Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) csako válasza Somatom (#57049) üzenetére


csako
veterán

User agent switcher addonnal.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57052) Cs1csó válasza abdulka1 (#57050) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudom nálam alapértelmezett pdf olvasó a Firefox böngésző - legfrissebb stabil - és semmi anomálit sem érzékelek:
- ha be van zárva a böngésző mikor a gépen pl. egy pdf könyvre kattintok akkor megnyitja a böngészőt
- ha már megnyitott böngésző van akkor egy új oldalon hozza a könyvet.

- teszteld le LETILTOTT KIEGÉSZÍTŐKKEL IS
Kártevő vizsgálat:
- Adwclenaer, Emsisoft Emergency Kit, MBAM free, Hitman Pro
ezután a böngésző ALAPOS eltávolítása - manuálisan a maradvány mappákat a user rejtett mappái mélyén is törölni - local, roaming localow helyeken

- gép restart mehet fel a böngésző KEZDÉSNEK NE LÉPJ BE A FIREFOX FIÓKODDAL ÉS NE kezd meg a szinkronizációt hanem csak simán teszteld így

ezután lépj be szinkronizálj és ha ekkor jön a gebazs akkor a szinkronizációs beállítások között van valami gond menj a szinkronizációs beállításokba és állítsd be hogy csak a EZ A KÉT dolog legyen szinkronizálva majd fuss neki megint az alapos eltávolításnak persze ha még ezt az elején megléped tehát még a böngésző törlése előtt belépsz ide és kiveszed a pipát a többi lehetőség közül akkor elsőre sikerülhet.

(#57053) Somatom válasza csako (#57051) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Úgy tűnik, hogy működik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57054) stingy2


stingy2
senior tag

Sziasztok,

Előre is elnézést, de most kicsit ideges vagyok.
pár napja frissített az ESR erre a Quantum nevű valamire...húztam, amíg bírtam a régi. lassabb, de stabil FF-al, de eddig bírta frissítés nélkül.
Azt már kezdtem megszokni, hogy néhány kieg nem kompatibilis ezzel az új remekművel. ami meg igen, pl. NoScript, az kicsit megváltozott stb. Amit ma művelt ez a szoftvernek nevezett romhalmaz, olyat még nem láttam az elmúlt tizenvalahány évben.2-3 lap volt megnyitva, mikor meg akartam nyitni még egyet - nem emlékszem pontosan mit, vmi bank honlap volt, kedvencekből, mentve, tehát nem vmi fake volt.Erre elkezdett villogni a ff. Bezártam, majd megnyitom újra, de kb. tönkrevágta az évek óta stabil w 10 ltsb-t, amit azért nem olyan könnyű...
Pl. két lapot nyit meg egyszerre, nem tudom kikapcsolni a gépet, mert villog a kikapcsoló ikon, nem tudom uninstallálni a ff-ot, mert azóta a ccleaner sem megy, de a programok és szolgáltatások-ból sem lehet, mert össze vissza dobál fel mindenféle abalakot, majd lefagy
lényeg, h újra kell húznom a gépet emiatt a bughalmaz miatt.
Estleg látott már vki vmi hasonlót? Gondolom megkérdezem format:c előtt.
Köszi előre is.
(nem hiszem, h vírus lenne,nod, webroot nem jelzett, emet is van fenn, noscript,UBlock, szóval ezt kizárnám egyenlóre)

INTJ

(#57055) Cs1csó válasza stingy2 (#57054) üzenetére


Cs1csó
félisten

EMET? Enhanced Mitigation Experience Toolkit?? Ezt már gyárilag tartalmazza a Windows 10.

Amúgy nem találkoztam hasonlóval, a Noscript nem túl jól működik inkább használj mást, vagy pl. az UBO-t közepes vagy megerősített módban, közel azt tudja.
Ha nem tudod mi az a közepes vagy megerősített mód keress rá a neten medium mode ublock vagy hardened.

NOD és Webroot? Külön külön vagy együtt. Mivel mindkettő rezidens védelem ezért nem tanácsos még időlegesen sem feltenni egymás mellé helyette - azaz a már meglévő rezidens védelmed mellé - inkább pár kiegészítő védelmet kellett volna lefuttatni:
Adwcleaner, MBAM free, Emsisoft Emergency Kit, Hitman Pro

A böngészőt letiltott kiegészítőkkel is érdemes tesztelni, bár ha már se kép se hang akkor csökkentett módban távolítsd el majd manuális eltávolítás - user mappa mélyén lévő rejtett mappákaban lévő firefox és mozilla mappákat.
Majd gép restart és újratelepítés de mivel lehet hogy a firefox szinkronizációba is beleette magát ezért a szinkronizációval is érdemes várni és még nélküle csinálni egy próbát - kiegek nélkül - kivéve UBO az mehet fel mert nélküle már nem szabad egy pillanatot sem a neten tölteni.

Pár hozzászólással feljebb írtam a böngésző alapos eltávolítása - újratelepítéséről érdemes azt is elolvasni.

(#57056) Hujikolp


Hujikolp
őstag

rossz topik :B de sose lehet tudni

[ Szerkesztve ]

(#57057) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem tudom ez firefox probléma lehet e de úgy gondoltam először ide írok.Facebook alatt már jó ideje van egy olyan jelenség,hogy mikor belépek az értesítésekbe és rá kattintok valamelyik értesítésre bejön az oldal de mintha töltene és nekem kell manuálisan ráfrissíteni az oldalra,hogy be jöjjön.Elég sűrűn csinálja de véletlen szerűen mikor mennyi értesítés megnyitás után,nagyin idegesítő.Esetleg másnak is van ilyen?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57058) Cs1csó válasza Pityu. (#57057) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valami hasonló nálam is van. Iszonyat sok a tartalom, sajnos az egyik legkomplexebb oldal.

(#57059) Pityu. válasza Cs1csó (#57058) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Telefonon jobban szeretem nézni a facét mert ott piszok gyors meg nem akad meg.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57060) Cs1csó válasza Pityu. (#57059) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem INKÁBB arra is van már optimalizálva.

(#57061) abdulka1 válasza Somatom (#57053) üzenetére


abdulka1
őstag

Megvolt kártevő keresés(nem volt találat), a teljes eltávolítás, és újra telepítés, most működik rendesen.
Jobban belegondolva, nincs is szükségem a többi cucc szinkronizálására, úgyhogy csak a képeden levőket hagytam bepipálva.

Köszönöm a segítségedet.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#57062) egonca


egonca
csendes tag

Bizonyos weboldalaknál előfordul, hogy a FF a következő üzenet írja ki:
"Egy weboldal lelassítja a böngészőjét. Mit szeretne tenni?
Itt egy példa: https://www.zatik.hu/
Ha kattintgatok a termékek között, ez a bizonyos üzenet megjelenik és "kínlódik" a FF.

Mi történik ilyenkor, mi okozhatja ezt?
FF 62.0.2 (64 bites) (most látom, hogy Quantum - nem is tudtam)
Windows7 / home prémium

(#57063) abdulka1 válasza Cs1csó (#57052) üzenetére


abdulka1
őstag

Bambaság van, ezért kicsit félre ment a köszönet.

Nagyon köszönöm a segítségedet. :R

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#57064) KMT válasza csako (#57032) üzenetére


KMT
addikt

Köszi! Nem is olyan egyszerű reprodukálni, így én sem tudtam most. Idő kell hozzá, nyomogatni, nem tudom, mi okozza. Az biztos, hogy ha hosszabb ideig nem zárod be se a böngészőt, se a hangkeverőt, akkor elő tud jönni, hogy ott felejt hangsávokat. Valamikor a FF bezárása után is ottmarad.
Lehet, hogy majd megpróbálom a linkelt oldalon lévő about:config beállítást, bár nem egészen értem, mit állít...

(#57035) notika77
Kell, mert a rendszerhangok állandóan le vannak véve 15-20% köré, a videólejátszók viszont maxon vannak, mert a filmek általában halkak. Ezzel szemben pedig a netes tartalmak nagyon ingadoznak, hol üvölt, hol halk. Zene dettó. Lényegében az az egész oka, hogy az erősítőt nem szívesen állítgatom, nem esik kézre, és távval egy lépésben túl nagyot ugrik.

(#57065) abdulka1 válasza Cs1csó (#57052) üzenetére


abdulka1
őstag

Elkiabáltam. Eddig tartott az öröm.
Fokozódott a helyzet. Eddig hagyta bezárni a böngészőt, de most automatikusan újraindul, és nyitogatja az új ablakokat. :W

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#57066) old-dog


old-dog
aktív tag

Sziasztok!
Egy ideje már a softexia.com oldal betöltésekor az előző napi utolsó oldal töltődik be. Az oldal újratöltésre kell kattintani, hogy az újdonságok előre kerüljenek. Ennek a Firefox az oka vagy esetleg más?

(#57067) Cs1csó válasza old-dog (#57066) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam jó. Legalábbis még nem jártam ezen az oldalon most ez jött be előszőr:

Sok oka lehet és végigpróbálhatsz pár dolgot :
- Adwcleaner, Hitman Pro, MBAM Free, Emsisoft Emergency Kit lefuttatása
- letiltott kiegészítőkkel kipróbálni ha úgy jó akkor egyenként engedélyezni hátha kiderül melyik okozza és azt újratelepíteni
- legvégső esetben ALAPOS eltávolítása a böngészőnek: a user mappa mélyén loal, roaming stb. mappákban a Firefox és a mozilla nevűeket törölni, gép restart majd telepítsd újra. (gondolom legfrissebb stabil verzió)

EKKOR még ne jelentkezz be és ne kezd el szinkronizálni a böngészőt hanem próbáld ki így "szűz" profillal is

Használj reklámblokkolónak Ublock Origin-t - nem tudom eddig mit használtál de érdemes legalább egy próbát tenni vele.
- Ha így okés akkor jelentkezz be és szinkronizálj - sajnos előfordul hogy a hiba beleette magát a szinkronizációba azaz ha a beállításokat, előzményeket, kiegészítőket stb. szinkronizálód akkor azzal visszajöhet a hiba én már futottam ebbe bele chrome alatt.
A megoldás ha csak a LEGSZÜKSÉGESEBBEKET szinkronizálod azaz a bejelentkezéseket és a könyvjelzőket a többit pedig akármennyire is macerás de manuálisan teszed bele.

(#57068) old-dog válasza Cs1csó (#57067) üzenetére


old-dog
aktív tag

Köszi, majd próbálkozom, egyenlőre csak egy kicsit zavar a dolog. :) Érdekes, más oldalaknál nincs ilyen hiba.

[ Szerkesztve ]

(#57069) Cs1csó válasza old-dog (#57068) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet nem kell végigtolni az összes lehetőséget :D

(#57070) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van már olyan nagyító kiegészítő ami megjegyzi az oldalon beállított nagyításokat? A beépített nem jó sajnos :(
Jó lenne ha lehetne külön a szöveget és külön magát az oldalt is nagyítani.

Köszönöm.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#57071) Cs1csó válasza Predator2 (#57070) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kettőt tudok ami működik:
- Zoom Page WE ezt használom
- Zoom for Firefox ez is jó bár talán a másik egyszerűbb és több a beállítási lehetőség.

(#57072) pibácsi válasza Predator2 (#57070) üzenetére


pibácsi
senior tag

NoSquint Plus 62.1 (nekem ez van) - ez a Firefoxba telepíthető. Próbáld meg, ha nem jó letiltod, vagy leveszed. Ezzel be lehet állítni az oldal nagyításokat egyenként is és úgy, hogy az összes állítható egyszerre, bármelyik oldalt nyitod meg.
Lehet vele kisérletezni.

Üdv. Pibácsi

(#57073) Cs1csó válasza pibácsi (#57072) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak most néztem ezt a NoSquint Plus már lassan 1 éve nem frissült, ez már-már elavultnak tekinthető.

A Zoom Page WE még két hónapja sincs hogy utoljára frissült.

A Zoom for Firefox pedig 2(!) napja frissült.

Jobban szeretem, ha az apró- cseprő hibákat is megpróbálják folyamatosan javítani.

(#57074) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Ha ezen az oldalon, kattintok az Add to compare-re, nem történik semmi. Idáig müködött, és a Chrome most is hozzáadja az összehasonlító listához. Másik gépen működik. Bitdefender van mindkettőn, ezen uBlock Origin kikapcsolva, másikon Adblock plus bekapcsolva. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#57075) Cs1csó válasza pinnacle (#57074) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáld ki letiltott kiegészítőkkel. Az UBO-t használd mindkét helyen jelenleg a legjobb.

AZ sem ártana ha a hibásnak vélt kiegészítőt újratelepítenéd. Egy CCleaner-es pucolást is ránegedhetnél a a böngészőre. Nálam x64-es Win 10-en UBO-val jól működik.

Volt ezen a gépen 1803-as build-ről 1809-esre váltás? Az okozhatja kiegészítő letiltása a böngésző újraindítása majd a kiegészítők újra engedélyezése megoldhatja.
Nálam a jófogáson a képeket új lapon nyitotta meg ahelyett hogy lapozhatóan lettek volna a képek a fenti eljárás helyrerázta, mindkét böngészőben chrome, mozilla ezt produkálta az UBO lehett a ludas valahogy befagyott.

[ Szerkesztve ]

(#57076) pinnacle válasza Cs1csó (#57075) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! UBO-t letiltottam, majd eltávolítottam, mert nem volt semmi változás. CCleaner-el mindent töröltem, 1809-re frissítettem, de továbbra sem működik. :( Szerintem a 1803 frissítés után romlott el. Nem marad más, mint a Firefox újratelepítése?

[ Szerkesztve ]

(#57077) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Újraindítottam letiltott kiegészítőkkel, így már működik, csak azt kell megtalálni, hogy melyik a hibás.

[ Szerkesztve ]

(#57078) fa4hu


fa4hu
őstag

Tudtok olyan kiegészítőt, amivel, ha egy honlapon kijelölök egy szöveget, megjelenik egy másolás (copy) gomb a szöveg felett/alatt, amire rákattintva a kijelölt szöveg másolható? Az Operában van hasonló funkció alapból.

(#57079) csako válasza fa4hu (#57078) üzenetére


csako
veterán

S3 Translator
Nem ez a fő funkciója, de ilyet is tud :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57080) fa4hu válasza csako (#57079) üzenetére


fa4hu
őstag

Egész jó lenne, de ha az oldal az alapértelmezett nyelven íródott, akkor kiválasztáskor nem mindig jönnek fel a gombjai. Még tesztelem, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#57081) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Tudtok valami megoldást arra, hogy ha a mobilon a firefox böngészőben, rákattintok egy oldalon egy kis videóra, akkor ne kelljen a böngészőben bejelentkezni a facebookba hanem vagy nyíljon meg a mobilomra telepített és ott bejelentkezve lévén nézhessem meg. Vagy valami más módon lehessen megnézni?
Nem csak itt, de máshol is előfordulnak ilyen módon linkelt dolgok.

https://m.hvg.hu/elet/20181003_Kuka_medvebocs_Nevada_tuzoltok

(#57082) Rimuru


Rimuru
veterán

Tudtok valami jo addont ido alapu korlatozasra? (tehat ha meg volt nyitva X oldal Y idot akkor ne nyissa meg, mondjuk host/ido beallitassal), minel egyszerubben KISS-t alkalmazva. (pl adblockot nem raknek fel ezert)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#57083) moma


moma
őstag

Más nem szenved ettől, hogy az adroidos verzióban időnként elvesznek a nyitott tabok? Talán verzió frissítésnél vagy nem tudom. És itt nincs is ilyen session visszaállítás és a history is primitív szóval még visszaszedegetni sem lehet.

we all deserve a bit of luck.

(#57084) gulyasa


gulyasa
őstag

Helló!
Mit lehet tenni azon oldalak esetében, amelyek mindenféle beállítás ellenére sem engedik/nem teszik lehetővé az oldalon bejelentkezéshez használt felhasználónév/jelszó mentését?

Jó, a jelszót nem kell, hogy mindenképp megjegyezze, de eléggé kényelmetlen a kapott bonyolult - szám és betűsorokból generált - felhasználónevek begépelése minden egyes alkalommal... :W

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#57085) Jazz


Jazz
veterán

Külön-külön kilehet valahogy törölni egy adott oldal hibásan beírt felhasználó nevét, anélkül hogy minden kitörölnék a clear catch-el?
Sajnos hiába nyomok del-t legördülő választéklistára, nem törlődik, mindig megjelenik, és mindig feldobja, idegeítő.
Köszi

free your mind

(#57086) Polgesz válasza Jazz (#57085) üzenetére


Polgesz
tag

A bal klikket tartsd lenyomva a neven, amit törölni akarsz, majd delete!

(#57087) ArthurShelby válasza Jazz (#57085) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Beállítások, adatvédelem és biztonság, mentett bejelentkezések. Itt egyesével tudod törölni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57088) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Mi lehet olyankor a probléma és egyben a megoldás is, hogy bizonyos weblapokat nem tölt be a FF?
(Instagram, FB, Gmail...) nem a nettel, nem a weboldallal van a probléma mert más böngészővel tökéletesen működik. Letiltott kiegészítőkkel sem megy.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#57089) pinnacle válasza pinnacle (#57074) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Zoom miatt nem működött. Tudtok még ilyen nagyító kiegészítőt, amivel 1%-ként lehet nagyítani?

(#57090) Kékes525 válasza pinnacle (#57089) üzenetére


Kékes525
félisten

Zoom Page WE

Be kell állítani:

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57091) Predator2 válasza Predator2 (#57088) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Sajnos még mindig nem sikerült megoldást találnom a problémámra.
Sok lapot nem tudok megnyitni, ami más böngészőkkel tökéletesen működik.
Sütikat, előzményeket stb... töröltem de a hiba ugyan úgy megmaradt.
62.0.3-at használok.

A biztonságos kapcsolat sikertelen

A kiszolgálóhoz való kapcsolat alaphelyzetbe állt az oldal letöltése közben.

A megtekinteni kívánt oldal nem jeleníthető meg, mert a kapott adatok hitelessége nem ellenőrizhető.
Lépjen kapcsolatba a webhely üzemeltetőjével, és értesítse a problémáról.

Mindegyiknél ugyan ezt a hibát írja.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#57092) Cs1csó válasza Predator2 (#57091) üzenetére


Cs1csó
félisten

Melyik oprendszer, milyen védelmi program ha pl. Avast, Kaspersky akkor a HTTPS kapcsolatok vizsgálatát kapcsold ki vagy tedd az oldalt a nem vizsgálandók, kivételek közé.

Megpróbálhatnád letiltott kiegészítőkkel és ha úgy megy akkor egyenként engedélyezve tesztelheted melyik okozza a galibát.

(#57093) Predator2 válasza Cs1csó (#57092) üzenetére


Predator2
addikt

Kaspersky lesz a ludas. De azt a beállítást amit írtál nem találom, de a google sem.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#57094) Matthewus válasza Predator2 (#57093) üzenetére


Matthewus
őstag

(#57095) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Történt valami a Firefoxszal az utóbbi X frissítéssel? Évek óta vele nyitom meg a PDF-eket, most viszont egyik napról a másikra a baszadék Edge lett az alapértelmezett PDF-olvasó, és a Firefoxot sem tudom visszaállítani, hiába választom ki az alkalmazáslistából. :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#57096) Syl válasza Bjørgersson (#57095) üzenetére


Syl
nagyúr

A Firefox-szal nem történt semmi, ellenben jött új Win10 update és az mindig leresetteli az ilyen hozzárendeléseket. Gondolom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57097) Bjørgersson válasza Syl (#57096) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha a 1809-re gondolsz, azt a gép közelébe sem engedtem. Az ilyen frissítéseket mindig tiszta telepítéssel oldom meg.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#57098) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#57097) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Telepítettem egy új, puci Firefoxot, a helyzet viszont változatlan. :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#57099) #65675776 válasza Bjørgersson (#57098) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert nem FF-ban, hanem a Win-ben kell átállítanod az alapértelmezett olvasót. [link]

(#57100) Bjørgersson válasza #65675776 (#57099) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pont ezert probaltam itt. ;) Viszont hiaba valasztom ki a listabol, nem tortenik semmi, marad az Edge kivalasztva.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.