Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) #79715584


#79715584
törölt tag

Sziasztok!
Kiegészítőt keresek, amellyel megoldható a lapfülek csoportosítása egymásra húzással. Az Opera és a Vivaldi alapból tudja, pont ilyen megoldást szeretnék Firefoxban is.

(#57252) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Valami elbaxódott a FF-omban. :O Quick Dial-t használok és az "Új lap" megnyitásakor szépen fel is ugranak a QD-os ablakocskák, viszont -annak ellenére, hogy "Kezdőlap"-nak a Gmail-es levelezésem van beállítva, ott is a QD-os ablakok ugranak fel. Érdekes módon, amíg tölti, addig (1-2 másodpercig) a Gmail-es URL-t látom a keresősorban, aztán -mintha meggondolná magát- mégis inkább a QD-os ablakocskák jönnek be. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57253) Cs1csó válasza newmoonlight (#57252) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most jött ki egy frissítés telepítsd újra a kiegészítőt - böngésző restart-tal egybeköve, hátha rendbejön, vagy tiltsd le a kiegészítőt csinálj egy böngésző restartot majd engedélyezd megint és egy újabb böngésző restart.

(#57254) newmoonlight válasza Cs1csó (#57253) üzenetére


newmoonlight
senior tag

(A FF frissítés megvolt.)

A második módszert használtam már, de nincs eredménye.

Az első módszert nem merem használni, mert akkor valószínűleg eltűnik az a QD mappa (a könyvjelzőkből), ami azt a kb. 100 oldalt tartalmazza, amit a QD-ben beállítottam. (Kb. fél napig tartott, nem szeretném újrakezdeni.)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57255) Cs1csó válasza newmoonlight (#57254) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az FF frissítést úgy értettem, lehet az zavart be. A QD mappát nem tudod valahogy felhőbe szinkronizálni valamilyen módon a profil mappa másolgatása nem biztos hogy jó mivel a hibát is átviheted újra.

(#57256) newmoonlight válasza Cs1csó (#57255) üzenetére


newmoonlight
senior tag

QD-mappa másolása? Passz. Igen, pont ez a baj, ha ne kellene kb. 100 lap (+ bélyegkép) újraállításától rinyálnom, akkor kísérletezgetnék jobbra-balra, de így valószínűleg az lesz, hogy nyelek egyet és megszokom ezt a kényelmetlen "kis" bugot. Mindenesetre köszi! :)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57257) Syl válasza newmoonlight (#57256) üzenetére


Syl
nagyúr

Tölts le egy portable Firefoxot és azzal kísérletezz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57258) newmoonlight válasza Syl (#57257) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Áh, megvárom, amíg esetleg kijön valami más hasfájás is, aztán egy 4-5(tehát nem a jelenlegi 100-as) könyvjelzős QD-vel majd elszórakozgatok. Köszi!

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57259) SteadyMan


SteadyMan
aktív tag

Sziasztok!
Lefrissítettem ma a Firefox Quantum 63.0.1 (64 bites) verzióra Windows 10-en a progit és most vettem észre, hogy úgy pörög vele a notebook ventilátor, mintha valami brutál játék futna. Ha kilépek a böngészőből, akkor a gép hangját sem hallani, de ha újra behívom a FF-ot akkor kis idő múlva újra kezdi, akkor is, ha csak egy lapot hívok be, mindegy, melyiket. Chrome, opera nem csinálja.
Valami ötlet? Köszi.

(#57260) Grg


Grg
tag

Sziasztok,

win10/64, legfrissebb Firefox (de már jópár verzióval ezelőtt is) ez fogad ha a Raiffeisen Direktnetjét szeretném behozni:

Próbáltam letiltott kiegészítőkkel is, meg újratelepítéssel is, de semmi.

Régebben -nem tudom már melyik Firefox verziónál- nem volt gond, aztán egyszer csak ez lett.
Ugyanezen a gépen Chrome-alatt működik az oldal, illetve másik gépen, win7/32 legfrissebb Firefox alatt szintén nincs gond...

(#57261) Kékes525 válasza SteadyMan (#57259) üzenetére


Kékes525
félisten

Szűz Firefox alatt vagy csökkentett mód alatt előjön?

(#57260) Grg

SSL szűrés kikapcsolása a vírusellenőrzőben. Egy próbát megér.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57262) SteadyMan válasza Kékes525 (#57261) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Telepítettem egy szűz 63.0.1 FF-ot, azzal is pörög a venti és látszik is a Feladatkezelő ablakában, hogy ki van hajtva a proci 80%-on, amíg ki nem lépek a FF-ból.
Win csöki módban nem próbáltam, azzal úgysem lennék kisegítve. Berágtam és lepucoltam ezt a tetves frissített verziót, volt egy kettővel régebbi, azt feltettem és most nem kiabálom el, de mintha rendben lenne.
Mondjuk így sose tudom meg mi okozta pontosan, csak ráfoghatom a frissítésre. :F

(#57263) Kékes525 válasza SteadyMan (#57262) üzenetére


Kékes525
félisten

"Win csöki módban "

:N Az nem a Windowsra vonatkozott, hanem a Firefoxra (értsd.: letiltott kiegészítőkkel). Bocs, hogy félreérthetően fogalmaztam. :R Persze a szűz Firefox elég.
Kapcsold ki a Javasolt teljesítménybeállítások használatát. Ha így jó, akkor elképzelhető, hogy a VGA drivereddel ütközik. Driver csere talán megoldja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57264) Grg válasza Kékes525 (#57261) üzenetére


Grg
tag

Sajna nem segített...

(#57265) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Melyik az utolsó ESR, ami még nem Quantum alapú?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#57266) csako válasza SenorGrande (#57265) üzenetére


csako
veterán

Ha nem akarsz Quantumot, akkor inkább tedd fel a Waterfoxot ;) Biztonsági frissítéseket + egyebeket is kap.
Amúgy a kérdésedre a válasz: Firefox 52.9

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57267) Syl válasza csako (#57266) üzenetére


Syl
nagyúr

+1 a Waterfoxra

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57268) SteadyMan válasza Kékes525 (#57263) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Ja, bocsi, én értettem félre ezt a csökkentett módot, de amúgy a szűz FF 63.0.1 is sz@r volt. Most megy a régebbi verzióval, de ha lesz egy kis időm kipróbálom, amit írtál, hátha VGA driver gond tényleg.
Köszi a tanácsokat. :R

(#57269) flash-


flash-
veterán

nincs firefoxhoz valami kieészítő ami azt tudja hogy megjegyezteti a böngészővel hogy pl egy facebook oldal lefele görgetésénél hol jártam? (hogy legközelebb onnan folytassam..)
mert visszanéznék pl egy csoportban megosztásokat nade egyszerre nyilván nincs annyi időm...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#57270) Kékes525 válasza Grg (#57264) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem a tűzfaladdal lehet a gond.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57271) Fandango válasza flash- (#57269) üzenetére


Fandango
veterán

Ez szerintem lehetetlen feladat, mi alapján tudná megjegyezni?

(#57272) Kékes525 válasza Fandango (#57271) üzenetére


Kékes525
félisten

Például megszámolja a sorokat az adott felbontáshoz, beállításhoz. Plusz ott van a görgetősáv. Szerintem nem lehetetlen. Például hanyadik soron áll a képernyő közepe amikor elhagytam az oldalt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57273) Fandango válasza Kékes525 (#57272) üzenetére


Fandango
veterán

Egy facebook hírfolyamnál, ezt ugye nem gondoltad komolyan?

(#57274) pinnacle válasza Fandango (#57273) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Mitől lehet az, hogy Firefox-al semmit sem tudok letölteni?

(#57275) Kékes525 válasza Fandango (#57273) üzenetére


Kékes525
félisten

Abban az esetben, ha lineárisan nő és nincsenek az előzőekhez újabb hozzászólás hozzáfűzve. A facebookot (is) viszont éppen ez jellemzi. Tehet jó próbálkozásom volt :D , azt nem lehet szerintem se, de nincs is értelme. A hozzászólások hozzászólásait manuálisan lehet csak nyomon követni.

(#57274) pinnacle

Lemez megtelt? Nincs írási jogod? Melyik site-ról?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57276) pinnacle válasza Kékes525 (#57275) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Semmit sem változtattam. Chrome-al nincs gond. iCloudból fotók, videók, Acer oldalán, alul a .pdf fájlt.

(#57277) Rimuru válasza Kékes525 (#57275) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez is egy baj az infinite scroll-al, van errol egy jo blogbejegyzes

Vigyázat, csalok!

(#57278) pinnacle válasza pinnacle (#57276) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Tényleg az volt a gond, hogy a külső meghajtót, ahova a Firefox mentett kivettem a megosztásból. Csak az a furcsa, hogy a Chrome ide is tud menteni. Alkalmazásonként, hogy tudok engedélyt adni?

(#57279) Kékes525 válasza pinnacle (#57278) üzenetére


Kékes525
félisten

A meghajtó tulajdonság fülén. Megosztás, vagy biztonság tabokat nézd át.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57280) Syl


Syl
nagyúr

Úgy emlékszem már többször előjött a kérdés, hogy az új Firefox rendszerben van-e már lehetőség a jobb egérgombos menü átszabására. Hogy áll most a helyzet?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57281) csako válasza Syl (#57280) üzenetére


csako
veterán

userChrome.css használatával lehetséges már az 57-es óta, meg sztem előtte is működött, csak akkor volt rá kiegészítő, így "senki" sem bűvészkedett :D
[link]
Más megoldás a közeljövőben nem hiszem, hogy lesz.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57282) Syl válasza csako (#57281) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm, ránézek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57283) pinnacle válasza Kékes525 (#57279) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Arra gondoltam, hogy alkalmazásonként lehet-e hozzáférést adni. Gondolom csak általánosan lehet. Mára fordult a helyzet. E meghajtóra, csak olvasási joggal egyik böngésző sem tud menteni, az F-re viszont tud a Firefox, Chrome nem.

[ Szerkesztve ]

(#57284) guftabi96


guftabi96
addikt

Kiegészítő nélkül azt be lehet állítani, hogy ha egy oldalt a könyvjelzők közé szeretnék rakni, akkor a könyvjelző eszköztár legyen az alapértelmezett mappa? Alapból ugye a más könyvjelzők és át kell állítani a könyvjelző eszköztárra.
Tudom, hogy ha behúzom a fület az eszköztárra, akkor egyből könyvjelzőzi, de erre szerintem már soha nem fog ráállni a kezem. Mindig a csillagot használtam Chrome-nál is, így már itt is gondolkodás nélkül oda kattintok.

#KeepFightingMichael

(#57285) Syl válasza guftabi96 (#57284) üzenetére


Syl
nagyúr

[Default Bookmark Folder]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57286) Jazz válasza Jazz (#57222) üzenetére


Jazz
veterán

UP, erre valaki tud valamit? Köszi

free your mind

(#57287) SP4C3 válasza Jazz (#57222) üzenetére


SP4C3
veterán

Nekem nem jött össze, szerintem nem lehet.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57288) csako válasza Jazz (#57222) üzenetére


csako
veterán

Ha oldalra kellenek a könyvjelzők, akkor csak egy Ctrl+B-t kell nyomni vagy az miért nem felel meg?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57289) ace05


ace05
senior tag

Azokhoz szólnék akiknek GTX 1050 ti kártyájuk van. Problémám van az FF-al konkrétan ez amit feltettek kérdésként a ff támogatói fórumában is. Másnál elfordult ez ? Sikerült megoldani ?

[ Szerkesztve ]

(#57290) Cs1csó válasza ace05 (#57289) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tiltsd le a hardveres gyorsítást, több kárt okoz mint amennyi hasznot hajt te esetedben semmit. Beállítások - Általános - Teljesítmény - pipát vedd ki

(#57291) ace05 válasza Cs1csó (#57290) üzenetére


ace05
senior tag

Azt már próbáltam, de nem egészem smooth akkor ff.

(#57292) Cs1csó válasza ace05 (#57291) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kipróbálhatnád a Firefox Nightly-t

(#57293) csako válasza ace05 (#57289) üzenetére


csako
veterán

1050Ti-m van, nem fordult elő ez még 1x sem. Most épp a 416.16-os driver van fent + FF 64.0b7 Developer Edition, bekapcsolva rajta a Webrender (ha felteszed ezt vagy a sima bétát és Win10-ed van, akkor alapból be is lesz már kapcsolva elvileg).

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57294) Jazz válasza csako (#57288) üzenetére


Jazz
veterán

Mert az baromi vastag. Mondjuk ha az eszköztár vízszintesen 1cm, a Ctrl-B meg legszűkebbre összehúzva 5cm.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#57295) ace05


ace05
senior tag

Van valami jó rss olvasó add on ami ami az eszköztárba teszi rss feedeket ? Most szembesültem vele, hogy ezt el fogja távolítani a mozilla, pedig én szerettem, ezért is tartottam ki sokáig ff mellet.

(#57296) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

üdv. tudja valaki hogy miért ocsmány a youtube firefoxot használva? illetve hogy mit lehet tenni annak érdekében hogy ne legyen az? chrome-mmal pl tökéletes

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#57297) SP4C3 válasza JoeCockBill (#57296) üzenetére


SP4C3
veterán

Jobbclick az ocsmány videón és stats for nerds, screenshot mindkettôrôl és utána tudok valamit.

Így ránézésre látszik, hogy nem ugyanazon képkocka van egymás mellett.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57298) JoeCockBill válasza SP4C3 (#57297) üzenetére


JoeCockBill
senior tag


új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#57299) csako válasza Jazz (#57294) üzenetére


csako
veterán

userChrome.css használatával lehet csökkenteni a méretét még jobban, mint ahogy engedi talán így: [link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57300) ace05 válasza ace05 (#57295) üzenetére


ace05
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.