Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57301) nubreed


nubreed
veterán

Hamarosan új gépre költözök és eléggé szétmoddoltam a Firefoxot, semmi kedvem a nulláról kezdeni az új konfigon. Jól tudom, hogy a Firefox profil folder lementésével a régi gépről és új gépen való bemásolásával, minden beállításom, kiegészítőm, pluginem, témám visszafog jönni, úgy ahogy a régi gépen volt, illetve ha az általam jócskán módosított userchrome.css -t lementem a régi gépen az újon szintén bemásolom az új helyre, akkor ebben tárolt információk is egy csapásra visszahozhatók?

Vagy ennek az egésznek más módszere van?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#57302) Kékes525 válasza nubreed (#57301) üzenetére


Kékes525
félisten

A teljes profil lementésével, majd visszamásolásával mindent visszaállítasz. A userchrome.css-t nem kell külön mentened, mert az is a profilban van, a chrome könyvtárban. A profil a %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\ könyvtárban van.

(#57303) csako

Jobb a két válasz, mint az egy se. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57303) csako válasza nubreed (#57301) üzenetére


csako
veterán

Ha a profil mappa teljes tartalmát kimásolod és az új gépen az ott lévő helyére rakod (első firefox nyitáskor csinál egyet), akkor mintha gépet sem cseréltél volna.
Szerk.: Lassú vagyok :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57304) nubreed


nubreed
veterán

Kékes525 és csako, köszönöm a válaszokat! :K
Így azért elég egyszerű a dolog. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#57305) SP4C3 válasza JoeCockBill (#57298) üzenetére


SP4C3
veterán

Ahogy sejtettem. Viewport eltér, más a codec.

AVC1 (H264) - Véleményem szerint ez a jobb, mert a hardware-es gyorsítása megvalósítható (nem teker 50-100%-on a proci egy telibevert, retkes videó lejátszásakor, hanem a GPU (grafikus proci) dekódolja)

VP9 - Az ördögtől származó codec, értelme nem sok van, csoró féreg világunkba találták ki, hogy alacsonyabb sávszél mellett "szebb" képet adjon cserébe alig van alá hardware, mire lesz addigra meg jön az AV1, amit szintén nem lehet majd évekig a grafikus kártyákra bízni, mert mire elterjed a support......

Ha nem zavar hogy egy egyszerű FHD videó jobban túráztatja a géped, mint egy realtime 3D játék, akkor használd a V9-et és gyönyörködj az alig észrevehető különbségben.

Ha hasonlóképp gondolkozol, mint én, és nem 2cm-ről nézed a (valószínűleg 60cm átmérőjű) monitorod, akkor jó magasról lesz@rod, hogy spórolsz az ISP-nek 1-Mbps-ot és inkább H264 a grafikus procira bízva (mert hét és fél millószor effektívebben lejátsza azt a sz@ros videót, mint a retkes software-es, gányolt dekódolás) mellett döntesz.

:))

Kivétel: Ha VP9-es codec-et tudja gyorsítani a grafikus kártyád!

Akkor lehet migrálni a VP9-re.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57306) JoeCockBill válasza SP4C3 (#57305) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

igazad volt, köszi :R
már vp9 a firefox is. nem zavar ha használja a gépet, végül is azért van :D
nekem nagyon feltűnő a különbség, de biztos csak azért mert videóval (is) foglalkozom.
a grafikus kártyám nem tudom hogy áll a dologhoz (GTX 1050), max ha valami anomáliát tapasztalok visszaállítom.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#57307) SP4C3 válasza JoeCockBill (#57306) üzenetére


SP4C3
veterán

GTX 1050 már tud vp9-et "kicsomagolni".

GPU-Z -vel ha monitorozod a grafikus kártyád, akkor ott elméletileg VP9-es videók lejátszása során a Video Engine Load-nak az értéke fel kell, hogy menjen. Ez azt jelenti, hogy mûködik a hardware-es dekódolás és "leveszi" a prociról a terhet. Ha 0%-on áll, akkor software-es dekódolás zajlik.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57308) Boha


Boha
aktív tag

Üdv
63.0.1 (64 bites) változatból hova tűnt a kilépéskor mentés lehetőség ?
Mióta lefrissült csak lapok bezárása és mégse gombok közül választhatok.
Megkerestem az adott parancssort (browser.showQuitWarning) igazra is van állítva de nem működik ez a funkció. Valaki esetleg megoldást tud ?

OBORZIL

(#57309) myke01


myke01
senior tag

Nem találtam a keresővel semmit eme témával kapcsolatban.

Más is tapasztalta már ,hogy sajnos befüstölt a 'reklám nélküli' zenehallgatás di.fm-ről Firefox-szal.Már nem lehet napok óta (talán 1 hete) ,rinyál a weboldal ,hogy tiltsam le az adblockert,AMI ALAPBÓL IS TILTVA VAN ennél az oldalnál évek óta.
Persze a Firefoxban minden követés alapból tiltott (állítólag ! 😀😁) ,na azokat ha engedem,akkor szól a zene. Azok eddig tiltva voltak , és szólt a zene reklám nélkül. Most vagy a weboldallal variáltak valamit ,vagy a FF-ban túrtak a gépházban a "fogaskerekek" között. Nem tudom , tipp esetleg?
A 63-as verzióban a követés elleni védelem alapértelmezett lett ,és ezt ki is hangsúlyozta a Mozilla . Na de ezek nálam eddig is tiltva voltak (a di.fm-nél).
Akárhogy variálom a beállításokat ,csak jönnek a reklámok . A másik két kedvenc böngészőben (V és O)sajnos eddig is ,és ez semmit nem változott.

Tapasztalat, tipp ?

(#57310) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Emberek, miért van az, hogy twitchen a Firefox olyan sok erőforrást használ mint a marha? Kimaxolja a procit, meg is szokott akadni a kép(a hang nem) mikor teljes képernyőre vagy vissza ablakos módba váltok. Bár találtam rá egy kiegészítőt Alternate Player for twitch.tv néven, ami meg is oldotta úgy nagyjából a problémát, legalábbis érezhető a változás. Viszont ma mixeren néztem streamet és ott is előjött ugyanez a probléma. :(((

A másik dolog, hogy a Mozilla egy idő után egyszerűen felzabálja a ramot. Ma 5 tab volt nyitva, az közül az egyik a twitch, másik 4 meg gamepod meg youtube főoldal és hasonlók. Na most a 8 giga ramom 80 százalékát megzabálta, sőt fölé is ment. Persze előtte sok minden meg volt nyitva, csak gondolom megint nem ürítette.
63.0.1 (64 bites) a jelenlegi Mozilla Firefoxom.

A laptopom: Acer V15 Nitro i5-6200U Skylake, GTX 950m, 8 giga ram

A kérdésem az lenne, hogy tudnátok esetleg valami alternatív böngészőt javasolni esetleg valami beállítást a fenti problémára? :U
A Chrome-ot ismerem, az se sokkal jobb szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#57311) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Másnál is előszokott fordulni, hogy nem tölti be a képeket a Firefox?
Teljes cache törlésnél is ue. a helyzet.
Legfrissebb FF van fent.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#57312) Cs1csó válasza pvt.peter (#57311) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van fent reklámszűrőd? Ha igen és nem Ublock Origin akkor gyaluld - ha UBO akkor is majd telepítsd újra a kieget - és telepítsd.

(#57313) pvt.peter válasza Cs1csó (#57312) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nincs fent reklámszűrő.
Defaultként a Chrome -ot szoktam használni, de most szükségem lenne másik böngészőre is, emiatt bukott ki ez a furcsaság.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#57314) Cs1csó válasza pvt.peter (#57313) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet valamelyik követés elleni védelem zavar be, de ezek kezelését nem nagyon tudom nézd át a beállításokat vagy a keresősáv jobb oldalán a lakat mellett hogy mit ír, blokkol e valamit.

(#57315) pvt.peter válasza Cs1csó (#57314) üzenetére


pvt.peter
őstag

Azt elfelejtettem mondani, hogy ez egy céges gép :)
De már meg is oldódott a probléma:
about:config oldalon kellett a security.enterprise_roots.enabled paramétert true -ra állítani

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#57316) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
about:config részben mire keressek rá hogy a firefox keresse a frissítéseket.
Jelenleg 62.0.2 verzió van de elég régóta nem dobja fel az új verziókat. Eddig a frissítést a telepítő letöltésével és install indítással megoldottam, de nem saját gép és a teamvieweren keresztül macerás.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#57317) Intruder2k5 válasza Apaxp (#57316) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Súgó -> Firefox névjegye

Ha ezt megnyitod, akkor ellenőrzi a frissítéseket.

(#57318) Apaxp válasza Intruder2k5 (#57317) üzenetére


Apaxp
senior tag

Pont ott nem adja be a frissítést

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#57319) Rimuru válasza Apaxp (#57318) üzenetére


Rimuru
veterán

about:preferences (beallitasok - general), haromnegyede fele van mar egy ideje.

Vigyázat, csalok!

(#57320) Apaxp válasza Rimuru (#57319) üzenetére


Apaxp
senior tag

Köszönöm. Ránézek majd ha elérhető lesz a gép

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#57321) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Van olyan kiegészítő, ami 1-2 másodpercenként frissíti az oldalt? BF-nél lehet jól jöhet.

(#57322) Intruder2k5 válasza pinnacle (#57321) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ReloadMatic

(#57323) pinnacle válasza Intruder2k5 (#57322) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Amikor kirakják az árakat, az URL cím is megváltozhat? Ha jól értem ilyenkor ajánlott bekapcsolni a Sticky Reload-ot. Ugye weboldalról nem fognak blokkolni ha állandóan frissítem?

(#57324) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Megpróbálkozom itt hátha. :)
Firefox 3-4 napja nagyon lassan tölti be a Facebook oldalakat. Kiegészítők letiltásával próbálkoztam, nem volt hatással. UBlockra gyanakodtam, mert korábban már volt ilyen kb 1 éve, bár az uBlock nincs bekapcsolva a FB-on. Töröltem minden nyomot, sütiket, gyorsítótárat. Utána az első betöltésig jó volt, azóta újra nagyon lassú lett. Net jó, más böngészőkkel (Opera, Chrome) sincs semmi gond. Nem tudom mi lehet. Eddig csak a Facebook oldalak betöltése nagyon lassú, pár hete ugyanez volt Instagrammal. :F
Másik DNS kiszolgálóval is megnéztem, azzal sem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#57325) Cs1csó válasza Krystal_s (#57324) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pedig valószínűleg nálad kell, hogy legyen a gond:
Nálam Windows 10 home, x64, legfrissebb stabil FF és hamar betölt. UBO nálam is van. Sőt használok egy direkt facebook-os kieget a facebook unseen-t - egyfajta inkognito mód.

Tudatos felhasználónak gondollak tehát nem hiszem hogy valami kártevő lenne azért egy Adwcleaner-t ráengedhetnél. Hardveres gyorsítás ki majd bekacsolásával is lehet próbálkozni.

(#57326) Krystal_s válasza Cs1csó (#57325) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, hogy írtál.
Közben sikerült rájönnöm, miután már egy régebbi rendszert is visszaraktam. :\ A vírusirtómnak (CIS) nem tetszik valami a Firefox - Facebook párosban. Ideiglenesen megoldottam....

(#57327) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Nálam valamiért nem tudja megnyitni a pdf fájlokat. Találkozott valaki ilyesmivel?

(#57328) SP4C3 válasza Krystal_s (#57326) üzenetére


SP4C3
veterán

Nálam az új Gmail+Chrome combo-val akad össze, de csak a "main" mailfiókomon. FF alatt jó.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57329) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Mégsem biztos, hogy a vírusirtóm a hibás. :(
Újraraktam a rendszert egy 2 hónappal korábbi képfájlból. Azon korábbi Firefox és Vírusirtó adatbázis volt, amikor még nem tapasztaltam a hibát.
Facebook oldalak lassú betöltése megmaradt, miközben a vírusirtóm dolgoztatja a CPU-t, mert annyira vizsgálja. Minden más weboldal normálisan megy, csak Facebook oldalakkal van gondom.
Futtattam Portable Firefoxot, azzal jó hm. :F
Ezért letöröltem az egész Firefoxot minden maradványával együtt, profil mappát is. Telepítettem a legújabb verziót, FB továbbra sem jó. Kiegészítők nélkül sem...
Viszont, ha privát ablakban futtatom, akkor normálisan tölti be a FB oldalakat. Na most itt az lenne a kérdés, hogy Privát módban mi az, ami normál módban más :F
Kikészít, hogy nem jövök rá erre a megint X-akta hibára. :U

(#57330) Krystal_s válasza Krystal_s (#57329) üzenetére


Krystal_s
addikt

Eddig ebben a módban működik jól, tehát az előzményeknél lehet valami gondja. :\
Így nem hagyhatom...

(#57331) Krystal_s válasza Krystal_s (#57330) üzenetére


Krystal_s
addikt

A gyorsítótárral van gondja...
Ideiglenesen kikapcsoltam ne gyorsítótárazzon a HDD-re és megjavult.
browser.cache.disk.enable értékét true-ról false-ra állítottam.
Persze így sem hagyhatom egyetlen oldal miatt.

(#57332) Matthewus válasza Krystal_s (#57331) üzenetére


Matthewus
őstag

Kapcsold vissza true-ra és nézd meg Firefox csökkentett módban (Firefox indítása közben nyomd a shiftet).

(#57333) Ablakos


Ablakos
őstag

Nekem a könyvjelző eszköztárral van megjelenési gondom. A szinkronizálási beállítás után jött elő. Jelenleg hiába van bekapcsolva, nem jelenik meg. Csökkentett módban sem működik.Már egyszer újra felépítettem a teljes profilomat a nulláról(akkor jó lett), de nincs kedvem megint ezzel eszetlenkedni. Valamilyen gyors segítséget tud valaki?

(#57334) Krystal_s válasza Matthewus (#57332) üzenetére


Krystal_s
addikt

Az volt az első, amit megnéztem. Írtam is, hogy kiegészítők nélkül (azaz csökkentett mód) sem volt jó. Meg szűz Firefox sem. :/ Egyedül a portable Firefox Sandboxieban futtatva jó és portable Chrome, Opera.
Egyszerűen nem értem mi gondja lett így hirtelen. Nem telepítettem semmit, nem frissítettem semmit.

[ Szerkesztve ]

(#57335) akaido


akaido
addikt

Üdv!
Kérdés: User Agent Switcher kiegészítőhöz hasonlóan működő kiegészítőre kérnék szépen tippeket.
Előre is köszönöm!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#57336) Cs1csó válasza Krystal_s (#57334) üzenetére


Cs1csó
félisten

Te futtatsz mindent homokozóban?

(#57337) Krystal_s válasza Cs1csó (#57336) üzenetére


Krystal_s
addikt

Én csak Firefoxot szoktam rendszeresen futtatni homokozóban (Sandboxie) hétköznapi használat közben.
Nagyon ritkán portable programokat is futtatok egyszeri használatra.
Frissítések, vagy beállítások alkalmazásához viszont normálisan indítom a Firefoxot.

(#57338) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Végtelen ciklusba keveredett a róka

Újraindítom a frissítéshez DE ha kilépek és újra elindítom Firefox-ot akkor ismét ...telepíti a frissítéseket és elindul... :F

Ez mitől lehet? Megoldás?

köszi

(#57339) Cs1csó válasza csferke (#57338) üzenetére


Cs1csó
félisten

Telepítsd újra.

(#57340) Sam67


Sam67
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos nem vagyok jártas sem a programozásban sem a böngészők modolásában, ezért szeretnék Tőletek segítséget kérni.

Szeretnék egy olyan [kiegészítőt] (Classic Theme Restorer) használni a jelenlegi Firefox verzió alatt, amelyet eredeti formájában az 56.0-ás verzióig támogatott a fejlesztő.
Pontosabban fogalmazva bár a fejlesztéssel leállt, de lehetővé tették a kiegészítő Quantum alatti további működését Custom CSS segítségével.

Azt szeretném megkérdezni, hogy a linken szereplő oldalon lévő .zip állományt hova kell bemásolni, illetve mit kell még be/átállítani/letölteni stb. ahhoz, hogy a szóban forgó kiegészítő működjön?

További kérdés, mivel a jelenlegi Firefox verzió alapesetben nem támogatja a Classic Theme Restorer működését, így telepíteni sem lehet alá, ezért elég, ha egy 56-os Firefox telepítése után felrakom a CTR-t, bemásolom a Custom CSS állományt, majd lefrissítem a legújabb verzióra a böngészőt, vagy valamilyen más "trükk" segítségével tudom csak életre kelteni a szóban forgó kiegészítőt?

A segítséget előre is köszönöm!

(#57341) Matthewus válasza Sam67 (#57340) üzenetére


Matthewus
őstag

A CTR-t sehogy sem tudod használni 56-osnál újabb verzióban.

[ Szerkesztve ]

(#57342) Cs1csó válasza Sam67 (#57340) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem trollkodásból de engedd el, lépj túl rajta, keress alternatívát. Hidd el előbb utóbb miden program, kieg stb. beadhatja a kulcsot feldobja a pacskert a fejlesztője stb.

(#57343) Sam67 válasza Cs1csó (#57342) üzenetére


Sam67
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

Sejtettem, hogy nem fog menni, de mint tudjuk a "remény hal meg..." :)

Létezik a Classic Theme Restorer-nek valamilyen alternatívája, amely működik az újabb Firefox verziókkal is?
Nézegetem már egy jó ideje a kiegészítőket, de én nem találtam még csak hasonlót sem.

A segítséget ezúton is köszönöm.

@Matthewus
Köszönöm a válaszod.

(#57344) Cs1csó válasza Sam67 (#57343) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nézegettem a guglin nem sok jót olvastam, elég sokan használták de alternatíváról nem tudok.

(#57345) Jenne válasza csferke (#57338) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Próbáld meg: FF-Súgó> FF Névjegye ha keres akkor utána indítsd újra a FF-ot.
Nálam most ez a következő frissítés. [kép]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#57346) looser


looser
addikt

Sziasztok!

63.0.1 X64 jelzi a frissítést (63.0.3), oké, újraindul. Kilépés után az indításkor jelez az uac, hogy eksön van, megint jelzi ugyanazt. Egyszerűen beragadt ebbe folyamatba. Járt már így valaki?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#57347) csferke


csferke
senior tag

Nálam csak ez oldotta meg a problémát Firefox frissítése

Most már ez jól működik.

Az egésznek a szépséhibája, hogy a Kiterjesztések-et meg a Témák-at is alphelyzetbe tette, törölte.

[ Szerkesztve ]

(#57348) looser válasza csferke (#57347) üzenetére


looser
addikt

Én is ezt tettem. Állati frusztráló; az Ublock listát nem tudtam, honnan kell kihalászni, amikre emlékeztem, azokat fejből felvettem. Viszont volt egy pár addon, amit csak próbaképp tettem fel és nem töröltem, csak tiltottam, azok már nincsenek, szóval végül is jobb lett :-)
Az mondjuk jó, hogy csinál egy mentést ilyenkor az asztalra.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#57349) Cs1csó válasza looser (#57348) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ublock beállításokat elvileg lehet felhőbe menteni de nem tudom pontosan hogy működik, ha csak a böngészőt telepíted újra akkor valószínűleg működni fog.

(#57350) Matthewus válasza Cs1csó (#57349) üzenetére


Matthewus
őstag

uBlock Origin/Beállítások/Biztonsági mentés fájlba, mindent lement, újratelepítés után csak vissza kell tölteni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.