Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) vlevi válasza Archttila (#56949) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt : Print Friendly & PDF
De, mint mondtam, inkább csak hagyománytiszteletből van még fenn, mert nem emléxem, mikor töltöttem le pdf-ben oldalt.
Most kipróbálam, még működik...
Nem az oldalt tölti le egyazegyben, hanem valamilyen módszerrel kibogarássza a fő tartalmat, és csak abból generál egy pdf-et.

(#56952) Syl válasza bajtokarpi (#56947) üzenetére


Syl
nagyúr

Ami számomra elengedhetetlen:
- uBlock Origin
- NoScript
- Cookie AutoDelete
- KeePassXC

Ami számomra hasznos:
- Iridium for YouTube
- Open With
- Swift Selection Search

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56953) bajtokarpi válasza vlevi (#56948) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Köszönöm a segítségedet!
Nektek is: vlevi, Syl, csicso82

battletag: bossi#2666

(#56954) #65675776 válasza Syl (#56952) üzenetére


#65675776
törölt tag

ÉS a NoScript-et sikerült már legalább részben működőképessé tenniük? Mert mikor pár hónapja próbáltam, kb csak papíron csinált bármit is. A scriptek ugyanúgy lefutottak mindig.

(#56955) Syl válasza #65675776 (#56954) üzenetére


Syl
nagyúr

Már jól működik egy ideje. Sajnos a konfigurálhatósága még most is elmarad a “régitől”.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56956) Kékes525 válasza Syl (#56955) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem elég az uBlock Origin script védelme. Számomra az új NoScript túl macerás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56957) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!

ezt szeretném letölteni,de szeretném megspórolni közel 1000 kattintást :D. Nincs egy addon vagy progi ami érzékeli az oldal felületén a letölthető dolgokat és így egyszerre indíthatnám a letölést!

(#56958) Syl válasza Kékes525 (#56956) üzenetére


Syl
nagyúr

Én pont fordítva vagyok :DDD Totál káosz nekem az uBlockban a piros, zöld meg a +, ++ stb jelölés. A Noscript sokkal egyszerűbb.
Hiába, nem egyformán kötöttek be bennünket ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56959) Cs1csó válasza Kékes525 (#56956) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1

(#56960) #65675776 válasza Syl (#56958) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Noscript régen egyszerűen beállítható és megbízható volt. Most nem egyszerű, hanem szimplán primitív. Utánaolvasva most is sokan panaszkodnask, hogy teljesen kiszámíthatatlan. Ha olyan kedve van blokkol minden, ha olyan, akkor meg semmit. És van a köztes út is, amikor blokkolja a blokolandót.

A UBlock Origin legalább megbízhatóan teszi a dolgát.

(#56961) Syl válasza #65675776 (#56960) üzenetére


Syl
nagyúr

>A UBlock Origin legalább megbízhatóan teszi a dolgát

Már ha az ember átrágja magát a 100+ oldalnyi angol leíráson és kiismeri magát a beállítópanel káoszán...

Egy példa (tudom, a PH-n nem használunk blockert, de most csak a példa kedvéért):
[kép]

Mi az az inline script, 3rd-party script, 3rd-party frame stb? Mikor melyiket és miért kell ki- illetve bekapcsolni?
És akkor még a két oszlopnyi színes sakktábláról nem is beszéltünk....

Ehhez képest a Noscript faék egyszerű és nálam megbízhatóan működik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56962) Matthewus válasza Syl (#56961) üzenetére


Matthewus
őstag

Egyszer kell elolvasni a wiki-t és utána egyszerű lesz, és közel sem 100+ oldalnyi a leírás.
Ezt a kettőt elég elolvasni a haladó módhoz: [link] [link]

(#56963) Cs1csó válasza Matthewus (#56962) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, van olyan kieg amivel a tabok alapban kisebb helyet foglalnak "rövidebbek" ?

Jelenleg amúgy az UBO a "legfelhasználóbarátabb" ez a jó szó, mert el lehet mélyedni a beállításai között DE NEM SZÜKSÉGES, anélkül is jól használható.

(#56964) Syl válasza Matthewus (#56962) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem ér sz*rt se a leírásuk! Órák óta bogarászom az oldalakat és nem és nem. Ekkora quplerájt a beállításokban még életemben nem láttam egyik programban sem.
Maradok a Noscriptnél!
:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56965) Matthewus válasza Syl (#56964) üzenetére


Matthewus
őstag

Mi az, amit nem értesz? Hogy a színek mit jelölnek? Piros: blokkol, szürke: statikus szűrés van, zöld: nincs szűrés. A + és a - a blokkolt illetve az engedélyezett hálózati kérések számát mutatja. Ha van kérdésed tedd fel, a leírás szerintem elég jó, bár minden add-on-hoz lenne ilyen.

(#56966) Syl válasza Matthewus (#56965) üzenetére


Syl
nagyúr

Például amiket a #56961-ben is kérdeztem:
Mi az az inline script, 3rd-party script, 3rd-party frame stb? Mikor melyiket és miért kell ki- illetve bekapcsolni?

A wiki leírja hogy hogy kell valamit ki- bekapcsolni, de hogy miért, azt már nem taglalja. Marad a játék. Kapcsolgatni össze-vissza a mezőket...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56967) Matthewus válasza Syl (#56966) üzenetére


Matthewus
őstag

Videó is van: [link]
inline script, 3rd-party script, 3rd-party frame: keress rá Google-ben.
3rd-party script, 3rd-party frame: ez kb .ugyanaz, mint a Noscriptben, minden 3rd party, ami nem az adott domainről jön, csak itt egyszerűbb beállítani, hogy pl. a YouTube beágyazott videók csak adott oldalakon jelenjelek meg. Ugyanúgy működik, mint a NoScript, pl. ha nem engedélyezed egy adott oldalon a 3rd party scriptet és framet, akkor nem jelennek meg a beágyazott tartalmak. [link]

(#56968) Syl válasza Matthewus (#56967) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm, majd nézegetem :R (bár sok reményt nem fűzök hozzá...)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56969) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. Olyan problémám lenne, hogy a Jófogás oldal hibásan töltődik be, hiába kattintok a hirdetés feladásra, belépésre, nem csinál semmit. Pár hónappal ezelőtt már jártam így, akkor megoldódott valahogy, de már nem emlékszem, mit csináltam vele. Most is töröltem a sütiket, előzményeket, minden adatot, sőt még elindítottam a programot "csökkentett" módban, minden kiegészítőt letiltva, de így sem javult meg. Ma reggel frissítettem a Firefoxot, de a hiba 2 napja jelentkezett, úgy, hogy nem telepítettem semmit a programba. Az új frissítéssel sem működik.
Van valami orvosság rá?

(#56970) Cs1csó válasza sinci01 (#56969) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen kiegészítőket használsz? Nálam Ublock Origin mellett szépen betöltődik, bejelentkezve is.

Ez a felület is bejön.

(#56971) sinci01 válasza Cs1csó (#56970) üzenetére


sinci01
aktív tag

Ublock Origin-t használok én is, de már azt is ki-be kapcsoltam. Volt teljesen kikapcsolt kiegészítőkkel is indítás, és semmi változás. :((( :((( :(((

(#56972) Cs1csó válasza sinci01 (#56971) üzenetére


Cs1csó
félisten

Futtass egy Adwcleaner-t

A FF alapos eltávolítása majd újratelepítése kezdésnek bejelentkezett profil nélkül hátha úgy megy és akkor a profilban van valami olyan beállítás ami bezavar.

+ kizárni , hogy nem e a profiloddal van e valami gond: másik gépen és/vagy másik böngészőből is próbáld ki a profilod a jófogásan.

[ Szerkesztve ]

(#56973) Syl válasza Matthewus (#56967) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm, a videó sokat segített :B A Medium mode lesz a nyerő.

Már csak azt kell tisztázni, hogy ha egy rendszeresen látogatott oldalt "engedélyezni" akarok (például a PH-t), akkor azt a jobb vagy a bal oszlopban tegyem, illetve zöld vagy szürke mezővel?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56974) EmptyParadox válasza Syl (#56973) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Dynamic filtering: quick guide:

Second column: global dynamic filtering rules, i.e. whatever rule appears in this column applies everywhere, on all sites:

Third column: local dynamic filtering rules, i.e. whatever rule appears in this column applies to the current site only:

[ Szerkesztve ]

(#56975) Syl válasza EmptyParadox (#56974) üzenetére


Syl
nagyúr

Az nem segítség, ha beidézed az eredeti angol szöveget. Ott nem írja, hogy a prohardverhez melyiket célszerű használni :U

Az segítség, ha leírod, hogy te a PH-t a bal/jobb oszlopban engedélyezted zöld/szürke mezővel. Ezért és ezért.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56976) EmptyParadox válasza Syl (#56975) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Bal globális, jobb csak az adott site, ahol vagy.
De segítség, csak el kéne olvasni a guide-ot. Nagyon jól leírja az egészet. :)

[ Szerkesztve ]

(#56977) Matthewus válasza Syl (#56975) üzenetére


Matthewus
őstag

De írja:
Second column: global dynamic filtering rules, i.e. whatever rule appears in this column applies everywhere, on all sites
Third column: local dynamic filtering rules, i.e. whatever rule appears in this column applies to the current site only
Tehát, ha az adott oldalon akarod futtatni a 3rd party scripteket/frameket, akkor a harmadik oszlopot állítod,
ha az összes oldalon, akkor a másodikat, és meg tudod csinálni, hogy ne az összeset futtassa, hanem csak azokat, amiket kiválasztasz.

(#56978) Syl


Syl
nagyúr

Oké, köszönöm a folyamatos user guide idézést. :C De hogy a PH lapcsaládot hol és hogy kell felvenni, azt továbbra sem tudom... Lehet túl komplikált a kérdésem? :F

szerk.
Engedélyeztem a PH-t, a bal oldalon zöld jelzéssel és mégis jön az "oh egy reklámszűrő" duma...

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56979) Digitalpimp válasza Syl (#56978) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Angolul írd, lehet, hogy csak úgy értik meg. ;]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#56980) Matthewus válasza Syl (#56978) üzenetére


Matthewus
őstag

Engedélyezés alatt mit értesz? Nem akarod, hogy legyen szűrés a PH lapcsalád oldalain?

(#56981) csako válasza Syl (#56978) üzenetére


csako
veterán

Ha nem akarod, hogy bármit is szűrjön az ublock itt, akkor csak a nagy kék "power" gombot kéne megnyomni :D és máris fehér-listára kerül az éppen nézett domain
Amíg nincs full kikapcsolva az ublock PH!-n, addig jelezni fog érte.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56982) Syl válasza Matthewus (#56980) üzenetére


Syl
nagyúr

Te sem vagy biztos az uBlock működésében? :B

A sokat idézgetett leírás szerint itt globálisan engedélyeztem a logout.hu-t, méghozzá zölddel, tehát felülírva a 3rd szűrőket (allow dynamic filters rules override any existing static and dynamic block filters.). Ám a valóságban a 3rd szűrők aktívak maradnak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56983) Cs1csó válasza Syl (#56982) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem jól tudod, ezzel a Logout.hu által megjelent tartalom lesz engedélyezve de ha valami beágyazott reklám az nem feltétlen mert azt nem a Logout.hu adja.

(#56984) Syl válasza Cs1csó (#56983) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor az ublockkal mégsem lehet egyszerre szabályozni a reklámokat és a szkripteket?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56985) Matthewus válasza Syl (#56978) üzenetére


Matthewus
őstag

Pontosan mi a célod? Mi az a viselkedés, amit a NoScripttel elérsz?

(#56986) Syl válasza Matthewus (#56985) üzenetére


Syl
nagyúr

Az előző kérdésemben benne van. A reklámokat átengedni, de a scripteket szűrni tudja - egyszerre.
Itt többen bizonygatták, hogy az ublock önmaga képes ellátni a noscript feladatát is. Én nem így tapasztalom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56987) Matthewus válasza Syl (#56986) üzenetére


Matthewus
őstag

Add meg a pontos NoScript beállításaidat a Prohardverre és akkor meg tudjuk mondani az uBO-s megfelelőjét.

(#56988) Syl válasza Matthewus (#56987) üzenetére


Syl
nagyúr

Például:
- ublock kék kikapcsológombbal a reklámszűrés kikapcsolva
- noscriptben a ph trustedre állítva (a 3rd party-k defaulton hagyva)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56989) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Azzal lehet valamit csinálni, hogy a firefox ne írja agyon az ssd-t?
Kicsit több mint egy hónap alatt lett több mint 2 tera írás egy új ssd-n, úgy hogy csak rá lett ghostolva a régi oprendszer meg pár dolog lett ráírva, max 100 GB. 2 hétig itthon se voltam, csak be volt kapcsolva a gép és ment a ff is természetesen, nem szoktam bezárni. Tegnap óta figyelem process explorerrel és 2 giga körül írogat óránkét magában 30 megnyitott lappal.

(#56990) Cs1csó válasza Avicularia (#56989) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem mindegy? Amúgy 0-24-ben 30 lappal? Menj be a Bittorrent topik-ba ott kérdezd meg mennyire hajtják az SSD-ket. Nyugi bírják azok a kiképzést. Nekem ha jól tudom 5 év vagy 75TBW a garancia most járok 3,5 évnél és 25 TBW-nél.

Azért van, hogy használd manapság egy rendszer alá való 120GB-os SSD 10 ezer körül van ha 5 évig elmegy már megérte.

(#56991) Avicularia válasza Cs1csó (#56990) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem aggódok túlzottan, 300 TB írási limit van rá és 5 év garancia, de nem is használtam még semmire sem.

[ Szerkesztve ]

(#56992) Cs1csó válasza Avicularia (#56991) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem kevés de nem lehet tenni ellene semmit + egyre olcsóbbak az SSD-k. Amire érdemes figyelni és ezzel még jobban ki lehet tolni az életciklusukat, az hogy minél nagyobb szabad hely van annál egyenletesebben tudja terhelni a cellákat a TRIM-nek elvileg ez a lényeg (maga a trimmelés szóból van ami szőr megnyírását jelenti pontosabban a trimmelés után szép egyenletes lesz a szőrzet ezt csinálja az oprendszer is TRIM paranccsal, igyekszik úgy pakolgatni az adatot a cellákban, hogy azok terhelése egyenletes maradjon.)

(#56993) vlevi válasza Avicularia (#56989) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt így nehéz megállapítani, hogy a FF miért írja ennyire.
Vagy, egyáltalán, hogy ténlyega FF-e.
Én inkább valamelyik bővülményre gyanakodnék.
Próbáld meg, hogy feltelepítesz a Firefox Portable változatot. Ennek a profilja üres lesz. Ha már ez is írogat, akkor tényleg a FF a "bűnös". Esetleg a gyorsítótárral lehet bohóckodni.
De, ha ez nem írogat, akkor a kiegészítőket érdemes egyesével odarakosgatni, és megnézni, melyiknél ugrik meg az írási mennyiség.
És az is lehet, hogy valamelyik, átalad gyakran látogatott oldallal van probléma. Ha nagyon vacak a tartalma, és gyakran kell miatta a cache-t törölni, újratölteni, akkor ebből lehet gond.

(#56994) Intruder2k5 válasza vlevi (#56993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

facebook. :)

(#56995) Avicularia válasza vlevi (#56993) üzenetére


Avicularia
veterán

Biztos hogy a ff a bűnös, látom a process explorerban, hogy az írogat és az összes írásmennyiséget is ami óránként kb. 2 giga mint írtam korábban.
A portable-s ötletet köszi kipróbálom.

(#56996) Avicularia válasza Intruder2k5 (#56994) üzenetére


Avicularia
veterán

Facebook biztosan nem, mert max hetente egyszer nézek fel rá és sosincs megnyitva nálam 10 percnél hosszabb időre.

(#56997) Avicularia


Avicularia
veterán

Portable ff-al egy óra alatt csak 260 MB adatot írt egy PH-s megnyitott lappal, minden kiegészítő nélkül.

Nézem tovább hogy a telepített FF-al mi okozhatja a rengeteg írást.

(#56998) Cs1csó válasza Avicularia (#56997) üzenetére


Cs1csó
félisten

Annyit megtehetnél hogy futtatsz egy Adwcleaner-t, egy Hitman Pro-t, egy MBAM free,t és egy Emsosoft Emergency Kit-et hátha van valami.
Letiltott kiegészítőkkel is tesztelhetnéd.
Ha nincs találat, akkor újratelepíthetnéd a böngészőt (eltávolítás utána a user mappa rejtett almappáiban lévő Mozilla, Firefox mappákat is töröld majd gép restart aztán mehet fel) de először bejelentkezés és szinkronizáció nélkül próbáld ki teszteld de ha ugyanazt produkálja akkor nem ez a gond és mehet a szinkronizáció.

(#56999) Archttila válasza Cs1csó (#56998) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Letiltott kiegeszitokre +1

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#57000) Avicularia


Avicularia
veterán

Kiegészítőkkel lesz a gond. Összeset letiltottam, és így 65 megát írt 1 óra alatt 25 megnyitott lappal.
Viszont nem sok kiegészítőt használok, mindösszesen 7 darab van feltelepítve. Legalább könnyen meglesz a bűnös.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.