Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) club1 válasza Flashget (#3499) üzenetére


club1
veterán

...mikrohullámú sütő, ablak előtt elhaladó busz, stb. Nem véletlenül ajánlott mindenütt a tetőantenna.

(#3502) beni18


beni18
tag

Sziasztok
Most hogy Gödöllőn bekötötték a mindigTv így gyorsba leteszteltem egy öreg hama antennával hogy mit fog az m1,m2 és a 2 duna bejött de az rtl és a tv2 viszont nem. Az érdekesség a jelerősség majdnem 100 van a jelminőség viszont 30 körül alakul ettől függetlenül folyamatos volt a kép és nem akadozott. Gondolkodom külső antenna felszerelésén így az lenne a kérdésem hogy ez az antenna [link] megfelelő lenne-e, ill. hogy kb 20-25m kábellel vezetném el és ekkora távolságánál már számíthataok minőségromlásra?

(#3503) Flashget válasza club1 (#3501) üzenetére


Flashget
félisten

mindenhol nem lehet tető antennát rakni...
nálam a nyolcadikon galambok repkednek max :D
mikró sűtő messze van..van wifis routerem és erősítős szoba antennám.

Realme GT Master Edition

(#3504) club1 válasza beni18 (#3502) üzenetére


club1
veterán

A régi hama antennád már nem tudja fogni azt a mux-ot kellő nyereséggel, amin a retek meg a biopon tv van, mert nem valódi szélessávú antenna. A megoldásod erre tökéletes (ez egy elég jónak tűnő antenna).

(#3505) club1 válasza Flashget (#3503) üzenetére


club1
veterán

Azért a nyolcadikon kintre simán fel lehet rakni a falra egy jó (nem erősítős) antennát, amit nem fog zavarni a mobil/mikró/Wifi cucc... Igaz ehhez venni kell egyet, meg kell oldani a rögzítését, meg a kábelezését.

(#3506) Flashget válasza club1 (#3505) üzenetére


Flashget
félisten

De nekem nem kell..100% a jelerősségem 0 bithiba írtam.

Realme GT Master Edition

(#3507) Bozek válasza Flashget (#3499) üzenetére


Bozek
nagyúr

A router nem a szobában van, csak egy USB-s WiFi adapter van a gépre kötve. De annál nem vettem észre, hogy túlzottan zavarná.

(#3500) Flashget: Nem csak nekem tűnik úgy, vagy nem lett jobb? :D

(#3501) club1: Na, busz nem megy az ablakom alatt, az biztos. De múltkor a láncfűrész zavarta rendesen az adást, az tény.

(#3508) Flashget válasza Bozek (#3507) üzenetére


Flashget
félisten

nem csak neked tűnik úgy :)
tegnap a stúdió beszélgetés alatt tű éles volt a kép csak pont a lényegen a meccsen nem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#3509) beni18 válasza club1 (#3504) üzenetére


beni18
tag

És a második kérdésemre tudod a választ, hogy vajon ekkora kábelhosszúság mennyit ronthat a jelen? Esetleg más antenna alternatívát tudsz ajánlani? köszi az eddigi segítséged :R

[ Szerkesztve ]

(#3510) darvinya válasza gg72 (#3496) üzenetére


darvinya
titán

Csak egy kérdés.
Bekapcsoltad a dekóderen a táp ellátást?
Masszívan kb. 30° szögben a belsőudvar olyan falra irányítottad ahol nincs megtörés benne és fém?
Vagy ugyanilyen szögeben a föld felé?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3511) gg72 válasza darvinya (#3510) üzenetére


gg72
veterán

Igen, a tápellátást bekapcsoltam, a többit pedig kipróbálom, kösz a tanácsot.

(#3512) puru válasza gg72 (#3494) üzenetére


puru
senior tag

Milyen FW van a WayteQ-en?
Mert ha az új 6-os verzió, az sajnos sok embernél ezt a hibát okozza :(
Próbáld meg visszatenni az 5.1-es verziót, lehet azzal tökéletes lesz a vétel.

Üdv.

(#3513) gg72 válasza puru (#3512) üzenetére


gg72
veterán

A 6-os verzió.
Amúgy van a Wayteq-nél jobb vételi képességekkel rendelkező dekóder? Vagy abban egyformák?

(#3514) darvinya válasza gg72 (#3513) üzenetére


darvinya
titán

Digiportal.hu-ra kiraktam az eddigi összes fw-t a dekóderhez.
5.1-es és ez alatti sajna túlvezérlik a tunert és emiatt lehet, hogy a Mux-A hangja akad.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3515) gg72 válasza darvinya (#3514) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz. Az az igazság, hogy holnap visszaviszem a Wayteq-et, nincs kedvem kísérletezgetni vele, 3 napon belül visszveszik, ezt lebeszéltem a bolttal.

(#3516) darvinya válasza gg72 (#3515) üzenetére


darvinya
titán

Hát ez a beltéri udvar igen szívatos.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3517) gg72 válasza darvinya (#3516) üzenetére


gg72
veterán

Nem kicsit. :D
A Wayteq-en kívül van olyan készülék, amit mernél ajánlani? Lehet teszek még egy kísérletet egy másik vevővel. (Amúgy most bogarászom éppen a Digiportál fórumát.)

(#3518) darvinya válasza gg72 (#3517) üzenetére


darvinya
titán

Hát nem.
A gyenge jelen egyik sem tud segíteni.
Talán a Strong(8903) -ot még megpróbálhatod.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3519) Watt25 válasza beni18 (#3509) üzenetére


Watt25
veterán

Én a 4 emeletes ház tetejéről a második emeletig majdnem 30m kábel felhasználásával kötöttem be a MindigTV-t és mind a 3 MUX tökéletesen, 90% körüli jelerősséggel jön mindig. (Még nem láttam vételi hibából adódó blokkosodást a képen.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3520) #16695808 válasza Flashget (#3508) üzenetére


#16695808
törölt tag

igen de szerintem a kapott adás a kaka... ukrajnából vagy honnan a rákból... mit is várnánk

(#3521) beni18 válasza Watt25 (#3519) üzenetére


beni18
tag

Köszi szépen ez megnyugtató :R

(#3522) puru válasza darvinya (#3518) üzenetére


puru
senior tag

Ez a Strong 8903-at tudod ajánlani?
Én a 95CX és eközött vacillálok.

Köszi

(#3523) Flashget válasza #16695808 (#3520) üzenetére


Flashget
félisten

az ukránoktól semmi jót, de az UEFA saját embereitől annál többet..

Realme GT Master Edition

(#3524) Flashget válasza gg72 (#3517) üzenetére


Flashget
félisten

Wayteq gyengébb mint az Alcor, de az utóbbi gyártója csődeljárás alatt áll mint cég (infopatika kft) sajna.

Realme GT Master Edition

(#3525) gg72 válasza Flashget (#3524) üzenetére


gg72
veterán

A Strong 8903 vajon milyen vevő?

Illetve antenna-ügyben átgondoltam a dolgot és a TV-szoba fölött van egy galéria-szoba közvetlenül az ablak mellett, ahol el tudnék helyezni egy nagyobb antennát, akár kültérit is. Mit ajánlanátok pl. innen? [link] Egy úgynevezett kislepke mennyire lenne jó megoldás egy szobaantennával összehasonlítva? [link]

(#3526) Flashget válasza gg72 (#3525) üzenetére


Flashget
félisten

Fogalmam se nincsen.

ezt sem tudom milyen

Az a gond, hogy nálad nagyon rossz a vételi lehetőség...jó lenne tudni 25-30 évvel ezelött milyen módszerrel lehetett abban a házban fogni a cseh kettőt :)
Valszeg az most is jó lenne csak újabb antennával.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#3527) Murphistic válasza Flashget (#3523) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Nem azért, de egy prágai szaküzletben minden TV-n a cseh 4-es ment HD-ben és a focisták körül szép kis aura volt. Mondom ez is igazi HD, bár lehet az üzlet konvertálta le valami érdekes módszerrel. Szóval csak annyit akartam írni, hogy lehet tényleg nem az m1 a ludas.

Még annyit, hogy a másik üzletben egy Panasonic plazmán valami olimpiai demo blu-ray ment. Ég és föld volt a különbség. ;]

Murphistic

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#3528) darvinya


darvinya
titán

A Strong STR 8903-as készülék megegyezik az Alcor HD2800-al.
Csak a címkét cserélték le.

A cseh2 soha nem fogták a belső udvaron.
Csak az utcafrontról.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3529) gg72 válasza darvinya (#3528) üzenetére


gg72
veterán

Kösz az infót. :K

(#3530) Flashget válasza darvinya (#3528) üzenetére


Flashget
félisten

akkor az infopatika most strong néven árulja a dolgait?

ráakadtam erre a boltra van mindenféle asztali tunerük + média lejátszójuk DVB-C, DVB-T, DVB-S tipus..
ez a Synaps THD-2880 CX milyen a wayteq vagy Alcorhoz képest?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#3531) darvinya válasza Flashget (#3530) üzenetére


darvinya
titán

Nem

Ezt meg nem ismerem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3532) Vladi válasza Vladi (#3187) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na most találtam a szekrényemben egy antennát. Az van ráírva, hogy dvb-t, akkor ez jó hozzá? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3533) Vladi válasza Vladi (#3532) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na kipróbáltam, nem jó. :( Viszont a gép eredeti antennája most behozza szépen, ki érti ezt... :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3534) azbest


azbest
félisten

Kíváncsi lennék azért arra, hogy a tv adóknál hány ember dolgozik valójában... meg, hogy van-e valami ügyelet, hogy észrevegyék amikor műszaki hiba történik...

Nem mintha nézni akarnám, csak az antennán állítottam és akkor láttam.

[ Szerkesztve ]

(#3535) darvinya válasza azbest (#3534) üzenetére


darvinya
titán

Ez sajna AH a ludas.
pl: tegnap 90-ról egyszer csak 80-ra eset a produkál és 2 óra volt míg észhez tért, vége lett a műsornak.
A NG-n pedig a szalagos magno hatás volt hangja amit épp agyon hallgatak és még jól meg is gyűrték.
Arról nem is szólva, hogy Flm+ és Cool teve érintkező hibás hangot produkál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3536) azbest válasza darvinya (#3535) üzenetére


azbest
félisten

A logó rendben van, azt nem az ah teszi rá. Ez inkább úgy tűnik, hogy a váltottsorosság mentesítés romlott el felskálázáskor.

Az utóbbi napokban beszereztem egy kislepke antennát. Eddig botantennával és szobaantennát használtam. Nos, éppen fordítva sült el a dolog: túl jó a vétel és túlvezérlődnek az usb-s vevők vele. :))

A napokból egy ismerős tapasztalata: földelés nélküli lakásban használt usb tuner antennája sztatikusan feltöltődik és leesik a jel 10%ra. Ha levezeti a töltést (megfogja az antennát), akkor rendbejön egy időre.

(#3537) darvinya válasza azbest (#3536) üzenetére


darvinya
titán

Ebben tényleg a mmmm a hibás.

De ez a tízszázalékos esés nem írhatom a földeltségre.
A tv földelt, a dekóderen van föld az antenna átvezetőn, és ez magától megjavulna, azt kétlem.
A többi meg egyenesen kíííííínnnnnoooosss az AH részéről.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3538) Kernel válasza azbest (#3536) üzenetére


Kernel
nagyúr

A napokból egy ismerős tapasztalata: földelés nélküli lakásban használt usb tuner antennája sztatikusan feltöltődik és leesik a jel 10%ra. Ha levezeti a töltést (megfogja az antennát), akkor rendbejön egy időre.

Ne vicceljünk már, akinek fingja sincs a fizikáról, miért fantáziál össze-vissza? Ennyi butaságot összehordani, ez már túlmegy minden határon...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3539) azbest válasza Kernel (#3538) üzenetére


azbest
félisten

Bármilyen érv ellene?

(#3540) Kernel válasza azbest (#3539) üzenetére


Kernel
nagyúr

Talán inkább az ilyen elméletek kitalálójának kellene elmesélni, hogy szerinte mi az a "földeletlen lakás"? Földeletlen konnektorban is gyakorlatilag földpotenciálon van a nulla.

De mindegy, mert egy földeletlen konnektorba dugott számítógépnek sem a testpontja a földhöz képest, sem a testhez képest az antenna nem tud feltöltődni sztatikusan, erről több alkatrész gondoskodik. Már csak azért is, mert ilyen sztatikus töltések kártékonyak lehetnek a félvezetőkre, főleg egy érzékeny antennabemenetre, vagyis nem megengedhető.

Pláne mindegy, mert a sztatikus töltés egy DC-feszültség (0 Hz!), semmi hatása nincs a vételre, ami több száz MHz AC.

Az antenna érintésének hatására javulhat vagy romolhat is a vétel, ez természetes, mert ilyenkor megváltozik a nagyfrekvenciás jel szintje. Az is természetes, hogy szobaantennánál ingadozhat a jelszint.

Bírom az ilyet, amikor mások párszavas butaságai miatt nekem kell féloldalas "dolgozatokat" írni. Illetve nyilván nem kell, sokszor inkább csak legyintek én is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3541) darvinya válasza Kernel (#3540) üzenetére


darvinya
titán

Hát nálam jelszínt ingadozás csak akkor jön elő a beltérbe szerelt kültéri lepke.
Amikor két új típusú Vonat megy el és ráadás képpen hangjelzést ad és legalább az egyik teherszállító.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3542) azbest válasza Kernel (#3540) üzenetére


azbest
félisten

Nos, ő csak a megfigyelése alapján következtetett. Talán tévedett. A szilicium tuner tranzisztoraira valsz tud hatni a nemkívánatos töltés.

Mivel most a hétvégén visszatértem botantennákra és magam is tapasztalom, hogy időnként ki kell húzni az antennát majd visszadugni, hogy újra 100%-os vétel legyen. Ráadásul más fajta tunerrel. Én inkább arra tippelek, hogy az adó teljesítménye ingadozik és az agc beragad alacsonyabb szinten mint ami a jó vételhez kell, s csak ki/bekapcs vagy az antenna kihúzása-bedugása javítja meg. A linuxos driverben eddig nem találtam agc-re vonatkozó paramétert :( Korábban azt hittem, hogy talán néha kevés a jel erőssége... de rendes antennát bedugva túlvezérlődnek és rosszabb lesz a vétel.

(#3543) Kernel válasza azbest (#3542) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nos, ő csak a megfigyelése alapján következtetett. Talán tévedett.

Nekem csak annyi a gondom az ilyen eszmefuttatásokkal, hogy én amihez nem értek, inkább nem nyilatkozom róla.

A szilicium tuner tranzisztoraira valsz tud hatni a nemkívánatos töltés.

Mihez képest? A tuner bemenetén (a testhez képest) nem tud előállni sztatikus töltés által létrehozott DC-feszültség. Nem véletlenül van a tunerek bemenete induktivitáson keresztül testelve, ami csak a nagyfrekvenciát engedi tovább az érzékeny bemenetre, míg DC és alacsonyfrekvenciás szempontból rövidzárat képez. Ha van még beépítve 5 V tápáramkör (a tuner bemenete és a csatlakozó között), az egy külön elválasztott áramkör, de akkor a bemeneten 5 V-ot tudunk mérni, nem többet, nem kevesebbet. Nincs itt semmiféle sztatikus töltés, teljesen felejtős ez a része.

Ha műszálas ruha miatt feltöltődne valaki (földhöz képest) párezer voltra, utána hozzáérne az antennához, apró szikrát kell érzékelnie, ami csak azt jelzi, hogy az antennán keresztül ki is sült. Volt-nincs sztatikus töltés. De a tuner ennyitől nem károsodik, mert a védőtekercs elvezeti a feszültséget a test irányába. Ha 5 V-os táp van, azt pedig Z-diódákkal szokták védeni, ami lehatárolja a feszültséget.

Nem lehet így dobálózni mágikus szavakkal, hogy "sztatikus töltés", mert először is tisztázni kell az alapvető kérdést, hogy mihez képest? (Vasedényhez képest?)

AGC-nek csak az indulási értékébe lehet szoftveresen beavatkozni (vagyis mekkora bemeneti szint felett kezdjen leszabályozni) de ahhoz felesleges nyúlni TV-nél is, mert gyárilag műszerrel be van lőve, azon már semmit nem lehet jobbítani. Legfeljebb tunercsere esetén kell (lehet) hozzányúlni.

Alacsony szinteknél egyébként az AGC mintha nem is lenne. Mindig csak akkor kezd dolgozni, leszabályozni, amikor a jel már túlvezérelné a bemenetet. Szoftveres gondot el tudnék képzelni, a zavaros jeltől valamiért leszabályoz, de ezek a problémák normál jelszinten gondolom megszűnnek.

Vevőboxszal kísérletezve, távoli, zavaros jel, antenna állítgatása, processzor leizzad tőle, képes volt teljesen bebolondulni, néha még csontra is fagyott, áramtalanítani kellett, újraindítani. Normális jelnél persze semmi gond vele.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3544) Watt25


Watt25
veterán

Pont most kezdődött adás az M3D-n!
Jól néz ki... (Mármint látszik, hogy magasabb a bitráta...) Kár, hogy nincs 3D-s TV-m...

Edit: Ja, bocsi, most látom, hogy mindig beteszik két monoszkóp közé ezt az egyperces spot-ot...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3545) Jester01 válasza Watt25 (#3544) üzenetére


Jester01
veterán

Akkor este megnézem jön-e.

Jester

(#3546) Flashget válasza Watt25 (#3544) üzenetére


Flashget
félisten

nekem van mindjárt ráákeresek!

Realme GT Master Edition

(#3547) Flashget válasza Watt25 (#3544) üzenetére


Flashget
félisten

teljesen jó most még...

Realme GT Master Edition

(#3548) Watt25


Watt25
veterán

Ha valaki nem tudja elérni, de kíváncsi, annak feltettem YouTube-ra.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3549) Tamás88 válasza Flashget (#3547) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Érdekes, mert nekem a képernyő közepén megvan felezve, és mind2 oldalon ugyanaz megy.

(#3550) Watt25 válasza Tamás88 (#3549) üzenetére


Watt25
veterán

1. Nem ugyanaz. Az egyik oldalon az egyik szem képe van a másik oldalon a másik.
2. Gondolom, hogy nem 3D-s TV-vel nézed.

Egyébként ha már itt tartunk... Nincsen semmi jel a stream-ben, hogy 3D-s az adás? Kézzel kell bekapcsolni a TV-k 3D módját?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.