Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Profilokat lehet úgy kezeltetni egymással, mintha másik eszköz lenne?

Most hirtelen nem jut eszembe, de láttam olyat, hogy "fülek egyéb eszközről" vagy valami... (Remélem aki érti annak beugrik..)

(Ha igen, akkor búcsúzom a Chromiumtól amíg csak lehet... azok az előzménykezelők borzalmasak...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#57702) Rimuru válasza ledgeri (#57701) üzenetére


Rimuru
veterán

Gondolom Firefox Sync-ről van szó, ez nem géphez hanem (Firefox) profilhoz kötődik, tehát egy gépen lehet több (bár egy felhasználó esetén nem tudom mire lehet jó, max azt értem meg ahogy alapból felajánlja developer verzió)

Vigyázat, csalok!

(#57703) ledgeri válasza Rimuru (#57702) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak épp eszembe jutott, de nem nézegettem utána (ez ilyen esti utsó gondolat volt..):
Amit gondoltam:
Korábban egy újratelepítéses "ez nem kell, ez kell" átnézéskor láttam a gombot "Lapok megjelenítése más készülékről" akkor nem kellett, és ezt nem tudtam, hogy most ténylegesen másik készülék, vagy egy készülék két felhasználófiókkal, vagy egy FF telepítés két profillal szintig értelmezendő/hető.
Most hogy így írod:
Ha sync akkor ok, így már értem, hogy hogyan is lehet működtetni..
Miért is?

Pl Addonpakkok szerint -különösen úgy, hogy sync által lehet átjárás fülek közt- pl lehet, egy alap védettebb bankolós miegymásos profil , meg egy nyitottabb, háttérben zenehalgatós (gondolok itt last fm scroble funkciókra, random oldalt megnyitós (értsd, nincs szétblokkolva, így esetleg bitonyos dolgoknál jobban használható).

Alapból is lehet ez a kettő külön, csak akkor bajos, ha pl egyikben a másik kategóriában érdekes url-t kezelne: txt-ben másolgatni, míg újranyílik a profil "bajos", de sync-en keresztül picit elegánsabb.

Erre alapból volt egy vivaldi-m (zártabb FF, nyiltabb V), de mivel másodjára hagyott cserben, így mondok neki egy PÁ-t!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#57704) Visormail


Visormail
addikt

Hello Történt valami a youtube-al? Nem áll meg a videó sem space, sem play/stop media gombbal. Elindul velük, de utána csak mutatja az ikont, viszont nem áll meg.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#57705) Cs1csó válasza Visormail (#57704) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam sem áll meg a space gomb lenyomásával de az egér kattintására megáll és újra el is indult.

(#57706) ledgeri válasza Cs1csó (#57705) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Már vagy 2 éve nálam vagy megáll vagy nem, de ha meg is áll el nem indul... aztán kb most ősszel/télen láttam, hogy maga a player mutogat gyorsbillentyűket, és valamiért a K az alapértelmezett indító-állító... mert értelmes...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#57707) Visormail válasza Cs1csó (#57705) üzenetére


Visormail
addikt

Egérrel működik az stimmel.

ledgeri: nálam eddig ilyen nem volt.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#57708) PitLee válasza Visormail (#57707) üzenetére


PitLee
őstag

Nálam pl már jó ideje úgy működik, hogy amire egérrel utoljára kattintottam a lejátszón azt vezérli a space billentyű, a lejátszón be is keretezi kékkel.
Nem tudom hol szaladt el a vonat volt, de a régi dedikált "space" az jobban tetszett, mert ha valami elintézni való akadt akkor "space" és megállt, most meg ha a hangot állítottam vagy a beállításoknál matattam akkor borul a billi.

(#57709) kranazoli válasza Fandango (#57696) üzenetére


kranazoli
senior tag

Jólvannna! Én spoiler-ben szerettem volna.
Így sikerült. Nem történik meg minden nap, vagy héten.

Nem használom a pastebin-t. Én spoler-ezni szoktam. De itt nem leltem. Már ritkán PH-zok.

A szétbarmolás pedig sarkítás és túlzás.

Élhetek még?!

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#57710) Visormail válasza PitLee (#57708) üzenetére


Visormail
addikt

Nálam már meg is javult, csak pár napig szórakozott, nem tudom mitől. Nem csináltam semmit, ugyanúgy működik mint eddig.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#57711) Fandango válasza kranazoli (#57709) üzenetére


Fandango
veterán

Felmentelek bűnöd alól! ;] :P

(#57712) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Mozilla Firefox Quantum 65.0: x86 x64

Nálam megoldotta a youtube problémát, space-t nyomva végre megáll a videó!

(#57713) Sz_Imre válasza Misi 007 (#57712) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Nálam 64.0.2 normálisan működik a szóköz youtube videókban, szünet és folytatás, kb 1 napig volt hogy nem működött normálisan, de az szerintem yt sara volt. Inkább az idegesítő hogy ha beletekerek a videóba, akkor nem mindig tudja folytatni, csak tölt, olyankor csak újratöltéssel lehet használni, ha épp megint nem jön elő a hiba.

(#57714) Visormail válasza Sz_Imre (#57713) üzenetére


Visormail
addikt

Na akkor nem csak nálam volt átmeneti, szintén még 64es.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#57715) Krystal_s válasza Sz_Imre (#57713) üzenetére


Krystal_s
addikt

"..idegesítő hogy ha beletekerek a videóba, akkor nem mindig tudja folytatni, csak tölt, olyankor csak újratöltéssel lehet használni.."

Ez nálunk is előjött hetek óta. Én a High Quality for Youtube kiegészítőre gyanakszom, mert már volt korábban ilyen egy másik felbontást állító kiegészítővel. Te nem használsz ilyet?

Engem az idegesít még, hogy nem tudok frissíteni 64-re, mert akkor nem mennek az Instagram Story videók. (állókép és hang van) 63-ig jó. Másik gépemen sem jó, sehol nem találom mi a francot változtattak ezzel kapcsolatban.
Egy harmadik gépen viszont nincs gond. Eddig annyi a különbség, hogy a 2 gépben integrált vga van, a harmadikban dedikált. Chrome böngészővel nincs ilyen gond egyik gépen sem.

(#57716) Cs1csó válasza Krystal_s (#57715) üzenetére


Cs1csó
félisten

VGA-val függhet össze? Kapcsold ki a hardveres gyorsítást.

(#57717) Sz_Imre válasza Krystal_s (#57715) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Nem használom azt a kiegészítőt, egyetlen egyet használok: Ublock Origin (reklám blokkoló).
Remélem a 65 verzióval megjavul.

(#57718) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni!
A firefox, egyik pillanatról a másikra, a lapok 90 %-át letiltja, hibás tanúsítvány miatt.
Rá akartam keresni a Mozzilla oldalán, de azt sem tartja biztonságosnak.
Lehetőséget sem ad, hogy felülbíráljam, csak vissza lehetőséget dob föl?
Az ötleteket, segítséget előre is köszönöm szépen!

(#57719) Cs1csó válasza balazs1956 (#57718) üzenetére


Cs1csó
félisten

Futtasd az Adwcleaner-t, és ha nem talál semmit akkor mielőtt bezárnád alul kattints a JAVÍTÁS alkalmazása opcióra majd gép restart.

(#57720) Krystal_s válasza Cs1csó (#57716) üzenetére


Krystal_s
addikt

Azt már próbáltam és vga drivert is frissítettem, de :( ...
about:configban is nézelődtem pl webm tiltás...nincs rá hatással.
Amikor közvetlenül kiolvasom a forrás címét és azt bemásolom, akkor külön elindul a videó. Tehát nem a videó formátummal van a gond, hanem a webes felület, vagy alap storys lejátszó nem ok.

(#57721) Cs1csó válasza Krystal_s (#57720) üzenetére


Cs1csó
félisten

Instan nem vagyok fent - bejelentkezés nélkül lehet nézni ilyen videót? - amúgy nekem 5 perce frissült az FF 65-re.

(#57722) Fandango


Fandango
veterán

Az utóbbi napokban a Facebook messenger része néha nem frissül, ha írnak akkor nem jelenik meg.
Véletlenszerűen csinálja, van mikor jó van hogy nem.

Másnál nem jött elő ilyen probléma?
Legfrissebb 64 bites FF, Win10

[ Szerkesztve ]

(#57723) Kékes525


Kékes525
félisten

Milyen hátránya lehet, ha ezt bekapcsolom: privacy.trackingprotection.enabled > true :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57724) balazs1956 válasza Cs1csó (#57719) üzenetére


balazs1956
senior tag

csicso82

Végül is az Avast csinálta !
Ennek a leírásnak megfelelően kikapcsoltam egy gombot , és azóta jó.
De felmerül a kérdés, hogy egyik pillanatról a másikra miért romlik el, és a kapcsoló kiixelésével, nem nő-e a sebezhetőségem?

A megoldást egyébként az Avas support írta le...

[ Szerkesztve ]

(#57725) Cs1csó válasza balazs1956 (#57724) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolhattam volna mikor írtad a "hibás tanúsítványt" hogy a HTTPS szűrés kavar be, lényeg kiderült.

Kékes525

Most a 65-ös FF-ben is szigorítottak ezeken a dolgokokn anno próbáltam de pl. a beágyazott videók pl. twitter, facebook, instagram stb. nem jelentek meg. Próbálgasd, de ha rontja a tartalom elérést akkor nem sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

(#57726) Kékes525 válasza Cs1csó (#57725) üzenetére


Kékes525
félisten

"a beágyazott videók pl. twitter, facebook, instagram stb. nem jelentek meg"

Akkor hagyom a francban. Nem ér az egész ennyit. :(

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57727) Cs1csó válasza Kékes525 (#57726) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az a legrosszabb, hogy úgy tüntette el a videókat hogy még a nyoma sem volt látható tehát rá se jöttem sokáig hogy gond van, csak folyamatos egybefüggő szöveg volt pl. az NSO-n.

(#57728) Kékes525 válasza Cs1csó (#57727) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nagyon kellemetlen!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57729) balazs1956


balazs1956
senior tag

Lehet, hogy nem konkrétan ide tartozik, de hátha van rá ötletetek:
Az "iobit" szót a keresőbe írva, sem a Firefox, sem a Chrome nem tölti be az oldalt (az első találat a Google-ban).
Laptopon próbálgatva szintén ez a helyzet. Olyan üzeneteket kapok, hogy a webhely nem elérhető, túlterhelt (már órák óta).
Hiába kapcsolom ki a tűzfalat (Comodo), a víruskergetőt (Avas, Malwarebytes) a helyzet nem változik!
Le akartam szedni az Advances SystemCare-t, de meg sem tudom közelíteni.

Szerintetek??

Köszönöm a segítséget előre is!

(#57730) Cs1csó válasza Kékes525 (#57728) üzenetére


Cs1csó
félisten

EZ kicsit olyan mint amikor az UBO-t ÜBERHARD módban használnád, de ugye akkor SEMMI sem töltődik be persze nagyon biztonságos :DD :DDD :D

balazs1956

Kiváló böngészők, NE TEDD ha valami ilyen hergebergelőt akarsz akkor : CCleaner.

Amúgy nekem - FF 65 - betölti az iobit oldalát, futtasd ezt: Adwcleaner majd ha nem talál semmi vagy ha talál valamit még ne csukd be hanem alul kattints a JAVÍTÁS ALKALMAZÁSÁRA (visszaállít pár dolgot alapértelmezett értékre) majd gép restart.

Esetleg még ráengedheted ezek után :
Hitman Pro, Emsisoft Emergency Kit, MBAM free

AZ IOBIT-nek egyetlen programja van amit VÉGSZÜKSÉG esetén be lehet vetni: driver booster - driver kereső de ezt is csak SZIGORÚAN a hiányzó vagy hibás driverek cserélése miatt.

[ Szerkesztve ]

(#57731) csababarca


csababarca
őstag

sziasztok.

hogy tudom kikerülni hogy a firefox átirányítson?
konkrétan: footlocker.com-ot akarom megnyitni, az amerikai oldalt.
de az .eu-ra átirányít és az teljesen más mint az amerikai.

van erre megoldás?
beállítottam régiónak US-t, de nem segít.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#57732) kranazoli válasza Fandango (#57711) üzenetére


kranazoli
senior tag

Hálás köszöntem! :R

Ön, minimum egy Úr,
de az is lehet, hogy kettő! :D

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#57733) kranazoli válasza balazs1956 (#57724) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ne, ez nekem is jól jött. Köszi, hogy megosztottad az infót! :R

Szerintem nem nő a sebezhetőség. De szerintem vagy jön majd egy Avast frissítés, illetve úgyis jönnek majd a szokásos 65.1. 65.2-es verziók, ahogy egyre többen frissítenek és jönnek elő a problémák.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#57734) temporello válasza csababarca (#57731) üzenetére


temporello
tag

Amerikai proxy szervert kell használnod.

(#57735) csababarca válasza temporello (#57734) üzenetére


csababarca
őstag

és azt hogy kell?
bocsi nem vagyok pro, de ha tudnál adni egy leírást, akkor elboldogulok.
köszi.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#57736) Cs1csó válasza csababarca (#57735) üzenetére


Cs1csó
félisten

Telepítsd ezt a kiegészítőt: Hoxx VPN Proxy
DE ha beírod hogy "proxy" ott a keresőbe akkor ad ki mást is ezt próbáltam működik, annyi a gond, hogy email-el kell regisztrálni - külön macera -

VAGY INNEN végignézed melyik oldal szimpatikus és az egyik proxy server-en keresztül nyitod meg az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#57737) csababarca válasza Cs1csó (#57736) üzenetére


csababarca
őstag

köszi, az elsővel sikerült könnyedén!

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#57738) modflow


modflow
veterán

Most kapcsolnám be a gépet, de Firefox semmit sem hoz be, mert szerinte még a google.hu is rosszul van beállítva és nem biztonságos.

Mi a f@x bala lett ma ennek?

(#57739) modflow válasza modflow (#57738) üzenetére


modflow
veterán

Ja látom, nem vagyok egyedül. Nekem is Avas van.

(#57740) modflow válasza balazs1956 (#57724) üzenetére


modflow
veterán

Kivettem én is a pipát. Most megy.

De engem is érdekelne, hogy most milyen védelmet kapcsoltam ki, nem árt e ez valamiben?

(#57741) Cs1csó válasza modflow (#57740) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "titkosított kapcsolat" vizsgálatát kapcsoltad ki - én is már rég - ha egy oldalt megnézel akkor az oldal A gépen van te pedig a B saját gépedről éred el és a A - B gép közötti kapcsolat titkosítva van tehát külső fél nem láthat bele az adatfolyamba, levelezésedet, jelszavadat stb. tudnak így ellopni. DE mivel ez a csatorna titkosítva van ezért ennek a vizsgálatának sincs igazán értelme mint látható nem is boldogul vele az Avast de más cégek sem pl. Kaspersky - nemrég a Gmail nem jött be rendesen emiatt - sőt más cégek sem van olyan cég aminek nincs is titkosított kapcsolat vizsgálati opció a védelmében mivel nem vállalta a gyakori hibalahetőséget.

Igazán bajod nem lesz belőle, a gépeden megjelenő tartalmat már tudja vizsgálni.

(#57742) modflow válasza Cs1csó (#57741) üzenetére


modflow
veterán

Értem, köszi szépen!

(#57743) myke01


myke01
senior tag

Biztos volt már kérdés ,de nem lelem ...

A véletlenül bezárt lapo(ka)t , hogyan lehet visszahozni gyorsan ? ( Úgy értem , hogy ne kelljen a menüben túrni utánuk .)

(#57744) csako válasza myke01 (#57743) üzenetére


csako
veterán

Ctrl + Shift + T vagy jobb klikk a fülsávon és "Lapbezárás visszavonása"

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57745) Cs1csó válasza Kékes525 (#57728) üzenetére


Cs1csó
félisten

Itt írják is :DDD

(#57746) myke01 válasza csako (#57744) üzenetére


myke01
senior tag

Ohh köszönöm a gyors választ :R , akkor itt nincs az a lehetőség ,mint a Vivaldiban ,és Operában a jobb felső sarokban a kis "kuka" :) .

(#57747) csako válasza myke01 (#57746) üzenetére


csako
veterán

Undo Closed Tabs Button (revived)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57748) csako válasza Cs1csó (#57745) üzenetére


csako
veterán


66 bétában így néz ki az egyéni, érdekes ez a "Nem látogatott webhelyekről származó sütik"
A szokásosba pedig belekerült a követő sütik blokkolása.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57749) Cs1csó válasza csako (#57748) üzenetére


Cs1csó
félisten

Biztató.

(#57750) Kékes525


Kékes525
félisten

A Firefox 65.0 (64 bites) alatt nálam letiltott kiegészítők mellett sem jelenik meg a az Intel fórum. Egy fehér lapot látok. Nálatok?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.