Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57101) reka000


reka000
újonc

hogy lehet hogy néha letöltésnél elfelejt rákérdezni hogy hova töltse pedig beállítottam hogy mindíg kérdezzen rá? néha újra be kell állítani vagy mi?

Boros Réka

(#57102) pinnacle válasza Kékes525 (#57090) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ezzel az összehasonlítás is működik.

(#57103) Predator2 válasza Matthewus (#57094) üzenetére


Predator2
addikt

:R

Ez volt az köszönöm.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#57104) SirRasor


SirRasor
őstag

Nem tudjátok hogy lehet beállítani, hogy a firefox maradjon az alapértelmezett böngésző win10 alatt? 1709-1809-es buildnél is megvan a hiba.
Az alapértelmezett böngészős rész ÜRES (tehát nem az edge foglalja el). Beállítom a firefoxot és ott marad. Újraindítom a gépet és megint üres az alapértelmezett.
Na biztos a win10-ben halt meg valami. Felraktam a chrome-ot és azt megjegyzi újraindítás után is. Hátha sikerült visszaakasztanom! Beállítom a firefoxot, újraindítom és megint a chrome az alapértelmezett. Letörlöm a chromet: megint firefox -> újraindítás és üres az alapértelmezett. Tehát a listából ki tudom választani, csak elfelejti.

WTF? Tehát csak a firefoxot dobja el, mint alapértelmezett böngészőt.
Gugliban nem találtam erre megoldást. Esetleg valakinek van ötlete?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#57105) Cs1csó válasza SirRasor (#57104) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyennel még nem találkoztam: megnyitom az alapértelmezett alkalmazásokat ott legalul a böngészőnél ott virít az edge lenyitom ott van a firefox rákattintok ekkor rákérdez könyörög :O hogy maradjak az edge-nél de én váltok és kész.

(#57106) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Arra van valami megoldás, ha egy oldalon semmit sem lehet kijelölni, pl. itt (nem is értem, miért csinálják ezt?), mégis ki tudjak bármit jelölni?

(#57107) csako válasza pinnacle (#57106) üzenetére


csako
veterán

Olvasónézet? Címsor végén a "szöveges papír" ikon
Szerk.: Bár úgy látom nem marad benne minden...
Olyat lehet még, hogy nyomsz egy F12-t, a Vizsgáló fülön legyen és a második oszlopban a "body" szakaszban a "-webkit-user-select" és hasonlóak elől kiveszed a pipát.


Utána bezárhatod ugyanúgy F12-vel, hogy ne zavarjon, és oldalfrissítésig úgy marad.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57108) pinnacle válasza csako (#57107) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Mindkettő jó! :) Nem tudom miért csinálják ezt egyes oldalakon.

(#57109) Jazz válasza ArthurShelby (#57087) üzenetére


Jazz
veterán

Sajnos nem jó. Ez nem megjegyzett bejelentkezés, hanem egy mezőben egy elgépelt szó. Ugyan ebben a mezőben minden egyes begépeléskor ugye feldobja a hasonló lehetőségeket amik korábban szerepeltek, és ebben az esetben kettőt is. Ebből az egyiket, vagy akár mindkettőt lenne jó törölni. (Adott oldalon a sütik törlésével próbálkoztam, de a legördülő választéklista sajnos megmaradt továbbra is.)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#57110) ArthurShelby válasza Jazz (#57109) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az adott oldalhoz tartozókat tudod szerintem még törölni:
Sütik és oldaladatok->adatok kezelése

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57111) Polgesz válasza ArthurShelby (#57110) üzenetére


Polgesz
tag

(#57112) ArthurShelby válasza Polgesz (#57111) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Reméltem, hogy azt már megcsinálta és azért kérdez tovább, mert az nem jött be.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57113) bkercso


bkercso
nagyúr

Hali! Melyik is az a kiterjesztés, ami nem tölti be a füleket középsőgombos megnyitáskor, csak akkor, ha rájuk kattintok?
:R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57114) Kékes525 válasza bkercso (#57113) üzenetére


Kékes525
félisten

Tab Session Manager

"középsőgombos megnyitáskor"

Bal egérgombos megnyitáskor.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57115) bkercso válasza Kékes525 (#57114) üzenetére


bkercso
nagyúr

THX!

Ugyan az. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57116) old-dog


old-dog
aktív tag

Másnál is van probléma a DATA-val? Prémium előfizető vagyok, de alap sebességgel lehet letölteni.

(#57117) Vakegérke válasza old-dog (#57116) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kipróbáltam a kedvedért. 100-as NET-em van, 11MB/s fölött jön le a fájl, nálam nincs gond.
A letöltést leállítottam.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57118) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok,

Van olyan lehetőség FF-ban, hogy a szövegmezőbe írt dolgok helyesírását ne csak egy nyelven ellenőrizze, hanem ha a telepített nyelvek bármelyikén értelmes szó, akkor ne húzza alá?

(#57119) Cs1csó


Cs1csó
félisten

+1 sheratan

Ez engem is érdekelne. Jó lenne ha egyszerre tudna angol és magyar nyelven is, utálom mikor aláhúz teljesen általános, gyakran használt angol szavakat.

(#57120) csako válasza #16820480 (#57118) üzenetére


csako
veterán

Ha valaki összedolgozza a két szótárat egyetlen kiegészítőbe, akkor talán :D
De amúgy nincsen.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57121) Cs1csó válasza csako (#57120) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre is gondoltam de ezt hogy lehet tehát lehet e egy szótárba beleilleszteni egy másik tartalmát tehát megmarad magyarnak de az összes angol szó benne legyen és ha azt írom pl. hogy "disk" lemez helyett akkor ne húzza alá pirossal.

Lenne egy "custom" szótár, amibe én pakolom bele amit akarok - konkrétan angol + magyar szavakat - és utána a helyesírás elemző ezt használja.

[ Szerkesztve ]

(#57122) csako válasza Cs1csó (#57121) üzenetére


csako
veterán

Megoldottam azt hiszem :D vagyis hát nem tökéletes.
A telepített angol szótár xpi fájlját megnyitottam (profil mappa/extensions), a benne lévő .dic fájl tartalmát a "persdict.dat" fájlba tettem (a profilmappában van), ugyanis ez utóbbi tartalmazza azokat a szavakat, amelyeket egyedileg adunk hozzá a szótárhoz a "Hozzáadás..." gombbal.
Annyi a megjegyzésem, hogy a .dic fájl formátuma nem jó alapból, mert a szavak végére / jellel valami jelölők vannak rakva (talán, hogy nagy kezdőbetűkkel se húzza alá, mert most nem mindegy neki, hogy Disk vagy disk, maradva a te példádnál), ezektől a végződésektől én Excel segítségével választottam el őket, és nélkülük másoltam be a 87 ezer szót a személyes szótárba.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57123) #16820480 válasza csako (#57120) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, csak mert Chrome alatt simán megy, ahány nyelvet hozzáadsz, annyin ellenőrzi a szavakat, de nem kell kézzel kiválasztani, hogy most angol vagy magyar vagy akármi a beírt tartalom.

Lehetne esetleg erre egy ticketet nyitni, csak nem tudom hol :D

(#57124) csako válasza #16820480 (#57123) üzenetére


csako
veterán

Van már Bugzillán, ha bejelentkezel egy odavaló regisztrációddal, akkor elvileg lehet rá szavazni.
[link] [link]

Az én megoldásom sajnos csak ilyen:

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57125) #16820480 válasza csako (#57124) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a második az 18 (!!) éves bug, és még mindig nincs megoldása, az elsőnél meg leoltották, hogy ilyen bug már volt :U Azért nem hiszem, hogy ezt olyan rohadt nehéz lenne megoldani, hogy a meglevő spellchecker motor ne csak egy fájlt nézzen hanem többet egyszerre.

Persze a remény hal meg utoljára :)

(#57126) Cs1csó válasza csako (#57122) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erről a megoldásról "foszlányokat" én is olvastam de akkor ez sem tökéletes? A nagy betű nem tetszik neki vagy pontosan mi a gond?

sheratanf

Szomorúan olvasom, talán ezzel is találkoztam keresgélésem közben. Abszurd, rengetegen használnak az anyanyelvükön kívül egy esetleg két másik nyelvet, vagy olyan szavakat amik egyszerűen azon a nyelven ismertek.

Akár most az általad használd bug szót is aláhúzza hullámos pirossal pedig egy bevált szó, az ilyen hibák jelölésére.

[ Szerkesztve ]

(#57127) csako válasza Cs1csó (#57126) üzenetére


csako
veterán

Gondolom a "rendes" szótárban meg van oldva a kis-nagy betűk kezelése a szavakra, hogy melyik helyes így vagy úgy (is), viszont a személyes szótárban nincsen, és csak azt a formát nem húzza alá, ahogy abban pontosan benne van, (illusztráció az #57124-ben).

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57128) Predator2 válasza Cs1csó (#57071) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Zoom Page WE kiegészítőt használok, az itteni ajánlás alapján.
Azt belehet állítani esetleg, hogy egy lapon egyszerre lehessen a betűméretet és magát az oldalt is nagyítani?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#57129) Cs1csó válasza Predator2 (#57128) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#57130) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Korábban sosem volt gondom a favicon-okkal. A Quantum óta rendszeresen eltűnnek és csak szürke földgömb látható. Nagyon zavaró. Nem akarok erre is kiegészítőt használni. Sok könyvjelzőm van, nem tudom és nem is akarom őket betöltögetni. Mi okozza, ami korábban nem volt? Nincs rá még valami normális megoldás? :U

ui:
"Firefox 55.0 got a new storage system for Favicon data...
Moved from the places.sqlite file into its own favcions.sqlite file, along with adding two temporary storage files favcions.sqlite-wal and favcions.sqlite-shm which are used while Firefox is running. Then as Firefox is closed the temporary data is written to the main favcions.sqlite file."

[ Szerkesztve ]

(#57131) #16820480


#16820480
törölt tag

Van egy újabb kérdésem:

W10 alatt a Snip&sketch miért nem működik FF-on belül? Ha megnyomom a Prtsc gombot, akkor ha bármi más program van előtérben, feljön a terület kijelölése layer, ellenben FF alatt semmi nem történik :U
Komolyan, apróságok ezek, de egyre inkább kezdem megkérdőjelezni, hogy jó ötlet-e a FF-ra váltás :(

(#57132) Cs1csó válasza Krystal_s (#57130) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van erre kiegészítő, telepítsd majd futtasd le: Checkmarks végigmegy az öszes oldaladon és frissíti a faviconokat.

(#57133) Matthewus válasza #16820480 (#57131) üzenetére


Matthewus
őstag

Én nem tudom kipróbálni még az új Snip&sketch programot, de a Firefoxban van erre beépített megoldás, használd azt addig, még meg nem oldódik ez a probléma.

(#57134) csako válasza #16820480 (#57131) üzenetére


csako
veterán

Vagy Firefox hiba, amit javítottak, vagy valamelyik kiegészítő blokkolja, mert nekem csodásan működik a 64.0b2 dev verziót használva.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57135) #16820480 válasza csako (#57134) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem 62.0.3 (64 bit) alatt nem megy egyáltalán. Mindegy, addig használok másik böngészőt, amíg leér stable-be a te verziód. Bár a helyesírás ellenőrzés még akkor sem fog rendesen működni, attól tartok.

Matthewus: Szeretném a globálist használni, mert az kellően gyors és kényelmes. Nem vagyok híve az ilyen redundáns megoldásoknak igazából.

[ Szerkesztve ]

(#57136) csako válasza #16820480 (#57135) üzenetére


csako
veterán

Ha biztos vagy benne, hogy nem kiegészítő vagy egyéb probléma (pl. tiszta/üres profillal érdemes ellenőrizni), akkor lehet nem kell sokat várnod, mert pl. a 63-as már nincs messze, akár működhet azzal is.
A helyesírás ellenőrzés belátható időn belül nem lesz jobb.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57137) #16820480 válasza csako (#57136) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem használok igazán sok kiegészítőt, egy uBlock, Myki, meg Currency Converter van fent csak, de ezek másik böngészők alatt is telepítve vannak, máshol viszont nincs gond a képernyőlövéssel.

(#57138) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Agyfaxt kapok... :O Új megnyitott lapnál Quick Dialt használok és már harmadszor játssza el, hogy ha a könyvjelzők (lenyíló menüben) lévő Quick Dial mappát áthelyezem valahová, akkor a gép újraindításakor egyszerűen eltűnik a beállított ("Bookmark"-) lapokból (esetemben kb. 100 db-ból) álló felület. Egy sötét lap fogad. Hogyan lehetne elmenteni a Quick Dial beállításait?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57139) csako válasza newmoonlight (#57138) üzenetére


csako
veterán

Lehet félreértek valamit, és túl egyszerű a megoldásom, de szerintem csak ne helyezd át a Quick Dial mappát :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57140) newmoonlight válasza csako (#57139) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Áhhh, ez tényleg túl egyszerű! :W Egyébként az a baj, hogy elég sokat könyvjelzőzök, a QD-mappa pedig pont az oszlop alján van, ahonnan az új könyvjelzőket sorban pakolgatom a (témakörök szerinti) egyéb mappáimba. Tényleg könnyen behúzom a QD-mappát is valahová, aztán kész a gebasz.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57141) csako válasza newmoonlight (#57140) üzenetére


csako
veterán

Értem, sajnos szerintem ott tárolja a dolgokat, azért tűnik el, ha arrébb rakod, mert ott keresné, de nem találja... talán a kiegészítő beállításaiban van rá mód "megmutatni" neki...
Másik ilyesmi kiegészítőben a New Tab Tools-ban pont 100-at lehet kihelyezni (10x10) maximum, az nem gyárt semmilyen mappát, ha esetleg megfelel.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57142) newmoonlight válasza csako (#57141) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi, letöltöttem (egyelőre tartalékba), ha a QD még egyszer eljátssza ezt, akkor lecserélem az NTT-re. :K

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57143) Krystal_s válasza Cs1csó (#57132) üzenetére


Krystal_s
addikt

"A Quantum óta rendszeresen eltűnnek és csak szürke földgömb látható. Nagyon zavaró. Nem akarok erre is kiegészítőt használni."

(#57144) Cs1csó válasza Krystal_s (#57143) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elmondom nálam ez hogy megy: Friss Firefox telepítés és könyvjelzők szinkronizálása után minden könyvjelzőm ikonja szürke földgömb, telepítem a checkmarks kiegészítőt lefuttatom - kb. 300 könyvjelzöm van eszköztáron és mappákban - nettől függően pár perc alatt lefut és kész, utána törlöm is a kiegészítők közül tehát csak ADDIG HASZNÁLOM AMEDDIG FRISSÍTI A FAVICONOKAT utána törlöm és használom a böngészőt normálisan ennyi.
Sajnos a Google Chrome ebben is jobb ott a profilba bejelentkezés és szinkronizáció után minden favicon tökéletesen működik.

(#57145) karlkani válasza Cs1csó (#57144) üzenetére


karlkani
aktív tag

Gondolom azért, mert szinkronizáláskor nem hozza létre a favicons.sqlite-t, ez tartalmazza a faviconokat. Ha egy oldal frissíti az ikonját, a könyvjelzőnél a régi látszódik, hiába törlöd, mented el újra, akkor ez a kiegészítő se ér semmit. Ilyen esetben egyéb programokkal lehet szerkeszteni az ikonfájlt.

Más. Van valami kiegészítő arra, hogy egérgörgő kattintásra a bezárt lapokat visszahozzam?

(#57146) Cs1csó válasza karlkani (#57145) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy tudom ez általános probléma. Ez másnál nem jön elő? Meg lehet másként oldani, hogy szinkronizálja rendesen?

(#57147) karlkani válasza Cs1csó (#57146) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nem szoktam szinkronizálni, fogalmam sincs.

(#57148) Krystal_s válasza Cs1csó (#57144) üzenetére


Krystal_s
addikt

Értem. Én nem szoktam szinkronizálni.
Sajnos nem egyszeri esetről van szó. Pár hete már volt ilyen gondom. Gondol egyet pár hetente és indítás után már csak földgömbök. Nálam jóval több könyvjelző van pár 100-nál. Szépen kategóriákba szedve. Az ikonokról a megszokott módon jól felismerem a mentett oldalakat. Így viszont eléggé átláthatatlan káosz az egész.
Egyszer próbáltam az általad is ajánlott kiegészítőt és nem volt szimpatikus. Attól féltem beletöröl. :) Elkezdte összevissza megnyitni az összes könyvjelzőt. Kb 2000 van. Nincs kedvem ilyenekkel foglalkozni x hetente.
Kilépésnél már szinte semmit sem szoktam törölni. Nem tudom mikor és mi töröl bele a favicons.sqlite-ba. :F Sokan panaszkodnak régóta. Ezt a fejlesztőknek kellene megoldaniuk.

(#57149) ArthurShelby válasza Krystal_s (#57148) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Tudom, hogy hülye és indiszkrét kérdés, de érdekel a válasz, így fölteszem. Milyen könyvjelzőid vannak, hogy 2000db van? Ezt üzleti céllal használod, vagy szimplán a mindennapokban?
Én már 150-nél elveszek, azt el tudom képzelni, hogy más 300-ig bírja, na de 2000 már töménytelen.
Meg ha sok év alatt gyűlt össze, akkor annak egy jó része halott link.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57150) Matthewus válasza Krystal_s (#57148) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem lehet, hogy nem megfelelően áll le a Firefox? Ha sokszor fordul ez elő, érdemes lenne menteni a profilodat automatikusan, hogy ilyen esetben vissza tudd állítani a favicon-okat.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.