Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57851) Cs1csó válasza ledgeri (#57850) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet, hogy ténylegesen mennyire fog módosulni az erőforrásigény az már más kérdés: about:config "Layers.acceleration.force-enabled" true legyen

+ van még valami VP9 kódolás de azt nem tudom, hogy ott kell e egyáltalán és ha igen mit beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#57852) ledgeri válasza Cs1csó (#57851) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Fúú, hát eléggé módosult:
4 szimmetrikus 60-70%-os cpumag, és 0-2%-os GPU használatból lett
1 75%-os 3 30-40%-os maghasználat, és 0-5%-os alap, de 20-35%-os tüskés GPU használat.

Érdekes...

Vannak teszter weboldalak, amit használva nézhetném milyenféle feladatnak milyen, mennyi erőforrás kell?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#57853) Cs1csó válasza ledgeri (#57852) üzenetére


Cs1csó
félisten

Matthewus biztosan tudja valamit a VP9 kódolásnál lehet módosítani de tudni kell az eredeti értéket amit a géped ereje ad valami ilyesmi. Nem tudom, talán valami böngészős játék, stream stb.

[ Szerkesztve ]

(#57854) farkas-j


farkas-j
őstag

Egy újabb bosszantó hibába futottam bele. Windows 7 (x64) alatt a Firefox 65 (x64)-nél ha pl. megnyitom az Aliexpressen a flash deal lapot, akkor ott tömegével jelennek meg az ajánlatok fotókkal. Görgetve lefelé normálisan betöltődnek az ajánlatok képekkel együtt. Egy idő után viszont nem jelennek meg a képek, úgy viselkedik mintha betelne egy puffer és nem tölti be őket. Ugyanez a helyzet ha simán több Ali oldalt megnyitok. Egy idő után nem tölt be többet. Más oldalakat be tudok tölteni. A Firefox újraindítása után működik ismét minden rendben. Internet Explorellel nem jelentkezik a probléma. Már töröltem az átmeneti tárat, a kukikat, futtattam a CCleanert, de a helyzet nem változott. Mi történhetett vele, mert eddig nem csinált ilyet?

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#57855) Cs1csó válasza farkas-j (#57854) üzenetére


Cs1csó
félisten

Winodws 10 1809-es build FF 65 8GB RAM ahogy görgetek lefelé tölti be folyamatosan az oldalt.

(#57856) ledgeri válasza farkas-j (#57854) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mondjuk nekem is akár pH-s profilképek is ki-ki maradoznak... Mid van fent plug-in-ed, addonod egyéb?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#57857) farkas-j válasza ledgeri (#57856) üzenetére


farkas-j
őstag

Van jó pár plug-in, de már azt is kipróbáltam, hogy letiltottam az összeset és újraindítottam a böngészőt. A hiba egy idő után akkor is előjött. Ezek szerint nem azok okozzák.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#57858) Cs1csó válasza farkas-j (#57857) üzenetére


Cs1csó
félisten

Youtube-on teljes képernyős nézet esetén alul van egy vastag fehér csík. Ez Chrome-nál nincs. El lehet ezt tüntetni?

A Letöltés Menedzser (S3) okozza

[ Szerkesztve ]

(#57859) farkas-j válasza Cs1csó (#57858) üzenetére


farkas-j
őstag

Már olyan szintre jutott a dolog, hogy szinte használhatatlan volt a Firefox. MozBackup-pal csináltam egy full mentést és uninstalláltam a böngészőt. A Windows újraindítása után töröltem minden Mozilla könyvtárt majd újratelepítettem a Firefoxot. MozBackuppal visszaállítottam mindent. Látszólag most rendben van, de majd csak ma este lesz időm hosszabb tesztet csinálni.
Ez a "Letöltés Menedzser (S3)" része a Firefoxnak?

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#57860) Cs1csó válasza farkas-j (#57859) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, bocs, az előzőt önálló hozzászólásnak akartam nem válasznak! Nem szerencsére, egy magánember fejleszti. Amúgy nagy dühömben letöröltem de lehet megoldható, hogy ezt ne csinálja: gyárilag ha letöltök valamit csinál alulra egy letöltési sávot és ezt ki lehet kapcsolni - ha nincs letöltés akkor nincs ott a sáv és a youtube nem letöltés hanem stream de mindegy nekidurálom magam és megcsinálom.

(#57861) Cs1csó válasza Cs1csó (#57858) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sikerült eltávolítani, ahogy gondoltam a letöltési sáv ha engedélyezve van akkor jelenik meg a youtube teljes képernyős módnál alul egy vastag fehér vonal.

(#57862) farkas-j válasza farkas-j (#57859) üzenetére


farkas-j
őstag

Az újratelepítéssel és a beállítások visszatöltésével az oldal befagyás sajnos nem szűnt meg. Viszont észrevettem, hogy jó néhány perc elteltével az oldal frissítése után az oldal néha betöltődik.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#57863) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

A mailto funkcióhoz szeretnék linket hozzáadni, hasonlóan a beépített Yahoo vagy Gmail lehetőséghez.
A konzolnál már próbáltam hozzáadni, ott jogosultság hibával visszadob. (Környezet: Win8.1, Rendszergazda, FF65 portable)

Köszönöm!

(#57864) csako válasza Szirtimorc (#57863) üzenetére


csako
veterán

Arra gondolsz, hogy milyen programmal nyissa meg?
Ezt a beállítást a Beállítások -> Általános fülön lejjebb görgetve az Alkalmazásokhoz találod meg.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57865) Szirtimorc válasza csako (#57864) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Igen erre, csak itt nem programot, hanem linket szeretnék hozzáadni.
Ugye a három alap a POSTA-app, Gmail-link és a Yahoo is-link. És itt csak appot tudnék hozzáadni

[ Szerkesztve ]

(#57866) Szirtimorc válasza csako (#57864) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Tehát itt szeretnék egy harmadikat látni:

(#57867) csako válasza Szirtimorc (#57866) üzenetére


csako
veterán

Igen, már értem és azt hiszem meg is találtam a módját rá, csak kell egy pontos "url cím", ami a weboldalon az email írást nyitja meg.
about:config-ban átírtam pár dolgot (a Yahoo-t cseréltem le, de harmadikként jelent meg :D):
gecko.handlerService.schemes.mailto.0.name -> ez a neve
gecko.handlerService.schemes.mailto.0.uriTemplate -> ide kell a cím
gecko.handlerService.defaultHandlersVersion -> Ezt növelni kell legalább 1-gyel, hogy az átírásokat érzékelje.
Azt nem tudom, hogy esetleg működne-e egy új 4. beállítással, ki lehet próbálni. Jobb klikk -> Új -> Karakterlánc és az első kettőt létrehozod, csak a 0-t kicseréled benne 4-re.
Böngésző restart után nekem ott lett a listában pl. az Outlook, csak nem volt tökéletes az url, mert a email írást már nem hozta elő.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57868) Szirtimorc válasza csako (#57867) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Tökéletesen működik így. Előtte is próbálkoztam vele, csak 3. sorban levő értéket nem növeltem, és újraindítani felejtettem el.
Nem tudom miért nem csinálta meg ezt egyszerűbbre egy sima Add Link gombbal a Mozilla, majdnem poweruser feladat.

Köszönöm!

(#57869) Szirtimorc válasza Szirtimorc (#57868) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

A pontos linkkel eltököltem egy kicsit, ha érdkel valakit Yandex mail-nál így néz ki:

https://mail.yandex.com/?uid=.........&login=.........#compose?mailto=%s

(#57870) brugo


brugo
aktív tag

Úgy gondoltam, hogy minden pénzügyi dologgal ( számla fizetéstöl a bankolásig ) költözzek Firefoxra.
Milyen biztonsági "Add on"-okat vagy mit kéne tegyek a maximum biztonságért ?

(#57871) Cs1csó válasza brugo (#57870) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. kell egy reklámblokkoló - Ublock Origin -
2. kell egy script blokkoló pl.: NoScript Security Suite vagy az UBO-t használni erre haladó módban
3. a jelszavak védelmére KeepassXC

(#57872) Syl válasza Cs1csó (#57871) üzenetére


Syl
nagyúr

Bankolni szkript blokkolással szerintem baromi macerás. Plusz éppen a banki oldal, ami tuti biztonságos, ott nem kell az ilyet szűrni.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57873) adlersson


adlersson
aktív tag

Sziasztok! Létezik olyan, hogy egy weboldal hozzáadja önmagát a uBlock kivételekhez pl. script vagy akármi segítségével? :F Most figyeltem meg, hogy két, régóta használt és rendszeresen látogatott weboldal is megjelent a kivételek között, pedig magamtól biztosan nem tettem oda őket. :F

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#57874) Cs1csó válasza Syl (#57872) üzenetére


Cs1csó
félisten

A biztonságos oldalakat egyből lehet "biztonságosnak" minősíteni majd a változtatásokat elmenteni és kész, ha lehet a beállításokat később exportálni és importálni pl. egy text fájlba akkor egy újratelepítés után sem lesz gond és ahogy dagad az adatbázis egyre észrevehetetlenebb lesz a blokkoló. Egy teljesen új ismeretlen oldalon pedig védjen.

(#57875) Cs1csó válasza adlersson (#57873) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyenről nem tudok, van olyan hogy whitelist de UBO-nál ilyen formában nem tudok róla.

bocs a dupláért

[ Szerkesztve ]

(#57876) brugo válasza Cs1csó (#57871) üzenetére


brugo
aktív tag

A jelszavakat soha nem mentem el arra gondoltam ,hogy a hacker "virus" biztos azt a foldert fogja keresni.
A Ublock Origin fent van. Akkor egyelore ennyi ? Az ilyesztett meg hogy a Chrome bongeszo alatt levo outlook email fiokomon keresztul ( azonos nevu felhasznalo faszbuk oldala ) bejutott (biztos az illeto akaratan kivul) es kezd mindenhol megjelenni (komenteknel stb.) de csak a Chrome bongeszo alatt. En nem vagyok tagja a faszbuknak nem is voltam soha ( most mar nem is leszek még a hugyagyuak is othaggyak ).

(#57877) adlersson válasza Cs1csó (#57875) üzenetére


adlersson
aktív tag

Mer' pl. az egyik egy hírportál, melyre jellemzően a hírlevélben található link segítségével látogatok el, itt gondoltam rá, hogy esetleg ezekhez a linkekhez írtak valamit még, hogy tegye whitelistbe az oldalt, ha esetleg még nem lenne ott.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#57878) Cs1csó válasza brugo (#57876) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az UBO-t használd megerősített módban: 3rd-party scriptek és 3rd-party frame-ek globális blokkolásával - globális blokkolás hogy ameddig egy adott oldalon kivételt nem adsz hozzá addig minden oldalon blokkolni fog.

A jelszavak biztonsága kérdéses de ha megfigyeled mikor egy oldalra a megjegyzett jelszavaddal lépsz be akkor ott sem látszik a jelszó - csak pöttyök - és a jelszavak megtekintését is lehet mesterjelszóval védeni.

Alapvetően az FF és a Chrome jelszóvédelme sem rossz. Túl van ez egy kicsit misztifikálva, de mint írtam a KeePassXC a legjobb megoldás - jelenleg nincs jobb -

A fészbukkot a helyén kell kezelni, pl. ha van egy okostelefonod és a facebook messenger-t használod az egy praktikus dolog.
A személyes adatok védelme illúzió. Ha nagyon biztosra akarnál menni akkor TOR böngésző ha jól tudom ez VPN-en keresztül kommunikál tehát már nem kell hozzá egy plusz VPN levelezésnek nem gmail hanem pl. protonmail, tutanota

Ameddig semmi olyan tartalommal nem kerülsz kapcsolatba ami büntetendő addig max a reklámok lehetnének személyre szabottak feltéve ha nem blokkolnád őket UBO-val.

adlersson

Passz, töröld onnan.

[ Szerkesztve ]

(#57879) brugo válasza adlersson (#57877) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat .

(#57880) Syl válasza Cs1csó (#57874) üzenetére


Syl
nagyúr

> A biztonságos oldalakat egyből lehet "biztonságosnak" minősíteni

Azt hogy is kell? Mert a NoScriptben én csak olyat látok, hogy az oldalon található szkripteket (vagyis inkább azok származási helyét) egyesével jelölöm biztonságosnak. Az UBO haladó módja ebből a szempontból jobb.
De ott is megvan a probléma, hogy egy bankkártyás fizetésnél leakad a folyamat.
Saját példám: UPC-t mindig bankkártyával fizetem. A UPC-n szépen mindent engedélyezek. Indítom a bankkártyás fizetést, újabb oldalon kell engedélyezgetni (díjnet). Ám ez nem elég, mert a fizetek gomb megnyomására látatlanban behúz egy harmadik oldalt és mivel az nincs felvéve a "white list"-re (mivel maga az oldal / címe meg sem jelenik), így a fizetés leakad.
Ja és egyre több az olyan (banki) oldal, ami aktív UBO mellett nem működik normálisan :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57881) Cs1csó válasza Syl (#57880) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem használok külön script blokkolót de biztos lesz itt aki pontos tanácsot tud adni a beállításáról. Amúgy kell lenni olyan beállításnak ahol teljesen a kivételekhez tudod adni.

Az UBO-nál is megoldható a jobb oldali oszlopban a ZÖLD - mindent enged - opciót pipálod be az adott oldalon és mented:

Így fog kinézni:

Ezután az UBO közvetlen kikapcsolása nélkül is úgy fog működni az oldal mint ha nem is lenne UBO.

(#57882) Syl válasza Cs1csó (#57881) üzenetére


Syl
nagyúr

UBO-t ismerem, nem kell magyarázni. De annyi biztos, hogy a képeid szerinti beállítással nem lehet kifizetni a UPC-t, mert mint írtam, a folyamatban van egy "külső" oldalletöltés, ami nem jelenik meg a böngészőben, vagyis nem tudod felvenni az UBO-ba. Tudom, próbáltam. Ezért intézem a fizetést másik böngésző alól.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57883) brugo


brugo
aktív tag

Következésképpen maradok a Chrome-on ,mert az gyorsabb a Firefoxnál ( legalábbis az Én gépemen),ha a Mozarella se nyújt nagyobb biztonságot .

(#57884) HoaryFox válasza brugo (#57883) üzenetére


HoaryFox
őstag

Azért mégsem egy IT óriásvállat készítette ezt, akik nem titok, hogy miből élnek :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#57885) Daywalkerke válasza Daywalkerke (#57794) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Frissítenem kellett a 64-es Firefox-ról a legújabbra, mert minden böngésző indulásnál idegesítő módon feldobta, hogy frissítsek, de ugye a 65-ös Fox-ban bevezetett újabb telemetry küldés miatt múlt héten visszaváltottam a 64-esre, de már nagyon idegesítő volt ez az állandó frissítésre figyelmeztető figyelmeztetés, ezért kényszerből frissítettem, viszont a hiba (minden böngésző indulásnál egy 13-as számmal kezdődő IP címhez kapcsolódik a böngésző) továbbra is fennáll, ezért keresgéltem és ezt találtam a Mozilla hivatalos weboldalán:

How to stop Firefox from making automatic connections

Szépen egyesével (hogy kiderüljön, hogy melyik miatt lehet a kapcsolódás) megcsináltam a tiltásokat, de sajnos továbbra is fent áll a kapcsolódás, így fogalmam sincs, hogy mit lehetne csinálni :W

[ Szerkesztve ]

(#57886) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Másnak is szarakodik firefox alatt a facebook?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57887) Cs1csó válasza Pityu. (#57886) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mi a hiba?

(#57888) Pityu. válasza Cs1csó (#57887) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Például belépek a facebookra nem jön be rendes az üzenőfal vagy képeket se mindet látni,aztán meg sem áll az oldalé frissítése az aktuális oldal újratöltése,hol x et mutat hol csak a körbe nyilat felváltva.Vagy pl rá nyomtam az értesítéseken belül az értesítésekre amit meg akartam nézni,és bejött az oldal de nem ugrott a hozzászóláshoz csak be jött az oldal és kész.Edgén próbálva működik rendesen minden eddig.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57889) farkas-j válasza Pityu. (#57888) üzenetére


farkas-j
őstag

Ugyanígy vagyok a (Win 7 64bit) Firefox 65-nél, pl. az Aliexpressel, a Tracitonline és még néhány más weboldallal. Egy idő után nem tölti be a képeket, majd még egy pár oldalmehnyitás után teljesen lemerevedik az adott oldal akkor is ha másik fülön nyitok róla oldalt. Másik fülön simán működik másik weboldal akárhány oldalmegnyitásig, csak bizonyos oldalaknál jön ez elő mint pl. az Aliexpress. 5-10 perc után pl. az Aliexpress oldal frissítésével újra rendesen betöltődik, de ez csak pár oldal megnyitásáig tart. A Firefox újraindításával rövis ideig megint jól működik, aztán mintha megtelne valami puffer jön elő az adott oldalnál a probléma. Próbából már uninstalláltam a 65-öt, feltettem a 64-et, a 64.2-t, de a helyzet nem változik. Megpróbáltam az összes kiegészítő letitását is, de az sem segített. Internet Explorer alatt viszont a hiba nem jelentkezik.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#57891) Cs1csó válasza brugo (#57890) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kérlek ide ne hozzuk be a politikát.

farkas-j

Explorer-t inkább NE használj helyette: Chrome, Opera, Vivaldi, vagy ha mindenképpen MS akkor Edge (ami ha igaz fél év év és Chrome lesz)

Pityu.

:(

Passz - bár hogy pontosítottad talán másoknak lesz ötlete - esetleg próbáld meg letiltott kiegészítőkkel, ha úgy okés akkor egyenként engedélyezd őket.

[ Szerkesztve ]

(#57892) Pityu. válasza Cs1csó (#57891) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi majd megpróbálom akkor a kiegészítő tíltást,de egyébként tegnap mobilon is szórakozott a facebook,nem töltött be képet vagy nem ugrott a változásra.

#farkas-j

Lehet a facebook a hibás,mert ahogy fejlesztik,úgy lesz egyre szarabb.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57893) Cs1csó válasza Pityu. (#57892) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen - ezt hozzátehettem volna - hogy a Facebook az egyik legösszetettebb oldal és emiatt van vele gond.

(#57894) farkas-j válasza Cs1csó (#57891) üzenetére


farkas-j
őstag

Talán megoldódott a probléma, tesztelés alatt van. MozBackuppal mentettem a Firefox beállításaimat. Uninstalláltam a Firefoxot. Újraindítás után letöröltem minden könyvtárt és fájlt ami a Mozilláé volt és megmaradt. Utána a registryben takarítottam ki az összes Mozilla - Firefox bejegyzést (ez szép munka volt). A Windows újraindítása után feltelepítettem a Firefox 65-öt. MozBackuppal visszaállítottam a beállításaimat, és most látszólag jól működik. Hosszabb teszt után kiderül, hogy valóban megjavult e.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#57895) G@ben


G@ben
addikt

Firefox 57 alatt szeretném törölni pár oldalon a felajánlott felhasználóneveket, de sehogy sem tudom. Nincs mentve sehol, csak megjegyezte, amivel be akartam lépni, és néhány már zavaró. Delete gombra nem reagál, most töröltem a Site data-ból mindent, de ezek nem tűntek el. Hogyan tudnám ezeket eltüntetni? Amit a topikban olvastam, hogy kék szövegű törölni az előzményeket keressek, azt nem találtam.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#57896) Visormail válasza G@ben (#57895) üzenetére


Visormail
addikt

Az új FF-ben: Beállítások, adatvédelem és biztonság, előzmények törlése, űrlapok és keresőmezők előzményei (időtartomány minden). Az 57-ben most nem tudom konkrétan hol volt, vagy hogy hívták, de hasonlóan.
Külön oldalanként ezt nem lehet törölni szerintem, csak így egyben mindegyiknél.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#57897) Vakegérke válasza G@ben (#57895) üzenetére


Vakegérke
veterán

Beállítások, Biztonság, Mentett bejelentkezések.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57898) G@ben válasza Visormail (#57896) üzenetére


G@ben
addikt

Biztos, hogy kiböki a szemem, de nem találom.
1
2
3
4

Ezek vannak, a Site data-nál a Clear all data-t megcsináltam, ki is jelentkezett mindenhonnan, de nem törölte a mezőket. A Saved logins üres, semmilyen logint nem mentettem.

Vakegérke: nincsenek mentett bejegyzések.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#57899) karlkani válasza G@ben (#57895) üzenetére


karlkani
aktív tag

(#57900) G@ben válasza karlkani (#57899) üzenetére


G@ben
addikt

Működik, köszönöm! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.