Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) azbest válasza darvinya (#998) üzenetére


azbest
félisten

Az AH 4:3-asat kap csak. A gyorsan változó tartalomnál a pixelesedés és a bevillanó képeknél pillanatra megakadás hatása is az alacsony sávszélesség miatt van.

(#1002) darvinya


darvinya
titán

Csak az kimonta, hogy a rtl, tv2 -ről beszéltem a hibáikról?
Én egész adó választékról beszéltem.
Akkor kinél lehet a hiba?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1003) lzolka


lzolka
csendes tag

A Telefunken TTR-280C a legutóbbi 8.6-os frissítés után már tud felvenni a kódolt adásokról is. Viszont visszajátszani már csak a saját készüléken lehet, számítógéppel nem, a TS-Doctor sem tudja kijavítani. Az új felvételi mód nem kompatibilis a régiekkel !
Azt esetleg tudja valaki hogy a Beállítások-Konfiguráció menüben ha elindítom a Szoftverfrissítés keresését akkor hol keres (és nem talál semmit) ?

(#1004) darvinya


darvinya
titán

Na a MidigTv bebizonyitotta, hogy csak pénzről szolt közszolgálati adók digitalizálása.
Ebből is csak ők jártak jól.
A Tv2 átálása sikerül és normálisan münködik, míg az RTL Klub meg sz@...r.
Az Üsz-nél azt mondják állítsam mindig a képarányt.
Ezt meg elhinném ha analog adók lennének, de DIGITÁLISNÁL!!!!

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1005) canniball válasza darvinya (#1004) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha a Tv2 jó akkor logikus hogy nem az AH tehet róla hogy az RTL olyan amilyen.
Azt pedig végképp nem értem hogy jönnek ide a közszolgálatiak? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1006) darvinya válasza canniball (#1005) üzenetére


darvinya
titán

Az AH nem tehet róla?
Hogy jön ide közszolgálatiak?
1. Ha AH rossz kábelen lévő jelet demodulál akkor rossz képet küld tovább(mivel az Rtl Klub és Tv2 ugyan az szolgáltatja, 4:3 16:9 egyszerre küldik.
Csak az Rtl Klub-nál analog jel 4:3-as alul felül fekete csík és az AH-nál senki nem törödik vele.)
2. Különben nem tudnád nézni szabadon ha nem lenne közszolgálati két csatorna.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1007) JColee válasza canniball (#1005) üzenetére


JColee
őstag

Nem tudja, mi a közszolgálati tv.

(#1008) canniball válasza darvinya (#1006) üzenetére


canniball
nagyúr

Komolyan gondolod hogy az egyik csatornát be tudják lőni rendesen a másikat pedig nem? Azt pedig még mindig nem értem miért lenne jó a közszolgálatiaknak hogy az RTL K-t (és csak azt) "félresugározzák"?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1009) azbest válasza darvinya (#1006) üzenetére


azbest
félisten

Megismétlem a már korábban is leírtakat:
1) Az AH nem módosíthat a szabadon fogható csatornák paraméterein, hiszen ebben az esetben a tévé társaságok fizetik a sugárzást, amely kizárólag a tévé társaság által meghatározott minőségben és paraméterekkel történhet. Az RTL Kub adása azért olyan amilyen a MindigTV-n, mert az RTL Klub így akarja sugároztatni. Ha ez nem tetszik, akkor az RTL Klub-nál tudsz reklamálni, ahová a MindigTV ügyfélszolgálata is irányít.

2) A 7 ingyenesen fogható csatorna maga fizet azért, hogy sugározzák az adását. Nem jófejségből áldozza rájuk a sávszélességet az AH (kivéve talán az euronews-t).

A MindigTV Extra csatornái azok amelyeknél az AH diktálja a paramétereket, hiszen azokért az AH fizet a csatornáknak.

Légy szíves ne tedd tönkre ezt a topicot is úgy, ahogy a digiportalon is tetted. Az nem baj, ha nem vagy jártas valamiben, de akkor ne terjessz tényként olyasmit, amit nyilvánvaló, hogy te nem tudsz jól.

Kaptál korrekt szakmai válaszokat, de mindig újra és újra ismételgeted ugyanazt, amit már többször megmagyaráztak neked. Olvass utána a dolgoknak! Ajánlom még ezen a topicon kívül a netboard-os fórumot is, ahol az AH munkatársai is szoktak válaszolni.

Aki destruktív módon fórumozik, azt előbb-utóbb kitiltják az adminisztrátorok.

[ Szerkesztve ]

(#1010) darvinya válasza azbest (#1009) üzenetére


darvinya
titán

Tisztel azbest

Én elimerem hibámat es elnezést kérek.
Az hogy digiportál nem megy az szerintem nem az én hibám.
Én egyszrűen csak velemenyemet írtam Wayteq HD90 CX-ről.
A termékkel minden renben van szerinted akkor legyen úgy.
Engem már nem érdekel, mert már saját soft van rajta s nincs problémám vele.

A NAGY TUDATLANSÁGOM ÉRT MINDENKITŐL ELNÉZÉST KÉREK

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1011) #16695808


#16695808
törölt tag

Annyit megállapítást tennék a letterboxos RTL klubhoz, hogy így zoomolni kell és nem csak ez a baj, hanem hogy a TV2-vel ellentétben itt a 720x576 pixelből (SD) csak (letterbox miatt) csak 720x444 pixelt nézel ha rázoomolsz, míg a TV2 nél (már amikor 16:9-es) a tényleges 720x576 pixelt. magyarán az amit nézel az az rtl-en : 319688 db hasznos pixelt jelenet ,míg TV2-n 414720 db pixel, így akárhogyis de 30%-al élesebb a TV2.
NOS EZÉRT NAGYON GÁZ AMIT AZ RTL CSINÁL!
remélem észhez térnek, mert ha már 1080i től is messze vannak a kertv-k , de legalább ne rontanák a színvonalat ilyen hülyeségekkel.

(#1012) ludla válasza #16695808 (#1011) üzenetére


ludla
őstag

A Retekklubot nem nagyon hatja meg a MindigTv-s nézői tábor, remélem az F1 jövőre már a MTV fogja sugározni :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#1013) club1 válasza ludla (#1012) üzenetére


club1
veterán

Ha lesz rá pénze, akkor talán. De valószínűbb hogy a retek marad a F1 közvetítője, mivel nem az itthoni RTL tárgyal és nem is a M1 költségvetésének szintjén ez ügyben.
Ja és a Retek azért adja ilyen tré minőségben a Mindigtv számára az adást, mert megelégelte, hogy a kábeltv szolgáltatók nem közvetlen tőle veszik át a jelet, hanem jelforrásként a földfelszíni digitális sugárzást használják. Így aztán amellett, hogy az RTL-t bekényszerítették ebbe az egészbe, még egy bevételi forrástól is elesett.

[ Szerkesztve ]

(#1014) darvinya


darvinya
titán

Ha lesz rá pénze, akkor talán. De valószínűbb hogy a retek marad a F1 közvetítője, mivel nem az itthoni RTL tárgyal és nem is a M1 költségvetésének szintjén ez ügyben. Ja és a Retek azért adja ilyen tré minőségben a Mindigtv számára az adást, mert megelégelte, hogy a kábeltv szolgáltatók nem közvetlen tőle veszik át a jelet, hanem jelforrásként a földfelszíni digitális sugárzást használják. Így aztán amellett, hogy az RTL- t bekényszerítették ebbe az egészbe, még egy bevételi forrástól is elesett.

De akkor hogyan jó képarányban van DVB-C-én, ha jelforrásként a földfelszíni digitális sugárzást használják!?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1015) club1 válasza darvinya (#1014) üzenetére


club1
veterán

Mert nem mindegyik kábeltv-s szolgáltató használja a mindigtv-t, mint ahogy a tied sem...

(#1016) darvinya válasza club1 (#1015) üzenetére


darvinya
titán

OKÉ :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1017) azbest


azbest
félisten

Páran felhívták az RTL K közönségszolgálatát és van akinek azt állították, hogy az AH hibája az adás problémája, másoknak pedig azt, hogy jogvitájuk van az AH-val.

A dologban az a vicces, hogy az egyik AH dolgozó is felhívta őket, mint néző, hogy saját fülével is hallja mit terjesztenek a cégről:

"nekem is ezt mondtak, hogy jogvitajuk van a szolgaltatoval. Kar, hogy a szolgaltato errol semmit se tud. " [link]

Szerintem ha így folytatják a végén még hitelrontási üggyé duzzad az rtl k hazudozása.

[ Szerkesztve ]

(#1018) ludla


ludla
őstag

Vissza állították a régi képarányt a Retek Klubnál :DDD most nincs alul felül fekete csík.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#1019) azbest válasza ludla (#1018) üzenetére


azbest
félisten

de van

(#1020) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok.

Tök kezdő vagyok a témához. Van egy tv + egy Orion DVBT-R675 vevőkészülék és a lakásban található koaxiális kábel is ami a lépcsőházból jön. Gondoltam megveszem a vevőegységet, bele vágom az antennát, és már megy is minden. Úgy tűnik nem ennyire egyszerű, mert nincs jel. Mi lehet a gond? A társasházi antennán nem jön jel? Kellene hozzá venni még egy szobaantennát is, hogy működjön?

Előre is kössz.

(#1021) azbest válasza Nauda (#1020) üzenetére


azbest
félisten

Hová vezet az a koax kábel? Kábel tévé adás jön rajta? Ezt a kérdést leginkább a ház közös képviselőjének kellene feltenned :)

Ha olyan helyen laksz, ahol jó a vétel, akkor egy szobaantennával működhet.

[ Szerkesztve ]

(#1022) Nauda válasza azbest (#1021) üzenetére


Nauda
tag

Hát valamikor digi kábel tv volt rajta, de az vissza lett mondva. A lépcsőházba vezet amúgy. A mindigtv honlapon a környékre azt jelzi, hogy tetőantennás vétel. A lakás a földszinten van :S

(#1023) ludla válasza Nauda (#1022) üzenetére


ludla
őstag

Azon nem valószínű hogy tetőantenna lenne, ha előtte digi-tv volt. Neked kell egy tetőantennát ki rakni az erkélyedre ha épp az átjátszófele néz, akkor valószínű hogy fogod majd a jelet.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#1024) #16695808


#16695808
törölt tag

Tudna valaki segíteni hogy a 32LD350-en beállítottam a divx lejátszást, működik is (király!), de láttam még dvr beállítási lehetőséget is, valaki beállította már és sikerült felvennie digitális adást? valamint mit lehet még beállítani (kérlek olyanokat írjatok amit már próbáltatok és nem vágta haza a tv-t) köszi előre is!

(#1025) szepi23


szepi23
tag

Sziasztok!

Következő a problémám. Siófokon fogjuk a MindigTV-t Philips 37pfl7605H TV-vel conax modullal illetve elosztva egy Telefunken 280c STB-vel két kártyával, extra+HBO előfizetéssel.

A tetőn régi antenna (Yagi) van, Kabhegy becélozva, de a jelerősség a TV szerint 92%, a jelminőség mindig 100%. A jelenség az, hogy néha elmegy az A mux. B megmarad, 100%-on, az A-nál a jelerősség marad 90-92%, a jelminőség 5 és 0 között ingadozik. Lehet, hogy a Wifi router zavarja? Persze kihúztam a routert, egyszer visszajött az A mux, egyszer nem. Lehet, hogy véletlen egybeesés?
Minden ötletet szívesen fogadok.

[ Szerkesztve ]

(#1026) club1 válasza szepi23 (#1025) üzenetére


club1
veterán

A és C mux van. Ha mind a kettő vevőn elmegy csak az egyik mux, az szinte biztos, hogy antenna vagy antennarendszer (rossz elosztó, 5V-os betáp valahol ahol nem kellene, stb) probléma. Úgy pedig főleg, hogy Siófokon is van átjátszója a MindigTV-nek, tehát egy egyszerű szobaantennával is működnie kellene mind a két muxnak...

[ Szerkesztve ]

(#1027) szepi23 válasza club1 (#1026) üzenetére


szepi23
tag

Köszi! Igazad van, én is a C mux-ra gondoltam B helyett. Szobaantennával nem megy, ez külső része Siófoknak (Kiliti), nem szuper a vétel. A Yagi antennát érdemes lecserélni?

(#1028) darvinya válasza szepi23 (#1027) üzenetére


darvinya
titán

Magának az anternárnak nincs fizikai sérülése, akkor nem érdemes lecserélni.
Általában a yagi erősitőt közvetlenül az anternára van szerelve, de ilyenkor az 5V-os táp zavarja a tv készüleket.
Az jel osztást a decoderen keresztül kell vegezni, különben egymást lövik ki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1029) club1 válasza darvinya (#1028) üzenetére


club1
veterán

Te egyébként tudod is mit írsz, vagy csak írogatsz?

(#1030) #16695808


#16695808
törölt tag

Analóg T-home kábeltévém van, ezt egy közösítő szűrőre kötöttem, csakúgy mint a DVB-T szoba antennámat. Ez közösen megy a LCD tv-be (32LD350). Így a szűrővel nekiláttam hangolni a csatornákat. A hangolásnál (a tv-n) lehet választani, hogy "kábel" vagy "antenna". Ha a kábelt választom akkor megtalálja az analóg csatornákat és érdekes módon talál 132db digitális csatornát, nos ez azért érdekes MERT EZELŐTT NEM TALÁLT ILYENEKET. (mellékesen a 132db esetén több a duplán behozott) Nos a EPG(műsorújság) működik, de CI modult kér hogy legyen kép-hang (jelen esetben T-home-nál csak STB mivel csak párosítottan működik a kártyával)
AZ EGYIK KÉRDÉSEM HOGY MITŐL TALÁLTA MEG HIRTELEN A DIGITÁLIS KÁBEL CSATORNÁKAT (DVB-C)? LEHET-E EZ A KÖZÖSÍTŐ SZŰRŐTŐL? VAGY A RÁDUGOTT ANTENNÁTÓL?(BÁR EZT NEM TARTOM VALÓSZÍNŰNEK)
Egyébként a közösítés csak akkor működik ha a programozásnál az "antenná-t" választom, ugyanis ez esetben DVB-T-t is és az analóg kábelt is megtalálja.
Még egy kérdés:
LEHET-E VALAMI OKOSÍTÓVAL (RÉGEN LEHETETT A PANELOKBAN TV-ELŐFIZETÉS NÉLKÜL KÁBELRE DUGOTT VALAMIVEL FOGNI MAJD AZ ÖSSZES CSATORNÁT, TEHÁT TUD VALAKI ILYET? VAGY AMI MÉG JOBB VOLNA, VALAHOGY DEKÓDOLNI A DIGITÁLIS (ELŐSZÖR MEGTALÁLT) ADÓKAT?

(#1031) darvinya válasza club1 (#1029) üzenetére


darvinya
titán

Avagy gyakorlatban kiprobált leírást posztoltam.
Vagy te mire gondoltál, mert nem ítad le problémádat poszttal.?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1032) club1 válasza darvinya (#1031) üzenetére


club1
veterán

Ez így egy tökéletes zagyvaság:
"Általában a yagi erősitőt közvetlenül az anternára van szerelve, de ilyenkor az 5V-os táp zavarja a tv készüleket."

(#1033) ludla


ludla
őstag

Elérhető új Sw frissítés a Telefunken TTR 280C upgrade_9_3_beta.zip

Én már ezt raktam fel, és azonos Mux-on belül ezzel is el lehet már kapcsolni a felvétel alatt.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#1034) darvinya válasza club1 (#1032) üzenetére


darvinya
titán

Mért nem érthető?
Te nem talakoztál olyan yagi anterna erősítővel mely a kábelen van s nem magán anternán?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1035) club1 válasza darvinya (#1034) üzenetére


club1
veterán

A Yagi az egy szelektív iránykarakterisztikával rendelkező antenna típus. Ezért zagyvaság amit írtál. Kérlek olvass mielőtt feleslegesen írsz és kérdezel...

(#1036) darvinya válasza club1 (#1035) üzenetére


darvinya
titán

Akkor az anterna boltos tudatlan amikor megkérdezte tölem melyik erősítő tipust akarom a yagi anternához?!

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1037) dr_ace


dr_ace
aktív tag

azoktól kérdezném, akiknek mindigtv extra előfizetésük van: a kódolt csatornák között van olyan (pl natgeo, axn) amin magyar és angol hangsáv is választható? (mint kábelen)
sehol nem találok erről infót.. :F

(#1039) chungee


chungee
addikt

Sziasztok!

Anyagiheylzetem miatt próbálok lefaragni kiadásomon. Pl. lemondom a jelenlegi kábelszolgáltatót, meg amúgy sem TV-zek. Elég az alap csatornák, amik a MinDig kínál. Az lenne a kérédsem, hogy sima szobaantennával, amit a műszakiboltban lehet kapni 3-4kért elég hozzá:F Írányítószámom 7785.

Azért mert a helyi kirendeltségen a szerelő mindenáron akar rám tukmákolni 8k-s hálóantennát+4k a szerelésidíj. Elég húzós, mert így is a készülék eleve 10k körül van.

[ Szerkesztve ]

(#1040) club1 válasza chungee (#1039) üzenetére


club1
veterán

Hivatalosan itt tudod megnézni, hogy milyen vétel van nálatok (a település/irányítószám/utca/szám megadásával).
Nálatok a tetőantennás vétel garantált, mert kb. 20 km-re vagytok az adótól.

(#1041) #16695808 válasza chungee (#1039) üzenetére


#16695808
törölt tag

a várudvar és a jókai sarkán jó lehet a térkép szerint :-)
viccet félretéve tetőantenna

(#1042) chungee


chungee
addikt

Az 25 ropis kiadás a tetőanten. Ennyim most nincsen :( Gyűjtök rá.

(#1043) azbest válasza dr_ace (#1037) üzenetére


azbest
félisten

ha jól emlékszem, akkor a natgeo, axn és disney csatornákon (és persze hbo-n) van angols sáv is

#1042) chungee:
sokadik emeleten, nem sok ház között jobb a vétel... sok függ a konkrét helytől. Érdemes lenne kölcsönkérni valakitől valami eszközt és kipróbálni vele a vételt.

[ Szerkesztve ]

(#1044) galiba1 válasza chungee (#1042) üzenetére


galiba1
csendes tag

ha jól látom te sátorhelyen laksz. hozzád a legközelebbi adó a pécsi (36km). ott van még a csávolyi is (49km). mindkettőre szabad rálátásod van. először péccsel próbálkozz és nem egy 25000ft-os antennával, szerintem neked elég egy 5-6000ft-os yagi (szélessávú). jönnie kell vele :K . szobaantennát ne vegyél, nem 1-5km-re laksz az adótól :N ! természetesen a yagit mindenképp tetőre v. ki a szabadba tedd, kerüld a takarást (ne tető alá)!

(#1045) dr_ace válasza azbest (#1043) üzenetére


dr_ace
aktív tag

"ha jól emlékszem, akkor a natgeo, axn és disney csatornákon (és persze hbo-n) van angols sáv is"

köszi a választ :R
meg tudja ezt valaki erősíteni?

(#1046) Kommy válasza dr_ace (#1045) üzenetére


Kommy
veterán

natgeon, disney és axn-en is van angol sáv is

(#1047) dr_ace válasza Kommy (#1046) üzenetére


dr_ace
aktív tag

nekedis köszönöm :R

(#1048) azbest válasza dr_ace (#1047) üzenetére


azbest
félisten

(#1049) dr_ace válasza azbest (#1048) üzenetére


dr_ace
aktív tag

hú kösz, ez hasznos kis táblázat. :K
nekem nem sikerült magamtól ilyet találnom :B

(#1050) #16695808


#16695808
törölt tag

Tud valamelyik LG (akár "okosítással") USB-re menteni adást? (32ld350)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.