Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57151) Rimuru válasza ArthurShelby (#57149) üzenetére


Rimuru
veterán

annak egy jó része halott link. - ezért kell internet archive linket elmenteni. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#57152) Krystal_s válasza ArthurShelby (#57149) üzenetére


Krystal_s
addikt

Hosszú évek alatt gyűltek össze. Mindenféle témában... Amúgy szerintem nincs annyi (20-30 téma, mint számtech, egészségügy, kozmetika, zene, üzleti stb és azokon belül ismét kb 20-30 oldal). Az említett kiegészítő ezer valamennyit írt ki. Na akkor állítottam le.

Matthewus: Eddig nagyon ritkán volt gond a leállítással. Olyan, amikor kiírta nem tudja visszaállítani a lapokat. Ikonok olyankor megmaradtak.
Azt olvastam a CCleaner zavarhat még be az új motor miatt. CCleanert nagyon ritkán futtatok és FF-re vonatkozóan csak a gyorsítótár, net és letöltési előzmények voltak bepipálva.

colomb2: Kevés a halott link és az sem számít, mert nekem elég a link címe, abból már tudom miről volt szó és ha kell rákeresek újra abban a témában... haha

[ Szerkesztve ]

(#57153) Matthewus válasza Krystal_s (#57152) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbáld meg hanyagolni a CCleanert, valamint egy esetleges újratelepítéskor exportáld a könyvjelzőket html-be Firefoxon belül, majd importáld telepítés után, hogy építhessen egy új adatbázist.

(#57154) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Használ valaki CIB online bankot Firefox-szal (PC)?
Sem mobilegyenleget nem tudok tölteni, sem pénzt átvezetni/utalni, mert az adatok megadása után hiába kattintok az "Aláírás most" gombra, nem történik semmi! Kb. mióta új a weblap, azóta csinálja. Chrome alól, mobilkliensből megy minden.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#57155) Krystal_s válasza Matthewus (#57153) üzenetére


Krystal_s
addikt

Rendszeresen exportálom a könyvjelzőket html-be biztonsági szempontból is.
Azt olvastam az új CCleanerben már javították ezt a hibát, de inkább nem használom most.
Újratelepíteni nem szeretném.
Korábban próbáltam, hogy töröltem minden könyvjelzőt, majd importáltam, de az ikonok nem jöttek vissza.
Talán még a profilmappából törölni kellene a favicons.sqlite-ot. Sőt most nézem nekem még favicons.sqlite.corrupt fálj is van.
Nem tudom így utólag az oldalak megnyitása nélkül visszalehet-e állítani az ikonokat. :F

(#57156) Cs1csó válasza Krystal_s (#57155) üzenetére


Cs1csó
félisten

Utólag, megnyitás nélkül nem hiszem. Amúgy ez a Checkmarks azért is jó mert a halott linkeket is kimutatja és lehet törölni őket, 2000-ből biztos van pár.

(#57157) karlkani válasza Krystal_s (#57155) üzenetére


karlkani
aktív tag

Töröltem a places.sqlite és favicons.sqlite fájlokat a profilmappából, majd elindítottam a böngészőt. Mintha mi sem történt volna, minden könyvjelzőm és azok ikonképe is megmaradt. :F Kiléptem, töröltem ismét a két fájlt (amit létrehozott), majd az összes mentést is töröltem a bookmarkbackups mappából. Elindítottam a programot, ekkor a teljesen új profilra jellemző könyvjelzők jelentek csak meg. Importáltam az előzőleg elmentett .json kiterjesztésű biztonsági mentést, egyetlen könyvjelzőnek se volt ikonja.

Az ikonok csak a könyvjelzők megnyitása után fognak frissülni.

(#57158) Krystal_s válasza karlkani (#57157) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm szépen, hogy megnézted.
Hm..ez érdekes, ezek szerint nem is a favicons.sqlite tartalmazza az ikonokat :F

A profil mappában neked is van favicons.sqlite.corrupt fájl?

(#57159) karlkani válasza Krystal_s (#57158) üzenetére


karlkani
aktív tag

De, az tartalmazza. Gondolom a bookmarkbackups mappából építette vissza a könyvjelzőket. Az, hogy a képek is megmaradtak, passz... Ha a profilból törlöd a favicons.sqlite-t, majd indítod a böngészőt, egy könyvjelzőnek se lesz ikonja!

Nincs. Ott is csak azért lehet, mert valami nem volt rendben a fájllal. Létrehozott egy újat, a régit meg átnevezte.

(#57160) Szirtimorc válasza SenorGrande (#57154) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Próbáld meg frissíteni a Jawa-t

(#57161) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

FF Nightly Beta-t próbálgatok, de az agyamra megy, hogy tíz percenként kiírja, hogy frissítés érkezett hozzá. Ki lehet ezt valahogy kapcsolni? (a beállításokban nincs ilyen opció)

(#57162) SenorGrande válasza Szirtimorc (#57160) üzenetére


SenorGrande
senior tag

A múlthéten frissült; de egyébként sem a java appal van gond, hanem a böngészős online felülettel. Az tudtommal nem java alapú.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#57163) csako válasza Szirtimorc (#57161) üzenetére


csako
veterán

Ha zavar a napi 2x frissítés, de nem akarod a stabilt, akkor inkább használj bétát vagy developer-t.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57164) Rimuru válasza Szirtimorc (#57161) üzenetére


Rimuru
veterán

Kezdjuk ott hogy miert hasznalsz nightly-t? Az nem napi hasznalatra van kitalalva.

Vigyázat, csalok!

(#57165) Szirtimorc válasza csako (#57163) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nem a frissítés zavar, hanem mivel portable verzió, ezért nem frissül rendesen, csak állandóan üzenget

(#57166) Kékes525 válasza Cs1csó (#57156) üzenetére


Kékes525
félisten

"Checkmarks "

Kipróbáltam. Nekem is tetszik. Érdemes néha használni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57167) Cs1csó válasza Kékes525 (#57166) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha nincsenek favikonok csak szürke földgömb akkor ez a legjobb választás persze akinek van többszáz könyvjelzője az egyenként is megnyithatja őket vagy mappánként is, de ez sokkal gyorsabb és kíméletesebb ugyanis nem az egész oldalt nyitja meg csak megnézi hogy él e még az oldal és frissíti az ikonokat.

+ arra is kiváló hogy a DEAD LINK-eket tudd selejtezni.

Arra külön jó, hogy kiemeli a Mozilla saját könyvelzőit, azokat is lehet gyorsan törölni :)

Megjegyzem CSAK friss telepítés után használom egyszeri lefuttatásra utána törlöm a kiegészítők közül is.

(#57168) kranazoli válasza Cs1csó (#57167) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ez a Chekmark ill. favicon valóban érdekes egy téma.
Jó amiket írsz, a tipp is a használatához, bár törölni szerintem felesleges. Így legalább Sync újra telepíti, ill. pl notebook-ra is lefrissül. Elfér, enni nem kér.

Ezt a részt nem tudom, hogyan is kellene értelmezni az add-on description lapjáról:

"WebExtensions cannot delete invalid favicons.
You have to manually delete all *.sqlite files in your profile folder first."

1.) Törölni a profil mappából az összes *.sqlite fájlt? (nekem 69db ilyen fájl van)
2.) Tfh, kitörölőm, és akkor mi lesz, akkor miben más?

Ez számomra pöttyet homályos.

De a favicon-ok lefrissítésére valóban jó, és nem értem, hogy ezt a Sync miért nem képes kezelni.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#57169) Cs1csó válasza kranazoli (#57168) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért törlöm mivel én nem szinkronizálok mindent sőt csak a LEGSZÜKSÉGESEBBEKET:

Anno még a Chrome-nál szinkronizáltam mindent és így kártékony programot és hibát is sikerült szinkronizálnom azóta nem csinálok ilyet azt a 4-5 kieget fel bírom telepíteni.

(#57170) kranazoli válasza Cs1csó (#57169) üzenetére


kranazoli
senior tag

Értem.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#57171) Cs1csó válasza kranazoli (#57170) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a favikon probléma és az egy időben több nyelvű helyesírás elemzés is azért súlyos probléma - NAGYON SÚLYOS - mert a legfőbb konkurencia GOOGLE CHROME ezt mind tudja...

(#57172) kranazoli válasza Cs1csó (#57171) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nem tudom, számomra a Chrome mindig kívül esett az érdeklődési körömön. Nem tudom miért.
Lehet majd kipróbálom újra, bár számomra a Fox "tökéletes". A Quantum pedig jobb. Én így látom és érzem.

Ha akkora problémák, akkor majd foltozzák Fox-ban is.

Nekem is van 2k fölötti könyvjelzőm. Ez a Checkmarks jó, hasznos. Értem az API limit(eket). Ez van.
És igazad van. 1x lefut és minden OK, ami ezt illeti.

Szóval nálam marad az add-onok között. Jó cucc!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#57173) Kékes525 válasza Cs1csó (#57167) üzenetére


Kékes525
félisten

Én elsősorban a DEAD LINK-ekre futtattam le. A szürke földgömb annyira nem zavar, mert alapból nem használom a könyvjelzőket. Helyette az FVD Speed Dialt használom a napi munkában.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57174) #79715584


#79715584
törölt tag

Sziasztok!
Frissítés óta az alapértelmezett nevű témám is dark. Ez bug vagy feature?
FF 63.0

(#57175) Kékes525 válasza #79715584 (#57174) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam is. Feature, nálam a Windows sötét témája be van kapcsolva és alapból azt állítja be. Igazodik a Windows témájához.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57176) csako


csako
veterán

64-es béta is érdekes újításokat tartalmaz szerintem :K
[link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57177) Kékes525 válasza csako (#57176) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen.
Jól érzem én, hogy tovább gyorsult a 63-assal a Firefox? Mintha gyorsabban indulna, különösen sok lappal és a lapokat is gyorsabban nyitná meg. Vagy csak ez placebo?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57178) csako válasza Kékes525 (#57177) üzenetére


csako
veterán

Előfordulhat, én napi 1-2 alkalommal nyitom meg egyetlen lappal (és estig nincs is bezárva), szóval nincs igazán tapasztalatom vele

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57179) Fandango válasza Kékes525 (#57177) üzenetére


Fandango
veterán

Performance and visual improvements for Windows users

Moved the build infrastructure of Firefox on Windows to the Clang toolchain, bringing important performance gains
Firefox theme now matches the Windows 10 OS Dark and Light modes

Ez lehet az oka.

(#57180) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Csak nálam van ilyen vagy másnál is hasonló?
Régebben nem volt ilyen nálam, csak olyan 2-3 hónapja van, de azóta minden alkalommal, amikor a gmailba akarok belépni.
Amikor elkezdem FF alatt a gmailbe való belépést, akkor sorrendben a következő történik.
Válasszon fiókot (választok mert több is van) >> Következő fülre kattintok
Adja meg a jelszavát (megadom) >>Következő fülre kattintok
Jön a gmail betöltése, az a betöltés folyamatát jelző csík végigfut,
majd kezdődik minden előröl.
Válasszon fiókot ....
Adja meg a jelszavát...

A második betöltés után történik meg gmail-be a belépés. Ez nálam valami hiba és én vagyok így ezzel csak, vagy másnál is van ilyen?
Chrome alatt minden okés, elsőre betölt a gmail fiók mindig.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#57181) Kékes525 válasza Fandango (#57179) üzenetére


Kékes525
félisten

"Moved the build infrastructure of Firefox on Windows to the Clang toolchain,"

Ezt nem igazán értem, hogy pontosan mit jelent.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57182) Cs1csó válasza Kékes525 (#57181) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a CLANG

Jenne

Passz, a hiba nálad van. Próbáld ki letiltott kiegészítőkkel, aztán ha jó akkor valamelyik kieg lehet a ludas.

Ha nem használ akkor a programok és szolgáltatásoknál töröld az FF-et majd manuálisan a users mappában lévő Mozilla és Firefox könyvtárakat is töröld, ezután gép restart esetleg egy CCleaner futtatás és mehet fel az FF újra.

Először próbálj bejelentkezni a Gmail-be fiók szinkronizáció nélkül ha ott okés de már szinkronizáció után megint nem akkor a szinkronizáció hoz be valamit ami gondot okoz.

Nálam az FF szinkronizáció minimális:

[ Szerkesztve ]

(#57183) Jenne válasza Cs1csó (#57182) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Köszi szépen a segítséget. :R
Átállítottam ezt a sync beállításokat olyan beállításokkal, mint a Tied. Most próbálgattam, elsőre jónak tűnik. Minden gmailes fiókba (6 fiókom van) szépen be tudtam lépni egymás után, többször is próbálva. Eddig előtte az volt amiket előbb írtam hibákat.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#57184) Cs1csó válasza Jenne (#57183) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez azért jó mert ha a konkrét hibára nem is jövünk rá de egyfajta csökkentett módként legalább tisztázódik hogy hol nincs és hogy hol LEHET a hiba.

Manuálisan telepítsd a kiegészítőidet egymás után és egy feltelepítése után teszteld addig ameddig ki nem derül melyik kieg lehet ha mindegyik kieged felment és nincs hiba akkor máshol volt remélhetőleg a tiszta telepítéssel és a korábbi szinkronizáció hiányával megoldódott.

(#57185) old-dog válasza Kékes525 (#57177) üzenetére


old-dog
aktív tag

Nálam a PC Guru kivételével minden oldal 1-2mp alatt betöltődik, viszont a PC Guru 9-10mp alatt. Ez másnál is így van vagy csak nálam?

(#57186) Kékes525 válasza old-dog (#57185) üzenetére


Kékes525
félisten

Érdekes, nekem is lassan töltődik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57187) Cs1csó válasza old-dog (#57185) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam is iszonyat lassan jött be, többek között a rengeteg reklám miatt. 38 de folyamatosan növekszik a blokkolandó elemek száma.

(#57188) vlevi válasza Cs1csó (#57187) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez ilyen. És ahogy nézem, nem a reklámok miatt (mert azt az ublock megfogja), hanem a főoldal betöltődésére kell ennyire várni.
Firefoxban néztem F12-vel a hálózati forgalmaz, 11170ms-ig vár, aztán 13ms alatt betöltődik.

Ezután még 2x4 másodperc a stíluslapok betöltése, ezután már nagyjából benn van, de még további 20mp, mire "kész" az oldal. És 32megabájtnyi forgalom.

[ Szerkesztve ]

(#57189) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

[A legújabb FireFox elbánik a „rossz sütikkel”] jó irányba haladnak :C

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#57190) Kékes525 válasza -=MrLF=- (#57189) üzenetére


Kékes525
félisten

Pillanatnyilag a Firefox a legjobb böngésző, (majdnem :F ) minden tekintetben.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57191) Cs1csó válasza -=MrLF=- (#57189) üzenetére


Cs1csó
félisten

Alapban tetszenek ezek az "adatvédelmi" lépések de emlékszem mikor bekapcsoltam korábban akkor sok beágyazott facebook videó nem jelent meg így nem sokat ér.

(#57192) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

A bal felső sarokban ennek a kis "hézagnak" mi a funkciója? Miért nem lehet kitolni teljesen balra az első megnyitott lap fülét?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57193) kispx válasza newmoonlight (#57192) üzenetére


kispx
addikt

Ott tudod megfogni az ablakot.
Eltüntetéséhez pedig a profil mappába hozz létre egy Chrome nevű mappát, majd egy userChrome.css fájlt.
A fájlba írd bele:
.titlebar-placeholder[type="pre-tabs"] { display:none !important; }

(#57194) movax válasza newmoonlight (#57192) üzenetére


movax
őstag

Én oda kipinnelem a Spotify-t, oszt nincs hézag. :)

(#57195) Rimuru válasza movax (#57194) üzenetére


Rimuru
veterán

Linuxon nekem alapból nincs ;] macOS. alatt fel se tűnt ment minden ablaknak van titlebar-ja, és ott vannak a gombok.

Vigyázat, csalok!

(#57196) newmoonlight válasza kispx (#57193) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57197) newmoonlight válasza movax (#57194) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Hogyan? Mit lehet még a Spotify-n kívül?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57198) Matthewus válasza newmoonlight (#57197) üzenetére


Matthewus
őstag

Jobb klikk bármelyik lapfülre: Lap rögzítése

(#57199) newmoonlight válasza Matthewus (#57198) üzenetére


newmoonlight
senior tag

OK, azt tudom, de a rögzítés csak "összehúzza" a fület, nem tolja be abba a bal oldali üres helyre, amit lejjebb kérdeztem.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57200) Matthewus válasza newmoonlight (#57199) üzenetére


Matthewus
őstag

(#57193) ott a válasz

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.