Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) Jester01 válasza csasaKKP (#3749) üzenetére


Jester01
veterán

Illetve az erősítőt kellene az antennához minél közelebb tenni, legalább próbából.

Jester

(#3752) csasaKKP válasza Jester01 (#3751) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Köszönöm nektek: Lehet új kábellel bepróbálkozok előszőr. Sajna a padláson nincs konnektor így oda erősítőt tenni nem tudok. :) Az A multiplex talán érzékenyebb.

darvinya: Pont ezt nem akartam. :D Erősítő nélkül meg analóg sincs. Majd az analóg lekapcslása után újra próbálkozok. :D Állítólag a sugárzási teljesítményt növelik akkor.

Egyébként kíváncsi vagyok, ki milyen távolról veszi az adáokat légvonalban? :)

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3753) darvinya válasza csasaKKP (#3752) üzenetére


darvinya
titán

Anyámnál is pont ez a baj.
Bp-n egy 20éves kábel és teljesen ramaty.
Maga az antenna 25 éves és jól veszi minden Mux-ot.
Kezemben tartva a tv-től 3m-re a lakásban 75/83, és még irányba sem lőttem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3754) csasaKKP válasza darvinya (#3753) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Á, az én koaxom nincs 20 éves. :DDD Jó állapotban van, de lehet, hogy a falban megtört egy kicsit. Mondjuk a régi időkre visszaemlékezve az analóg is azemcsés volt. :D

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3755) Jester01 válasza csasaKKP (#3752) üzenetére


Jester01
veterán

Vehetsz távtáplálású erősítőt ami az antennakábelen kapja a tápot. De előtte kipróbáláshoz egy hosszabbítóval valahogy csak meg tudod oldani.

Jester

(#3756) csasaKKP válasza Jester01 (#3755) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Tudtommal ez távtáplálású erősítő. :) De meg lehet próbálni, visza kell vinni a régi koax kábelt, mert ezt nem szeretném ketté vágni. A régivel (a még régebbi :) ) az volt a baj, hogy az összekötéssel marha nagy lett a jelveszteség, vagyis hogy szétvágtam anno, és ilyen F toldóval összekötottem, nagyobb lett a jelromlás, mint ha nem lett volna megbontva a kábel.

Nincs rálátás Tokajra, rosszak a terepviszonyok. :( Meg nagy a távolság. Itt csak antennacsere segít, de egy jó nagy nyereségűre.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3757) Flashget


Flashget
félisten

DVB-T-hez wayteq hd 95cx + 12 havi mindigtvextra nagyjából hiánycikké vált.
de mindigtv kártya nélkül is alig lehet kapni csak magát a készüléket.
van viszont Strong SRT 8903, Synaps THD-2880, Columbia 2500 Plus önállóként és 12 havi kártyával is.
Viszont sajna ezekről semmi teszt vagy tapasztalat pl. egy wayteq 95-hez viszonyítva (miben jobbak vagy rosszabbak) valaki esetleg megtudná mondani e 3 közül melyiket érdemes megvenni?
vagy inkább jobb a CI modul ha már médialejátszós a tv?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#3758) darvinya válasza Flashget (#3757) üzenetére


darvinya
titán

Javaslom digiportal.hu -t ott mindegyiknek van tesztje és fóruma a használoktól.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3759) Flashget válasza darvinya (#3758) üzenetére


Flashget
félisten

végig nyálaztam de ezekről nem találtam tesztet, különben nem kérdezek itt (ettől független jó oldal grat)! strong 8100-ról van teszt ami más tipus.
fórumon annyit írtak pl. a columbiáról megérte lecserélni a telefunkent meg fw-ről kérdeznek.
Synaps THD-2880-ról ott is csak kérdeznek mint én nincs teszt. Amiről van az Synaps THD-3000

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#3760) darvinya válasza Flashget (#3759) üzenetére


darvinya
titán

Strong STR8903

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3761) Flashget válasza darvinya (#3760) üzenetére


Flashget
félisten

:R

oké ezt olvastam csak tesztet nem láttam erről a cuccról.

Realme GT Master Edition

(#3762) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok.
Én is elkezdtem próbálgatni a digitális tv-t.
Beltéri: TELEFUNKEN TTR 280C
Antenna: home by somogyi 42dB digitális szobai antenna erősítővel.

Tapasztalatok: 2km re lakok a toronytól ahonnan lövik a jelet viszont völgyben vagyok úgyhogy gyászos a helyzet.
Elsőnek egy 36dB antennával próbálkoztam hát semmi jel csak nagyon haloványon a szobában és az erkélyen is.
Másodszorra vettem egy 42dB antennát azzal úgy sikerült behoznom hogy felvittem a padlásra és 4 órán keresztül játszottam vele. Viszont még mindig van mikor megakad a műsor pedig a jelerősség a "jó" és a "nagyon jó" 3/4 nél ugrál.
Mondjuk az furcsa hogy néha teljesen elmegy a jel pár percre.

Segítsetek nekem . Milyen csúcsszuper antennát szerezzek hozzá?
És mit jelent a beltéri menüjében hogy aktív vagy nem aktív antenna? Elvileg az enyém aktív hisz áramot vesz fel de ha az aktívot választom a menüben akkor rosszabb a jel :F

:R

[ Szerkesztve ]

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#3763) Tamás88 válasza akoska23 (#3762) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Gondolom az aktív azt akkor lehetne választani, amikor 5v-on működik az erősítő, és rá van kötve a beltérire. Neked szerintem 12V-os van, ami ugye 230-ból kapja az áramot.

(#3764) akoska23 válasza Tamás88 (#3763) üzenetére


akoska23
aktív tag

Igen 230 ból kapja az áramot mondjuk azt nem tudom 12volt vagy 5.
Tudnál esetleg ajánlani egy jófajta antennát?

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#3765) darvinya válasza akoska23 (#3762) üzenetére


darvinya
titán

Dobd ki a Telefunkent mert szar és hibás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3766) mukibuci válasza darvinya (#3765) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

akkor biztos sikerült kifognom az egyetlen tökéletes darabot :U

szerk: abból gondolom, hogy itt van a szobámban és nincs vele semmi baj. Ha néha gyenge a jel, akkor a másik szobában lévő samsung tv-n is szarakodik.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3767) darvinya válasza mukibuci (#3766) üzenetére


darvinya
titán

Te miből gondolod?
Olvas egy kicsit a digiportal.hu ról.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3768) galiba1 válasza csasaKKP (#3756) üzenetére


galiba1
csendes tag

Szeva szomszéd! Én Királdon lakok Putnoktól 10 km-re. Én Karancsot(45km) veszem és Ózdot, de vert jelből jön Aggtelek is. Úgyhogy van választék. Én kivittem az antennámat a 100m-re lévő szőlőmbe a hegyre, ott jön simán, amúgy a házamnál sehol, csak a vert jeles Aggteleki, de az nem az igazi. Én kb. 20E-et költöttem a felszerelésre: 100m koax, Alcad(18dB) antenna, Terra(22dB) erősítő. Természetesen az erősítőt minél közelebb az antennához. Vegyél egy dipól erősítőt, amit közvetlenül az antennára tudsz szerelni, és egy tápfeladót (össz. 1000Ft).

(#3769) csasaKKP válasza galiba1 (#3768) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia! Antenna csere tuti lesz, azt olvastam, hogy a lepke antennáknak kicsi a nyereségük, szóval... Aggteleket és Karancsot nem próbáltam, legalábbis nem sikerült jelet fogni, mikor forgattam össze-vissza az antennát. :) Bicajjal sokszor voltam Királdon, eléggé dimbes-dombos helyen van, ezért elég sokat befolyásol a vételen. :) Kazincbarcikán kicsi teljesítménnyel sugároznak, p*csafüst az egész. Kékes lehetetlen dolog. Bezzeg a szlovák csatornák akkor is bejönnek, ha nem is Szlovákia felé fordítom az antennát. :)

Köszi a tippeket! :)

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3770) BTO válasza csasaKKP (#3745) üzenetére


BTO
őstag

a nagyon régi koax az RK-1 jó nagy csillapitással UHF sávon,esetleg NDK koax alufólia + 5szál forrasztható drót árnyékolásu,amibe a fólia és a pár száldrót is belül elrohad ,oxidálódik.és már nem is árnyékolt.

uj kábelt venni RG-6 tipusut réz középerüt.első nekifutásra ,ha nem javul a vétel akkor ujj antenna szélessávu UHF legalább 12dB nyereségüt.
ha ez meg van és nem jó akkor még lehet rugdosni a jelet erősitővel.
de sima antennával majd tükör kép legyen analóg adáson.akkor már a digitálisnak is jónak kelll lennie.

semmi sem tökéletes

(#3771) darvinya válasza BTO (#3770) üzenetére


darvinya
titán

Pont ezt ecseteltem én is neki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3772) BTO válasza akoska23 (#3762) üzenetére


BTO
őstag

[link]

min ilyen antennával próbálkozz.
bocsi de én itt már leirtam s szoba antennákról a véleményem.

miből van a tetőboritás???
orosz hullámpala az árnyékol rendesen.
rálátsz a toronyra?
az UHF jel az nem igazán hajlik rálátás kell a toronyra.

semmi sem tökéletes

(#3773) csasaKKP válasza BTO (#3770) üzenetére


csasaKKP
senior tag

A koax nem olyan régi, 12 éves, az antenna kb. 10 dB nyereségű. De cserélem majd az antennát tuti, meg akkor már a kábelt is, (tehát darvinya úr is nyugodjon le:) ). Csak nem most, mert 1; itt kisvárosban, Borsodban nem kaphatóak ilyenek, ha Barcikán, Miskolcon járok, nézelődök (internetről nincs értelme rendelni, kis túlzással a szállítás annyi, mint a kábel vagy az antenna), 2; Jelenleg nincs elfekvő pénzem, és nem szívesen mászok fel a 60 fokos padlásra. :) Analóg adások erősítő nélkül nézhetetlen, erősítővel picit szemcsés csak, a tv2 ami szemcsésebb.

Este, amikor nyugalom van, akkor kiváló a kép, nem blokkosodik a digitális adás sem. 66% jelerminőség most, de napal 50 körül van.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3774) darvinya válasza csasaKKP (#3773) üzenetére


darvinya
titán

Oké lenyugottam, de mint tanácsként adtuk, hogy ne egyből antenna után kapkodj.
A lepke jobban befogja a szort jelet mint az ágyú, még ha kisebb a nyeresége.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3775) csasaKKP válasza darvinya (#3774) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Köszönöm neked is a tanácsot, neked is BTO. :)

Az biztos, hogy a szórt zavarjeleket elnyeli, elmegy egy motor és "Nincs jel." :( De nem sürgős a dolog, szóval nem kapkodom el. :)

Mégegyszer köszönöm mindenkinek! :)

U.i.: Egyébként aki rendszeresen használja a MindigTV Extrát, azoknak mi a véleménye? :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3776) darvinya válasza csasaKKP (#3775) üzenetére


darvinya
titán

Lassan két éve nyúzom.
Nekem nagyon is megfelelő.
2011-es évem ingyen volt az alap + még az év végén család HBO-val két héten keresztül. (dec.21-jan.3-ig)
Teljesen megérte.
A minősége pont olyan mint a többi.
Van benne tré és jó.
De melyikben nincs.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3777) csasaKKP válasza darvinya (#3776) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Na, ez tök jó. :) Ha már új antenna, új kábel, akkor egy Conax CI modulra és egy Alap kártyára is beruházok próbaképp. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3778) darvinya válasza csasaKKP (#3777) üzenetére


darvinya
titán

Haladj szép sorjában.
Előbb legyen jó az ingyen foghatók és aztán ugorj bele a többibe.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3779) csasaKKP válasza darvinya (#3778) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Úgy lesz, köszi. ;) Most jó, azt nézem. Egyébként most jut eszembe, hogy a kábel új, két év körüli, mert amikor a Műholdhoz húztam a kábelt, ez maradt meg. Szóval, lehet, nem is kell kábel. Akkor jó minőségűt vettem.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3780) darvinya válasza csasaKKP (#3779) üzenetére


darvinya
titán

Hátha 2 éves és jó minőségű azt jobb nem piszkálni.

Én most a retekklubbot nézem a Nirvana-s Cold Case(döglött akták) miatt.
Mivel imádom a Nirvana -t

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3781) csasaKKP válasza darvinya (#3780) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Én is azt nézem, és megnyugtató, hogy ugyanolyan sz*r a képminőség, mint a kábelesnél. :D

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3782) darvinya válasza csasaKKP (#3781) üzenetére


darvinya
titán

Nálam most ilyen.

De ezt a rész jó sz@rrá vágták.
Már nincs is benne a „Do Re Me ” szám

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3783) csasaKKP válasza darvinya (#3782) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nem egy HD minőseg. :D Németet szoktam nézni, az analóg lekapcsolás után több lett a HD csatorna, nem kicsi a különbség, remélem itt is így lesz.

Szerk.: Gondoltam, hogy a faterral nem stimmel valami.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3784) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

SD vs. HD

SD: https://www.box.com/shared/ae3f5405cd050be223cc

HD: https://www.box.com/shared/8be8db3eb491ff2ca113

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3785) akoska23 válasza BTO (#3772) üzenetére


akoska23
aktív tag

Szia.
Megnéztem a linken lévő antennát elég jó ára van többre gondoltam.
A tető borítása pala.
A tornyot szabad szemmel nem látom kettő domb is van köztünk. (Ózd a 7 völgy városa) és én is völgyben lakom. :O
Amit linkeltél antennát ahhoz be kell kapcsolni az aktív antenna opciót a beltériben?
Nekem nem tiszta a menüpont: Aktív antenna: be
ki

Nem tudom hogy ha bekapcsolom az jelenti-e azt hogy aktív antennám van vagy pedig azt jelenti hogy passzív van és adnia kell az antenna kimenetre 5 voltot.

Ami a legjobb: Mikor elkezdtem bekötni első alkalommal az antennát volt/van egy régi tv antennám(1,5méteres) a padlásra felrakva belőve az ózdi toronyhoz örültem neki gondoltam milyen jó nem kell vele foglalkoznom. Ráraktam a koax kábelt de mivel hagyományos kb15 éves antennáról beszélünk ugye ha be van kötve összezárja a koax kábelt. Utána olvasom a beltéri használati utasításában: Ne zárja rövidre az antenna csatlakozóját mert a készülék meghibásodásához vezethet! :F

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#3786) Watt25 válasza csasaKKP (#3775) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem családi csomag van. Tudom, már uncsi, de én mindig mindenhol elmondom, hogy szerintem túl alacsony bitrátával dolognak, nagyon látszik az MPEG tömörítés hátránya, minden SD adón. Szóval én szeretném, hogy jobb legyen. (Ha rajtam múlna, akkor az analóg lekapcsolás után csak a Discovery kerülne bele a kínálatba, a többi új sávszélt meg szétosztanám a jelenlegi csatornák között.)
Ami miatt mégis ezt választottam, az az, hogy ahol én lakom, ott tudtommal más digitális megoldás csak az IP TV lenne, vagy műhold, amiket semmiképpen sem szeretnék. (Már eleve nem akarok Set-top-box-ot.)

A végén pedig ismét beszúrnám a táblázatom. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3787) Kernel válasza akoska23 (#3785) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van olyan, hogy egyértelműbbé válnak a dolgok, amikor a menüt átváltod angolra, kiküszöbölve ezáltal egy-egy idióta magyar fordítás hibáját. De elvileg Be = 5 V. Nincs kéznél egy multiméter, hogy rámérj?

Egyébként kábelzárlattól nem szabad meghibásodnia egy normális szerkezetnek, hiszen ilyen hiba bármikor előfordulhat (ld. gagyi csatlakozók), vagy egy laikus bármikor bedughat egy passzív antennát, ami kapásból zárlatot képez.

De nem is okoz problémát a zárlatvédelem gyakorlati megvalósítása. Az én vevőm zárlat esetén úgy lekapcsolja az 5 V-ot, hogy a menüben is beáll az Antenna Power Off. Manuálisan kell / lehet visszakapcsolni. De akkor sem kell aggódni, ha menüben nem történik visszajelzés. 100 mA nagyságrendű kimenőáramról van szó, elektronikai szempontból gyerekjáték megoldani a zárlatvédelmet.

Ha a legprimitívebb áramkorlátos megoldást választaná a tervező, akkor is csak 5 V x 0,1 A = 0,5 W zárlati teljesítményt kellene pluszban szolgáltatni a box tápegységének. Mit mondjak, talán majd pont ebbe fog belerokkanni a szerkezet.

De elterjedtebb megoldás a visszahajló karakterisztikás védelem, ami azt jelenti, hogy zárlat esetén az áramgörbe visszahajlik néhány mA-re. Vagy legyen 10 mA.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3788) csasaKKP válasza Watt25 (#3786) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Na, igen, tipikus MPEG tömörítés. De nem csak a MindigTV-nél van ez. Sajna a németek is az SD csatornáknál MPEG2-t használnak. A másik baj, hogy ha pl. egy HD csatornán régi, fekete-fehér filmet adnak, ugyanolyan magas bitrátával. Ez akkor baj, ha azt a filmet felveszem, és a 2 órás film (.ts file) több giga.

A táblázatért külön köszönet, nagyon hasznos! :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3789) csasaKKP válasza csasaKKP (#3788) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szerk.: A táblázatból kiderült az is, miért olyan ocsmány a tv2 és az RTL hangja. :(

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3790) Watt25 válasza csasaKKP (#3788) üzenetére


Watt25
veterán

Mondjuk én azzal nem értek egyet, hogy egy régi fekete-fehér filmet elég lenne alacsonyabb bitrátával sugározni. Hiszen az ilyen régi filmeken (főleg, ha igazi filmről, mozifilmről van szó) látszanak a film hibái, karcok, beégések, foltok stb... Szerintem ezek a "hibák" az MPEG tömörítés miatt még jobban rontanák a kép minőségét. A mai világban egy-két giga ide, vagy oda nem számít. :) (Mondom ezt én, akinek 120GB-os vinyó van a gépében. :) )

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3791) csasaKKP válasza Watt25 (#3790) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Igazad lehet, de szerintem egy kicsit lehetne csökkenteni a bitrátát, takarékoskodnak a sávszélességgel. :DD

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3792) Kernel válasza honos (#3728) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem mondjuk más jellegű problémáim voltak a sárga kacattal. Amikor az öntvény minősége annyira szánalmas, hogy nem kap rá a menet, vagy egyszerűen leesik. Amikor a középérintkező nem érintkező. A szigetelő nylon is valami szánalom. Ezek mellett már szinte eltörpült a precíz impedanciaillesztés kérdésköre.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3793) akoska23


akoska23
aktív tag

Na most öl meg az ideg.
Fent a padláson beállítottam a szobaantennámat (64celsiusban :Y ) azt csinálja a jel hogy ugrál a nagyon jó jelerősség a jó és a közepes háromnegyedénél. :W
Ezzel még lehetne élni de néha random óránként kétóránként leesik nullára a jelerősség.
Az antenna fix tuti meg sem mozdul és pár perc múlva helyreáll. Na ez mitől lehet?
Amire gondolok: A koax kábel 2 ponton is toldva van (csak így tudtam megoldani) egy ponton sima csatlakozóval a másik ponton pedig csak össze van illesztve és be van tekerve szigetelőszalaggal. Maradt nekem még a kábel tv-ből elosztóm jobb lenne azzal toldani vagy semmit nem használna? (nagyon meleg van a padláson hobbiból nem akarok próbálkozni)
Az antennához pedig nem akarok nyúlni mert 4 órát főttem fent a padláson és elég volt.

ezt vagy ezt lenne érdemes megvenni? A másodiknál nem írja hogy DVB-T.
Akármelyik is a befutó muszáj kiraknom a tetőre vagy elég csak a pala alá a padlásra?

Bocs a sok kérdésért kezdő vagyok még ebben a digitális témában és nem is akarom hogy elmenjen tőle a kedvem. :O

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#3794) korcsi válasza csasaKKP (#3791) üzenetére


korcsi
veterán

A színes film maximum 20% többlet információval rendelkezik mint a fekete-fehér, ennyit nem ér, hogy variáljanak vele.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#3795) Csabroncka válasza Watt25 (#3786) üzenetére


Csabroncka
addikt

Pontosan ezt fejtettem ki egy korábbi hozzászólásomban, inkább a minőség, mintsem +30-al több csatorna.
Ráadásul, amilyen minőségben és árban a konkurencia dolgozik (lásd UPC eladja a HD csatornákat scart-os beltérivel :DDD ) még jövedelmezne is.

Szerintem nagyon sokat dobna a latba, ha a fizetős csomagok külön-külön tartalmaznának plusz HD adókat.

ingyen: 5 közszolgálati HD (m1-m2-duna-dunaworld-m3d)

extra: Natgeo HD, Discovery SD

családi: Spektum HD, valamilyen sport HD, és talán még egy beleférne

külön előfizethető: HBO HD

ha ez megvalósulna, és az árak minimálisan emelkednének (pl éves szinten 1-2 ezer forint)

maga lenne a Kánaán! :)

"in medias res"

(#3796) mukibuci válasza Csabroncka (#3795) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

szvsz én egy fillért se lennék hajlandó fizetni 4 csatornáért, nem hogy a jelenleginél is többet :U egyébként se gondolhatod komolyan, hogy ennyi csatornával versenyképes lenne bárhol is :Y

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3797) csasaKKP válasza Csabroncka (#3795) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Hát az egy nagy sz*r lenne, enyiért biztos nem fizetnék. Azok a multiplexek nincsennek is kihasználva se így, úgy meg még annyira sem.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3798) azbest válasza csasaKKP (#3797) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem ő a jelenlegi kínálat mellé gondolja ezeket.

Jelenleg majdnem maximálisan ki vannak használva a multiplexek (kivéve az rtl2 számára fenntartott 1 megabit a B-n, ha még úgy van). Ha betennének 4-6 hd adást, az magában elfoglalná a leendő 2 multiplexet. Ha kétszeresére emelnék a jelenlegi sd adók sávszélességét (3-4 megabitre), akkor megint ott tartunk, hogy elfogyott az újabb két mux kapacitása is. Nehéz ügy. Nem hiszem, hogy minőséget fognak emelni. Szerintem csak akkor várhatunk hd adókat, ha egyébként nem sikerülne megtölteni mással a kapacitást. De van vagy 100 magyar nyelven is elérhető csatorna, így nem hiszem, hogy ne tudnák feltölteni a jelenlegi minőség mellett. Esetleg a korábbi tesztek alapján elképzelhető, hogy videotékát is indítanak, ahol a boxra töltődne le a kiválsztott film, de ez is valami időszakosan korlátozott választékból lehet csak elképzelhető, mert a sávszélesség is korlátozott.

[ Szerkesztve ]

(#3799) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Kedves mukibuci és csasaKKP

Próbáljatok már egy fórumhozzászólást értelmesen elolvasni! nem a feszültség keltés végett, csak mielőtt lehurrogjátok az embert!

"Szerintem nagyon sokat dobna a latba, ha a fizetős csomagok külön-külön tartalmaznának PLUSZ HD adókat."

-nyilván ahogy azbest is írta a többi mellé gondoltam (kivéve aminek cserélnék az SD párját, HBO, Natgeo, Spektrum), nagyjából a realitások talaján mozogva!

azbest: egyébként egyet kell értsek veled, ettől tartok én is!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#3800) Jester01 válasza korcsi (#3794) üzenetére


Jester01
veterán

Azért egy informatikai portálon ilyet állítani bátorság :U

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.