Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) Intruder2k5 válasza zoltanz (#57944) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Konkrétan a videót, vagy a youtube oldalt? Sajnos az új (annyira már nem is új) youtube felület megjelenése óta nem kicsit lelassult az oldal, főleg régebbi hardvereken. Ha ez a gond, érdemes próbálkozni az alábbiakkal...

Old Youtube Layout - Firefox addon
Get me Old Youtube - Greasemonkey script
Customize YouTube with Adblock Plus

Én jelenleg a második opciót használom, lévén a Greasemonkey egyéb más scriptek miatt is fent van, szerintem sokat segít.

(#57952) Matthewus válasza zoltanz (#57950) üzenetére


Matthewus
őstag

A videók betöltése nem kellene, hogy lassú legyen, az oldalbetöltés lassúsága az új Youtube felület miatt van, egy próbát megérne a kiegészítő. Külföldi oldalakon le van írva miért van ez, ha érdekel, keress rá.

(#57953) zoltanz válasza Intruder2k5 (#57951) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi mindenkinek.
Várok még hátha frissítéssel megoldódik majd.
Ha hardveres lenen Chromium Ungoogled-del is csinálná sztem.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#57954) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Itt egy tesztlink amivel gondja van: Thievery Corporation - The Temple of I & I 2017 (Full Album)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#57955) Cs1csó válasza zoltanz (#57946) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam szépen lejátssza - legfrissebb stabil FF igaz lehet jobb gépem van - próbálj ki más frissebb böngészőt.

Telepítsd újra a böngészőt, ha nem bírsz elszakadni az ESR-tő akkor azt mindegy csak legyen újratelepítve.

[ Szerkesztve ]

(#57956) Intruder2k5 válasza zoltanz (#57954) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem az adatlapomon lévő laptoppal, ami idestova ~10 éves hardver, kattintás után ~3mp-el indult a videó. Windows 7 + Firefox 60.5.1esr (64 bites).

(#57957) csako válasza zoltanz (#57954) üzenetére


csako
veterán

Win10 + Firefox 66.0b10 Dev verzió + 21 db kiegészítő (köztük az Iridium, ami a YT-re vonatkozik) -> pár másodperc alatt betölti az egész weboldalt. Videó

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57958) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

A Firefox frissítést szeretném kikapcsolni.
Két lehetőség van egyik sem megoldás, amit találtam.
Beállítások-Általános fül-firefox frissítések.
Rádiós gomb lehetőség: Frissítések automatikus telepítése (ajánlott)
illetve Frissítések keresése, de a telepítés jóváhagyással történik
Ha az utóbbi választom, akkor állandóan nyafog, hogy frissítsek.
Ez nem megoldás.
Van máshol lehetőség tiltani?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#57959) Matthewus válasza moongoose (#57958) üzenetére


Matthewus
őstag

Frissítések kikapcsolását nem ajánlom. Ha zavarnak a funkciófrissítések, akkor használj ESR verziót, az csak a biztonsági frissítéseket kapja meg 1 éven keresztül.

(#57960) Szirtimorc válasza moongoose (#57958) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nálam bevált, Portable-t használok, ott végképp szétzilálja a rendszert a frissítés.
Csiálj egy mappát a f..exe könyvtárba "distribution" néven, legyen benne egy ilyen file "policies.json", a tartalma pedig:
{
"policies": {
"DisableAppUpdate": true
}
}

Ennek is működni kell, itt több mindent lehet állítani:
Policy generator

[ Szerkesztve ]

(#57961) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!

Lehet állítani hogy világosak legyenek a megnyitott oldalak?

[ Szerkesztve ]

(#57962) PitLee válasza K Norbi (#57961) üzenetére


PitLee
őstag

A"Menü" "Testreszabás" és a bejövő oldalon, bal alul a "Témák"-nál a "Világos"-t választod például.
Lehet van még más módja is addon-nal..ect, de így elsőre ez ugrott be vagy még gondolom különféle témák letöltésével is lehet próbálkozni a megfelelő szín összeállítás eléréséhez.

(#57963) K Norbi válasza PitLee (#57962) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi így már jó lett :R

(#57964) K Norbi


K Norbi
addikt

Még valami..
Frissítés óta
Mert eddig elég régi verzión voltam, csak nem bírtam már a sok összeomlást.
Inkább feltettem a legújabb verziót.

Fura lett pl itt ezek is az összes ->> :) :) <<homályosak torzak.
Eddig élesek voltak.

Vagy az időképen a felhőképen a felhők homályosak.
Régen volt ilyen Google chromeal.

[ Szerkesztve ]

(#57965) farkas-j


farkas-j
őstag

Tudja esetleg valaki, hogy miért nem jelenik meg néhány oldalon a videók? Itt pl még a kerete sem. A port.hu-nál a süti beállítások oldották meg a problémát. De itt?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#57966) Intruder2k5 válasza farkas-j (#57965) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A követés elleni védelem miatt. Ha a címsorban a pajzs ikonra kattintva letiltod azt, meg fog jelenni a videó.

(#57967) farkas-j válasza Intruder2k5 (#57966) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm szépen ez volt a gond! :R

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#57968) atoszmester


atoszmester
tag

Sziasztok,

Ismertek olyan Speed Dial bővítményt ami mappázható? Arra gondolok, hogy két link (ikon) egymás mellett van és ha az egyiket ráhúzom a másikra akkor mappát alkotnak és nem helyet cserélnek. Az Operában ezt lehet.

A Speed Dial FVD az nem jó, mert igaz hogy lehet füleket csinálni, de én azt szeretném hogy egy lapon legyen az összes, ha viszont linkeket rakok ki akkor nem fér fel az összes, ezért lenne jó a mappázási lehetőség.

(#57969) nfsu17


nfsu17
veterán

Hellosztok!

Napok óta szenvedek.

A gond:
-finom görgetés akad, laggol, darabos, stb.

Legújabb FF.
Az a baj, hogy ez lehet mindig is ilyen volt a gépemen, csak már 9 éve ezt a gépet használom, és lehet 9 éve ilyen akadós. Ami miatt feltűnt, hogy elkezdtem chrome-ot is használni. Ahol persze jó ez.
És nem már nem emlékszem, hogy korábban ilyen volt-e, mert 2 hete már nem használtam FF-ot.

GPU gyorsítás off, vagy on, 1 szál, 4 szál: tök mindegy.
A config menüben a mouse és smooth értékek állítása valamicskét segít, de semmi lényeges.
Videokártya drivert is frissítettem (ati radeon 5770, nem mai gyerek) a 2010-esről 2015-ösre, ez szerinte a legfrissebb.

Viszont valami megoldást mégis találtam, de kb. kivitelezhetetlen így használni.

Chrome alatt épp a twitch-et nézem.
a GPU state3 állapotban megy (emelt órajelen)
state5 az alap, ha nem megy a twitch.

Tehát ha megy a twitch chrome-ban, akkor FF alatt gyönyörű simán megy a görgetés, álom használni.
Amint bezárom, görgetek egérgörgővel és azonnal darabos, laggol, szembántó.

Ha FF-ben nézem a twitch-et másik lapon, akkor is jobb a helyzet, mint ha nem nézném, de mondjuk csak 90%-os, nem 100. De már ezzel is kibékülnék.

Letiltott kiegekkel is néztem, úgy sem jó.
FF ESR portable is volt fent, azzal sem jó.

Azt hittem a vsync-el van valami. [link]
A chrome mindig jó benne, a FF meg néha jó egy darabig, néha nem, letiltott kiegekkel jobb a helyzet.

Amúgy sokszor az első 4-5 görgetés egy friss lapon még szép sima és ahogy megyek lejjebb, úgy kezd el darabos lenni. Ilyenkor azt vettem észre, hogy maxra felugrik a GPU frekije (amíg sima) és ahogy érek lejjebb, úgy meg vissza alap állapotban a frekije..és jön a lag.

Szerintetek ez így nagy hülyeség, amiket írtam?

De ezt tapasztaltam.

Cégnél egy laptopon megnéztem, hogy a vsync ott is jó, és a FF is jó azokon az oldalakon, ahol itthon nálam nem. Tehát látom bent, hogy milyennek kellene lennie mikor jó, itthon meg látom, hogy nem jó. Csak a chrome.

Lehet visszateszem a régebbi 56-os FF-ot, azt használtam sokáig, de lehet a 2010-es vga drivert is.
Viszont simán lehet, hogy az is laggolni fog, csak nem tudtam eddig, hogy ennek nem így kellene mennie :U
Most meg már zavar, mert megtudtam. :W

(#57970) kororo válasza nfsu17 (#57969) üzenetére


kororo
tag

Szia!
12 éves C2D laptop,120-as SSD,Win10 és FF56.0.2.Négy kiegem felment rá fájlból,kidobni nincs szívem,napi használatra jó,stabil.Ha meghal,új gépcsoda jön és legújabb fox.Előre tudom,hogy szentségelni fogok!

in gold,we trust

(#57971) Fred23


Fred23
nagyúr

EZT a kiegészítőt ismeri valaki? Malware-free, megbízható, ajánlott?

(#57972) Cs1csó válasza Fred23 (#57971) üzenetére


Cs1csó
félisten

Inkább ne, főleg nem erről az oldalról ezt ajánlom: 3D Youtube Downloader
telepíted vagy van portable kimásolod a böngészőből a youtube címet a programba bemásolod egy kattintás és már konvertálja is lehet a minőséget változtatni de nem érdemes automatikusan a forrás minőségének megfelelőt fog ajánlani - ha jobb a forrás jobbat ha rosszabb akkor gyengébbet.

(#57973) Fred23 válasza Cs1csó (#57972) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi az infót! De linuxra kellene egy böngészőbe (Waterfox) beépülő.

Ozrych: Thx, szerintem ezzel teszek egy próbát!

[ Szerkesztve ]

(#57974) EmptyParadox válasza Fred23 (#57973) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Youtube-dl esetleg?

(#57975) Cs1csó válasza Fred23 (#57973) üzenetére


Cs1csó
félisten

Linux, passz, de hivatalos forrásból telepítsd.

[ Szerkesztve ]

(#57976) Fred23 válasza EmptyParadox (#57974) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, ez teljesen szuper, ha nem is beépülő!

(#57977) lck válasza atoszmester (#57968) üzenetére


lck
senior tag

Infinity New Tab

[ Szerkesztve ]

(#57978) atoszmester válasza lck (#57977) üzenetére


atoszmester
tag

Pont ilyenre gondoltam, köszönöm a segítséget! :R :R

(#57979) lck válasza atoszmester (#57978) üzenetére


lck
senior tag

Szívesen! De ha már itt tartunk, nekem olyan kérdésem lenne, hogy ez a bővítmény ( illetve más speed dial bővítmény is ) nálatok el indul e automatikusan a ff indulásakor, vagy rá kell kattintani a kezdőlap ikonra hogy betöltse ? Ez nálam kb. a 63-as fox óta van így. Állítólag a böngésző hibája.

(#57980) vohanyi válasza lck (#57979) üzenetére


vohanyi
senior tag

Dehogy böngésző hiba, beállítás hiba.
Elindul inditáskor is, beállítás/Kezdőlap. De úgy kell beállítani kezdőlapnak, hogy más ne legyen megnyitva !!

[ Szerkesztve ]

(#57981) lck válasza vohanyi (#57980) üzenetére


lck
senior tag

Igen. Így van beállítva nálam is. Igaz nem FVD hanem Infinity -vel, de korábban Speeddial2-vel is ez volt.

Indításkor a A new tabon csak dolgozik a betöltés, de csak az üres lap látszik, amíg a kezdőoldal gombra nem nyomok, vagy új tabot nem nyitok. Sőt más számítógépen és más oprendszeren is ez van nálam.

Most próbából csináltam egy szűz ff profilt, default beállítással rátettem csak a Speddial2-t és utána a FVD-t is teszteltem és nem indul így sem. :(

(#57982) temporello válasza lck (#57981) üzenetére


temporello
tag

Én is küzdök a problémával.Most a Group Speed Dial-t használom,amiben van egy opció arra,hogy mindenképp betöltse saját magát.

(#57983) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Közben tesztelgettem az ESR-rel a Youtube-ot. Főleg akkor akad meg a dolog mikor megnyitás után beletekerek a videóba, csak tölt- tölt, de semmi eredmény. Rá kell frissíteni a lapra.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#57984) Cs1csó válasza zoltanz (#57983) üzenetére


Cs1csó
félisten

Már kérdeztem és válaszoltál de megint felteszem a kérdést: HA és amennyiben ez az ESR verzió (60-as) nem jó akkor miért nem próbálsz ki egy másik verziót (régebbi ESR-t, legfrissebb stabilt, nighty-t) vagy más böngészőt?

- Böngésző törlése - alapos törlés a manuálisan ott hagyott mappák a users-user mappa mélyén firefox, mozilla néven azokat is - majd gép restart és újratelepíteni, kezdésnek kiegészítők sőt szinkronizáció nélkül próbáld ki aztán ha van szinkronizációd akkor azzal is majd jöhetnek a kiegészítők egymás után.

A szinkronizáció is visszahozhat pár problémát ezért a beállítások - firefox fiók - útvonal végén csak a KÖNYVJELZŐK és a BEJELENTKEZÉSEK legyenek megtartva - pipa be -

(#57985) zoltanz válasza Cs1csó (#57984) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nincs fiókom, több gépem is van. És ott is gyűszűsen megy a Youtube, volt szűz telepítés is. Én az Esr favorizálom, ez stabilnak mondható, kis jó indulattal. Kiegészítő csak az uBlock van.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#57986) Cs1csó válasza zoltanz (#57985) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt értem, de ha NEM JÓ akkor tehetnél egy próbát másik verzióval böngészővel és ha ott jó a youtube akkor még teszteled a többi oldalon ami fontos és ha ott is jó akkor miért ne maradhatna?

(#57987) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy amennyiben kimentem az appdata-ból a firefox profil mappát, újrateszem a gépet, majd bemásolom a teljes profilt akkor minden beállítás, könyvjelzők, jelszavak, előzmények meg fognak maradni ?

(#57988) lck válasza Rison77 (#57987) üzenetére


lck
senior tag

Igen.

(#57989) Syl válasza Rison77 (#57987) üzenetére


Syl
nagyúr

Sőt. Ha az Appdata Romaing részében található profilmappát Linuxra vagy Mac-re viszed, ott is ugyanúgy fog működni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57990) lck válasza temporello (#57982) üzenetére


lck
senior tag

Megnéztem GSD-t, de nem találom benne ezt az opciót. Segítenél ?

(#57991) nfsu17 válasza zoltanz (#57983) üzenetére


nfsu17
veterán

én már feladtam a youtube harcot.
sőt...a FF-ot is.
mindenhol és mindig lagol, akad.
YT is, finom görgetés is.
Majd ha lesz új gépem, teszek megint próbát a böngészővel, de végtelen számú év után most csak chrome-mal tudok rendesen böngészni.
YT ezen is képes lagolni, akadni, letöltve pedig jó a videó, de már nem szórakozok vele többet.
Valami biztos nem oké a gépemmel, de nem tudom kideríteni mi.

(#57992) zoltanz válasza nfsu17 (#57991) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Finomgörgetés okés ezzel a géppel. Nálam Chromium Ungoogled-del hibátlan, de én pártatlan vagyok.
Nálam is akadozik néha, egyéb weblapnál is az FF, de még komfortzónán belül van.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#57993) Fred23 válasza nfsu17 (#57991) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tehetnél egy utolsó próbát a Waterfox böngészővel! Nálam sosem volt tartósan Firefox, mert mindig akadt vele valami baj, de aztán rápróbáltam a Waterfoxra, és minden tökéletes; el se akartam hinni elsőre. Operás vagyok kábé 15 éve, meg időnként kipróbálom a -nem csak nevesebb- konkurensek böngészőit. Van, hogy 2 hétig ki is bírom valamelyikkel, de aztán mégis valamiért megyek vissza Operára. Ez a Waterfox úgy 2 hete van fenn nálam, de egyelőre eszembe se jut leszedni, sőt -talán meggondolatlanul, de- már beállítottam alapértelmezett böngészőmnek.

(#57994) temporello válasza lck (#57990) üzenetére


temporello
tag

Rögtön a "General" fülön kell bejelölni,hogy "When Firefox starts, open dials page".
Egyébként nálam újabban sajnos már ez sem segít. :(

Biztos,hogy a FF hibája egyébként,mert a GSD készítője is írta,hogy adott be róla hibajelentést.
Valami olyasmi egyébként a magyarázat,hogy a kiegészítők induláskor "versenyeznek",nem valami eldöntött sorrend alapján indulnak el és ez okoz valamiért galibát.

(#57995) lck válasza temporello (#57994) üzenetére


lck
senior tag

Ok. Köszi. Azt próbáltam, nem működött :(

Mondjuk a fiam mondja hogy már észre sem veszi hogy rákattint a kezdőlap gombra. :)

[ Szerkesztve ]

(#57996) atoszmester válasza temporello (#57994) üzenetére


atoszmester
tag

Nálam se mindig tölt be a speed dial, de ami durva hogy Chrome-on is ugyanez a helyzet az FVD Speed Dial-lal. Először azt hittem Firefox hiba, szinkronizáltam a cuccaimat, Chrome-ba betöltöttem és 3-ból egyszer ott se jelenik meg. De most hogy írjátok hogy más Speed Dial se tölt be, így végleg nem tudom mi a hibás :-) . Speed Dial 2 és Infinity New Tab-bal is ez a helyzet, ezeket csak Firefoxon próbáltam.

(#57997) csako válasza atoszmester (#57996) üzenetére


csako
veterán

New Tab Tools az esetek 95%-ában betölt. Sokáig nem volt így, de aztán valamit alkothatott vele a készítője :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.