Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57501) modflow


modflow
veterán

Az előbb frissült a Firefox 64.0-ra.
A változást rögtön kiikszeltem sajnos, pedig írta, hogy "Mi történt az élő könyvjelzőkkel?"

Aztán látom, tényleg el is tűntek. :(

De hová? Mi lett velük???

(#57502) nubreed


nubreed
veterán

A 64 -es verzió másnál is csinál olyat, hogy az Options menüben egyszerűen nem jelennek meg a pipák a beállítások előtt? A beállítás érvényesül, csak pipa nincs előtte...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#57503) Cs1csó válasza nubreed (#57502) üzenetére


Cs1csó
félisten

Semmi gikszer, pipákat ki- és be tettem semmi.

(#57504) EmptyParadox válasza Rimuru (#57500) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nem szimplán az utolsó timestamptől kéri a requestet, és az addigi összes bejegyzést letölti? Még nem tapasztaltam olyat, hogy nem jött volna meg valami.

(#57505) Rimuru válasza EmptyParadox (#57504) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem, nem te mondod meg hogy mikortol/mennyit kersz, a szolgaltato az X darabot ad mindig amit feldolgoz az RSS reader. Ez az egyik ok amiert TTRSS-t hasznalok, a masik pedig a sync (PC/notebook/telefon kozott).

Vigyázat, csalok!

(#57506) EmptyParadox válasza Rimuru (#57505) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Áh, értem, köszi. Amúgy, tervezek átállni TTRSS-re. :)

(#57507) inteltunder válasza Pano (#57485) üzenetére


inteltunder
tag

pont ma akartam én is ezt kérdezni, vivaldin/crome-on megy rendesen csak firefox quantum-on jön elő 1080p-ben ez a lag vagy mifene, egész nap erre keresgéltem de semmi, vagyis ha 480p állítom akkor nem szaaggaatt :DDD

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#57508) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Üdv!

Valaki tudja mitől lett ez a full screen bug?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#57510) Kuruc2 válasza #20749568 (#57509) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Eddig mind jó volt.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#57511) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Tudna valaki abban segíteni, hogy a képen látható "Friss hírek" lenyíló oldalsávot hogyan tudom oda tenni a böngészőbe a könyvjelzők elé?
Sajnos sikerült kitörölni és vissza akarom tenni, de nem tudom hogyan kell. Elvileg az index.hu-ról szedi ki a cikkeket.

Kép:

Köszönöm! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#57512) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Telefonra a Firefox alá létezik valamilyen reklám blokkoló?

(#57513) DS39 válasza SG3rg0 (#57512) üzenetére


DS39
nagyúr

persze, pl. a Ublock Origin ugyanúgy telepíthető.

(#57514) SG3rg0 válasza DS39 (#57513) üzenetére


SG3rg0
őstag

De ez beépül a böngészőbe, vagy egy különálló böngészőm lesz általa?

[ Szerkesztve ]

(#57515) SG3rg0 válasza DS39 (#57513) üzenetére


SG3rg0
őstag

Oke, megvan! THX :R
Komolyan mondom erről nem is hallottam hogy ez működhet így is.

(#57516) DS39 válasza SG3rg0 (#57514) üzenetére


DS39
nagyúr

ja bocs, nem voltam elég konkrét, az egy kiegészítő, amely mobil verzióban is használható. :)

(#57517) Syl válasza DS39 (#57516) üzenetére


Syl
nagyúr

Izé. Csak a pontosítás kedvéért: az Androidos mobil verzióhoz telepíthető. Sajnos az iOS Firefox semmi ilyet nem támogat :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57518) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Arra van már esetleg megoldás, hogy a könyvjelző eszköztár több soros legyen?

(#57519) SP4C3 válasza #54715584 (#57518) üzenetére


SP4C3
veterán

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57520) csako válasza SP4C3 (#57519) üzenetére


csako
veterán

Örülök, hogy nem csak én gondoltam erre :C

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57521) csako


csako
veterán

Azt írja a 65-ös béta Újdonságok-ban egyéb érdekességek mellett, hogy a nyelvet már lehet állítani a Beállítások felületen is, viszont én ezt nem találom... Valaki esetleg tud ebben segíteni? :D

Szerk: megtaláltam (nightly-ra írja, de működik bétával is már), about:config-ban kell a intl.multilingual.enabled-et true-ra rakni.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57522) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Win10 frissítése után a Firefox teljes képernyős módja nem tölti ki teljesen a monitort, a jobb és bal oldal szélén kb. 3-4 mm-es sáv kimarad. (A Chrome-mal nincs gond.) Ötlete valakinek?

(A mellékelt fotónak valamiért csak a jobb oldalán látható a probléma, de mindkét oldal ilyen.)

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57523) newmoonlight válasza newmoonlight (#57522) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Ja és (ahogy látszik is) a tálcát sem takarja el a teljes képernyős mód.

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57524) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Egyik napról a másikra a Firefox-om minden lap nyitáskor szinte maximálisan használja a processzort, pedig semmi új dolog, kiegészítő nem lett telepítve.
Találkoztatok hasonlóval?
Firefox Quantum 64.0

(#57525) Cs1csó válasza huan (#57524) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akármi - is - okozhatja:
Először egy kártevő keresés - hátha valami - Adwcleaner,(miután ezt lefuttattad és ha talál ha nem talál futtasd a JAVÍTÁS ALKALMAZÁSA opciót ) MBAM free, Emsisoft Emergency Kit lefuttatása ha van saját védelmed akkor azt is lefuttathatod

Kiegészítőnek pedig legyen fent egy Ublock Origin.

(#57526) huan válasza Cs1csó (#57525) üzenetére


huan
őstag

Végigkpróbálom ezeket.
Letiltott kiegészítőkkel is ugyan ez amúgy.

(#57527) Cs1csó válasza huan (#57526) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hardveres gyorsítás is bezavarhat esetleg kapcsold ki - bár ha nem volt VGA driver csere és csak nemrég van ez akkor ez sem az.
Először menj a beállítások - firefox fiók és csak a LEGSZÜKSÉGESEBB elemek szinkronizációja legyen bepipálva:
Könyvjelzők, bejelentkezések ezután:

Böngésző újratelepítése: programok szolgáltatások közül törlöd majd manuálisan a C:\users\user\ végén található mozilla és Firefox mappákat - rejtettek is vannak - Vezérlőpult - fájlkezelő - nézet ott lehet láthatóvá tenni után ha megvagy megint ki lehet kapcsolni - törlöd manuálisan gép restart és telepítsd újra az FF-et

Jelentkezz be és mehet fel az UBO - ez mindneképp legyen e nélkül nem lehet ma már netezni -

(#57528) Noxy válasza Syl (#57517) üzenetére


Noxy
veterán

Csak a pontosítás kedvéért, van ios FF-ra is. AdGuardPro.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#57529) Syl válasza Noxy (#57528) üzenetére


Syl
nagyúr

Én nem azt írtam, hogy iOS-re nincs reklámszűrő, hanem, hogy iOS Firefox nem támogatja a bővítményeket!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57530) Syl válasza Noxy (#57528) üzenetére


Syl
nagyúr

Egyébként, ha már itt vagyunk. Leírnád, hogy kell rávenni a FF iOS-t az AdGuard használatára? Mert Safarival szépen működik, de FF nem vesz róla tudomást.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57531) Cs1csó válasza csako (#57396) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, végül csak kukázni kellett, a szövegkijelölős fordítás nem működött.

(#57532) Noxy válasza Syl (#57530) üzenetére


Noxy
veterán

FF iOS-t az AdGuard használatára

Ezt nem tudom, ellenben az AdGuardPro-l simán blokkolja.
Nem hogy a FF-ban blokkolja a reklámokat, hanem még az ingyenes alkalmazásokban is.
Pld: Index app, Speedtest app, stb..

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#57533) csako válasza Cs1csó (#57531) üzenetére


csako
veterán

Valamivel összeakadhat talán, mert nekem a 65-ös bétán még mindig ugyanúgy működik, mint mindig.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57534) Cs1csó válasza csako (#57533) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amikor van egy idegen nyelvű oldal akkor ott mondjuk kijelöltem pár sort majd jobbklikkes menüben arra kattintottam hogy a kijelölt szöveget fordítsa ilyenkor egy szövegdobozban megjelenítette a kijelölt szöveget és alatt a a fordítást most az jött hogy nem lehet elérni a translate.google-t, próbálja később stb.

Na mindegy amúgy sem szeretem ha valami nem naprakész most az IM Translator-t vetem be relevancia szerint ez volt legelöl. Még kettőt kipróbáltam, azt a kettőt ami mögött a legtöbb felhasználó van:
- To Google Translate : nagyon fapados
- Google Translator for Firefox : ez sem győzött meg

(#57535) EmptyParadox válasza Cs1csó (#57534) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én ezt használom: Simple Translate. Hátha bejön neked is.

(#57536) Cs1csó válasza EmptyParadox (#57535) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kipróbáltam ez is elég fapados.

(#57537) csako válasza Cs1csó (#57534) üzenetére


csako
veterán

Furcsa, nincs ötletem, ha másik meg fordít.
Én Quantum előtt már hozzászoktam, hogy egyes kiegészítők évekkel ezelőtt frissültek utoljára... és működtek, amíg működtek :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57538) Cs1csó válasza csako (#57537) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet ha lesz stabil 65-ös akkor visszateszem tesztelésre.

(#57540) Syl válasza Noxy (#57532) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, a fizetős AdGuardPro-ról írok. Megvettem, de nálam csak Safari alatt működik.
Szívesen fogadnám a beállítási útmutatót arra, hogy Firefox alatt is menjen. :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57541) zoltanz


zoltanz
nagyúr

FF 60.4 esr-t használok, néha nagyon belassul illetve ok nélkül elszalad a memória használat. Ismert hiba ez?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#57542) Cs1csó válasza zoltanz (#57541) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen hardveren teszi ezt? Akár valami kártevő is lehet a háttérben futtasd az ADwcleaner-t.

Ha nem segít akkor tiltsd le a kiegészítőket és teszteld úgy hátha az egyik a ludas, egyenként engedélyezd újra hátha úgy jó lesz.

Telepítsd újra (alapos eltávolítással - törlés után manuálisan a users\user mappa mélyén lévő Firefox és Mozilla mappákat is gyaluld gép restart majd mehet fel megint )
Nálam - IGAZ chrome-nál történt az hogy az adwcleaner legyalulta de azonnal meg is jelent ahogy a szinkronizációt szűkítettem - tehát csak a bejelentkezések jelszavakra és könyvjelzőkre - a probléma megszűnt. valamit a beállítások közül töltött be a felhőből.

Tehát még az eltávolítás előtt limitáld a szinkronizálandó elemeket: beállítások - firefox fiók résznél vedd ki a pipákat. Plusz kezdésnek ne tolj fel minden kiegészítőt elég a reklámblokkoló - sajnos a nélkül nem lehet ma már böngészni - és így teszteld majd ha okés akkor jöhet a többi kieg.

(#57543) zoltanz válasza Cs1csó (#57542) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi!
Adatlapomon lévő G41+core2xeon Debian9, (Chromium szépen stabilan teszi a dolgát).
Friss telepítés, nincs Firefox fiók használatban, csak az uBlock Origin van fent kiegészítőnek.
Úgy egy hete nyüstölöm az FF-t többször előfordultak ezek a kisebb kellemetlenségek.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#57544) Cs1csó válasza zoltanz (#57543) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha úgy érzed hogy minden okés de mégis jönnek a gondok akkor telepítsd a 64-es stabil-t hátha azzal rendben lesz. (persze előbb alaposan távolítsd el a régit)

(#57545) Lui04


Lui04
aktív tag

Utóbbi hetekben, ha youtube-on megy valami zene és közben megnyitok egy másik youtube videót új lapra, akkor egy pillanatra megakad a zene. Másnak is csinálja ezt?

(#57547) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Ilyen fület szeretnék a böngészőbe. Tudtok erre addont?

(#57548) Cs1csó válasza csako (#57533) üzenetére


Cs1csó
félisten

NA, működik a S3 Translator - egy másik gépen de szintén a saját profilommal ment - de a "nagy" gépemen lecseréltem az IMTranslator-ra. (szubjektív és objektív ok nem szeretem ha valami már nem fejlesztenek előbb utóbb úgy is jönni fognak az inkompatibilitási hibák pl. utorrent )

Meglepően ötletes megoldásai vannak a fordítás terén pl. be lehet állítani hogy így fordítson:

Eredeti:

Fordítás ezen funkciók aktiválásával:

Line break, Enclose in brackets, Align by word, Insert before original

(#57549) Kékes525 válasza Cs1csó (#57548) üzenetére


Kékes525
félisten

Egész oldal fordítását tudja?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57550) zoltanz válasza Cs1csó (#57544) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem valami stabil ez a 60.4esr, elszállást is művelt nálam, videók lejátszásakor is lassabban reagál mint a Chromium.v (nem csak a Youtube-on, egyéb site-okon is)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.