Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) Kernel válasza #93794560 (#4600) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az sem mindegy, hogy másik multiplexre váltasz, hiszen akkor a tunert is áthangolja egy másik frekvencia vételére, majd a másik MUX dekódolására, ami egyrészt időtöbblet, másrészt annak lehet gyengébb a jelszintje is, emiatt is kockázhat.

De egy multiplexen belül is előfordul ilyen, amikor hibás a jel. Gondolom, egy adót pufferel a multiplex adatfolyamból. Váltásnál belekezd egy másikba.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4602) #93794560 válasza Kernel (#4601) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez a pufferelés azért is tűnik valószínűnek, mert amikor néztem a TV2 műsorát digitálison, majd átváltottam az analógra, az analógon az adás jó 1 másodperccel előrébb járt.

(#4603) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Zirc mellett lakok 5 km egy kistelepülésen, Zircen pedig van MindigTV-s szóróantenna, vagy minek nevezzem.

Szerintetek elég lenne egy beltéri antenna a jó vételhez? Pl.?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#4604) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#4603) üzenetére


Anubis_9
őstag

Közben találtam egy MindigTV által is javasolt beltéri antennát: Funke DSC 250-et. Ilyet is kellene hozzá rendelnem (tápfeladó)? Nem vagyok ezzel tisztában... :B

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#4605) Kernel válasza Anubis_9 (#4604) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem kell tápfeladó, ha a vevőbox vagy TV el tudja látni 5 V táppal. A menüben kellene megnézni, hogy van-e Antenna Power vagy valami hasonló beállítás.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4606) Anubis_9 válasza Kernel (#4605) üzenetére


Anubis_9
őstag

Köszi! LG 42LE5500-as TV-m van, akkor már csak azt kellene megtudnom, ez képes-e erre. Szerintetek?

OK, otthon megnézem a beállítást... :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#4607) Kernel válasza #93794560 (#4602) üzenetére


Kernel
nagyúr

Késik a digitális adás, de ennek szerveroldali oka is van. A digitális jelet adóoldalon számítógépek kezelik, a több forrásból érkező adatfolyamokat egy multiplexbe kell kódolni, ámbár úgy szokás mondani, hogy valós időben, de azért fellép bizonyos késleltetés ott is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4608) Anubis_9 válasza Kernel (#4605) üzenetére


Anubis_9
őstag

Letöltöttem a kezelésijét, van benne egy ilyen, hogy:
ANTENNA ERŐSÍTŐ.
Gyenge vétel esetén állítsa az Antenna erősítő beállítását Be értékre.Erős jel esetén pedig válassza a „Ki” opciót.

Ez lenne az?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#4609) darvinya válasza Anubis_9 (#4608) üzenetére


darvinya
titán

Igen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4610) Kernel válasza Anubis_9 (#4606) üzenetére


Kernel
nagyúr

Eszerint tudja:

Szerk: közben lemaradtam, de már nem törlöm.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4611) Anubis_9 válasza Kernel (#4610) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nem tudom, hogy letöltötted-e a kezelésijét, de pont ilyen a menüje a TV-mnek is. :) Szóval a lényeg, hogy nem kell külön tápfeladó. Köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#4612) Kernel válasza Anubis_9 (#4611) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nyilván abból vágtam ki, csak megy közben a torrent, így kicsit lassan a jött le PDF.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4613) ebegab92


ebegab92
senior tag

USB-s DVB-T vevővel lehetséges akárhogy több csatornát is fogni? :F

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#4614) hati válasza ebegab92 (#4613) üzenetére


hati
addikt

igen, ha egy muxon belül van az a több csatorna

(#4615) ebegab92 válasza hati (#4614) üzenetére


ebegab92
senior tag

Csak mert az alapcsomag elég szegényes,ehhez meg kártyát venni...Nem tudom.TV-hez vásárolt DVB-T vevőnél egyszerűen csak egy kártyát bedob az ember.De ennél?Nem vagyok még jártas ezekben a csodatechnikákban XD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#4616) Tamás88 válasza ebegab92 (#4615) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Veszel egy ATM kártya olvasót, majd hozzá egy kártyát, és már több csatornát tudsz nézni.

(#4617) Watt25 válasza Tamás88 (#4616) üzenetére


Watt25
veterán

A pontosabb megnevezése inkább a smartcard reader.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4618) hati válasza Tamás88 (#4616) üzenetére


hati
addikt

Azért ennyire nem egyszerű a dolog.

(#4619) azbest válasza hati (#4618) üzenetére


azbest
félisten

De. Bármelyik szabványos bda drivert használó dvb-t tunerrel lehetséges az előfizetéses adások vétele. Csak megfelelő kártyaolvasó kell hozzá (ez100pu ebayről 12 usd, de alig drágábban találkozni más fajtával itthon is). Ha windows-t használ, akkor például az ingyenes homesys programmal tudja nézni a műsort.

Ezen kívül a szintén ingyenes smartdvb program is használható, de azt sokkal bonyolultabb beüzemelni, mert külön programot és plugint is be kell üzemelni a kártya kezeléséhez. (Valamint a fizetős dvbviewer, progdvb és más program is működhet).

Linux alatt tvheadend + a kártya kezeléséhez program.+ xbmc vagy vlc igény szerint.

[ Szerkesztve ]

(#4620) hati válasza azbest (#4619) üzenetére


hati
addikt

A windows mce-hez vagy a Mediaportálhoz hogy tudnám beüzemelni? Nekem olyan megoldás kellene, ami nem gyártó fűggő, hanem szabványos CAM modulként látszana a kártya.

(#4621) azbest válasza hati (#4620) üzenetére


azbest
félisten

A szabványos CI slotot és cam modult sem kezeli a legtöbb program. A ci slotos / kártyaolvasós tunerek esetén általában csak a saját programjával mennek az előfizetős adások. Ezek közül támogat néhányat a mediaportal, néhányat az mce, de pontos adatokkal nem rendelkezem.

(#4623) BTO


BTO
őstag

mire mindenféle kártyaolvasót megvesz az ember addigra lehet hogy 1 kártyaolvasós box is kijön az árból.
próbálkozni lehet ,de nem biztos hogy megéri a + fáradsággal-mindenféle progi megkeresése,és müxik-e-

semmi sem tökéletes

(#4624) azbest válasza BTO (#4623) üzenetére


azbest
félisten

22 dollárért megvan 1 tuner (8), 1 kártyaolvasó (12), 1 usb hosszabbító kábel. Valószínűleg, aki boxot akar, az inkább vesz egyet 10eFt-ért, de ha gépen szeretné nézni, rögzíteni az adásokat, ez is lehetséges minimális befektetéssel, ha kicsit utánajárnak (megrendelés és a program telepítése). Persze lehet kapni kártyaolvasós kész megoldást is 19 ezertől felfelé, de az kevésbé rugalmas.

41 usb-ből megvan egy 3 tuneres rendszer, ami komoly htpc kiegészítő (tetszőleges kombinációban nézhető és rögzíthető adások), de ha 5 mux lesz, akkor 5 tunerest össze elhet állítani 61 usd-ért, de ez már ágyúval verébre :)

(#4625) cigam válasza azbest (#4624) üzenetére


cigam
félisten

De nincs sehol dokumentálva (garantálva), hogy adott kártyaolvasóval menni fog-e az mce, vagy a HomeSys. "
+kísérletezni egy előfizetői kártyával nem olcsó mulatság (nem csak a kártyaolvasó beszerzési nehézségek, hanem maga mindígtvextra/családi előfizetés)

Homesys-ről jut eszembe, jóárasították a HybridBox-ot. Most 50K

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4626) azbest válasza cigam (#4625) üzenetére


azbest
félisten

Sem az mce sem a mediaportal nem működik egyik kártyaolvasóval sem. A ci slotos tunerek közül lehetséges, hogy valamelyiket támogatja az mce vagy a mediaportal, utóbbinál van egy lista, hogy mit szeret. Az mce esetén viszont a tuner leírását kell figyelni, hogy kódolt adásokat tud e mce alatt mutatni.

A softcam megoldást használó rendszereknél a gépen futó program kommunikál a kártyával és szoftveresen történik a dekódolás. Ez esetben olyan szabványos pc/sc kártyaolvasóra van szükség, amelyhez van driver az adott oprendszerre. Az általam ajánlott kártyaolvasó kipróbáltan működik és mindenféle rendszerre van hozzá driver. Az egyik bank által osztogatott omnikey is széleskörben támogatott (csak drága). Korábban valaki próbált egy 3eFt körüli msi olvasót is, de ott más problémák is voltak a géppel, így ez nem biztos, hogy megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#4627) Tamás88 válasza azbest (#4626) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Annó én is MSI olvasót akartam, csak már sehol sem lehetett kapni, így HongKongból rendeltem egyet, ami meg is jött, és tökéletesen működik a Homesys-el.

(#4628) azbest válasza Tamás88 (#4627) üzenetére


azbest
félisten

Csak kíváncsiságból kérdem: te is ez100pu-t használsz? Azt eddig csak Taipei, Taiwan forrásból láttam :)

(#4629) hati válasza azbest (#4624) üzenetére


hati
addikt

Aki nem akarja a homesys-t használni, annak ez az olcsó megoldás nem sokat ér. Én pl. a Mediaportált használom, ott semmi nyomát nem látom, hogy támogatná a sima kártyaolvasós megoldásokat. A Hauppauge usb-s CI modulja, meg kb. 20e Ft körül van.

(#4630) Tamás88 válasza azbest (#4628) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nem, én ezt használom.

(#4631) sonar


sonar
addikt

Hi,

Tud valaki adni egy linket ahol megtalálom a pontos csatorna kiosztást? Ki melyik frekin ad?

:R
(googli ma nem a barátom)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4632) unravel válasza sonar (#4631) üzenetére


unravel
őstag

(#4633) sonar válasza unravel (#4632) üzenetére


sonar
addikt

thx :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4634) Watt25 válasza azbest (#4586) üzenetére


Watt25
veterán

Kivételesen nem csak Extra-val lehet nézni majd: Ingyen HBO

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4635) Tamás88 válasza Watt25 (#4634) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Valamelyik nap pont ezt említettem meg, erre le lettem hurrogva, hogy ez már pedig lehetetlen, mert speciális szerződésük van a HBO-val, erre tessék.

Pontosan a #4587-hsz-nál mondtam, és #4589-hsz-nál válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#4636) cigam válasza Tamás88 (#4635) üzenetére


cigam
félisten

Mert úgy is volt, de most vmiért ez változott:

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4637) darvinya


darvinya
titán

Jó hogy van hely fentartva, de kinek?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4638) Kernel válasza Tamás88 (#4635) üzenetére


Kernel
nagyúr

Régebben egyébként olyasmire hivatkoztak, hogy a tartalomvédelem miatt csak az ország területén jogosultak terjeszteni, még a kódolatlan akciót is. Ennek biztosítékát a kártyában gondolták, mivel az hivatalosan csak hazai állandó lakcímre adható el, vagyis adott egy felmérhető ügyfélkör, hasonlóan a kábeles előfizetőkhöz. Tehát akkoriban úgy tűnt, ehhez ragaszkodtak az HBO részéről. (Persze aki tudja, a lakcímet is kijátszhatja, de az már törvényellenes, vagyis nem a szolgáltató gondja, hiszen ők megtették, amit lehetett.)

Valószínűleg változott a korábbi "filozófia", van ilyen.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4639) Sunsetjoy


Sunsetjoy
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne, mint új MindigTV előfizető.
Adott az alábbi konfiguráció, amely Miskolc Avas-dél területen kitünő minőségben kapja a jelet (95 körüli feletti minőség és erősség vagy mi).

Philips SDV 4235 erősítős antenna (1 külső antenna bemenet, 1 antenna kimenet)
Wayteq HD 95CX set-top-box (1 SCART kimenet, 1 antenna be, 1 tápos antenna)
Samsung SV-270GX videómagnó (1 SCART bemenet, 1 antenna be, 1 antenna ki)
Orion televízió (1 SCART bemenet, 1 RF bemenet, 1 rca kompozit+audió bemenet)

Az eddigi összeállítás szerint vagy csak a TV-n, vagy csak a videón foghatóak a mindigtv-s csatornák. Ugye így van most:
Erősítős antenna (antennakábel) -> box -> (scart kimenet) -> tv vagy videó (scart bemenet)

Így viszont az a helyzet, hogy amíg megy a videófelvétel, nem lehet más adást nézni. Mivel ugye a boxon léptetve (videóra dugva) veszi fel a léptetést is :) Tévére dugva meg nincs videófelvételi lehetőség.

A kérdés a következő: meg lehet-e oldani, és ha igen, akkor hogy... azt, hogy a mindigtv adások a videón és a tévén is megjeleníthetőek legyenek, vagyis úgy, mint mondjuk egy kábeltv esetén. Ott a videóba be és kifelé is antennakábel megy, ilyen gond nincs.

Elsősorban a videómagnós megoldás érdekelne, tudom, hogy van beépített felvétel, azonban nem én használnám a berendezéseket, hanem a műszaki újításokra kevésbé fogékony szüleim. RF splitter, scart elosztó, scart-rca átalakító, vagy tudom is én.
Ha máshogy nem menne, akár még úgy is jó végső esetben, hogy mondjuk az egyik (tv vagy videó) csak analóg jelet kapjon.

Ha használom a box tápos antennaaljzatát a másik egység (vagyis tv vagy videó) felé, akkor csak az analóg földfelszíni adók jönnek be ott szellemképesen. Persze tudom, hogy nem így kell használni... :)

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#4640) azbest válasza Sunsetjoy (#4639) üzenetére


azbest
félisten

Van amelyik videomagnó ki tudja adni a scart-on kapott videó jelet az antenna kimenetén valamilyen csatornán. Ekkor viszont azt hiszem mennie kéne mindog a videónak, szóval ez nem az igazi.

Ha a tévé cserélje nem várható mostanában, akkor a legegyszerűbb a waytek scart kimenetéről rf modulátorral antenna jelet előállítani és a tévének és videónak is az antenna bemenetére kötni elosztóval vagy egymás után fűzve. Gondolom ez nem használ a minőségnek, de jobb megoldás nem nagyon van.

Bár itt találtam olyan rf modulátort, ami felfűzhető a scart kábelre [link].
Ekkor a waytek scartájára lenne kötve az rf modulátor. Az rf modulátor scart kimenetére a tévé, az antenna kimenetére a videómagnó.

[ Szerkesztve ]

(#4641) Tamás88 válasza Sunsetjoy (#4639) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Gondolom azt akarod, hogy miközben a VHS videómagnón keresztül felveszed az adást, addig más csatornát is tudjál nézni. No az a helyzet, hogy olcsón szerezz be egy pendrive-t, és arra rögzítsd az adásokat, úgy már tudsz lépkedni.

(#4642) darvinya válasza Sunsetjoy (#4639) üzenetére


darvinya
titán

A lényeg, hogy a digitális (mindigTv) adást csak a dekóderen tudod nézni.
Box kimentelén lévő eszköz csak azt a képet rögzíti amit nézel.
Max annyit megtehetsz, hogy mindigTv-s adást veszed a box-szal és akkor válthatsz azonos Mux-on belül.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4643) azbest válasza Sunsetjoy (#4639) üzenetére


azbest
félisten

ja bocs, most értelmeztem a végét... amit nemrég írtam az arra vonatkozott, hogy ugyanazt az adást lehessen nézni és felvenni egyszerre.

Amit te szeretnél, hogy két különböző adást lehessen egyszerre nézni és felvenni, úgy tudod megoldani, hogy veszel mégegy boxot és havidíjas előfizetéshez lehet kérni társkártyát (már, ha előfizetősről van szó). :U Ha egyforma boxok, akkor a távirányító mindegyiket irányítja egyszerre. Abból is csak a kavar van. :U

Egy boxszal nem fogod tudni egyszerre nézni a tv2/rtl klub/euronews közül az egyiket és közben például a közszolgálati csatornák közül felvenni valamelyiket. Egyszerre nem tud két különböző frekvencián lévő adást kezelni. A pendrive-os felvétel esetén is csak az ugyanazon a frekvenián lévő csatornák közül lehet egyszerre nézni és felvenni különbözőket. Ha előfizetős megoldás van, akkor lehet még bonyolultabb.

[ Szerkesztve ]

(#4644) darvinya válasza azbest (#4643) üzenetére


darvinya
titán

Van egy újfajta box avval mindent lehet.
Most teszt időszak van aztán fel lesz téve.
Rövid eddigi ismertető:
-betű stílus csere
-menü rendszer csere
-Dvb T/C egyszerre kezeli és felvesz.
-Böngésző
-stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4645) Kernel válasza Sunsetjoy (#4639) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az a helyzet, hogy a régi analóg, videómagnós rendszerben azért tudtál másik adást nézni és egy másikat rögzíteni, mert a videómagnóban is van egy tuner, tehát a TV tunerjével együtt így összesen 2 db állt rendelkezésre.

Digitális tuner viszont nincs sem a videóban, sem a TV-ben, tehát itt megáll az elképzelés. Annyit lehet tenni, hogy felfűzöd a koaxra a DVB-T tunert és a videót is, így legalább az analóg adók valamelyikét tudják rögzíteni, miközben digitálist néznek. Ehhez nem kell splitter sem, mert loop-csatlakozó (koax-kimenet) mindkét készüléken van.

További lehetőség a Wayteq SCART-kimenetének kétfelé osztása, így a TV-n nézett digitális adást egyúttal rögzíteni is lehet, vagyis csak párhuzamosan.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4646) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Valami info arról, hogy valami törént volna Karcag, Püspökladány, Kaba, Báránd környéken? Jelenleg a box azt mondja, nincs jel, ez kb. 2 napja tart.

Köszi!

(#4647) Sunsetjoy válasza Kernel (#4645) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Ja, ma végülis úgy oldottam meg, hogy az erősítős antenna jelét beküldtem egy splitterbe, amelyikből az egyik megy a boxba (onnan meg tv-re az AV).
A másik a splitterből megy a videó antennabemenetére, amely analóg tunerja továbbíthatja a tévé felé az analóg adásokat. Így ha a digitális kereskedelmik, illetve a csomag programjai vannak nézve, az analóg vehető videóra is. Így akár kettő is mehet felvételbe, míg egy harmadik kerül nézésre :D
Vettem egy 8Gigás pendrive-ot, amire SD-n mondjuk 0,3-0,4mbyte/sec, HD-n meg 0,8 körül tud venni, így 4-5 óra cucc ráférhet kb.

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#4648) cigam válasza Peter Kiss (#4646) üzenetére


cigam
félisten

Melyik adót vetted eddig? Nem lehet, hogy a frekicserebere kavart be?
Egy teljes újrakeresés sem talál semmit?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4649) #93794560 válasza Peter Kiss (#4646) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az országban több helyen is megváltoztak a frekvenciák. Érdemes lenne automatikus hangolással újrakeresni a csatornákat, hátha csak más frekvenciákra kerültek.

(#4650) Peter Kiss válasza #93794560 (#4649) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Próbálkoztam már, de nem hozott eredményt. Nem régen próbáltam egy tuner-rel is, semmi. Holnap megnézem az antennát, hogy mi újság vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.