Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) darvinya válasza azbest (#4950) üzenetére


darvinya
titán

Biztos rosszul jött le, mert azokat munka menet írtam BKV buszon.

Tényleg kicsit zavaró lehetet és elment más felé.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4952) blau24


blau24
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, teljesen kezdő vagyok a témában! Ingyenes HD adásokat szeretnék fogni ehhez milyen egységet ajánlanátok? Csak a HD adások szép és akadásmentes vétele érdekelne semmi más (felvétel,médialejátszó, stb....a tv-m mindent megold) lefedettség nem gond.. Jelenleg T-Home IPTV szolgáltatásunk van ha ez számít! Segítségeteket előre is köszönöm!

(#4953) Watt25 válasza blau24 (#4952) üzenetére


Watt25
veterán

Nem igazán értem a kérdést. Vagyis, ellentmondás vélek felfedezni.
Olyan box-ot keresel, amelyben nincsen extra funkciók (pl. rögzítés), mert a TV-d mindent megold? Ebben az az ellentmondás, hogy ha nem a TV antenna bemenetre kötöd az "adást", akkor a TV nem tudja rögzíteni a műsort. (Vagyis HDMI bemenetről nem tud rögzíteni.)
A másik fura dolog, hogy ha ennyire extra TV-d van, akkor valszeg van benne MPEG4-es DVB-T tuner, vagyis, ebben az esetben semmi nem kell neked, csak egy UHF antenna, és azt bedugnod a TV antenna bemenetére. Lesz HD adásod ingyen és rögzítheted is a TV-vel.
Vagy valamit félreértettem, de az azért van, mert picit pontosítanod kellene, hogy mit és hogyan is akarsz...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4954) blau24 válasza Watt25 (#4953) üzenetére


blau24
tag

A "teljesen kezdő vagyok a témában" mondatomat pont erre értettem szóval nem csoda, hogy nem értetted :) Igen van a tv-ben MPEG4-es DVB-T tuner! Mindegy milyen UHF antennát veszek?

(#4955) Watt25 válasza blau24 (#4954) üzenetére


Watt25
veterán

3 nagy kör van:
1. Szobaantenna. (Legrosszabb, mert tuti, hogy egy megszólaló mobiltelefontól szétesik a kép, mert bezavar telefon a rádióhulláma.)
2. Erkélyre szerelhető. (Egy fokkal jobb.)
3. Tetőantenna. Ha valóban jó vételi helyen laksz, akkor valószínűleg bármilyen szélessávú UHF tetőantenna megfelelhet. (De az okosok azt mondják, hogy a lepkeantennák általában kevésbé jók a magasabb frekiken, ezért az talán kerülendő. Egy bármilyen Yagi, esetleg Triplex antenna biztos jó lesz. (Ismét abból kiindulva, hogy azt írtad, hogy jó a vételi helyed.))

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4956) darvinya válasza Watt25 (#4955) üzenetére


darvinya
titán

Lepkés rész azért cáfolnám.

Tudom, vettem. :D

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4957) Watt25 válasza darvinya (#4956) üzenetére


Watt25
veterán

Nem véletlenül írtam, hogy az "okosok szerint" :) (Meg az általában szó sem véletlenül került a mondatba.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4958) blau24 válasza Watt25 (#4955) üzenetére


blau24
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged!

(#4959) Virág et. válasza darvinya (#4956) üzenetére


Virág et.
senior tag

pláne ha kicsit hangolja az ember :)

(#4960) SzlobiG


SzlobiG
félisten

üdv.

Van nekünk a padláson egy pillangó antenna erősítővel együtt már elég régóta analóg jelet fogunk vele.

Ez vajon jó lenne a digitális adásokhoz is, vagy mindenképp a tetőn kívülre kéne helyezni?

Ha jó akkor csak simán mehet a dekóderbe a coax és kész is, nem?

(#4961) darvinya válasza SzlobiG (#4960) üzenetére


darvinya
titán

Ki kell próbálni.

Ha jönnek a mux-ok stabilan akkor nincs semmi gond.

Amúgy igen csak a coax-ot kell beledugni a dekóderbe(vagy mpeg4-re képes tv-be).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4962) SzlobiG válasza darvinya (#4961) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hol tudom ellenőrizni a muxot? Ehhez kéne a dekóder mi?

(#4963) darvinya válasza SzlobiG (#4962) üzenetére


darvinya
titán

Hát igen.

Van spec. műszerek, de az sokkal drágább mint maga a dekóder.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4964) SzlobiG válasza darvinya (#4963) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah gondoltam hát nincs más, ha úgy lesz akkor veszek egy dekódert azt imádkozok, hogy fogja a jelet van erősítő is az antennához, nem tudom az kell-e?

(#4965) darvinya válasza SzlobiG (#4964) üzenetére


darvinya
titán

Maga az antenna jó, de az erősítő nem biztos.
Ami analóghoz jó az digitálishoz nem.

Próbáld ki, hogy először erősítő kiiktatod, azaz kiveszed a antenna körből.
Ha nagyon gyenge a jel sok állítgatás után, akkor egyszerűbb már egy új antenna amin van olyan erősítő ami jó dvb-t-hez, de vehetsz külön erősítőt is.
Ajánlom antennak.hu -t, azon belül a dvb-t részt.
Itt lehet válogatni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4966) Kernel válasza SzlobiG (#4960) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha erősítős, akkor tartozni szokott hozzá egy 12 V-os tápfeladó, azt áram alá kell helyezni, kipróbálni.

Utána célszerű kipróbálni úgy is, hogy a tápfeladót kiiktatni, rátenni helyette egy normál koax. dugót, majd a vevőbox 5 V tápját aktiválva, megnézni. (Az ne zavarjon, hogy 12 V-os az erősítő, attól még működik általában 5 V-ról, akár jobban is, mert nem erősít túl.)

Utána még erősítő nélkül is ki lehet próbálni, de akkor az erősítő helyett be kell szerelni egy szimmetrizáló trafót.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4967) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok! Megjött a mindigtv-s cuccom, beraktam a kártyát olvasóstól a tévébe.
A következő lépés egy antenna beszerzése lesz, de most hogy tudom meg, hogy biztos jó lesz az antenna, és merre kell néznie?
Azaz antenna nélkül ugye semmit nem talál a TV DVB-T keresője. Vagy kellene már ilyenkor is?

(#4968) Kernel válasza CSorBA (#4967) üzenetére


Kernel
nagyúr

Antenna nélkül nem, legalább valami vastagabb drótot dugj bele, teleszkópantennát, vagy amit találsz. De minden a helyi térerőtől függ.

Nézd ki az adótáblázatból a frekvenciát, a TV manuális keresőjénél állj be a nálatok fogható csatornára, utána mozgasd az antennát, míg jelez valami térerőt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4969) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Darvinya, Kernel. Köszi mind2töknek. :R

(#4970) CSorBA válasza Kernel (#4968) üzenetére


CSorBA
őstag

Egy régi szobaantennaval is ki lehet probalni?

(#4971) Tamás88 válasza CSorBA (#4970) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ki, csak nem biztos, hogy találni is fogsz valamit, inkább egy tetőantennával vagy ha panelban vagy, akkor erkélyre rakható antennával kellene próbálkoznod.

(#4972) Kernel válasza CSorBA (#4970) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mindent ki lehet próbálni. Szerinted én TV-javítás közben mit szoktam csinálni, helyszínen? Bedugom a műszerzsinórt, aztán vagy szól, vagy nem.

Persze, ez csak ilyen trükk, meghatározott esetekben. Minden az adott térerőtől függ, hiszen sok helyen egy szobaantenna is nagyon jól használható. Máshol meg nem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4973) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok!

Képzeljétek, találtam itt egy régi német szobaantennát, erősítős, pillangós. Bedugtam, rákapcsoltam, kicsit féltem, mert fogalmam sincs mikori. És azonnal megtalálta a csatornákat. Fordigattam kicsit, és jelerősség 89%, jelminőség 100%. Szépen jön minden.
Azonban ha kikapcsolom, akkor 0-0.
Ennek fényében, akkor az erkélyre szerelve elég lehet egy erősítő nélküli, vagy jobb ha veszek erősítőset?
Nem szeretnék a szobában ilyen antennát tárolni :)

A másik kérdés, miért jön nekem HBO, mikor nem fizettem elő rá? Ez ilyen akció, hogy van egy darabig?

Köszönöm.

(#4974) Tomeewap válasza Kernel (#4972) üzenetére


Tomeewap
tag

Mi egy panel második emeletén lakunk Zala megyében. A fő adó 50km-re, egy újonnan telepített reléadó 1km-re van a háztól. Benn a szobában egy darab koax kábellel is bejönnek a csatornák :) Igaz nem max jelen mennek, de nézhetők. Fentebb már írtam, én egy 20 éves teleszkóp antennával használom a vételt 96%-os minőségben.

(#4975) darvinya válasza CSorBA (#4973) üzenetére


darvinya
titán

Talán.

1 hét próbaidő, hátha rossz a kártya.
Ekkor full csomag van.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4976) szab.tam


szab.tam
nagyúr

lehet, hogy már megint félreértettem valamit.
mindent, ami kell, és semmmit, ami nem....

válogatott csatornák. ez náluk azt jelenti, hogy ők kitalálják, hogy nekem mi kell, és kiválogatják nekem? :F

én azt hittem, hogy az ingyenesek mellé én összeszedek pl. 10 csatornát, ami kell, és azért fizetek.
ilyenre van mód? vagy túl naív, hülye, és reklámértetlen vagyok...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4977) azbest válasza szab.tam (#4976) üzenetére


azbest
félisten

én azt hittem, hogy az ingyenesek mellé én összeszedek pl. 10 csatornát, ami kell, és azért fizetek.
ilyenre van mód?

Nincs mód, nem is lesz. Ennek elsősorban az az oka, hogy a tévé csatornákat is csomagban árulják a tulajdonosaik. Emiatt, ha egy cégtől csak egy csatornát vesznek, az akár többe is kerülhet, mintha a teljes palettát felvennék a kínálatba. Ez azért van, mert a cégek a sok töltelékcsatornával próbálják kiszorítani a palettáról a konkurenciát. Sőt még az sem mindegy az áraknál, hogy mekkora csomagba akarja betenni a kábel/műholdas/földfelszíni szolgáltató: nemrég voltak egy cikkben listaárak, amit az egyenként, háttéralkuk nélkül felvett csatornákért kellene fizetni a csatorna tulajdonosa felé.

(#4978) szab.tam válasza azbest (#4977) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. :R

teljesen logikus, csak megint egy kicsit félrevezető reklám...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4979) rudi0824


rudi0824
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy Synaps thd2880-as mindigtv beltérit. Az első problémám a kipróbálásnál az volt, hogy külső merevlemezről történő lejátszásnál nem volt a videónak hangja, de ezt egy a gyártó honlapjáról leszedett frissítéssel korrigáltam (azóta csak annyi a probléma, hogy ritkán megakad a kép, de nem mindegyik filmnél). A másik hiba a tv csatornák nézése közben jelentkezik: megakad a kép, a hang, meg szétesik a kép. Az infó gomb kétszeri megnyomásával előugrik egy képernyő amin a jelerősséget és a jelminőséget tudom nézni(ilyenkor szinte nincs hiba a háttérben éppen futó csatornában). A két érték 80 és 90 % között mozog bármikor nézek rá. Az antenna a padláson van, egy gerincadótól kb 10 km-re lakunk. A lakásban egy másik beltéri (Alcor HD-2800) is teljesít szolgálatot, már lassan egy éve. Mind a két helyen kipróbáltam a készülékeket egymás után. Az Alcornál az értékek még alacsonyabbak is, de zökkenőmentesen megy rajta az adás.
A kérdésem pedig az lenne, hogy a Synaps-szal lenne probléma, mármint gyári hiba vagy hasonló, mert a neten csak jókat olvastam róla. Vagy valami beállítás, vagy eleve bajos alapból az egész?

A segítséget előre is köszönöm!

(#4980) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv! Kérdezném tőletek, melyik a legolcsóbb stabil asztali vevő ccamra? Én az Alma 2300-at tudom, de az dual tuneres,és ha lehet olcsóbban szeretném megoldani... :R

(#4981) leeroy869


leeroy869
csendes tag

Üdv!
Nagyszülőnek vásárolt mindigtv csomagnál(telefunken 280C-vel) időjárástól függetlenül néha elkezd akadozni az adás. Az analógnál is az egyik csatorna néha botrányos minőség volt, ha pl. fújt a szél vagy esett. Lehet e ez a dekóder hibája? Van e ennél a készüléknél jelerősség kijelzés?(sehol nem találom). Válaszokat előre is köszönöm!

(#4982) Kernel válasza leeroy869 (#4981) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tény, hogy lehetnek kisebb különbségek egyes típusok érzékenységében, sőt olyat is láthattunk már fórumon, amikor azonos típusból egyik példány gyári hibás volt, de általában az antennával célszerű variálni ilyenkor, fejleszteni.

Ámbár a Telefunkenről is rémlik valami, hogy nem egy bajnok, érzékenység terén.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4983) leeroy869 válasza Kernel (#4982) üzenetére


leeroy869
csendes tag

Köszi az infót. Azt nem tudod hogy kilehet e valahogy jeleztetni ezzel a típussal a jelerősséget?

(#4984) Virág et. válasza leeroy869 (#4981) üzenetére


Virág et.
senior tag

Feltételezem, hogy ugyanarra a toronyról veszed most a digitális adást, mint korábban az analógot.
Természetesen a digitális kép szétesését okozhatja egy rossz dekóder, de elmondásod szerint az analóg adásnál is voltak minőségi problémák így valószínűbb, hogy antenna és/vagy kábelezés környékén kell keresni az okokat.

Én ezt csinálnám:
- kábelezés ellenőrzése, felesleges toldások, csatlakozók kiiktatása, régi kötések felújítása
- antenna irányának ellenőrzése (nem is biztos, hogy a korábbi analógra használt torony a legjobb választás)
- a jelenlegi antenna "képességeinek" kiderítése a megcélzott frekvenciák függvényében (régebbi antenna elvérezhet a magasabb frekvenciákon)

(#4985) leeroy869 válasza Virág et. (#4984) üzenetére


leeroy869
csendes tag

A torony a szentesi torony, más szóba se jöhet. Kép nem esik szét hanem megakad a hang vagy dadog, súlyosabb esetben a kép is megáll pár mp-re. Ez egyébként érdekes mert apámnál dvb-t képes tv-nél szétesik a kép(össze-vissza színes kockák stb.), nem szaggat.
Kábelezés/antenna hát igen, szívem szerint mindet cserélném öregebb nálam mind(>30 év). Ezért is lett pár éve antenna erősítő felszerelve a padláson így már csak nagy ritkán volt gond az adással analógnál(digitális, erősítő nélkül adást se talált).

(#4986) Watt25 válasza leeroy869 (#4985) üzenetére


Watt25
veterán

Az, hogy a vételi hibát hogy jeleníti meg az eszköz, az az ő dolga... Ezért van, hogy apádnál másképp jelentkezik alapvetően ugyanaz a probléma.
Lehet reménykedni benne, hogy a box rossz, de felesleges. Nagyságrendileg nagyobb az esélye annak, hogy a probléma az, amit már leírtak. A leírásod alapján ráférhet a felújítás (csere) a kábelekre, csatlakozókra. Meg az antenna is vizsgálandó...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4987) Lompos48 válasza leeroy869 (#4985) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kezd a kábelcserével! >30 éve nem nagyon találtál olyan koax kábeleket a boltban, ami gond (és nagy csillapítás) nélkül vitte volna a sokszáz MHz-es jeleket. Nagyon valószínű, hogy az antenna-kábel csatlakozást is csak rozsda/oxidréteg tartja. Akkor már az impedanciaillesztésnek is annyi.

(#4988) darvinya válasza leeroy869 (#4985) üzenetére


darvinya
titán

Amit leírtál az valami fenomenális.
Fogjátok a Szabad Európát? :D
Már, ha csak a kábelt cserélnél és az dobnád fel a tetőre már jobb vételed lenne.

Jó kicsit(nagyon) arrogáns volt.'

De a lényeg az, mint már mondták az antenna rendszer újítsd fel elsőként.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4989) #16695808


#16695808
törölt tag

szegeden a közszolgálati mux annyira sz*r lett hogy nézhetetlen... tudja valaki miért?

(#4990) club1 válasza #16695808 (#4989) üzenetére


club1
veterán

A minőség mindenütt azonos. Az adó teljesítménye mindenütt más, nálatok 20 kW, ami azért nem kevés. Tehát a probléma nálad lesz...

(#4991) #16695808 válasza club1 (#4990) üzenetére


#16695808
törölt tag

eddig nem szakadozott de mostmár folyamatosan kockásodik és nincs jel, pedig nem változtattam semmin tehát az adóval nem stimmel valami!

(#4992) azbest válasza #16695808 (#4991) üzenetére


azbest
félisten

ellenőrizd az antennádat, nem tapasztalok változást a vételben.

Mondjuk itt eleve jók a vételi lehetőségek, szóval durvább változás kellene, hogy jelentkezzen.

[ Szerkesztve ]

(#4993) zozogtti


zozogtti
tag

Sziasztok van egy telefunken TTR-300 c vevőm és egy Orion opdtv-700-as tuneres asztali hordozható dvd lejátszóm.
Az lenne a kérdésem,hogy hogyan tudnám működésre bírni.A dvd-n csak egy sima antenna bemenet van és egy jack dugos AV IN OUT. Már próbáltam olyan skart-al amin van külön video out aut és azt kötöttem a dvd tv in-re de semmi nem történt.
Segítségeteket előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#4994) darvinya válasza zozogtti (#4993) üzenetére


darvinya
titán

De mit akarsz csinálni?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4995) zozogtti válasza darvinya (#4994) üzenetére


zozogtti
tag

Első sorban kipróbálni hogy működik vagy nem ezzel a megoldással vagy csak skartos tévével működik.
Fateromnak akarom adni a vevőt és neki régi tv-je van amin nincs skart és olyan helyen lakik ahol nincs kábel tv.

(#4996) darvinya válasza zozogtti (#4995) üzenetére


darvinya
titán

Akkor miért nem vettél COLUMBIA T - HD 2500 CX PLUS-t.
Mert abban van UHF modulátor, azaz abból kijövő coax-on is kiadja jelet és nem kell mokolni.

Amúgy DVD lejátszóba menő scart csak akkor fogsz látni is valamit, ha a DVD felvevős.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4997) zozogtti válasza darvinya (#4996) üzenetére


zozogtti
tag

Az az igazság ,hogy ezt kaptam és nem nagyon vágom még ezt a mindig tévés témát.Szóval akkor csak uhf modulátorral tudom működésre bírni ?

(#4998) SzlobiG válasza SzlobiG (#4960) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lett véve egy samu led tv amibe már van dekóder.

Rá is kötöttük a pillangót szépen veszi az összes digitális csatornát, de az erősítő kell neki.:)

Van a TV-n ilyen (conax) kártya hely abba ha veszek egy mindigtv-s kártyát, akkor működni fognak az extra csatornák ugye?

(#4999) darvinya válasza zozogtti (#4997) üzenetére


darvinya
titán

Ha van régi videó ami scart-on tud felvenni akkor az lehet köztes, azaz abba kell csatlakoztatni a dekóder scart-ját, persze a videó arra kell kapcsolni.
A videóból kijövő coax megy a tv-be, de csak az a 1 csatorna kell már, mert onnantól kezdve a dekóderen kell csatornát váltani.

(#4998) SzlobiG

Nem inkább CI slot van a tv-n.?
Ahhoz kell egy CI slot modul és abba jön a mindigTv-s kártya.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5000) SzlobiG válasza darvinya (#4999) üzenetére


SzlobiG
félisten

De jól mondod CI slot. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.