Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) #93794560 válasza domager2 (#4700) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nézd meg, hogy milyen minőségben jön vele az adás! Ha jól, akkor mindegy, hogy kileng, vagy nem.

(#4702) domager2 válasza #93794560 (#4701) üzenetére


domager2
tag

Köszi!
Ehhez az antennához kb. hány méter koax kábelig nem kell erősítő?
Az antenna a tetőgerinc felé éppen kiér, villámvédelmet nem tettem bele, igaz azt majd jövő nyárra tervezem. Ti milyet használtok? http://www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=1651#up egy ilyen megteszi? Vagy túlspilázom ezt a témát?

(#4703) #93794560 válasza domager2 (#4702) üzenetére


#93794560
törölt tag

Úgy tudom, hogy nem az számít elsődlegesen, hogy milyen hosszú az antennakábel, hanem az, hogy hányfelé van elágaztatva.

(#4704) ludla válasza #93794560 (#4703) üzenetére


ludla
őstag

Azt ugye tudod ha a villám közvetlen csap be az antennába akkor nincs semmi ami megvédje a készüléket :N a legjobb védekezés ha kihúzod az antennát a készülékből :K

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#4705) #93794560 válasza ludla (#4704) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ezt miért nekem mondod?

(#4706) Kernel válasza domager2 (#4702) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem azon múlik az erősítő igénye (persze, esik a jelszint a kábel hosszától és minőségétől függően is), hanem a végponton dől el a dolog, hogy elég annyi, vagy nem elég. Hiszen nem mindegy például a helyi térerő sem.

Egészen addig nem szabad erősítőt használni, amíg nincs rá szükség, ugyanis a feleslegesen alkalmazott erősítő túlvezérlődhet és túlvezérelheti a vevőt is, torzulhat a jel, tehát ilyenkor többet árt, mint használ.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4707) bb.bocs válasza hati (#4694) üzenetére


bb.bocs
őstag

én dokuadókat várnék. kell a fenének a szenny 2 meg a spuer szenny... lelőhetnék már az analóg adásokat. sokan átállnának másra...nem sok értelme van már a mai világban. max hogy kb 500ft ért nézheted.
remélem jövöre beindul és lesz normális full hd adás is meg bővül is... és rban max 500-1000ft al lesz több :) díjaznám.
hát 2014 hol van még... nah mind1... kemény 4 adót hanézek.
spektrum natgeo history meg comedy ( de már a comedy is unalmas ismétlésekkel teli) meg a dokuadók is lassan... marad a jó öreg internet meg a full hd filmek videók stb.. csak hát akkor minek a tv adás...

[ Szerkesztve ]

(#4708) Dave79 válasza bb.bocs (#4707) üzenetére


Dave79
tag

Én egy viasat6 még elfogadnék meg spektrumhome-t, de alapvetően lehetne még pár értelmes adó... natgeohoz hasonlókra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#4709) bb.bocs válasza Dave79 (#4708) üzenetére


bb.bocs
őstag

én is én is... csak a dokukat bedobnák én boldog lennék...

(#4710) Dave79 válasza bb.bocs (#4709) üzenetére


Dave79
tag

Azért nem mindegy mennyiért... :D

(#4711) bb.bocs válasza Dave79 (#4710) üzenetére


bb.bocs
őstag

hát igen. csinálhatnának kiegészitő packokat 500ft ért. mit tudom én dokuadó pack. beraknak még 5-6 ot ( csak más szolgáltatók elég furcsán állítják össze) és a családihoz+ba belehetne rendelni.
nattgeo wild,discovery,nature,animal planet,trallallallala, és lehetöleg full hdban :D
szép álom

(#4712) ludla válasza domager2 (#4702) üzenetére


ludla
őstag

Azt ugye tudod ha a villám közvetlen csap be az antennába akkor nincs semmi ami megvédje a készüléket a legjobb védekezés ha kihúzod az antennát a készülékből :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#4713) ludla válasza #93794560 (#4705) üzenetére


ludla
őstag

Bocsi nem neked szántam :DDD

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#4714) #93794560 válasza ludla (#4713) üzenetére


#93794560
törölt tag

OK.

(#4715) Lompos48 válasza #93794560 (#4703) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mindkettő számít. Minden kábel tulajdonságai között szerepel a csillapítás frekvencia és hossz függvényében. Azzal feltétlenül számolni kell. Az elosztás pedig természetesen el- és leosztja a jelet. Ebbwn az esetben az elosztó az, ami a csökkenés mértékét meghatározza.

(#4716) #93794560 válasza Lompos48 (#4715) üzenetére


#93794560
törölt tag

Mondjuk én ilyen szinten sohasem voltam ennyire tisztában ezzel amit leírtál, azt viszont észrevettem, hogy az alacsonyabb frekvencián érkező adás kevésbé érzékeny a zavaró tényezőkre. Talán azért, mert nagyobb a hullámhossza. Bár ha nem így van, javíts ki.

Régen, a szoci időkben talán lehet, hogy ezért volt elég egy madzag is a jó vételhez, mert az alsó VHF-I sávban adtak.

[ Szerkesztve ]

(#4717) darvinya válasza #93794560 (#4716) üzenetére


darvinya
titán

Azért ennyire nem egyszerű.

Avval, hogy növekszik a hullámhossz abba tartható adat csökken.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4718) Lompos48 válasza #93794560 (#4716) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A csillapítás tényleg jóval kisebb alacsony frekvenciákon. Ezért ajánlott mindig az UHF sávban a jó minőségű kábel.
A VHF sáv 12 csatornája 48-213MHz között volt, és kezdetben eleve az alsókat használták.

@darvinya Az analóg adások idején a kiosztott sávszélesség képnek és hangnak bőségesen megfelelt/elégséges volt az akkor érvényben levő standardok szerint.

[ Szerkesztve ]

(#4719) #93794560 válasza darvinya (#4717) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez nyilvánvaló. Arra viszont kíváncsi lennék, hogy melyik az a frekvenciasáv vagy frekvencia, amelyikben a digitális adások még megfelelő minőségben továbbíthatók.

(#4720) Tamás88 válasza #93794560 (#4719) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Vannak olyan országok, ahol VHF-ben sugároznak digitális jelet, tudomásom szerint az Osztrákok is.

(#4721) #93794560 válasza Tamás88 (#4720) üzenetére


#93794560
törölt tag

Lehet, hogy a VHF sávban kevesebb adó fér be egy frekvenciára.

(#4722) Tamás88 válasza Lompos48 (#4718) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Most is sugároznak, csak ahhoz igen jó antennát kell venni, és akkor lehet fogni az orosz és a JTV-t (Jordán csatorna) Igaz analóg csatornák.

Egyébiránt találtam egy antennát, mi a véleményetek róla?

(#4723) darvinya válasza Tamás88 (#4722) üzenetére


darvinya
titán

Te evvel még Kamcsatka adótornyot is befogod. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4724) Kernel válasza #93794560 (#4721) üzenetére


Kernel
nagyúr

A VHF-sávban kevesebb csatorna fér el, mert frekvenciában eleve kisebb számokról beszélünk. A következő linken az analóg adás szerinti kiosztás látható, ahol egy csatorna legalább 6,5 + 0,75 MHz sávszélességet igényel, vagyis a kép (AM) és hang (FM) egymás mellett, két önálló frekvencián továbbítódik:

http://www.frekvencia.hu/vhf-uhf.htm

Egy DVB-T MUX sávszél-igényét nem tudom, mennyire jön ki, illetve mennyiben függ a belepréselt adók számától is, pontosabban azok össz-sávszélességétől, de azt tudjuk, hogy az analóg adás elég pazarló volt ilyen szempontból. Igaz, cserébe elég élethű képeket is át tudott vinni (vagyis valójában sok információt), az alacsony felbontás dacára, egy jobbfajta TV-vel, jó képcsővel.

Analóg (PAL) adásnál hiába van ugyanis a látható sorok száma 576-ban meghatározva, de vízszintes irányban itt nem képpontokról, hanem egy folyamatos vonalról beszélünk, ami analóg módon igen sok információt hordozhat. Bár sajnos az In-Line képcső résmaszkja ezeket a sorokat megszaggatja, vagyis némileg ront a felbontáson, tehát ezért sem volt mindegy a képcső minősége, méretei.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4725) #93794560 válasza Kernel (#4724) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez link azért is jó, mert azokon a frekvenciákon kívül, amit a tévézésből ismerünk, megtudhatjuk, hogy miért vannak az egyes VHF és UHF frekvenciatartományok között akkora lyukak. Gondolok itt a T-DAB és a rádiónavigáció frekvenciáira.

(#4726) Kernel válasza #93794560 (#4725) üzenetére


Kernel
nagyúr

Végeredményben, tegnap este már nem vettem észre, de ha tovább görgettem volna ide:

http://www.frekvencia.hu/dvb-t.htm

Akkor kiderül az is, hogy 7 és 8 MHz sávszélességű csatornák vannak.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4727) Lompos48 válasza Kernel (#4726) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Így igaz. Valamikor az átkos múltban, amikor keletre-nyugatra tagolódott a világ, még a frekvenciakiosztás is betartotta ezt a tagolódást. Kelet az OIRT, nyugat pedig a CCIR normák szerint TVzett. Ezek sévszélessége 8 és 7 MHz volt, technikai ok pedig a hangvivő a spektrumban, ami 6.5 és 5.5MHz volt. Ezért nem lehetett keleten egyszerre képet és hangot fogni egy nyugatról behozott készüléken, amíg át nem hangolták. :) Időben errébb aztán megjelentek a többnormás TVk.

[ Szerkesztve ]

(#4728) bb.bocs válasza Lompos48 (#4727) üzenetére


bb.bocs
őstag

hogy ti mennyi mindent tudtok. ez tök érdekes dolog :) tiszta töri :)

(#4729) #93794560 válasza Lompos48 (#4727) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez a 6.5 ill. 5.5 frekvenciakülönbség arra is jó volt a hatalomnak, hogy a szovjet tévéken ne lehessen hallani a nyugati adások hangját, arról nem is beszélve, hogy a keleti, SECAM rendszerű tévéken a nyugati PAL rendszerű adásoknak még színe sem volt. Fekete-fehér némafilm.

(#4730) Kernel válasza #93794560 (#4729) üzenetére


Kernel
nagyúr

Jó volt az nekem is, mert a rádió, TV, videók áthangolása elég jól fizetett. Később hoztak a műhelyembe nyugati PAL TV-ket is, építettem bele SECAM-transzkódert, az sem volt egy olcsó mulatság. De akkor még megérte, az ügyfélnek is, meg nekem is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4731) Peetry


Peetry
senior tag

üdv!

Próbáltam utánaolvasni, mennyire lehetséges mindigTV-t befogni szobaantennával, de sajnos nem sok infót találtam. Mindenhol azt írják, hogy az adó közelében jó esély lehet rá, de mit jelent az hogy közelében?
BP 9. ker ferenc körút, a lakás a körútra néz, 2. emelet. Körbe ugye minden épület magas, és takar. száva utcai adótorony 4,5 km, széchenyi hegyi torony 6,8km, de direkt rálátás egyikre sincs a környező épületek miatt. Baránőmnél lakunk, úgyhogy nekem tetőantenna kizárva. Szerintetek van rá esély szobaantennával? vagy esetleg lakik valaki itt a környéken akinek működik/nem működik?

köszi

(#4732) bb.bocs válasza Peetry (#4731) üzenetére


bb.bocs
őstag

én az 5 kerület bazilikánál szintén jó sok házzal stb... erősített 30 33db s asszem. dvbt és sima antenna kombival elég jól tudom fogni az adást. most már nem is akad be kockásodik, csak nagyritkán. 5000ért vettem asszem a saturnban... deee pontos cím alapján megtudod nézni a mindigtv oldalán a lefedettséget. nálam közepes. a nálad jó teljes akkor szobaantenna is elég. de nekem még itt is elég, pedig itt a vétel nem az igazi. igaz eleinte voltak hibák, beakad a kép,kockásodik,felhős esös idö esetén méginkább... de most ezeknincsenek. szóval nézz utána gondold át .

(#4733) Tamás88 válasza #93794560 (#4729) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Így van, a komcsik nem szerették, ha nyugati műsorokat hallgatunk. Erre a legjobb példa az Európa rádió, amit direkt úgy hangolták a készülékeket, hogy azt még véletlenül se lehessen fogni. Bár volt, aki áthangolta és élvezte műsort, csak akkor volt cinkes, ha egy szovjet katona, vagy rendőr is meghallotta.

A tv-re visszatérve az analóg rtl-nél poénból beállítottam a secam-ot, és eléggé fehér lett minden.
A másik érdekesség, hogy Secam, és "L" hangrendszerre beállítva, a VHF-nél a tv talált néhány helyet (67.55 mhz és 91.65 mhz között), ahol érzékelt valamit, de csak színes hangyaháború volt, és másfajta sistergés.

(#4734) Lompos48 válasza Tamás88 (#4733) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Erre a legjobb példa az Európa rádió, amit direkt úgy hangolták a készülékeket,

Itt pár hibát követsz el, ne haragudj, hogy korrigálom: :R

Az a rádió a Szabad Európa Rádió volt. A mai napig létezik, csak már nem ad minden olyan nyelven, mint akkor.

Egy rádiót nagyon nehéz úgy hangolni, hogy a 16, 19, 25, 31, 41 és 49m-es hullámhosszon (ezek voltak az amerikai szenátus által finanszírozott frekvenciák) szűrjön. Ehhez 6 külön nagyon szelektív szűrőt kellene beleszerelni a készülékbe. Ilyenek nem voltak az akkor forgalmazott rádiókban. Ellenben léteztek Európa-szerte nagy teljesítményeken sugárzó zavaró adók. Azokat hangolták a SzER adófrekvenciáira.

(#4735) darvinya válasza Lompos48 (#4734) üzenetére


darvinya
titán

És VAS Megyében még ott áll egy.
Szép kantonai zöld és szép barna rozsda eszi a szekrényét.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4736) Tamás88 válasza Lompos48 (#4734) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Mind1, legalább 1 rádióra gondoltunk.

És akkor hogyan is tudták fogni a rádiót? Mert ez érdekelne.

(#4737) Lompos48 válasza Tamás88 (#4736) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valamelyik frekvencián csak sikerült, ugyanakkor talán volt egy olyan, hogy nemzetközi törvények tiltották a zavarást, ezért mellé (de nagyon közel) zavartak. Volt olyan, hogy egyáltalán nem lehetett egyiket se fogni. Általában a minőségi rádiókkal inkább sikerült Voltak szelektívebb meg 2 középfrekvenciás fokozatot használó drága készülékek is.

[ Szerkesztve ]

(#4738) Tamás88 válasza Lompos48 (#4737) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

No így már világos! És mit tudsz mondani a színes hangyaháborúra? Ott tényleg van adás, vagy csak úgy van?

(#4739) Lompos48 válasza Tamás88 (#4738) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Pontosat semmit. Harmonikusok, egyéb jelek keveredésének eredménye, ami valahová a sáv közelében helyezkedik el a spektrumban. Ha egyetlen adás jele lenne, akkor finomhangolással meg kellene tudni "értelmesre" fogni, mert a mai TVk már tudnak minden normát (PAL, SECAM, NTSC)

(#4740) Kernel válasza Tamás88 (#4733) üzenetére


Kernel
nagyúr

SECAM L-ről annyit kell tudni, hogy arra soha ne akard beállítani, mert a franciák használják ezt a rendszert, ahol az L-betű nem csak a 6,5 MHz intercarrier hangvivőtávolságra utal, hanem a videojel pozitív szinkronimpulzusokat hordoz, vagyis nálunk így még a sorok, illetve kép sem tud összeállni.

Nálunk a jobban elterjedt rendszer van használatban, ahol a videojelben a video pozitív amplitúdóval, a szinkronjel pedig negatív csúcsokkal van jelen. Ez tulajdonképpen szimpatikusabbnak is tűnik, így kevésbé zavarják egymást, egyszerűbb lehet vevőoldalon leválasztani is:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4741) darvinya


darvinya
titán

Aki szeretne mokolni a box-án annak érdemes a digiportal.hu-ra felnézni, mert most nyilt egy új topik ahol egy két finomságokról esik szó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4742) domager2


domager2
tag

Köszönöm a tippeket, lecseréltem tehát a szobaantennát egy AHD 343-as antennára. :R
A szobaantennás vételt írt a mindigtv oldala nekünk (BP-től délre kb. 20 km-re), jó is volt, de a számítógép bekapcsolása, a telefon, a mikró stb bezavart...viharban meg csak az a MUX jött be, amint az M1 van... kíváncsi vagyok, hogy tetőantennával milyen lesz ez (vagyis rossz időben milyen lesz a vétel).
Belőttem a Széchenyi hegyet, jelerősségre 98-100 %-ot ír, bithibaarány nincs. Hátradőlhetek?

(#4743) Esa_ válasza Peetry (#4731) üzenetére


Esa_
csendes tag

hi!
én az irinyi j utcából próbálom (petőfi híd budai oldal) szobaantennával.
eddig egy ilyennel szenvedtem napokon keresztül : http://antenna.arukereso.hu/strong/srt-ant12-p42428618/termek-leiras.html
eredmény: elég sok tornagyakorlattal egybekötve, huzamosabb ideig nem sikerült mind a 3 mux-ot tisztán fogni. ha az egyik jött 100%-os jelszinttel akkor tuti h valamelyik csak max 30-40 % aminél már sűrűn kockásodott. (a jelerőségem mindig 92 volt).
kb 2 órája sikerült szerválnom egy full oldschool ütött kopott szobaantennát, márka jelzés nélkül ilyesmi kinézettel:
http://antenna.arukereso.hu/technisat/digitenne-tt1-p35886857/?utm_source=arukereso.hu&utm_medium=affiliate&utm_campaign=44419&gr_recid=h8na67gh-dnneozc0hex-1xrdhdq&gr_pos=4

állítgatás nélkül letettem a tv mellé, két mux full 100%-os jelszint , a 3. meg ugrál a 70-100 között.
ezek után hozzá se nyúltam, eddig tökéletes, remélem így is marad.
nem értek hozzá, de arra tippelek, h az eddigi sz.antenna erősítős volt, ezen a régin meg van egy tekerő amit letekertem csontig és úgy produkálja az eredményt.

amit én tanácsolok (annak ellenére, h senki nem ajánlotta itt a szobaantennát, amit meg is értek) menj be egy "antenna boltba", vegyél egyet és van rá 3 napod h otthon játszál vele. ha nem válik be visszaviszed.

[ Szerkesztve ]

(#4744) bb.bocs válasza Peetry (#4731) üzenetére


bb.bocs
őstag

ismerös:D sima szobaival tekerössel most elég jó. eddig ugrált meg rossz idöben is, de már 90% ban 1 kocka sincsen... persze van kivétel... tetőantenna nem lehetséges...

szerintem már fölösleges játszani vele ha jó :)

[ Szerkesztve ]

(#4745) Esa_


Esa_
csendes tag

előre elnézést, ha ostoba a kérdés.
létezik olyan "átalakító-csatlakozó" amibe bedugom a szobaantenna kábelét és a falból kijövő "antenna kábelt" majd ezt a tv-be -> így egyszerre fognám a digitális és analóg csatornákat is? ha igen mi a neve/ára? vagy ez a megoldás nem létezik? :)
köszi

(#4746) Tamás88 válasza Esa_ (#4745) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Persze, közösítőnek hívják, ezt sok helyen, és a bevásárlóközpontokban is lehet kapni.

(#4747) Esa_ válasza Tamás88 (#4746) üzenetére


Esa_
csendes tag

köszi!
hát ha jól néztem akkor kb 5k körül mozog, hm... azt hittem olcsóbb.
a házban a közös ktg-ben benne van vmi 10 csatorna kb és a mindigtv családi extrám mellé jól jött volna bele a eurosport meg a német sport1, de mondjuk ezért a két csatorna miatt nem biztos h befektetek rá.
olcsóbb kivitelbe nincsen? :F

(#4748) azbest válasza Esa_ (#4747) üzenetére


azbest
félisten

Arra is figyelj, hogy a kábeles frekvenciák és az ottani mindigtv adók frekvenciájához jó legyen a közösítő.

(#4749) Tamás88 válasza Esa_ (#4747) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

A közösítőre gondolsz? Azt pár ezerért is meg lehet kapni, csak meg kell keresni.

Több tv beüzemelése esetén viszont elég egy társ kártyát venned, így a csomag díjat csak egyszer kell fizetned.

(#4750) cigam válasza Esa_ (#4747) üzenetére


cigam
félisten

Ha nem a TV-d kapcsolja automatikusan (5k-s verzió), akkor te is odaugrálhatsz (1k-s verzió):

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.