Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) darvinya válasza bb.bocs (#8998) üzenetére


darvinya
titán

Lepke(2 tagos) antenna elég Bp-en.
Én beltérbe raktam fel és az év 99.999%-ában tökéletes a vétel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9002) bb.bocs válasza darvinya (#9001) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha. hát én egyszer próbáltam lepkét. mondjuk nem jó helyen, mert innen a visszavert jelből akartam kihozni bármit is, de akkor még anyira sem működött mint a kis szobaantenna ( mondjuk az erősítős). de tetőn lehet jó lenne :) köszi

(#9003) róland


róland
veterán

Valaki tudná újra linkelni az otthon elkészíthető quad-bipol antenna leírásait (magyar és német oldalakat is)?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9004) darvinya válasza róland (#9003) üzenetére


darvinya
titán

Üdv ezt találtam hirtelen bipoláris antennához.[link], itt meg egy gyors kiszámoló [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9005) Kernel válasza róland (#9003) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nyilván nem biporáris, hanem biquad (kettős négyzet):

http://www.google.hu/search?q=biquad+calculator

Amelyik szimpatikusabb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9006) róland


róland
veterán

és Darvinya: Köszönöm!

Közben megtaláltam itt a PH!-n is. Csak a DVB-C/S/T topikban volt, s nem itt.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9007) frovery válasza Stylewars_kp (#8996) üzenetére


frovery
senior tag

Rakd ki tetőn kivülre, mert így gázos a stabil tv-zés. :))

(#9008) _BM_


_BM_
senior tag

Urak!

A Conax adapter megegyezik a pcmcia type II adapterrel? Mert ha igen, akkor nem kéne vennem.

[ Szerkesztve ]

(#9009) Watt25 válasza _BM_ (#9008) üzenetére


Watt25
veterán

Arra akarsz kilyukadni, hogy a notebook-od PCMCIA adapterébe dugod be a CA modult? Mert tudtommal az úgy nem műxik. De nem is kell CA modul-t venned, csak egy USB-s Smart card olvasót. (Akár olcsóbban meg is úszod.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9010) _BM_ válasza Watt25 (#9009) üzenetére


_BM_
senior tag

Nem. CI interfészes tévém van, plusz találtam egy pcmcia adaptert, de hülye vagyok, mert az CF kártyaolvasó :B
Szóval, nem aktuális a kérdésem :R

[ Szerkesztve ]

(#9011) Benzoldog


Benzoldog
tag

A tegnapi nappal befejeződött az rtl2 ingyenes adása, mától már csak a családi extra csomagban érhető el. Vajon mennyien fognak majd, egyedül az rtl2 miatt előfizetni rá?! Tavasszal lehet szerintem, hogy újabb csatornákkal fog bővülni a családi csomag, jöhetének mondjuk az Eurosportok is.

[ Szerkesztve ]

(#9012) FalconKnight


FalconKnight
aktív tag

Sziasztok! Szerintetek ez a set top box jó választás? [link] Timeshiftet vajon tud? Előre is köszi a segítséget!

Falcon

(#9013) Kernel válasza FalconKnight (#9012) üzenetére


Kernel
nagyúr

Másik fórumon írtak róla: [link] 39752. hsz. és utána.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9014) darvinya


darvinya
titán

Nem tudom ki néz ilyenkor Film+ és Cool -t, de ütemesen szaggat képben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9015) fezsoo válasza Benzoldog (#9011) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Ha semmiben sem változtatnak akkor csak azok akik odáig vannak az agymosós adásokért :DDD
Bár volt 2 hétig, nem hiszem hogy fél óránál többet néztem volna. Ezért kér volt a Pro4-et levenni.
Inkább pl a Discovery-t tennék fel. Fogadok hogy megugrana a családi csomagra az érdekődés :K :B

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#9016) darvinya válasza fezsoo (#9015) üzenetére


darvinya
titán

Pro4 az a Tv2 csoporthoz tartozik, és a SuperTv2 miatt vették le.
RTL II egyértelműen a RTL csoporthoz.

A Discovery-ért biztos nem nőne az előfizető szám, inkább a DiscoveryHD miatt már igen.
Mert a sima inkább ismétlő(régi műsorok) csatorna lett, a HD-n vannak az új adások.

Más

Nekem nagy csalódás ez az M3, mert semmi régit oktatót nem ad. :( :(((
Mint pl: a régebben a Film Múzeum-on volt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9017) azbest válasza darvinya (#9016) üzenetére


azbest
félisten

"Nekem nagy csalódás ez az M3, mert semmi régit oktatót nem ad."

na most hogy mondod, Öveges professzoros tudományos műsorok, de akár a régi delták is megállnák a helyüket ma is.

(#9018) darvinya válasza azbest (#9017) üzenetére


darvinya
titán

Övegest mikor láttál?
Mert én nézem mikor van, de még eggyel sem találkoztam.

Amúgy nem ilyenre gondoltam, hanem voltak autó/busz szerelés, vezetés technikai, közlekedés technikai, stb. oktató filmek.
Ezzekből sajna 1 film maradt meg, mert a vinyómról ennyit tudtam megmenteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9019) Degeczi válasza darvinya (#9016) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, már a beetető időszak alatt is csodálkoztam itt rajta, milyen rossz a műsorszerkezete (akkoriban mindig 30 éves focimeccsekbe futottam bele...)

most is pl. a Cimborákat hétköznap délelőtt adják, amikor nem láthatja a gyerek, hétvégén délelőtt viszont Játék határok nélkül, Híradó, sporthírek és hasonlók viszik el az időt - noooormális? :F

[ Szerkesztve ]

(#9020) M_AND_Ms válasza darvinya (#9018) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az M3 televíziós archívumokat ad, a Filmmúzeum meg összeszedett mindenféle érdekességet: különböző doku stúdióktól, privát archívumokból, stb.
Amúgy én is szívesen nézném ez utóbbiakat is - Youtube-on le lehet őket vadászni.

(#9019) Degeczi: azért azt ne feledd, hogy 30-40 év anyagát nem dobhatják be az első félévbe! A 30 éves focimeccsek pedig azért voltak, mert szépen elkezdték az évvégi sportösszefoglalókat leadogatni.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9021) darvinya válasza M_AND_Ms (#9020) üzenetére


darvinya
titán

Ezek nem csak „dokuk”, mert sokk közülük MTV-nek készült.
YT-n már kerestem, de ott is trék vannak.

Amúgy maga műsor összetétel és időbeosztás a legrosszabb, mint az előtted lévő hsz-ben is ez lett kifejtve.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9022) fezsoo válasza darvinya (#9016) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Persze jó volna a HD adás is. Csak végre olyan volna amit bármely idősávban lehetne nézni. :DD

Más:

Minden bekapcsolás után játszanom kell a BOX-al. Van hogy az üzenet ablak nem akar eltűnni a képernyőről!
Meg kiírja hogy nincs jogosultság az adott csatorna megtekintéséhez. Van hogy 1-2 perc, de van hogy közel 10 percig kell játszani vele mire eltűnik
Közepes csomagom van. Még 4 havi előfizetéssel.

Miért csinálja ezt a készülékem? :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#9023) Kernel válasza fezsoo (#9022) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az sem mindegy, hogy "milyen készülékem", én például Synapsnál láttam ilyet, de csak annyi volt a gond, hogy a nyugdíjas hölgy nem tudta lefuttatni az adók automatikus újrahangolását. Az üzenetablakot pedig a szolgáltatásban történt változás hozza elő, több más típusnál is. Matrica követelménye is, minden jel szerint.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9024) Bozek


Bozek
nagyúr

Lassan már sok értelme nem lesz a SportKlub-nak a MindigTV-n... A Digi visszaszerezte az olasz és a francia bajnokság jogát, így ősztől nem tudom, hogy mit nézhetünk rajta.

(#9025) fezsoo válasza Kernel (#9023) üzenetére


fezsoo
aktív tag

wayteq hd-95cx

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#9026) azbest válasza fezsoo (#9022) üzenetére


azbest
félisten

lehet, hogy csak nem érintkezik mindig jól a kártya... 90cx esetén a kártya kihúzása, visszarakása meg szokta oldani ha néha ilyet csinál.

(#9027) bb.bocs válasza azbest (#9026) üzenetére


bb.bocs
őstag

egy kérdés :) mit lehet kezdeni a lejárt mindig tvs kártyával? vlmi jó ötlet van rá? van elöfizetői kártyám :) ezt meg kukáztam piacon kb :)

(#9028) Bozek válasza bb.bocs (#9027) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tudtommal vissza kell szolgáltatni az AH-nak!

(#9029) bb.bocs válasza Bozek (#9028) üzenetére


bb.bocs
őstag

ahha

(#9030) Apa+Fia válasza Bozek (#9028) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Már nem kell vissza küldeni. ;)

Apa csak 1 van!

(#9031) bb.bocs válasza Apa+Fia (#9030) üzenetére


bb.bocs
őstag

hogyhogy? :D és am mit tudok kezdeni vele? :) vlki vlmi okosat ? :)

(#9032) Apa+Fia válasza bb.bocs (#9031) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Újra lehet aktiválni ha gondolod. ;) Vagy társkártyára aktiválni ha van egy már meglévő aktív karid. :K

[ Szerkesztve ]

Apa csak 1 van!

(#9033) darvinya válasza fezsoo (#9025) üzenetére


darvinya
titán

Melyik fw van a box-on?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9034) bb.bocs válasza Apa+Fia (#9032) üzenetére


bb.bocs
őstag

van már 1 elöfizetésem, társkártyával, szóval ez a 3adik lenne mellé :D de nem akarok 3adik kártyáért + fizetni még... meg a 3adikat annyira nem használnám ki. am hogy lehet?

(#9035) azbest válasza Apa+Fia (#9030) üzenetére


azbest
félisten

Miből gondolod, hogy nem kell visszaadni az előfizetői kártyát, ha már nem aktív?[ÁSZF]

Javaslom a szerződés elolvasását, mielőtt a téves információk alapján hozott téves döntés következtében kötbérfizetési kötelezettség keletkezik:

9.1.3.1.7 A határozott időtartam lejártát követő 1 (egy) éven belül Előfizető köteles a „MinDig
TV Extra” kártyát Szolgáltató részére rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban az ügyfélszolgálati irodában leadni
, valamint az esetleges díjtartozását kiegyenlíteni. Késedelem esetén Előfizetőt a Díjszabásban meghatározott kötbérfizetési kötelezettség terheli. Ezen túlmenően Szolgáltató jogosult a kötbért meghaladó kárát is érvényesíteni. Amennyiben Előfizető a „MinDig TV Extra” kártyát nem üzemképes, illetve sérült vagy rongált állapotban adja vissza, és nem tudja bizonyítani, hogy a „MinDig TV Extra” kártya állapota Előfizetőnek fel nem róható okra vezethető vissza, köteles Szolgáltató részére a Díjszabásban meghatározott mértékű kötbért megfizetni. Szolgáltató a kötbért meghaladó kárát is érvényesítheti, tudomásul veszi, hogy az általa befizetett díjak kötbérként a Szolgáltatót illetik.

9.1.3.2 Határozatlan időre létrejött szerződés megszűnése
9.1.3.2.1 A szerződés Előfizető általi rendes felmondása
Előfizető jogosult indokolás nélkül bármikor, 8 napos felmondási idővel az egyedi előfizetői szerződést felmondani. Előfizető jogosult egy általa megjelölt határnapra felmondani az előfizetői szerződést. Ebben az esetben az Előfizető a felmondásról szóló nyilatkozatában köteles megjelölni azt a határnapot, amely naptól a Szolgáltatást nem kívánja igénybe venni. E határnap a felmondás megküldésétől (Szolgáltató által történt átvételtől) számított nyolcadik és harmincadik nap között lehet.
Felmondás esetén a felmondási idő lejártát követő első munkanapon Előfizető köteles a „MinDig TV Extra” kártyát Szolgáltató részére rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban az ügyfélszolgálati irodában leadni, valamint az esetleges díjtartozását kiegyenlíteni. Késedelem esetén Előfizetőt a Díjszabásban meghatározott kötbérfizetési kötelezettség terheli. Ezen túlmenően Szolgáltató jogosult a kötbért meghaladó kárát is érvényesíteni. Amennyiben Előfizető a „MinDig TV Extra” kártyát nem üzemképes, illetve sérült vagy rongált állapotban adja vissza, és nem tudja igazolni, hogy a „MinDig TV Extra” kártya állapota Előfizetőnek fel nem róható okra vezethető vissza, köteles Szolgáltató részére a Díjszabásban meghatározott mértékű kötbért megfizetni. Szolgáltató a kötbért meghaladó kárát is érvényesítheti.

Ha szó szerint a piacon találtad, akkor vagy kellőképpen buta/nemtörődöm volt az eredeti gazdája, vagy pedig ellopták tőle.

[ Szerkesztve ]

(#9036) bb.bocs válasza azbest (#9035) üzenetére


bb.bocs
őstag

az illetö vette vlkitöl ,és eladta a piacon... mondjuk sokat nem ér vele senki :D szóval vicces. upc boxos kártyákat is találtam már... nem nagyon veszik komolyan az ilyesmit úgylátom :D
valszinű feltöltős volt a dolog, mert 2013as még a lejárás éve és vlmi olyanokat látok hogy
prewiew 2
3
4

[ Szerkesztve ]

(#9037) Apa+Fia válasza azbest (#9035) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Mivel telefonon ezt mondta a ügyfélszolgálatos hölgy. ;)

Apa csak 1 van!

(#9038) vadmajomka válasza Apa+Fia (#9037) üzenetére


vadmajomka
tag

Ezt én is megerősítem. Nekem ugyan ügyfélszolgálatos bácsi volt, de ő is azt mondta, hogy nem kell visszaküldeni a kártyákat és ha mégis visszatérnék a mindigtv-hez csak telefonon aktiváltatni kell a szerződéskötés után.

(#9039) _BM_


_BM_
senior tag

Szasztok!

Vettem egy éves csomagot, és azt mondta az üfsz-es csaj, hogy ráérek egy hétig regisztrálni. Ezt nem értem. Minek regisztrálni, ha kifizettem a kártyát? A kártyavisszaadást meg végképp nem értem.

(#9040) fezsoo válasza darvinya (#9033) üzenetére


fezsoo
aktív tag

0007-es

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#9041) #93794560 válasza _BM_ (#9039) üzenetére


#93794560
törölt tag

Azért kell regisztrálni, mert a központban a kártyád azonosítója alapján tudják nyilvántartani, hogy milyen csomagot vettél, és meddig érvényes az előfizetésed. Érvényesítéskor meg kell adni a kártya számát, és ekkor a központban engedélyezik, hogy a kártyád dekódolja az adásokat. A beltérid az adóról veszi az infót, és mindaddig, amíg az érvényes előfizetési állapotról igazolást kap, addig dekódol. Ha például az egy év lejár, nem kell új dekóderkártyát venni, csak un. feltöltést. Az így kapott sorszámmal kell regisztrálni a MinDig TV központban, telefonon, vagy neten. A kód megadása után a kártyád újra zöld utat kap. Visszaadni csak akkor kell, ha a szerződés lejárta után nem akarod meghosszabbítani.

A kártya önmagában nem tartalmazza a feltöltési időt, sem egyenleget, csak a sorszámát közli a beltéri felé. Nem úgy megy, hogy egy évig dekódol, aztán dobhatod ki. A feltöltöttségi állapotot a beltéri az adóról veszi, és az alapján, hogy kap-e igazolást az érvényességi időről, dekódol, vagy pedig nem.

[ Szerkesztve ]

(#9042) wagi


wagi
senior tag

Regisztrációkor miért kérik el a dekóder sorozatszámát?

Történt ugyanis,hogy vettem egy komplett csomagot (dekóder+kártya)
A dekódert a havernak eladtam mivel csak a kártyára volt szükségem.
Regisztráláskor a hölgy kérte a dekóder számát mivel nem azt adtam meg amivel vettem a csomagban közölte,hogy nem jó,mert a kártyához nem ez a dekóder tartozik.

Tudtommal mindegy milyenbe teszem bele.

(#9043) bb.bocs válasza wagi (#9042) üzenetére


bb.bocs
őstag

jéé.erről még nem hallottam :D

(#9044) #93794560 válasza wagi (#9042) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez a dekóder sorszáma dolog technikailag mindegy lenne, csak mivel a csomag egyben, dekóderrel jár, ezért ez is hozzátartozik az előfizetéshez. Technikailag ugyan mindegy, melyik beltéribe teszed, de gondolom a nyilvántartás miatt kérik el a dekóder sorszámát is, így megtudhatják, hogy miből mennyit vettek meg. Ilyen all in one csomag többféle dekóderrel van, így megtudhatják, hogy miből mennyi fogyott.
Előfizetői szerződést előre fizetett konstrukciókra is készítenek, holott erre nem volna szükség, de a törvény előírja, így ezt is meg kell tenniük. Én neten aktiváltam az egy évre előre fizetett csomagot, és az aktiválás után le lehetett tölteni a szerződést pdf formátumban. Letöltöttem, és megnyitottam. A dokumentum ki volt töltve, benne az adataimmal. Aki akarja, ki is nyomtathatja.

[ Szerkesztve ]

(#9045) wagi válasza #93794560 (#9044) üzenetére


wagi
senior tag

Értem én csak,ha más használja a regisztrált dekódert és mondjuk vesz bele egy kártyát akkor nem tudja majd aktiválni mivel az a készülék már regisztrálva van?

(#9046) #93794560 válasza wagi (#9045) üzenetére


#93794560
törölt tag

A dekóder számát csak akkor kell megadni, ha all in one csomagban lévő kártyát élesítesz be. De ha olyat veszel, ami dekóder nélkül, magában van, annak az aktiválásakor nem kérnek dekóder sorszámot.

(#9047) Kernel válasza _BM_ (#9039) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mivel aktiválás nélkül csak 10 napig nyitja titkosított műsorokat.

A kártyát a többi szolgáltató is saját tulajdonának tekinti, a Digi is például. Talán tartanak tőle, hogy a technika beláthatatlan fejlődése során valamikor feltörhetővé válik általa a szolgáltatás, vagy nem tudni, de ha ezt egyelőre nem is veszik szigorúan, a jogi lehetőség adott, hogy akármikor kötbért kérjenek érte. Aki pedig nem szereti az ilyen bizonytalan, kétértelmű helyzeteket, jobban jár, ha nem dobja ki a kártyát.

(#9041) gb4400

A kártya önmagában nem tartalmazza a feltöltési időt, sem egyenleget, csak a sorszámát közli a beltéri felé.

Annyit azért hozzátennék, hogy nem csak egyszerű közlés (olvasás) történik, hanem ezek írható kártyák, a dekóder valamit firkál is rá időnként. Hibaüzenet is előfordulhat, amikor íráshibára hivatkozik például, érintkezési probléma miatt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9048) darvinya válasza fezsoo (#9040) üzenetére


darvinya
titán

Akkor próbáld ki párszor kártya nélkül ki/be kapcsolni párszor.
Utána kártyával.

Ekkor is előjön akkor rakj fel régebbi fw-t pl: v6-ost.
Ha ekkor is előjön cseréld a kártyát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9049) _BM_ válasza #93794560 (#9041) üzenetére


_BM_
senior tag

"A beltérid az adóról veszi az infót, és mindaddig, amíg az érvényes előfizetési állapotról igazolást kap, addig dekódol."

Dvb-t tuneres tévém van, és most hülyét kérdezek: Ha kifizettem egy évet, akkor a megvásárolt kártya rendelkezik azokkal az infókkal, ami a vételhez szükséges, nem? Máskülönben nem tudnám fogni egy hétig a fizetős tartalmat. Minek ezt megerősíteni? Kizárólag a technikai része érdekel.

(#9050) #93794560 válasza _BM_ (#9049) üzenetére


#93794560
törölt tag

A kártya csak annyi információt tárol, hogy volt-e valaha használva. Ha nem, akkor 1 hétig teljes elérést biztosit aktiválás nélkül. Ha ez lejár, onnantól kezdve csak akkor működik, ha a központi adatbázisból igazolást kap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.