Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) csako válasza kranazoli (#56700) üzenetére


csako
veterán

Az egyező oldal azt jelenti, hogy egy olyan oldalon jársz, amihez van mentve jelszó.
Vagyis a "széfben" található címek között talált egyezőséget.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56702) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Tök jó hogy van olvasó nézet, de esti funkció (éjszakai téma) nincs esetleg? Olvasásnál ilyenkor túl sok a fehér.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56703) Fandango válasza ArthurShelby (#56702) üzenetére


Fandango
veterán

Jó lenne ha lenne gyárilag, de nincs. Én ezt használom, ha szükségem van rá.

[ Szerkesztve ]

(#56704) ArthurShelby válasza Fandango (#56703) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem rossz, csak pont olvasói módban nem működik. :(
Sőt, nem minden oldalon működik tökéletesen. [kép]
Ha jól látom ennek a frissítésnek windows-sal, vagy ff-xal kell jönnie :(
Csak pl samsung böngészőbe mobilon már van sötét mód...

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56705) Rimuru válasza ArthurShelby (#56704) üzenetére


Rimuru
veterán

Olvaso modban tudod allitani, kattints az Aa gombra. :)
Sotet tema is van gyarilag.
(az meg hogy egy weboldal hogy van megirva nem a bongeszo sara, az ilyen kiegeszitok mind css-t hackelnek es mivel minden oldal mas es mas nem lesz tokeletes sose)

Vigyázat, csalok!

(#56706) kranazoli válasza csako (#56701) üzenetére


kranazoli
senior tag

Értem, és valóban. (Szuper)

Ui.: Frucsa volt, hogy mindig 1. Picit megnyílt alattam a föld... (no comment)

:R

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#56707) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Kérdeznék egy talán butaságot.
:B

Vajon lehet egy böngészővel egy honlapot két példányban nézegetni, anélkül hogy a két session összekeveredne?

Van egy rendelésfelvelő oldal (netpincer.hu), amit két cég neve alatt is használnánk. De ha még egy példányban indítom a Firefoxot, akkor ugye már azt az autentikációt viszi, amivel már bent vagyok. Ez idáig tiszta.

Adja magát, és működik is, hogy a másik céget egy másik böngészővel csináljuk. Pl. Explorer. De nem jó, mert tetű mint állat.
:-)

Hozzak létre egy új júzert a Windows-ban, és futtassam runas? Nincs más megoldás?

Üdv és köszi!

(#56708) kispx válasza mckay (#56707) üzenetére


kispx
addikt

Az egyiket használd privát ablakban.

(#56709) Rimuru válasza kispx (#56708) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha ennél is több kell akkor pedig Firefox containers.

Vigyázat, csalok!

(#56710) mckay válasza Rimuru (#56709) üzenetére


mckay
aktív tag

jajj, nagyon jó ez a Container bővítmény, köszi!

sajnos nem fogom tudni használni, mert nem tudom automatizálni az indulást
- se nem találtam rá a neten tippet hogyan csináljak parancsikont ami egy meghatározott containerrel indítana
- se tippelve nem jött be egy ilyen parancsikon "firefox.exe -container:egyik"

persze, úgy működik, hogy megtanítom a diszpécsert, hogy a jobb felső sarokban kattintson...

köszi!!

(#56711) mckay válasza kispx (#56708) üzenetére


mckay
aktív tag

köszi, ez lenne az!

erre van kapcsoló: firefox.exe -private

de ez meg nem kezeli külön a már elindított menettől

:O

azért mindkettőtöknek: :R

[ Szerkesztve ]

(#56712) EmptyParadox válasza mckay (#56711) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

És, ha egy másik profilt használnál?

(#56713) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Hali!
Nem lehet valahogy a "nem vagyok robot" recapcha-t kikerülni? Eddig még úgy ment, hogy bepipáltam, ha kérte és nem kellett csinálni semmit, most amióta felraktam a legújabb FF-t, kattintgatni kell jelzőtáblákra, utakra, fákra. Már hülyét kapok :W

(#56714) pibácsi


pibácsi
senior tag

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy a Google Driver holtárolja azt az infót, hogy egy videót, vagy más anyagot kinek küldtem el és milyen szöveget írtam hozzá. Valamint azt sen találom, hogy amikor nincs a másik félnek lehetősége - mert ezt kiírja - és csak betekintésre elküldi, akkor azt hol jegyzi fel. Az marad meg, akinek van fiókja, de ott is a mellékelt szöveget nem találom. Más eset, amikor egyenesen e-mailban küldöm levélként, akkor minden megmarad, de amikor megosztásként küldöm, akkor van a fenti gondom.
Kérném szives segítségeteket.

Üdv. Pibácsi.

(#56715) margithid


margithid
veterán

Az, hogy lehet, hogy egy oldalnál csak a firefox jeleníti meg a reklámot?
Chrome-nál, operánál ás Edge-nél se jelenik meg, nincs reklámblokkoló egyiken se.

(#56716) Syl


Syl
nagyúr

Aki a Firefoxot és/vagy a Waterfoxot OSX-en használja, jelezze már felém (akár privátban is), mert lenne kérdésem. Köszi! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56717) Rimuru válasza Syl (#56716) üzenetére


Rimuru
veterán

Developer verziot.

Vigyázat, csalok!

(#56718) Syl válasza Rimuru (#56717) üzenetére


Syl
nagyúr

Nincs semmi gond a sebességgel?
Mert itt mindkét program brutálisan lassan tölti be és jeleníti meg az oldalakat. Kb mint egy 10-15 évvel ezelőtti Vistás PC :(((
És ezt most műveli pár napja, pedig mindkét programot már újratelepítettem (profiltörléssel természetesen).
Chrome, Safari megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56719) Rimuru válasza Syl (#56718) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem lassabb mint Linux alatt, tehat nincs vele gondom.

Vigyázat, csalok!

(#56720) tomp


tomp
félisten

Nálam 17-e óta lassú a böngésző.
Konkrétan több perc amíg betölt valamit. A hiba oka az Adblock Plus kiegészítő! Pontosan 17-én frissült a kiegészítő. Ha rámegyek az Adblock Plus beállítására akkor először egy fehér oldal jön be egy figyelmeztetéssel, hogy ez az oldal lelassítja a böngészőt és választhatok: leállítás vagy várakozás. Ha leállítom akkor a beállítási oldala azonnal bejön és onnantól kezdve már minden oldalt gyorsan betölt.
Ha bezárom a böngészőt és újra elindítom akkor újra meg kell ismételni az Adblock Plus beállítási oldal leállítását, hogy működjön a böngésző... :W

(#56721) vlevi válasza tomp (#56720) üzenetére


vlevi
nagyúr

A megoldás valószínűleg az lesz, hogy áttérsz ublock origin-ra az adblock helyett.
Ideiglenesen tiltsd le az adblockot, tedd fel az ublockot és próbáld ki.
Nekem már nagyon régen az ublock van fenn, mert az adblock akkora memóriazabáló gnómmá nőtte ki magát, hogy nem voltam hajlandó elviselni. Talán már jobban lassítja a böngészést, mint azok a reklámok, amiknek a kiszűrésével gyorsulna a böngészés...

(#56722) Cs1csó válasza tomp (#56720) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fontos! UBLOCK ORIGIN nem csak sima Ublock az fake.

(#56723) Syl válasza tomp (#56720) üzenetére


Syl
nagyúr

Én eleve Ublock Origint használok, de letiltott kiegészítőkkel is lassú. Olyan alapműveletek, mint például egy topik elejére/végére ugrani sem azonnal történik, hanem van egy jó fél másodperces delay. Akármire kattintok fél-egy másodperces késéssel történik. Mindeközben a CPU foglaltság elenyésző.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56724) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok.
Minden számítógép indítás után ez fogad, mikor megnyitom a Firefoxot. Valahogy ki lehet kapcsolni, hogy ne is próbálja visszaállítani az előző munkamenetet?

(#56725) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Bocsi ha volt ,de én a keresővel nem találtam.

Feltettem egy lapora friss OP-t , és a Mozillát is. De az istenért nem tudom beállítani azt ami a nagy gépemen van, hogy ha mondjuk 1-30 lap meg van nyitva megnyissa mikor indítom a böngészőt.

nálam így vannak beállítva, és a lapon is.de mindig üres oldal jön be 1 db a lapon.

(#56726) Matthewus válasza BullKoxa (#56725) üzenetére


Matthewus
őstag

Általános/indítás/előző munkamenet helyreállítása

(#56727) BullKoxa válasza Matthewus (#56726) üzenetére


BullKoxa
őstag

Kösz, elvileg megvan !!

[ Szerkesztve ]

(#56728) tomp válasza vlevi (#56721) üzenetére


tomp
félisten

Felraktam az ublock origint de ugyan azt csinálja. Böngésző indításnál semmit nem tölt be. Kieg. beállítása->lap leállítás után észhez tér. Eléggé idegesítő... :W

(#56729) Predator2 válasza Kékes525 (#55445) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Volna egy újabb kérdésem. Tile Tabs WE kiegészítővel kapcsolatban.

Először enged osztott nézetben megjeleníteni két oldalt egy képernyőre, de utána nem.
Az ikonja sarkában megjelenik egy "P" betű, és mindig ugyan azt a két lapot nyitja csak meg, újat nem hajlandó. Nem találom, hogy mi lehet a gond.


[link]

Ha valakinek volna rá valami megoldása azt megköszönném.

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#56730) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Félmillió felhasználó adatát szivárogtatták a Firefox kiegészítői

Ezek azok a kiegészítők:

Browser Security
Browser Privacy
Browser Safety
YouTube Download & Adblocker Smarttube
Popup-Blocker
Facebook Bookmark Manager
Facebook Video Downloader
YouTube MP3 Converter & Download
Simply Search
Smarttube - Extreme
Self Destroying Cookies
Popup Blocker Pro
YouTube - Adblock
Auto Destroy Cookies
Amazon Quick Search
YouTube Adblocker
Video Downloader
Google NoTrack
Quick AMZ

Egyiket sem ismerem.

(#56731) Kékes525 válasza Predator2 (#56729) üzenetére


Kékes525
félisten

Beállítás reset volt?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56732) Predator2 válasza Kékes525 (#56731) üzenetére


Predator2
addikt

Nem nyúltam semmihez. Azt sem tudom, hogyan kell.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#56733) Kékes525 válasza Predator2 (#56732) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam rendesen müködik. Próbálj meg egy uninstallt és egy újra telepítést.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56734) nubreed válasza Cs1csó (#56730) üzenetére


nubreed
veterán

Ez durva. Szerencsére egyiket se használtam soha.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#56735) akaido válasza Cs1csó (#56730) üzenetére


akaido
addikt

Ezek közül egy sincs beépítve, szerencse. (Ettől még más kiegészítők is tolhatják az adatokat.)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#56736) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Azt vettem észre egy ideje, hogy PH! olvasás közben lassú scroll-ozás mellett árnyékosak lesznek a betűk. H ráfrissítek az oldalra, vagy kijelölöm a szöveget akkor helyre áll.

Így néz ki a hiba:

[link]

Lehet valahogy javítani?

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#56737) Kékes525 válasza Cs1csó (#56730) üzenetére


Kékes525
félisten

"Egyiket sem ismerem."

Hál Istennek, én sem. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56738) Predator2 válasza Kékes525 (#56733) üzenetére


Predator2
addikt

Annak idején egy kieg megbolondult. Újraraktam de a beállítások amik a hibát okozták megmaradtak. Ennél nem lesz így?
A kiegészítő maradványokat hogyan tudom törölni?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#56739) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy szinte egyetlen egy oldalt sem tudok megnyitni a firefox-al, mert azt írja, hogy a kapcsolat nem biztonságos?

Egyedül a nemzetisport jön be, meg pár oldal, de például még a google-t sem engedi, PH-ról nem is beszélve.

Ötlet, vélemény?

(#56740) Matthewus válasza Pityke78 (#56739) üzenetére


Matthewus
őstag

Milyen vírusirtót használsz?

(#56741) Intruder2k5 válasza Pityke78 (#56739) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Vélhetően a tűzfal / antivírus szoftver SSL szűrés funkciója okozza, próbáld meg azt kikapcsolni.

(#56742) Pityke78 válasza Intruder2k5 (#56741) üzenetére


Pityke78
őstag

Céges laptop, McAfee van rajta, de eddig nem volt vele gond és csak a firefoxnál jött elő. Chrome-al megy minden.

(#56743) Predator2 válasza Kékes525 (#56737) üzenetére


Predator2
addikt

Ha a böngészőt újraindítom akkor jó lesz. Nálad ezt nem csinálja?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#56744) Kékes525 válasza Predator2 (#56743) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam nem. Lehet, hogy valamivel összeakadhat (addon és/vagy beállítás). Próbáltad az uninstallálást, újraindítás és visszatelepítést? Sokszor használni szokott. Ha nem, akkor egy tiszta profillal vagy telepítéssel is lehet próbálkozni, átlehet menteni a fontosabb dolgokat. Transferring data to a new profile - Firefox

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56745) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Az ESR változat miben jobb, mint a sima?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#56746) Cs1csó válasza Ciccuka (#56745) üzenetére


Cs1csó
félisten

Extended Support Release (ESR)
Összefoglalva ez a lényeg: A Firefox ESR nem tartalmazza a legújabb funkciókat, de rendelkezik a legújabb biztonsági és stabilitási javításokkal.

Tehát a biztonságból nem kell leadnod, de a különböző instabilitást okozó funkciófrissítések nincsenek benne k.b ez a sorrend:
- ESR - ritkán adják ki szigorúan a stabilitás a fontos funkciófrissítések nélkül de biztonsági frissítések vannak.
- normál - ennél is nagyon fontos a stabilitás és a biztonság de kap funkciófrissítéseket
- beta - ezek a kiadást sokszor közvetlenül megelőző változatok - ezt már normál használatra is jó de még friss ezért több gond lehet vele mint a normál kiadással
- nightly - ez úgymond bétabb a bétánál akár naponta is frissülhet aki szeret kísérletezni a legfrissebb funkciókat használni annak jó választás
- developer - fejlesztői változat - ez már ha jól tudom - még nem próbáltam - normál használatra már egyáltalán nem ajánlott ehhez már kell "szaktudás" ha megjelenik valami gond akkor azt érdemben tudd jelenteni kezelni.

(#56747) csako válasza Cs1csó (#56746) üzenetére


csako
veterán

Annyit javítanék ezen, hogy a nightly az, ami nem igazán ajánlott napi szintű használatra (és mindennap 2x frissül), a developer pedig már a bétával egyenértékű alapjaiban, csak több webfejlesztői eszközt tartalmaz + apróságok.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56748) akaido válasza Pityke78 (#56739) üzenetére


akaido
addikt

Rendszeridő rendben van?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#56749) Matthewus válasza Pityke78 (#56742) üzenetére


Matthewus
őstag

Kapcsold ki a https/SSL szűrést.

(#56750) Syl válasza Matthewus (#56749) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagy: távolítsa el a gépéről a vírust.
:DDD
"McAfee van rajta"

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.