Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) Flashget válasza darvinya (#4644) üzenetére


Flashget
félisten

Dvb T/C egyszerre kezeli és felvesz.

:C

Realme GT Master Edition

(#4652) Sunsetjoy válasza Sunsetjoy (#4647) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Hm... az mi okozhatja, hogy pl.
A box vesz fel pendrive-ra adást (jelen esetben TV2), és közben az azonos multiplex adásait nézem a boxon. De pl. egy AXN, vagy egy hasonló csatornán előfordul, hogy akár 10-15 mpre megáll az adás (nem jelvesztést ír, hanem pillanatállj) ami után később folytatódik.

De pl. ilyen hiba RTL klub nézése közben nincs (miközben TV2 felvétele megy).

Az antenna gyenge (pedig a jel egyfolytában 90 körül/felett van) , a pendrive (egy kingston), a box, vagy a technológia?

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#4653) Tamás88 válasza Sunsetjoy (#4652) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Először a különböző muxokra gondoltam, de láttam, hogy 1 mux alatt van, tehát nem ez a hiba. Inkább az, hogy a dekódolás miatt lehet. Próbáld ki az Euronews, illetve az info csatornánál is csinálja-e, ugyanis szintén ebben a mux-ban találhatóak, és ingyenesen foghatóak.

(#4654) darvinya válasza Sunsetjoy (#4652) üzenetére


darvinya
titán

Lehet az adó hibája is, mert ott a kódolás akad.
10-15mp szakadás(pillanat stop) és nincs idő ugrás, bizony az adó torony tömörítje nem jó.
Ha dekóder lenne a ludas akkor ilyenkor lenne idő ugrás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4655) cigam válasza darvinya (#4654) üzenetére


cigam
félisten

Azért az durva hiba lenne, és folyamatosan panaszkodnánk rá. Ez a hiba csak felvételkor jön elő nem? Akkor sanszosabb, hogy a pendrive csúcssebességen fut, és néha meg kell várni amíg utoléri magát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4656) darvinya válasza cigam (#4655) üzenetére


darvinya
titán

Én tavaly kellett bemennem mert volt olyan hanghiba ami maga demodulátornál volt.
Igaz most is van.

Azt a pufferelési gondot pedig nem a pendriver hibája, hanem a dekóder-é.
Ezért várom, hogy befelyeződjön a teszt a másik dekóderrel, mert abban van tényleg vas is és annyival nem drágább.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4657) Sunsetjoy


Sunsetjoy
tag

Kicsit rosszul fejeztem ki magam: "10-15 mpre megáll az adás (nem jelvesztést ír, hanem pillanatállj) ami után később folytatódik."

Nem ugyanonnan folytatódik, hanem a közte lévő időszak kimarad. Ha nem is mindig 10 másodperc, akkor előfordul 1-2 mp is. Vagy pl. a felvételes csatornáról átkapcsolok egy másikra (pl. axn), akkor ott ritkán előfordult, hogy sötétség van. El kellett kapcsolnom, majd vissza, hogy bejöjjön az adás. Ilyen megállásnál mondjuk el, majd visszakapcsolásnál az esetek többségében visszajött az adás.

Azonban úgy tűnt, hogy pl. egy RTL klub nézése alatt (míg a TV2 felvétel ment) szinte elő sem fordult akadás, csak mondjuk 1 óra alatt 1-2 fél másodpercnyi. Ezzel ellentétben az előjött hiba a másik csatornán mondjuk 5 percenként 2-3 alkalommal is minimum, vagy 5 másodpercre, vagy fél percre...

Sima adónézésnél ilyen hiba mondhatnám, hogy egyáltalán nincs. Még az első 7 nap fut, amikor minden nézhető, de ugye az AXN abban a csomagban is van pl. amire előfizettem.

A box adatai:
Bootloader 6.0 11/04/14
OTA 1.0 12/07/19
HW 0e16
HW ver 0100
SW 0100
SW ver 0007

a jelenlegi pendrive
USB sebesség 68 MBps
writespeed 8713 byte/sec
readspeed 13539 byte/sec
RW speed 3342 byte/sec

Ahogy most lenéztem ezeket az adatokat, és visszajöttem a menüből, egy csomó csatornára nincs jelet adott. Gondoltam megigazítom a dolgokat, ekkor hozzáértem a tápfeladós antennaaljzatához (üres), és rögtön bejött az adás, elengedtem, akkor elment. Még kétszer eljátszottam, és most jó maradt.

Nem lehet, hogy a korábban leírt splitter rombolja a történetet?

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#4658) darvinya válasza Sunsetjoy (#4657) üzenetére


darvinya
titán

Hát nem akartam mondani, de ez splitterezés csak minőségivel működik jól.
Fw-ből pedig van v6(ami eddig a legjobb számomra) v7, v8 amit érdemes kipróbálni.
Fw felrakása előtt javasolt a gyári visszaállítás és utána is pendriver és vinyo nélkül

Nem lenne egyszerűbb, ha az antenna közvetlenül a box-ba és a box loop-járól menne a videoba és onnan tovább a tv-re.
Így egy splitter sem kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4659) cigam válasza darvinya (#4656) üzenetére


cigam
félisten

Milyen teszt? Milyen dekóder?
A mindígtv vezet be új box-ot?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4660) Sunsetjoy


Sunsetjoy
tag

1- akkor nekem melyik firmware van most? egyáltalán melyik szám mutatja ezt?
SW ver 0007 <-- ez?
2- miért nem akar most úgy felvenni, hogy át tudjak kapcsolni azonos muxon belül máshová? eddig működött, de most átkapcsoláskor leállítja a felvételt.
3- az a lökött pendrive hol ilyen, hol olyan sebességgel jön be a teszt szerint, valamikor még a felvételt se "engedélyezi" tanácsolja, valamikor meg 1 hd vagy 1 ts felvétel. valamikor meg semmit nem tanácsol.

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#4661) darvinya válasza Sunsetjoy (#4660) üzenetére


darvinya
titán

Igen hetes.
És csak az ingyenes Mux-ról lehet váltani fizetősre felvétel közben, fordítva nem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4662) Sunsetjoy válasza darvinya (#4661) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Oké.
De én mondjuk national-ról lépnék axn-re. Szóval fizetős és fizetős között. És úgy sem engedi.

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#4663) Sunsetjoy válasza Sunsetjoy (#4662) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Na már kezdek rájönni.

Ha közszolgálatit vesz, csak közszolgálatit nézhetek.
Ha ingyenes kereskedelmit vesz, akkor ingyenes kereskedelmit + fizetőst nézhetek.
Ha fizetőst vesz, akkor csak azt nézhetem.

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#4664) Tamás88 válasza Sunsetjoy (#4663) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

No ezért nem szabad MindigTV matricás dekódereket venni, mert ahhoz, hogy rajta legyen egy logó, ahhoz nagyon le kell butítani a boxot.

(#4665) azbest válasza Sunsetjoy (#4663) üzenetére


azbest
félisten

Gondolom a lényeg az, hogy egyszerre csak egy kódolt adást lehet kezelni, még egy muxon belül is. Akinek ennél komolyabb igénye van, az több tuneres stb-t vegyen vagy számítógép alapú megoldást használjon.

(#4664) Tamás88: ez így nem igaz. A matrica rendszer azért kellett, hogy meg lehessen különböztetni az mpeg4/avc és hd (h264 HP@L4) kompatibilis készülékeket a régi mindigtv-re alkalmatlan de még piacon lévő készülékektől.

[ Szerkesztve ]

(#4666) cigam válasza Tamás88 (#4664) üzenetére


cigam
félisten

?? Szerintem a matricásra is rá lehet tölteni a wayteq "független" fw-ét. + még az is lehet, hogy a készülék eleve ilyen.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4667) #93794560


#93794560
törölt tag

Én szerencsére olyan dekódert vettem, amin nincs MinDig TV-s matrica, de előtte tájékozódtam a képességeiről, hogy megy-e vele a digitális adás, mind a szabadon fogható, mind az előfizetéses.
Synaps THD-2880 CX.

(#4668) darvinya válasza #93794560 (#4667) üzenetére


darvinya
titán

WayteQ HD90cx -nél is lehet kapcsolni fizetősről azonos Mux belül bárhova felvétel közben.
Sőt 95-ös v5-ös fw-je is még ilyen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4669) ludla válasza #93794560 (#4667) üzenetére


ludla
őstag

És milyen a Synaps THD-2880 CX? Én is ilyet kartam venni csak a Sparban volt akciós ATD-868 és ezt vettem, ez is jó de egy Synapsban jobban bíznék :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#4670) Tamás88 válasza ludla (#4669) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Pedig igen régi márka a Thomson. Az AKAI-ról nem is beszélve. Szerintem jól választottál.

(#4671) darvinya válasza Tamás88 (#4670) üzenetére


darvinya
titán

Attól, hogy régi még nem biztos, hogy tud fejlődni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4672) #93794560 válasza ludla (#4669) üzenetére


#93794560
törölt tag

Synaps: Jó kis cucc ez, a médialejátszós képességeit is szoktam használni. USB-ről lejátszik többféle fájlformátumot. Avi, mov, mp4, mkv, mpg. Zenénél eddig csak mp3-mal próbáltam, de lehet, hogy többfélével is elbír. Képeknél meg JPG, BMP van. Felvenni is lehet vele USB-s tárolóra, TS formátumban.
A tévés funkciói pedig a szokásosak. Nyelv, felirat, még teletext is van. Csatornarendezés, átnevezés, kedvencek, műsorújság. Aminek lennie kell. A TV és rádióprogramok között egy gombbal kell átváltani. Van csatornainfó, az adás paramétereiről, jelerősséget és jelminőséget jelző infó. 5 voltos feszültség aktív antennákhoz. Többnyelvű menü. Most így hirtelen ennyit kapartam össze.
Kimenetek, HDMI, Scart a régi tévékhez, digitális audiokimenet. Loop kimenet.
Ja! És persze kártyaolvasó.

[ Szerkesztve ]

(#4673) darvinya válasza #93794560 (#4672) üzenetére


darvinya
titán

Mint a WayteQ hd 95cx

Synaps THD2880 CX
Távirányító

WayteQ HD95CX
Távirányító

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4674) azbest válasza #93794560 (#4672) üzenetére


azbest
félisten

az avi és a többi is konténer formátum.. az avi esetén az a kérdés divx és xvid tömörítésűt visz-e, mert ez az elterjedt és amit nem szoktak lejátszani

(#4675) darvinya válasza azbest (#4674) üzenetére


darvinya
titán

Igen.

Egyedül a DTS-t nem kezeli.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4676) #93794560 válasza azbest (#4674) üzenetére


#93794560
törölt tag

XVID-et, DIVX-et ésDX50-s kodeket próbáltam vele, ezeket vitte. De lehet, hogy a DIV3 is menne.
MKV és MP4 esetén néztem az MP4 és a H264-es kódolást, ezeket is lejátssza. A DTS valóban nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#4677) mohow


mohow
tag

Ahoj!

Wayteq Hd-95CX v. ATD STB-868?

Fontos lenne a média lejátszási képesség feliratkezeléssel.

A frissítésekkel a Wayteq képességei javultak?
Mert a teszt a digiportal.hu-n majd 2 éves, és ott ez a rész volt lehúzva.

Az ATD-nél az automatikus képarány hiánya és a számomra kevésbé tetszetős kivitel a hátrány, ellenben alapból jobbak a multimédiás képességei.

Esetleg más lejátszó ebben a kategóriában és képességekkel?

Köszönöm és szép napot!

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#4678) darvinya válasza mohow (#4677) üzenetére


darvinya
titán

WayteQ jobb, de olvasd el a hsz-eket is hrt csak a tesztet.
A másik sem rossz, de ott is érvényes a hsz-ek elolvasását.

Annyit mondok, hogy a WayteQ 95-ös több felíratott kezel, srt, ixd/sub.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4679) domager2


domager2
tag

Sziasztok!
Volt egy erősítős szobaantennám. Jó dolog volt, de bizonyos időkben bizonyos muxok elmentek, rossz időben kockásodott zavaróan + néha a telefon is bezavart.

http://bolt.sat.hu/triax_digi_343_foldi_antenna_916?utm_source=antennavalaszto&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link Egy ilyen antennát néztem ki, viszont szerelés szempontjából egyszerűbb felszerelni arra a falra, amiről nem lát rá egyből a toronyra... Ilyen esetben várható javulás?
Budapestről délre, 25 km-re lakom, a térképen piros jelzés van, miszerint szobaantennás vétel lehetséges.

Más:

Úgy tudjuk, hogy a két országos tévécsatorna az Antenna Hungáriával is előrehaladott tárgyalásokat folytat, hogy a Mindig TV csomagba bekerüljenek az új adók. Természetesen a fizetős csomagba, ingyenességről ebben az esetben szó sem lehet.

(#4680) Watt25 válasza domager2 (#4679) üzenetére


Watt25
veterán

Saját tapasztalatom a következő. A szitu kb. ugyanez volt: ablakba kihelyezve a szobaantennát, úgy-ahogy bejöttek az adók. 4 emeletes panelház 2. emeletén mindez. Torony irányába másik 4 emeletes panelház takar.
Ugyanebbe a pozícióba egy jó minőségű irányított tetőantennával szinte semmit sem tudtam befogni. Természetesen a tetőre kihelyezve tökéletes a vétel.
Szóval, nincsen rá semmi biztosíték, hogy ha takarásba elhelyezel egy olyan antennát, akkor jobb lesz, mint a szobaantenna. (Az oka kb. az, hogy a szobaantenna a szórt jeleket jobban összeszedi.)

A TV csatis infód érdekes. A tárgyalás még oké, de inkább az RTL II-ről van szó tudtommal. Arról nem is szólva, hogy annak még fenn van tartva a hely, ahogy itt megbeszéltük régebben, de ha még egy csatornát betesznek, az az adott MUX-on a többi csatornánál további minőségromlást eredményezne.
Úgyhogy remélem, hogy ha igaz a híred, akkor nem azt várod el, hogy örüljünk. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4681) Watt25 válasza Watt25 (#4680) üzenetére


Watt25
veterán

Na, most látom, hogy az indexes cikkből másoltad ki a szöveget... Fenébe! Remélem, hogy nem kerül be mindkettő... Így is nevetséges a MindigTV képminősége.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4682) domager2


domager2
tag

igen, már a mindigtv facebookos oldalán megy az anyázás, hogy miért nincs tv2 hd a csomagban... a válasz lényege: analógot le kéne vágni a fityf*szba... bár akkor orbán nem tudna náluk kampányolni.

(#4683) darvinya válasza domager2 (#4682) üzenetére


darvinya
titán

Inkább akkor derülne ki, hogy milyen szegényes a magyar nép.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4684) #16695808 válasza domager2 (#4682) üzenetére


#16695808
törölt tag

+1

(#4685) BTO válasza domager2 (#4682) üzenetére


BTO
őstag

az UHF-s adókat le lehetne lőni mert az M 1 nagyrészint VHF szóráson fut,ha már kampány-agykapálás- .

semmi sem tökéletes

(#4686) Tamás88 válasza BTO (#4685) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

VHF-en már régen nem sugároznak, egyébként a DVB-T miért nem teszik le VHF-be?
Ja tudom, mert akkor nem lehetne fogni az Orosz és a Jordán csatornákat. :)

(#4687) cigam


cigam
félisten

A mindigtv EPG-jével is előfordul, hogy "elveszti a fonalat"
A sorozatfelvétel mennyire biztonságos?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4688) BTO válasza Tamás88 (#4686) üzenetére


BTO
őstag

m1 - gerincadó hálózat
Cs. F ERP Adóállomás Pol.
[MHz] [kW] neve és helye H/V
R1 49,75 50 Nagykanizsa/Újudvar, Tukora V
R7 183,25 58 Komádi V
R8 191,25 12 Győr/Szabadhegy V
R8 191,25 44 Kékes H
R10 207,25 175 Szentes V
R12 223,25 kabhegy

szerinted ezek milyen frekik???
persze fut még UHF frekiken is M-1

VHF-I-III=47Mhz-223.25Mhz
uhf 471 -860 mhz
köztes frekik a sonderek + hipersáv.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4689) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Sziasztok,

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Synaps AHD 343 antenna erősítővel érkezik -e vagy sem? Ha nem, akkor tudnátok ajánlani valamilyen erősítőt? 2-3 TV lenne rákötve egy splitterrel (1 bemenet 3 kimenet).

Az erősítő inkább lent a splitternél (kb. 15 méterre az antennától), vagy az antennánál legyen? :R

(#4690) Dave79


Dave79
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok hogy várható csatorna bővítés, ha igen akkor mik és az árban mi várható?

(#4691) Watt25 válasza Dave79 (#4690) üzenetére


Watt25
veterán

Kicsi esély van rá, hogy RTL II vagy Super TV2 (SD-ben) bekerül valamikor, egyébként meg csak analóg lekapcsolás után.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4692) ludla válasza adriankoooo (#4689) üzenetére


ludla
őstag

Nem erősítős a AHD 343-as anyáméknak is ilyen van és 2-tv van rá kötve, kb: 50Km -ről jól fogja a jelet stabil 75% de tökéletesen fogja az adásokat nincs szükség erősítőre sőt szerintem az még csak rontana rajta. De ha minden kép erősítős kell akkor már vegyél TELEVES DAT HD táppal-tápfeladóval
Ezeket nagyon dicsérik.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#4693) Dave79 válasza Watt25 (#4691) üzenetére


Dave79
tag

ezen felül más nem várható?

(#4694) hati válasza Dave79 (#4693) üzenetére


hati
addikt

Nincs szabad kapacitás.

(#4695) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Én pontosan nem emlékszem rá, de az analóg lekapcsolás most akkor mikor lesz?

Dátumosan fogalmazhatnék úgy is, hogy a négyes metró elkészülte előtt vagy után :F

Egyre jobban nem a mennyiség, hanem a minőség érdekel és ezzel nem vagyok egyedül!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#4696) mukibuci válasza Csabroncka (#4695) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

lehet belefér az ötös is :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4697) #93794560 válasza Csabroncka (#4695) üzenetére


#93794560
törölt tag

Úgy tudom, hogy az analóg adók lekapcsolása fokozatos, 2014-ig kell lekapcsolni az összeset.

(#4698) Sunsetjoy válasza #93794560 (#4697) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Én is úgy tudom, hogy fokozatos, pl. a Mindigtv infó csatornán is van ilyen nyereményjáték, hogy meg kell válaszolni, hogy melyiket fogják legközelebb lekapcsolni (és van 3 válasz megadva).

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#4699) #93794560 válasza Sunsetjoy (#4698) üzenetére


#93794560
törölt tag

Úgy tudom, mindig az az adó kerül lekapcsolásra, amelyiknek a hatókörzetében már megfelelő a digitális lefedettség. Épp ezért építik ki folyamatosan a nagyobb városokban, településeken a digitális adókat. Ahol eléri a megfelelő szintet a digitális adás lefedettsége, ott kikapcsolják az analóg adót.

[ Szerkesztve ]

(#4700) domager2


domager2
tag

Sziasztok, ma felszereltem egy AHD 343 tetőantennát, mivel idegesített néha, ha mondjuk telefonálás közben szétesik a kép a szobaantenna által.
Minden csavart jól meghúztam (egyik kapupántcsavart le is kellett cserélni, mert túlhúztam). Az antennát mégsem érzem fixnek, kb. fél-1 centis kilengése van. Ennyi kell neki?
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.