Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56151) jozsi252 válasza csako (#56147) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi, tökéletes lett! :R

iPhone 13 Pro Max

(#56152) Robitrix


Robitrix
senior tag

valami azért nem kerek ezzel a 60-as verzióval. zabálja a memóriát mint az állat. elindul úgy 5-600 mega memóriával negyed óra múlva miközben böngészget az ember már lazán 1,3 gigát használ. mondjuk nem gond mert 16 giga van a gépben csak nem tudom elképzelni a mi a faxért növekszik folyamatosan a memória igény, mint a rétes. nincsen több ablak megnyitva csak 1.... aztán időnként kifagy... néha egyszerűen nem lehet ráklikkelni valami vezérlő elemre a weboldalakon aztán úgy naponta vagy fél tucatszor ki kell lőni a picsába a gépből a lefagyott böngészőt... egy rakás fos....

(#56153) Syl válasza Robitrix (#56152) üzenetére


Syl
nagyúr

Valami nagyon nem kerek ott nálad. Itt a Firefox reggel óta fut, bezárás, újraindítás nélkül. 5-600 MB a "fogyasztása", nem akad, nem fagy. Igaz nincs fosbúkom :B cserébe van 8 aktív kiegészítőm.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56154) Cs1csó válasza Syl (#56153) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pont rátapintottál a lényegre: Mely oldalak is futnak? A fészbukkra sok a panasz, nagyon el tud kanászosodni főleg ha:
- sok ideje fut
- sok chat ablak stb.

(#56155) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Nekem az a bajom a 60-al, hogy a munka menetet nem tudja visszaállítani. Van erre már megoldás mint az elöző esr verzión volt a nem tudom mi is volt a neve, de az akármi is volt mindig vissza kaptam ahol jártam.

[ Szerkesztve ]

(#56157) #47205632


#47205632
törölt tag

Hali.

FF-ot hogyan lehet downgradelni hivatalos oldalról? 56.0.2 kellene, mert az volt az utolsó a Quantum előtt. Néhány pluginem nem kompatibilis vele, most updateltem 50.x-ről és nem örülök neki, vissza kellene csinálnom.

(#56159) #47205632 válasza #20749568 (#56158) üzenetére


#47205632
törölt tag

Ok, az is jó lesz. Az ilyen Filehippo stb. oldalakról le lehet tölteni az 56.0.2-t is, de ki tudja oda ki rakta fel meg mi van benne... Ezért akartam hivatalosnál maradni.

(#56160) Intruder2k5 válasza #47205632 (#56157) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Index of /pub/firefox/releases/

Itt fent van talán az összes kiadott verzió.

(#56161) Cs1csó válasza #47205632 (#56159) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fentebb ajánlották és én is ezt tanácsolom: MINDENÉPPEN MARADJ támogatott build mellett ha a legfrissebb nem az akkor választ az ESR frissítési vonalat.

(#56162) #47205632 válasza Cs1csó (#56161) üzenetére


#47205632
törölt tag

Felraktam az ESR-t és eltűntek az előzményeim, azokat hogyan tudom visszahozni? A könyvjelzők, persona stb. az megvan minden.

(#56163) #47205632 válasza #47205632 (#56162) üzenetére


#47205632
törölt tag

200 KB az előzmények mérete és az automata mentésekben is ami megvan egy évre visszamenőleg mindbe a maiak vannak csak benne, ez a szar szépen kigyalult mindent ezek szerint, gratulálok a fejlesztőinek innen is a megoldásért. Csak tudnám ez mire jó meg mire kellett. :U Manuálisat nem csináltam, mert az automata mentések jók voltak mindig, nem tudom minek piszkált bele most.
Mindegy megvagyok nélküle, szerencsére fejből is megy a keresés.

[ Szerkesztve ]

(#56164) Matthewus válasza #47205632 (#56163) üzenetére


Matthewus
őstag

Downgrade előtt mindenképp ajánlott a profilmappa elmentése, az 5x verzióknál főleg, mivel voltak változtatások, amik érintették a profilokat, ajánlott az adatokat exportálni, majd importálni.

(#56165) #47205632 válasza Matthewus (#56164) üzenetére


#47205632
törölt tag

Nem baj legalább újra bekonfigolom a böngészőt, 3 év alatt elképzelheted mennyi mocsok belegyűlt és lassította.

A könyvjelző eszköztárat hogyan lehet dupla sorosra megcsinálni? Régen volt olyan is, de most nem jövök rá hogyan kell. Azért is lenne jó, mert akkor a personából vagy nem tudom ma már hogyan hívják legalább látszódna az alja is.

(#56166) #47205632 válasza #47205632 (#56165) üzenetére


#47205632
törölt tag

Oké van egy chrome mappás megoldás, de nem jó, mert ez folytonosan rakja be őket és nekem fixált kell, szóval felső sor pár darab, második sor pár darab...
Látom van egy Roomy Bookmarks Toolbar nevű cucc, de ez is összetolja őket. :(

(#56167) scope2007 válasza #47205632 (#56159) üzenetére


scope2007
addikt

na ja.. én is azért kerültem az új verziókat

stayopenmenu, session manager.. és még van pár ami nem megy :(
pedig kedvenc kiegeim között lennének
:O :O

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#56168) #65675776


#65675776
törölt tag

Van már rendesen használható, működőképes script blokkoló hozzá újra? A NoScript az új megoldással kb használhatatlan.

(#56169) Matthewus válasza #65675776 (#56168) üzenetére


Matthewus
őstag

Eddig is volt, uBlock Origin haladó módban.

(#56170) #65675776 válasza Matthewus (#56169) üzenetére


#65675776
törölt tag

Wow, ezt eddig észre sem vettem benne. Kösz!

(#56171) Cs1csó válasza #65675776 (#56168) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Matthewus Ublock origin - megnyitod a vezérlőpultot - beállítások - és teszel pipát a haladó beállítások elé ezután így állítod be ahogy a képen van a jobb oldali oszopban (vagy a középső ha a szöveget is egy oszlopnak nézzük ) ez a GLOBÁLIS szabályok - és itt 3 kis álló téglalap van ahogy feléjük mész egyenként az egérrel látszódik is zöld -enged - szürke - enged de korlátozottan - piros tilt
Kattints ahogy látod a 3rd-party scriptek és frame-ek tiltva legyenek, ez bőven elegendő. ezt mentsd is el jobb felső sarok lakat ikonra kattintva.

Ezek után tiltva lesznek az ilyen elemek amiket ugyanitt tudsz engedélyezni ha a jobb szélső oszlopban lévő - dinamikus szabályra kattintasz akkor csak az adott oldalon engedélyezed vagy tiltod az adott tartalmat
a bal oldalin pedig GLOBÁLIS azaz mindenütt tilt enged. ennyi.

(#56172) karlkani válasza #47205632 (#56166) üzenetére


karlkani
aktív tag

Ha azt szeretnéd, hogy két soros legyen a könyvjelző eszköztár, és minden sorban csak néhány könyvjelző legyen, megoldható, az előbb próbáltam. Néhány hónapja leírtam, hogyan lehet megoldani az eszköztárat, hogy két sorban jelenjen meg.

Az elején átírod a 999px-et 48px-re, a következő részben pedig a 100%-ot csökkented arra az értékre, ami megfelel (pl.: 20%).

(#56173) Koczka


Koczka
tag

Üdv,

Számítógép újraindításnál Firefox indításakor eltűntek az aktuálisan megnyitott lapjaim, hogyan lehet őket visszavarázsolni?
Az előző munkamenet helyreállítása nem működik :( .

(#56174) Skullwipe válasza Koczka (#56173) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Igen, így van, a 60-as esr-en nálam is ez van, kíváncsi vagyok van-e rá olyan jól működő megoldás mint az 50-eseken volt. Amúgy csak az elözményekből tudod őket vissza keresni, és úgy megnyitogatni. Alapból működik az újranyitás, de helyre állítani nem tudja ha valami váratlan leállás miatt megszakadna a használata, plusz még, elég lassan menti le magát, kicsit érzésem szerintem lassabban mint az 50-esek.

(#56175) Krystal_s válasza Skullwipe (#56174) üzenetére


Krystal_s
addikt

Töröltem az írásom, mert rájöttem mi volt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#56176) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Melyk addon lenne jó számomra, ha sok lapot szeretnék cím alapján ABC sorrendben látni, legalább a "lap sor végi" lefelényilas menüben?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#56177) scope2007


scope2007
addikt

üdv!
mi lett elállítva vajon? vagy az új firefox már ilyen lehet? [60.0.1] x64
a középső egér vagy a bal kattintásra gondolok
van hogy bal egérre külön lapon nyitja meg az oldalt, de van hogy a középső is
attól is függ, hogy kép vagy link? akkor sem ugyanúgy reagál sztem

ohhh noo :DD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#56178) #47205632


#47205632
törölt tag

A régi Youtube kinézetet hogyan lehet amúgy visszaállítani? Annak idején mikor bevezették egy éve akkor ki lehetett kapcsolni, amit elmentett a sütibe. A mostani downgrade miatt viszont töröltem a sütiket is így az új Youtube kinézet fogadott és nem tudom visszakapcsolni. Eddig ment úgyhogy a YT még nem szüntette meg a régi kinézetet, csak a kapcsolóját dugták el valahova....

Thunderbird-del amúgy mi van? Azt írja nincs frissebb verzió, pedig már jó régi az is.

(#56179) Rimuru válasza scope2007 (#56177) üzenetére


Rimuru
veterán

ez fugg attol is hogy a link az milyen formaban van ott.

Dorothy: nem olyan reg frissult a thunderbird is. ;) Az reszletkerdes hogy csak lelegezteton van.
https://www.thunderbird.net/en-US/thunderbird/52.8.0/releasenotes/

Vigyázat, csalok!

(#56180) scope2007 válasza Rimuru (#56179) üzenetére


scope2007
addikt

na ja az új FF ilyen

portable 52.8.0, feltettem, és itt minden a megszokott, normális
wtf :O

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#56181) movax válasza scope2007 (#56177) üzenetére


movax
őstag

Nincs semmi baj a középső kattal, nálad lehet valami gond.

(#56182) leviske válasza scope2007 (#56180) üzenetére


leviske
veterán

Én ezzel bepróbálkoznék a problémás verzión.

(#56183) Wasp91 válasza #47205632 (#56178) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Ezzel:[link] a szkripttel vissza lehet állítani.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#56184) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

A "normál" FF helyett használja valaki közületek a FF ESR változatát? Mik a tapasztalatok az ESR-rel? Érdemes ezt használni?
Ha jól látom a FF oldalán akkor az ESR-ből 60.0.1 verzió a legújabb. Innen letöltve az ESR jön le?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#56185) Skullwipe válasza Jenne (#56184) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ami biztos, nem jön sűrű frissítés, és nem is kell feltétlen frissíteni. De én ajánlanám portable appsról lekapni a telepítőt és azzal felrakni egy biztos helyre, majd ott lesz mellette a profilod is (ha esetleg át akarod rakni szerintem átmásolással is simán menni fog, csak a pluginek nagy része valúszínűleg nem fog menni, így azzal variálni kell) és tudod használni bármikor. Viszont nagyon más az új, minden szempontból, de ez van, megszokosz vagy megszöksz, esetleg maradsz a régebbi verzión ;]

(#56186) Matthewus válasza Jenne (#56184) üzenetére


Matthewus
őstag

Otthoni felhasználóknak szerintem nem érdemes használni, mivel csak biztonsági frissítéseket kap.

(#56187) Intruder2k5 válasza Jenne (#56184) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én azt használom évek óta itthon, és a munkahelyen is. Ráadásul azt is portable verzióban.

(#56188) qdak


qdak
addikt

hello, vmeik frissites ota, ha irok googliba, nem egésziti ki, nem tudjatok mit kell vissza kapcsolni?
sajna nem tudom angolul jol leirni, h mit akarok igy nem talaltam :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#56189) Fandango válasza qdak (#56188) üzenetére


Fandango
veterán

A Google kereső oldalon nem jönnek fel a kiegészítések, vagy ha Firefox címsorban vagy kereső dobozba írsz?

Ha a Firefoxban, akkor nézd meg, hogy az Options/Search/Provide search suggestions legyen bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#56190) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Erre van már valami megoldás? :R
Böngészőben lapozáskor jön elő.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56191) akaido válasza makoss (#56190) üzenetére


akaido
addikt

Régebbi Firefoxban ez működött:

A böngésző címsorába beírod: about:config
Kipipálod, hogy "igen tudom mit csinálok"
Megkeresed: browser.sessionstore.resume_from_crash
Duplán kattintani, hogy false legyen.

Nekem 56.0.2 (64 bites)verzió van most.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#56192) Grg


Grg
tag

_

[ Szerkesztve ]

(#56193) makoss válasza akaido (#56191) üzenetére


makoss
addikt

Nem jó, a hiba továbbra is fennál :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56194) Matthewus válasza makoss (#56193) üzenetére


Matthewus
őstag

Ez nem hiba, direkt van így. Pl. egy oldalon keresel valamit és utána jön elő, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#56195) qdak válasza Fandango (#56189) üzenetére


qdak
addikt

https://www.google.hu/ kereso, es ott nem egesziti ki ha elkezdek vmit beirni :(
az a vicc,h reg nem alitgattam semmit
koszonom

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#56196) qdak válasza qdak (#56195) üzenetére


qdak
addikt

kozbe megtalaltam, vmit a google modositott, vmi biztonsagos keresest kellet kikapcsolni

koszonom

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#56197) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Kb kettő hete használom a legfrissebb windows 10-es rendszert és kb azóta van egy olyan gondom hogy a legfrissebb firefox akár csak pár lap megnyitása után is, belassul, nem reagál, megjelenik középen egy körbe futó kör és konkrétan még a programot sem tudom sokszor bezárni annyira kifagy. Azt hittem hogy windows 10-ben van valami gubanc, ezért újra telepítettem ma mindent, de ismét előjött a hiba. Van erre valami megoldás? Most vissza olvasva pár kommentet az egyel régebbi 5x-es kiadást tettem fel, de itt meg nem szinkronizálta le az elmentett jelszavaim.

-Norbi-

(#56198) Cs1csó válasza Norby86 (#56197) üzenetére


Cs1csó
félisten

Először is egy új profillal kellett volna megpróbálni lehet ott van a gubanc. Vagy a szinkronizáció csak a jelszavakra - bejelentkezésekre - és a könyvjelzőkre terjedjen ki. Esetleg letiltott kiegészítőkkel is lehet próbálkozni.

(#56199) makoss válasza Matthewus (#56194) üzenetére


makoss
addikt

Általában igen, de majd minden lapozásnál.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56200) Matthewus válasza makoss (#56199) üzenetére


Matthewus
őstag

Linkelj egy olyan oldalt, ahol előjön úgy, hogy nem töltöttél ki semmilyen keresőmezőt, stb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.