Hirdetés

2020. január 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#56651) Steelmanus válasza SenorGrande (#56648) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Az a Mozilla által létrehozott szín a kódokat létrehozó Aris nem nyúlt hozzá.

(#56652) Jazz válasza Ozrych (#56647) üzenetére

Jazz
(veterán)

És ezt hova hogyan kell bemásolni hogy működjön.

A balra-jobbra ugráló labda helyett ("homokóra", betöltés jelző) van valami jobb?

Az eszköztár vertikális kihelyezésére (mintha a win tálcát áthúznád a képernyő oldalára) nincs valamilyen kódod?

(#56646) Steelmanus:
Köszi. A vékonyabb lapfüleket, ill. fix szélességű lapfülekhez mit és hol kell átírni?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#56653) Pityu.

Pityu.
(veterán)

Találkozott már valaki ilyen jelenséggel mint ami a képen észlelhető ha kiteszem nagyba a youtubot akkor a windows tálca marad és lefedi a youtube kezelő felületét?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#56654) Matthewus válasza Pityu. (#56653) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Igen. Firefox újraindítás vagy explorer.exe újraindítás megoldja nálam.

(#56655) Pityu. válasza Matthewus (#56654) üzenetére

Pityu.
(veterán)

Firefox újraindítással ugyan így jártam,és nem csak a youtubnál csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#56656) Dragon3000 válasza Pityu. (#56653) üzenetére

Dragon3000
(őstag)

Nálam is előszokott fordulni, ez nem a firefox miatt van (nekem ilyenkor minden teljes képernyős alkalmazásnál ezt csinálja) , nálam az utóbbi időben vnc viewer miatt szokta csinálni, amint bezárom egyből jó lesz.

(#56657) Pityu.

Pityu.
(veterán)

Nekem kb 2 napja kezdte,csak a firefoxot taktam újra annyi a változás.

(#56658) Kékes525 válasza Pityu. (#56657) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Tálca automatikus elrejtése lehet, hogy használ. Tálcán jobb egérgomb és Tálcabeállítások.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#56659) Krystal_s

Krystal_s
(őstag)

Egy ideje a csillag gomb (Oldal hozzáadása a könyvjelzőkhöz) fixen bekerült a címsorba. Nem lehetne valahogy átmozgatni más helyre? Megszoktam, hogy a sor végére teszem a könyvjelzők megjelenítése ikon mellé...hetek óta próbálom megszokni, de még most is sokszor ösztönösen oda akarok klikkelni.....
Bezzeg az oldal újratöltése ikont kirakták onnan és mozgatható, pedig az pont jó volt a címsorban. :o

(#56660) Pityu. válasza Kékes525 (#56658) üzenetére

Pityu.
(veterán)

Most egyenlőre megint normális

(#56661) lovi27

lovi27
(addikt)

Sziasztok!
Megkérek Firefox tulajokat, hogy a https://cib.hu/ oldalon a jobb felső sarokban lévő nagy Belépés gombra kattintva ti milyen üzenetet kaptok?
Múlt hét péntek óta, amióta új a weblap nekem ezt írja "Blokkolva a tartalombiztonsági irányelv szerint. Az oldal tartalombiztonsági irányelve megtiltja, hogy ezen a módon betöltsék. A Firefox nem engedte meg, hogy az oldalt ezen a módon betöltse, mert az oldal tartalombiztonsági irányelve ezt tiltja."

A CIB szerint minden rendben, de így én nem tudok belépni! :W

(#56662) Vakegérke válasza lovi27 (#56661) üzenetére

Nálam két vízszintesen összekötött, csúcsára állított piros négyszöget rajzolgat rendületlenül, egyéb reakció nincs.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56663) DS39 válasza Vakegérke (#56662) üzenetére

DS39
(veterán)

Én egy narancssárga, szögletes végtelen jelre asszociálok, de szintúgy.

(#56664) csako válasza lovi27 (#56661) üzenetére

csako
(addikt)

A CIB-et zaklasd, hogy egyáltalán nincs rendben. Nekem is ezt írja ki.
Ha a "security.csp.enable" ki van kapcsolva (ami nem ajánlott), akkor sem tölt be, csak maradnak a betöltőjelek.
Egyébként Chrome-ban nincs gond, mármint bejön a bejelentkezési ablak, tovább fiók hiányában nem tudtam menni. Edge, Vivaldi szintén rossz.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56665) lovi27 válasza csako (#56664) üzenetére

lovi27
(addikt)

Köszönöm Nektek! Legalább azt tudom nem nálam van a hiba... :R
A Chromot nem szeretem, nem használom, de akkor most kénytelen leszek.

Ma voltam bent. IT emberkével ügyfél nem beszélhet, az ügyfél szolgálatosokról meg inkább nem mondok semmit, de azt tudják, hogy sz@r a PC-ém, meg amúgy is hülye vagyok hozzá. (Persze, nem ezekkel a szavakkal, de ezt érzékeltették.) :DDD

(#56666) SenorGrande válasza lovi27 (#56661) üzenetére

SenorGrande
(senior tag)

Nekem is ezt írja.
Néha van a mások által írt sárga vonalas töltőjel, de annak is az általad írt hibaüzenet a vége.

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#56667) lovi27

lovi27
(addikt)

Hogy kerek legyen a történet...
Felhívtam megint a CIB24-et, ahol mondja a srác, hogy most nézi és működik az oldal. Ugye, a Chrommal nézi? - kérdezem. Természetesen - vágja rá rögtön. Nekem nem természetes - válaszoltam. ;]
Azért segítőkész volt és adott egy másik címet, ami nem csak egy böngészővel hajlandó működni. (online.cib.hu) Megosztom, mert nem lehet egyedi és hátha másnak is jól jön. A felülete alapján a mobil alkalmazásuk dolgozhat erre a címre. Azért remélem hamarosan kijavítják a fő elérési oldalukat is.

(#56668) SenorGrande válasza lovi27 (#56667) üzenetére

SenorGrande
(senior tag)

És meg egy hsz a témában. Most vettem véletlenül észre, ha beírod a www-t is, működik a belépés!

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#56669) csicso82 válasza lovi27 (#56667) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

A CIB régen fosh volt, JAVA-t kellett telepíteni hogy lehessen netbankolni, SZÁNALMAS.

(#56670) lovi27 válasza SenorGrande (#56668) üzenetére

lovi27
(addikt)

Valóban! :C Nem akarsz ügyfélszolgálatos lenni? Kevesebb felesleges kört kéne futni. Persze, akkor is, ha normális hibaüzenetet (invalid address) kapnánk.

[ Szerkesztve ]

(#56671) Jazz válasza Ozrych (#56643) üzenetére

Jazz
(veterán)

Mégsem jó. Megint ablakban nyílik meg.
Nem, nincs true-n.

(#56642) Matthewus:
Újraraktam az FF-et de maradt a probléma.

FF-et hogy indítom csökkentett módban, ill. ezzel hogy oldom meg.

free your mind

(#56672) Matthewus válasza Jazz (#56671) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

[link], kiderülhet, hogy addon okozza-e.

(#56673) Vakegérke

Megoldható, hogy egy rosszul megjegyzett user-jelszó párost törölni lehessen?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56674) csicso82 válasza Vakegérke (#56673) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Igen, fent jobb oldalt 3 vízszintes csíkra katt - beállítások - adtvédelem biztonság - mentett bejelentkezések - itt megkeresed és eltávolítod

(#56675) Vakegérke válasza csicso82 (#56674) üzenetére

Köszönöm, meglesem. :)

(#56676) Vakegérke válasza csicso82 (#56674) üzenetére

Megvan, köszönöm szépen. :)

(#56677) kranazoli

kranazoli
(senior tag)

Sziasztok!

A legújabb Fox alá milyen 3rd party plugin-okat lehet telepíteni, melyek használhatóka is?
Ergó: Nincsenek tiltva.

Pl.: Java; Silverlight

Köszi! :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#56678) SP4C3 válasza kranazoli (#56677) üzenetére

SP4C3
(addikt)

Minél kevesebb annál jobb. :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. "Van egy kis gond..." sp4c3.speedtestcustom.com /// Áldott, békés karácsonyt és sikerekben gazdag boldog új évet! ///

(#56679) csicso82 válasza kranazoli (#56677) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

EZ a kettő a flash-el karöltve amiket messziről el kell kerülni.

(#56680) kranazoli

kranazoli
(senior tag)

No, akkor másképp teszem fel a kérdést.

Azt látom, hogy nem működnek. Főképp nem az X64-essel. De van erről vmi Firefox Support oldal?

Ami kb. úgy felsorolja, hogy

- disabled plugin: etc...
- enabled plugin: etc...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#56681) kranazoli válasza kranazoli (#56680) üzenetére

kranazoli
(senior tag)

Vmi ilyesmire gondoltam: https://support.mozilla.org/hu/kb/miert-nem-mukodik-java-silverlight-es-az-adobe-acr

Miért nem működik a Java, Silverlight és az Adobe Acrobat bővítmény?

De azért köszi fiúk! :R

(#56682) Matthewus válasza kranazoli (#56680) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Flash van, más nincs egy ideje már. Nálam a Flash is le van tiltva, hónapok óta nem kellett használnom.

(#56683) kranazoli válasza Matthewus (#56682) üzenetére

kranazoli
(senior tag)

Ja-ja. Ok. Már túltárgyalva!

Köszi!

(#56684) Pityu.

Pityu.
(veterán)

Normális az,hogy a firefox megeszi így a 4gb memóriát?Mikor bezárom rögtön vissza megy a mememória használat 900 mega körülire.
volt előtte még két youtube oldal megnyitva de azokat bezártam.

(#56685) csicso82 válasza Pityu. (#56684) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

HA van 16GB vagy 32 GB RAM-od akkor nem aggódnék, ha csak 4GB akkor igen. 8GB-nál véleményes. :D

Egy a lényeg: ameddig a böngészőtől nem kezd el LÁTVÁNYOSAN haldokolni a PC-d (tehát attól hogy meg van nyitva pár oldal még más program is elindul azonnal stb. addig nem kell aggódni.

[ Szerkesztve ]

(#56686) DS39 válasza csicso82 (#56685) üzenetére

DS39
(veterán)

a képén látható, hogy 89%-ban használt a fizikai memória, szóval sok mást emellett nem tud csinálni a gépen.

(#56687) csicso82 válasza DS39 (#56686) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Akkor az - ahogy írtam - BAJ.
- kártevő keresés - adwcleaner, mbam free (bár nála nem hiszem )
- valami hardveres gyorsításos probléma -kikapcsolás
- a böngésző gyalulása és újratelepítése

(#56688) Matthewus válasza Pityu. (#56684) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Első körben megnézném kiegészítők nélkül. A Firefox mennyi memóriát használ, mert csak a teljeset linkelted be. Ha 64 bites a Windows meg a Firefox is, akkor ne csodálkozz, hogy hamar betelik a 4 GB memória.

(#56689) Pityu.

Pityu.
(veterán)

Nem az én gépem amúgy,meg igen 64 bites a cucc ha az enyém lenne jibban rendben lenne az egész.

(#56690) Jazz válasza Matthewus (#56672) üzenetére

Jazz
(veterán)

Csökkentett móddal is ugyan ez van. :(

free your mind

(#56691) Matthewus válasza Jazz (#56690) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Mentsd el a profilod és az about:support oldalon kattints a Firefox felfrissítésére, ha még nem próbáltad volna.

(#56692) Jazz válasza Matthewus (#56691) üzenetére

Jazz
(veterán)

ezt követően a mozbackup mindent visszaállít? beállítások, about config beállítások, könyvjelző eszköztár, jegyezetek midnent?

free your mind

(#56693) Matthewus válasza Jazz (#56692) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Épp az lenne a lényeg, visszaállítás nélkül megnézni.

(#56694) Jazz válasza Matthewus (#56693) üzenetére

Jazz
(veterán)

Ok de a totális törlést követően mindenem meg fog maradni amit írtam?

free your mind

(#56695) Matthewus válasza Jazz (#56694) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Azért írtam, hogy mentsd el a profilod (másold ki a profilmappádat). Ha jól emlékszem már próbálkoztál Firefox újratelepítéssel, akkor mindent letöröltél és tiszta profillal próbáltad ki, hogy jól működik-e?

(#56696) SoundBox

SoundBox
(tag)

Sziasztok Facebook videók automatikus indítása közben valamikor összeomlik a firefox és egy ilyen hibaüzenet jelenik meg a windows 10 értesítési felületen: -A Firefox exe alkalmazás számára nem engedélyezett a grafikus hardver elérése.
Egy ilyen laptopról lenne szó: [link]

Az Amd oldaláról letöltöttem a radeon 530 legújabb kiadott frissítését de nem tudom mi lehet a baj. Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv: Viktor

(#56697) csicso82 válasza SoundBox (#56696) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Próbáld ki hardveres gyorsítás kikapcsolása mellett. Beállítások - általános - teljesítmény - pipa ki

(#56698) SPEA

SPEA
(tag)

Sziasztok

MegB az ideg.. megfeküdt a rókám (nem értem mit mond.. :DDD )
61.0.2-es verzió. Win10 pro. Pár napja kezdte, hogy 1-2 oldalt nem akart megnyitni. 2-3x ráfrissítettem, akkor behozta és utána már nem is panaszkodott.
Ma már ott tartunk, hogy kb. semmilyen weboldalt nem tölt be. Azt írja ki, hogy "A kapcsolat nem biztonságos"
Hibakód: MOZILLA PKIX ERROR MITM DETECTED

A kapcsolatot elfogta egy TLS proxy. Távolítsa el, ha lehetséges....blablabla

Foggggalmam sincs mi a tőgy ez. Ha megnyitom az amúgy sosem használt wines explorert, akkor pár oldal betölt, de pl a Prohardver lapcsalád nem. 421 error, Misdirected Request.

Ezt is csak mobilról tudom írni, ezen operát használok.

Tipp?

"Ne keseredjünk el, ha szavunk bárkinél is süket fülekre talál. Különös dolog a lélek, és az emberi lélek csendje. Sokszor esztendők is eltelhetnek, míg (…) az elvetett mag megfogan benne."

(#56699) csicso82 válasza SPEA (#56698) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Nem tudom mi lehet de két dolgot megpróbálhatsz: futtass egy Adwcleaner-t hátha valami bezavar, ha nem segít akkor távolítsd el a Firefoxot (alaposan ahol marad mappája azt is töröld) majd telepítsd újra.

(#56700) kranazoli

kranazoli
(senior tag)

Hali!

Főképp LastPass Add-on-t használókhoz inézném kérdésem.

A fenti képen látható 1 az mégis mi akar lenni?

Minden login-om egyedi jelszó. Én csak arra tudok gondolni, hogy az egyezőség az a Google vs. YT. Másra nem tudok tippelni, hogy ezen kettő között nem tud "különbséget tenni". Érzékeli a login-t a Google-ban (jútyúbban).

Nézegettem a beállításokat, hogy kinyerhető-e ennél több infó, de én nem leltem. Eltűntetni el tudom. Nem ezért kérdem.

Ui.: Nem, nem érdekel egyéb add-on, nem érdekel, hogy a LastPass feltörték (messziről jött ember azt mond amit akar), semmi egyéb, csak a kérdésemre a válasz, ha tudja vki.

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.