Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Quantum 65.0-nál vissza lehet tetetni a füleket a címsor alá, mint pl. az eddigi chrome-könyvtár másolós megoldással? (azzal most nem megy)

(#57752) EmptyParadox válasza huan (#57751) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

(#57753) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Hogyan lehet beállítani, hogy csak azok az oldalakat látogathassuk , amik engedélyezve vannak?

(#57754) lufi7


lufi7
aktív tag

Frissítettem a 65-re, erre felcserélte a címsort a lapfül sorával. :W
A címsor volt idáig felül. Mit kell vele csinálni, hogy vissza álljon?
Addig visszaraktam a 64-t.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#57755) Beren válasza Kékes525 (#57750) üzenetére


Beren
tag

Nálam oké, minden látható 64 bites FF65-tel (pedig van fenn pár plugin).

(#57756) Syl válasza Beren (#57755) üzenetére


Syl
nagyúr

Itt is minden oké vele (bár a noscript rendesen szét szokta kapni az oldalakat :B )

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57757) Cs1csó válasza Kékes525 (#57750) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hibátlan még az alap beállításaim mellett is - UBO 3rd-party scriptek, 3rd-party frame-ek tiltásával - megjelenik.

(#57758) Kékes525 válasza Syl (#57756) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#57757) csicso82 + (#57755) Beren

Privát módban bejön, de letiltott kiegészítőkkel és normál móddal nem. Nem értem. :F Valami about:config beállítással lesz a baj [kép]. Kérdés, hogy a módosított beállításaim közül melyek azok amelyek privát módban letiltódnak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57759) Rimuru válasza csongi (#57753) üzenetére


Rimuru
veterán

proxy/DNS/hosts/router/virusirto/stb.
Amúgy az ilyet nem kliens oldalon szokás ahol könnyen megkerülhető.

Vigyázat, csalok!

(#57760) movax


movax
őstag

Tabok alulra tételéhez, ez működik.

A tabmagasság ebben 27 px, ami lehet, hogy kicsit szűk (nekem az), átírtam 35 px-re a --tab-min-height értékét, két helyütt kell a kódban, egymás alatt, így tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#57761) Kékes525 válasza Kékes525 (#57758) üzenetére


Kékes525
félisten

Problem solved: Firefox can't load websites but other browsers can

Töröltem a sütiket és a cache-t. Sokkal egyszerűbb volt a hiba, mint gondoltam. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57762) csongi válasza Rimuru (#57759) üzenetére


csongi
veterán

Jah, lehet nem ott kellene. De boven elegendo ez is.
A konnyen megelerules ertheto. :)
De egy bekapcsolo gomb hosszan nyomasa is feladja a lecket :).
Ide pont jo lenne, ha lenne ilyen funkcio.

(#57763) Rimuru válasza csongi (#57762) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor egy sima adblock is tudja.

Vigyázat, csalok!

(#57764) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok! A totális reménytelenség jegyében hozzátok fordulnék segítségért. Egy xp-s gépre került egy win7 32 bit, remekül működött eddig a mozilla, ma viszont a következő kedves üzenettel nem hajlandó elindulni: "A Firefox már fut, de nem válaszol. A régi Firefox folyamatot be kell zárni az új ablak megnyitása előtt." Próbáltam újratelepíteni, 2 programmal is totálisan lepucolni majd úgy installálni, de ugyan ez az üzenet fogad. Mi a csudát lehet vele csinálni, hogy normálisan működjön? Előre is köszönöm szépen a segítségeteket! :R

(#57765) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Legutóbbi 65-ös Firefox-ra frissítés óta majdnem minden Firefox indításnál a böngésző az alábbi IP címhez kapcsolódik:

13.32.21.134

Nálam eddig a 64-es verzióban minden böngésző megnyitáskor semmilyen kapcsolat nem létesült amíg nem írtam be egy weboldalcímet.
Próbáltam rákeresni erre az IP címre mind virustotal-on mind Googl-be, hogy a Mozillá-hoz tartozhat-e, de nem találtam semmit.
Esetleg tud valaki valamit erről az IP-ről, valamint, hogy miért kapcsolódik automatikusan a Firefox hozzá minden indulásánál?
Azt hozzá kell tennem, hogy ha párszor bezárom és újra elindítom a Firefox-ot akkor nem minden alkalommal van kapcsolódás ehhez az IP címhez, de többször van mint nincs.

(#57766) Cs1csó válasza Daywalkerke (#57765) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az Amazon-hoz tartozik, futtass le egy Adwclenaer-t és ha talál valamit azt töröld de utána még ne zárd be hanem futtass egy JAVÍTÁS ALKALMAZÁSÁNAK futtatása opciót, majd gép restart.

(#57767) Daywalkerke válasza Cs1csó (#57766) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Kösz az információt, de biztosan nem vírus vagy hasonló, mert ahogy írtam a frissítés előtti (64-es) Firefox-nál nem volt ilyen.
Egyébként valószínű, hogy ez a Firefox-hoz tartozik és a Win10-eshez hasonló adatgyűjtés lehet a célja, mert nem minden Firefox indításnál van az ehhez az IP-hez kapcsolódás és ilyenkor amikor nincs akkor máshova sem kapcsolódik addig amíg nem írok be egy webcímet.

[ Szerkesztve ]

(#57768) Daywalkerke válasza Cs1csó (#57766) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Lefuttattam a keresést és nem talált semmit, úgyhogy ez is azt a feltételezésemet erősíti, hogy ez a Firefox-hoz tartozhat telemetria célból.

(#57769) lovi27 válasza Daywalkerke (#57765) üzenetére


lovi27
addikt

Tessék, itt van info.
Én is a 65-ös verziót használom, de semmi ilyet nem tapasztaltam.

(#57770) Cs1csó válasza Daywalkerke (#57768) üzenetére


Cs1csó
félisten

A JAVÍTÁSt is lefuttattad valami lehet el van állítva, milyen kiegészítőket használsz? Lehet valamelyik huncutkodik.

(#57771) yanna


yanna
őstag

Srácok!
Egy P8400-as mobil processzort képes valóban megfektetni az aktuális FF? Indításkor kb. 20-30 mp-ig semmi, de 80-90%-ban pörgeti a CPU-t, új lap nyitáskor kb. 20 mp-ig nem válaszol, és hasonló esetek.

(#57772) Cs1csó válasza yanna (#57771) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha 8GB-nál kevesebb RAM-van akkor talán. Nekem egy T7250-es CPU, 3GB RAM-os gépben is eldöcög egyszerre persze nem sok lappal szabad csak dolgozni.

Ennyire azért nem rákattintok a tálcára kitűzött ikonra és hamar betölt.

[ Szerkesztve ]

(#57773) yanna válasza Cs1csó (#57772) üzenetére


yanna
őstag

4GB-al műveli, akár 1-2 lappal is, lassan az idegeimre megy. Egyébként a memóriát nem használja abnormálisan.

[ Szerkesztve ]

(#57774) Cs1csó válasza yanna (#57773) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az azért elég - nekem a VGA is ebből vesz le -

Letiltott kiegészítőkkel is ezt műveli? Telepítsd újra a kiegészítőket, használj Ublock Origin-t,

FUttasd le az Adwcleaner-t

Ha nem válik be akkor FF újratelepítése.
Milyen víruskeresőd van? A titkosított kapcsolat vizsgálata opciót vedd ki az Avast Free vagy a Kaspersky sem boldogul vele.

(#57775) yanna válasza Cs1csó (#57774) üzenetére


yanna
őstag

Dedikált VGA van, Ublock telepítve, Adwcleaner rendszeresen futtatva. Eset Internet Security a védelem.

(#57776) Daywalkerke válasza lovi27 (#57769) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Természetesen ahogy az egyik előző hsz-emben írtam ez volt az első, hogy utána néztem én is ennek az IP címnek.
Magadnál egyébként megnézted a kimenő IP kapcsolatokat amikor elindítod a Firefox-ot? Mert lehet, hogy nálad is van, csak nem tudsz róla.
Nálam egyébként nem minden indításnál van ez a jelenség, ezért mondom, hogy vírus biztos nem lehet mert az akkor mindig böngészőindulásnál lenne.

[ Szerkesztve ]

(#57777) yanna válasza Cs1csó (#57774) üzenetére


yanna
őstag

Ja, van 5-6 kiegészítő, letiltásukat megnézem.

(#57778) Daywalkerke válasza Cs1csó (#57770) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Nem talált semmit.
Adblock plus-t használok.

(#57779) Cs1csó válasza Daywalkerke (#57778) üzenetére


Cs1csó
félisten

Használj UBO-t jobb, sokkal. Egyedül az Adquard közelíti meg.

(#57780) Daywalkerke válasza Cs1csó (#57779) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Azt használtam míg tele nem pakolták telemetria-t küldő dolgokkal vagy ezek a kapcsolódások lehet, hogy a program működéséhez szükségesek.
Ha jól emlékszem 1 éve volt UBO-nál egy frissítés és azóta minden Fox induláskor több IP címhez is csatlakozik a böngésző induláskor ha be van kapcsolva az UBO, annak idején írtam is erről a jelenségről itt a fórumban, de azt a tanácsot kaptam, hogy írjak a fejlesztőnek. Ekkortól használom újra az Adblock-ot és nekem teljesen megfelel.

Közben meg gondolkodom meg nézem beállításokat és lehet, hogy a Követésblokkoló védelem miatt van ez a kapcsolódás, mert ez meg a harmadik féltől származó cookie blokkolás be van kapcsolva a Fox beállításoknál, és ez lehet, hogy ahhoz szükséges, de biztos, hogy a Firefox része.

[ Szerkesztve ]

(#57781) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Közben most nézem a Firefox Beállításoknál, hogy a Frissítés keresés már automatikus lett, mert már csak 2 opció van, az egyik, hogy teljesen automatikusan frissül a Fox a másik válaszható meg, hogy keres frissítést, de a telepítéshez jóváhagyás kell. Nekem eddig egy harmadik opció volt bepipálva, hogy ne is keressen frissítést, de ilyen opció már nincsen, úgyhogy akkor gondolom ezért van ez a kapcsolódás majdnem minden böngésző indulásnál.

[ Szerkesztve ]

(#57782) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Úgy néz ki, hogy a 65-ös Firefox-ba rakhattak valami új telemetry vagy hasonló dolgot mert visszaraktam a 64-es verziót és annál akármennyi böngésző újraindítás után sem csatlakozik egyáltalán sehova a Firefox, úgyhogy egyenlőre maradok a 64-es verziónál, többi meg majd kiderül.

(#57783) SP4C3 válasza Daywalkerke (#57781) üzenetére


SP4C3
veterán

Ugyanez a helyzet, marad a régi verzió...

Ez is érdekes:

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57784) EmptyParadox válasza Daywalkerke (#57780) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Gorhill egyébként mit írt az uBlock-os csatlakozásokra?

(#57785) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

(#57764)-re valakinek ötlete? :F

(#57786) csako válasza Don.Corleone (#57764) üzenetére


csako
veterán

A profilmappát törölted?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57787) Daywalkerke válasza SP4C3 (#57783) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Mostmár teljesen bizonyos, hogy valami új telemetry lett a Firefox 65-ös verzióba bevezetve, mert nekem tegnap frissült androidon is a Firefox és már azon is van böngésző induláskor csatlakozás ilyen 13-asal kezdődő IP címhez.
Remélem azért majd kiderül, hogy mi ez és le lehet majd tiltani, annó 1 éve szintén hasonlót vezetett be a Mozilla és akkor az tiltható volt, itt lehet elolvasni a Mozilla hivatalos fórumon hogyan: how to turn off telemetry completely

Természetesen a 65-ös verziónál ezeket is újra leellenőriztem, mindegyik így volt beállítva ahogy a weblinken van írva és mégis volt csatlakozás, úgyhogy ez valami teljesen új telemetry dolog lesz (úgy néz ki elkezdte a Mozilla a Microsoft-ot utánozni a rengeteg Win10-es telemetry adat küldés másolásával :-(

[ Szerkesztve ]

(#57788) Cs1csó válasza Daywalkerke (#57787) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugi: [link]

Amazon and Edgecast both provide CDN (Content Delivery Network) services to Mozilla and other content providers.... meaning stuff you are seeing on a webside is hosted there.

[ Szerkesztve ]

(#57789) Daywalkerke válasza Cs1csó (#57788) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Kösz az információt, de attól még, hogy biztonságos helyhez csatlakozik és nem vírus okozza attól még a csatlakozás az továbbra is megvan, így amíg ez nem lesz kikapcsolható nálam marad a 64.

(#57790) Cs1csó válasza Daywalkerke (#57789) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt értem, de akkor inkább ne egyet hátra hanem egyet vagy kettőt előre lépj próbáld ki a beta vagy a nighty verziókat, mert ha ott is benne lesz akkor mit csinálsz, maradsz örökkön-örökké a 64-es FF-nél?

Tiltsd le a tűzfalban.

[ Szerkesztve ]

(#57791) EmptyParadox válasza Daywalkerke (#57789) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Vagy ha hosts file-ban letiltanád a címeket?

(#57792) Cs1csó válasza EmptyParadox (#57791) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy jó lenne tudni, hogy pontosan milyen tartalom jön erről a címről lehet az FF felhős szinkronizációja van ott. Tehát nem REKLÁMRÓL van szó hanem az AMAZON mint egy nagy TÁRHELY SZOLGÁLTATÓ lép be itt a történetbe.

(#57793) EmptyParadox válasza Cs1csó (#57792) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nah, ebben igazad van. Bár ha látszana sok más amazonos service-t használó oldal lehalása, akkor ki lehetne szedni.

[ Szerkesztve ]

(#57794) Daywalkerke válasza Cs1csó (#57790) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

A 2017-es frissítésnél (amiről pár hsz-el feljebb linkeltem, hogy lehet azon telemetry-ket tiltani) le lehetett about config-ba tiltani minden ilyen telemetria kapcsolódást, de akkor is pár hetet kellett rá a frissítés után várni amíg valakik rájöttek és megírták, hogy miket kell a config-ba tiltani, így szerintem most is meglesz a megoldás rá, ezért nem tartok attól amit írsz, hogy végleg 64-es verziónál kell maradnom, beta meg hasonlókkal (többek közt a sokszor jellemző instabilitásuk miatt) meg eddig sem foglalkoztam és ezután sem fogok, legrosszabb esetben ha mégsem fog a közeljövőben kiderülni, hogy lehet ezt tiltani akkor majd tűzfallal letiltom ezt az IP tartományt, hogy Fox ne tudjon hozzá csatlakozni és kész.

(#57795) bango


bango
tag

Google Translator for Firefox 3.0.3.3 használok FF 60-hoz, a kijelölt szöveget fordítja le és teszi a kijelölt szöveg helyére. Egy ideje nem hajlandó ezt csinálni és mindig új fülön külön megnyitja a google fordítót. Eltávolítottam újratelepítettem. A beállítások között nincs erre vonatkozó beállítás hol fordítson. Van valakinek ötlete?

(#57796) farkas-j


farkas-j
őstag

Windows 7 (x64) alatt a Firefox 65 (x64)-ben néhány beágyazott videót nem lehet elindítani. Itt van egy példa, a port.hu műsorajánlatában, de előfordul ez pl. az Indexen vagy máshol is. Mi lehet a gond?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#57797) vohanyi válasza farkas-j (#57796) üzenetére


vohanyi
senior tag

Nekem is win7, és a többi ugyanaz, semmi gond sincs:
[kép]

(#57798) Cs1csó válasza bango (#57795) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, ha van más kiegészítőd azokat kapcsold ki hátha valamelyik bezavar. Reklámblokkolónak használj Ublock Origin-t. Az FF újratelepítése is lehet rendbehozná. Próbáld ki helyette az IM Translator-t. Vagy telepítsd a legfrissebb böngészőt, az FF 65-öt.

Jah igen futtasd az Adwcleaner-t hátha talál valamit de ha nem akkor is érdemes lehet a JAVÍTÁS ALKALMAZÁSA opciót futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#57799) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok.

Szeretném menteni a könyvjelzőimet, FVD Speed Dial beállításaimat, kiegészítőket+azok beállítását, és a firefox komplett beállításait. Van erre egységes program, ami mindezt meg tudja tenni?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#57800) Kékes525 válasza bajtokarpi (#57799) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha komplett mindenre kiterjedő mentést akarsz, akkor használd a MozBackup programot. Ha külön is akarod az FVD Speed Dial beállításaidat menteni, akkor azt kétféleképpen tudod: [kép] [kép] A második mód a teljes mentése az FVD Speed Dialnak.

Én a Firefrox beállításainak teljes mentésére (profile-t menti) egy programot csináltam magamnak. Évek óta bizonyított, hogy jól müködik: [link], [kép] A profile tartalmazza az FVD Speed Dial beállításait is! A FEBE-BackUp könyvtárnak bármilyen neve és helye lehet, ha a batch fájlban is javítod. Én a nosztalgia miatt tartottam meg ezt a nevet.

A batch fájllal történő mentés a időzítés miatt teljesen automatikus, semmilyen beavatkozást nem igényel. Nálam minden nap ment. A MozBackup-nál a viszont a visszaállítás könnyebb, mert azt a program kezeli. A batch fájl esetében manuálisan kell ezt elvégezni. Törölni kell a profile-t és a helyére kell másolni valamelyik tömörített fájl tartalmát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.