Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57551) Cs1csó válasza Kékes525 (#57549) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az IM translator? Igen tudja, bár egy új oldalt nyit meg és megmarad az eredeti. Nekem ez a belső fordítás tetszik ami külön színnel - változtatható - emeli ki akár sortöréssel is.

Plusz nekem fontos, hogy nincs letiltva a kiegészítő a Mozilla által valami - lehet biztonsági - probléma miatt mit az S3 Translator + az S3-ból a 6.22-es verziót ami frissebb nem lehet elérni csak a 6.19-est ami már több mint egy éves. Az IM Tranlsator Legutóbb frissítve: 19 napja (nekem ez is számít)

zoltanz

Akkor, ha az FF-nál akarsz maradni a lehetőségeid:
- frissebb ESR-t feltenni - nem tudom van e
- a stabilt feltenni a 64.0

[ Szerkesztve ]

(#57552) draco31


draco31
veterán

Sziasztok!

Van most valami hiba az utolsó frissítésben, vagy a win10 rontott már el megint valamit?
i3-7100U proci, 4gb ram, 120-as ssd, 64bit win10 enterprise, és 64 bites firefox.
Ha a facebook-ot elkezdem lapozni, akkor egyszer csak megakad, befagy a böngésző, és 3-4mp múlva működik újra tovább. Aztán később esetleg összeomlik minden megnyitott oldal, de ma már volt egy kék halál is miatta.
Kiegészítő betterttv és egy youtube letöltős van.
Van hogy 10 oldal is meg van nyitva, van hogy csak 1, de ha nyitom a facet akkor van ez csak, szóval azzal van valami gondja biztosan.
Ötlet?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#57553) Cs1csó válasza draco31 (#57552) üzenetére


Cs1csó
félisten

Használj reklámblokkolót: Ublock Origin-t, és futtasd le az Adwcleaner-t hátha van valami ami bezavar az Adwcleaner lefuttatása után ha talál valamit ha nem kattints a JAVÍTÁS futtatásának alkalmazására.

(#57554) draco31 válasza Cs1csó (#57553) üzenetére


draco31
veterán

Ez kiegészítő az FF-be vagy külön program?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#57555) Cs1csó válasza draco31 (#57554) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az Ublock Origin az kiegészítő, az Adwcleaner egy telepítést nem igénylő kereső.

[ Szerkesztve ]

(#57556) draco31 válasza Cs1csó (#57555) üzenetére


draco31
veterán

Blokkol elég szépen, hibát nem talált a kereső, de megcsináltam a javítást.
Nagyjából havonta futtatok egyébként Malwarebytest.
Viszont most elsőre úgy tűnik, hogy jó lett, de a napokban kiderül :)
Köszönöm!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#57557) Dragon3000 válasza draco31 (#57556) üzenetére


Dragon3000
veterán

Facebookkal egyre többször van gond, így lehet nem is a böngésző a hibás. Pár napja kB 1 óráig semmit nem töltött be a gépen, haveromnak is ez volt, pedig ő chrome-t használ. Ami érdekes, hogy telón a facebook app hiba nélkül megy.

(#57558) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni!

A FF-al szoktam böngészni, és azt szeretném megkérdezni, hogy létezik-e olyan kiegészítő/program, alkalmazás stb, aminek a segítségével a böngészés közben egy-egy cikket vagy képet "megmarkolva" át tudom húzni a Viberbe, vagy a nyitott Gmail levelezésembe.

Eddig úgy csináltam, hogy kép mentése más néven, azt letöltöttem és utána tudtam megosztani/küldeni.
A cikkek címsorát kimásolva osztottam meg .
Van-e erre egyszerűbb egy mozdulatos módszer.?

A segítségeteket előre is köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#57559) Matthewus válasza balazs1956 (#57558) üzenetére


Matthewus
őstag

Linket szerintem be lehet húzni, az nem elég? Van már beépített képernyőkép készítő is.

(#57560) balazs1956 válasza Matthewus (#57559) üzenetére


balazs1956
senior tag

Hú köszönöm szépen, működik!
Eddig a címsort próbáltam becibálni:((
Sokat segítettél!!

(#57561) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Hali!
Kabarét szoktam visszahallgatni a mediaklikk-en, de már vagy 3 hete nem indul el semmi.
Megnéznétek nálatok megy-e?
https://www.mediaklikk.hu/radio-lejatszo-kossuth/?date=2018-12-22_23-07-00&enddate=2018-12-23_00-09-00&ch=mr1
Lehet a legutóbbi Win10 frissítés kavarhatott be, mert nálam egyik böngészővel sem megy.

(#57562) csako válasza Mikiller (#57561) üzenetére


csako
veterán

Reklámblokkoló kikapcsolása után megy (nálam legalábbis)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57563) Vakegérke válasza Mikiller (#57561) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam működik, de kabarénak nyoma sincs.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57564) Mikiller válasza Vakegérke (#57563) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Amikor rákattintasz a linkre, akkor az elindítja a kabarét elvileg, ha megy. Az élő adás nálam is megy, ha a Kossuth logóra kattintok felül. Hiába kapcsolom ki a reklám blokkolót , akkor sem megy:(

(#57565) Vakegérke válasza Mikiller (#57564) üzenetére


Vakegérke
veterán

uBlock Origin-t használok. Ha be van kapcsolva, akkor nem indul a kabaré, ha ki van kapcsolva, akkor igen.

Szerk: Firefox ESR 5.9.0 fut nálam.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57566) Gézengúz válasza Mikiller (#57564) üzenetére


Gézengúz
addikt

A firefox tartalomblokkolását is ki kell kapcsolni, most néztem, úgy egyből megy.

(Címsor-zöld lakat!)

[ Szerkesztve ]

(#57567) Matthewus válasza Gézengúz (#57566) üzenetére


Matthewus
őstag

Az alábbi szűrőt bemásolva az uBlock Origin/Saját szűrők közé nem kell letiltani az uBO-t:
@@||gahu.hit.gemius.pl/gplayer.js$script,domain=www.mediaklikk.hu

[ Szerkesztve ]

(#57568) Mikiller válasza Matthewus (#57567) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Köszi a segítséget srácok, de írtam, hogy letiltott, uninstallált blockolóval sem megy, másik böngészővel(edge, chrome) sem.
Na, de most jöttem rá, hogy miért :) A kasperskynek van egy zöld ikonja, és ott kellett engedélyezni a Allow data collectiont a website-ra. Az az érdekes, hogy már 6 hónapja megy az mellett, most az nem tetszett neki.
Ki érti ezt? :)

(#57569) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Egy weboldalon rengeteg szöveg, kép és letöltési hivatkozás található. Melyik az a kiegészítő, amivel az oldalon található hivatkozások egyszerre letölthetőek?

(#57570) Mikiller válasza huan (#57569) üzenetére


Mikiller
aktív tag

jDownloader szerintem megcsinálja. Beadod neki az oldalcímet a Linkgyűjtő fül -> Új link hozzáadása és kiadja a letölthető dolgokat, ha megadod a címet és nem "titkos" kipróbálom neked, mielőtt felraknád a jDownloadert.
Persze az is lehet, hogy van rá valami FF kiegészítő is.

(#57571) Kékes525 válasza Mikiller (#57570) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre gondoltál? Download with JDownloader "Beadod neki az oldalcímet a Linkgyűjtő fül -> Új link hozzáadása" Nem kell hozzá ez a procedúra.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57572) Mikiller válasza Kékes525 (#57571) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Ezt a kiegészítőt nem ismerem, de gondolom jó.

(#57573) Kékes525 válasza Mikiller (#57572) üzenetére


Kékes525
félisten

Aki sokat tölt jDownloaderrel annak hasznos.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57574) Jazz


Jazz
veterán

Egyes youtube videók címei automatikusan lefordítódnak magyarra. Ez valami FF sajátosság, vagy a youtube vacka?
Kilehet ezt kapcsolni valahogy?

Köszi!

free your mind

(#57575) Cs1csó válasza Jazz (#57574) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy linket adj már meg. Milyen kiegészítőket használsz ?

(#57576) Jazz válasza Cs1csó (#57575) üzenetére


Jazz
veterán

Pl.: [link]

Tök random hogy milyen címek fordítódnak le magyarra. Egy rakat kieget, nem tudnám mindet felsorolni. De nincs közötte semmilyen automata cím fordító.:) (van egy google translate, de az csak akkor fordít ha kijelölök valamit és ránymok hogy "translate".)

free your mind

(#57577) csako válasza Jazz (#57574) üzenetére


csako
veterán

Youtube hülyeség lesz, egy ismerősöm is panaszkodott erre. Át kell állítani az oldal nyelvét pl. angolra. Ha be vagy jelentkezve, akkor a jobb saroknál lévő profilképedre kattintva jön elő a menü, amiben megteheted .

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57578) Cs1csó válasza Jazz (#57576) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam is magyar, szerintem ez valami youtube-os dolog, hogy ha keresel mondjuk egy adott témával kapcsolatban magyar nyelven akkor csak magyar nyelvet találsz így ezzel nő a találat arány.

Pl. ha orosz nyelven oszt meg valaki egy hasonló tartalmat ciril betűkel akkor azt te soha nem találnád meg - max hasonló videók alatt esetleg de így a találatok között lesz.

[ Szerkesztve ]

(#57579) Jazz válasza csako (#57577) üzenetére


Jazz
veterán

És ha átállítom angolra, akkor meg a németet fogja angolra fordítani?

free your mind

(#57580) Cs1csó válasza csako (#57577) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Jazz

Mindegy milyen nyelvre állítod a lényeg pont az hogy a beállított nyelven legyenek a találatok megjelenítve. (csak tippelek)

[ Szerkesztve ]

(#57581) Jazz válasza Cs1csó (#57580) üzenetére


Jazz
veterán

Hát ez jó nagy marhaság ( a youtube részéről). Jó, a ciril betűset fordítsa le ok. De legalább hadd legyen választási lehetőségem.

free your mind

(#57582) Matthewus válasza Jazz (#57581) üzenetére


Matthewus
őstag

Van 2 megoldás:
- egy userscriptes: [link]
- elvileg azokról a nyelvekről, amiket bejelölsz Google fiókban, hogy érted, nem fordítja le

(#57583) Grg válasza Jazz (#57581) üzenetére


Grg
tag

A google maps is ilyen. Ami városnak/helységnek van magyar megfelelője azt magyarul írja ki... de legalább ezt még átállítani sem lehet...

(#57584) Cs1csó válasza Jazz (#57581) üzenetére


Cs1csó
félisten

Semmit se fordítson le ahogy írod legyen erre egy felület ahol kijelölheted amit le akarsz fordítani pl. arab, orosz , görög stb. írás de a németet vagy franciát ne akarja magyarra.

(#57585) Jazz válasza Matthewus (#57582) üzenetére


Jazz
veterán

Csúcs! Köszi!

free your mind

(#57586) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Tile Tabs WE-nek ismertek más alternatíváját? Két külön lapot egy oldalon jelenít meg, sajnos hibásan teszi csak a dolgát. Először rendesen működik, de ha másodjára stb... már más oldalaknál akarja az ember használ akkor csak úgy lehet ha az ember újraindítja a böngészőjét.

Köszönöm előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#57587) myke01


myke01
senior tag

Firefox for Android verzióban nincs adatforgalom-csökkentés kapcsoló (opció) ,vagy csak én nem találom ? :Y

(#57588) rushty


rushty
senior tag

Mi a neve az olyan kiegészítőnek/programnak, ami a képernyő felbontása túl is lementi a tartalmat képben, txt-ben?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#57589) Syl válasza rushty (#57588) üzenetére


Syl
nagyúr

A Firefox izomból tudja így menteni a képet: [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57590) DS39 válasza Syl (#57589) üzenetére


DS39
nagyúr

jó, hogy mondod, erre eddig külön kiegészítőt használtam. végre nem kell, köszi.

(#57591) rushty válasza DS39 (#57590) üzenetére


rushty
senior tag

Mi a neve?

Revolut meghívó pü-ben

(#57592) DS39 válasza rushty (#57591) üzenetére


DS39
nagyúr

(#57593) rushty


rushty
senior tag

videó (Facebook) letöltő, ami működik mit ajánlotok?

Revolut meghívó pü-ben

(#57594) csako válasza rushty (#57593) üzenetére


csako
veterán

Ennek a letöltésére is -> JDownloader

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57595) Kékes525 válasza csako (#57594) üzenetére


Kékes525
félisten

+1 :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57596) rushty válasza csako (#57594) üzenetére


rushty
senior tag

Azt hiszem ezt próbáltam, de nem jó, mert nem találtam mp4 720p (HD) letölthetőséget.

Revolut meghívó pü-ben

(#57597) lovi27


lovi27
addikt

Van itt aki használja a Safe In Cloud password manager kiegészítőt?

(#57598) Cs1csó válasza lovi27 (#57597) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez egy alig ismert FIZETŐS program helyette inkább:
- KEEPASS - ingyenes, nyílt forráskódú
- LASTPASS
- vagy KEEPASS XC

(#57599) Kékes525 válasza Cs1csó (#57598) üzenetére


Kékes525
félisten

"KEEPASS" +1 Én azt használom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57600) Matthewus válasza Cs1csó (#57598) üzenetére


Matthewus
őstag

+ Bitwarden

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.