Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56601) lufi7


lufi7
aktív tag

Sziasztok!
Meg lehet azt oldani, hogy ha rákattintok egy hivatkozásra ne váltson át rá a böngésző hanem maradjak az eredeti oldalon?
Remélem érthető voltam.
Köszi!

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#56602) Gézengúz válasza lufi7 (#56601) üzenetére


Gézengúz
addikt

Görgővel kattintasz.

(#56603) Somatom válasza lufi7 (#56601) üzenetére


Somatom
veterán

Én ennek a fordítottját szeretném elérni. Ha rábökök egy linkre, akkor automatikusan új lapon nyissa meg és váltson át rá. (Firefox59, Android 7.1.1).

Más. Kiderült, hogy miért nem működik a LastPass. Január óta az Androidos Firefox verziók nem támogatottak. :W

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56604) EmptyParadox válasza lufi7 (#56601) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

+(#56603) Somatom

Ezt nézzétek meg about:configban:

browser.tabs.loadDivertedInBackground

(#56605) Somatom válasza EmptyParadox (#56604) üzenetére


Somatom
veterán

Megnéztem. Ilyenem nincs Androidon. Meg, ebben nem látok "new tab" definiálást.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56606) Matthewus válasza Somatom (#56603) üzenetére


Matthewus
őstag

Talán ez.

(#56607) Somatom válasza Matthewus (#56606) üzenetére


Somatom
veterán

Ez az, működik! Köszönöm!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56608) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A youtube problémára kiegészítőt használok, hogy a régi verzió legyen. Viszont ha újraindítom a gépet (vagy a böngészőt), akkor újra be kell kapcsolni.
Ez minden ilyen kiegészítőnél így van?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56609) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#56608) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem használsz Greasemonkey-t? [link]

(#56610) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#56609) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem, de lehet hogy végül ez lesz belőle. Csak félek tőle, hogy túl nagy biztonsági rés.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56611) Matthewus válasza ArthurShelby (#56608) üzenetére


Matthewus
őstag

Törlöd a sütiket bezáráskor?

(#56612) ArthurShelby válasza Matthewus (#56611) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem, minden ablakot újra megnyit, amit előtte használtam (kb 2x20).
Ezek után, ha átváltok old youtube-ra, az összes youtube lapon elindul a lejátszás.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56613) lufi7 válasza EmptyParadox (#56604) üzenetére


lufi7
aktív tag

Istenkirály vagy! :R

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#56614) Somatom


Somatom
veterán

Feature requestet lehet Magyarul is írni? Androidon a fülön hosszan nyomáshoz semmilyen művelet sincs társítva. Sztem ez kihagyott lehetőség. Tök jó lenne egy olyan választóablak, mint a Dolphinban:
Screenshot
A "többi lap bezárása" nagyon hasznos. Nem kell egyesével végigikszelgetni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56615) Kékes525 válasza Somatom (#56614) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez miért nem jó? Jobb egérgomb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56616) Rimuru válasza Kékes525 (#56615) üzenetére


Rimuru
veterán

Android. ;)

DS39: de van ha csatlakoztatsz. ;] az mas kerdes hogy milyen funciok mukodnek vele. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#56617) DS39 válasza Kékes525 (#56615) üzenetére


DS39
nagyúr

Androidon nincs egér. :D

(#56618) Kékes525 válasza DS39 (#56617) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#56616) colomb2

OK! Helyzet érzékeny menü sincs? Here you are:

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56619) Rimuru válasza Kékes525 (#56618) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem Somatom ugy gondolta hogy a tab menu megnyitasa nelkul.

Vigyázat, csalok!

(#56620) Kékes525 válasza Rimuru (#56619) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha nagyon sok lap van megnyitva, akkor még ez is kényelmesebb, mint egyesével bezárni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56621) Somatom válasza DS39 (#56617) üzenetére


Somatom
veterán

Van egér, most is azzal használom és a screenshot is PC -s Androidról (RemixOS) származik. Csak a jobb egérgomb művelete más.

Kékes525:
Mint írtam, a "többi lap bezárása" hiányzik. Azt meg nehéz lenne kivitelezni abban a menüpontban, mivel nem definiálható, hogy mihez képest többi lap. Ezért lenne jó a fülön hosszan nyomás művelet, ami általános Android input mód, és jelenleg kihasználatlan.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56622) EmptyParadox válasza Somatom (#56603) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Visszatérve még a link új lapon megnyitása, és előtérbe hozásra. Nálam androidon így működik alapból, nálatok nem? :F
Bár nálam v61.0, Android pedig 6.0.1.

(#56621) Somatom

Valószínűleg ezt félmegoldásnak fogod tartani, de ez is egy járható út:
Close Other Tabs Button

[ Szerkesztve ]

(#56623) Kékes525 válasza Somatom (#56621) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek?

Multi-Tab Close

Close Tabs to the Left

Close All Tabs Button

(#56622) Ozrych

Egy sor addon van tabok bezárására. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56624) Somatom válasza EmptyParadox (#56622) üzenetére


Somatom
veterán

Alapból így működik, de ahhoz előválasztó kell. Mondjuk, itt fórumozok. Megnyitok egy topikot, szeretnék válaszolni egy hsz. -re. Közben valamit megnéznék a topikban, ami kell a válaszomhoz. Ha elsőre a válasz gombra csak rábökök (új lapon megnyitás kiválasztás nélkül), akkor utána, a visszanézéshez újra el kell navigálnom ahhoz a topikhoz. Tehát, mindíg hosszannyomással, új fülön kell nyitnom, hogy ezt elkerüljem. Ha minden oldalt alapértelmezetten új fülön nyit, akkor elég az előzőre átugranom. Ezt sikerült elérnem az addonnal (ami mellesleg már telepítve volt korábban, csak a beállítására nem jöttem rá, mert a fehér alapon nem vettem észre a kijelölőablakot. Beállítatlanul meg persze nem csinált semmit).
Ehhez kapcsolódik az említett másik kívánságom, hogy ha sok lesz a fül, akkor egyszerűen hosszan nyomnék az aktuálison és bezárnám a többit.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56625) EmptyParadox válasza Somatom (#56624) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Jaaa, hogy site-on belüli linkeket is mind új lapon szeretnéd, így már értem. :)

(#56626) Somatom válasza EmptyParadox (#56625) üzenetére


Somatom
veterán

Így van. Azon küzdök, hogy összehozzak egy jól használható böngészőt. Volt ilyenem, de a 7 -es Android hazavágta. A Firefox -ban mire sikerült elővarázsolnom a kilépés gombot és végre hajlandó új lapon nyitni, kiderült, hogy odalett a LastPass addon. :W Áhhhh... kilátástalan szélmalomharc ez.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56627) Jazz


Jazz
veterán

Feltettem a 61.0.1 (64 bites)-es verziót, valóban gyorsabb lett mint az ESR (kivéve a nyitás előtti gondolkozásokat), azonban van pár kiegészítő ami elveszett, így ezek beállítására keresnék megoldást:

1.: Tab mix plus nem működik. Csak a tab mix link megy, de ebbe alig lehet állítani valamit. Alternatíva?
2.: Fix szélességűre beállítani a lapfüleket
3.: Íves lapfüleket alkalmazása a jelenlegi sarkos kockák helyett
4.: lapfülek magasságának csökkentése (a beépített "Testreszabás\sűrűségnél már a legkisebbre vettem")
5.: Eszköztárat oldalra kitenni (függőleges megjelenítés a vízszintes sor helyett, mintha a win tálcáját a képernyő oldalára kihúznád)
6.: Menü sor helyett valami FF gomb-szerűség amiből almenüként lenyílik a menüsor tartalma (hogy plusz egy sort nem foglaljon el a menüsor. Így ez a gomb nyilván a lapfülek sorában lenne).

Köszi! :R

free your mind

(#56628) Kékes525 válasza Jazz (#56627) üzenetére


Kékes525
félisten

"3.: Íves lapfüleket alkalmazása a jelenlegi sarkos kockák helyett"

[link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56629) Jazz válasza Kékes525 (#56628) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi. És about:config-ban hol találom azt a beállítást amivel teljesképernyőn nyílik meg mindig a FF?
Hiába állítom a parancsikonban teljes méretűre, gépindítás után az első megnyitást egy pillanatra teljes képernyőn nyílik meg, de egyből kisablakra ugrik, és manuálisan kell mindig teljesképernyőre rakni.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#56630) Matthewus válasza Jazz (#56629) üzenetére


Matthewus
őstag

Többször volt ilyenről szó a topikban, de eddig nem volt rá megoldás, ha jól emlékszem.

(#56631) Kékes525 válasza Jazz (#56629) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#56630) Matthewus

Ezzel megoldható, kipróbáltam: Auto Fullscreen

Auto Fullscreen-GitHub

"This is a dumb 10 lines or less plugin to give FireFox Quantum the ability to launch in Full Screen mode. On startup it simply updates the current window to set the window state to fullscreen. For best results set a homepage and configure Firefox to launch with that homepage on startup. Please create any issues on Github or submit a pull request for fixes."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56632) Steelmanus válasza Jazz (#56627) üzenetére


Steelmanus
addikt

3.: Íves lapfüleket alkalmazása a jelenlegi sarkos kockák helyett
4.: lapfülek magasságának csökkentése (a beépített "Testreszabás\sűrűségnél már a legkisebbre vettem")
6.: Menü sor helyett valami FF gomb-szerűség amiből almenüként lenyílik a menüsor tartalma (hogy plusz egy sort nem foglaljon el a menüsor. Így ez a gomb nyilván a lapfülek sorában lenne).

Classic CSS tweaks for Firefox Quantum v1.9.9

Az ikonokat is lecseréli szebbre mint az eredeti.

(#56633) Jazz válasza Steelmanus (#56632) üzenetére


Jazz
veterán

Jól néz ki. A zip tartalmát hova kell bemásolni?

(#56631) Kékes525: Thx

free your mind

(#56634) Jazz válasza Kékes525 (#56631) üzenetére


Jazz
veterán

Kipróbáltam működik, nem rosz, csak annyi hogy a lapfül elválasztó vonalak hiányoznak, így egy egybefüggő lapfül sort kapok sajnos.

free your mind

(#56635) Steelmanus válasza Jazz (#56633) üzenetére


Steelmanus
addikt

A Firefox profil mappájában újonnan létrehozott, vagy a már meglévő Chrome mappába kell kicsomagolni.

(#56636) Kékes525 válasza Jazz (#56634) üzenetére


Kékes525
félisten

Új addon, várható, hogy még fejlesztik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56637) SenorGrande válasza Steelmanus (#56632) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Ó, ez nagyon jó, én is köszönöm szépen! :C :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#56638) Jazz válasza Kékes525 (#56631) üzenetére


Jazz
veterán

Ez működik, de ez "F11" full screen. Nekem csak a sima teljes képernyő (windows négyzet gomb) kellene. Azonban továbbra is gép indítást követő első FF megnyitása után mindig kis ablakba nyílik meg a böngésző.:(

Más: a könyvjelző eszköztár mi angolul? Hátha találok olyan kiegészítőt amivel kilehet tenni függőlegesbe a felső sor vízszintes helyett.

(#56635) Steelmanus: Működik, és nagyon szép.:) Módosítani ezen már nem lehet ugye? Betöltöd és olyan amilyen .Pl. még keskenyebb lapfüleket szeretnék, azt már csak úgy lehetne ha belenyúlok a kódba?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#56639) EmptyParadox válasza Jazz (#56638) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Jobb gomb az ikonjára -> Shortcut -> Run -> Maximized.
Hátha ez megoldja. De mindig csak az első indításnál csinálja ezt?

A bookmarks toolbart egyelőre nem lehet kirakni oldalra, nincs még hozzá API, én is erre várok még.

A keskeny lapfület szerintem CSS-sel tuti meg lehet oldani.

(#56640) Matthewus válasza Jazz (#56638) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha teljes képernyőre rakva zárod be a böngészőt se lesz jó a következő indításkor?

(#56641) Jazz válasza EmptyParadox (#56639) üzenetére


Jazz
veterán

Ezt már megcsináltam. Nincs változás. Igen, mindig csak az első indításnál.

Ha meg lesz az API szólj pls.:)

(#56640) Matthewus:
Utána jó lesz, amíg újra nem indítom a gépet. Ha egyszer újra indítottam megint ablakba nyílik meg. Azaz egy tized mp-re mintha FS-be nyílna meg, de egyből beugrik kis ablakba.

Tehát gép újraindítást követő első megnyitásnál kis ablak. Kirakom teljes képernyőre, bezárom a FF-ot, megjegyzi, utána FS-be nyílik meg mindig amíg újra nem indítom. Majd bezárom, gép újraindítás, és megint ablak, majd megint tehetem ki FS-be. (persze ha mindig hibernálással állítom le a gépet akkor nincs újraindítás, de ez nem megoldás)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#56642) Matthewus válasza Jazz (#56641) üzenetére


Matthewus
őstag

Lehet nem áll le a böngésző rendesen. Próbáld meg a kiegészítőket letiltani, vagy csökkentett módba indítani a Firefoxot, ha ezek nem mennek, akkor a Firefox felfrissítését vagy az újratelepítést.

(#56643) EmptyParadox válasza Jazz (#56641) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

About:configban esetleg privacy.resistFingerprinting true-ra van állítva? (Tehát módosítottad?)

(#56644) Jazz


Jazz
veterán

Úgy néz ki jó lett, köszi, valamelyik kieg zavarta meg.

Más: Ez egy jó cucc, kár hogy egyenlőre nem lehet horizontális lapfüleket eltüntetni: [Vertical Tabs Reloaded]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#56645) Steelmanus válasza SenorGrande (#56637) üzenetére


Steelmanus
addikt

Örülök hogy segíthettem.

(#56646) Steelmanus válasza Jazz (#56638) üzenetére


Steelmanus
addikt

Módosítani csak úgy lehet ha átírod a kódot, vagy elveszel belőle, mint ahogy én is tettem, mert nem tetszett hogy a hamburger menü átváltozott. Ezért én a Chrome/Css/Buttons mappából eltávolítottam a következőket:

Könnyű megkeresni mert a mappában ezekkel a sorokkal kezdődnek a fájlok, egyszerűen becsomagoltam egy zip fájlba őket, így visszakaptam a hamburger menüt a régi helyére, de már az új ikonokkal.
Azonkívül a Chrome mappában lévő userChrome.css és a userContent.css fájlokhoz természetesen további kódokat is hozzá lehet adni.
Amit én még használok userChrome.css -ben,az az idegesítő ugráló státuszpanel eltüntetése a bal alsó sarokban, mert nem hiszem hogy valaki is figyeli azt amit oda ki ír a program.

/* Status panel eltuntetese */
#statuspanel-label {display:none!important;}
#statusbar-display[label^="Looking"] { display:none !important; }
#statusbar-display[label^="Connect"] { display:none !important; }
#statusbar-display[label^="Waiting"] { display:none !important; }
#statusbar-display[label^="Transfer"] { display:none !important; }

Hasznos link annak aki a tabokat a címsor alá szeretné tenni, mint ahogy én is régen megszoktam, de mar belenyugodtam az új helyébe.
Tabok a címsor alatt:

A régi Youtube kinézet visszaszerzése: Get me Old Youtube az ebből kinyerhető kódot belehet illeszteni az userChrome.css-be nem kell hozza segédprogram. Nem tudom hogy a szerző tudta nélkül bemásolhatom-e ide szövegként.

Az userContent.css -be pedig ezeket szedtem össze:

/* Hatter szinenek megvaltoztatasa */
@-moz-document url(about:home), url(about:newtab) {
body { background-color: #585858 !important;}
}

Vagy a FF hátterének képpel történő helyettesítése, ahol a background.jpg fájlnak a Chrome mappaban kell lennie:

/* Firefox hatterkep*/
@-moz-document url(about:home), url(about:newtab) {
.activity-stream { background-image: url("background.jpg") !important; }
}

Ennyit röviden, de nehéz ékezettel írni sok-sok év ekezetmentes iras utan :)

[ Szerkesztve ]

(#56647) EmptyParadox válasza Jazz (#56644) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én ezt használom a horizontális tabok eltüntetésére:

/* Remove horizontal tabs */

#TabsToolbar {
visibility: collapse !important;
}

#titlebar-buttonbox {
height: 14px !important;
}


[uidensity="compact"]:root #titlebar-buttonbox {
height: 16px !important;
}


#titlebar-spacer {
background-color: var(--chrome-secondary-background-color);
}

#titlebar-buttonbox-container {
background-color: var(--chrome-secondary-background-color);
}

Illetve nekem a Tree Style Tab jött be leginkább a vertikális tabokra.

(#56648) SenorGrande válasza Steelmanus (#56632) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Abban tud valaki segíteni, hogy ebben a packban mi szabályozza azt a kiemelő színt, ami akkor jelenik meg, ha húzom az egeret az eszköztárra kirakott könyvjelzőkön? Jelenleg annyira halvány (kék), hogy nem is látom, csak teljesen közel hajolva.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#56649) nubreed válasza Steelmanus (#56632) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem ebből az egészből, csak a bal felső sarokba felköltöző lenyílő menü kellene. Ez sokkal jobban tetszik, mint az FF Quantum jobb oldali menüje.... Meg lehet azt csinálni, hogy csak legyen ebből a csomagól? Minden másra használok már valamilyen más hack -et és így csak összeakadás lenne a vége.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#56650) Steelmanus válasza nubreed (#56649) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, meglehet. Ha letöltötted a zip fájlt és kicsomagoltad valahova, akkor a Css / Buttons mappában lévő appbutton_in_titlebar.css ill. a tartalma felel meg a kérésednek.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.