Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) garga01 válasza L4ller (#3848) üzenetére


garga01
senior tag

Nézd meg esetleg még az ISKRA márkájú antennákat, pl ezt: http://www.betacom.hu/antenna/iskra-dtx-48-f-uhf-szelessavu-yagi-antenna.html

Vagy logper antennákat is találsz, az is egy jó vétel, és még lehet, hogy erősítő sem kell akkor hozzá.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#3852) garga01 válasza L4ller (#3850) üzenetére


garga01
senior tag

http://www.mapavysilacu.cz/mapdistance.html

Bal oldali menüben kikeresd azt az adót, amit venni szeretnél, a téképen pedig ahol laksz, és oda duplaklikk :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#3853) csasaKKP válasza darvinya (#3849) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ezek egész jók. Nem yagi, log-per. Árban is jó.
A kettes viszont az alsóbb frekvenciákon gyengébben teljesít. Én, ha jól emlékszem 15,5-16 dB-s antennát vettem, a jelminőség drasztikusan nagyobb, mint a régi lepkével, pedig a MindigTV oldala szerint nálam nincs lefedettség. Sajnálom pedig, jó kis antenna.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3854) darvinya válasza csasaKKP (#3853) üzenetére


darvinya
titán

De van alsó frekin mux?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3855) Watt25 válasza L4ller (#3850) üzenetére


Watt25
veterán

Android progam.
Weblap

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3856) Flashget válasza L4ller (#3844) üzenetére


Flashget
félisten

ezt mondtam nagy valószínűséggel antenna cserével megoldható.

Realme GT Master Edition

(#3857) PanzaLaci


PanzaLaci
csendes tag

Sziasztok! LG 3D-s tévém van. Budapest IV. kerületben lakom. Digi kábelem van, amiben nincs benne az m3D. Próbálom szobaantennával megtalálni a csatornát. A beállításnál nem értek valamit - a csatorna 650 Mhz oké, a 16 QAM oké, a symbol rate-nél viszont nem tudom mit kell beállítani. a FEC 1/2 és a GI 1/32 nem tudom mi. bocs, ha amatőr dolgot kérdezek

legszebb öröm a söröm

(#3858) L4ller válasza Flashget (#3856) üzenetére


L4ller
tag

Köszönöm, közben rájöttem a turpisságra, miért is esett szét a kép. Napi fail: az antennáról érkező koax és a tv közé be volt iktatva egy kis fekete koax kábel, olyan 60 cm-es, azt kivettem, láss csodát, gyönyörű képek, és megtalál 40-egynéhány csatornát. ( Ezeknél azt írja "kódolt jel", gondolom egy előfizetéssel innentől kezdve azok is nézhetőek. EPG is működik :) )

Mindezek mellett azért be fogok ruházni egy épkézláb antennára, valamint normális koax kábelre, és csatlakozókra...

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#3859) Flashget válasza PanzaLaci (#3857) üzenetére


Flashget
félisten

Digi kábelét húzd ki a tv-ből helyére az antennát dugd be :)
Állísd a keresést automatára és a forrást "légi"-re vagy LG-nél ahogy írja.
be kell hoznia az összes csatornát csak nem fogod látni a kódoltakat. feltéve ha a szoba antenna elég lenne a vételhez..

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#3860) Flashget válasza L4ller (#3858) üzenetére


Flashget
félisten

:C

igen a kódoltakra írja ki a freeket tudod nézni.
kártyát veszel valamilyen dekóderrel (modul vagy lejátszó) és már nézheted azokat is.

Realme GT Master Edition

(#3861) darvinya válasza Flashget (#3860) üzenetére


darvinya
titán

Inkább CA modult javasoltad volna.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3862) csasaKKP válasza darvinya (#3861) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szerintem is CA modul, ha fogadja a TV-je. TESCO- ban láttam 12 hónapos Extra kártyát Conax CAM modullal egy csomagban, beruházok egyre.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3863) Jester01 válasza darvinya (#3861) üzenetére


Jester01
veterán

Javasolta ;)

Jester

(#3864) Flashget válasza darvinya (#3861) üzenetére


Flashget
félisten

azt írtam modul vagy lejátszó..mivel nem tudom van e CA foglalata a tévén..

Realme GT Master Edition

(#3865) darvinya válasza Flashget (#3864) üzenetére


darvinya
titán

2011/12-es tv-n? :F

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3866) Jester01 válasza darvinya (#3865) üzenetére


Jester01
veterán

Ettől függetlenül nem mindig jobb a CA modul. Például ha fel is akarsz venni, főleg, ha már van felvevőd.

Jester

(#3867) Flashget válasza darvinya (#3865) üzenetére


Flashget
félisten

ne keressél már a kákán is csomót!
leírtam elsőként a CA modult vagy a lejátszót, mert nem figyeltem milyen tv-je van.
Szerinted 2011 elött nem gyártottak tévét?
de ha ennyire vágod a CA modult (#3831) itt kérdeztem róla különböző tipusokról de választ nem kaptam. Tudsz ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#3868) darvinya válasza Flashget (#3867) üzenetére


darvinya
titán

CA modul teljesen ki gyártja, milyen felírat van rajta egy szabványos PCMCIA kártyaolvasó.
És igen a lapos tv-ben nagyon kevés a foglalat nélküli.
Inkább DVB-T tuner ami nem volt 2008/9-esek előtt.

Ha tehetném inkább vettem volna BR+USB HDD felvevőst, mint egy dekódert.
Avval igen jó a felvétel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3869) csasaKKP válasza darvinya (#3868) üzenetére


csasaKKP
senior tag

A dekóder 1:1 azt írja a merevlemezre vagy a pendrive-ra, mint amit az Antenna Hungária sugároz. Minőség romlás tehát 0, már amennyiben megfelelő a jel. És megjegyzem, hogy egy felvevős STB sokkal olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3870) darvinya válasza csasaKKP (#3869) üzenetére


darvinya
titán

Ez így nem teljesen igaz.
A kódoltat az újabb dekóder kódolja így csak azon játszható le.
Az igaz, hogy olcsóbb de nem mindig ez a jó.
BR algoritmusa 1000x jobb mint ezek a vackok.
És olyan vesz fel amit tud az fw-je(avi (dvix,xvid,mpeg4), mp4(ua.), br formátumok, DVD formátumok, mkv).
Mutas egy ilyen dekódert.
És ezek a formátumok könnyebben szerkeszhető mint a ts.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3871) csasaKKP válasza darvinya (#3870) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Te tényleg mindenen a csomót keresed...
A .ts file szabványos MPEG adatfolyam, van egy csomó ingyenes konvertáló program. Az igaz, hogy a kódolt adással bajban lennénk, de itt egy szó sem esett a kódolt adások felvételére, amennyiben igen, akkor bocsánat. És az is igaz, hogy az én általam említett eljárás macerásabb, de olcsóbb. És miféle BR algoritmusról beszélsz? Miért jobb? Mert abban is van hibajavítás, meg a sima .ts fileban is van hibajavítás, ugyanis a .ts file 1/3-át a hibajavító kód teszi ki. (FEC)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3872) darvinya válasza csasaKKP (#3871) üzenetére


darvinya
titán

ts az egy konténer típus és semmi köze a mpeg-hez.
És még az ingyenes adó felvételeit is nehéz egy ilyen konténerűt szerkeszteni.
Bizonyos képkocká törlése, összefűzése nem lehetséges különben hibás lesz és legtöbbször az is marad.
Vissza kell fejteni az meg nagyon sok idő és hely.

És nem kötekedni akarok csak a tapasztalat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3873) csasaKKP válasza darvinya (#3872) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Konténer típus és sok köze van az MPEG-hez. Az .mkv is média konténer. Szerkesztése a hiba korrekciós adatok és más adatfolyamok miatt nehézkés és ez okoz hibákat. A transport stream fileok igazából nem is a "szerkesztésekért" hozták létre. Igazad van, de sok problémám nem volt a .ts fileokkal. Szerintem arra, hogy a tegnap esti filmet másnap, vagy valamikor visszanézzem, bőven elég. Úgy is egy év múlva megismétlik.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3874) darvinya válasza csasaKKP (#3873) üzenetére


darvinya
titán

Konténerhez semmi köze nincs a kodekhez.MPEG az is egy konténer típus.
Miért könnyebb ilyen formátum?
Egyszerű nem kell hozzá semmi és emiatt olcsó szarok ezek a box-ok.
Arra, hogy visszanézd?
Hát tudok olyat mondani ezekre box-okra, hogy hiába veszed fel nem tudod visszanézni.
Vagy nincs hang vagy nincs kép vagy kapsz egy fekete adatfolyam file-t.
Eddig ez WayteQ ka … a legtürhetőbb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3875) Flashget válasza darvinya (#3868) üzenetére


Flashget
félisten

oké tehát bármelyik lehet nincsenek rossz tapasztalatok inkompatibilitásról.
:R

Realme GT Master Edition

(#3876) csasaKKP válasza darvinya (#3874) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Akkor te jó szar kínai vackokkal próbálkoztál. Nekem nem voltak komolyabb gondjaim ezekkel. Attól még hogy egy hete ismerkedtem meg a MindigTV-vel, évek óta ismerem a .ts fileokat. Minden DVB transport stream Dekóder mpeg-ts-ben vesz fel. Legyen az DVB-S, DVB-C. És azon kívűl, hogy visszanézd, mit akarsz vele??? Zsonglőrködni? Mire jó mind ez? A WayteQ cuccok ALi chipsettel rendelkeznek. Még a MStar chipsettek jók/elmennek, (meg pár neves gyártó), de a többi szar, mert a szoftverfejlesztéssel sem törődnek.

en.m.wikipedia.org/wiki/MPEG_transport_stream

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3877) kigyi_23 válasza darvinya (#3849) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nekem az első változat van még mindig a padláson 46km-re az adótól és völgyben természetesen, mert hol máshol telepedhettünk volna le :) Így nincs 100%-os jelem, de az antenna mégis csak egy téglafalat bámul 3cm-ről :) Viszont bithiba csak ritkán fordul elő az is főleg csak a Tv2-RTL mux-on (annak gyengébb is jóval a vételi erőssége).

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3878) BTO válasza kigyi_23 (#3877) üzenetére


BTO
őstag

nem igazán a jel erősség számit a digitális vételben ha nem a minőségi mutató ami min70% vagy jobb kell hogy legyen mert akkor nincs mozaikosodás.

semmi sem tökéletes

(#3879) BTO válasza csasaKKP (#3847) üzenetére


BTO
őstag

ez nem logperiodik antenna.
ez pl a logperiodic.http://www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=2226

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#3880) BTO válasza L4ller (#3850) üzenetére


BTO
őstag

ősi módszer ,térkép tájoló.
a térkép teteje az északnak áll.

semmi sem tökéletes

(#3881) csasaKKP válasza BTO (#3879) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Igazad van! :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3882) BTO válasza csasaKKP (#3881) üzenetére


BTO
őstag

[link]ez is logperiodic antenna az M.Ceski antennás könyvböl.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#3883) csasaKKP válasza BTO (#3882) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Aha, igazából innen puskáztam anno:

mindigtv.hu/files/tiny_mce/Image/tetoantenna_tipusok.jpg

Ezért tévedtem meg.

Tudsz nekem linkelni ilyen anténnás könyvet, hogy "felsötétedjek", jó lenne tudni, hogy a nyereséget mi alapján mérik, mi az az előre-hátra viszony, stb. :) Megköszönném. :)

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3884) BTO válasza csasaKKP (#3883) üzenetére


BTO
őstag

:DD
az amit logper-nek irnak azokat X elemes antennának hivták anno.

semmi sem tökéletes

(#3885) BTO válasza csasaKKP (#3883) üzenetére


BTO
őstag

az előre /hátra viszony az hogy seggből mekkora az elnyomás,az az az onnanjövö jelek pl-25dB jelszintel jönnek.
háát könyv van -e fent a neten???
könyvtárban igenpl Karl Rothammer -Nagy Antennás könyv
és a Ceski féle is van biztosan a müxaki sorokba.

na antikváriumba kapható.
http://www.antikvarium.hu/ant/find2.php?szerzo=m-cesky&func=gyorsszerzo&KeresesSzerzoID=15604&kulcsszo=M.+Cesky

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#3886) csasaKKP válasza BTO (#3885) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Köszönöm. :D De csak ezért nem megyek a könyvtárba. :D De majd keresgélek a neten.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3887) BTO válasza csasaKKP (#3883) üzenetére


BTO
őstag

a nyereséget meg azt ugy számitják hogy adot sávra fognak 1 dipolt és azon mérnek,az a 0dB nyereségü antenna .
ehhez képest mérik az antennákat hogy mennyivel nagyobb nyereséget produkálnak,az az pl +12dB nyereség
az 1szerü dipol az 1 fektetett nyolcas karakterisztikával rendelkezik . az az az előre hátra viszonya az 0dB .
a több elem számu antenna az már nagyon nyomorék fektetett nyolcasra hasonlitó karakterisztikáju.
előre irányba nyujtott tojás forma hátra viszont már pici kis karika.

EZT mind csak tájékoztató jellegü irás ,magyarázat tettem közzé ami hasonlit a könyvekbe lerajzolt dolgokhoz.HASONLIT és nem pont olyan. :W :K

semmi sem tökéletes

(#3888) BTO válasza csasaKKP (#3886) üzenetére


BTO
őstag

na ez talán jó lesz.[link]

semmi sem tökéletes

(#3889) azbest válasza darvinya (#3868) üzenetére


azbest
félisten

"CA modul teljesen ki gyártja, milyen felírat van rajta egy szabványos PCMCIA kártyaolvasó."

Téves állítás. A modul fizikai kialakítása olyan mint a pcmcia, de valószínűleg teljesen más módon kommunikál a külvilággal. Ráadásul nem egy közönséges kártyaolvasó, hanem gyakorlatilag egy mini számítógép, amely beágyazott rendszert futtat (például linuxot). A modul valóban tartalmaz szabványos kártyaolvasót, de ennél bonyolultab a modul működése. Körülbelül az történik, hogy a tévé készülék átadja neki a streamet, amiben az adó mellett kulcsok is érkeznek, a modul átadja ezt a kulcsot a kártyának, a kártya pedig, ha jogosult az adás feloldására, akkor megmondja a kulcs megfelelő párját. Ezzel a modul képes dekódolni a kódolt streamet, amelyet kiad magából a tévé készülék felé.

Korábban voltak hírek olyan modulokról, amelyek problémásan működtek valamelyik szolgáltató hálózatán. Ezt az adással együtt sugárzott szoftverfrissítéssel lehetséges javítani, de ilyen nem minden szolgáltatónál érhető el.

Számítógépes tunernél valóban lehetséges közönséges kártyaolvasót használni, mert ilyenkor a modul feldolgozó részét a gépen futó megfelelő program helyettesítheti.

[ Szerkesztve ]

(#3890) csasaKKP válasza BTO (#3888) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Maximális köszönetem a válaszokért és az olvasnivalóért. :DD Remélem pár mondaton kívűl többet megértek. :D

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3891) Flashget


Flashget
félisten

(#3892) Jester01 válasza Flashget (#3891) üzenetére


Jester01
veterán

Éppen csak azt nem mondták meg, mennyi időre.

Jester

(#3893) darvinya válasza Jester01 (#3892) üzenetére


darvinya
titán

EU 2014. dec. a végső határidő.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3894) mukibuci válasza darvinya (#3893) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

azért erre mérget ne vegyél :(((

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3895) Csabroncka válasza Flashget (#3891) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezek alapján egyik szolgáltató sem fog a közeljövőben nagy felbontású formátumra váltani, persze tudom sd adásunk lenne, de akkor is látványos lenne a javulás! (Képi, nyilván a tartalom már szubjektív :)) )

"in medias res"

(#3896) Flashget válasza Csabroncka (#3895) üzenetére


Flashget
félisten

kb. 20 digitális sávot foglal el ez a két nyomorult az analógjával..

Realme GT Master Edition

(#3897) csasaKKP válasza Flashget (#3896) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Vagyis 2 multiplexet? :O

Egyébként ha beválik hosszabb távon ez, akkor nem kell kábeltv. Veszek kártyát. Amúgy is ritkán nézek magyart.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3898) BTO válasza mukibuci (#3894) üzenetére


BTO
őstag

az eu előbb - utóbb picsán rug minket ha nem állunk át digitálisra.

semmi sem tökéletes

(#3899) BTO válasza csasaKKP (#3897) üzenetére


BTO
őstag

a kábeltv társaságok max a csomag ajánlatukkal fognak labdábarugni.
TV+net+telefon szolgáltatással.

semmi sem tökéletes

(#3900) mukibuci válasza BTO (#3898) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

az eddigiekből - és nem csak e téren - ítélve ez nem szempont :(

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.