Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57801) bajtokarpi válasza Kékes525 (#57800) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Nagyon köszönöm a segítségedet :R !

battletag: bossi#2666

(#57802) Beren válasza farkas-j (#57796) üzenetére


Beren
tag

Nekem Win 8.1 és 64 bites FF65 alatt elindul, de csak plugin-ek nélkül. Ahogy észrevettem, az Indavideós beágyazott videók nagy részével ugyanez a gond. Ahhoz most lusta vagyok, hogy végigzongorázzam, melyik plugin a hibás, főleg, hogy a videó címére kattintva, a megnyíló oldalon már elindul... :D

(#57803) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

65-ös verziónál az aktuális lapfül tetején lévő vékony, fehér csík eltüntethető valahogy?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57804) EmptyParadox válasza newmoonlight (#57803) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

userChrome.css-hez ezt írd hozzá:

#main-window[lwthemetextcolor="bright"] .tabbrowser-tab[selected="true"] .tab-line {
display: none !important;
}

[ Szerkesztve ]

(#57805) newmoonlight válasza EmptyParadox (#57804) üzenetére


newmoonlight
senior tag

:R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57806) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Linux alatti Firefox font renderelésben tud esetleg segíteni vki?

Egyszerűen ocsmány, amit produkál jópár weboldalon, mint pl. a Gmail-en is:

Helyenként durván arrébb pakolja ki a karaktereket, szinte szóköznyi mérettel, pl. "aktuá lis", "Helyzetmegosztá s", "v édelme érd ekében", "nézet ért", "vignettá kkal" :W

Chrome-mal ugyanott semmi probléma:

Próbáltam már minden beállítást, hardveres gyorsítást kikapcsolni benne, gfx.canvas.azure.backends értéket átírni, de mindig ugyanilyen hibás maradt...

(#57807) Degeczi válasza Degeczi (#57806) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mindenesetre jól sejtettem, Linux alatt van ilyen gondja a Firefoxnak, most megnézve Windows 10 alatt rendben van:

(#57808) LEON_01 válasza movax (#57760) üzenetére


LEON_01
tag

:R

(#57809) farkas-j válasza Beren (#57802) üzenetére


farkas-j
őstag

Én letiltottam az összes beépülőt, de úgy sem indul el a lejátszás. Viszont az általad írt módon külön ablakban működik. Eddig ez a megoldás eszembe sem jutott :B Köszi!
Az eredeti probléma még fenn áll, de így megkerülöm, legalábbis a port.hu-n.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#57810) Matthewus válasza farkas-j (#57809) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha jól emlékszem, akkor a harmadik féltől származó sütik letiltása esetén nem indulnak el.

(#57811) Morgó Ceruza


Morgó Ceruza
újonc

Firefox böngészőnél elavult, hibás könyvjelzőket milyen programmal lehet eltávolítani?

(#57812) fecsu válasza Morgó Ceruza (#57811) üzenetére


fecsu
csendes tag

(#57813) lufi7


lufi7
aktív tag

[link]
Erre valaki?
Köszi!

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#57814) movax válasza lufi7 (#57813) üzenetére


movax
őstag

(#57815) Cs1csó válasza Morgó Ceruza (#57811) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vagy: Checkmarks

Ez még azért is jó mert friss telepítés után ugye nincsenek favicon-ok csak a szürke földgömb és minden oldalt egymás után betölt és frissíti a favicon-okat.

(#57816) lufi7 válasza movax (#57814) üzenetére


lufi7
aktív tag

Ebből melyik részt kell beírni?
Amit beírtam, attól összekuszálódott a címsor és a lapfülsor, ill. a lapfül kerekítése megszűnt.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#57817) movax válasza lufi7 (#57816) üzenetére


movax
őstag

Nem tudom, mi van még a fájlodban, mivel akad össze, nálam csak ez a kód van és remekül működik.

(#57818) farkas-j válasza Matthewus (#57810) üzenetére


farkas-j
őstag

Basszus, ez a megoldás! Köszönöm az infót! :C

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#57819) headhunter


headhunter
addikt

Lastpass 4.1.67-es verzióhoz, tudtok letöltési címet (oldalt) linkelni?

Ez az utolsó verzió, amelyik működik Androidos Firefoxnál és innen már eltávolították, nem elérhető: [link]

(#57820) lufi7


lufi7
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#57821) lufi7 válasza movax (#57817) üzenetére


lufi7
aktív tag

Hogy tudom beírni ide, hogy ne csessze szét a fórumot?

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#57822) Cs1csó válasza lufi7 (#57821) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hosszú szöveg? Tedd fel linkben valami letöltési opcióra, vagy küld el neki privátban ha valakit a fórumozók közül érdekel rádír.

[ Szerkesztve ]

(#57823) notika77 válasza lufi7 (#57821) üzenetére


notika77
senior tag

Próbáld meg a "Programkód" [CODE]szöveg[/CODE] tag-ek közé tenni a fájl tartalmát.

ui.: a szöveg hosszán ez sem segít, ebben csicso82-nek igaza van, hogy külső link kell pl. pastebin.com, amit pont erre találtak ki

[ Szerkesztve ]

(#57824) snakebait válasza lufi7 (#57754) üzenetére


snakebait
senior tag

Nálam is ez történt 65-re frissítéskor :F :W Találtál már rá megoldást? Ha nincs,én is visszateszem a 64 verziót,mert nekem ez így nem jó. :F

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#57825) freezespider


freezespider
tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi. Újra telepítettem a gépemet, feltettem a firefoxot és az oldalak nagy részénél összeomlik. Még akkor is ha a saját oldalára megyek.
Mi lehet a gond?

Előre is köszi a segítséget!

(#57826) snakebait válasza movax (#57814) üzenetére


snakebait
senior tag

Szia!
Ezzel sikerült,hogy megint alulra kerültek a lapfülek a 65 verzióban is,viszont eltűnt a lekerekítés :F :Y :W És a címsor meg a lapfülek kivilágosodtak (sötét témát használok ).Hogyan csinálhatom vissza,hogy lekerekítettek legyenek a lapfülek és olyan sötétek mint a FF többi része? :B

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#57827) Cs1csó válasza freezespider (#57825) üzenetére


Cs1csó
félisten

Melyik oprendszer, Windows 10 legfrissebb build? FF-ből a legfrissebb build van fent? A Windows telepítése után hagytad , hogy lefrissítse magát?

(#57828) freezespider válasza Cs1csó (#57827) üzenetére


freezespider
tag

A windows nem frissítette még magát, de a driverpack solutionnal megnéztem a gépet és minden rendben volt. A firefoxot a mozilláról töltöttem le, tehát a legfrissebbet.

(#57829) Cs1csó válasza freezespider (#57828) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekifutnék még egyszer:
- MS honlapjáról leszedni a legfrissebb Windows10-et
- a VGA driver-ed legyen bekészítve - mondjuk az ADAT partíción vagy egy másik pendrive-on ha az egész gépet formázod.
- telepítés után engedd hogy a Windows update-elje magát és azt is engedd hogy amit akar feltegyen magán te manuálisan ne telepíts semmilyen driver-t - kivéve még az elején a VGA driver-t.
- ha lefrisstette magát fél óra óra vagy még annyi sem (az UWP-s appokat is engedd telepíteni neki addig úgysem nyugszik tapasztalat)
- ha ez mind megvan gép restart és mehet fel a mozilla

(#57830) freezespider válasza Cs1csó (#57829) üzenetére


freezespider
tag

Köszi szépen a segítséged, de szinte mindent így csináltam, kivéve az automatikus frissítést. Most az update -ben megnéztem de azt írja, hogy naprakész a gépem.
A windowst nem az MS honlapjáról szedtem le, hanem ahogy szoktam, a gépházon belüli formázással.

(#57831) snakebait


snakebait
senior tag

Mozilla megszüntette a teljes témákat??? :F Nem találok ilyesmit már :B :F

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#57832) Matthewus válasza snakebait (#57831) üzenetére


Matthewus
őstag

Igen.

(#57833) lufi7 válasza movax (#57817) üzenetére


lufi7
aktív tag

Remélem sikerült.
[link]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#57834) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Androidos Firefoxban hol találom meg az előzmények menüpontot?
Mert sehol nem találom.

(#57835) Rimuru válasza aprokaroka87 (#57834) üzenetére


Rimuru
veterán

Menu (3 potty) -> history, de ha a homepage-en vagy akkor ott van egy fulon (felteve hogy nem kapcsoltad ki), amugy az elso indulasnal vegigvezet ezeken.

Vigyázat, csalok!

(#57836) movax válasza lufi7 (#57833) üzenetére


movax
őstag

Jaj, ne haragudj, nem tudom megmondani, mivel akad össze, annyit tudok mondani, hogy tisztán, csak az alulratevő kóddal működik a dolog. És igen a tab-lekerekítéssel nekem is gondjaim voltak, ha egyszerre használtam az alulra helyezéssel. Aztán megszoktam a szögletes tabokat. :)

(#57837) headhunter válasza headhunter (#57819) üzenetére


headhunter
addikt

Megoldva!

(#57838) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Üdv!
Nem tudom más is tapasztalt-e már ilyet, nekem már többedszerre jön elő, hogy egyszer csak az UBO félig kezd el csak működni (úgy vettem észre, a letiltott reklámok kerete megjelenik), az ikonja eltűnik jobb fentről. A kiegészítő letiltása majd engedélyezése megoldja a problémát, de azért ez fura.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57839) Cs1csó válasza ArthurShelby (#57838) üzenetére


Cs1csó
félisten

Inkább telepítsd újra az UBO-t (ha vannak saját szabályaid azt a beállításoknál EXPORTÁLÁS FÁJLBA móddal tudod lementeni majd ha újratelepítetted importálod.) Az FF frissítések, a változó sávszél a ping stb. bezavarhat.

(#57840) ArthurShelby válasza Cs1csó (#57839) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nincs gyakran, kb hetente-kéthetente egyszer volt, csak furcsa volt, mikor már többedszerre jött elő. Sokáig nem frissítettem föl a legújabb ff-ra, lehet ez volt a nyűgje (azóta már az újon vagyok. Viszont ha újra előjön ezt fogom tenni (amit mondtál).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57841) lufi7 válasza movax (#57836) üzenetére


lufi7
aktív tag

Nem haragszom. :N
Majd lesz valami. :K

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#57842) csako


csako
veterán

Kellene nekem egy kis segítség... 66-os dev bétában megváltozott valami a könyvjelző-oldalsáv görgetősávja körül és már nem vonatkoznak rá az UserChrome.css-ben és .js-ben megírt változtatások. Valaki tudna nekem segíteni kideríteni, hogy mit kéne változtatni ezen a kódon, amit eredetileg innen másoltam.
Böngészőkonzolt elő tudtam hozni, amivel a böngésző részeit ki lehet választani, de ez nem olyan egyszerű css, vagy legalábbis még nem tudom hogyan működik :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57843) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok

Az a problémám, hogy jó néhány videó nem jelenik meg nálam az FF-ben. Portable-t használok, több verziót is kipróbáltam, de az eredmény ugyan az. Kiegészítők közül csak a Download helper és egy Google Translator van fölrakva. De ha eltávolítom őket, akkor se megy. Waterfoxban viszont simán megnyílik. M lehet az oka?

Pl. itt is kéne lennie egy videónak:

[Malac]

[ Szerkesztve ]

(#57844) csako válasza Szirtimorc (#57843) üzenetére


csako
veterán

A beállításokban az Adatvédelem fülön rakd át szokásosra a Tartalomblokkolást, szóval, hogy csak a követő sütiket blokkolja.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57845) PitLee válasza Szirtimorc (#57843) üzenetére


PitLee
őstag

Van még az url sor elején az " i " betű.
Ott a "Blokkolás ideiglenes kikapcsolása"

Blokkolnám, e blokkolnám, mert hát blokkolnám, e-el-elvennném én, nem hogy elvenném, hanem blokkolnám. :DDD

(#57846) Cs1csó válasza PitLee (#57845) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nagy várakozásokat fűztem ehhez a TOTÁLIS követésblokkoláshoz stb. aztán kb. ez is olyan mint a SCRIPT blokkolás: az anonimitás megvan csak a tartalmat nem tudod megtekinteni. :(

(#57847) Kékes525 válasza Cs1csó (#57846) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert a cookie-kat scripteket fel lehet használni jóra és rosszra is egyaránt. A tartalom alapján pedig jól legfeljebb egy MI tudna dönteni, ha majd lesz erre egy megfelelő.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57848) Cs1csó válasza Kékes525 (#57847) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, sajnos. Az egyenként való állítgatás meg nem felhasználóbarát neked vagy nekem talán még okés de egy átlag embernek esélytelen csak azt fogja érteni hogy nem jönnek be az oldalak.

(#57849) Szirtimorc válasza PitLee (#57845) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

PitLee, csako

Köszönöm!

(#57850) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Lehetséges-e "csak GPU"-ra tolni a hardvergyorsítást? Függetlenül attól hogy 65 van fent, CPU-t is használ lényegében beállítás független!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.