Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) danee91


danee91
senior tag

Az olcsóak közül 1-2 igen gyenge típus is van forgalomban, azért annyira nem adnám alá. Egy 7-8e Ft-ot érdemes ráköltened sztem.

8102+

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6002) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.Érdeklödni szeretnék hogy melyik antennát érdemes megvenni ami elég erős,gyenge jellel is jó lesz?Most lepke van de néha rtl és tv2 nincs.

(#6003) TaylorPro válasza korcsillio (#6002) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szia!

Ez bevált. A családban már kettő is van.

Pixel 8 Hazel

(#6004) korcsillio válasza TaylorPro (#6003) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszönöm.

(#6005) Tamás88 válasza TaylorPro (#6003) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Sőt, ha nem horizontálisan, hanem vertikálisan (vagy esetleg 45°-os H/V-ben) akkor a külföldi csatornákat is befoghatod. :)

(#6006) TaylorPro válasza Tamás88 (#6005) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ejha! Ha lesz időm kipróbálom. Külföldi digitális adásra gondoltál? Például?

Pixel 8 Hazel

(#6007) Tamás88 válasza TaylorPro (#6006) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Pld. Szlovákia, vagy esetleg Osztrákok (nem tudom, hogy hogyan sugároznak), de én minden esetre van egy kis "őrült" tervem, csak ehhez sok ilyen antennát kell venni erősítőkkel, és azokat kell összekötni, így körbe tudom venni esetleg a környező országokból.

[ Szerkesztve ]

(#6008) fecs


fecs
senior tag

Sziasztok!

Strong SRT ANT 12 ECO beltéri antennám van, Budapest, Hidegkúton (II.kerület).

Jól fogható vele az m1, m2, Duna adása. Az RTL és a tv2 adása szétesik, akad...

Ezek vételeit mivel tudom javítani? Forgatást próbálgattam, de akkor inkább rosszabb lesz, mint jobb. Elég ez a beltéri antenna? Ha nem muszáj, akkor nem vennék kültérit.
Hosszabb coaxkábelt lehet használni? Az antennához 2m-t adtak.

Tervben van a kódolt csatornák nézése is. Azokkal is baj lesz ebben a szituban?

Pixel 6a

(#6009) flash-


flash-
veterán

úgytudm hogy a mindigtv-t lehet lepkeantennával fogni

minden lepkeantenna ugyanúgy néz ki?

megfordítom a kérdést:van olyan nem lepkeantenna ami úgy néz ki mint egy lepkeantenna?
vagy ez a forma csak lepkeantenna lehet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6010) _Karesz_ válasza flash- (#6009) üzenetére


_Karesz_
tag

[link] az antennák leírásához

(#6011) cigam válasza flash- (#6009) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A lepke antenna kialakítása csak a lepke antennákra jellemző. Ezért hívják lepke antennának.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6012) cigam válasza fecs (#6008) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A jó vételhez jó antenna kell, és megfelelő tápvonal. Amit linkeltél az egy játék antenna. Hiába van benne erősítő, ha az a darab beleépített drót nem vesz semmit, nem jön ki belőle a box számára értelmezhető jel.
Sőt. Egy másik frekin működő adó, amit jobban vesz, akár le is ültetheti /begerjesztheti, és azért nem lesz vétel. (biztos jártál már olyan rendezvényen, ahol össze vissza sípolt a rendszer, és nem hallottad az előadót, ill. képzeld el a kedvenc rock/tüc-tüc bandád koncertjén próbálsz egy kis zsebrádióval híreket hallgatni)
Szóval hiába 20-30-40dB az erősítése, ha szar(se) megy be, tuti, hogy semmi értékelhető nem jön ki belőle. Ezzel szemben egy antennának az a pár (0-16)dB-es nyeresége, valódi nyereség. Csak az antenna képes az éterbe kisugárzott jelet újból elektromos jellé alakítani.

Erősítő csak és kizárólag a tápvonal veszteségeinek kompenzálására használható. (ha olyan messze az antenna, és a vevő, hogy a hasznos jel már a kábel csillapítása miatt elveszne) Nem csak az antenna fontos, hanem az impedanciaillesztése a koax kábelhez, a kábel minősége, nyomvonala (nem lehet kis ívben nagy szögben meghajlítani, mert annyira megválozhat a vétel szempontjából fontos paraméteri, hogy bizonyos frekiken nagyobbat csillapít, ezzel lehetetlenné téve a vételt, extrém esetben meg is szakadhat)

Sokan próbálkoznak házi barkáccsal, és már egy vagyont elköltöttek különféle antennákra, mert nem akarnak pár ezresért szakembert hívni. Persze nem lehetetlen, de a fentiek is bizonyítják, hogy bonyolultabb dolog, egy kiégett égő cseréjénél. Ugyanakkor nem is agyműtét ...

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6013) Bozek válasza cigam (#6012) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ne erőszakoljátok már rá mindenkire a tetőantennát és társait. Nekem szobaantennám van és tökéletes a vétel. Nem csak az antennán múlik a dolog. Persze a szobaantennához a megfelelő helyen kell lakni.

(#6014) fecs válasza cigam (#6012) üzenetére


fecs
senior tag

Köszönöm válaszod!

Egy korábbi címen ilyen ratyi kis dobozzal normális vételt lehetett elérni. Ezen felbátorodva vettem ide is beltéri antennát.
A mindigtv oldala is elegendőnek találja a beltéri egységet.
Konkrét antennát tudsz javasolni?

Ha valakinek van tapasztalata, javaslata a kérdésemmel kapcsolatban, akkor kérem írja le. Köszönöm!

Pixel 6a

(#6015) Kernel válasza flash- (#6009) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lepkeantenna (vagy angolban bow / íj) a síkreflektoros, pillangódipólussal szerelt antenna köznapi elnevezése.

Alábbi részlet Rothammel Antennakönyvéből származik, a többi kép a Google-képkereső szüleménye.



Építés házilag (mai árak mellett nem sok értelme): http://www.tvantennaplans.com/

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6016) luise178


luise178
tag

szasztok!

nekem antenna gondom van. valami ezeréves lepke van fenn, tető alatt padláson, nem a tetőn. 0% a vétel. kipróbáltam a készüléket más helyen, ahol jó a vétel és a készülék jó. amugy az itt is linkelt pelso a gép.

keresek antennát tető alá, mert a villámok miatt parázok tetőre rakni.
[link] erre gondoltam, mert erősítős, és jó a nyeresége.
viszont lehet, hogy túlerősit? vagy vegyek állitható erősségűt?

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#6017) Kernel válasza luise178 (#6016) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mivel az egy 12 V-os erősítő, mindenképpen célszerű kipróbálni 5 V-os táplálással is, amitől kicsit csökken az erősítése is, ami lehet jótékony hatású, ugyanakkor praktikusabb is, ha a TV vagy box táplálja, nem kell külön adapter. Ilyenkor a tápfeladó dugóját is le kell cserélni egy normál koax. dugóra.

Vagy lehetőleg kidobod belőle az erősítőt, ha nincs rá szükség, de akkor be kell rakni helyette egy szimmetrizáló trafót (Balun-trafó, balance/unbalance).

Magához az antennához nem szólnék hozzá, mivel ezen a téren semmi nem biztos, lehet jó is, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6018) Watt25 válasza Bozek (#6013) üzenetére


Watt25
veterán

Bocs, de szerintem csak arra erőszakoljuk rá a tetőantennát, akinek gondja van a szobaantennával. Márpedig neki gondja van, ezért írta a hozzászólást. Neked nincs gondod a szobaantennával, neked jó.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6019) cigam válasza Bozek (#6013) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Erőszakolom? Nevetséges!
Nem tetőre szerelt antennát, hanem _jó_antennát_ javasoltam (lehet, az szoba, vagy erkély antenna is). Komolyan gondolod, hogy érvként hozd fel azt, hogy "Nekem szobaantennám van és tökéletes a vétel" :F
Nem csak az antennán múlik a dolog. :F Nem én írtam egy litániát arról, hogy az antenna illesztése, és tápvonal (kivitelezése) is milyen fontos?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6020) luise178 válasza luise178 (#6016) üzenetére


luise178
tag

Na! antennások! akkor semmi javaslat?

más

a kábelezésnél mire kell figyelni? egyáltalán milyen kábelt érdemes választani? tipus, ohm, stb

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#6021) _Karesz_ válasza luise178 (#6020) üzenetére


_Karesz_
tag

pl arra kell figyelni, hogy f csatlakozóval legyen szerelve minden és helyesen legyen felrakva minden csatlakozó

(#6022) cigam válasza luise178 (#6020) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Te tudod mik a lehetőségeid. Kültéri antenna megoldható-e? A tetőn, az erkélyen? Milyen messze vagy az adótól? Van-e optikai rálátás, vagy takarásban vagy, ezért csak visszavert jelet tudsz elkapni.

Amúgy tuti jó az az erősítős antenna? Lehet csak le kellene cserélni egy működő példányra.
Milyen frekiken jön az a mux ami stabil, és melyik frekin amelyik akadozik? Lehet csak 1 hónapot kell várnod, és átteszik olyan (alacsonyabb) frekire, amit már stabilan tudsz venni a jelenleg iantennáddal is.

Ha márkát kéne mondani, akkor inglar, de ez csak személyes vélemény, lehet másnak más jön be.
Könnyen lehet, hogy egy ilyen beltéri is elég, ha közel vagy az adóhoz, de több10km távolságból már egy nagy nyereségű irányított antenna kellene.

Általában a kábel gyártója a spec.ben közli a legnagyobb hajlítási ívet, de jó közlétés, hogy a legkissebb sugár, a kábel átmérőjének 10xese. Természestesen a toldás is kerülendő. Ha elkerülhetetlen, akkor sem úgy kell mint a villanydrótnál, hogy összetekerem a két végét oszt jóvan. Itt is használni kell az erre kialakított toldó szerelvényt.

_Karesz_

f csatlakozó? Hova? Az antenna (balun) csatlakozó általában csavaros rögzítésű, a box-nak is mezei antennacsatlakozója van.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6023) _Karesz_ válasza cigam (#6022) üzenetére


_Karesz_
tag

ezzel megoldató [link]

(#6024) cigam válasza _Karesz_ (#6023) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Persze, de egy tök felesleges toldás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6025) Peers


Peers
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy próbáltátok-e már, hogy HD monitorra MindigTV vételére képes dekódert és arra egy szobai antennát köttök és úgy a monitoron foghatóak az ingyenes HD adások?

Nekem jelenleg ilyen monitorom van:
LG W2363V - http://www.lg.com/hu/monitorok/lg-W2363V-gaming-monitor

És ilyen szobai antennám:
http://www.hamabolt.hu/termek/1388/hama/szobaantenna_vhf_uhf_fm_fekete_uj

Milyen dekódert javasoltok, hogy a fenti megoldás működhessen?

Köszi előre is,
Peers

(#6026) _Karesz_ válasza Peers (#6025) üzenetére


_Karesz_
tag

egy olyat, amin van hdmi kimenet

(#6027) Peers válasza _Karesz_ (#6026) üzenetére


Peers
csendes tag

gondolom azért kell a dekóderre a "MindigTV" matrica

egyébként "csak" ennyi?
megveszem - összedugom - és örülök? :-)

(#6028) _Karesz_ válasza Peers (#6027) üzenetére


_Karesz_
tag

igazából azt kellene tudni, hogy mit szeretnél vele nézni, mert mindigtv extra csatornákat is, akkor olyat kellene, ami fogad kártyát, bár akkor meg már lehet jobban jársz, ha kártyával együtt veszed, plusz azt sem árt tudni, hogy milyen antenna kell a normális vételhez, elég-e a szobai, vagy nagyobb kell-e

(#6029) danee91 válasza Peers (#6027) üzenetére


danee91
senior tag

A monitor megfelelő. Ez az antenna viszont nem biztos, nekünk ilyen is van, de nem fogok vele nagyon semmit, csak néha néha(bár a vétel minősége sok mindentől függ - tetőtéri lepkeantennával nézem, mert az tökéletes). Dekóderből egy 8000 Ft-os elég lehet.

Ez meg csak úgy

AXN kódolatlan napok

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6030) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Nálunk Nyíregyházán október 31-én áll le végleg az analóg sugárzás. A MinDig TV helyi, városi adója ugyanazokon a frekvenciákon ad, mint a tokaji nagyadó, így bármelyik fogható, a helyi viszonyoktól függően. Nem tudom, hogy az analóg lekapcsolás után változnak-e a frekvenciák. Van olyan oldal a neten, ahol ezt meg lehetne nézni?
Aki tud ilyenről, kérem ne tartsa magában!
Köszi!

(#6031) danee91 válasza #93794560 (#6030) üzenetére


danee91
senior tag

[link]
Nem kell aggódnod, ezután is egyezni fognak.

Peers

Ha a monitorodon nincs hangszóró és/vagy jack csatlakozó, akkor olyan dekódert kéne venned, amin van 2db audio RCA kimenet(esetleg S/PDIF, ha olyan cuccod van).

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6032) Peers válasza danee91 (#6031) üzenetére


Peers
csendes tag

a monitoron van jack csatlakozó, ez nem gond.

van másik szolgáltatónál előfizetésem és egy crt tévém... viszont a jel már 16:9-en jön, így pl F1-nél nem látom a helyezéseket, vagy focimeccseknél az eredményt és a játékidőt, amit ugye azért nem ártana...
Jah, tudom... nem mai technika, de hát ez van...

Ezért vetném be a monitorom, hogy az ingyenes HD adásokat láthassam a kép szélétől a széléig :-)

(#6033) luise178 válasza cigam (#6022) üzenetére


luise178
tag

hali!

mint írtam, nem akarom a tetőre tenni, ha nem muszáj, mert parázok, hogy belevág a villám. olyan 60-70 km-re vagyok az adótól. nem vagyok optikai rálátásban a távolság miatt, meg hát 2-3 város is "útba esik".
azért választottam ezt az antennát, mert nagy a nyeresége. semmilyen frekin nem mutat semmit a beltéri. de 1 ismerősnél kipróbáltuk, az ő antennájával 87%-os volt a jel. neki valami erősítős lepkéje van, ránézésre valami ilyesmi:

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#6034) danee91 válasza Peers (#6032) üzenetére


danee91
senior tag

Mi a pontos címed? Hányadik emeleten nézed majd a tévét? Ablakból/erkélyről nézve csak panellakásokat látsz? A vétel miatt fontos

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6035) Adama123


Adama123
tag

Július 1. és 15. között kódolatlan lesz az AXN minden Mindig TV néző számára.

(#6036) Bozek válasza Adama123 (#6035) üzenetére


Bozek
nagyúr

Volt már: [link]. :)

Amúgy nem értem, hogy miért mindig csak az AXN van kódolatlanul? Karácsonykor is azt nyomatták...

(#6037) Kernel válasza danee91 (#6031) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem árt éppen az RCA hangkimenet, sok esetben jól kihasználható, de ha valaki olyan boxot néz ki magának, amin (csak) SCART van, az analóg hangot arról is le tudja venni, úgyhogy emiatt nem kell más lehetőség után nézni.

A közismert SCART-RCA átalakítók mellett létezik közvetlen SCART --> Jack kábel is, már ha attól eltekintünk, hogy pár perc alatt össze is rakható egy forrasztópáka segítségével, de ez persze nem várható el mindenkitől.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6038) Tamás88 válasza Kernel (#6037) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Jack->RCA->Jack de ez a hangminőségen is érezhető lesz.

(#6039) cigam válasza luise178 (#6033) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

???? A padlástérbe is rakhatod a "tetőantennát". Az elnevezéssel ellentétben nem szükségszerü a tető fölé telepíteni. Természetesen ilyenkor valamekkora csillapítást szenved a hasznos jel. Ezt kompenzálhatod 1 nagyobb nyereségű antennával.

A városok számossága nem érdekes. Csak az adó, és a vevő antenna tengerszint feletti magassága. Amikor a két pont között nincs magasabb tereptárgy, akkor beszélünk optikai rálátásról. Az interneten is vannak ilyen programok/oldalak, amik kirajzolják, hogy közted, és az adó közötti mennyi a távolság, van e vmi takarás (pl. egy hegy) Viszont most hogy kellene egy példa, naná hogy nem találok 1et sem :W

Itt lecsekkolhatod, merre kell álni az antennának.

Az hogy az isminél jön, nem jelent semmit. Lehet az a pár m is számít míg átsétálsz a szomszédba. (tuti nem vmi helyi adót vesz?, hihetetlennek tűnik ez a 70km, mikor szinte minden gyengébben lefedet helyre telepítettek már kisteljesítményű adót)

Tamás88

:Y

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6040) Tamás88 válasza cigam (#6039) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Basszus Scart->RCA->Jack-et akartam írni. XD

(#6041) cigam válasza Tamás88 (#6040) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

De miért?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6042) Tamás88 válasza cigam (#6041) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Mert nem kell forrasztgatni, hanem csak egyszerűen összedugjuk, már ha tényleg kell.

(#6043) luise178 válasza cigam (#6039) üzenetére


luise178
tag

tuti nem vmi helyi adót vesz?, hihetetlennek tűnik ez a 70km, mikor szinte minden gyengébben lefedett helyre telepítettek már kis teljesítményű adó)

Tótkomlós a város, és a Szentesi adóra néz rá. most is, és régen is. az isminél is Szentes van belőve.

gondolom erre gondoltál: [link]

eszerint csak 41,643 km, adótól a pontos címig, szal elég dúrván becsültem. :D

azt agyaltam ki, hogy megveszem ezt: [link] , azt a ketyerét amit irtatok itt az oldalon, amit esetleg be lehet tenni az erősítője helyére, meg vagy 10 méter koaxot, beltéri 75Ohm-osat, csatikat, azt kalap-kabát. :)) :DD

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#6044) cigam válasza luise178 (#6043) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem, nem a pontos távolság az érdekes benne. A két pontot légvonalban összeköti, és mint egy metszetet ábrázolja a két pont közötti terepmagasságokat egy koordinátarendszerben. (vízszintesen a távolságot, függőlegesen pedig a magasságot jelzi).

Amúgy meg hajrá, várjuk a viszajelzést.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6045) roberts5 válasza luise178 (#6043) üzenetére


roberts5
csendes tag

Valószinüleg erre az oldalra gondolt

(#6046) danee91


danee91
senior tag

országos kimaradás

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#6047) kigyi_23 válasza roberts5 (#6045) üzenetére


kigyi_23
addikt

Na megnéztem én is nekem pl. abszolút nincs tiszta rálátásom, van egy hegy az útban :( Sejtettem, de a térkép szerint is belelóg csúnyán. Ráadásul 45.5 Km és csak padlásra rakott antenna, nincs kiszerelve a kültérbe csak falnak van támasztva.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#6048) luise178 válasza kigyi_23 (#6047) üzenetére


luise178
tag

falnak támasztva?!? :D :D :D

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#6049) cigam válasza danee91 (#6046) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Azért az érdekes, hogy az RTL-t, és a TV2-t nem érinti. Vajon miért?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6050) Haart


Haart
addikt

Valaki tudja hogy most a digitális átállás miatt lesz-e bővítés mindigTV téren :F
Értem ezt az alatt hogy pl a Családi csomagot több helyen lehet majd fogni mint most, jelenleg elég kevés az olyan városok száma ahol lehet fogni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.