Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) Noxy válasza brugo (#57870) üzenetére


Noxy
veterán

Direkt erre van kitalálva, csak sajnos nem FF.
https://www.avast.com/hu-hu/secure-browser

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#57902) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Az S3 translator mikor szűnt meg?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57903) Cs1csó válasza Pityu. (#57902) üzenetére


Cs1csó
félisten

Talán valamikor az ősszel került ki az FF áruházából, lehet még most is fejlesztik de nem érhető el hivatalosan én az IM translator-t ajánlom helyette.

[ Szerkesztve ]

(#57904) Pityu. válasza Cs1csó (#57903) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hogyan működik?Mert itt ugye úgy volt,hogy nem új oldalt nyitott vagy ugrott fel ablak hanem magát az oldalon lévő szöveget fordította le.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57905) Cs1csó válasza Pityu. (#57904) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez "sajnos" egy új lapon nyitja meg de ott teljesen lefordítva mint az S3. DE itt is van egy Inline fordítási lehetőség és több a variáció:

Ezt a szövegrészt:

Így is le tudja fordítani:

Vagy itt is működik ha kijelölsz egy szövegrészt akkor a jobb alsó sarkában megjelenik egy kis buborék és arra kattintva egy kis ablakban fordítja le a kijelölt részt itt fel is tudja olvasni.

A fentebb említett azért lehet jó mert ugye nem tökéletes a fordítás és ha valami nem tiszt akkor ott az eredeti a sortöréses megoldás is segíti a mondatok jobb átláthatóságát.

[ Szerkesztve ]

(#57906) Pityu. válasza Cs1csó (#57905) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na majd felírom magamnak az app nevét,egyenlőre sikerült letöltenem és manuálisan felrakni az s3 translatort.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57907) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ilyet se pipáltam még,ha elindítom firefox alatt a facebookot fel megy a processzor használat néha megakad az egér,ha kilépek minden rendbe jön.Lehet tényleg valami kiegészítő.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57908) HookR


HookR
addikt

Nálatok 65.0.1-re frissítés után működik rendesen az Ublock Origin? Nálam például azóta Youtube reklámokat nem blokkolja.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#57909) Cs1csó válasza HookR (#57908) üzenetére


Cs1csó
félisten

Töröld az UBO-t - indítsd újra a böngészőt esetleg egy CCleaner futtatás ha van - és telepítsd újra.

(#57910) HookR válasza Cs1csó (#57909) üzenetére


HookR
addikt

Így már működik rendesen, thx.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#57911) Somatom


Somatom
veterán

Sziasztok!
Androidos Firefox 60 -hoz keresek ikonos zoom kiegészítőt. Idős embernek kéne, rossz a keze, nem megy neki egérrel a duplaklikk-nyomvatartós zoom. Tud vki beváltat?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57912) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na úgy néz ki meg van a ludas,mi okozta a facebook megakadó oldal frissítését mikor be se jött kép vagy állandóan frissítette az oldalét ezzel megbénítva az egészet,vagy a változásokra rákattintva nem ugrott oda ahova kellet volna neki.De,hogy ez hogy a tökömbe került a kiegészítők közzé azt nem tudom,mert nem én telepítettem az tuti.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57913) Cs1csó válasza Pityu. (#57912) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

(#57914) Matthewus válasza Somatom (#57911) üzenetére


Matthewus
őstag

(#57915) Somatom válasza Matthewus (#57914) üzenetére


Somatom
veterán

Van root jogom, meg is tudnám csinálni, de nekem egy +/- gomb kéne a Firefox -ban, mondjuk az eszköztáron, vagy floatingban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57916) Matthewus válasza Somatom (#57915) üzenetére


Matthewus
őstag

A billentyűkombinációk, amik az első linkben vannak nem mennek? Androidon nem lehet az eszköztárhoz adni gombokat. Lebegő menü talán: [link] ez nem zoom-os, de lebegő menüs, nem tudom megy-e Androidon. Kész megoldást nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#57917) Somatom válasza Matthewus (#57916) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem értem. "Menu+I" Egy billentyűzeten melyik a menu gomb? Egyébként Dolphin -ban van pinch zoom button, ami egy mozgatásnál előjövő, floating +/- gomb. Na, nekem ilyen kéne, mert a Dolphin -t sajnos, már nem fejlesztik és hajlamos összeomlani. Ott a kérdező nem túl tájékozott, mert az RK3188 -asra létezik olyan ROM, amiben van egy rendszer szintű "mouse wheel zoom" opció. Ez egy nagyon jó dolog. Nyomvatartott egérgörgő forgatásra zoomol. Sajnos, más SOC -ra még nem láttam ilyen lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57918) Matthewus válasza Somatom (#57917) üzenetére


Matthewus
őstag

(#57919) Somatom válasza Matthewus (#57918) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Majd megpróbálom. Alapból nincs ilyenem, de External Keyboard Helper -rel megpróbálok remapolni ilyen menu gombot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57920) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok.

Az mitol lehet hogy ha néha youtube-ozok es gyorsan belekattintok a videoba, akkor homokorazik, es van hogy utana le is áll a hálózati kártya is.
Ez inkabb lehet a gép tuning miatt? Eddig nem volt ilyen bajom. Kb 2 honapja van ez.

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#57921) DS39


DS39
nagyúr

Androidos Firefoxban hogyan lehet betűméretet állítani?

(#57922) Troy. válasza movax (#57760) üzenetére


Troy.
addikt

Éreztem én, hogy nem kéne frissíteni. Sikerült áttenni a tabokat alulra, viszont így sem tetszik. [kép] Nem néz ki jól szürkén.

.

(#57923) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Úgy adódott, hogy windows 7-en 16gb memóriával a firefox az egyik leggyakrabban használt alkalmazás. Mit tudok tenni, hogy sokkal több memóriát allokáljak a mozillának mint ami alapértelmezett?
Üdv.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#57924) csako válasza Immy (#57923) üzenetére


csako
veterán

Firefox annyi memóriát használ, amennyi kell neki a szabad területből, nincs értelme kézzel állítgatni

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57925) PitLee válasza csako (#57924) üzenetére


PitLee
őstag

A beállítás --> általános --> teljesítmény menüben 1-8-ig nem azt lehet állítani?

(#57926) csako válasza PitLee (#57925) üzenetére


csako
veterán

Az a folyamatok száma.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57927) lovi27 válasza PitLee (#57925) üzenetére


lovi27
addikt

"A további tartalom folyamatok növelhetik a teljesítményt, ha több lapot használ, de több memóriát is használnak."

Így akinek van elég memóriája érdemes ezt a lehetőséget is használnia. Ha nem is közvetlenül azt állítva, de közvetve csak több memóriát juttatja a Firefoxot.

(#57928) Immy válasza csako (#57926) üzenetére


Immy
őstag

Mármint cpu folyamatok? Cache-nek sem ajánlott/lehet beállítani, hogy több memóriát használhat?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#57929) csako válasza Immy (#57928) üzenetére


csako
veterán

Igen cpu folyamatok (de majd jön valaki és kijavít, ha hülyeséget beszélek :D ) , és amúgy lehet about:config-ban hozzá kell adni új "egész"-ként -> browser.cache.memory.capacity , a mértékegysége KB emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57930) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok! Firefox 52.9 a winxp alatt sajnos nem lehet váltani mert egy iskolai gép :O.De van egy oldal https://apaczai.tudastar.com/ nem lehet megtekinteni,mert kapcsolat nem biztonságos.Ha lakatra kikelek akkor megtudom tekinteni a tanagyagot,de csak azután hogy védelmet kikapcsolom.Ezt mindig elkel játszani,hogyan tudnám a config fájlba kikapcsolni ne legyen elellenőrzés ennél az oldalnál?

[ Szerkesztve ]

(#57931) Matthewus válasza qwertly (#57930) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem biztonságos kapcsolatnál kiírja a hibaüzenetet, az mi pontosan?

(#57932) qwertly válasza Matthewus (#57931) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Itt a kép róla:

[ Szerkesztve ]

(#57933) Matthewus válasza qwertly (#57932) üzenetére


Matthewus
őstag

[link] A hibakód kellene.

(#57934) qwertly válasza Matthewus (#57933) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
sajnos nem találom a hiba kódot,de itt vannak a képek:

(#57935) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Nagyon elegem lett ma a Chomre-ból, az admin oldalunkat konkrétan nem tudtam használni, nem akart semmit betölteni. Leszedtem most délután a Firefox-ot, be is állítgattam mindent. A problémám az lenne, hogy lassúnak tűnik a böngésző a Chrome-hoz képest. A scrollozás pl borzalom, mikor görgetek lefele, előfordul, hogy egy csík is megjelenik :F. Próbáltam állítgatni egy hardveres gyorsítást, de egyik beállítással sem lett jobb. Van erre valami megoldás, vagy ez ilyen?

(#57936) Pityu. válasza Ronam (#57935) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát gondolom gyorsaságban firefox előtt van.Milyen csík jelenik meg görgetés közben?Próbáld meg a bétát is hátha,én azt használom már régóta.Érdemes még amúgy felrakni egy reklám böngészőt is mondjuk az ublock orgint.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57937) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Sziasztok!

Megnézné valaki az 576 Kbyte-ot mi van vele? (404)

[ Szerkesztve ]

(#57938) Ronam válasza Pityu. (#57936) üzenetére


Ronam
addikt

Újraindítottam a gépet, és azóta megy rendesen... Azért köszi a tippet ;),

(#57939) Cs1csó válasza Tacsika (#57937) üzenetére


Cs1csó
félisten

Legfrissebb Chrome és FF alatt sem megy az oldal, nézz majd rá holnap.

(#57940) Tacsika válasza Cs1csó (#57939) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Köszi!

(#57941) Pityu. válasza Ronam (#57938) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Őrülök,hogy működik :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57942) #79715584


#79715584
törölt tag

Üdv,
nagyon egyszerű kérdésem van: mennyire biztonságos a jelszavakat megjegyeztetni a firefoxszal? Mondjuk egy mesterjelszó emeli a védettségi szintet? :)

(#57943) SP4C3 válasza #79715584 (#57942) üzenetére


SP4C3
veterán

Eléggé és IGEN. :K

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57944) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az új ESR 60.5.1 már sokkal stabilabb, nincs memóira túlcsordulás, random belassulások. De youtube videókat továbra is lassan tölti be, a többi videómegosztó jó. Lehet a Google mocskoskodik csak a FF-szal. (kiegészítő csak az uBlock van fent)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#57945) Cs1csó válasza zoltanz (#57944) üzenetére


Cs1csó
félisten

Miért nem próbálod ki a stabil 65-öst vagy akár a nighty-t?

(#57946) zoltanz válasza Cs1csó (#57945) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nálam az 60-as ESR sem atom stabil még, akkor milyen a többi.
Valószínű a Google piacszerzés miatt, beltett egy lassító rutint Youtube-ba kifejezetten az FF részére. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#57947) Matthewus válasza #79715584 (#57942) üzenetére


Matthewus
őstag

Inkább KeePass vagy BitWarden pl.

(#57948) Dragon3000 válasza zoltanz (#57944) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem tudom, hogy nálad mit takar ez a lassan tölti be a videót, de nálam ahogy rányomok máris megy, ha bele tekerek 1 órát egy random videóba, kapásból indul onnan is. A 65.0.1 64bites verziót használom.

(#57949) Matthewus válasza zoltanz (#57946) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbálj ki egy olyan kiegészítőt, ami visszaállítja a régi Youtube felületet. Nem csak maga az oldalbetöltés lassú?

(#57950) zoltanz válasza Matthewus (#57949) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem akarok sok kiegészítőt használni. Érdekes más videó,zene megosztók rendesen mennek. (Mixloud, openload.co stb.)

Dragon3000

Több 4-5 mp -et kell várni, de néha újra is kell tölteni az oldalt annyira lassú. A Chromium Ungoogled szépen megy, azonnal betölt, bele teker.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.