Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) Laca0 válasza darvinya (#4849) üzenetére


Laca0
addikt

Biztos vagy benne? Képzeld! Nem csak flash memória létezik, ami írható és megőrzi a tartalmát!
De flash memória és flash memória között is van különbség!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4852) azbest


azbest
félisten

Minden Extra előfizetőnek küldtek "adategyeztető kampány" elmail, hogy 300 forintot jóváírnak, ha felhívom őket és megadom a telefonszámomat, majd később visszahívnak, hogy tényleg az-e? :U

Ekkora butaságot... mikor ott az elektronikus rendszerben minden. Eddig is hívtak már párszor, azt nem számítva, hogy időnként új előfizető toborzó embereik is megtalálnak. Megint valami telemarketinges butaságról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#4853) darvinya válasza Laca0 (#4851) üzenetére


darvinya
titán

Az igaz.
Pont az van a pendriver-omban mint a teloban.

Egész pendriver lelke 5mm x 8mm-es.

Ez meg én kaptam.

„Amennyiben szeretné a szolgáltatást a továbbiakban is igénybe venni kérjük,hogy a határozott idő lejártáig bármikor, de a gyorsabb ügyintézés érdekében legalább 10 napon belül jelezze hosszabbítási szándékát a 1211-es telefonszámunkon.”

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4854) Watt25 válasza azbest (#4852) üzenetére


Watt25
veterán

Én nem kaptam ilyet. (Még?)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4855) darvinya válasza Laca0 (#4821) üzenetére


darvinya
titán

A válasz egyszerű.
Ezek a boxok nem kezelik a HDMI+CEC-et.
Vagyis inkább meghülyültőle.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4856) bb.bocs


bb.bocs
őstag

én sem kaptam még semmi ilyen levelet. szerintem ha a honlapon nincs, vagy vlmi akkor kamu. de ha megérdeklööd e mailben biztosabb választ kapsz :D ( annyira örülök neki hogy a westendböl kiköltöztek a világ végére. részben ezért is választottam ezt mert közel van. vagy volt... még jó hogy mióta megvan egyszer sem mentem be :) )

(#4857) Laca0 válasza darvinya (#4855) üzenetére


Laca0
addikt

A CEC már 1.0 hdmi-től rendelkezésre áll, ezért arra számítottam, hogy biztosan támogatja... :(((
Köszi a választ!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4858) t-aki1


t-aki1
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy vette egy antennát amivel bejönnek a az ingyenes hd digitális adások.
Az egyik kábellel ami közvetlenül a tv hez van kötve ott bejön mindegyik adás, de nekem egy másik
kábellel akarom összekötni ami be van építve a falba(dobozba) és ezzel csak az m1 m2 duna1 dunaworld jön
be tehát az rtlklub és tv2 nem jön be amik csak ez előző esetbe jönnek be. Tehát az lenne a kérdésem,
hogy találkozott e már valaki ilyen problémával( lehet, hogy a falba épített elosztóval lehet baj???
Előre is köszönette

(#4859) Watt25 válasza t-aki1 (#4858) üzenetére


Watt25
veterán

Na de mégis, mi van a falba épített dobozban? Így nehéz bármit is mondani. Hová megy az a kábel?
Mondjuk az a valószínű, hogy valamilyen antennára rámegy, vagy szabadon lóg valahol, de azért ha több infót adnál, az sokat segítene.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4860) Exian válasza azbest (#4852) üzenetére


Exian
őstag

Szörnyű, engem volt, hogy 2 héten keresztül naponta hívott valamelyik kollégájuk (?), hogy ajánlja a MindigTV Extra (tehát fizetős) szolgáltatást. Na most a "gond" csak az, hogy már több, mint 1 éve vagyunk előfizetők! Hiába mondtam mindig el, másnap másik kolléga hívott... aztán persze utána jött az, hogy adjak már meg néhány ismerősöm elérhetőségét, akit esetleg érdekelhet a szolgáltatás... lehet, hogy kiadták az ügyféltoborzást maszek cégnek, vagy magánembereknek, nem tudom, de kicsit fárasztó, hogy mindig épp munka közben hívnak és magyarázkodni kell, hogy MÁR előfizető vagyok tök rég, és NINCS ismerősöm, akit érdekelne.

A napokban írtam nekik emailt is, talán az hatásos lesz.

Amúgy maga a szolgáltatás nálunk jó, szeretjük, nincs gond vele, már száműztük az áramzabáló beltéri erősítős szobaantennát, működik a dolog kinti, nagy pillangó antennával, aminek nem kell áram.

[ Szerkesztve ]

(#4861) Lompos48 válasza t-aki1 (#4858) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha tömbházról van szó, akkor a régi kollektív antennáról beszélünk. Ott az antennák az adott analóg adók hullámhosszára voltak/vannak méretezve, utána minden műsornak (hullámhosznak) szereltek/szerelnek egy elég keskenysávú csatornaerősítőt és ezeket közösítve osztják szét a tömbházban. Mégha az antennák be is fognának valamit a digitális vagy egyéb előre nem betervezett analóg adásokból, az erősítők ezeknek biztosan útjukat állják.
Ha nem erről van szó, elnézést!

(#4862) replay007


replay007
tag

A tokaji toronnyal lett valami? Tegnap este faternál elmentek az analóg csatornák. : O

[ Szerkesztve ]

(#4863) Laca0 válasza replay007 (#4862) üzenetére


Laca0
addikt

Megy még. Legalábbis most éppen megy.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4864) KZP válasza darvinya (#4849) üzenetére


KZP
őstag

Hát, okostelefonokra is pont emiatt nem ajánlják pl. torrent kliens használatát, mert hamarabb tönkremegy a tároló rész, a folyamatos írás-olvasás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4865) Laca0 válasza KZP (#4864) üzenetére


Laca0
addikt

Végre valaki! .... :) Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4866) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Meguntam azt a rablást amit a T-home csinál nálunk, ugyhogy mindigtv-re váltok.
Budapesten a Flórián térnél lakom. Mit gondoltok, egy sima szobaantennával működne a dolog?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#4867) dembala2


dembala2
csendes tag

Sziasztok,
Wayteq HD CX-95-om van MindigTV extraval. A kerdesem az lenne, hogy a hozza csatlakoztatott HDD-re felvett kodolt adasok, amik TS formatumban vannak a vinyon (ha PC-re teszem) lejatszhatova tehetok e valahogyan a PC-n? VLC-vel probalkzom, elkezdi lejatszani porog a szamlalo de se kep se hang nincs.
Nyilvan a kodolas miatt. Megoldhato a visszakodolas valahogy?
Koszi!

(#4868) dembala2 válasza madmike (#4866) üzenetére


dembala2
csendes tag

Szia!
En is szobaantennaval probalkoztam eloszor (11. kerulet, Bocskai ut) meghozza egy komolyabbal ami erositett volt, de sajnos nagyon rossz tapasztalataim voltak. Gyakorlatilag a lakasban (4. emelet) nem mukodott a dolog. Szaggatott, sokszor nem volt jel, ki ki maradt, hasznalhatatlan volt. Ha kitettem az erkelyre, jo lett, de ez nem kulteri volt, ugyhogy inkabb beszereztem egy "Strong SRT Ant 15 kültéri DVB-T antenna"-t amit Saturntol kezdve szinte mindenhol lehet kapni, kicsi konnyu, jol szerelheto es az erkelyre kiteve, megfeleloen beforgatva (vertikalis polarizacio miatt vizszintesen) es beiranyitva (ezt ugy talalomra addig forgattam amig teljesen szaggatas mentes lett a kep) szuperul mukodik. HD adasok is teljesen rendben vannak. Jo a jelszint es a jelerosseg is.
Wayteq HD CX95 tunerrel hasznalom.
Remelem tudtam segiteni.
udv.

(#4869) Laca0 válasza dembala2 (#4867) üzenetére


Laca0
addikt

Szerintem a KMPlayer-el próbálkozz.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4870) madmike válasza dembala2 (#4868) üzenetére


madmike
őstag

Szia!
Segítettél :)
Nem is drága ez az antenna, ennyit még megér a dolog.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#4871) Watt25 válasza madmike (#4866) üzenetére


Watt25
veterán

Szobaantennákról vélemény

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4872) darvinya válasza dembala2 (#4867) üzenetére


darvinya
titán

Próbáld ki TsDoctor progit a legújabbat.
Trial -os 30-ig hátha segít kijavítani és lejátszható lesz.

A sikerrel jársz oszd meg.

KMPlayer rossz, még 90CX-es sem tudta lejátszani, pedig nem is kódolt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4873) Kernel válasza Laca0 (#4869) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kódolt adást nehéz lesz szerintem, de a KMPlayer (saját dekóderrel) nem játssza le még a kódolatlant sem. Viszont a PotPlayer, amit a KMPlayer korábbi tulajdonosa és készítője fejleszt, simán játssza az RTL Klubot is stb. Interlaced is rögtön beáll, automatán. Digitális tunert is tud kezelni, bár azt a részét még nem tudtam kipróbálni, mivel tunert csak szándékozom rendelni, eBay-ről.

Mára egyébként a PotPlayer is egész jól kialakult, a kezdeti hiányosságok után. KMPlayerhez hasonló, igényes beállíthatóság, ez a figura tényleg tud valamit, aki csinálja.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4874) bb.bocs


bb.bocs
őstag

asszem én e right soft os super nevű programmal tudom konvertálni a ts fájlokat bármibe. ha nem keverem össze :)

(#4875) Laca0 válasza Kernel (#4873) üzenetére


Laca0
addikt

Bocs, nem tudtam, hogy a kódolt adást kódolva menti le... :(

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4876) darvinya válasza Kernel (#4873) üzenetére


darvinya
titán

VLC is lejátsza simán ami nem kódolt.

TsDoctor progi anno a Telefunken dekóder felvételét helyrehozta, hogy lejátszható legyen.
Sajna nekem még tavaly lejárt a Trial és emiatt nem húzom újra a gépet.

Amit javasoltál progit kipróbálom.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4877) cigam válasza dembala2 (#4867) üzenetére


cigam
félisten

Kérdésedben a válasz. Mivel kódolt ...
Per pillanat nem létezik a jelenlegi védelem feltörésére megoldás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4878) darvinya válasza cigam (#4877) üzenetére


darvinya
titán

Lehet azt is helyre hozni(visszakódolni), mint már említettem TsDoctor progi.
Eddig csak a Telefunken kódolását oldotta fel.
Azt is említettem, hogy én már nem tudom kipróbálni mire képes az új TsDoki így arról biztosan nem tudok nyilatkozni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4879) cigam válasza darvinya (#4878) üzenetére


cigam
félisten

A hibás stream kijavítása, és a kikódolás nem ugyanaz. ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4880) dembala2 válasza darvinya (#4878) üzenetére


dembala2
csendes tag

TSDoctor azt mondja nem tudja megnyitni mert Encrypted a stream. Hat igen. Kodolt. Francba :)
PotPlayer meg nem ismeri fel a formatumot.
Nyilvan a kodolt cuccot nem tudjak visszafejteni, ez ertheto. Csak azt gondoltam mivel manapsag mar mindent feltornek, van valami modszer a mindigtv-s streamek visszakodolasara is. Ugy latom sajna nem nagyon...
Azert koszi.

(#4881) darvinya válasza dembala2 (#4880) üzenetére


darvinya
titán

A mindigtv-s srteam nincs lekódolva, csak az mindigtvextra.

Kösz a tesztet.

1db-os ts file-al próbáltad amit a az extra csatiról vettél fel?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4882) Kernel válasza darvinya (#4876) üzenetére


Kernel
nagyúr

VLC, MPlayer, SMPlayer, MPC-HC stb., akad éppen lehetőség, nyilván egyéni szempontok és igények kérdése, hogy melyik válik be jobban.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4883) azbest válasza Tamás88 (#4630) üzenetére


azbest
félisten

Megtaláltam közben, hogy pontosan milyen az a kártyaolvasó. Hát öreg, belenyúltál a tutiba :)
Ez az olvasó az: Alcor Micro AU9540
Egy japán "kolléga" is rendelt ilyet és belül is megnézte: [link]. A windows is alapból kezeli, sőt a nyílt forráskódú ccid (beépített) driverrel linux alatt is megy. Ráadásul 10 dolcsiért kapható népszerű kínai webshopból is: [link], vagy hasonló áron ebayről :)

Szóval legalább annyit tud, mint az eddig általam favorizált Ez100Pu, viszont a nyílt forrású driver miatt egzotikusabb környezetben is működésre bírható, pl: linuxos router vagy raspberry pi-ra kötve.

(#4884) Tamás88 válasza dembala2 (#4880) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

No ez igazából a dekódertől függ, mivel a tv-m akár kódolt, akár nem, simán kódolatlanul veszi fel, így a DSDoctor-ban simán ki tudtam javítani. Ezt példaként a HBO-n és a Dorcel TV-n ( :DD ) is kipróbáltam.

(#4885) Exian válasza madmike (#4866) üzenetére


Exian
őstag

Én is kerülném a szobaantennát, bár 1 évig mi is azzal használtuk, nálunk mondjuk jó volt (Pécs-Kertváros, nem messze az egyik panelház tetején van egy kis átjátszó adó, így a jel az kiváló nálunk).

Én azért váltottam kültéri, rendes antennára, hogy ne zabálja az áramot a beltéri, erősítős. Mert azzal meg csak akkor van jel, ha be van kapcsolva (és max-ra állítva) az erősítője, ami viszont zabálja az áramot, ha nem is jelentősen. Ráadásul foglalja a helyet az amúgy sem nagy szobánkban.

Én egy sima, régi pillangó antennát raktam ki az erkélyre, nem is kellett játszanom vele, gyakorlatilag akárhová rakom, jó a vétel minden adásnál, HD is okés.

Jah és egy fontos dolog, hogy a szobaantenna mindent összeszed, ha megszólalt a telefon a szobában akkor a kép először pixelesedett, majd teljesen megállt.

[ Szerkesztve ]

(#4886) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok !

Egy olyan problémám lenne, hogy ki akartam próbálni a Sony LCD tv-n a Mindig TV adásait.
Rákötöttem az analóg csatlakozóra egy szobaantennát, majd kerestem az adásokra.
Párat meg is talált, hang gyönyörűen van, de kép nincsen, csak feketeség.
Ez az összes adásnál így van. Mi lehet a baj?

(#4887) unravel válasza koxkids (#4886) üzenetére


unravel
őstag

szia

csak tippelek: a tévéd nem szereti az mpeg4et? írsz típust?
vagy gyenge a jel?

¯\_(ツ)_/¯

(#4888) koxkids válasza unravel (#4887) üzenetére


koxkids
őstag

Tv típusa:Sony 32U2000

Van benne jel-erősség mérő, és ott magasnak írja.

Most nézem a Sony oldalát, MPEG-2 ... :(

[ Szerkesztve ]

(#4889) Watt25 válasza koxkids (#4888) üzenetére


Watt25
veterán

Most nézem a Sony oldalát, MPEG-2
A jó hír, hogy a megoldás egyértelmű! :)
Új TV, vagy Set-Top-Box vásárlására szükséges, ha nézni akarod.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4890) koxkids válasza Watt25 (#4889) üzenetére


koxkids
őstag

Rendben. Köszönöm :)
Bocsi a hülye kérdésért, előbb utána kellett volna néznem a tvnek. :U

(#4891) darvinya válasza koxkids (#4890) üzenetére


darvinya
titán

:K

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4892) gyuri86


gyuri86
tag

sziasztok.
Tervezem hogy beruházok egy dvb-t antennára és egy tunerre. A tb-ben nincs beépített mivel régebbi LCD.
Egy sima szobi antenna képes megbírkózni a feladattal?
Mondjuk egy ilyen:
http://www.edigital.hu/TV_antenna_digitalis_vevo/Hama_VHF/UHF/FM/_DVB-T_szobaantenna-p37905.html
A Száva utcai torony 600m-re van tőlem csak éppen nincs rálátás mivel háttal nekem és az erkély sem arra néz. Kültéri antenna nem igazán opció mert albérlet.
Ez egy 3 emeletes tégla épület.
Itt van a térkép az elhelyezkedésről, a nyíl mutatja a lakást elhelyezkedését.

[ Szerkesztve ]

(#4893) darvinya válasza gyuri86 (#4892) üzenetére


darvinya
titán

Szia.

Én is albérlő vagyok.
Beltérre felszereltem a szekrény tetejére egy lepke antennát, mert a szoba antenna nem vált be.
Széchényi hegyről veszem a jelet 5km-re tőlem, tetőtér alatt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4894) gyuri86


gyuri86
tag

és mégis mekkora egy olyan antenna, mert 1,5X1,5 nem akarok, asszony is kivágna, hogy néz az ki?!:-)
Láttam kis méretű antennát, kültéri, az egész kb 30cm átmérőjű, csak az ára húzós, nem akartam 7ezeret arra költeni. Akkor ne is reménykedjek hogy nálam menni fog? 600-re van az adótorony. és tudom az antennát úgy fordítani hogy az erkély ajtóra nézzen, talán a szemközti házról visszaverődik!? valahol ezt olvastam, másnak bejött.

(#4895) darvinya válasza gyuri86 (#4894) üzenetére


darvinya
titán

Én ezt használom.[link]
Antenna rúd volt a legdrágább és összesen 6000Ft volt szállítással együtt.

Így néz ki.

Azt viszont el kell dönteni, hogy most használhatót keresel vagy dizájnosat.
Mert sajna kettő együtt nem jön össze.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4896) gyuri86


gyuri86
tag

Én ezt értem, csak hát hogy néz ki a szekrény tetején egy ilyen antenna? lássuk be. sz.rul:)
Ha be is ruházok egy ilyenre akkor sem tudom a torony irányába forgatni úgy hogy ne legyen köztünk minimum egy téglafal, de lehet több is ha a szomszéd épület is árnyékol. Vagy ez nem gond?
Ha pedig az erkély korlátra erősítem akkor is csak a szomszéd ház falára tudom irányítani és pont háttal leszek a toronynak!? Most akkor hogy a jobb?

(#4897) darvinya válasza gyuri86 (#4896) üzenetére


darvinya
titán

Szarul.
Te most az antennát nézed vagy a tv-t?
Amúgy van a linkelt oldalon 8-as alakú elég pofás antenna ami az erkélyre könnyen felszerhető és az biztosan fogná a jelet.
Csak, hogy annak az ára 7000Ft+szállítás.[link]
Akkor ez a megfelelő dizájnú számodra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4898) #16695808 válasza darvinya (#4895) üzenetére


#16695808
törölt tag

hú ez tényleg esztétikus :) ennél már csak egy parabola a szobában lenne durvább :)
komolyra fordítva ..működik....és kész
ha látnád az én szerkezetem :)
du. feltolok egy fotót :) (ha el nem felejtem)

[ Szerkesztve ]

(#4899) darvinya válasza #16695808 (#4898) üzenetére


darvinya
titán

Eddig senkit nem zavart.
Sőt még vendég sem vette észre, hogy ott van.
Általában ott sötétebb szoba és a kép is vakuval készült.
Így nem zavaró.
Az pláne, hogy műszaki beállítottságú vagyok inkább szebb nekem így.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4900) gyuri86


gyuri86
tag

Vitázhatunk ezen, de egy olyan ocsmány "ruhaszárítót" nem fogok a szobában tartani az fix, nem vagyok nagy design igényű ember, és többre tartom a funkciót mint a külcsínyt, de nem szeretnék minden nap arra belépni hogy egy antenna figyel a szekrény tetején,és még el sem tudom dugni:-) Ha még kisebb lenne...
Igen a 8-as alakúra gondoltam én is, de az tényleg drága:(
Felhívtam viszont a mindigtv számot, és azt mondták hogy foglalkoztak már hasonló kérdéssel a környéken és elvileg a szomszéd épületről visszaverődő jel elegendő lehet. De persze ez nem 100%.
Azt tudnám még csinálni hogy az erkély korlátra erősítek egy kültérit, de akkor is fúrni kell az ajtó kerete a kábel miatt, az meg necces.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.