Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Kernel válasza frovery (#6997) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ami biztos, hogy az én tuneremmel kompatibilis, itt írtam róla: [link]

Be lehet kapcsolni egy szaggatott, sípoló hangot is, ami a jelszint vagy minőség függvényében változó magasságú, felhangosítva akár a padláson is hallatszik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7002) frovery válasza Kernel (#7001) üzenetére


frovery
senior tag

Köszi!
Jó lett nekem is. Egy dyras stick van, kifejezetten kültéri behangoláshoz és nyaralásra vettem, laptophoz. Elég érzéketlen a tunerja de a célnak megfelel.
Jó a progi is, tényleg jó a kijelzése és jól hallható a hang is.

:R :R :R

(#7003) varmi2


varmi2
nagyúr

Tud valaki valami infót, hogy az analóg lekapcsolás során felszabaduló helyekre a mindig tv milyen csatornákat kíván indítani?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#7004) Watt25 válasza varmi2 (#7003) üzenetére


Watt25
veterán

Ez biztos, hogy üzleti titok, nem fog addig kiderülni, amíg el nem érhetővé válik az új MUX.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7005) Tamás88 válasza Watt25 (#7004) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Kiderül, miután megbeszélték, megtárgyalták, aláírták a szerződéseket, és megvárják a szerződésben foglaltak titoktartási idő végét.

(#7006) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok remélem segít valaki. Olyan DVB-T settop boxra lenne szükségem aminek jó a tunerje és usb-t elboldogul az 1080p mkv vel is. Tehát legyen erős a médialejátszó része is.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#7007) bpribelszki


bpribelszki
csendes tag

Üdv!
A nyaralóba szeretnék "mindig TV-t", tehát az ingyenesen fogható csatornákat.
A kérdésem az lenne ha valaki ért hozzá, hogy van nekem egy régi parabola beltéri egységem még a "90-es évekből", a bemenet-kimenet, scart csatlakozó megvan rajta. Szerintetek ezzel képes vagyok fogni az adásokat? A típusa a következő: Funai fbs-1000 mk2 broadcasting satellite tuner
Köszönöm

(#7008) darvinya válasza bpribelszki (#7007) üzenetére


darvinya
titán

Nem, max. műholdat.

DVB-t az földfelszíni digitális sugárzás.
Elég szélessávú „analóg" antenna vételére.

(#7006) kisninja

WayteQ HD95CX vagy RF

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7009) Tamás88 válasza darvinya (#7008) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Vagy az AM Micro-t tudná fogni, de valóban földi antenna kell, az hogy milyen kell, az a földrajzi illetve az antenna helyzete határozza meg.

(#7010) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

A következő 1-2 hétben szeretnénk átállni UPC direkt-ről MinDig TV-re.
Mivel még nincs a célnak megfelelő, normális tetőantennánk, ezért ennek beszerzése az első.

A lefedettségi térkép szerint nem számíthatunk a legjobb értékekre:

Ezt igazolja a domborzati térkép is:

Viszont az ajánlott forgatási irányok között az alábbi 4-et adja meg sorrendben:

1. Kékes
2. Széchenyi-hegy
3. BP Száva utca
4. Vác

Tehát a kérdés az lenne, hogy milyen antanna javasolt? (Pl. egy TELEVES DAT HD jó választás lehet?)

[ Szerkesztve ]

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#7011) darvinya válasza Dr_Syrex (#7010) üzenetére


darvinya
titán

Ebből 2-es a legerősebb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7012) Dr_Syrex válasza darvinya (#7011) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Mondjuk pont a domb másik oldalán vagyunk, szóval elég korlátozott a rálátás, de gopndolom még így is ez nyújtja a legjobb jelerősséget.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#7013) darvinya válasza Dr_Syrex (#7012) üzenetére


darvinya
titán

Ez csak pontos mérővel, vagy meglévő beredezéssel lehet biztosra mondani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7014) Tamás88 válasza Dr_Syrex (#7010) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Szerintem megpróbálhatod a Hideg-hegyet is, végtére is az is közeledben van, sőt ha szerencséd van, akkor szlovák adókat is tudsz akkor nézni.

(#7015) Dr_Syrex válasza Tamás88 (#7014) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Köszönöm a válaszokat, amint meglesz az antenna, kipróbálom majd az irányokat.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#7016) Tozo


Tozo
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy a lekapcsolás előtt még tökéletesen működött a digitális TV (bejött rajta mindegyik ingyenes csatorna), de azóta egyszerűen semmi.
Annyit ír ki a TV, hogy nincs jel.

Az antenna Kecskeméten az Ipoly utcára van ráirányítva.

Ezzel kapcsolatban történt valami változás?

Ezeket a csatornákat, frekvenciákat próbáltuk kézzel beállítani:
56 -> 754 MHz
68 -> 850 MHz
de nincs jel.

Megpróbáltuk az automatikus keresést is, hátha, de úgy sem talált semmit sem.

Köszi!

(#7017) frovery válasza Tozo (#7016) üzenetére


frovery
senior tag

Nálad lehet a gond. Nézd meg a 39-est is=618MHz!
Ha ez sem jön, akkor nézd végig az összes csatlakozást, antennánál is, esetleg a koax is lehet ludas.
Milyen antenna és milyen készülék? Erősítő be van építve? Mert néha az is okozhat galibát, vagy a tápfeladója.

[ Szerkesztve ]

(#7018) Tozo válasza frovery (#7017) üzenetére


Tozo
csendes tag

Köszi, én is erre gondoltam, csak mondom hátha valami módosult és akkor nem kellene végig nézni a kábelezést, de akkor az lesz belőle.

Antenna típusát nem tudom megmondani, de talán ilyesmi állása van. A TV-be (típusa: OK ole 220-b d4) be van építve a digitális vevő, de az erősítő az külön van. Még erre gondoltam én is, hátha az pont akkor ment tönkre, amikor volt az átállás. (felénk elég gyakori az áramkimaradás...)

Köszi még egyszer!

(#7019) lacy027 válasza Tozo (#7018) üzenetére


lacy027
tag

Kecskeméttől milyen messze laksz (kivéve ha helyben vagy)? Ezt csak kíváncsiságból kérdezem.
Pénteken néztem ismerősnél, a fentebb írt frekvenciák nem változtak. A helyi adó pedig 714 Mhz-en van.

[ Szerkesztve ]

(#7020) mp54


mp54
senior tag

A digitális átállás miatt egy öreg CRT tv-hez (idős rokoné, SCART csati van) milyen STB-ot vegyek? Nagy a kínálat, ezt kellene tapasztalat alapján megszűrni...
Az elvárás: OLCSÓ legyen, megbízhatóan működjön, távirányítós előnyben a nehezen mozgás miatt......Csak a 7 db ingyenes adást nézi rajta.
A jelenlegi antenna valszeg jó (padláson van, "lepke" szerű), de nem koax a kábel, hanem a régi, lapos, kéteres. Az maradhat?

(#7021) Kernel válasza mp54 (#7020) üzenetére


Kernel
nagyúr

Először ki kell próbálni, ha jó a jelszint, nem akadozik a vétel, akkor maradhat. De remélhetőleg tartozik a szalagkábelhez szimmetrizáló balun is, lent azon keresztül kell bekötni: [link] vagy [link]

Noha létezik olyan is, hogy szakszerűtlenül kötik rá a szalagkábelt, mégis van vétel, mert olyan jó a térerő.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7022) spiritex válasza mp54 (#7020) üzenetére


spiritex
veterán

Én pedig a másik kérdésedre válszolva az Evolve Arcadia-t tudom ajánlani. Több box-ot is próbáltam már, és ezt találtam a legstabilabbnak az ingyenes csatornák vételére.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#7023) mp54 válasza Kernel (#7021) üzenetére


mp54
senior tag

Közben más megpróbált egy 7 eFt-os STB-t üzembe helyezni, de nem talált adót (Kiskunfélegyházán, Szentes felé néz az antenna). Az antenna lengyel gyártmány, van rajta egy fekete műanyag doboz, benne egy nyomtatott áramkör, oda van bekötve a szalagkábel. Ez lehet a szimmetrizáló?
Új infó: a padláson 2! db antenna van, a másik egy egyszerű, kicsi valami, ugyan abba az irányba néz, és ez IS! be van kötve úgy, hogy 2 db szalagkábel jön le a tv-hez és ott mindkettő be van kötve egy szokás tv antenna dugóba! Ez lehet, hogy elrontja az egészet?

(#7024) club1 válasza mp54 (#7023) üzenetére


club1
veterán

Kiskunfélegyházán egy szobaantennával gyönyörűen jön a szentesi adó. A te leírásod alapján egyértelműen antenna probléma van (persze lehet stb probléma is, de két antennát nem drótozunk össze digitális vételhez).

(#7025) csorba23


csorba23
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni: adott egy nyaraló Balatonalmádiban. Régen analóg vétel volt, régi tetőantennával és 3 TV-vel. A digitális átállás során a tetőantenna le lett cserélve és lett véve 3db STB.

A probléma az, hogy míg két STB-n minden bejön tökéletesen (100% jelerősséget ír az STB minden csatornánál), addig a harmadik STB-nél az MTV1, MTV2,.Duna, stb. 60-80%-jellel jön, viszont az RTL és a TV2 nem jön be (0% jelerősség). Az STB-k cserélgetése sem változtat a dolgon.

Ahol nem jön be a TV2/RTL, ott van a falban egy beépített antenna csatlakozó, aminek 2 csatlakozója van: TV és RADIO. Ha ezt a csatlakozót szétszedem és a RADIO vezetéket lekötöm róla, akkor bejön az RTL/TV2 is 100%-al, de akkor a másik TV-nél egyáltalán nincs jel (gondolom, a lekötött kábel oda menne tovább).

Az épületről annyit, hogy a tetőnél egy kábel kijön a falból, arra megy az antenna. A két működő helyiségben a falból jön ki a kábel, rajtuk a koax csatlakozóval. Mint említettem, a problémás helyen van csak ez a fali csatlakozó. Arról, hogy a falakon belül mi merre megy, vagy mivel van összekötve, van-e elosztó (szerintem nincs), nincs információ, aki szerelte anno, az már nem elérhető.

Valószínűleg a falban a vezeték csak részben megy kábelcsatornákban, így a vezetékeket kiszedni vagy nem lehet, vagy csak nagyon macerásan. Valamint az elágazásokról sem tudni, hogy hol vannak.

Amúgy az antenna Siófok felé van irányítva. Domboldalban vagyunk és majdnem látni szabad szemmel is a siófoki tornyot.

Tudtok valami javaslatot adni?

Előre is köszönöm:

Csorba

(#7026) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Kérdésemre valaki tudna válaszolni? [link]

(Mi a helyzet újabb fajta, de HD ready tv-vel? Full HD-val? Akkor mire érdemes állítani?)

[ Szerkesztve ]

.

(#7027) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok!

egy wayteq 95cx boxom van és egy emerson antv 44 antennám van. Az a gondom, hogy az ingyenes tv adókat a box nem találja. A fizetőseket igen, ott persze nincs kártya üzenetet kapok. Mi lehet a gond? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7028) Watt25 válasza Vladi (#7027) üzenetére


Watt25
veterán

Hasonló a szitu, mint amit itt leírtam.
Röviden: vételi problémád van. Ezt is fusd át.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7029) Watt25 válasza Troy. (#7026) üzenetére


Watt25
veterán

CRT tévé esetén olyan beállítást használj, amivel van kép/hang. :)
Új tévé esetén ki kell tapasztalni, hogy melyik add jobb minőségű képet. Abban lehet különbség, hogy a box, vagy a tévé konvertálja-e fel az SD adásokat. (Illetve melyik csinálja meg szebben a deinterlace-t.) Ha ezt a box jobb minőségben csinálja, akkor 1080p-t kell rajta beállítani, egyébként automatikusat (ha van ilyen) vagy 1080i-t.
Hang esetén pedig amelyik jobban szól szerinted. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7030) spiritex válasza Troy. (#7026) üzenetére


spiritex
veterán

Mindig 1080i-re érdemes állítani, mert az a sugárzásban a legnagyobb felbontás, és így akkor a box nem nyúl a jelhez. HD-Ready és FullHD tv-nél is ugyanez a helyzet. Persze ha a régi tv-dnek ez sok, akkor lejjebb kell vinni.
A digitális hangot mindegy mire állítod, mert scart kábel esetén nincs használatban, az csak a hdmi kimeneten, vagy az optikai digitális hangkimeneten számít.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#7031) Troy. válasza Watt25 (#7029) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi!
1080p_50 az pl azt jelenti, hogy a frissítés 50 Hz?
Most néztem 79% a jelerősség, 85% a jelminőség. Arra lennék kíváncsi, hogy a időjárás mennyiben befolyásolja?

spiritex: 1080p helyett i-re?

[ Szerkesztve ]

.

(#7032) Vladi válasza Watt25 (#7028) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

meglett köszi! :R

Most úgy ahogy bejött, de még később dolgozom rajta.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7033) Watt25 válasza Troy. (#7031) üzenetére


Watt25
veterán

Keresgélj rá arra, hogy mit is jelent az, hogy interlace (váltottsoros) képmegjelenítés. Nézd meg előnyeit, hátrányait, stb.
Bonyolult téma, nem lehet itt 3 mondatban elintézni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7034) matyi19 válasza spiritex (#7022) üzenetére


matyi19
őstag

Nekem is ez van, csak ajánlani tudom! :K

(#7035) Kernel válasza csorba23 (#7025) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha ezt a csatlakozót szétszedem és a RADIO vezetéket lekötöm róla, akkor bejön az RTL/TV2 is 100%-al, de akkor a másik TV-nél egyáltalán nincs jel (gondolom, a lekötött kábel oda menne tovább).

Nekem úgy tűnik, itt valamit rosszul fogalmaztál, de számodra annyi a lényeg, hogy ezeknél a csatlakozóknál a rádió-kimenet maximum FM-vételre való. Mivel a magasabb frekvenciákat vágja, így TV-vételhez nem jó. Legfeljebb az alacsonyabban lévő csatornák mennek át rajta.

Nyilvánvalóan olyan fali csatlakozóra van szükség, aminek mindkét kimenete TV jelzésű. Vagy esetleg a meglévő 1 db TV-kimenetet kell kétfelé osztani egy splitterrel. Némi jelveszteség mindkét esetben előáll, ez is természetes, de attól még működhet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7036) Kernel válasza Troy. (#7026) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az analóg SCART-csatlakozás csak kétféle formátumot vehet fel: PAL (576i, 50 Hz) vagy NTSC (480i, 60 Hz). A hazai SD adások PAL-rendszerben mennek, így NTSC-re semmiképp se állítsd, mert minőségromlással jár, illetve régebbi TV-k NTSC-dekódert nem is tartalmaznak.

A többi beállítás a HDMI-kimenetre vonatkozik. HD-ready TV-hez is ajánlott 1080i kimenetet használni, 50 Hz-en. Ezért a másik menüpontban a PAL is legyen beállítva (az 50 Hz érdekében). De pontosan nem tudom, hogy nálad milyen menü van, tehát ezt csak általánosságban írtam.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7037) Kernel válasza mp54 (#7023) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az antenna lengyel gyártmány, van rajta egy fekete műanyag doboz, benne egy nyomtatott áramkör, oda van bekötve a szalagkábel. Ez lehet a szimmetrizáló?

Attól függ, milyen áramkör, mert ha látsz rajta elektronikát, az lehet erősítő is, ami persze tápellátás nélkül nem működik.Ha csak egy ferritmagos trafó van rajta, az a balun. De ez egy tipikus szakszerűtlen munka, amikor a balun kimenetére kötik a szalagkábelt, oda ugyanis koax való.

A szalagkábelt úgy kell bekötni, hogy a fekete műanyag dobozból eltávolítani a balunt, majd közvetlenül az antenna két csavarjára kötni a szalagkábelt. Lent a szobában pedig be kell iktatni egy balunt, ami a szalagkábelt a koax bemenethez illeszti.

Ugyanis:

- az antenna talppontja szimmetrikus
- a szalagkábel szimmetrikus
- a koaxiális kábel aszimmetrikus
- ezek között a balun végzi az illesztést, átalakítást (balanced/unbalanced).

A többi már egyszerű logikával kikövetkeztethető, hogy mikor, hová kell tenni a balunt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7038) Troy. válasza Kernel (#7036) üzenetére


Troy.
addikt

A menü így néz ki (általam vélt lényeges dolgokat emeltem ki):

1.Csatornaszerkesztés
2.Telepítés
3.Rendszerbeállítások
3.1 Nyelv
3.2 TV rendszer
3.3 Videofelbontás
3.3.1 480i
3.3.2 480p
3.3.3 576i
3.3.4 576p
3.3.5 720p_50
3.3.6 720p_60
3.3.7 1080i_50
3.3.8 1080i_60
3.3.9 1080p_24
3.3.10 1080p_25
3.3.11 1080p_30
3.3.12 1080p_50
3.3.13 1080p_60

3.4 Képarány
3.4.1 Auto
3.4.2 4:3ps
3.4.3 4:3lb
3.4.4 16:9
3.5 Videojel
3.5.1 YUV
3.5.2 RGB
3.6 Digitális hangkimenet
3.6.1 LPCM OUT
3.6.2 BS OUT
3.7 képernyő beállítások
3.8 helyi idő beállítás
3.9 időzítő beállítás
3.10 Conax beállítás
3.11 gyermekzár
3.12 OSD beáll
3.13 Kedvenc

4.Eszközök
5.Játék
6.Rec

Lényegében ennyi. :D Kezdem kapiskálni, amit mondasz. PAL/NTSC utalást nem láttam a menüben.

Bocs, ez így elég gázul néz ki.

[ Szerkesztve ]

.

(#7039) Watt25 válasza Troy. (#7038) üzenetére


Watt25
veterán

PAL: 50Hz (Vagyis a listában _50, _25 végűek)
NTSC: 60Hz (Vagyis a listában a _60, _30 végűek)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7040) tomp


tomp
félisten

E hónapban mi is átálltunk a vidéki lakásunkban a földi analógról a digitálisra. Először kételkedtem, mivel a MinDig TV szerint kültéri antenna kell.

Na de viszont az ablakból látjuk a városi átjátszó állomást ezért nagyobb volt a bátorság.
Egy ilyen Hama szobaantennánk van egy WayteQ HD-95RF boxal. Összekötve, bekonfigurálva ment is minden! :)
Mindössze 1 zavaró van/volt csak. Minden csatornából 2 volt. Annyira jó fekvésű a lakás és az ablak, hogy a technika látja a kb 25km-re lévő Miskolci TV tornyot is. A Miskolci 72%-os jelerősséggel megy, a helyi 78%-on. Ha kikapcsolom az antenna saját erősítőjét akkor leesnek 68-72-re. Sőt ha kihúzom az antenna kábelét és megfogom a csatlakozót már mennek is a csatornák 68-72%-on.
Nálunk eddig nagyon tetszik a Mindig TV! :)

(#7041) Vangelis válasza tomp (#7040) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Mi is most gondolkodunk, hogy mit is kellene.

De nekünk 3 tv van és nem akarok venni 3 box-ot.

TEhát még nem is tudom, hogy hogyan legyen.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#7042) Troy. válasza Watt25 (#7039) üzenetére


Troy.
addikt

Mondjuk ez leeshetett volna nekem is, rákerestem a különbségre.. :U

Ez a kis set top box olyan minőséget produkál, amilyet még az a tévé nem látott! Meglepődtem. :)

.

(#7043) Watt25 válasza tomp (#7040) üzenetére


Watt25
veterán

Ha zavar, hogy dupla van a csatikból, akkor tiltsd le a duplákat, illetve, alaphelyzetbe hozás után ne automatikus keresést indíts, hanem manuálisan add meg a frekiket.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7044) tomp válasza Watt25 (#7043) üzenetére


tomp
félisten

Töröltem a távolabbról kapott csatornákat. Amúgy érdekes, hogy azokon nincs epg info. Csak a helyinél írja ki a box, hogy épp mi megy az adott csatornán.

(#7045) darvinya válasza Vangelis (#7041) üzenetére


darvinya
titán

Tv mit takar?

Van benne dvbt mpeg4 dekóder.
Ha nincs akkor csak az marad, vagy mindegyiken ugyanazt nézitek 1 box jelet szétosztva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7046) Kernel válasza Troy. (#7038) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ali-chipes vevő menüjét csak futólag ismerem, de a SCART-kimenetet lehetőleg RGB-re kell állítani és mindenképpen 576i-re.

Mint említettem, analóg kimenet-bemenet ennél többet nem is tudhat a szabvány szerint (nincs TV, ami feldolgozná), 480i viszont nem jó nekünk. A különbség egy jobb TV-n látható is egyébként.

Ha már itt tartunk, fórumokon látni néha azt a félreértést, amikor egyesek azt hiszik, hogy a 100 Hz-es képcsöves TV működhet 100 Hz-es bemenőjellel, ami hatalmas tévedés. Az is csak szabvány PAL/NTSC jelet képes fogadni (50i vagy 60i). Jelátalakítás csak a TV belsejében történik, vagyis maga a képcső üzemel 100/120 Hz-en.

A digitális hangkimenetet nem tudom, miért kérdezted, de ha nem használod, akkor közömbös a beállítása.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7047) csorba23 válasza Kernel (#7035) üzenetére


csorba23
tag

Köszönöm a választ.

Hátha így egyértelműbb:

Van a falban egy süllyesztett csatlakozó doboz, rajta 2db koax csatlakozóval. Az egyik apa, a másik anya. Az egyik alatt TV felirat van, a másik alatt Radio. A csatlakozót szétszedve van egy fém 'egység' , amibe be van kötve a falból oda érkező 2db koax vezeték. Az egyik a TV csatlakozóba megy bele, a másik a Radio-csatlakozóba. Gondolom, az egyik az antennától jön, a másik meg megy tovább az eggyel feljebb lévő szinten található STB-hez. Ha ugyanis kicsavarozom a vezetékeket ebből a fali csatlakozóból, akkor a felső szinten nincs jel. Ha összekötöm a két vezetéket egymással, akkor fent van jel. Azt, hogy ebben a fém házban, amibe belemegy a két kábel, van-e bármilyen szűrő/elosztó, stb, azt nem tudom, ránézésre nem tűnik úgy, mintha lenne benne. Anynit tudok, hogy az analóg sugárzással még működött minden.

Sajnos mivel Bp-n vagyok, így most nem tudok próbálgatni, hogy mit hogyan... Ha meg lent vagyok Balatonon, nincs net, hogy bárkitől is tanácsot tudjak kérni.

üdv: Csorba

[ Szerkesztve ]

(#7048) Kernel válasza csorba23 (#7047) üzenetére


Kernel
nagyúr

Valóban másra gondoltam, mert hasonló probléma úgy szokott jelentkezni, amikor véletlenül a rádió-kimenetre kötik a TV-t (régi UPC falicsatlakozóknál könnyen felcserélhető). Ezért nem lehetett érteni, hogy mit kötöttél le.

Az egyik a TV csatlakozóba megy bele, a másik a Radio-csatlakozóba.

Itt más a helyzet, az belül nem a rádiócsatlakozóhoz kötődik elvileg, egyszerűen csak így van megoldva az átmenet, ezek ilyen felfűzhető aljzatok. Belsejében szokott lenni pár alkatrész, egy keresztváltó, ami a TV és az FM frekvenciák elválasztására van méretezve, az megy a kimenetekre.

Viszont minden ilyen szűrő veszteséget is okoz, így érthető, hogy a kimeneten valószínűleg azért lett gyengébb a jel. Vagy másfajta aljzatot kellene felszerelni, de egyébként én sem vagyok antennaszerelő, a kapható verziókat annyira nem ismerem. Ebben egy antennás szaküzlet eladója bizonyára tudna segíteni.

Vagy kidobod az aljzatot, beiktatsz egy jobbfajta splittert (nem a sárga színű, kínai gagyit), amivel egyszerűen elágaztatod a jelet kétfelé. Egy példa: [link]

Csak akkor marad egy lyuk a falon, ezt már nem tudom, hogy takarható-e.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7049) csorba23 válasza Kernel (#7048) üzenetére


csorba23
tag

Köszönöm. Nézek splittert. A lyukat meg kitakarom valahogy. Azt nem tudom még, hogy a többi STB-hez van-e elosztó valahol elrejtve a házon belül. Vagy lehet, hogy csak simán 2 felé van ágaztatva a koax kábel? Ha így van, az normális?

(#7050) Tozo válasza lacy027 (#7019) üzenetére


Tozo
csendes tag

Szia!

Kb helyben vagyunk, de egyébként itt a térkép.
Tehát nem hiszem, hogy a távolság lenne a probléma.

Másik:
Sajnos még nem volt időm megnézni, hogy mi lehet a probléma oka (csak hétvégén tudok Kecskemétre lemenni), de gondoltam közben veszek egy erősítőt, hátha az a nem jó.
Ezen az oldalon felsorolt erősítők bármelyike megfelelő, ugye?

Tetőtéri antennánk van, csak egy olyan erősítő kell, ami a bemenetén és kimenetén is koax kábelt vár.
Ahogy látom van olyan 28 és 21 dB-s is. Érdemesebb a magasabb számút venni? (gondolom jobban erősít)

Köszi a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.