Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) cigam válasza KZP (#4550) üzenetére


cigam
félisten

Ha neked nincs vele bajod miért teszed vissza? Eddig 1etlen embernek sikerült legyilkolnia flashelés közben, az pedig nem mérvadó. Akármitöl is lehetett.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4552) darvinya válasza cigam (#4551) üzenetére


darvinya
titán

Nem olvastad amit linkeltem?

Amúgy nem értem én sem miért a v7-est tette vissza, mert annak szinte ugyanaz a hibája mint a v8-asnak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4553) cigam válasza darvinya (#4552) üzenetére


cigam
félisten

Átfutottamam, de fagyásról csak 1 ember írt/utalt egy másik fórum hozzászólására.
A többi csak a winyó ki nem, kapcsolásáról szólt

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4554) darvinya válasza cigam (#4553) üzenetére


darvinya
titán

Igen erről van szó, de ez visszalépés a v6-hoz képest.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4555) cigam válasza darvinya (#4554) üzenetére


cigam
félisten

Értem, de ha most veszel egy ilyen gépet, akkor az on melyik fw van fent?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4556) KZP válasza cigam (#4553) üzenetére


KZP
őstag

Mivel én vinyóal használom, nekem fontos volt ezt a hibát kiküszöbölni, ezért ment vissza a 7-es.
Az újakon nem hiszem, hogy friss szoftver lenne...

(#4557) cigam


cigam
félisten

Nem tudjátok mi lett a lifeview tunerek oldalával? http://www.notonlytv.net

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4558) darvinya válasza KZP (#4556) üzenetére


darvinya
titán

De a v7-es sem kapcsolja ki a vinyot.
Annál is ugyan az a hiba mint a v8-as, kivéve nincs teljes leállás időzített felvétel végén.
Egyedül a v6/v5-s kezeli jól a vinyot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4559) KZP válasza darvinya (#4558) üzenetére


KZP
őstag

Szuper...
Éjszakára általában kikapcsolom a hátulján, lehet, hogy azért nem vettem még észre.

(#4560) mancsii


mancsii
csendes tag

sziasztok!

bp 13. kerületben lakom, dráva utca környéke. msi digivox hybrid tv tunerem van, vettem hozzá egy hama 44286 szobaantennát.
( http://www.avplanet.hu/hama-szobaantenna-vhf-uhf-fm-fekete-uj.html )
a probléma az, hogy digitálisan csak az m1 m2 duna tvt tudom vele fogni és 3 rádió állomást. tudok vele kezdeni valamit, hogy a többi csatorna is bejöjjön, vagy felejtős? korábban olvastam, hogy szélessávú antenna kell, miből tudom, hogy ez az-e?
illetve az miért lehet, hogy kikapcsolt állapotban erősítés nélkül jobb a jel?
egyébként a szomszéd szobában egyébként egy set top boxszal és kis miniantennával bejön gond nélkül.
köszi

[ Szerkesztve ]

(#4561) galiba1 válasza mancsii (#4560) üzenetére


galiba1
csendes tag

Nem kell erősítés, meg szerintem szobaantenna se. Ha bejön egy botantennával, akkor elég egy db drót az antenna helyett.

(#4562) Kernel válasza mancsii (#4560) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyen antennával én is kísérleteztem, erősítő kiiktatásával nem is rossz egyébként. De azért próbáld meg 90°-ban elfordítva is. Erősítőjével annyi a gond, hogy helyi adónál túlvezérlődhet, távoli adónál vághatja a magasabb frekvenciákat.

Én közvetlenül kötöttem be a koax. kábelt a Biquad sugárzóra (vagyis a nagy "8-asra", ami középen van). Annak közepén, a ragasztott címke alatt van elrejtve egy csavar, ahol szétszedhető. Bár elvileg elképzelhető, hogy még akkor is jobban járnál, ha a középről lejövő vékony koaxot egyszerűen elvágod és valahogy megtoldod, de mint ismert, a toldozgatás soha nem szerencsés, inkább gányolásnak minősíthető. Direkt bekötéshez viszont forrasztópáka is kell.

A teleszkópantennák a VHF-sávra valók, a doboz belsejében is külön VHF-erősítőre csatlakoznak, tehát az jelenleg szükségtelen. Ennél a szerkezetnél az elfordítható UHF Biquad, amiben van némi fantázia.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4563) darvinya válasza Kernel (#4562) üzenetére


darvinya
titán

Annyi kimaradt, hogy ezeknél a 8-oknál a tekergetéstől letörik a merev szál és akkor nincs vétel sem.
(Ez tapasztalat)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4564) Kernel válasza darvinya (#4563) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez könnyen előfordulhat, illetve esetleg még azt tenném hozzá (hátha barkácsoló kedvű fórumozók olvassák), én a vastagabb kábelt úgy kötöttem be, hogy a hátsó műanyag takaró közepére egy lyukat fúrtam, így nem kellett megtörni a kábelt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4565) darvinya válasza Kernel (#4564) üzenetére


darvinya
titán

Ez nem rossz ötlet.
Én csak a csúszó érintkezőt hiányolom írva, kizárhátnák a tekergetésből eredő hibát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4566) mancsii válasza galiba1 (#4561) üzenetére


mancsii
csendes tag

nekem is van hozzá hasonló botantennám, de azzal nem jön be :/

(#4567) Tamás88 válasza mancsii (#4566) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Pár hónapja vettem Honkong-ból egy "dorong" antennát, ami 25db-es és valamivel jobban be tudtam fogni az adókat.

Node a tervem a következő:

Meg lehet-e csinálni azt, hogy az usb vevő elé beteszek egy UHF-UFH splitter-t és arra rákötöm a két antennát (az egyik a fent említett, a másik pedig a hozzá adott)?

(#4568) vtechun


vtechun
veterán

hello, a nyíregyházi adóról veszem az adást, a padláson lévő antennával, ezidáig jött rendesen, rezzenéstelenül, viszont tegnap tűnt fel, hogy az m1 HD-t tartalmazó mux nem jön be, alacsony minőséget ír ki a tvheadend, felmentem mozgatni az antennát, az rtl-es mux stabilan jött akárhogy mozgattam, de az m1-es sehogysem akart menni. tud valaki valamit erről? lehet valami gond van az adóval? vagy mi miatt lehet ez, hogy eddig tökéletesen ment, mos meg sehogy...

(#4569) cigam


cigam
félisten

Megint csereberélik a frekiket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4570) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Megcsináltam. Az usb tuner és az antennák közé beraktam egy UHF-UHF szűrőt, és tökéletes a vétel (persze az antenna felhúzásával majdnem kinyírtam a tunert). :)

(#4571) Bozek válasza cigam (#4569) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem rossz az, legalább javul a vétel bizonyos helyeken. Bár tőlem mindegyik messze van, igaz, nincs gondom a vasvári (ami úgy légvonalban 15 km-re van Vasvártól. :D) toronnyal se.

(#4572) vtechun válasza vtechun (#4568) üzenetére


vtechun
veterán

szerintetek ebben az esetben mi okozhat ilyen jellegű problémát? rohadt idegesítő, mert így nem jönnek a HD csatornák...

(#4573) cigam válasza vtechun (#4572) üzenetére


cigam
félisten

A víztorony felé néz az antenna? Tuti hogy a nyíregyházi adót veszed? UHF 31,63,68 vagyis 554,812, és 850MHz. Az antenna vízszintesen ál (H polarizáció)?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4574) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok vajon ertéell kettő lesz? ( nem mintha kéne) és mi van a fem3d vel? nekem nem jön már be. leállt a tesztelés?
van valmilyen terv már vagy valami a frekibővítésről?
köszi a válaszokat

(#4575) bb.bocs


bb.bocs
őstag

a rendzeer 2 szer küldte el...

[ Szerkesztve ]

(#4576) darvinya


darvinya
titán

WayteQ HD95CX

Akit érdekel és szeret kisérletezni annak javaslok itt egy másik fw
!!Mindenki saját felelősségére!!

Leírás itt található magyar nyelv nincsen (l:http://www.xoro.de/downloads/digital-receiver/downloads-fur-xoro-hrt-8300/[/l)

Az fw-n van magyar nyelv elvileg a Youtube-os ismertetőben volt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4577) darvinya válasza darvinya (#4576) üzenetére


darvinya
titán

Ilyen nincs, de mégis van.

Nem lehet rendesen belinkelni.

Akkor még egyszer. És jó lenne 1 moderátor aki törölné az előző hsz-t.

WayteQ HD95CX

Akit érdekel és szeret kisérletezni annak javaslok itt egy másik fw -link-
!!Mindenki saját felelősségére!!

Leírás itt található magyar nyelv nincsen -link-

Az fw-n van magyar nyelv elvileg a Youtube-os ismertetőben volt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4578) cigam válasza darvinya (#4576) üzenetére


cigam
félisten

Mind1ik link hibás, (404).
Hja igen, így már jó.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4579) darvinya válasza darvinya (#4577) üzenetére


darvinya
titán

!!Figyelem!!

A Xoro fw nem jó 95CX-hez ne rakjátok fel

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4580) pocok28


pocok28
tag

Sziasztok!

Nógrád megyéből fogom a kékes-i adót külső tetőantennával (Televes DAT 75HD).
A problémám a MUX C-vel van. Hol jó, hol nem jó.
Van, hogy erősítő nélkül fogom szépen, de van, hogy erősítővel sem veszi.

erősítővel: (jelerősség/jelminőség)
MUX A (83/88) MUX B (83/83) MUX C (78/79)

erősítő nélkül:
MUX A (77/80) MUX B (77/80) MUX C (77/80)

Ha a MUX C (78/76), akkor már szakadozik a kép és a hang.
Érdekes, hogy a magasabb frekvencián nincs erősítés.

Sugárzási adatok:
MUX A: CH44 658MHz 15.5kW
MUX B: CH39 618MHz 7.6kW
MUX C: CH69 858MHz 30.9kW

Hogyan tornázhatnám feljebb a jelminőséget?

„A fociban az a lényeg, hogy a labdát, ahhoz passzolod, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad. Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad.” (Hofi)

(#4581) Flashget


Flashget
félisten

Ma délelőtt 11-kor AH sajtótájékoztató. A sajtótájékoztatón bemutatkozik Piller András, az Antenna Hungária új vezérigazgatója, beszámol a digitális átállás helyzetéről, a MinDig TV és MinDig TV Extra szolgáltatásokat érintő trendekről és változásokról, a közeljövő fejlesztéseiről és terveiről.

http://www.facebook.com/pages/sathu/226061728937

Realme GT Master Edition

(#4582) cigam


cigam
félisten

Kódolatlan HBO 22-én

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4583) azbest válasza cigam (#4582) üzenetére


azbest
félisten

Kíváncsi leszek rá, hogy a társkártyán is aktiválják -e vagy megint elfelejtik, ettől függetlenül legyen minnél gyakrabban :)

(#4584) Bozek válasza azbest (#4583) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez most akkor csak azok láthatják, akik rendelkeznek valamilyen kártyával? Csak mert a szövegből ez nem derül ki...

(#4585) cigam válasza Bozek (#4584) üzenetére


cigam
félisten

Mivel beetetés, ezért inkább fordítva, leveszik a kódolást.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4586) azbest válasza Bozek (#4584) üzenetére


azbest
félisten

Mindig csak a már előfizetéssel rendelkezők láthatják. Kábelen és műholdon ez egyértelmű, mivel máshogy nem lehet egyik érintett szolgáltató csomagját sem fogni.

A földfelszíni sugárzás is hasonló, csak ott a név hasonlósága szokta megzavarni a nézőket. A mindigtv az a platform és az ingyenes adások neve, míg az extra az előfizetős. A blog a mindigtv extra szolgáltatásról szól és ott lesz "kódolatlan" az adás. Ilyenkor bekapcsolják a kártyákon a "nyílt" időszak kezdetekor a hozzáférést, majd a végén törlik a kártyáról a jogosultságot.

[ Szerkesztve ]

(#4587) Tamás88 válasza azbest (#4586) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Simán megoldhatnák, hogy ingyenesen is nézhessék, mert karácsonykor volt az, hogy kártya nélkül lehetett nézni majdnem az összes adást.

(#4588) Bozek válasza azbest (#4586) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez aztán a hozzáállás... Kicsit többen nézik az ingyeneseket, úgyhogy nagyobb reklám lenne, ha ők is foghatnák a kódolatlan napon. De mindegy, annyira nem érdekel az HBO, max. a Comedy, de abból meg nincs DVB-T-s adás. :)

(#4589) azbest válasza Tamás88 (#4587) üzenetére


azbest
félisten

Ha jól emlékszem jogi oka van, hogy a hbo-t nem lehet szabadon foghatóan sugározni.
A csatorna sem adhat olyasmire engedélyt, amit neki sem lehet - ha jól emlékszem komoly jogdíj különbség van a szabadon adható és előfizetéssel nézhető adás közt, ami relative friss filmeket sugárzó adónál elég komoly lehet. Nem vagyok teljesen biztos ebben, de ílyen magyarázatra emlékszem, amikor korábban ugyanez felmerült.

(#4590) Flashget válasza azbest (#4589) üzenetére


Flashget
félisten

régebben 1 hétvége volt szabadon nézhető kábelen a HBO..már csak 1 napot nyomnak..
torrent világában 1 hétig is adnák akkor sem lenne több ügyfelük..

Realme GT Master Edition

(#4591) Flashget


Flashget
félisten

(#4592) #93794560 válasza Flashget (#4591) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez a dinamikus növekedés még inkább beindulhat, most, hogy egyre több adót állítanak üzembe. Nálunk, a keleti végeken is augusztus elején indították be az adást. Kábé 500 méterre lakom tőle, s így egy társasházban, bent a betondzsungelben egy kis botantennával is teljesen jól jön. Egyelőre csak az ingyeneseket fogom, mert a tévémen nincs kártyaolvasó. Még gondolkodom rajta, hogy a jövőben talán előfizetek valamelyik csomagjukra. Most még analóg kábelen vagyok. De megnéztem a digitálisakat is, és látható a képminőségbeli különbség.

[ Szerkesztve ]

(#4593) Flashget válasza #93794560 (#4592) üzenetére


Flashget
félisten

Bár nekem digikábel van de az M3D miatt egész nyáron néztem (meg olimpia) a mindigtv-t..szerencsére panelban nálam is 100%-os jellel jön..mind a tv-n mind a tuneres monitoron van kártyahely nekem de tudsz venni pl. wayteq 95 cx asztali tunert kártyával együtt és abba rakod a kártyát.
Sőt most néztem a mindigtvextra webshopot is..már náluk is van wayteq 95..

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#4594) #93794560 válasza Flashget (#4593) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez a jelerősség, jelminőség dolog is elég érdekes, mert például a gépemben lévő hibrid tuner mindkét értékre 100%-ot ír, míg a tévé a jelerősségre 95-öt, a jelminőségre pedig 90-et. Nyilván eltérő az érzékenységük, de a tévé beépítve tartalmaz egy antennaerősítőt, s a menüjében ez bekapcsolható. De ha bekapcsolom, az értékek nem változnak.
A sógor az egyik kiemelt MinDig TV-s cégnél dolgozik, és kerített számomra egy Synaps THD-2880 CX beltérit, beépített kártyaolvasóval. Csak tegnap hoztam haza, de beüzemeltem, és megnéztem mit tud. Tök jól működik, külön piros pont a beépített médialejátszónak. Eddig XVID, DIVX, DIV3 kódolású avi-kat, MP4-eket, H264-es MKV-kat próbáltam ki vele, simán megy minden rajta. A kézikönyve alapján a Quicktime MOV fájlokat is viszi, de ezt nem próbáltam ki. Az MP3, WAV, és még néhány audioformátum, illetve a JPG, BMP fájlok támogatása alap. USB-s vinyóra fel is vesz. Ezt a Format Factory illetve a Freemake Video Converter progival tudtam konvertálni.
Ezen is van erősítő, de a jelminőségen ez sem változtatott. Ennek ellenére teljesen jól jönnek az adások. Bár ha valami zavaró elektromos jel van a közelben, akkor egy kicsit beröccen. Ez leginkább a "HD" adásoknál jelentkezik, a TV2 és az RTL Klub szinte sohasem produkálja a jelenséget. Azt egyébként észrevettem, hogy ha egy csatornára átváltok, akkor egy ideig, kábé tíz-tizenöt másodpercig kockázik és akad, de ahogy eltelik ez a kis idő, simán beindul. Talán előre pufferel?

(#4595) Kommy válasza #93794560 (#4594) üzenetére


Kommy
veterán

csak aktív antennánál van erősítés, mivel a tunerban csak annyi van, hogy kiadja az 5V-ot az erősítőhöz, tehát a TV nem tartalmaz erősítőt, csak az erősítőhöz szükséges 5V-ot, hogy ne kelljen külön tápot adni neki.

(#4596) #93794560 válasza Kommy (#4595) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi! Így már értem. Az én botantennám pedig passzív.

[ Szerkesztve ]

(#4597) Flashget válasza #93794560 (#4596) üzenetére


Flashget
félisten

viszont szoba antennák összeszedik a mobilok, mikrósütők "szemetét" is..

Realme GT Master Edition

(#4598) #93794560 válasza Flashget (#4597) üzenetére


#93794560
törölt tag

Erre eddig még nem volt példa, szerencsére a mobilom sohasem szólalt meg tévézés közben. Egyébként egy társasház első emeletén lakom, kábé 3 méter magasan, és a szoba ablaka az adó felé néz. Az antennát az ablak belső párkányára tettem. Bár van egy-két ház az adó és köztem, de az az ötszáz méteres távolság elég kicsi ahhoz, hogy ne nagyon árnyékoljon.

(#4599) Kernel válasza #93794560 (#4594) üzenetére


Kernel
nagyúr

Fordítási hiba a menüben, amikor például az Antenna Power magyarul Antenna Erősítés lesz, ami nyilván baromság. De angolra állítva látható az igazság is.

Ha váltásnál kockázik, az gyenge jelre utal, a kijelzésre pedig nem mindig lehet adni, mert különböző készülékek eltérően minősíthetik ugyanazt a jelet, mindamellett persze az érzékenység is lehet eltérő.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4600) #93794560 válasza Kernel (#4599) üzenetére


#93794560
törölt tag

A kockázás valóban csak váltáskor jelentkezik, akkor sem mindig, de egy idő után beáll, és minden jól megy. Miért pont csatornaváltáskor kockázik? Van, amikor nem is kockázik, csak megtorpan az adás. De csak váltáskor.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.