Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57451) lovi27 válasza Syl (#57447) üzenetére


lovi27
addikt

Látod, ezért kérdeztem. Ma állítgattam a FF-t. Most felcsatlakoztam a Syncbe és szó nélkül telesz*rta (felülírta) az ott lévő régi vacakokkal amit eddig csináltam. Oda lett minden. :W Szerencsére nem bíztam benne, így elmentettem a három könyvtárat és nem ért veszteség. ;]

Ki lehet valahogy törölni a felhőt, hogy ez ne ismétlődjön meg?

(#57452) csako válasza lovi27 (#57451) üzenetére


csako
veterán

Ez volt a helyes működés, a frissen csatlakozott gépre leszinkronizálja azt, ami fent van. A gépeket előbb kell csatlakoztatni és utána variálni, hogy az töltődjön fel. Mármint ha jól értettem a "felcsatlakoztatást".
Ha a mentésedet visszaállítod egy olyan gépen, amin a sync már be van állítva, fut a háttérben, akkor felülírja a dolgokat a szinkronizáció gombra való kattintás.
Persze hibás idő/dátum beállítással nem kellett még tesztelnem, szóval én azt nem tudom hogyan reagál rá.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57453) lovi27 válasza csako (#57452) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, feltételezi, hogy mindig a felhőben van a legfrissebb adat. Már rájöttem.
Én másképp akartam használni. Nekem nem kell, hogy folyamatosan minden lépést mentsen. Elég volna csak meghatározott időnként. Viszont így nem lehet.

(#57454) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok
Windows 10, legfrissebb Firefox

Hosszú Chrome használat után áttértem Firefox-ra, azonban néhány oldal furcsán viselkedik. A Google Maps-ben például nem jön ki az opció, hogy váltsak műholdnézetre, valamint a bal oldali menü sem nyílik meg. A gmail-ben néhány ikon nem jelenik meg, de ettől függetlenül rájuk lehet kattintani. ( :F ) VAlamint még semmilyen google-s oldalon nem tudom jobb felül lenyitni a menüt. Mivel tegnap telepítettem tisztán, csak ez a pár, ám annál idegesítőbb problémát tapasztaltam eddig. Köszi előre is a segítséget!

(#57455) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello.

Működik valakinél a port.hu rendesen?
Nem tudok egy videót sem elindítani, csak pörög, és bármilyen film adatlapján is vagyok, nem tudok e-mail emlékeztetőt hozzáadni. Nem lesz piros az az ikon, hogy oké, most már figyelni fogja. Csak a linksorban egy # kerül a link mögé. (krómban sem, ha vígasztal ez valakit, de nem tudom, hogy az én gépemen keffent-e el valami)

(#57456) snakebait


snakebait
senior tag

Sziasztok!
Tegnap kérdeztem hogyan lehetne megváltoztatni a görgetősávot legújabb FF-ba. Választ nem kaptam,de a sok olvasás és keresgélés után rájöttem,hogy CSS kód segítségével. Lapfüleket sikerült alulra tennem és lekerekítenem CSS kód beillesztésével. De nem találok megfelelő css kódot a görgetősáv megváltoztatására. Kerestem párat,betettem ahova és ahogyan kell és semmi.Ha kérhetek Valakit aki vágja ezt a css téma dolgot ,segít nekem picit.Valami Ilyet szeretnék,vagyis a scrollbar így nézzen ki és ilyen színben :B ;)

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#57457) csako válasza snakebait (#57456) üzenetére


csako
veterán

Olyat kifejezetten nem tudok, én szinte teljesen átlátszóvá tettem + a tartalom felett "lebeg".
De ahhoz is vannak CSS kódok, hátha megfelelnek kiindulási alapnak.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57458) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Tab Scope-ot helyettesítő kiegészítőt ismer valaki?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#57459) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

FF-ből a 63.0.3 verzió van fent Windows 10-en.

Az a problémám, hogy nem jegyzi meg a böngésző az adott weboldalakon az általam beállított nagyítást.
Pl: PH! +250%, YT +120% stb-stb.

Van FF profilom és azt szinkronizáltattam le, majd (mintha) onnantól kezdve nem menne ez a funkció.

Mi lehet a gond?
Az segítene ha készítenék képeket a böngésző beállításairól?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#57460) movax válasza Puma K (#57459) üzenetére


movax
őstag

Zoom Page WE addon feltesz, beállít, öröm és bódottá.

(#57461) Syl válasza Puma K (#57459) üzenetére


Syl
nagyúr

>Pl: PH! +250%, YT +120% stb-stb.

250%? Mekkora felbontáson használod a gépet?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57462) Puma K válasza movax (#57460) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi szépen!

(#57461) Syl

Monitorom az adatlapomon, de 1440p és 170 cm-ről nézem képet.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#57463) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Hol lehet a hangokat kikapcsolni Mozilla Firefoxban?
Köszi

(#57464) Syl válasza Puma K (#57462) üzenetére


Syl
nagyúr

170 centiről? Az igeen :B
Én szintén 32-es előtt ülök (4k monitor, de 1440-ben használom), de csak kb 80 centire. És így elegendő a 133%.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57465) kranazoli válasza Syl (#57431) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ez valóban hasznos addon.
Bár nem kérdeztem, de jó, hogy szóba jött. :)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#57466) snakebait válasza csako (#57457) üzenetére


snakebait
senior tag

Szia!
Sikerült találnom olyan css kódot, hogy alulra kerültek a lapfülek, meg ívesek is lettek, viszont nagyon magasak, sokkal alacsonyabbak vagy, hogy is mondjam laposabak is lehetnének. Ehhez is keresek kódot, de eddig eredménytelenül. Hogyan tudnám ezt megcsinálni?
Ja, görgetősáv megváltoztatásához nem találok megfelelő kódot. Ahhoz meg nem értek, hogy én olyat írjak.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#57467) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv! Nekem olyan problémám van hogy a youtube videók nem mindig működnek csak megy a karika körbe körbe Ha újra telepítem az adobe flash playert akkor működik egy ideig aztán megint nem
mi lehet a probléma?

(#57468) csako válasza snakebait (#57466) üzenetére


csako
veterán

talán van valahol benne egy olyan "height", ami mellett a számot kisebbre változtatva a méret is megfelelő lesz.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57469) Puma K válasza Syl (#57464) üzenetére


Puma K
veterán

Elég kényelmesen tudom használni a gépet egy ilyenben ülve és a lábamat feltéve egy puffra.

De idővel vissza akarok ülni asztalhoz... anno jó is volt laptoppal a földön ülni ehhez hasonló elrendezésben: kép

De így meg nem lehet játszani rendesen :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#57470) Syl válasza Puma K (#57469) üzenetére


Syl
nagyúr

Én egy ilyenben pesvedek egész nap (itthonról dolgozom). A földön ülés nekem a testfelépítésem és a gerincproblémám végett felejtős.

De nem fognak bennünket innen kipi**ázni a sok OFF miatt? :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57471) margithid


margithid
veterán

Win xp-t használok virtualboxben.
9 lapot használok 1 perces odlalletöltéssel, de a firefox egy idő után leáll.
4 GB Ram van a virtuális géphez rendelve.
Mi lehet a baj, hogy bezáródik a böngésző?

(#57472) margithid válasza margithid (#57471) üzenetére


margithid
veterán

Tárgytalan, nagyon eszi az erőforrást a Firefox...

(#57473) snakebait válasza csako (#57468) üzenetére


snakebait
senior tag

Beteszem ide a userChrome.css kódot ami van nekem,elméletileg ezzel van megcsinálva nálam,hogy lapfülek alulra kerültek és ívesek lettek. Ebben kéne változtatni talán valamit,hogy a lapfülek alacsonyabbak legyenek,de nem értek hozzá,hogy mit.Te vagy valaki más netán tudja mit kellene átírni?/* Curve the background tabs at the upper left and right corners
May not work on add-on themes. */
.tabbrowser-tab {
border-radius: 10px 10px 0px 0px / 15px 15px 0px 0px !important;
}
/* Curve active tab and slightly overlap neighboring tabs */
.tabbrowser-tab .tab-background[selected="true"] {
margin-left: -1px !important;
margin-right: -1px !important;
border-radius:10px 10px 0px 0px / 15px 15px 0px 0px !important;
}
/* Shorten the tab line along the tops of tabs */
.tab-line {
margin-left: 9px !important;
margin-right: 9px !important;
}
/* Shorten the vertical lines between background tabs */
.tabbrowser-tab::before, .tabbrowser-tab::after {
margin-top: 9px !important;
}

/** "Light" Theme (Dark Text) **/

/* Border the background tabs (10% gray) for greater visibility */
#main-window:not([lwthemetextcolor="bright"]) .tabbrowser-tab:not([selected="true"]) {
border: 1px solid rgba(0,0,0,.1) !important;
border-bottom-color: transparent !important;
margin-right: -1px !important;
}
/* Remove short vertical lines between background tabs */
#main-window:not([lwthemetextcolor="bright"]) .tabbrowser-tab::before,
#main-window:not([lwthemetextcolor="bright"]) .tabbrowser-tab::after {
border: none !important;
}
/* Tab bar below Navigation & Bookmarks Toolbars */
#nav-bar { /* main toolbar */
-moz-box-ordinal-group: 1 !important;
box-shadow: none !important;
}
#PersonalToolbar { /* bookmarks toolbar */
-moz-box-ordinal-group: 2 !important;
}
#TabsToolbar { /* tab bar */
-moz-box-ordinal-group: 3 !important;
padding-top: 0 !important;
}
/* Clean up spacing */
.titlebar-placeholder {
display: none !important;
}
toolbarbutton.bookmark-item {
padding-top: 2px !important;
padding-bottom: 2px !important;
}

/* Vertical space for min/max/close buttons above the main toolbar */
/* On Mac, if not showing title bar, allow 20 pixels */
#main-window[tabsintitlebar="true"]:not([inFullscreen="true"]) #toolbar-menubar:not([accesskey]) ~ #nav-bar {
margin-top: 20px !important;
}
/* On Windows, if not showing title bar or menu bar, allow 20 pixels */
#main-window[tabsintitlebar="true"] #toolbar-menubar[autohide="true"][inactive="true"] ~ #nav-bar {
margin-top: 20px !important; /* More px may be better on Win10 */
}
/* Sorry, Linux users, I don't know the best approach for you! */

/* Background for Light and Dark themes */
#main-window[lwthemetextcolor="bright"] #TabsToolbar,
#main-window[lwthemetextcolor="dark"] #TabsToolbar {
background-color: var(--chrome-secondary-background-color) !important;
background-image: none !important;
}
#main-window[lwthemetextcolor="dark"] .scrollbutton-up,
#main-window[lwthemetextcolor="dark"] .scrollbutton-down,
#main-window[lwthemetextcolor="dark"] .tabs-newtab-button,
#main-window[lwthemetextcolor="dark"] #new-tab-button,
#main-window[lwthemetextcolor="dark"] #alltabs-button {
fill: var(--lwt-text-color) !important;
}
/* Left and right borders on Win 7 & 8, but not on 10 and later: */
@media (-moz-os-version: windows-win7), (-moz-os-version: windows-win8) {
/* Vertical toolbar border */
#main-window[sizemode=normal] #navigator-toolbox > toolbar#TabsToolbar {
border-left: 1px solid hsla(240,5%,5%,0.3) !important;;
border-right: 1px solid hsla(240,5%,5%,0.3) !important;;
background-clip: padding-box;
}
}

/* Override vertical shifts when moving a tab (9 Jan 2018) */
#TabsToolbar[movingtab] {
padding-bottom: 0 !important;
}
#TabsToolbar[movingtab] > .tabbrowser-tabs {
padding-bottom: 0 !important;
margin-bottom: 0 !important;
}
#TabsToolbar[movingtab] + #nav-bar {
margin-top: 0 !important;
}

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#57474) snakebait válasza snakebait (#57473) üzenetére


snakebait
senior tag

Megoldódott :K

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#57475) eax1650


eax1650
aktív tag

Hali!
Az új FF-ben nálam néhányszor nem jelenik meg a szöveg közben elhelyezett kép, videó.
Pl.: [link]

A Chrome viszont megjeleníti.

Valami helytelenül van beállítva?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#57476) Cs1csó válasza eax1650 (#57475) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam mindkét videót szépen indítja. Legfrissebb FF + UBO

Iszonyat sok minden okozhatja tiltsd le a kiegészítőidet majd próbáld ki így aztán egyenként engedélyezd hátha kiderül melyik okozza ha kiderül akkor azt telepítsd újra, lehet csak ennyi kellett.

Persze végső soron a FF alapos - users mappa mélyén lévő mozilla és firefox mappák manuális eltávolítása - majd gép restart után egy újratelepítés is megoldja ha van szinkronizációd akkor ha belépsz újra lehet tenni mindent itt érdemes szelektálni, lehet valami beragadt beállítást ha azt is szinkronizálod visszajöhet a hiba is elég a bejelentkezések és a könyvjelzőket szinkronizálni.

[ Szerkesztve ]

(#57477) eax1650 válasza Cs1csó (#57476) üzenetére


eax1650
aktív tag

Nálam ilyen:

Mi lehet az oka?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#57478) Cs1csó válasza eax1650 (#57477) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet a követésvédelem aktív, az zavar be.

Lényeg: valami nálad nem kerek, próbáld letiltott kiegészítőkkel és a böngésző újratelepítése is megoldhatja.

[ Szerkesztve ]

(#57479) eax1650 válasza Cs1csó (#57478) üzenetére


eax1650
aktív tag

Igen! Az volt!
A kikapcsolásával nem lehetek gazdagabb néhány kellemetlen dologgal?!
Mit jelent a követés igazából?

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#57480) Cs1csó válasza eax1650 (#57479) üzenetére


Cs1csó
félisten

[link]

Valahol meg kell húzni a határt hogy az adott weboldal még használható legyen, korábban én is kipróbáltam de ezeket a beágyazott facebook és társai videókat nem engedte betölteni tehát vagy a követésvédelmet engedélyezem vagy a beágyazott videókat nézem én úgy döntöttem, hogy nekem fontosabbak a beágyazott videók.

Ha úgy van most mint nálam és működik akkor az úgy jól van. Reklámblokkolód van? AZ inkább fontosabb nem csak reklámokat hanem kártékony dolgokat stb. is blokkol. Erre az egyik legjobb az UBO.

[ Szerkesztve ]

(#57481) eax1650 válasza Cs1csó (#57480) üzenetére


eax1650
aktív tag

AdBlock van már rég óta. Még a telókon is.

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#57482) looser


looser
addikt

Sziasztok!

A FF újra azt csinálja, hogy letölti a frissítést, látszólag frissít, azután marad az eredeti verzió, míg a névjegyen továbbra is ott az újraindítás gomb. Ez másnál nem fordul elő?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#57483) Puma K válasza looser (#57482) üzenetére


Puma K
veterán

Ahogy ezt írtad ránéztem nálam mi a helyzet, és 63.0.3-ról minden gond nélkül lefrissítette magát 64.0-ra.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#57484) Cs1csó válasza looser (#57482) üzenetére


Cs1csó
félisten

Töltsd le a telepítőjét és futtasd manuálisan, mikor futtatod legyen bezárva az FF.

(#57485) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, hogy más is találkozott-e hasonlóval.
Eddig Chrome-ot használtam, gondoltam teszek egy kísérletet Firefox-szal. Minden aránylag oké, kivéve a Yotube videóknál, ahol minden egyes videó esetében tapasztalhatók mikro megakadások a videó folytonosságában, amolyan frame droppok ami nagyon zavaró. Ugyan azt a videót nézve chrome-ban semmi gond.
Próbáltam már hardveres gyorsítás kikapcsolását is, eltávolítottam minden kiegészítőt, de semmi változás.

(#57486) Cs1csó válasza Pano (#57485) üzenetére


Cs1csó
félisten

Időlegesen tiltsd le a biztonsági szoftveredet és teszteld úgy.

(#57487) Pano válasza Cs1csó (#57486) üzenetére


Pano
addikt

Hát... olyan biza nincsen :D

(#57488) csako válasza Pano (#57485) üzenetére


csako
veterán

És ha ezt felrakod?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57489) Pano válasza csako (#57488) üzenetére


Pano
addikt

Köszi. Ez valamit segített, de nem oldotta meg teljesen a problémát :(

(#57490) Jörm


Jörm
újonc

Sziasztok!
Az alábbi ügyben kérnék egy kis hozzáértő segítséget.
A minap frissített a gépem, és amikor az újraindítást követően a Firefoxot el akartam indítani, az alábbi hibaüzenetet ugrott fel: Couldn't load XPCOM. Korábbi frissítések során sosem merült még fel ilyen probléma.
Próbáltam utánaolvasni a témának, viszont általában az volt a vége, hogy a program törlése, majd újratelepítése lehet a megoldás. Viszont ezzel olyan mentett oldalak és könyvjelzők is elvesznének, amikre szükségem van, viszont nincs róluk listám egy külön dokumentumban, szóval ha lenne rá megoldás vagy bármi javaslat, hogy elkerüljem a Mozilla Firefox teljes újratelepítését, azt nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#57491) Gézengúz


Gézengúz
addikt

64-re frissítésnél megint eltűntek a könyvjelzőimből az rss-ek. Már múltkor egyszer eljátszotta. Ez most komoly, hogy minden egyes verzióváltásnál, biztonsági mentést kell csinálnom? Asztalra kitett egy "Firefox feeds backup.opml" nevű file-t ebből vissza tudom valahogy őket állítani?

(#57492) looser válasza Puma K (#57483) üzenetére


looser
addikt

Akkor az egy szerencsés eset :-)

(#57484) csicso82: előző alkalommal így tettem és csinált egy teljesen szűz telepítést. Elmentem otthonról, este ránéztem és indításkor kicsit tovább szöszmötölt és lefrissült 64-re. Bár tudnám, mi történt; ki volt kapcsolva a gép.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#57493) looser válasza Gézengúz (#57491) üzenetére


looser
addikt

Telepítés után megnyitja ezt az oldalt, ahol azt írják, hogy végleg kivették, mivel ahhoz képest, amennyi karbantartást igényel, elég nagy biztonsági rés így is és nem is túl sokan használják. Javasolják, hogy használjunk plugint helyette. Kettőt kipróbáltam, hát egyik sem jobb a gyárinál. Egyébként nem értem, ha a beépített biztonsági kockázatot jelent, akkor a plugin nem?...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#57494) Gézengúz válasza looser (#57493) üzenetére


Gézengúz
addikt

Visszaállítottam biztonsági mentésből, 2 hónapos volt, pár dolgot pótolni kellett. De mérges vagyok.

Most akkor nem tudok 63-as verzió fölé menni?

(#57495) looser válasza Gézengúz (#57494) üzenetére


looser
addikt

Ha a gyári rss olvasót szeretnéd visszakapni, akkor nem, de szerintem csak emiatt ne hagyd frissítetlenül a rendszert. Nem mindenki tartja fontosnak up to date lenni, de nekem megnyugtatóbb. Végig kell nézni a plugineket, hátha van olyan, ami tetszik neked. Meg is írhatod, én is kipróbálom akkor majd :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#57496) #54715584 válasza looser (#57493) üzenetére


#54715584
törölt tag

Van olyan, mint a gyári? Ami az eszközbáron működik?

(#57497) Cs1csó


Cs1csó
félisten

VÉGRE! Ebben a verzióban meg tudták csinálni, hogy ha meg van nyitva a böngészőm de a Facebook nem akkor is dobjon fel a bal alsó sarokban egy értesítést ha jön egy üzenetem. Volt már korábban is, hogy működött vagy inkább nem, de most elég pontosan dobálja fel az üzeneteket sőt a szöveg is ott van tehát ha nem fontos annyi időd van hogy elolvasd ráér később "láttamozni" és válaszolni.

(#57498) looser válasza #54715584 (#57496) üzenetére


looser
addikt

Még nem néztem végig őket, de remélem van. Most ugye nincs Livefeed, csak sima bookmark linkként vannak bent az oldalak.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#57499) EmptyParadox válasza looser (#57498) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én egyébként egy külön RSS olvasó programot ajánlanák. Amikor GoogleReader megszűnt, akkor kutakodtam. QuiteRSS, RSSOwl vagy Tiny Tiny RSS serverként futtatható. Én RSSOwlt használok.
Vannak online szolgáltatások is, de azokból nem tudok ajánlani, nem ismerem őket.
Szerintem jobb egy erre a célra készített dedikált programot használni.

[ Szerkesztve ]

(#57500) Rimuru válasza EmptyParadox (#57499) üzenetére


Rimuru
veterán

Vagy thunderbird, feedly.

Amugy az "offline" RSS olvasokkal az a baj, hogy aktivabb feedeknel (pl egy hiroldal) lemaradhatunk, mert csak X-et szoktak elkuldeni (jellemzoen 10-30db), tehat ha pl 2 napig nem kapcsoltad be a gepet/programot akkor le lehet maradni a feedekrol.

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.