Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) szabonagyur válasza darvinya (#3099) üzenetére


szabonagyur
félisten

Te vagy az első aki beírat a 11-et, lehet úgy is venni :D

Hát nem tudom mi van itt de itt minden féle jel elveszlik, analog műholdas adás is elveszti a jelet valahogy:S

Na mind1 akkor eladom a cuccokat ha megveszi valaki, remélem megfogják :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3102) darvinya válasza szabonagyur (#3101) üzenetére


darvinya
titán

Nincs valami nagy fesz oszlop úgy 300m-re?

Az már elég durva lenne.
00000110111000011100001111
11100001111000110000111111
11111000000100100111001100
01001100100111100000110000
01000111000.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3103) Kernel válasza szabonagyur (#3101) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pedig ez rossz válasz, mert az ember azt várná, esetleg elárulod végre a szobaantenna titkát (típusát), hátha jól le tudjuk ugatni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3104) szabonagyur válasza Kernel (#3103) üzenetére


szabonagyur
félisten

Leugathatjátok nem zavar különösebben :D De megtartom magamnak inkább a konkrét típust

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3105) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!

Van fent egy upc sat tányér a tetőn. Lehetne vele fogni a mindig muxA-t? (lehet hogy hülyeség)

(#3106) darvinya válasza bigdady (#3105) üzenetére


darvinya
titán

Miért az analógot fogod?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3107) Kernel válasza bigdady (#3105) üzenetére


Kernel
nagyúr

Te írtad, de tényleg hülyeség. Volt ugyan másik fórumon, aki bedugta a tányért a MinDig-vevőbe és bejött az adás, de azt alapvetően a kábel szedte össze, mert jó térerő volt az adott helyen.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3108) bigdady válasza darvinya (#3106) üzenetére


bigdady
nagyúr

hogy érted? Most analóg van.
De akkor a tányér helyére dobok egy antennát és kész i vagyok. kösz

(#3109) azbest


azbest
félisten

Ősszel indul az RTL2

Bár már legalább egy éve minden készen áll az RTL Klub kettes csatornájának indulására, az RTL idén őszre halasztotta a nőiesebb csatornának beharangozott indulást. Az RTL2-re kerülhet például a Heti hetesen kívül a Friderikusz-féle Legyen Ön is milliomos! és a Szombati esti láz is, amiben újra képernyőre kerülhetne Stohl András.

De az RTL2-n adják le a tervek szerint az I Love Gjoni című valóságshow-t, amiben Delhusa Gjon keresi a feleségét. A realityt egyébként már 2010-ben leforgatták, aztán tavaly újból vágták, és azóta sem adták le. A saját gyártású műsorok mellett sok amerikai sorozattal támadna az első hónapokban az RTL2, így a Helyszínelők, a Mentalista és a Castle is átkerülhet az új adóra. [link]

Azért írtam ide, mert a Mindigtv extrában most is fenntartják neki a sávszélességet, így gondolom ott is elindul a csatorna.

(#3110) Watt25 válasza azbest (#3109) üzenetére


Watt25
veterán

Fenntartják? Hát ez jó! Ahelyett, hogy addig azt a sávszélt elosztanák a többi csatorna között...
Sajnos kezdek rájönni, hogy nem a képminőség az elsődleges szempont, hanem egyáltalán nem szempont...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3111) azbest válasza Watt25 (#3110) üzenetére


azbest
félisten

Még a végén hozzászoknánk a jó minőséghez és észrevennénk a romlást amikor elindul... amióta 16:9-ben megy az rtl klub azóta fenntartják a helyet, ha jól emlékszem a B muxon.

(#3112) Kernel válasza azbest (#3109) üzenetére


Kernel
nagyúr

Felvet pár kérdést:

- Mi marad akkor a Klubon, mint esti műsor, vagyis a Fókusz és BK után? Való Világ? Vagy ha még azt is átteszik (korábbi pletykák szerint), érdekes lenne... X-Faktor egy dolog, de az csak hétvégén van.

- RTL2 reklámok aránya? Mert azért azt ne gondoljuk komolyan, hogy előfizetek egy csomagra, plusz még reklám is a pofámba. Vagy-vagy.

De az említett műsorok miatt én nem veszek kártyás cuccot.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3113) Flashget válasza Kernel (#3112) üzenetére


Flashget
félisten

annyi már a szinvonaltalan bulvár műsoruk, hogy egy csatorna kevés már neki.

Realme GT Master Edition

(#3114) Csabroncka válasza szabonagyur (#3097) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mi a dekódered, vagy tv-tunered van? Hülye kérdés lesz, de miután összekötötted utána futtattad le a csatornakeresést? :Y

Ami leveszi a jelet: tömör vasbeton, domborzat, elektromos hálózat vagy nagyfeszültségű vezeték (bár utóbbi inkább zavar).

"in medias res"

(#3115) azbest válasza Kernel (#3112) üzenetére


azbest
félisten

Nagyon ritkán nézem az fta kereskedelmiket, akkor is csak ha véletlen rákapcsolok, vagy az epg-ben esetleg megtetszik valami. Fogalmam sincs róla mik mennek rajta.

(#3116) szabonagyur válasza Csabroncka (#3114) üzenetére


szabonagyur
félisten

Avermedia AverTV Volar Green HD a tuner neve, és lehet hogy a domborzat is bele zavar:/Csak az az érdekes ha felmegyek az ötödik emeletre vagy fel a tetőre akkor ott sincs jel semmi, pedig elég magas pont a városban:S

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3117) darvinya válasza szabonagyur (#3116) üzenetére


darvinya
titán

De melyik frekvencián nézted a jelérősséget?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3118) azbest válasza szabonagyur (#3116) üzenetére


azbest
félisten

Friss drivert és programot használsz hozzá? [link]

Elképzelhető az is hogy a tuner hibás.

(#3119) Kernel válasza szabonagyur (#3116) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pláne, ha esetleg Tokajra hangoltad. Avas látszik a tetőről? Távolság?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3120) szabonagyur válasza Kernel (#3119) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az avas itt van mellettem konkrétan, kb 2-300 méter :) Hangolást nem nagyon csináltam és a frekvencia beállítás sem tudom mit takar :B , leszedtem a szoftverét netről a legújabbat beállítottam az országot és hagytam, hogy magától keressen.

Elsősorban szobai vételt szeretnék mivel külső antenna felszerelésére nincs lehetőségem:/

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3121) darvinya válasza azbest (#3109) üzenetére


darvinya
titán

Na evvel bogarat ültetél a fülembe.

Kicsit utána olvasgatva döbbenten tudatosult jövő.
Két irány várható:

1.) Lesz egy pénzbeszedő adó, ahol ránk jósolják, hogy egyedülálló termék fog duruzsolni a kirakat börtönünkben, mely X csillag zene szól.

2.) Lesz egy 5 perces adó, ahol egyenlően megoszák a műsor és reklám időt.
Azaz 5 perc reklámot megszakítják 5 perc műsorral.

Na itt az ideje a könyvnek.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3122) Kernel válasza szabonagyur (#3120) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha létezik is olyan effekt, amikor túl közeli adó esetén átlövődik a jel a fejed felett, de annak ott valószínűleg menni kellene.

De így nem lehet hozzáállni, hogy amikor a szobaantenna kérdését is feszegettük, nem vagy hajlandó elárulni, pedig talán pont nem is alkalmas a célra. Ez nyilván a te problémád, csak önmagad szívatod.

Sokan örülnének akkora térerőnek, pláne Miskolcon most már három irányból is van vételi lehetőség (Tokaj, Perkupa, Avas), aki ezzel nem tud élni, az már tényleg gond. Persze, laikusnak lenni nem szégyen, nem érthet mindenki mindenhez, de olyankor meg szakember segítségét szokás / lehet kérni. Gondolok itt főleg antennás szakira, bár oda elvileg tényleg nem kellene.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3123) szabonagyur válasza Kernel (#3122) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egy sima Hama beltéri antennáról van szó, dobozán meg eladó szerint is alkalmas a DVB-T vételre. Van rajta erősítő is 36 db-s eszköz. Sajna nem értek hozzá:/
És igen tudom, hogy itt lennie kéne térerőnek de mégsincsen, sehol sem még kint a szabadban is a bot antenna talált 10%-ot meg a szoba antenna egyszer az épületben megint 10et és ennyi. De semmi műsor:(

@ csabroncka Az épületben csak a régi parabolának van a kiépített rendszere:/ Amúgy helyileg Miskolc-Egyetemváros

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3124) Csabroncka válasza szabonagyur (#3120) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha van a házban kiépített koax rendszer akkor próbáld ki azon, ha elég közel vagy az adóhoz az is simán leszedi!

"in medias res"

(#3125) szabonagyur válasza Csabroncka (#3124) üzenetére


szabonagyur
félisten

A távolság légvonalban kb 3-4 km

@ Kernek: és azt hogyan is kellene? :B Hol tudok ilyet beállítani? Meg szerinte épületen belülről tudnék fogni jelet? Az antennán csak egy tekerő van ami vagy zöld vagy piros és vagy az egyik vagy a másik erősebb

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3126) Kernel válasza szabonagyur (#3123) üzenetére


Kernel
nagyúr

45 és 63-as csatorna térerejét kellene figyelni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3127) Jester01


Jester01
veterán

Újszász környékéről van itt valakinek mindigtv-s tapasztalata? Ajándékba vennék családi csomag előfizetést ha működik. Lefedettség lekérdező csoda szerint tetőantennás mind a három mux. A térképről jól látom, hogy Budapest felől lehet fogni, mert Kékes kisebb teljesítménnyel ad? (Nem lenne hülyeség ha a weboldal azt is megmondaná melyik adóra számolta a vételi lehetőséget.)

Jester

(#3128) club1 válasza Jester01 (#3127) üzenetére


club1
veterán

Újszászon én tavaly ősszel voltam ismerősnél. Az illető mindigtv extra előfizető, és egy elég komoly erősítős tetőantennával Budapestre lőtte be magát. A többség viszont ott Kékesre állítja az antennáját, egy jó tetőantenna nélkül ott esély sincs a vételre.

(#3129) DonCosta válasza Jester01 (#3127) üzenetére


DonCosta
tag

Nem ismerem a környéket, de ez az oldal amit kerestél (megnézheted, melyik adóra milyen jelerősség várható a pontos címen). Érdemes a főoldalt végignézni mert ott leírják, hogy mi-,mire- és, hogy- használható. (ja és magyarul is tud)

[ Szerkesztve ]

(#3130) tusi74


tusi74
őstag

Valakinek sikerült már áttérni e-számlára a Leírás alapján? Bejelentkezek, de nem látom a folyószámla fület. Ha valakinek sikerül, legyen szíves küldjön már egy képernyőképet! Köszönöm előre is! :R

(#3131) tusi74


tusi74
őstag

Valakinek sikerült már áttérni e-számlára a Leírás alapján? Bejelentkezek, de nem látom a folyószámla fület. Ha valakinek sikerül, legyen szíves küldjön már egy képernyőképet! Köszönöm előre is! :R

(#3132) looser


looser
addikt

Vettem (kipróbálásra, visszavihetően szerencsére) egy Strong SRT ANT 10 típusú antennát. Komolytalan, borzasztó. Kezemben tartva odatettem ahhoz a ponthoz, ahol a régi kis botantenna van és csupa kocka a kép. Esetenként elindul, de élvezhetetlen. Többnyire csak fagyi, képkimerevedés. A botantennával bárhova megyek valamennyire mindig folyamatos és sokkal élvezhetőbb a legelőnytelenebb helyen is, mint ez az izé. Remélem tartja a szavát a jóember (miért ne tenné) és visszaveszi. Szívem szerint rábeszélném, hogy szerezzen be egy pár ilyen pofonegyszerű kütyüt, mint pld. ez, mert sokan fognak szenvedni (igen, egy próbálkozás után így vélem :B ) ezekkel a kütyükkel, egyszerűen nem hiszem, hogy lehet jobb is egy 5-6000 Ft körüli Strong vagy más hasonló kiépítésű antenna. Röviden ennyi, a kép a régi antennával hibátlan, de kezdek már a tv-re gyanakodni, a késői reakció miatt...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#3133) Kommy válasza looser (#3132) üzenetére


Kommy
veterán

Ugye adtál neki áramot, mivel ez egy aktív antenna, tehát a nélkül nem biztos ogy soat ér.

(#3134) looser válasza Kommy (#3133) üzenetére


looser
addikt

A készüléken be van kapcsolva (menüből) hogy aktív-e az antenna vagy sem. Ezért van ennek az antennának két változata (ANT 10 - adapter nélkül, és ANT 12 - adapterrel, bár csatlakozó van mindkettőn), de azt mondta az eladó, hogy elég azt aktiválni és akkor nem kell az aktív (1000 Ft-tal drágább).

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#3135) vadmajomka válasza tusi74 (#3131) üzenetére


vadmajomka
tag

Nincs is folyószámla fül az online ügyfélszolgálaton....... :F

(#3136) darvinya válasza looser (#3134) üzenetére


darvinya
titán

Nem alattam beleszólni, de a szolga kicsit félre vezetet.
„Táp ellátás: 5V/ 40WMA” -ez egy teljesen felesleges adat-
„A DVB-T RF portján keresztül vagy 9V DC/100mA külső 230V AC/DC adapterrel” - erre kellett volna figyelni, mivel ezt egy dekóder nem teljesít ez egyezés külön táp.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3137) looser válasza darvinya (#3136) üzenetére


looser
addikt

Huhh, ne haragudj, az utolsó mondatot néhányszor el kellett olvasnom, de már értem :-)
Itt egy kép a leírásból, 5V-ot ad le RF-outon.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#3138) darvinya válasza looser (#3137) üzenetére


darvinya
titán

Igaz a T9 kicsit Elba…
De maga a lényeg ott van hogy 9V.
Akkor tudná táppal ellátni a dekóder, ha így lenne kiírva 5V-12V-ig.
Mert ekkor a dekóder feszültsége is benne van.
Vannak dekóderek amik tudják a 9V-ot, de a legtöbb nem.
Azok csak 5V-ra képesek.
És mi történik, ha 5V-tal táplálok 9V-ost?
Semmi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3139) azbest válasza vadmajomka (#3135) üzenetére


azbest
félisten

De van, persze ahhoz regisztrálva kell lenni az oldal ezen részére. A webshop regisztráció nem elég. Ha be vagy regisztrálva az ügyfélszolgálatra is, akkor látni visszamenőleg minden havi díjat, ami ki lett fizhetve.

(#3140) vadmajomka válasza azbest (#3139) üzenetére


vadmajomka
tag

Tehát az ügyfélszolgálatra külön kell regisztrálni. Ok, köszi kipróbálom.

Szerintem én már regisztrálva vagyok, mivel a online ügyfélszolgálat fülre kattintva ez a kép fogad:

Ezen nincs folyószámla fül :F

[ Szerkesztve ]

(#3141) azbest válasza vadmajomka (#3140) üzenetére


azbest
félisten

Úgy emlékszem hogy felkínálja, hogy a webshop-os regisztrációt akarod -e használni az ügyfélszolgálatra is.

(#3142) vadmajomka


vadmajomka
tag

Bocs itt a kép nagyban:

[ Szerkesztve ]

(#3143) Kernel válasza darvinya (#3138) üzenetére


Kernel
nagyúr

Már megint félrekavarsz és érthetetlenül fogalmazol, de ezek a dolgok úgy szoktak működni, hogy kap 9 V "nyers" (stabilizálatlan, pufferelt) külső feszültséget, amiből nem tudhatod, hogy mi lesz, legfeljebb én elárulhatom, hogy stabilizált 5 V DC lesz belőle. Mert ennek ez a módja.

De ezzel a vásárlónak nem kell foglalkozni, úgyse ért hozzá.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3144) Kernel válasza looser (#3137) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azt kell megfigyelni, hogy az 5 V aktiválására javul-e a vétel, fordítva pedig elromlik, mert normális esetben így kellene viselkednie.

Vagyis valamilyen változásnak történnie kell, különben az is lehet, hogy nem is kap rendesen tápot.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3145) tusi74 válasza vadmajomka (#3135) üzenetére


tusi74
őstag

No ez az! Ma 4 körül elvileg az üfsz. visszahív, mert meg kell kérdezniük a technikust. ;)

(#3146) Flashget


Flashget
félisten

(#3147) darvinya válasza Kernel (#3143) üzenetére


darvinya
titán

Csak egy kérdés.
A stabilizálatlan fesz. nem okoz később zavart a rendszerben?
Mint tudni illik nem véletlenül van stabil táp.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3148) azbest válasza vadmajomka (#3142) üzenetére


azbest
félisten

próbáld azt a regisztráció gombot felül... először pár hónapig én is naivan azt hittem hogy a webshop regisztráció egyben az ügyfélszolgálati regisztrációt is jelenti, de nem. Viszont pár kattintással kibővíthető a regisztráció. Nagyon régen csináltam, pontosan nem emlékeszem a menükre.

Így néz ki ekkor:

[ Szerkesztve ]

(#3149) Lala6


Lala6
őstag

(#3150) tusi74 válasza azbest (#3148) üzenetére


tusi74
őstag

Sikerült, köszi. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.