Hirdetés

2020. január 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#56201) akaido válasza makoss (#56199) üzenetére

akaido
(őstag)

Plusz tanács: A böngészőt alapállapotba hoznám, minden kiegészítő, kiterjesztés nélkül, és úgy vizslatnám.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.🚗

(#56202) Daemos

Daemos
(tag)

Hali,

Olyan árfolyam átváltó kiegészítőt keresek mint ami az operába van! Tehát ha kijelölöm az összeget és mellette a pénznemet akkor ő automatikusan behozza kis ablakba hogy mennyi Ft-ba.

Tudtok ilyen kiegészítőt hozzá?

Köszönöm előre is.

(#56203) Matthewus válasza Daemos (#56202) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Ezek között keress: [link]

(#56204) Daemos válasza Matthewus (#56203) üzenetére

Daemos
(tag)

Köszönöm szépen gyors válaszod :) :R

(#56205) Norby86 válasza csicso82 (#56198) üzenetére

Norby86
(senior tag)

Az 5x-es régebbi verzióval nem volt jelszó, vissza tettem a legújabbat, itt már újra van. Alapból uj profillal indítok, aztán szinkronizálok. Most egyenlőre jónak tűnik.

-Norbi-

(#56206) Normi™

Normi™
(őstag)

Sziasztok!

Elnézést,de nem teljesen Firefox specifikus a kérdés,de hátha valaki találkozott már a jelenséggel.
Felraktam a Keepass-t,Firefox+Linux Mint kombinációra és olyan problémába ütköztem,hogy a "KeePassRPC.plgx"(legújabb) nem kompatibilis ezzel a verzióval(2.38).

Köszönöm szépen előre is!

(#56207) Matthewus válasza Normi™ (#56206) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Tölts le egy olyat, ami működik. [link]

[ Szerkesztve ]

(#56208) Normi™ válasza Normi™ (#56206) üzenetére

Normi™
(őstag)

Jah igen Kee-t használnék a Firefox-ban.

(#56209) Normi™ válasza Matthewus (#56207) üzenetére

Normi™
(őstag)

Rendben,köszönöm szépen!!! :R

(#56210) Bodor

Bodor
(veterán)

Sziasztok! A problémám a következő. Youtube-on általában csak zenéket szoktam hallgatni, de szinte mindig azzal szembesülök, hogy ha belehúzok a számba, mondjuk 1 percről az 5. percre, akkor egy időre csak homokórázik , és van hogy le is fagy. Ez számomra eléggé elfogadhatatlan, főleg úgy, hogy Chrome-nál nincs ilyen probléma, de csak ezért nem szeretnék váltani, szeretem a Firefoxot. Javasolt teljesítménybeállítások használata van beállítva, Mobile QuadCore Intel Core i7-4910MQ, 3700 MHz, 32 GB RAM, 100 MB/s a net, rendszer SSD-n van, szóval nem értem a lassúság okát. Tudnátok segíteni?

(#56211) Skullwipe válasza Bodor (#56210) üzenetére

Skullwipe
(senior tag)

Ilyen gépnél is van ilyen gond. Nem gondoltam volna. Én se értem, hogy másnál miért olyan könnyed, és sima a tekergetés. Nálam is ilyen pedig jóval gyengébb gép.

(#56212) csicso82 válasza Bodor (#56210) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Mivel ez gondolom egy noti azokat meg nem nagyon szeretik a szoftvergyártók. Próbáld meg kikapcsolni a hardveres gyorsítást. Vagy letiltott kiegészítőkkel. Esetleg újratelepíteni, és kipróbálni tiszta profillal - vagy még bejelentkezés szinkorznizáció nélkül.

(#56213) kali válasza Bodor (#56210) üzenetére

kali
(legenda)

Szia,

Privát ablakban, kiterjesztések...stb. nem próbáltad, hogy úgy mi a helyzet?
Hátha azok közül fogja meg valami.
Az a hardver erős, sokkal gyengébben sem lehetne adott gond, nekem csak i5-3230M és 8 GB RAM (meg SSD) van a laptopban, a feleségemében meg még attól is kicsivel gyengébb proci van a 8 GB RAM és SSD mellett, a GPU mind a két esetben csak a procis, de semmi gond.
A netünk 120/10 Mbps.
A böngésző által javasolt teljesítménybeállítások vannak használva.
Elindítok 1 - 2 órás mixeket, beletekerek rendesen és nem nagyon gondolkodik, nyomja tovább onnan.

[ Szerkesztve ]

(#56214) Normi™ válasza Normi™ (#56209) üzenetére

Normi™
(őstag)

Sajnos egyikkel sem működik.Tehetek még valamit?

(#56215) Bodor válasza kali (#56213) üzenetére

Bodor
(veterán)

Megpróbáltam privát ablakban és letiltott kiegészítőkkel is, de sajnos ugyanaz a helyzet.
Azért köszi a segítséget itt is! :)
:R

(#56212) csicso82: Igen, ez egy Dell M4800. Szinkronizáció nélkül is ez a helyzet, valószínű, hogy csinálok egy tiszta telepítést, vagy inkább egy új profilt. Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#56216) csicso82 válasza Bodor (#56215) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Azt is megcsinálhatnád hogy a szinkronizációt csökkented: beállítások - Firefox fiók - és csak a könyvjelzők és a bejelentkezések legyenek szinkronizálva a többi ne. Alapvetően ez a két dolog a legfontosabb a többit egy gyors böngésző belakással pótolni lehet.

(#56217) Bodor válasza csicso82 (#56216) üzenetére

Bodor
(veterán)

Megcsináltam, semmi eredmény. Sőt, firefox frissítést is, tehát alapban volt minden, és úgy is fent áll a probléma. Ami még eszembe jutott, hogy kell hogy a gépen legyen az adobe flash player? Mintha a youtube valami HTML5-öt használna, de ezekkel a dolgokkal nem vagyok képben. Lehet hogy a youtube beállításoknál kéne matatnom?

(#56218) Matthewus válasza Bodor (#56217) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Nem kell Flash Player.
Próbáld ki Firefox csökkenett módot (indítás közben shift.), valamint tiltsd le a vp9-et az about:config-ban és nézd meg úgy.

[ Szerkesztve ]

(#56219) Bodor válasza Matthewus (#56218) üzenetére

Bodor
(veterán)

Csökkentett mód nem segített, vp9-ből meg elég sok van. Melyiket tiltsam le?

(#56220) Matthewus válasza Bodor (#56219) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

media.benchmark.vp9.fps állítsd be 10-re.

(#56221) makoss válasza akaido (#56201) üzenetére

makoss
(addikt)

Azok a kiegészítők amik a böngészőn vannak, nem fölöslegesek, maradéktalanul kell mind.
Probléma megoldása kellene nekem. :R
Egyébként mindegyik böngészőnél előjön ez a hiba, kivéve egynél nem, és ez a nem chrome alapú Operánál.

[ Szerkesztve ]

Külföldről, nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit!

(#56222) Matthewus válasza makoss (#56221) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Írtam, hogy linkelj egy olyan oldalt, ahol az általad leírtakat tapasztalod.

(#56223) makoss válasza Matthewus (#56222) üzenetére

makoss
(addikt)

Egynél tapasztalok ilyet és az az nCore.
Mire vagy pontosan kíváncsi?

(#56224) Rimuru válasza makoss (#56221) üzenetére

Rimuru
(addikt)

Mar kaptal ra valaszt korabban (meg jo hogy kovettem azt topicot korabban, igy ez megmaradt. ;))
https://fototrend.hu/tema/opera_bongeszo_2/hsz_26690-26690.html

Vigyázat, csalok!

(#56225) makoss válasza Rimuru (#56224) üzenetére

makoss
(addikt)

Nekem nem a régi válaszok kellenek, mert azokkal semmire nem megyek, hanem az, hogy van-e már olyan beállítás ami megszünteti ezt, mert több 100, de lehet több 1000 felhasználó problémáját szüntetné meg :U

(#56226) DS39 válasza makoss (#56225) üzenetére

DS39
(veterán)

De ez nem a böngészők hibája.
Annál szakértőbb választ nem fogsz kapni, mint az előbb linkelt.
Írj az nCore-nak.
(a tracker-ük is bugos, az sokkal nagyobb gond.)

(#56227) SyMbioTe

SyMbioTe
(addikt)

Sziasztok!

Lazarus Recovery kiegészítőre tud valaki jó alternatívát? Sajnos a Quantum óta nem támogatja a Firefox, pedig néha nagyon jól jött.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#56228) Matthewus válasza SyMbioTe (#56227) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

(#56229) SyMbioTe válasza Matthewus (#56228) üzenetére

SyMbioTe
(addikt)

Oh, kösznöm, tökéletes. :R

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#56230) scope2007

scope2007
(addikt)

üdv!

nem találom azt a kieget, ami mutatta a könyvjelzőknél ha rákerestem, hogy melyik mappában található.
Tudna valaki segíteni?
show parent folder féleség volt, de így nem adja ki.. netán törölték?
köszi :)

[ Szerkesztve ]

SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDI Monster KIT off

(#56231) Matthewus válasza scope2007 (#56230) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Nincs belőle webext változat és el is lett távolítva az addons.mozilla.org-ról.

(#56232) scope2007 válasza Matthewus (#56231) üzenetére

scope2007
(addikt)

ahh sejtettem, akkor azért nem találom :(
portable 51-es firefoxra szerettem volna telepíteni, de akkor off :O

SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDI Monster KIT off

(#56233) Matthewus válasza scope2007 (#56232) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Próbáld meg innen, mentsd le az xpi-t, ha lehet, későbbre.

(#56234) Krystal_s

Krystal_s
(őstag)

Két új funkció is jön a Firefoxba
1."Side View (magyarul: Oldalnézet) nevű funkció, amelynek lényege, hogy a Firefox képes egy ugyanazon ablakban két böngészőlapot is megnyitni úgy, hogy mindkettőt egyszerre lássuk..."
2."Colors, amely gyakorlatilag szabad kezet ad a felhasználóknak, hogy saját ízlésük alapján készítsék el az egyedi stílusú böngészőt."

Alakul, de szerintem alap lenne a normális oldalnagyítás weboldalanként, amit meg is jegyezne és hogy az eszköztár +menü betűméreteit lehessen állítani.

(#56235) SP4C3 válasza Krystal_s (#56234) üzenetére

SP4C3
(addikt)

Rendes, teljeskörû hardware acceleration mikorra várható? Vagy mozilla ilyen égetôen fontos dolgokról nem akar nyilatkozni?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. "Van egy kis gond..." sp4c3.speedtestcustom.com /// Áldott, békés karácsonyt és sikerekben gazdag boldog új évet! ///

(#56236) Fandango válasza Krystal_s (#56234) üzenetére

Fandango
(veterán)

Ezt hogy kell érteni?
"normális oldalnagyítás weboldalanként, amit meg is jegyezne"

Mert én amelyik oldalon használok nagyítást, azt a Firefox megjegyzi, mindenféle addon nélkül.

Miért olyan fontos ez?
"eszköztár +menü betűméreteit lehessen állítani"

Túl kicsi, nagy? Ennyire sokat használod az eszköztárat, menüket?

[ Szerkesztve ]

(#56237) Matthewus válasza SP4C3 (#56235) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Erre gondolsz?

(#56238) csako válasza Krystal_s (#56234) üzenetére

csako
(addikt)

A betűméreteket userChrome.css-be irkálással biztos lehet állítani.

(#56235) SP4C: Ha a Webrenderre gondolsz, akkor az akár a 62-es bétába/dev verzióba is bekerülhet 2 hét múlva. [link]

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56239) SP4C3 válasza Matthewus (#56237) üzenetére

SP4C3
(addikt)

Szép, majd ha lesz egy szabad délutánom, akkor elolvasom...
Arra gondoltam, hogy használja már azt a retkes grafikus kártyát már ha van... Mind GPU, mind VRAM ügyileg.

Videó dekódolástól a webrenderen át a GPU status page is hiányzik, about:support értelmetlen hablattyal van tele. Amit tudtam force-oltam neki, de még így is elég elkeserítő a helyzet például YouTube-on...

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. "Van egy kis gond..." sp4c3.speedtestcustom.com /// Áldott, békés karácsonyt és sikerekben gazdag boldog új évet! ///

(#56240) csicso82 válasza SP4C3 (#56239) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Az about configban a GPU acceleratin-t Force-oltam én is most néztem és nálam dolgozik: afeladatkezelő és a böngésző meg van nyitva egymás mellett és amikor kattintok egy oldalra a firefox generálja a GPU 10% feletti kihasználtságát.

(#56241) Krystal_s válasza Fandango (#56236) üzenetére

Krystal_s
(őstag)

Nem jegyzi meg. Oldalbezárás után visszaáll alapra. Már megnyitott oldalaknál egyiket beállítom 120%-ra bezárom, megnyitok egy másik oldalt, amit 90%-ra teszek. Újranyitom az első oldalt, amit előtte 120-ra tettem és az is 90%-on lesz.

FullHD Monitoron/TV-n az apró betűk miatt a Win DPI 150%-ra van állítva. Egy ideje a böngészők átveszik a rendszer DPI-t. 150%-on pedig nagyon nagyok az ikonok és a betűk...

csako: about:configban is lehet... Bár nem annyira szépen, mint ahogy a Theme Font & Size Changerrel. Ez a kiegészítő viszont már nem működik az új FF verziókkal.

[ Szerkesztve ]

(#56242) SP4C3 válasza csicso82 (#56240) üzenetére

SP4C3
(addikt)

Aha, VRAM-ból mennyit használ? 10MB-ot? :B

(#56243) Ozrych válasza Krystal_s (#56241) üzenetére

Ozrych
(senior tag)

Ez érdekes, most kipróbáltam, böngésző újraindítás után is megjegyezte a zoom szinteket különböző oldalakon. Nálam ez mindig is így működött.
Szerintem valami akadályozza ezt a profilodban.

(#56244) csicso82 válasza SP4C3 (#56242) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Jobb oldalon egy youtube videó ment, amint látod a 3D résznél van némi kihasználtság, nekem a net a szűk keresztmetszet inkább.

Megjegyzem fingom nincs ezt mit jelent de látszik, hogy a böngésző dolgoztatja a vidikarit. Hogy mennyire és ez mennyire hatékony azt ne kérdezd.

[ Szerkesztve ]

(#56245) Krystal_s válasza Ozrych (#56243) üzenetére

Krystal_s
(őstag)

Megnéztem megint letiltott kiegészítőkkel is, de úgy sem jegyzi meg a régebbi Firefoxban (53.0.3).
Elindítottam egy új portbale FFoxot és ott viszont valóban jól működik. Hm ez érdekes, mert ezért kezdtem kiegészítőt használni hozzá már évek óta más gépeimen is. o.O
Ez egy újítás lehet, vagy a korábbi verzióknál is működnie kellene oldalanként? :U

(#56246) csako válasza SP4C3 (#56239) üzenetére

csako
(addikt)

Nekem (61.0b12) még webrender nélkül is eléggé használja, pl. itt fórumon görgetés közben is szépen felugrik a gpu használat. YT videó közben is, 1080p60 videóknál a GTX1050Ti 607 MHz-en ~38%-ra terhelődik és nincs észrevehető drop.

VRAM használat csak ezt a fórumot nyitva tartva ~115 MB lehet. Legalábbis ennyivel növekedett, mikor a böngészőt megnyitottam, MSI Afterburner szerint.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56247) csicso82 válasza csako (#56246) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Á köszi a tippet, MSI AB-vel én is megnézem majd ott még több GPU adatot lehet megtudni.

(#56248) SP4C3 válasza csako (#56246) üzenetére

SP4C3
(addikt)

+@csicso

Video decode nem szabadna, hogy 0%-on üljön. Ezt azt jelenti, hogy a videót a cpu dekódolja (csomagolja ki).

Az 1050Ti már rendelkezik hardveres VP9 codec-kel.

Rivális böngészô alatt youtube 1080@60 érezhetôen jobban megy, kevésbé zabálja a procit. H264-es codec-kel <10% CPU használat, FF alatt ugyanaz a videó 30-40%.
VideoRamba is alig tölt valamit.

(#56249) csicso82 válasza SP4C3 (#56248) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

GTX 970-em van, i5 4690-es procival. Ha ez igaz az nem jó ugyanis ez egy nem régi proci gyakorlatilag az előző generáció felső közép kategóriás kártyája, egy jó 3,5 évvel ezelőtt jelent meg.

(#56250) Fandango válasza Krystal_s (#56241) üzenetére

Fandango
(veterán)

Amit írtál nekem teljesen ellentmondásos.

FullHD Monitoron/TV-n az apró betűk miatt a Win DPI 150%-ra van állítva. <--> 150%-on pedig nagyon nagyok az ikonok és a betűk a böngészében. Ha a Windowsban aprók a betűk, akkor hogy lehet, hogy a böngészőben meg nagyok ugyan azon DPI mellett?

Nekem is 150%-on van DPI, mert 4K monitort használok, de ez sehol nem okoz eltérő betűméretet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.