Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) Kernel válasza Jester01 (#3248) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezzel inkább csak nyitva akarják hagyni a lehetőséget, hogy adott esetben választás elé állíthassanak: vagy megmutatod a vételi helyet, vagy kizárnak a szolgáltatásból.

De erre csak speciális esetben, komoly visszaélés gyanúja esetén kerülne sor. Tehát inkább csak elvi lehetőségről van szó, másrészt bizonyára csak az "elrettentő hatás" kedvéért fenyegetőznek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3252) Kernel válasza Jester01 (#3248) üzenetére


Kernel
nagyúr

...és az előbb még nem is tértem ki arra, hogy a szolgáltatót is terheli kötelezettség a jogtulajdonosok felé (egészen Hollywoodig bezárólag), miszerint a műsort külföldre nem adhatja ki, mert a sugárzási jog csak hazai területre vonatkozik. De ahogy a MinDig-es illetékes is szokta említeni a másik fórumon, a rádióhullámok azért szerencsére nem állnak meg a határoknál. A fizika ellen nincs mit tenni.

Vagyis gyakorlatilag a MinDig-nél nem azért akadékoskodnak, mert olyan kedvük van, csak valahogy nekik is igazolni kell, hogy a jogsértések ellen ők is megteszik, amit lehet. Szlovák lakcímre nem adnak el kártyát stb.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3253) Jester01 válasza Kernel (#3252) üzenetére


Jester01
veterán

Az első megjegyzésem arra helyzetre vonatkozott, hogy még családtag sem nézheti, illetve, hogy nem mehetek ki vele a kertbe (vagy az öcsém teraszára) például mert az már nem lakás illetve más cím.

A második megjegyzésem pedig arra, hogy a bejelentett címre éppen kijöhetnek, de nem vagyok köteles állandóan igénybevenni a szolgáltatást szóval mit is ellenőriznének. Logikailag csak az lenne szabálytalan ha máshol használnám, de ahhoz ott kellene tettenérniük amihez se információjuk se jogosultságuk nincs (mondjuk nem törhetik be az öcsém ajtaját, hátha ott tévézek).

Jester

(#3254) Watt25 válasza Jester01 (#3253) üzenetére


Watt25
veterán

Bár, ez csak tök elméleti dolog, de szerintem elvileg úgy menne, hogy bekopognak az ajtódon és ha kinyitod, akkor megkérnek, hogy mutasd fel az összes kártyát, amelyet az adott címen hivatalosan igénybe veszel. Ha otthon vagy, kinyitottad az ajtót, de mégsem tudod felmutatni az összes kártyát, akkor szerződést szegtél. Ehhez még csak be sem kell menniük a lakásodba, megállnak a küszöbnél.
Gondolom, ha nem vagy éppen otthon, akkor nem törnek semmi ajtót, legfeljebb jönnek máskor.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3255) #16695808 válasza Watt25 (#3254) üzenetére


#16695808
törölt tag

de honnan tudják hogy a te tv-d bent a hálószobában mindigtv-zik?

(#3256) Watt25 válasza #16695808 (#3255) üzenetére


Watt25
veterán

Mit kéne tudniuk? Ezt nem értem.
Nem azt ellenőrzik, hogy használod-e otthon a kártyát, hanem azt, hogy ha használod, akkor azt otthon teszed-e?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3257) Jester01 válasza Watt25 (#3254) üzenetére


Jester01
veterán

De a szerződés arra nem kötelez, hogy a kártyákat a bejelentett címen tároljam, csak arra, hogy ott használjam. Tehát ha most éppen nem használom, akkor nem kell tudnom felmutatni őket. Azt meg szerintem technikailag nem tudják bizonyítani, hogy éppen használatban van, vagy tévedek?

Jester

(#3258) Watt25 válasza Jester01 (#3257) üzenetére


Watt25
veterán

Valószínűleg arra fognak hivatkozni, hogy nem életszerű, hogy otthon használod, de a szomszédnál tárolod...
Technikailag persze, hogy nem tudnak semmit sem ellenőrizni, ezért is van szerződésbe fektetve ez az egész.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3259) Jester01 válasza Watt25 (#3258) üzenetére


Jester01
veterán

És az életszerű, hogy a laptopommal használom ami most éppen nincs otthon, de esküszöm, hogy máshol nem kapcsoltam be a mindigtv-t? ;]

Jester

(#3260) #16695808 válasza Watt25 (#3256) üzenetére


#16695808
törölt tag

ez a kérdés eleve marhaság, miért csak azon a címen használhatod? és ha költözöl? megtudják és számonkérnek hogy mér nem amott vagy?

(#3261) Watt25 válasza Jester01 (#3259) üzenetére


Watt25
veterán

Nézd, én csak próbálom értelmezni a szerződés szövegét és belegondolni az ő érdekükbe. Lehet, hogy ki tudod magyarázni, lehet, hogy nem. De tökmindegy, mert nem hiszem, hogy véletlenszerű ellenőrzéseket csinálnának, soha senkinél nem fognak csak úgy kopogtatni.
A lényeg, amit Kernel írt. Az AH elvi szinten felsőbb szintek felé védi saját magát ezzel a szabállyal.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3262) Watt25 válasza #16695808 (#3260) üzenetére


Watt25
veterán

Most két olyan dolgot kérdőjeleztél meg, ami le van írva a szerződésben. Az már egy másik dolog, hogy nem olvastad el.
1. Benne van a szerződésben, hogy csak a megadott címen használhatod.
2. Benne van a szerződésben, hogy a költözést azonnal be kell jelenteni az AH felé.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3263) #16695808 válasza Watt25 (#3262) üzenetére


#16695808
törölt tag

ok-ok... és ha nem :)
soha a büdösbe nem derülne ki. csak akkor esetleg ha nem fizeted és jönnek a végrehajtók, de már akkor úgysem él a szerződés :)
na mind1, úgyérzem ez a téma kimerült.

(#3264) Watt25 válasza #16695808 (#3263) üzenetére


Watt25
veterán

Ki...
Bár, az a téma még kimaradt, hogy a kártya végig az AH tulajdona marad és vissza kell szolgáltatni, ha megszűnik a szerződés. :)) :D :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3265) #16695808 válasza Watt25 (#3264) üzenetére


#16695808
törölt tag

jaja ne is mond még az is :)
még jó hogy nincs bankos fórum itt :)
ott aztán lehetne turkálni a kakiban :)

(#3266) galiba1


galiba1
csendes tag

És még régen reklámozták azt is, hogy még a nyaralódban is Mindigezhetsz. Pedig az sem a lakcím. Akkor a nyaralómban már nem lehet használni??? :F

(#3267) azbest válasza galiba1 (#3266) üzenetére


azbest
félisten

bárhol bárkivel mindigtévézhetsz, de ha extrákat is kérsz akkor más a leányzó fekvése ;]

(#3268) irgum


irgum
addikt

Sziasztok!

Egy Panasonic led Tv-tulajdonosa lettem. Pontosan ez a termék. Mivel 2 hét múlva lejár a hűségem a T-Home-al és keveset tv-zek, szeretnék mindigtv előfizetést venni. Ezen a TV-n van ún. Common Interface kártyahely. Az a kérdés, ha ebbe veszek egy ilyet, akkor tudom fogni a fizetős mindigtv tartalmakat is?

[ Szerkesztve ]

(#3269) kigyi_23 válasza irgum (#3268) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ez pont erre való.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3270) irgum válasza kigyi_23 (#3269) üzenetére


irgum
addikt

Sejtettem, de nem voltam biztos benne. Köszi a választ! A családban nekünk két helyen van mindigtv előfizetés. Nagyon meg vagyunk elégedve vele, csak én nem szerettem volna még egy dobozt a tv elé. Ez így nagyon klafa lesz, lemondom a T-home-ot, havi 8000 ft és szinte alig néztem tv-t, de a vendégek stb.. miatt kell a tv. :)

(#3271) Murphistic válasza Kernel (#3252) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Ugyan nem velem zajlott az eszmecsere, de ezzel kapcsolatban lenne véleményem :) . Előre elnézést a helyfoglalásért.

Azt alapjában véve elhiszem, hogy a forgalmazók megkötik a műsorszolgáltatók kezét. Viszont van egy dolog, ami miatt nehezem értem, hogy én külföldről miért nem fizethetnék elő a MindigTV Extrára ( vagy egyéb szolgáltatásra ).
Például a szlovák T-Com kínál magyar csatornákat is - természetesen felárért. Ebben benne van az m1 és az RTL Klub is (ami például a Forma-1 közvetítés miatt elég érdekes szerintem). Úgy tűnik, hogy ha előfizetés alapján jut hozzá az ember a csatornákhoz, akkor rendben van ha más országban nézi. Ezek alapján viszont nem értem, hogy akkor miért nem fizethetek elő magyar szolgáltatónál is egy hasonló csomagra? Nem tudok arról, hogy a Forma-1 alapján elsötétítenék a képernyőt.

Igazából kapisgálom a korlátozás alapját, csak mégis furcsállom, hogy mintha lennének kivételek ( a T gondolom nem fű alatt szolgáltat ).

Arról már nem is beszélek, hogy pl. Comedy Central nincs is Szlovákiában (nem tudok róla), a MUX B a legerősebben fogható multiplex a három közül, de előfizetni nem lehet rá :) .

[link] a szlovák T oldala, alul a magyar kínálat ( nem egyedüliként ad, csak példaként hoztam fel )

Amúgy tényleg jó dolog a fizika, csak így az AH-nak lehet több bevétele lenne, ha elő is lehetne fizetni és nem csak a szlovák T járna jól.

Tudom ne keressek logikát a szerzői jogokban.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#3272) azbest válasza Murphistic (#3271) üzenetére


azbest
félisten

Ha jól emlékszem korábban már valamelyik fórumon felmerült hasonló. Úgy tudom, hogy amit a levegőből szabadon lehet fogni az adott területen, azt felteheti a helyi kábelszolgáltató is a kínálatába. De nem tudom, ezt hol láttam, talán igaz sem volt. Na meg a szolgáltatók szerződései, sőt még az is számíthat, melyik országba van bejegyezve a csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#3273) azbest


azbest
félisten

Na a History is 16:9-re váltott letterboxról, csak még nem működik megfelelően a képarány információ sugárzása.

(#3274) Jester01 válasza club1 (#3128) üzenetére


Jester01
veterán

Na, egyre aktuálisabb a dolog, jövő hét végén megyek Újszászra.
A thomson ant(1)410-et sokan istenítik, ez elég lehet ha a padlásra felviszem? Értem én, hogy tetőantenna, de hátha meg lehet úszni a szerelgetést. Ha nem, akkor tetőantennának jó az ant299? Ez viszont nem erősítős. Vagy mit ajánlotok?

Jester

(#3275) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok!

Sikerült kipróbálnom a tunert egy külső antennával, egyszer lefutott a keresés, bejöttek a csatornék, 3 rádió meg vagy 8 tv ahogy emlékszem, de következő pillanatban már csak 10% volt a jel. Az érdekesség, hogy ahol kipróbáltam (Kisvárda) elvben csak külsővel lehet fogni, és sikerült 10%-ot elérnem a bot antennával is.

Valakinek tipp, hogy minek tűnt el a jelerősség csak úgy?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3276) darvinya válasza szabonagyur (#3275) üzenetére


darvinya
titán

Volt szél?
Felhős volt az ég?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3277) club1 válasza Jester01 (#3274) üzenetére


club1
veterán

Ez nem hiszem, hogy Újszászon problémamentesen működni fog. Nem a marketingesek által leírt erősítési értéket kell nézni, hanem egy rendes antennát kell oda venni, nem egy agyonerősített vackot.

(#3278) szabonagyur válasza darvinya (#3276) üzenetére


szabonagyur
félisten

Volt igen mindkettő, de azóta már nincs szél és mégis maradt minden a régi:/

Mit lehet még tenni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3279) Jester01 válasza club1 (#3277) üzenetére


Jester01
veterán

Tudsz ajánlani valamit?

Jester

(#3280) darvinya válasza szabonagyur (#3278) üzenetére


darvinya
titán

Egy rendes antenna.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3281) club1 válasza Jester01 (#3279) üzenetére


club1
veterán

Ezek antennák:
Synaps AHD 343
Tecatel Mandarin
Three Star
Ha pedig biztosra akarsz menni, erősítős antenna.
Az általad megírt hulladékkal az a problémám, hogy ha eleve nem tud venni csak gyenge jelet, a sz@rt fogja erősíteni, abból pedig semmi jó nem lesz...
Tehát távolról normális antenna kell, nem ilyen designantennák, ezek max. 50-70 km-re jók.

(#3282) szabonagyur válasza darvinya (#3280) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lassan kezdem feladni a témát:/

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3283) darvinya válasza szabonagyur (#3282) üzenetére


darvinya
titán

Klub1 javasolt antennát.

De egy drót darabtól mit vársz el?
Azon nem lehet csodát művelni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3284) szabonagyur válasza darvinya (#3283) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom tudom, de volt próbálva rendes tető antennával is, amivel egy Full HD TV meg szépen megy, a tuner meg elveszti a jelet 2. alkalomra:/

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3285) bigdady


bigdady
nagyúr

Havernak ajánlottam egy synapsot amit megrendelt webshopból, de kiderült hogy nincs majd ajánlottak helyette egy triaxot vagy mit (dán).
Azóta fel is szerelte és tiptop. Vki ismeri amugy ezt a tipust?

(#3286) darvinya válasza szabonagyur (#3284) üzenetére


darvinya
titán

Ekkor már teljes a kép a stick a rossz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3287) szabonagyur válasza darvinya (#3286) üzenetére


szabonagyur
félisten

És ezt hogy lehet bebizonyítani a szervíznek?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3288) darvinya válasza szabonagyur (#3287) üzenetére


darvinya
titán

Beviszed és a szemed előtt próbálják ki.
Hanem mennek bele jöhet a panaszkönyv és a NFH.
Ha rendszeres időközökben történik a jel vesztés akkor biztos, hogy a stick a hibás.
Ha nem akkor a gép USB-je is lehet hibás bár ezt kétlem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3289) Lompos48 válasza szabonagyur (#3287) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Szél nem számít, bármekkora. Felhő sem, hacsak nem lóg be az utcába. Elvégre földi sugárzásról beszélünk. Nyirkos levegő vagy eső már csillapítja a jelet, néha nem is keveset. Hogy a HD-TV jobb, mint a tuner egyszerűen magyarázható: sokkal érzékenyebb. És az is szmít, hogy melyik milyen antennától kapja a jelet.
A jelerősség változása a légköri viszonyokon kívül abból is eredhet, ha nincs direkt rálátás és a jel visszeverődésekből érkezik. És nem utolsósorban ténylegesen a kütyü hibájából.

(#3290) galiba1 válasza bigdady (#3285) üzenetére


galiba1
csendes tag

http://www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=1784

(#3291) Bozek válasza Jester01 (#3248) üzenetére


Bozek
nagyúr

És mi van azzal a kártyával, amit a Tesco-ban lehet venni? Tény, hogy fel kell hívni az Ügyfélszolgálatot és ott kérik az adataid, de ezt nem tudják olyan egyszerűen ellenőrizni.

(#3281) club1: Azért, mert szerinted hulladék, még nem biztos, hogy az is. Nekem egy ilyen szobaantennám van és tökéletes. Eddig talán 3-szor esett szét a kép, de abból kettő villámtól, egy meg a mobilom miatt volt. Persze én szerencsés vagyok, mert 10-11 km-re lakok a vasvári toronytól, ami amúgy is jó teljesítménnyel ad.
Az viszont tény, hogy túl nagy távolságra nem ajánlanám én se, így újszászi vételre se (ami mellesleg fehér a MindigTV térképén).

(#3292) Watt25


Watt25
veterán

Akit érdekel a bitrátás táblázatom, azoknak ajánlom ezt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3293) Jester01 válasza Bozek (#3291) üzenetére


Jester01
veterán

Nem tudom a tescoban mit árulnak, de ezek a kitételek csak a havidíjas konstrukcióra vonatkoznak, az előre fizetett kártyára nem. Azt ott használod ahol akarod.

Jester

(#3294) azbest válasza Jester01 (#3293) üzenetére


azbest
félisten

Aktiváláskor meg kell adnod az adataidat, utána küldenek szerződést amit aláírva vissza kell küldeni. Csak a fizetés módja más.

[ Szerkesztve ]

(#3295) darvinya válasza azbest (#3294) üzenetére


darvinya
titán

Én netshop-ból rendeltem és nem küldtek szerződést csak telon aktíváltam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3296) azbest válasza darvinya (#3295) üzenetére


azbest
félisten

Lehet, hogy azóta mióta szerződtem már finomítottak a dolgokon, viszont létezik szóbeli szerződéskötés is, amiről a weblapjukon is lehet olvasni: [link] Szerződés mindig van, talán elkeveredett a postán vagy elfelejtették kiküldeni.

[ Szerkesztve ]

(#3297) Jester01 válasza darvinya (#3295) üzenetére


Jester01
veterán

ÁSZF szerint csak külön kérésre küldenek szerződést.
Kértek vásárláskor vagy aktiváláskor címet?

Jester

(#3298) Kernel válasza Murphistic (#3271) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nyilvánvaló, ezt a MinDigTV illetékese is szokta emlegetni, nekik az csak tiszta haszon lenne, ha külföldre is adhatnának el kártyát. De nem tehetik, a szerzői jogok miatt. A szlovák T-Com megteheti, otthon. Jogi hátteret én sem tudnám kifejteni (műszaki fazonként annyira nem is izgat fel), de ez van.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3299) darvinya válasza Jester01 (#3297) üzenetére


darvinya
titán

Aktíváláskor kértek címet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3300) Jester01 válasza darvinya (#3299) üzenetére


Jester01
veterán

Akkor azbest kollégának igaza van :R
Én azt hittem az előrefizetett az nem helyhez kötött, ezért is nem lehet hozzá társkártyát kérni.

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.