somatom


Somatom
veterán

Köszönöm mindenkinek, aki segített, utánanézek ennek az uBlock addon -nak!

Aweriot:
Nem könnyű Androidra jó böngészőt találni. Nekem volt egy, ami mindenben tökéletesen megfelelt az elvárásaimnak. Dolphin. De, Android 7 -től megszűnt egy számomra nagyon értékes funkciója. Nagyításnál már nem tördeli át a szöveget. Azóta keresek egy tuti böngészőt, eddig nem sok sikerrel. Mindamellett, a Firefox, alapítványi háttere miatt mindíg is szimpatikus volt, minden eszközömre telepítem akkor is, ha nem a fő böngészőm. Ellentétben a Chrome -mal, ami lehet bármilyen jó, de mivel a Google lépten-nyomon a pofámba tolja, ezért minden eszközömön automatikusan, azonnal tiltom.

Más:
Van egy másik problémám is ezzel a Firefox -szal. LastPass a jelszókezelőm. Ha a plugin -ban próbálok belépni a fiókomba, akkor a login -ra egy üres, fehér felület a válasz. Ha egy, már megjegyzett oldalon, az ikonra bökve próbálok belépni, akkor csak "kőröz", de nem történik semmi. Két eszközön is próbáltam, Android 6.0.1 és 7.1.1 alatt. Webes felületen és Dolphin alatt, a Dolphinos beépülőjével símán be tudok lépni, tehát a Firefoxos addon -nal lehet vmi hiba (ami egyébként az addon lista szerint a legfrissebb). Tud vki vmit erről a hibáról?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56443) bango válasza EmptyParadox (#56419) üzenetére


bango
tag

Nincs menu bar, de guglizással meglett hogy érem el. Kösz.

(#56444) EmptyParadox válasza bango (#56443) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

De van, jobb klikk az UI-ra, ahol a Customize-t is eléred, és ott be lehet pipálni a Menu bart.
Vagy megnyomod az alt-ot, és előjön ideiglenesen. :)

Én így találtam megoldást a problémádra.

[ Szerkesztve ]

(#56445) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan firefox beépülő, amivel lehet bizonyos honlapokon automatikusan pipát tenni a checkbox-ba (Akár a PH! bejelentkezési oldalon)?
[kép]

üdv.

.

(#56446) Rimuru válasza Troy. (#56445) üzenetére


Rimuru
veterán

LastPass nem tudja?

passff-nél bármilyen mezőt fel tudsz venni így a checkbox is megy.

Vigyázat, csalok!

(#56447) Troy. válasza Rimuru (#56446) üzenetére


Troy.
addikt

Nem tudok róla és nem is találtam a beállításokban.

.

(#56448) Rimuru válasza Troy. (#56447) üzenetére


Rimuru
veterán

Pedig van, gyorsan megneztem neked. (csavarkulcs -> csavarkulcs)

Vigyázat, csalok!

(#56449) moma


moma
őstag

Sziasztok. Androidon nem indulnak el a videók, egy hete lehet talán ez, vagy még annyi sem korábban minden OK volt. Chrome-ban jók, de azt nem szeretem. Van ötletetek mit tegyek?

we all deserve a bit of luck.

(#56450) hp16


hp16
tag

Sziasztok
Asztali pc-n Win 7-el azt kezdte csinálni a Firefox,hogy elkezdek nézni Youtube-on egy videót,és pár másodpercen belül elkezd akadozni a kép,utána meg is áll,a hang megy tovább,ha beleterek akkor ugyanez,pár másodpercet megy,szaggat,kép megáll,hang megy tovább.Legfrissebb Flash Player van fennt.
Mi lehet a baj?köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.