Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) Flashget válasza csasaKKP (#3897) üzenetére


Flashget
félisten

Így döntött az RTL és a TV2

Realme GT Master Edition

(#3902) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Tud valaki valamit a kecskeméti adóról?

Felbuzdulva, hogy kicsiny városomba is telepítettek megpróbálkoztam a botantennámmal, de nem sikerült semmit sem vennem. (5km-re vagyok a toronytól légvonalba.)

Azt olvastam, hogy 2012. júliustól megy majd.
Lehet, hogy még nem sugároz, vagy kevés ez a kis antenna?

(#3903) Jester01 válasza akom (#3902) üzenetére


Jester01
veterán

Még nem indult el. Majd itt minden bizonnyal lesz róla hír.

Jester

(#3904) akom válasza Jester01 (#3903) üzenetére


akom
senior tag

:R

(#3905) Bozek válasza darvinya (#3872) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért lenne nehéz? Igazából csak a megfelelő program kell hozzá és már rendben is van minden. VideoRedo-ban rá kell küldeni a QuickStream Fix-et, aztán már bármelyik programmal használhatod gond nélkül. Az idő olyan 3-4 perc egy 2 órás felvételnél, a méret meg kb. ugyanakkora vagy kisebb, mint az eredeti TS.
Igaz, a VideoRedo is konvertál, de sajnos normális deinterlace filter nincs benne, úgyhogy nekem nem tetszett a végeredmény.

Más kérdés a többiekhez is:
Az nem gáz, ha két oldalról is ugyanazon a frekvencián jön a DVB-T adás? Igaz, az egyik adó jóval gyengébben sugároz.

[ Szerkesztve ]

(#3906) darvinya válasza Bozek (#3905) üzenetére


darvinya
titán

„ Miért lenne nehéz?
… Igaz, a VideoRedo is konvertál, de sajnos normális deinterlace filter nincs benne, úgyhogy nekem nem tetszett a végeredmény.”

És már meg is válaszoltad.

Más
Amúgy nem értem ennek analóg hisztinek, mert azokból úgy sincs nyereség.
Meg legalább elmenne dolg … , hogy teljen tv-re?
Öreg meg már m1-en kivül mit nézne?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3907) Bozek válasza darvinya (#3906) üzenetére


Bozek
nagyúr

Elolvastad azt is, amit utána írtam? Ez 3-4 perces plusz, a többit meg csinálhatod a saját kedvenc alkalmazásoddal.

(#3908) darvinya válasza Bozek (#3907) üzenetére


darvinya
titán

Szerinted nem próbáltam már.
A minőség ocsmány.
Eddig TsDoctor volt a legjobb, de már at sem kezeli az újakat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3909) Bozek válasza darvinya (#3908) üzenetére


Bozek
nagyúr

Látom még mindig nem érted, amit írtam. A QuickStream Fix NEM konvertál, a minőség marad az eredeti. Néha igaz ez nem sikerül valami MUX Rate hiba miatt, de ilyenkor jó a sima Save as... is TS-ként. Az se ront a minőségen.
Utána már nem kell a VideoRedo-t használni és mindjárt olyan lesz, amilyent Te szeretnél. Én a Freemake Video Converter-el konvertálok konkrétan.

[ Szerkesztve ]

(#3910) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

jelenleg durván 20km-re vagyok egy 6.9kW teljesítményű adótól, érdemes lehet felmásznom a padlásra azért, hogy átálljak egy kb 50-60km-re lévő, 25,7 ill 18,6kW teljesítményű adóra?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3911) darvinya válasza mukibuci (#3910) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem lenne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3912) chungee


chungee
addikt

Hellósztok!

Melyik a legolcsóbb dekóder:F Aprón hol kell nézni, melyik kategóriában:F

(#3913) vtechun


vtechun
veterán

Na, Nyíregyhazan antenna felszerelve

(#3914) Jester01 válasza mukibuci (#3910) üzenetére


Jester01
veterán

Emlékeim szerint négyzetesen csökken a térerő, tehát nem érdemes, mivel kétszer olyan messziről négyszer akkora teljesítmény kellene. Persze ha jobb a rálátás, akkor igen.

Jester

(#3915) mukibuci válasza Jester01 (#3914) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha 5%-al jobb lesz, akkor már megérte, csak nem sok kedvem van aszalódni megint a padláson :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3916) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy nagy kérdésem...tudom minden kezdő ill. érdeklődő így kezdi... :)
Szóval BP-n a Hock János utcában lakok a földszinten. A MindigTV-s térkép szerint, pont lenne beltéri jelem....Ez eddig jól hangzik...viszont... 2 TV van. Akkor azt jelenti, h 2 előfizetést is kell vásárolnom (2 DVB tuner az alap, mivel mind2 TV CRT)? Illetve ami még fontos, h 2db antenna kell vagy meglehet oldani egy elosztóval, h a két tuner osztozzon rajta?

(#3917) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Kinek van tetőn kívűl az antennája? Gondolkozok, hogy kiteszem tetőn kívűlre az új antennát, mert a padláson nem férek miatta. Túl hosszú. De nem merem tetőn kívülre tenni. :(

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3918) fradi81 válasza csasaKKP (#3917) üzenetére


fradi81
veterán

Mi baja lehet, rászáll egy galamb? :DDD

moto g72, Ninebot d28e

(#3919) Jester01 válasza DiVaD (#3916) üzenetére


Jester01
veterán

Társkártyás előfizetés kell. Egy antenna elég.

Jester

(#3920) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok nagy kérdés. kb 10 perce azadók 80% ánál azt irjaa tv hogy nincs teleweb szolgáltatás. eddig jó volt most hirtelen leállt. ez most mégis mi?.. Budapest 5 kerület bazilika, szobaantenna. samsung p2270hd tv conax modullal. megpróbáltam kivenni, újrabetenni, újra keresni, semmi... nincs teleweb szolgáltatás...

ui: hirtelen jó lett... szervizeltek? ( miért nem irták ki az oldalon?)

[ Szerkesztve ]

(#3921) Kommy válasza bb.bocs (#3920) üzenetére


Kommy
veterán

Nekem se votl szolgáltatás egy ideig, Sopronban

(#3922) puru válasza Kommy (#3921) üzenetére


puru
senior tag

A Balatonnál (Kab-hegyi adó) most sincs adás.

(#3923) Flashget válasza bb.bocs (#3920) üzenetére


Flashget
félisten

nem nézel fb-t? :)

Időkép
Este 8 felé érhetnek Budapestre, 10 körül pedig a Tisza-tó térségébe a viharok!

Realme GT Master Edition

(#3924) bb.bocs válasza Flashget (#3923) üzenetére


bb.bocs
őstag

ez most komoly?:D

(#3925) csasaKKP válasza fradi81 (#3918) üzenetére


csasaKKP
senior tag

A villámtól jobban félek... :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3926) csasaKKP válasza Flashget (#3923) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Tokajon sem volt. Ennyitől országos? Kétlem... :)

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3927) tusi74


tusi74
őstag

Dunaharasztin (Széchenyi-hegy fogva) is jelerősség, jelminőség OK, és fekete kép minden adónál. Aztán egyszer csak jó lett.

(#3928) BTO válasza mukibuci (#3910) üzenetére


BTO
őstag

mássz fel apadlásra kora reggel. :DD akkor még nincs meleg. :K

semmi sem tökéletes

(#3929) Flashget válasza csasaKKP (#3926) üzenetére


Flashget
félisten

még nem volt de arra tart :)

Realme GT Master Edition

(#3930) BTO válasza csasaKKP (#3917) üzenetére


BTO
őstag

oszt mé ne mernéd kitenni???
csak 1 faxa árbóc kő,meg cserép luk pótló bádog,müanyag.
azt ne főded le mert a 80-s évekbe én se földeltem le apóséknál és nem is oda vágott a villám ha nem sréhizavé szomszéd kéményébe.
10évig volt árbóc ORF1-2 miatt .azt mikor lett parabola a 90-s derekán akko lebontottam.
amugy max 3dB -vel lesz nagyobb a nyereséged. :K

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#3931) BTO válasza Flashget (#3923) üzenetére


BTO
őstag

:DD :DD
itt tatabányán lófityula volt. a kert felébe még a port se verte el az a kis eső.

semmi sem tökéletes

(#3932) BTO válasza csasaKKP (#3926) üzenetére


BTO
őstag

valahol közpoti hiba lehetet a mikrogerincbe.

semmi sem tökéletes

(#3933) Tamás88 válasza csasaKKP (#3917) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nyugodtan kiteheted, nekem is egy külön árbocon van az antenna, igaz a körülötte lévő épületek, a 2 ágú fenyőfánk magasabban vannak. De azért vigyázz, nehogy az antennád legyen a legmagasabb + távolabb legyen a legmagasabb cucctól (pl. másik antenna, vagy maga a villámhárító).

(#3934) DiVaD válasza Jester01 (#3919) üzenetére


DiVaD
senior tag

Köszi!
Antennából és tunerből ami fogadja a extra kártyát milyet ajánlotok?
Semmi + nem kell, csak vigye a kódolt csatornákat.

[ Szerkesztve ]

(#3935) BTO válasza DiVaD (#3934) üzenetére


BTO
őstag

pénzed?
hol lakozol? :( tudom házban. :DD

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#3936) csasaKKP válasza BTO (#3930) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Amióta a szomszéd fenyőbe belecsapott és tönkrement a router meg a videomagnó, azóta félek a villámtól. :DDD

Tamás88: Itt a közelben a rendőrségnek van villámhárítója, jó magason, mégsem védte meg a szomszéd fenyőt. :(

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3937) DiVaD válasza BTO (#3935) üzenetére


DiVaD
senior tag

BP, 8. ker Hock János utca a térkép szerint pont van beltéri vétel.

A pénz jó kérdés...de valahogy kezd tele lenni a UPC-től a f...om, h régi előfizetőként többet fizetek, mint újként... de ez már más téma... igazából napi 3-4 óra TV-zésre kellene és kész. A csatornákat végignézve legalább a Családi csomag kellene társkártyával. De mondjuk nem lenne rossz ha megállna kb. 15k/tunernél. Persze nem tudom, hogy mi van ennyi pénzért, mert a mindigtv webshop-ot néztem, de olyan opció nem volt, h 2tuner+1családi csomag+társkártya.... :S
(pedig szvsz a legtöbb háztartásban azért nem 1 TV van)

(#3938) csasaKKP válasza DiVaD (#3937) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Mindenképpen két olyan box kell, ami tud fogadni Conax kártyát. Nos, mivel CRT TV-d van kell két SCART kábel, ha nem lenne. Antenna egy erősebb szobaantenna kellene, mivel a földszinten laksz és lehet, hogy a környező épületek árnyékolnak. Box van most akcióban úgy, hogy kapsz hozzá 12 havi Családi csomagot, 20k. És kell még egy STB meg egy társkártya hozzá.

Jól mondom? :)

Szerk.:
Ha érdekel a box, adok linket. :)

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3939) DiVaD válasza csasaKKP (#3938) üzenetére


DiVaD
senior tag

Az nagyon jó ár! Inkább egybe fizetek ki többet, mint, h folyamatosan szívjak...
Ha nem gond, akkor kérnék egy linket :B Illetve egy olyan antennához is, ami szerintetek elég lenne (egyirányú az utca, ha már az árnyékolásról beszélünk).

Most már akkor tényleg csak a netet kell majd tesztelnem T-Mobile, Telenor, Vodafone sorrendben, h melyik a legjobb, úgyis alig netezünk (tudom nem a legolcsóbb, de fél év után legalább újra új előfizetőnek számítok a UPC-nél, és mobil mellesleg)

(#3940) darvinya válasza DiVaD (#3937) üzenetére


darvinya
titán

Én nem vennék társ kártyát.
1. az alap kártyánál fizetsz havidíjat és a második kártya jelentéktelenek tönő díját.
De ha 12x ezt a díjat akkor már drágább, mint egyszer kifizeted.
Ehhez még hozzá jön a második kártya havidíja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3941) csasaKKP válasza DiVaD (#3937) üzenetére


csasaKKP
senior tag

forgat-sat.hu/webshop/mindigtv-extra-alap-csomag-elofizetes-12-honap-synaps-p-901.html

Itt a Box, rosszul tudtam, Alap csomagot adnak mellé. :(

Szerk.:

forgat-sat.hu/webshop/image/telehold120518380550.jpg

A banner szerint 20k-ért 6,5 havi Családi csomagot kaphatsz. Várd meg a többieket, lehet láttak jobb ajánlatokat.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3942) mukibuci válasza darvinya (#3940) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

havidíjas:
tv1 3x1990 + 9x2490 = 28380
tv2 12x299 = 3588
tehát 31968 a két kártya éves költsége

előre fizetett:
tv1 26891
tv2 26891
összesen: 53782ft a két kártya éves költsége

tehát akkor légyszi magyarázd el, hogy miért nem éri meg a társkártyát megvenni :F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3943) azbest válasza DiVaD (#3939) üzenetére


azbest
félisten

Csak havidíjas konstrukcióhoz lehet társkártyát kérni. A társkártya díja havi 300ft, plusz az elején egyszeri 2899ft aktiválás.

A havidíjas családi csomag 1 éves hűséggel, vele kapott box-szal együtt (ami a tied lesz) 8 879 Ft első hónap. Utána még két hónapon 1990ft/hó, majd pedig a normál 2490ft/ hó.
Külön venni kell megyegy box-ot a második tévéhez, ezek 10eft körül kaphatók már a boltokban.

A családi csomag havidíjasan és egy társkártyával havonta összesen 2 789 Ft amikor már nincs semmi kedvezményes ár.

Fizetni nem csak csekken lehet, hanem több módon. A csoportos beszedési megbízás a legkényelmesebb szerintem. Elektronikus számlát is lehet kérni, akkor postán nem küldenek papírokat, hanem digitálisan aláírt pdf-et lehet letölteni a szolgálatató oldaláról. A webes felületen regisztráció után megnézhető a szolgáltatás, kártyák, számlák állapota.

(#3942) mukibuci:
szerintem az itt-ott kapható, elvileg csak készülékkel együtt értékesíthető 9-10eft közötti összegért vásárolható éves alapkártyákkal számolt :U Addig stimmel, hogy 20eft, csak az nem családi csomag. A családinál nem láttam még olcsóbbat, mint amit az AH árul közvetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#3944) mukibuci válasza azbest (#3943) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

akkor esetleg még azzal lehetne trükközni, hogy utólag váltani mindkettőt családiba, csak akkor viszont nem lesz meg az 1 év, de ezt már lusta vagyok kiszámolni :)

a tutibónusz az lenne, ha átváltod előfizusra, és a másik kártyából lenne a második kártya, de sajnos erre gondoltak, mert nem tudják összevonni az egyenleget, így a második kártyáé ugrik.

az is világosan látszik, hogy 1 kártyánál abszolút nem éri meg a havidíjas változat, ezt viszont nem is értem, hogy hogyan lehet :F

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3945) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

Egy kérdéssel fordulok hozzátok.
Győrben lakom, a Szabadhegyi TV Torony-ról veszem az adást, többé-kevésbé.
Kb 3 km légvonalban tőlünk a TV torony. LG LD565-ös tv, illetve egy Strong SRT ANT12 aktív DVB-T beltéri antenna. (tégla lakás, földszint)

A jelerősség 100%, a jelminőség 80-90% szokott lenni.
Viszont gyakran szakadozik a kép és a hang, ilyenkor a jelerősség és a minőségi s leesik 50%-ra, majd 0-ra.........
A dolog érdekessége, hogy körülöttünk is sok ház van, és mi nem nézünk közvetlenül a TV-torony felé, arra sajnos nincs ablak. Mellékeltem egy rajzot, amin a kék kör a TV torony, a kis négyzet a ház, a piros nyíllal pedig azt jelöltem, hogy merre néz az antenna.
Valószínű, hogy valami visszaverődött jelet vehetünk vele?

Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan antenna, amivel lehetőség szerint kiszűrhetem a zavaró tényezőket, illetve amivel nem szakadozik az adás, ami jobban összeszedi a jelet? Sajnos tetőantenna felszerelésére nincs lehetőségem, úgyhogy mindenképpen a lakásban kell elhelyeznem.

Kicsit zavaros lett, de már én is kezdek becsavarodni, mert irtó zavaró, hogy a sok szakadozás miatt még a híradót sem lehet rendesen megnézni...

Segítsetek pls.

(#3946) Jester01 válasza mukibuci (#3944) üzenetére


Jester01
veterán

Gondolom nekik az a biztos pénz amit előre egyszerre kicsengetsz.

Jester

(#3947) galiba1 válasza JockeyEwing (#3945) üzenetére


galiba1
csendes tag

Tetőre nem tudod felvinni az antennát? Persze nem a beltéri antennát, szerintem neked elég lenne egy db drót is. Vagy, mivel a ház sarkán van az ablakod, esetleg vhogy a sarkon kifordítani a torony felé. Mondom, szerintem elég lenne egy db drót is (csupaszított koax közép ág kb. 10-15cm).

(#3948) BTO válasza JockeyEwing (#3945) üzenetére


BTO
őstag

oldalfalra falitartóval ,mondjunk 1ilyet[link]

vert jelet nem lehet jobbátenni,mert ha valami a verődés utjába kerül,pl. busz vagy valami hasonló akkor a verődés már nem is ua. lesz,tehát leeseik a jelerősség eltünik a minőség.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#3949) BTO válasza galiba1 (#3947) üzenetére


BTO
őstag

darab drót az nem illesztett antenna . ideiglenes megoldásnak,vagy próbára megteszi de azon TV-zni..... :DD

semmi sem tökéletes

(#3950) BTO válasza DiVaD (#3937) üzenetére


BTO
őstag

most volt a tuskóba 10 papirért kártyafogadós box amit a metró is árult.kb 200-250 hsz-l ezelőt megemlitettük .kártyás előfizut társkártyával mint a többiek irták.
esetleg 1 ilyen antennát kiprószálnék a helyedben[link]

semmi sem tökéletes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.