Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) zhagyma válasza darvinya (#4350) üzenetére


zhagyma
őstag

Lehet hülye vagyok de hogy is kéne letölteni? Nekem állandóan "premium account request" üzenet jött vagy valami hasonló a letöltési kísérletek során.

[ Szerkesztve ]

(#4352) darvinya válasza zhagyma (#4351) üzenetére


darvinya
titán

Szia

Átraktam másik linkre.
[link]

Elvileg ott is csak egy free log kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4353) zhagyma válasza darvinya (#4352) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia! Nem kell semmi jön. Amúgy azért gondoltam megnézni mert úgy általában érdekelnek az STB-be implementált védelmek. Majd visszajelzek mire jutottam.

[ Szerkesztve ]

(#4354) darvinya válasza zhagyma (#4353) üzenetére


darvinya
titán

Kösz.

Amúgy arra gyanakszom, hogy a Whd95CX v7 fw-s a kódolt csatorna felvételét egyszerűen a nyers jelet rögzíti.
Annak a visszanézéséhez kell a kártya.
VLC-n elindul a lejátszás csak mivel kódolt ezért se hang se kép.
Pont úgy mint a kártya nélkül nézném a dekóderen, de felirat nélkül (kódolt caatorna).

De ez elmélet.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4355) zhagyma válasza darvinya (#4354) üzenetére


zhagyma
őstag

Az biztos hogy hiányzik (vagy nem beazonosítható) a ts-ből a PAT / PMT tábla. Ebből tudja a lejátszóprogram, hogy a TS-ben melyik PID-ű stream a videó és a hang. Ami védelmet illeti a kódolás hiába hagyia rajta egy bizonyos idő után maga a Conax rendszer sem tudja majd kikódolni. Megváltozik a kártya rsa kulcsa és a 20-30 másodpercenként változó kikódoló kulcsokat már nem tudja kikódolni. Legaláb is én így gondolom ...

(#4356) darvinya válasza zhagyma (#4355) üzenetére


darvinya
titán

Akkor így sem lehet a kódoltat lejátszani.

Lehet, hogy a kártyának a rsa számkombinációval csinál 1 egyedi kulcsot ami elvezet PMT, stb-hez.?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4357) zhagyma válasza darvinya (#4356) üzenetére


zhagyma
őstag

Azérrt majd faragok rá egy PMT/PAT táblát aztán meglátjuk ...

(#4358) zhagyma válasza darvinya (#4356) üzenetére


zhagyma
őstag

Ami látszik:


katt

Látszólag megvannak a ts file-ban a táblák ami az eredeti verziódat erősíti. Csomag szinten (188 bytes-os packet) hibamentes. Mégse állnak össze egy fastruktúrában egy analizátorban a szépen értelmezhető információs táblák. A videóstream packetek scambled jelzést viselnek tehát titkosítottnak tűnnek ezt erősíti a CA deszkriptor létezése is. Mivel az analizátor nem értelmezi az SI táblákat ezért bitre kéne átnézni az egészet a szabvány (DVB-SI) alapján de az egy kicsit macerás és időigényes. Most röviden ennyi.

UI: Lehet hogy egyedi kulccsal védett. De volt egy korábbi STB felvétel kinyerés ahol csak a PAT táblában kellett a helyes PID-eket beállítani a lejátszáshoz aztán a többi kamu volt ...

[ Szerkesztve ]

(#4359) darvinya válasza zhagyma (#4358) üzenetére


darvinya
titán

Még 1 kösz.

Van 1 srác aki box fw-t farigcsál.
Megkérdezem, hogy ezt a ki lehet szedni a bootloader, main -ből.

Az melyik box vagy fw volt?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4360) zhagyma válasza darvinya (#4359) üzenetére


zhagyma
őstag

Telefunken TTR-200C

(#4361) Watt25


Watt25
veterán

Eddig is tudtam, hogy a YouTube-on vannak ilyen tartalomazonosítók, amik automatikusan működnek.
De ma fel akartam rakni egy részletet a Forma-1-ből, de miután a technikai nehézségeken túlléptem (amíg TSDoctor-t nem engedtem a file-ra, addig nem volt hajlandó a YouTube megenni), a tartalomellenőrzés végleg betett.

A videó tartalmazhatja a következő jogvédett tartalmat:
Elismert követelések
Vizuális tartalom kezeli:
Formula One Management
Mit is jelent ez?
A videód világszerte le van tiltva.

Tapasztaltam már hasonlót, van pár videóm, ami néhány országban le van tiltva, vagy csak figyelmeztetnek, hogy más szerző anyagát tartalmazza a videó, de ilyen eddig nem volt.

Szóval, ezt csak azért írom, hogy tudjátok, hogy rögzített F1-et nem lehet feltölteni a YouTube-ra, felesleges vele próbálkozni.
Most már értem, hogy miért van az F1-ről szóló cikkeknél mindig valami TV-ből telefonnal felvett ócska videó...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4362) darvinya válasza Watt25 (#4361) üzenetére


darvinya
titán

Nem csak annál.
SouthPark Jesus blabla…
Készítettem 1 klipet és benne volt és egyből tiltva lett.
Max törölhettem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4363) szabifotos válasza Kernel (#4343) üzenetére


szabifotos
senior tag

Köszi a válaszokat! A menüben nem találtam erősítésre vonatkozó menüpontot. Ez egy 22"-os monitor-tévé, lehet csak a nagyobbakban van.

Egy másik kérdés jutott eszembe. Van ez a lepkeantenna, és mi van akkor ha egy elosztóval kettéosztom a jelet: az egyik egy sima analóg tv-be menne (alap 3 csatorna) és ha a másik ágat az LG tv be dugom szintén ilyen 12V erősítővel akkor azon menne a digitális 7 csatorna, a sima tv-n meg az alap 3 ? Ez így működne?

(#4364) darvinya válasza szabifotos (#4363) üzenetére


darvinya
titán

Nem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4365) Murphistic válasza Watt25 (#4361) üzenetére


Murphistic
aktív tag

A Youtube-on ez már tényleg a komolyabb korlátozás. Állítólag, ha háromszor kapsz ilyen figyelmeztetést, akkor már kitiltás jár, mert ez olyannak számít talán mintha a szerzői jogtulajdonos szólna...

Viszont a kocsányvideó-n nincs ilyen probléma...a TC címlapján is ott virít egy F1-es videó és nagyon meglepődnék, ha az MTVA adott volna nekik jogot a terjesztésre.

Amúgy neked nincs gond az interlaced videó feltöltésével?

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#4366) Watt25 válasza Murphistic (#4365) üzenetére


Watt25
veterán

Miért lenne gond az interlaced videó? A videófájl tartalmazza, hogy interlaced és a YouTube csinál valamilyen deinterlace műveletet a feltöltött videóval. Még sosem volt belőle gondom. (Töltöttem fel sima SD anyagot is, amit én kameráztam, meg ugye ilyen rögzített videókat is.)
[link]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4367) Murphistic válasza Watt25 (#4366) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Akkor úgy látszik régebben próbáltam feltölteni. Akkor gond volt a képpel, kétszer gyorsabban játszotta le a videót mint a hangot és a feltöltési útmutatóban is azt írták, hogy az interlaced videó nem támogatott. Ezért kérdeztem rá, de úgy látszik, akkor már megoldották.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#4368) Kernel válasza szabifotos (#4363) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ennek egyik megoldása, hogy olyan splitter kell, amelyiknek egyik ága DC-leválasztott, másik pedig átengedi a tápot. A tápot nyilván az utóbbi ágnál kell feladni, és csak annál. A splitter könnyen beszerezhető a szaküzletekben.

Másik megoldás, hogy erre való a legtöbb vevőboxon megtalálható koax. kimenet (loop). Oda egyszerűen rá lehet kötni másik TV-t, illetve tunert, legyen az analóg vagy digitális. A loop-kimeneten tápfeszültség már nem jelenik meg, csak tisztán az antennajelet hurkolja tovább.

Szerk: illetve a végére elkanyarodtam, nálad nem vevőbox van.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4369) BTO válasza szabifotos (#4363) üzenetére


BTO
őstag

a dugós tápfeszfeladó mögött a dugóra szerelt elosztóval el lehet osztani a TV jelet,vagy bármely tápfeszfeladó mögött ahol nincs jelen a 12V tápfesz onann oszthatod szét az antenna jelét.
vagy mint irták olyan elosztót használsz aminek az 1-k ága tápáteresztős,és azt felteheted akár a padlásra is.[link]

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4370) szabifotos válasza BTO (#4369) üzenetére


szabifotos
senior tag

link--> "ahol az egyik ágon tápfeszültséget
kell feladni. "

Értem, de akkor ha az egyik ágon feszt adok (analóg tv-n, 12V erősítő adapter) akkor a másikon már nem jelenik meg? Vagy azért tápáteresztős mert ha az analóg tv-nél kap feszültséget akkor az "átmegy" a digitálisra is, mert ugye a digitálisnál is kell fesz. (erősítés), nem?

Összegezve: Ennél az elosztónál: bejön a jel az antennáról. Az egyik ágon ráteszem a 12V erősítő adaptert+az analóg tv, a másik ág sima dugóval megy a digitális tv be és így már jó? Bocsi, remélem jól értelmezem amit írtok, nem igazán vagyok otthon a témában.

(#4371) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Van egy lg 32lh3000 tévém. Megpróbáltam a koliban befogni a tv adást, nem sikerült semmit. Gondoltam hozok otthonról vmi antennát. Szereztem is egy ilyen kis szobai semmit: emerson antv 35
Nagy meglepetésemre első körben befogta kristálytisztán az m1,m2,duna,duna world adásokat (17-et talált, de a többi kódolt). De Rtl klub és tv2 sehol. Aztán birizgáltam az antennán, ekkor már 28 adót talált, Rtl és tv2 kristálytiszta de nincs m1,m2,duna,duna world.

Hogyan tudnám valahogy összehangolni, hogy mind meglegyen?

(#4372) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

ismerősömnek vettem egy Alcor HD-2800 beltérit, amit egy Hama erősítős antennával használ. A jelerősség 95-98%, a jelminőség 62-70% általában. Viszont így sem üzembiztos, elég gyakran előfordul akadás, jelkimaradás. (Ilyenkor persze leesik 0-ra a jelerősség meg a minőség is.) Van amikor fél percre is elmegy a jel, bár gyakoribb, h csak pár mp-re (néha csak a kép megy el, gondolom hangból többet bufferel). A problémám ezzel csak az, h a hely ahol ez a szerkezet üzemel, kb 1 km-re van a Száva utcai toronytól:

Sajnos tetőantennát kihelyezni nem lehet. Normális ez ilyen távolságnál v esetleg érdemes lenne másik antennával tesztelni?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4373) darvinya válasza Magnat (#4372) üzenetére


darvinya
titán

Ha ilyen közel van a toronyhoz akkor nem szabad erősíteni.
Eléglenne egy 1.5m darab hámozot drót.
Maga a box is lehet ludas még, de az fw-k próbálgatással kiszűrhető.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4374) Magnat válasza darvinya (#4373) üzenetére


Magnat
veterán

Emlékeim szerint erősítés nélkül semmi sem jött be (próbáltam egy usb-s 2 ezer forintos csodával is meg a hozzá való 15 centis antennával, de az is csak állóképet adott)... azért nekifutok még egyszer, köszi!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4375) Kernel válasza szabifotos (#4370) üzenetére


Kernel
nagyúr

Így van, teljesen mindegy, hogy a tápot melyik készüléknél adod fel az erősítőnek, amely ezáltal mindkét készülék részére biztosítja majd az erősített antennajelet.

Az elosztón fel van tüntetve az egyik ágnál, hogy Power Pass (legalábbis nekem ilyen van) értelemszerűen itt engedi át az egyenáramot.

A másik kimenet kondenzátorral leválasztott (előfordul, hogy rajzolnak is rá szemléltetésnek egy kondit), itt csak a váltóáram, vagyis a nagyfrekvenciás jel tud átmenni, tehát nem kell félteni a készüléket az egyenáramtól. Ami egyébként úgysem tudna ártani, mert a hagyományos (nem tápkimenetes) tunerek bemenőköre általában egy tekerccsel kezdődik, illetve rezgőkörrel, ami DC-szempontból rövidzárat képez.

Az erősítő tápadaptere viszont csak olyan kis áramot tud leadni (néhányszor 10 mA), amit a relatív vastag tekercs a tuner bemenetén könnyedén rövidre zár, vagyis kiégetni képtelenség lenne, ilyen kis árammal. Ugyanakkor a tápadapter is fel van készítve a zárlat tartós elviselésére, hiszen kábelzárlat, vagy zárlat a bekötéseknél óhatatlanul előfordul, ennyitől nem szabad tönkremennie. (Bár nem azt mondom, hogy ez a kínai adapter hosszabb idő alatt nem valamivel jobban melegedni és nem károsodhat a trafója, vagy az áteresztőtranzisztora, láttam már ilyet.)

Vagyis gyakorlatilag bármilyen zárlat, bekötési hiba esetén csak annyit fogsz tapasztalni, hogy nem mérhető a 12 V, de ettől még nem megy tönkre azonnal a tápegység.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4376) Kernel válasza Kernel (#4375) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerkesztésnél véletlenül kitöröltem egy szót: nem fog melegedni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4377) BTO válasza szabifotos (#4370) üzenetére


BTO
őstag

na a tápátadós -áteresztős - osztónál az 1-k ágon nem megy át a 12V ,a másik ágon átmegy és oda kell a tápfeladót kötni,de tök mindegy hogy melyik TV-nél helyezed el a tápfeszfeladót,és a 12V trafót.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4378) BTO válasza Kernel (#4375) üzenetére


BTO
őstag

ezt még nem olvastam ugy válaszoltam. :DD

semmi sem tökéletes

(#4379) BTO válasza Magnat (#4372) üzenetére


BTO
őstag

kevés a jelminőség. min 75% kell az akadadás mentes vételhez.próba a szoba minden pontján hátha valahol jobb a térerő az összes MUX-on

semmi sem tökéletes

(#4380) gaben1117 válasza gaben1117 (#4371) üzenetére


gaben1117
senior tag

Valaki ötlet?

(#4381) darvinya válasza gaben1117 (#4380) üzenetére


darvinya
titán

Előtted lévő hsz rád is vonatkozhat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4382) Magnat válasza BTO (#4379) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, megpróbálom!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4383) gaben1117 válasza darvinya (#4381) üzenetére


gaben1117
senior tag

Az jó, mert egy kukkot sem értek belőle. :DD

(#4384) darvinya válasza gaben1117 (#4383) üzenetére


darvinya
titán

Ebben mi nehéz?

kevés a jelminőség. min 75% kell az akadadás mentes vételhez.próba a szoba minden pontján hátha valahol jobb a térerő az összes MUX-on

Keresni a szobában?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4385) gaben1117 válasza darvinya (#4384) üzenetére


gaben1117
senior tag

Jah, nem azt néztem. Ilyen százalékokat hol tudok megnézni? Mert nekem a tv hangolás menüjében csak az van hogy : rossz, jó, nagyon jó.

(#4386) darvinya válasza gaben1117 (#4385) üzenetére


darvinya
titán

A százalék nem lényeg.
Csak annyi, hogy „jó” minimum legyen.
Ekkor a nézet helyen végig vizsgálni az összes MUX-ot.
Ha nem jó valamelyik irány másik hely.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4387) gaben1117 válasza darvinya (#4386) üzenetére


gaben1117
senior tag

De az a fura, hogy a jel rossz és mégis gyönyörű a kép, meg nem is akad. Csak ugye az van, amit írtam, hogy vagy rtl és tv2 van, vagy pedig m1,m2,duna,duna world. Egyszerre valahogy nem jön össze mind a 6.

Ezt sajnos nem értem: "Ekkor a nézet helyen végig vizsgálni az összes MUX-ot.
Ha nem jó valamelyik irány másik hely." :B

(#4388) darvinya válasza gaben1117 (#4387) üzenetére


darvinya
titán

Lerakod a szobába valahova az antennát.
Ekkor csatorna újrakeresés.
Ha hiányzik valamelyik Mux(csatorna RTL Mux-c -n, m1 Mux-a -n van), rakd át az antennát máshova.
Ekkor csatorna keresés megint.

Általában az ablakban/mennyezethez közel jön be minden.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4389) gaben1117 válasza darvinya (#4388) üzenetére


gaben1117
senior tag

És ezt a mux-okat lehet is nézni valahol? Vagy ez csak ilyen kiegészítő infó? Most is az ablakban van, de majd akkor próbálom máshol. Bár már ennek is örülök, és kellemes csalódás volt.

(#4390) Kernel válasza gaben1117 (#4387) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez egyébként nem furcsa, digitális vétel természetes módon produkálhat ilyet és mást is. A közszolgálati és a kereskedelmi adók más multiplex frekvencián jönnek, a kettő terjedése fizikailag soha nem lehet egyforma. Itt tudod megnézni a frekvenciatáblázatot:

http://mindigtv.hu/lefedettseg

Például én mit csinálnék a helyedben? Kísérleteznék másféle antennákkal, hátha valamelyikkel jobb a vétel. Amivel most próbálkozol, nem mondom, hogy szakmai szemmel nézve túlzottan szimpatikus antenna, persze attól még működhet az is, ha van elég térerő.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4391) Bozek válasza gaben1117 (#4389) üzenetére


Bozek
nagyúr

frekvencia.hu-n meg tudod nézni, ha tudod, melyik toronyról veszed az adást.

(#4392) gaben1117 válasza Kernel (#4390) üzenetére


gaben1117
senior tag

Találtam a tv-men egy olyan menüpontot az antenna résznél hogy "Diagnosztika". Ott kidob 2 lehetőséget, hogy csatorna 39 és 69. A 69-es pakkban van az rtl és a tv2. És itt ír százalékokat is.
Jelerősség: 4%
Jelminőség: 5-10% (váltakozik folyamatosan)

De az adás tökéletes. :))

(#4393) BTO válasza gaben1117 (#4392) üzenetére


BTO
őstag

na ez a rész érdekes .
mekkora a max, mert ha 10% akkor csak 10ig számol a menübe 100 helyett a készüléked.
ilyet még nem láttam hogy 4% jelnagyságnál van kép bármely digitáslis vevőn,ha csak nem ugy van ahogy fentebb irtam a max az 10%.
valamilyen mérőcsik???van?

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4394) gaben1117 válasza BTO (#4393) üzenetére


gaben1117
senior tag

100%-ig megy a csík. Most este sikerült 20-at is elcsípnem. :) Holnap lefotózom, megmutatom szívesen. Az antennám az meg horror, ha egy kis szellő megfújja, már szarakodik. De ha nem éri semmilyen hatás, akkor tökéletes.

(#4395) BTO válasza gaben1117 (#4394) üzenetére


BTO
őstag

háááát nem valami jó antenna amit használsz,azt a csillapitót ami van bennne-kézi tekerő-azt maxra kéne állitani.
de lehetne azt is játszani a keresésbe ,hogy nem digitális adásokat keresel ,ha nem analóg adást és addig játszadozol vele a legmagasabb frekin-csatornán- talált analóg képpel amig a legjobb nem lesz.
az lenne az igazi ha az analóg kép szinte zaj és szellemkép mentes lenne.
és ahol a legjobb az analóg ott állsz neki digitális keresésnek,elméletileg ott jó digitális vételnek kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4396) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok! Strong SRT ANT 10 -es antennám van, ahol lakom ott egy ilyen szobai cucc is elég. Hogyan kell beállítanom, hogy fogjon jeleket? Horizontálisan vagy vertikálisan? Táp kell neki? A csomagban nem volt hozzá kábel. Bocs ha nagy marhaságokat kérdezek de tök kezdő vagyok a témában. Előre is köszönöm a válaszokat!

S23

(#4397) gaben1117 válasza BTO (#4395) üzenetére


gaben1117
senior tag

Tudom, egy kalap sz..r! :) Azt se tudom a tekerőnél melyik a max és min. Nincs ráírva, vagy volt csak lekopott.
A keresés úgy működik a tv-men, hogy egyszerre keres mindent. Analógot, digitálisat, rádiót. Akárhogy próbáltam eddig, analógot sosem talált egyet sem. Sehogy sem jön be, még szemcsésen sem.
Ma sikerült azonban 23%-ot találnom, abszolút rekord. Lőttem róla egy képet, hogy miket ír ki nekem a tv. Íme:

És a kép tökéletes, nem akad, nem kockásodik.

(#4398) Kernel válasza alex devil (#4396) üzenetére


Kernel
nagyúr

http://www.strong.tv/hu/products/accessories/dvb-t-antenna/srt-ant10

Aktív antenna lévén táplálást igényel, de azt a TV (box) is biztosíthatja, ha tudja.

Horizontálisan kell beállítani és állítólag kábelt is szoktak hozzá mellékelni, vagy keríteni kell külön. Vagy házilag elkészíteni, nem nagy kaland: egyik vége F-csatlakozó, másik normál koax. dugó.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4399) alex devil válasza Kernel (#4398) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszi a választ!
Rosszul fogalmaztam, tápot nem adtak hozzá, ebből gondoltam, hogy egy megfelelő helyen nem is kell hozzá. (a lefedettségi térkép szerint isteni a vétel nálam) Bár vertikálisan próbáltam, át kell állítanom.
A tévém samsung UE40EH6030, majd megnézem a használati útmutatójában de ezek szerint nem tudja táplálni a szobaantennát.
Még 1x kösz :R

S23

(#4400) darvinya válasza alex devil (#4399) üzenetére


darvinya
titán

Samuk nem tudják.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.