Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) FRENK1988 válasza club1 (#2000) üzenetére


FRENK1988
veterán

az erősebb antennára tudsz vmit ajánlani?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2002) club1 válasza FRENK1988 (#2001) üzenetére


club1
veterán

Pl. Synaps AHD 343 vagy attól jobb (Televes Dat HD).

[ Szerkesztve ]

(#2003) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Kíváncsiságból kipróbáltam elérhető-e nálunk a mindigtv (Szekszárd, panel lakás, 2. emelet). Egyelőre egy lecsupaszított végű koax kábellel próbálkozom. A TV mellett nem, de az erkélyre (koax ablakkábellel) kivezetve nagyon szépen bejön az adás. muxA, muxC is, sikerült beállítani úgy, hogy a jelminőség 80-100% között, a jelerősség 40-45% között van. Az adás szép (főleg a HD-s adások), ritkán előfordul kisebb kockásodás, de amúgy semmi gond. Ebből adódik a kérdésem is. Milyen antennát javasolnátok a még jobb vételre? Szabad rálátás nincs egyik toronyra sem, mert minden irányból másik panel árnyékol. Gondolom valami visszaverődés lehet amit fogok, vagy nem tudom. Ahhoz képest elég jól jön. Valószínűleg a Csávolyi tornyot fogom, muxA 666MHz-en, muxC 850MHz-en jön.

(#2004) darvinya válasza Fernet (#2003) üzenetére


darvinya
titán

Én inkább egy egyszerű lepke anternát javasolnék.
Mert általad leírtakban a visszaverődés jőnn szóba.
Ez az anterna több irányból veszi a jelet, így összegyüjtheti ami vissza verődik és talán az időjárásra nem annyira érzékeny.
Erősítést nem javasolok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2005) Fernet válasza darvinya (#2004) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszönöm a választ.

Ilyesmire gondolsz mint pl. ez? [ASP-4A]

(#2006) darvinya válasza Fernet (#2005) üzenetére


darvinya
titán

Nekem ez szinpatikusabb, de jó amit néztél.
TV-345F HV Antenna INGLAR

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2007) ΞΔGLΞ válasza club1 (#2002) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A Synaps AHD 343, ez annyira jó antenna? Mert elég sokszor ajánljátok, talán inkább akkor ezt veszek majd, ha Bólyba költözöm. Az a toronytól kb 35-40 km. Jó időben még látni is lehet.

(#2008) club1 válasza ΞΔGLΞ (#2007) üzenetére


club1
veterán

Ár/teljesítményben az általam ismertek közül a legjobb. Bólyott sajnos nincs b mux, a másik kettő muxhoz tökéletes választás.

(#2009) ΞΔGLΞ válasza club1 (#2008) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi az infót, tényleg jó antenna lehet. Remélem azért még ebben az évben elindítják a mux b-t, igazából nekem egy csatorna nagyon hiányzik, az pedig a Discovery, nagyon sok kedvenc műsorom van azon az adón. A legtöbbet arra van kapcsolva a tv, egyelőre a mindig tv mellett a UPC analógon. Szóval nem egy leányálom a képminőség.

(#2010) Kernel válasza darvinya (#2006) üzenetére


Kernel
nagyúr

De minek az a VHF-dipol? Esztétikailag csak rondít rajta, amúgy meg nincs rá szükség. Hacsak nem akar valaki analóg adókat is nézni. Lehet, valamikor a jövőben lesz még VHF-multiplex is (csak győzzük kivárni), de azon a sávon eleve jobb a terjedés is, sima lepkével is bejöhet.

Mellesleg a lepkeantennák levehető tartozéka szokott lenni a képen látható 3 db direktor, azt sem fontos felrakni, mert elvileg csak a VHF-vétel javításában játszik némi elhanyagolható szerepet:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2011) András555


András555
csendes tag

Sziasztok!

Ez az antenna

http://www.ostelsat.hu/dvb-t_antenna_erositovel_signal_hda-5000_kulteri_A6040.htm

Szentendrén a Rozsakert-be a 2. emelten az erkélyen jól működne nekem?
Vagy jobb kéne?
Előre is Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2012) darvinya válasza Kernel (#2010) üzenetére


darvinya
titán

Nagyobb lepkéje és olcsobb.
Bocs a tudatlanságért.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2013) Kernel válasza darvinya (#2012) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nincs miért elnézést kérni, semmi gond... maga a lepke (V-sugárzó) amúgy a hullámhosszra van méretezve, méghozzá sávközépre, ezért szoktak alkalmazni olyan trükköt is, hogy ha az UHF-sáv tetejét akarjuk fogni, akkor a V-szárak hosszából levágnak egy kicsit, ezáltal rövidebb hullámhosszra hangolva az antennát.

Úgyhogy a méret adott, a nyereség duplázással növelhető. Antennás körökben ezt úgy nevezik, hogy van kislepke és nagylepke:

Szerk: a képek mérete ne tévesszen meg, ilyet találtam most neten, de a tényleges fizikai méret (szélesség) azonos.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2014) Zol01


Zol01
tag

Hello!

Érdeklődnék hogy mennyit kellene fizetnem mondjuk egy családi csomagért úgy hogy van Conay kártyát befogadó készülékem!Esetleg HD csatornák elérhetőek e!Nem is a havidíj érdekelne hanem a bekötési vagy egyszeri díj!

Előre is köszönöm!

(#2015) regvoltrossz válasza Zol01 (#2014) üzenetére


regvoltrossz
tag

Egyelőre az M1,M2, Duna World adása HD, amik ingyenesen foghatók. Ezen kívül a Duna, TV2,RTL Klub, Euronews és egy infocsatorna, valamint 4 rádiócsatorna fogható teljesen ingyenesen, csak egy arra alkalmas tévé, set top box, vagy számítógép kell hozzá.
A fizetős csomagokban lévő csatornák mind sd felbontásúak, de nem olyan rossz minőségűek azért. Az árakról itt tájékozódhatsz: [link]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#2016) ΞΔGLΞ válasza club1 (#2008) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igazad(tok) volt. Vettem ma ilyen Synaps antennát, levittem Bólyba. Egyelőre nem az épülő házamnál, hanem 150 méterrel arrébb az öcsémnél próbáltam ki. Felvittük a padlásra és egy asztal közepére "dobtuk", ahogy sikerült. Laptop bekacsol és az összes adó mellett a horvát (8 db) is maximum jellel jött. Hoppá, erre nem számítottam, aztán levittük egy szinttel lejjebb és a tv elé fektettük, még úgy is befogta az adókat, bár már volt kockásodás néha, de a magyarok simán jöttek.

Hozzáteszem, hogy egy eszkábált koaxon történt a "teszt", szóval az öcsém kifizette és még a szomszéd is adott pénzt, hogy vegyek neki egyet.

Szóval synaps adh 343

(#2017) RBJ


RBJ
addikt

Nekem simma lepke antennán jön minden 88% jelerőséggel Tokaj majd 30 km re van.
Olyan lepke amin nincsenek ezek a vizszintes kiállások.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#2018) vtechun


vtechun
veterán

nektek most, az rtl-en a dr. csontban megvan a 2 hangsáv? mert elvileg meg kellene, hogy legyen. be is mondták előtte. de nálam nem jelentkezik.

(#2019) Watt25 válasza vtechun (#2018) üzenetére


Watt25
veterán

Az egy dolog, hogy a csatornánál van 2. hangsáv, azt azonban továbbítani is kellene. Mivel valószínűleg a MindigTV esetén az RTL-nek ezért nagyobb sávszélességet kellene bérelnie az AH-tól, és nem érzik a MindigTV célközönségét fogékonynak az eredeti hangsávra, ezért tojnak fizetni plusz hangsávért.
Szerintem...

Szerk.: Láttam, máshol kaptál választ és én is most olvasom:
[link]

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2020) vtechun válasza Watt25 (#2019) üzenetére


vtechun
veterán

Hat a linkben nincs szo ilyesmirol, es elvileg valamilyen torvenyi kotelezettsegrol is szo van..

(#2021) Watt25 válasza vtechun (#2020) üzenetére


Watt25
veterán

28876. hozzászólást olvasd.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2022) CsabMaster válasza Armagedown (#1966) üzenetére


CsabMaster
csendes tag

Hali Armagedown!

Nekem nincs benne PVR funkció, csak a 280-asban van. Nekem nincs mit titkosítania, mert nem is tud mit. :D

(#2023) Redchucky


Redchucky
aktív tag

Üdv Urak.
Sopronban szeretnék mindig tv-t használni. Közvetlen rálátásom nincs a toronyra, de légvonalban cirka 3-4 kilométerre vagyok tőle. Forgalmazó szerint szobaantenna is elég kell hogy legyen, egy Thomsont ajánlott. Vélemény vagy tapasztalat valakinek?
Köszi.
Hja és első emelet panel, de nem sűrűn beépítve.

[ Szerkesztve ]

(#2024) club1 válasza Redchucky (#2023) üzenetére


club1
veterán

A Dalos-hegyen lévő adó eléggé nyomja, de a Jereván ltp (ha ott laksz) vonat felőli része árnyékban van. A soproni városi adó meg gyengusz. A Thomson szobaantennák nekem nem jöttek be, egy 5 éves tányéros Hama kb. 2x annyi nyereséget tud. Alapból én szobaantennát senkinek nem javasolok, hiszen szobán belül rengeteg elektromos ricsaj (mobiltelefon, wlan, mikrosütő, stb...) van, amit az jó eséllyel összeszed, azt meg a digitális tv nem igazán szereti...

(#2025) Redchucky válasza club1 (#2024) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Kazinczy-téren lakom. A szobaantenna csak próba lenne, elvileg visszavihetem és beszámolják egy kültéri árába. Nincs erkélyem úgyhogy macerás lenne a külső antenna de megoldható.

(#2026) András555


András555
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről az antennáról?

[Signal HDA-5000]

Köszi előre is a válaszokat!

(#2027) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Sziasztok, létezik olyan stb amelyik rendelkezik d-sub (+külön rca-n audio) kimenettel ?
Feleslegessé vált egy Acer 195D monitor ily módon gondoltam hasznossá tenni nyaralóba

Ne dudálj, küzdj !

(#2028) azbest válasza vviktor1 (#2027) üzenetére


azbest
félisten

Nem sok esélyt látok erre, vagy ha mégis létezne ilyen, akkor valsz sokkal drágábban. A kerülő megoldások (külső tv tuner boxszal rákötni vagy aktív átalakítót venni) is annyi többletköltség, hogy nem érdemes szerintem. Lehet jobban járnál, ha eladnád a d-subosat és valamilyen hdmi-set vagy dvi-set* vennél helyette, vagy ha még box sincs akkor egy dvb-t vevős olcsóbb tévét.

*(hdmi vagy dvi bemenetes monitorra ráköthető a hdmi kimenetes box)

[ Szerkesztve ]

(#2029) darvinya válasza vviktor1 (#2027) üzenetére


darvinya
titán

Szia ez régi VGA monitor nem túl nyerő.
Vagy a scrat-ról veszed le a jelet de az nagyon kicsi felbontás lesz.
Vagy egy átalakító ami nem olcsó -link-.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2030) Armagedown válasza András555 (#2026) üzenetére


Armagedown
őstag

Ránézésre azt mondom hogy drága és sz@r :) Egy lepkével jobban járnál és olcsóbb is volna

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2031) regvoltrossz válasza András555 (#2026) üzenetére


regvoltrossz
tag

A kategóriájában nem éppen rossz ez a fajta, azon kevesek közé tartozik, amelyről nem rosszak a vélemények, de csak a saját sategóriáján belül!
Itt van egy egész korrekt kis antenna teszt a leggyakrabban megvásárolható antennákról:
[link]

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#2032) exor


exor
tag

Üdv!
Lenne 1-2 kérdésem(lehet, kicsit hosszú lesz, remélem nem kérdezek nagy hülyeséget, de nem igazán értek hozzá)
1. Van egy LG 32LF2510 LCD tv-nk, (DVB-T,DVB-C is van benne meg PCMCIA card slot vagy mi az.. szal ez a része ok). Viszont nincs semmilyen antennánk, na most én bedugtam egy kb. 3 méteres koax kábelt aminek a végét lecsupaszítottam kb.: 9-10cm részt, és ezt ha az ablakba, vagy akár a szoba közepére állítom, vagy az asztalra teszem is, tökéletesen bejön az összes ingyenes csatorna. Azt tudni kell, hogy a kab-hegyi adótorony kb. : 20km-re van és egy emeletes házban lakunk ahonnan az ablakból jó időben szabad szemmel is simán látható a torony. A tv a többi csatornát is megtalálta de ott azt írja, nincs CI modul.
Jól gondolom, hogy ha az összes ingyenes csatorna bejön, akkor a fizetős is menne így?
(és ez lehet hülye kérdés de..) Mi értelme jelen esetben nekem bármilyen antennát is vennem, ha így is simán jön mindegyik csatorna? (kép is éles, hang is van) vagy van olyan eshetőség amikor valami bezavarhat, és ez a kábel már nem elég, antenna kell?
2. A másik, hogy van a tv menüjében egy olyan, hogy "Antenna erősítő" és ezt ki/be lehet kapcsolni, ez ugyanazt tudja, mint amiket antennához lehet kapni erősítő? s ennek netalán köze van ahhoz, hogy nekem rendes antenna nélkül, egy kábel végződéssel is bejött az összes ingyenes csatorna?
Azt hiszem, valahol meg lehetett nézni a jel erősséget, is már ha az az, volt egy csík, fölötte, hogy rossz, közepes, jó. Ez az összes csatornánál a közepes és a jó között volt, ha ez számít.
Kicsit hosszú lett, bocs ha hülyeséget kérdeztem, és előre is köszönöm a segítséget!

(#2033) regvoltrossz válasza exor (#2032) üzenetére


regvoltrossz
tag

1. Ha nálad lecsupaszított koaxvéggel is bejön minden szépen akkor nem feltétlenül fontos az antenna. Nálam is így van: [link] Viszont mivel beltérben van, az könnyen lehet, hogy összeszedi az elektromos zavarokat is, (mobiltelefon, és társai) mint ahogy épp az elmult napokban már sokan írták itt. Egy egyszerű kis külső antennával stabilabb vételt lehet elérni, ezért is szokták azt javasolni.
2. Az olyan antennáknál, mint például a pár hozzászólással előbb linkelt Signal hda5000, amelyekbe 5v-os távtáplált erősítő van beépítve, nem kell külső áramforrás, hanem ezt a menűpontot bekapcsolva áramot ad az erősítőjének. Ha nincs antennaerősítő a rendszerben akkor semmi különöset nem csinál.
A jelerőssség és a jelminőség közül az utóbbi a fontosabb. Természetesen kell azért egy stabil jelerősség, hogy legyen jelminőség, de szerintem nálad ez megvan rendesen.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#2034) Swollen


Swollen
csendes tag

Sziasztok. Szlovákiából, Komárno-ból, panellakásból szeretnénk elérni a magyar csatornákat. Milyen antennát tudtok ajánlani amivel biztosan jó a vétel? A nem HD csatornákat most erősítős szobaantennával nagyon rossz minőségben fogjuk (szellemképes, zavaros, néha elmegy a hang). Sajnos "nagy" antennát mint televes dat-hd nem szerelhetünk fel (nem engedélyezik), valami kompakt megoldás kéne. Köszi

(#2035) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

A Synaps AHD 343 és a 353 között, mi a különbség? :F

(#2036) Watt25 válasza Swollen (#2034) üzenetére


Watt25
veterán

Részletkérdés, de csak hogy tisztázzam a dolgokat. Az általad említett csatornák (amik szellemképesen jönnek) nem "nem HD csatornák", hanem analóg csatornák. (Nem minden digitális HD, de minden HD digitális. :) )

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2037) exor válasza regvoltrossz (#2033) üzenetére


exor
tag

Köszi a segítséget, egyelőre megpróbálom majd így a fizetős csatornákat is, (lehetőleg minél olcsóbban akarok kijönni), aztán ha később kiderül, hogy valami mégsem egészen jó akkor veszek antennát. Sokat segítettél!

(#2038) Kernel válasza ΞΔGLΞ (#2035) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezeket a képeket találtam róla, ráírtam a különbséget:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2039) vviktor1 válasza darvinya (#2029) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek, akkor ez így felejtős, jó lesz a laptophoz (esetleg ahhoz veszek usb-s tunert, talán ez a legolcsóbb megoldás), vagy megy a piacra, az árából csak kapok egy scartos crt tv-t. (oda bőven elég) :)

Ne dudálj, küzdj !

(#2040) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ma vettem egy Jet Turbo 50/90-es erősítős lepke antennát. A kérdésem az, hogy mi a véleményetek róla (Gyál határában venné a MindigTV jelét).

Szimmetrizálós változat (50)
Vételi csatornák: UHF 21-62
Nyereség: 11,5-13dB
Vízszintes nyílásszög: 46°
Függőleges nyílásszög: 32°
Kimeneti impedencia: 75 Ohm

Erősítős változat (90)(ami jelenleg van)
Vételi csatornák: UHF 21-62
Nyereség: UHF 28-32dB
Vízszintes nyílásszög: 46°
Függőleges nyílásszög: 32°
Kimeneti impedencia: 75 Ohm
Tápegység stabilizált: AC 230V/DC 12V 100mA
Erősítő: UHF 21-62
Erősítés: 28-32dB
Impedencia: 300/75 Ohm
Zaj: 1,8dB

(#2041) Kernel válasza Tamás88 (#2040) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, milyen ott a vétel, távolság, rálátás, de most már úgyis ki kell próbálni, ha megvan.

Érdemes kipróbálni 5 V-ról is, ha kiadja a box. Egyrészt elegánsabb megoldás, mint a 12 V-os adapterrel görcsölni, másrészt túlvezérlődés esetén még jobb is 5 V-ról járatni, mert úgy kevesebbet fog erősíteni. Ilyenkor a mellékelt tápfeladó dugót természetesen ki kell hagyni, csak egy normál koax. dugó kell helyette.

Ha még így is túlvezérlődne, 200-300 Ft egy szimmetrizáló trafó, amit az erősítő helyére könnyen be lehet rakni. (Egyébként az erősítőpanelon is van szimmetrizáló, de az erősítő kiiktatásával nem érdemes barkácsolni, egyszerűbb berakni egy másik panelt.)

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2042) Tamás88 válasza Kernel (#2041) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ez közvetlenül a TV-re menne, így csak 12V-ról üzemeltethető, de ha nem kell erősítő, akkor csak kihúzom, a 230-ból és már nem működik az erősítő.

(#2043) regvoltrossz válasza Tamás88 (#2042) üzenetére


regvoltrossz
tag

"akkor csak kihúzom, a 230-ból és már nem működik az erősítő"

És az antenna sem. Illetve az még működik, de mivel az erősítőt kikapcsolod, jelet továbbítani már nem fog.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#2044) Kernel válasza Tamás88 (#2042) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez nem egészen így működik. Az igaz, hogy tápfeszültség nélkül, a szórt kapacitásokon és egyéb alkatrészeken átszivároghat valamennyi jel, de az nem egyenértékű az erősítő kiiktatásával.

Gondoljunk bele, van egy hangerősítő, ha lekapcsolod róla a tápot, halkabban fog szólni? Sehogy nem fog szólni.

Vannak ugyan felsőbb kategóriás antennaerősítők, ami direkt úgy van tervezve, hogy táp nélkül átenged, de azok drágábbak is. A lepkeantenna adapterét, ha kihúzom, legtöbb esetben teljesen elmegy az adás, ezt én TV-szerelés közben szoktam is tapasztalni, már ahol ilyen van.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2045) Tamás88 válasza Kernel (#2044) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm a felvilágosítást, ezt még nem tudtam. De szerintem így sem lessz semmi probléma, csak legyen sok időm, és egy koax kábel.

(#2046) ΞΔGLΞ válasza Kernel (#2038) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

:R

(#2047) ludla válasza Kernel (#2044) üzenetére


ludla
őstag

Nem kell felsőbb kategóriás erősítő csak egy ilyenre Antennaerősítő LNA-101 15dB árnyékolt 5V/12V cserélni, én is ezt cseréltem annó a lepke antennába és a box is tudta így adni a feszültséget, de áram nélkül is ezzel az egységgel 50-60% volt a jelerősségem.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2048) Kernel válasza ludla (#2047) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én sem állítottam, hogy kellene, de vannak márkásabb erősítők, aminél ez egy tervezett funkció, míg az egyszerűbb és olcsó konstrukcióknál csak esetleges, és jelszint függvénye. Továbbá a digitális vétel sajátosságai is megtéveszthetik a laikust.

Ezt lehet tovább fokozni, amikor az erősítő tápját megszüntetve még javul is a jelminőség, stabilabb lesz a vétel. Ez olyan helyeken fordul elő, ahol közel van az adó, és ha levágom a kábel végéről az antennát, még akkor is működik a vevő. Épp ezt tapasztaltam, amikor beindult nálunk a helyi adó.

Analóg adásra hangolva jobban megfigyelhető, hogy tápfesz. nélkül vagy elmegy a kép, vagy csak erősen zajos kép marad vissza. De az a "vicc", hogy digitális vevő még ilyen zajos jelből is képes vételt varázsolni, ami persze tűéles lesz.

Ehhez képest analóg adáson meg lehet figyelni, hogy ha nem a tápfeszt kapcsolom le, hanem szakszerűen kiiktatom az erősítőt, tisztább képet fogok látni.De mint említettem, ez a helyi vételi sajátosságok függvénye is.

Lehetőleg mindig arra kell törekedni, hogy antennaerősítő ne legyen beiktatva, csak akkor, amikor valóban szükség van rá. Mert egyébként egy erősítő zajt is visz be, zavarokat is erősít stb., több problémát okoz, mint hasznot.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2049) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Pécsett vagyok, egy szoba antennával tökéletes a Mux A, de a C meg sehol!
(usb stick+tesco passzív szoba antenna)

Ez mitől van? Erősebb antenna kellene?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#2050) ΞΔGLΞ válasza sittes79 (#2049) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kevés lesz egy tescos passzív antenna, ha nem a tv torony mellett vagy. (szerintem)
Én a torony alatt lakom (légvonalban talán 1.5 km), takarás nincs. Egy, ugyan erősítős antennát használok, de minden MAX 100 jelerősség és 0 bithiba aránnyal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.