Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) lócitrom válasza Humbucker (#18000) üzenetére


lócitrom
őstag

hát ha nagyon biztosra akarsz menni meg esetleg előretervezel, akkor 2.1-es szabványú kábelt érdemes keresni. de csak mert ez már annyi mindent kezel, hogy később sem lesz haszontalan. HDR, HLG, 8K+, Dolby Atmos, magas képfrissítés. bármire jó lehet egy ilyen kábel. az aranyozás hiánya nem tudom manapság mekkora problémát jelenthet. de az arany jó vezető, ezért mellélőni vele nem lehet.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#18002) Humbucker válasza lócitrom (#18001) üzenetére


Humbucker
senior tag

Egy ilyet rendelek be szerintem

(#18003) Watt25 válasza lócitrom (#18001) üzenetére


Watt25
veterán

A kábeleket nem számokkal jelölik.
Digitális átvitelről van szó, gyakorlatilag csak parasztvakítás az aranyozott HDMI csatlakozó. (Ha nincs jól látható jele a rossz kábelnek (pöttyök a képernyőn, elsötétülő kép), akkor az aranyozottól sem lesz jobb a kép.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18004) Doky586 válasza Watt25 (#18003) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De legalább ha egy beázó mennyezetű, dohosodó nyirkos szobába kerül a kábel akkor az aranyozott végű nem fog rozsdásodni az ónozott végűhöz viszonyítva..

[ Szerkesztve ]

(#18005) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

Nem próbálta valaki véletlenül a MindigTV vételét Xbox One USB tunerrel? Néhol azt olvasom, hogy megy vele, néhol azt, hogy nem megy.

Thx!

(#18006) Bozek válasza tthom (#18005) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért ne menne vele? Az Xbox One tuner tudja a DVB-T-t, így mennie kell.

(#18007) tthom válasza Bozek (#18006) üzenetére


tthom
senior tag

Én se értem, de több helyen olvastam értékelésben, hogy Magyarországon nem működik, ezért kérdeztem. Persze simán lehet, hogy ügyetlen a felhasználó. Amúgy DVB-Tből is van többféle, vagy mittomén nem fedi le a mi frekvenciáinkat, vagy akármi lehet. Pontos specet nem találtam hozzá.

(#18008) Bozek válasza tthom (#18007) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az csak beállítás kérdése. Azt, hogy milyen frekvencián keres, a felhasználó adja meg.

DVB-T és DVB-T2 van, ezeket meg papíron tudja.

Esetleg itt kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

(#18009) tthom válasza Bozek (#18008) üzenetére


tthom
senior tag

Köszönöm a tippet, ott valóban több ember is foglalkozott vele és úgy tűnik, hogy néha működik, de nem valami stabil.

(#18010) kisscom válasza tthom (#18007) üzenetére


kisscom
kezdő

Csak úgy fog müködni ha minden nyelvet, tartozkodási helyet angolra állítasz nálam csak így müködött.

(#18011) tthom válasza kisscom (#18010) üzenetére


tthom
senior tag

Köszönöm! Libreelec (Linux) használnám, ott talán nem kell régióval foglakozni, mint a saját szoftverében. Lehet rendelek egyet, aztán meglátom. Ha beválik, akkor majd még többet. Nem találok értelmes USB tunert, gondoltam ha xbox hivatalos kiegészítő, akkor csak ellenőrzött minőség.

[ Szerkesztve ]

(#18012) assemble


assemble
addikt

Valaki nem tudja, hogy, a hivatalos alkalmazast (Mindigo TV) Play store-on kivulrol honnan lehet leszedni? Apkmirror-on nem talalom, nehany mas oldalon latom, de nem tudom azok mennyire megbizhatoak. Egy fire stick 4k-re probalnam meg feltenni, remelhetoleg mukodne..

(#18013) Jester01 válasza assemble (#18012) üzenetére


Jester01
veterán

5.1.0

Jester

(#18014) assemble válasza Jester01 (#18013) üzenetére


assemble
addikt

Kosz, ez a verzio nem mukodott, de egy regebbi igen: 5.0.7.
Az a baj h csak telefonra van optimalizalva, tehat a taviranyitoval iranyitani gyakorlatilag lehetetlen, egy videot se lehet elinditani benne. Ha az ember tavolrol tudja iranyitani egy egerrel, ugy mukodokepesnek tunik a dolog.

(#18015) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv.

A szüleimnél jellemzően rossz időjáráskor kockásodik,szakadozik a kép. Én elsősorban az antennára gondolok mint fő hibatényező,de a beltéri is több mint tíz éves és ez elbizonytalanított.
Így nem vagyok biztos benne hogy hol kezdjem. Mit gondoltok erről?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#18016) Jester01 válasza Dan-szan (#18015) üzenetére


Jester01
veterán

Antenna vagy kábel. Pl. a szél elfújta a jó irányból mert meglazult a bilincs, vagy beázott a kábelcsatlakozás. A beltéri magától nem fog elromlani így szerintem. Persze egy érzékenyebb beltéri lehet, hogy tudná kompenzálni a rosszabb vételi viszonyokat.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#18017) Ronyn


Ronyn
senior tag

Hol lehet olyan CA modult venni, Euronicsban nincs, Médiamarktban árulnak?

Ego sum... Ronyn 🧔

(#18018) Dan-szan válasza Jester01 (#18016) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Igen én is ezen a vonalon indultam,a beltéri ha megadja magát más tüneteket produkálna. Nézek valami jónak tűnő antennát.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#18019) bul07


bul07
nagyúr

Dec 1-től nézzétek a mindignyer oldalt naponta, 600db nyeremény lesz egész hónapra

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18020) azbest


azbest
félisten

Nocsak, tettek ki híreket a jövő évi tervekről [link]
- A MinDig TV ingyenes kínálat tekintetében nem lesz technológiaváltás, ahogy ezt eddig is tudtuk. A szabadon foghatók maradnak ahogy most.

Előfizetőknél
- az előfizetői eszközpark 2020 első féléve során teljesen megújul, korszerű dekóderek kerülnek kihelyezésre, melynek költségeit az AH állja. DVB-T2 HEVC. Képes az internetre is kapcsolódni, ezáltal új funkciók lesznek elérhetők, mint például a visszanézhető adás vagy az online videotéka.
- online mindiGO TV további népszerű kereskedelmi csatornákkal bővülhet, valamint új lekérhető tartalmak és csomagok is elérhetővé válhatnak.
- mind az öt multiplex elérhető lesz az összes, közel 100 telephelyről, ezáltal gyakorlatilag az ország minden részén elérhetővé válik a fizetős kínálat
- Az AH tervei szerint jövő ősztől további HD-minőségű csatornák is megjelennek a kínálatban, megújulhat a fizetős kínálat és még rugalmasabb előfizetői konstrukciók állhatnak rendelkezésre. - gondolom több kisebb csomagból lehet kombinálni, meg felárért hd. Érdekes lesz, hogy hány csatornát mekkora tömörítéssel nyomnak bele.

(#18021) bul07 válasza azbest (#18020) üzenetére


bul07
nagyúr

Hú már megijedtem hogy szerelőkkel akarják telepíteni az új eszközöket

Mert papíron ugye a címemen kellene használni, valósába a három kártya 3 külön helyen van, sőt az egyik még országhatáron kívül van Romániába :)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18022) vpanangin válasza bul07 (#18021) üzenetére


vpanangin
senior tag

Csak kártyáid vannak tőlük (3 db, eszköz nélkül)?

Azért kérdezem, mert arról nem olvastam sehol semmit, hogy akik csak kártyát rendeltek, azok is kapnak most készüléket, vagy modult?

[ Szerkesztve ]

(#18023) bul07 válasza vpanangin (#18022) üzenetére


bul07
nagyúr

Telefonba nekem azt mondták hogy kártyánként fogok kapni
1eszköz van amúgy tőlük eredetileg

Mindenképp fel kell hívni őket adategyeztetés ürügyén és kérdezik hogy mi kell

Én már hívtam őket de januárba azért felhívom őket hogy biztos legyen , már ha nem lesz egyértelmű információ valahol

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18024) vpanangin válasza bul07 (#18023) üzenetére


vpanangin
senior tag

Köszönöm, kb. 3 hete felhívtam őket. Kérdezte is, hogy mi kell, de arra nem tudott válaszolni, hogy akinél az előfizetés megkötésekor nem került ki eszköz azzal mi lesz.

(#18025) bul07 válasza vpanangin (#18024) üzenetére


bul07
nagyúr

Én régebben beszéltem velük(10hó közepén), de mindjárt visszahallgatom
Arra a kérdésre hogy minden kártyához küldene e az volt a válasza hogy igen

De azért még figyelem a híreket meg lehet majd felhívom őket

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18026) vpanangin válasza bul07 (#18025) üzenetére


vpanangin
senior tag

Ok, kössz.

(#18027) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Jelenleg egy ilyen set-top-box-unk van otthon, (régebben fotóztam le)
kép1
kép2

Hirtelen felindulásból, akciósan rendeltem egy ilyet TV-t szülőknek
THOMSON 32HD5506 SMART LED TV
ÁK
Úgy emlékeztem hogy van a beltérin HDMI, de előkeresve a fotót látom, hogy nincs. :(
Nagyon nem értek a csatlakozókhoz. Össze fogom tudni csatlakoztatni a beltérit a TV-vel?

Előre is köszönöm segítségeteket!

(#18028) azbest válasza sopruk (#18027) üzenetére


azbest
félisten

ott va na scart és az usb között alul, dv-outnéven

(#18029) sopruk válasza azbest (#18028) üzenetére


sopruk
aktív tag

A DV-OUT az a HDMI?
Nagyon láma vagyok ezekkel az elnevezésekkel... :(

(#18030) Doky586 válasza sopruk (#18027) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha megérkezik a TV akkor ezt a boxot nagy ívben a kukába dobod, az antennakábelt pedig átdugod a TVbe..

(#18031) sopruk válasza Doky586 (#18030) üzenetére


sopruk
aktív tag

Na jó, de hova teszem a MindigTv előfizetés kártyáját?

Jelenleg egy régi képcsöves Tv üzemel és fölötte ez a box, benne a MindigTv kártya.
Sajnos teljesen le vagyok maradva ezekkel a dolgokkal. Úgy tudom vagy box kell ezzel a kártyával, vagy valami CA modul. De az utóbbi meg nincs ebben a TV-ben...

[ Szerkesztve ]

(#18032) Doky586 válasza sopruk (#18031) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eddig ezt nem említetted..

Ahhoz kell venned egy Conax modult, de ez esetben jobb ha vársz a cserével, és beszélsz az ügyfélszolgálattal.

(#18033) sopruk válasza Doky586 (#18032) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szóval akkor nem tudom jelenlegi állapotban összekötni a boxot- a TV-vel :(

Akkor viszont inkább visszamondom a TV-t
Mert úgy tudom, csak augusztusban cserélik ki ingyenesen a jelenlegi box-okat
Nem szeretnék többet költeni rá, mint amennyit muszáj
Inkább várok egy évet.
De javíts ki ha valamibe tévedek
Köszönöm a segítséget!

(#18034) Doky586 válasza sopruk (#18033) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyet nem mondtam..

Előfizetői kártyához kell venned egy Conax modult, de ez esetben jobb ha vársz a box cserével, és beszélsz az ügyfélszolgálattal. (Lehet jövőre már másik kell)

[ Szerkesztve ]

(#18035) sopruk válasza Doky586 (#18034) üzenetére


sopruk
aktív tag

Akkor kérlek ne haragudj, hogy ennyire nem értek hozzá! :(
Amit (#18028) azbest fórumtárs írt, azt jól értem:
A box-on lévő DV-OUT kimenet-et a TV-n levő HDMI bemenettel össze tudom kötni egy HDMI kábellel?

(#18036) sopruk válasza sopruk (#18035) üzenetére


sopruk
aktív tag

Utólag láttam meg a szerkesztett hozzászólásod.
Nagyon köszönöm a segítséged!
Visszamondom most a TV-t, várok egy évet, jobban utánajárok a dolgoknak addig...

(#18037) azbest válasza sopruk (#18035) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem elsőre is egyértelműen leírtam: a mostani boxszal használod tovább a meglévő előfizetést, hdmi kábellel rákötöd a tévére. Használjátok, ahogy eddig. A box típusa nem látszik a hátuljából, de ott a hdmi csatlakozó, az, hogy digitális videó kimenet nevet írtak rá, nem érdekes. A kép alapján talán egy wayteq hd-95cx [link]

Jövőre változás lesz a szolgáltatásban ősztől. Év elején megbeszéled az ügyfélszolgálattal, hogy kérsz ingyen boxot az átálláshoz, amit majd kiküldenek valamikor jövő év során a hírek szerint.
Webshopok szerint a tévéd is tudja kezelni az új T2 h.265 rendszert, amit jövőre vezetnek be. Ennek érdemes utánanézni, hogy tényleg így van-e. Lehet, hogy kérhetsz ingyen box helyett ingyen ca modult, amit a tévé erre szolgáló slotjába lehet dugni. Ezt az ügyfélszolgálattal kell majd leegyeztetned.

A múltkor linkelt hír szerint a kiosztott box képes lesz későbbi netes szolgáltatásuk használatára is, szóval lehet plusz dolgokat is tudhat majd a tévénél. De ez majd kiderül később.

[ Szerkesztve ]

(#18038) Márklár


Márklár
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi probléma megoldásához.
Adott egy hordozható Tv. (Kicsi, tablet méretű, 12V.) Szeretnék kódolt adásokat nézni rajta, de nem box-al, hanem a kártyát szeretném csatlakoztatni hozzá. Kártya fogadó nincs rajta. Tudtok erre valami megoldást?
A Tv-n az összes teszt adáson van kép és hang, tehát tudja az új kódolást.

Márklár

(#18039) azbest válasza Márklár (#18038) üzenetére


azbest
félisten

Vagy box, vagy ca slot a modulnak. Olyan opció nincs, hogy egyik sem, ha előfizetéses adást néznél.

[ Szerkesztve ]

(#18040) Márklár válasza azbest (#18039) üzenetére


Márklár
tag

Ettől féltem! Szivargyújtós, kártyafogadós box vajon létezik?

Márklár

(#18041) azbest válasza Márklár (#18040) üzenetére


azbest
félisten

Biztosan van hasonló. Ahogy nézem például az amiko impulse h265 t2/c oldalán azt írják, hogy 5v/1A külső tápegysége van - ez gondolom kiváltható lehet szivargyújtóssal is. Van videós bemutató is róla [link]

Barkácskedvűen valami raspberry pi vagy más hasonló kártyapécés, smartcard readeres linuxos megoldást is készíthetnek, amire wifin kapcsolódva telefonról, tabletről nézhetővé válhat az adás. Így nem kell a járműben fix helyen lenni a nézéshez. Bár, akkuról nem feltétlen hagynád működni folyamatosan, kapcsolgatni meg macera. Az amiko is pici és valami hálózatos képessége is van.

Használod már a kódolatlanokkal a tévét? Fuvarozó vagy? :) Csak azért kérdem, mert akkor már van tapasztalatod, hogy tényleg használható lesz-e. Azt érdemes még belekalkulálni, hogy a kódoltak más frekvenciákon is jönnek, aminek a vétele nem biztos, hogy ugyanolyan erős. Bár valsz jelszintet és minőséget a kódolt - képet nem adó - csatornán is lehet nézni talán a tévé menü infó részén.

[ Szerkesztve ]

(#18042) Márklár válasza azbest (#18041) üzenetére


Márklár
tag

Köszönöm a kimerítő választ! :R
Az Amiko jó választásnak tűnik, majd nézek hozzá egy szivargyújtós tápegységet.
Egyébként a Tv hajóban van és helykihasználás szempontjából szerettem volna elkerülni a boxot. De ez a box kicsinek tűnik, így könnyebb lesz elhelyezni.

Márklár

(#18043) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok. :))

Olvastáttok a 99.es csatornán, hogy adategyeztetés miatt, a 1211-et fel kell hívni?
Elérte őket is ez, mint a bankoknál ami volt. :C

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#18044) bul07 válasza fezsoo (#18043) üzenetére


bul07
nagyúr

Azért kell hogy jövő évben kezdődő átállásnál, eszköz cserénél mit küldjenek

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18045) azbest


azbest
félisten

Lett közben egy külön oldaluk az átállásról, picit talán csepegtetnek infókat ott
https://mindigtv.hu/atallas

ez így elég érdekes:
"Az új dekóder a későbbiekben képes lesz az internetre is kapcsolódni, ezáltal új funkciók lesznek elérhetők: visszanézhető adás, online videótéka, egyes lineáris SD csatornák esetében egy gombnyomással lehetővé válik a HD-re váltás, stb."

Ha tippelnem kéne, akkor talán hbb képes szoftvere lehet a leendő boxnak. Ahogy most is natgeo és natgeo wild esetén elvileg megy az, hogy hbb-re váltva elindul 720p online streamről az antennás sd helyett [link] Talán valahogy a videotárat is hbb-vel oldják meg, legalábbis úgy tudhat kompatibilis lenni az okostévékkel is a saját boxukon kívül. :U

Egy tavaszi cikket dobott a google, csehül van, de google translate segíthet. Van benne egy link pdf listára 20 boxról, amelyek képesek hbb-re.
Persze lehet ennyi darabhoz már saját brandelésű modelt is kérhetnek a gyártótól.

(#18046) bul07
hivatalosat nem láttam sehol még, csak amit ide szerkesztettem, cseheknél folyó dolgokról találtam.
A scart miatt ne izgulj szerintem. A hdmi-av konvertereket most is megtalálni 4 dolcsi körül a kínaiaknál. A butábbik scart is ilyen jelet használ, max egy passzív adapter kell hozzá. De lehet van eleve scart végű változat is.

[ Szerkesztve ]

(#18046) bul07 válasza azbest (#18045) üzenetére


bul07
nagyúr

Az új bokszról tudni már valamit?

Scart csatlakozó lesz rajta szerintetek, mert ha nem az nekünk nem jó, itt a munkahelyen régi csöves tv van, scart kábel

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18047) azbest válasza azbest (#18045) üzenetére


azbest
félisten

ja, 8 dolcsi alatt eleve scartosok is vannak (hdmi to scart varázsszavakra)

Az usb-dc tápcastikkal lehet közvetlenül a box usb csatijáról is kaphatnak áramot, ha van neki.

bul07: jó hogy felhoztad, anyám box-án most scart-ról megy ki a hang hangszórókra, mert dvi csatis monitort tettem oda tévé helyett. Jobb, ha felkészülök ilyen esetre is :D

[ Szerkesztve ]

(#18048) fezsoo válasza bul07 (#18044) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Igen.
De valahol olvastam hogy minden szolgáltatónak kell majd adategyeztetést csinálnijuk. Egy megadott határidőn belűl.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#18049) bendegruz


bendegruz
őstag

Én nagyon gondolkodom hogy valtok digire.
Ez a dikh tv nagyon kiverte s biztositekot nalam
Nem mintha bajom lenne velük, de a legszarabb csatornakinalat ami a mindigtv-nel van, erre ezt adják be az echo tv helyett…. Hát no comment :D

Asus Rog Strix Scar III

(#18050) lócitrom válasza sopruk (#18033) üzenetére


lócitrom
őstag

ha a Thomson tévéről volt szó, akkor de, van benne foglalat modulnak. lanyha érdeklődéssel is 2 perc alatt kiderül a keresések alapján...

(#18048) fezsoo
ennek köze nincs ehhez. bár nem tudom ezt honnét veszed, ezt mobilszolgáltatókon kérik max számon. tájékoztatás és kiküldés miatt kell nekik a pontos adat, nem másért.

(#18049) bendegruz
hát ezen nem nagyon kéne szerintem gondolkodni, ha ekkora prioritás a tévézés. bár Dikh TV az ott is van. nem valami nagy kár az Echo-ért, de szó nem esett arról, hogy egyik helyett jött volna a másik. a szellemi toporzékolás folytatódik a hírTV-n, ha ennyire vágysz rá.

készülékcseréről úgy általában: minden egyes nyamvadt kártya után adnak készüléket. tudom, nem a hitelességéről híres a szolgáltató, de jelenleg ezt kommunikálják és ennek eleve csak így lenne értelme. tök mindegy, hogy van-e vagy nincs vagy saját készülék, ha nem képes a kódolásra, akkor a szolgáltató ad megfelelőt.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.