Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) #86564352 válasza Piftuka (#56299) üzenetére


#86564352
törölt tag

Két védelmi szoftver összeakadhat egymással és a rendszerrel és a böngészővel. Próbáld egyik nélkül, újraindítás, aztán próbáld ideiglenesen egyik se fusson és akkor hogyan muzsikál a Firefox.

[ Szerkesztve ]

(#56302) brugo válasza Matthewus (#56298) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm , sikerült !
nagyon kezdő vagyok Firefoxba .

(#56303) Piftuka válasza #86564352 (#56301) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a válaszaitokat!

"Két védelmi szoftver összeakadhat egymással és a rendszerrel és a böngészővel."

Általában összeakadhat, de ez már nálam ~10+ éve kipróbált, bevált megoldás. ;) Probléma nélkül üzemelnek együtt, és a legjobb ilyen megoldásnak számítanak.

Hogy miért mindkettő? Az AVAST a vírusirtó, a COMODO a tűzfal.

Viszont az a furcsa, hogy sem a Firefox-ban, sem a fent említett két programban nem állítottam át semmit tegnap óta, amikor (és azt megelőzően folyamatosan) semmi hasonló probléma nem bukkant fel.

Közben - mivel egyelőre órák óta nem jelentkezett a probléma - el tudtam olvasni az AVAST Blog bejegyzését a HTTPS Scanning képességről.

Az korábban is mindig használatban volt. Most várok, hogy ismét előjön-e a probléma, és a Firefox javaslata alapján újratelepítem az AVAST-ot.

Meglátjuk... :K

"Aquila non captat muscas."

(#56304) Matthewus válasza Piftuka (#56303) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem mindegy, hogy CIS vagy Comodo Firewall, mivel CIS-t írtál először, amiben van vírusírtó rész is. Az avast féle https szkennelést kapcsold ki, és próbálkozz anélkül.

(#56305) Cs1csó válasza Piftuka (#56299) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Matthewus

Valamelyiket töröld, talán az Avast free-vel kevesebb a gond, bár a CIS kevésbé fogja a böngészést ezt tapasztaltam azon rövid idő alatt amíg fent volt.

(#56306) Krystal_s válasza #47205632 (#56282) üzenetére


Krystal_s
addikt

és Skullwipe
Engem is nagyon zavart ez a lassú betöltés az új felület óta. Sőt leginkább az, amikor megnyitok egy videót és azonnal szeretném teljes képernyőre tenni, akkor sokszor visszateszi kicsibe, amíg nem tölti be az egész oldalt.
Erre találtam egy jó kis kiegészítőt, amivel váltogatni lehet a régi és az új felület között. Régi felülettel nincs gond.
Switch for YouTube :K

(#56307) Kékes525 válasza Piftuka (#56303) üzenetére


Kékes525
félisten

" Probléma nélkül üzemelnek együtt, és a legjobb ilyen megoldásnak számítanak" :N

Csak addig, amíg nem fertőződik meg a géped. Ha fertőzött lesz, akkor már ütközhetnek, mert mindkét kergető megszeretné fogni a malware-t. Ez szokta az igazi problémákat okozni. A normál együtt futáskor "csak" lassulás van legtöbbször.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56308) #86564352 válasza Piftuka (#56303) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezért kérdeztük a védelmi szoftvert, mert olyan túlbuzgó hogy összeakad a rendszerrel és böngészővel. Esetedben az AVAST közbeékelte magát, hogy az kezelje a tanúsítványokat a böngésző helyett és erre nézett a Firefox mi van. Böngésző és/vagy AV szoftver újratelepítése általában megoldja hogy végre lássák egymást jól. AV szoftverek mellett még az Adguard Premium reklámszűrő is szokott így összeakadni először, mivel abban is van HTTPS vizsgálás és ugyanúgy közbeékeli magát, hogy ők kezeljék a tanúsítványokat a böngésző helyett.

(#56309) Skullwipe válasza Krystal_s (#56306) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Az a vicc, hogy amúgy ez a régi designe lazán elérhető ha egy kicsit bíbelődsz a felületükön, szóval ez még mindig nem teljesen van megcsinálva, vagy lehet az adott böngésző okozza nem tudom, de a példa képeken látott lapos felület lazán megtalálható ha bizonyos módon váltogatsz, szóval érdekes ez. Amúgy nekem nincs bajom az újjal, sőt hogy végre van hivatalos fekete, igazából már más nem is érdekel, és ezért erőltettem magamat is hogy szokjam ami esetleg nem tetszett, mert végre nem szűnik csak úgy meg a kinézet működni, vagy furán szét esnek a dolgok. De azért köszi, lehet ez is még egy darabig megy, a fene tudja, én személyesen nem igen fogok ezzel bíbelődni, örülök, hogy legalább cinema mode-t végre megjegyzi, és nem kell mindig indításnál ráváltani, már ennek is örülök hogy megy. Én annak örülök, hogy van egy etikus script amivel automatikusan lehet reklámokat bezárni, nem blokkolás és a félperces limitet betartva magától bezárja a reklámokat (33 ms-el pont 30-kor bezárja így ugye jár a reklém pénz a videósnak), mintha én csinálnám, csak meg kell tanulni a jkl kombinációkat mivel a videó ablakon kívül marad általában a mozgás, és én használom a space-t szünetnek, ilyenkor ugye legörget az oldal ha nem a videó rétegen van a billentyűzet kiosztás, vagy hogy írjam le érthetően.

[ Szerkesztve ]

(#56310) Piftuka válasza Matthewus (#56304) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nem mindegy, hogy CIS vagy Comodo Firewall, mivel CIS-t írtál először, amiben van vírusírtó rész is."

Jogos észrevétel! :K Megszokásból... Korábban ugyanis, egy ideig a CIS-t használtam, aztán tértem át a Comodo Firewall + AVAST használatára.

A Windows-os kezdetektől egyébként rengeteg ilyen megoldást használtam, Symantec programoktól, az AVG, az Agnitum, Panda, ESET, Kaspersky megoldásain keresztül, a Zone Alarm-ig, míg végül ez a két program maradt meg tartósan, mert a legmegbízhatóbbnak, és a legbiztonságosabbnak is ezek bizonyultak.

BTW... emlékszik még valaki rajtam kívül a Matousec féle, rendszeres Firewall tesztekre? :)

"Az avast féle https szkennelést kapcsold ki, és próbálkozz anélkül."

Így tettem. Kikapcsoltam, és visszakapcsoltam, és furcsa mód (?) ennyi is elég volt. Legalábbis (lekopogom), egyelőre nem reklamált a Firefox.

Valószínűleg a legutóbbi AVAST frissítés (ami a háttérben futott tegnap) okozott valami eltérést a korábbiaktól. Azért gondoltam a Firefox-ra, mert ha jól emlékszem, két napja az is frissült, csak éppen az látványos, mert rákérdez a program újraindítására.

Köszönöm a segítséget, javaslatokat mindenkinek! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#56311) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Már lassan 1 éve nem jó jófogáson a "keresés a leírásban is" funkció, chrome-on/operán működik. Ez firefox hiba, vagy jófogás?
Esetleg kéne egy próba tiszta profillal/vagy csak törölt sütikkel?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56312) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok.
Az utóbbi pár napban a FF nem enged belépni a www.arukereso.hu oldalra. Ezt a figyelmeztetést dobálja.
Chrome alól semmi gond.
Hol tudnám a FF-ban engedélyezni ezt, hogy engedje a belépést.
FF naprakész és 64 bites.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#56313) Matthewus válasza Jenne (#56312) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha van vírusírtód, próbáld mg kikapcsolni a https/ssl szűrést.

[ Szerkesztve ]

(#56314) Jenne válasza Matthewus (#56313) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi.

Közben mintha megjavult volna, mert a FF feldobott egy kisebb ablakot, hogy Összeomlott és Újraindítást kért. Azóta bejön az az oldal.
KAV van fent védelemnek.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#56315) dni


dni
őstag

Sziasztok,

tudnátok ajánlani a The Great Suspender Chrome pluginhoz hasonlót Firefoxhoz, amennyiben nem függeszti fel a nem aktív tabokat, ha nem voltak nyitva egy ideje?

(#56316) csako


csako
veterán

Megjelent a 62-es dev verzió, és benne van a Webrender :C

"gfx.webrender.all.qualified"-del lehet bekapcsolni.

Nem vagyok benne biztos, de lehet, hogy csak Win10 + Nvidia kombóval működik egyelőre.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56317) Skullwipe válasza csako (#56316) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ezt azért is kipróbálom, most már, már mondtátok hogy ez lesz, kíváncsi vagyok nálam milyen.

(#56318) Skullwipe válasza csako (#56316) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ezt azért is kipróbálom, most már, már mondtátok hogy ez lesz, kíváncsi vagyok nálam milyen.

(#56319) DS39 válasza csako (#56316) üzenetére


DS39
nagyúr

Az mire jó? A Firefox eddig is GPU-val dolgozott, nem?

[ Szerkesztve ]

(#56320) csako válasza DS39 (#56319) üzenetére


csako
veterán

[link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56321) DS39 válasza csako (#56320) üzenetére


DS39
nagyúr

Köszi.

(#56322) #47205632


#47205632
törölt tag

Hali.
Abban tud valaki segíteni, hogy Youtube, ha kommentet írok és az egeret fölé viszem, kiírja a régi nevemet amivel regisztráltam, meg néhány más embernél is ilyen, ergo értelmetlen a névváltoztatás ennyi erővel. Viszont sokaknak valami kódsor van csak a / jel után, na ezt hogyan lehet megcsinálni?

(#56323) Intruder2k5 válasza #47205632 (#56322) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha jól értem akkor ez YouTube probléma, és semmi köze a Firefox-hoz.

(#56324) #47205632 válasza Intruder2k5 (#56323) üzenetére


#47205632
törölt tag

Persze, csak ti okosabbak vagytok. :DDD

(#56325) Cs1csó válasza #47205632 (#56324) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos ez egyfajta bug, nekem is valami ilyesmi volt, de kicsit másképp: nekem egy nevem volt de egyszer csak jött a kérdés hogy nem akarok e az EREDETI nevemmel a ami a gugli fiókban is van használni erre kattintottam hogy nem az anonimitás azért fontos de volt hogy átváltott. Persze nem szoktam szapulni másokat vagy kínos dolgokat írogatni, sőt alig kommentelek de akkor sem tetszik ez a megoldás.

(#56326) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Nálam meg tegnap este óta, a harangocska nagyon furán működik a bal felső sarokban. Óriási méretű és le is lóg, ahogy tölt az oldal, miután betöltött, vagy ekörül fogja magát és eltűnik és nem látszik olyan nagyban meg valami szöveg is ott szerepel, itt is van (60.0.1 esr):

[ Szerkesztve ]

(#56327) csako válasza Skullwipe (#56326) üzenetére


csako
veterán

Nekem is, youtube hiba lesz, talán javítják egyszer

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56328) #47205632 válasza Cs1csó (#56325) üzenetére


#47205632
törölt tag

Én se szidok senkit, van épp elég mocskolódás az interneten, erről írtam is pár napja. Hanem egyszerűen egy átlagos beszélgetésbe is beleköt valaki, manapság már nem szeretem emiatt, ha a nevem ott van. De nem probléma csinálok új fiókot.

(#56329) Cs1csó válasza #47205632 (#56328) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem rosszabb a helyzet mint évekkel ezelőtt.

(#56330) #47205632 válasza Cs1csó (#56329) üzenetére


#47205632
törölt tag

Akkor lehet már immunis lettem és nem tűnt fel. :(

[ Szerkesztve ]

(#56331) #47205632 válasza Krystal_s (#56306) üzenetére


#47205632
törölt tag

Egy Isten vagy. Vagy Istennő. :DDD
A lényeg, hogy tökéletes. Mondjuk ez is csak addig fog működni amíg a Google szerver oldalon nem szedi ki a régi kinézetet... Bár már rég megtehették volna, lehet nem ok nélkül megy.

(#56332) Skullwipe válasza csako (#56327) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Hogy beszéltünk róla, 1 nap telt el meg is oldódott, érdekes jelenség volt.

[ Szerkesztve ]

(#56333) Kékes525


Kékes525
félisten

Privacy Badger Mi a véleményetek erről érdemes használni Ublock Origin medium mód + Cookie Autodelete + Nano Defender + Forget Me Not + Your IP is Visible + Decentraleyes mellett? Vagy egy kicsit túlzás. Mondjuk a Your IP is Visible tudását az uBlock és a Privacy Badger is tudja. Most már az uBlock is rendesen blokkolja a szivárgást VPN-ben. Az előző verzióban ez bugos volt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56334) Syl válasza Kékes525 (#56333) üzenetére


Syl
nagyúr

A Privacy Badger nem ugyanaz, mint a Cookie Autodelete?
Egyébként a te "védelmed" még az atomvillanás ellen is jó :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56335) Kékes525 válasza Syl (#56334) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak a cookie segítségével lehet nyomkövetést végezni?

"Egyébként a te "védelmed" még az atomvillanás ellen is jó " :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56336) Syl válasza Kékes525 (#56335) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem kiolvassa a szolgáltatói Hostnevet meg a böngésző paramétereket (pl. miazipcimem.hu) és nem is kell kuki a követéshez. De ez csak egy tipp, majd a hozzáértők megmondják a tutit.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56337) Kékes525 válasza Syl (#56336) üzenetére


Kékes525
félisten

Valami ilyesmire gondolok én is: Privacy Badger FAQ

"When you visit a webpage parts of the page may come from domains and servers other than the one you asked to visit. This is an essential feature of hypertext, but it has also come to be a serious privacy problem. On the modern Web, embedded images and code often use cookies and other methods to track your browsing habits — often to display advertisements. The domains that do this are called "third party trackers", and you can read more about how they work here."

How Online Tracking Companies Know Most of What You Do Online (and What Social Networks Are Doing to Help Them)

Ezért szerintem a Privacy Badgernek nem egészen ugyanaz a feladata, mint a Cookie Autodelete-nek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56338) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!
Létezhet valami megoldás arra, hogy, azt a stílust, ami a képek belezoomolását csinálja, valahogy kiiktassam?
Itt van pl. ez az oldal, engem kegggyetlenül idegesít, hogy bárhova húzom az egeret, zoomol, mozog, satöbbi.
[link]

Ilyen stílusbeállítások vannak rá:
img:hover {
opacity: 0.7;
transform: scale(1.09);
transition-duration: 0.5s;
}
a img:hover {
opacity: 0.7;
transform: scale(1.02);
transition-duration: 0.2s;
}

Ha a konzolban kikapcsolom mindkét transform.scale-t, akkor megszűnik, de vajon hogyan lehetne ezt globálissá tenni? Mert ugyanezt csinálja p. a HVG oldala is, inkább nem is megyek az ilyen oldalakra, mert csak felb**** idegileg.

ha valahova beírhatnám, hogy
img:hover {
transform: scale(1.00) !important;
}

az jó lenne, csak van-e ilyen hely, ahova beírhatom? ;)

szerk.: Közben nyomkodtam mindent, és végül az lett a megoldás, hogy a userContent.css-be bekerült az, hogy

a img:hover {
transform: scale(1.00) !important;
}

Ezzel végülis azokat a képeket, amiket linknek használnak (ha jól értelmezet, a href...) azokon 1.00-ra állítja a skálázást. Valahogy sokkal jobb így,

[ Szerkesztve ]

(#56339) Matthewus válasza vlevi (#56338) üzenetére


Matthewus
őstag

Talán ezzel: [link]

(#56340) vlevi válasza Matthewus (#56339) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ááá, annyira nem akarom én átszabni, csak ezt az állandó himbálódzást megszüntetni, mert idegesít. Egyelőre működik, megnéztem gyorsan a HVG oldalát, ott is sokkal nyugisabb lett az élet.

(#56341) akaido válasza Kékes525 (#56333) üzenetére


akaido
addikt

Kérdés: Érezhetően lassítja a Firefoxot ez a sok(k) kiegészítő? Gondolom más add-on is van még. :U

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#56342) akaido válasza dni (#56315) üzenetére


akaido
addikt

Kettőt javaslok:
- Suspend Tab
- Auto Tab Discard

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#56343) Cs1csó válasza akaido (#56341) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az Ublock Origin pl. gyorsítja a böngészést sőt a medium mode még az alap beállítással elérhető sebességre is rátehet. + van egy pár még ami nem befolyásolja mert mondjuk egy adott oldalhoz kötődik stb.

(#56344) Kékes525 válasza akaido (#56341) üzenetére


Kékes525
félisten

Érezhetően (szubjektíven) nem, objektíven csak kicsit, mivel az uBlock gyorsít. Amúgy 26 aktív pluginom van most. Az Quantum előtt volt már 30 is. Most visszafogom magam.:D
Amúgy a Firefox lényege a kényelem és nem a gyorsaság. A pluginok pedig a kényelmet (és a biztonságot) szolgálják.

(#56343) csicso82 +1

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56345) akaido válasza Kékes525 (#56344) üzenetére


akaido
addikt

:) Szerény...csomag
A laptopomon lévő Firefox 52.8.0-on 8 db kieg van. Ez egy HP 9470m EliteBook i7 3667U CPU-val, 8 GB RAM-mal; ezen 10-nél több add-on azért lassuló böngészést okoz. Nyilván a Firefoxot is frissíteni lehetne, de szeretem a "régit" a bevált kiegészítőivel. :)
Az asztali gépem i3 6300 proccos, 8 giga memcsivel, ezen szinte bármennyi kieg "elfért" eddig.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#56346) Kékes525 válasza akaido (#56345) üzenetére


Kékes525
félisten

Semmi problémám ezzel, mások a felhasználási szokások. Valakinek a sebesség a fontos, másnak a kényelem, van aki középutat választja. Mindegyik legitim álláspont. :) Hardverem: Intel® Core™ i5-8400, Samsung 960 EVO 512GB M2 PCIe MZ-V6E500BW rendszer SSD, Memória: 16 GB DDR4 RAM Corsair 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz, Alaplap: ASRock Z370 Extreme4 alaplap. Viszonylag gyors gép, ezért kisebb lassulást érzek a sok addon mellett is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56347) akaido válasza Kékes525 (#56346) üzenetére


akaido
addikt

Elég komoly vasat tart a "Tűzben a róka", na jaaa, ha az acélt megedzik... :) Ez alatt szárnyalhat a böngésző.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#56348) #47205632


#47205632
törölt tag

Az normális viselkedése a FF-nak, hogy ha véletlenül áramszünet van akkor olykor töröl magából mindent? A kiegészítőket már többször elfelejtette, néha az Adblock listát is elfelejti, most volt egy áramszünet megint és elfelejtette az összes elmentett jelszót.... Ez új, ilyet eddig még nem csinált.
De nem kell hozzá áramszünet se, ha valami programnak kell a memória és a Win kényszerítetten bezárja a FF-ot, tehát nem várja meg hogy az leálljon, akkor is elfelejt/töröl dolgokat.
:U

(#56349) Dhampir válasza #47205632 (#56348) üzenetére


Dhampir
félisten

A Firefox fiókod nincs szétbontva?

Kellene egy szünetmentes tápegység. Notebooknál egy "sima" áramszünet nem gond például.

(#56350) Cs1csó válasza #47205632 (#56348) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Dhampir

Nekem most az is eszembe jutott, hogy lehet csak portable firefox-od van de valószínűbb a szinkronizáció hiánya.

Amúgy inkább az nem normális, ha gyakran van áramszünet - a mostani viharos időjárástól függően és függetlenül - ezért támogatom a szünetmentest ha egy egyszerűbb géped van (nincs über erős vidikarid stb.) akkor egy ilyen megfelelő lenne: CyberPower BU600E 600VA 12 ezer forinttól már kapható, normál konnektor aljzat van rajta simán rá tudod a gépet és a monitort is kötni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.