Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) Flashget válasza BTO (#3688) üzenetére


Flashget
félisten

ideiglenesen egy 1,5m szerelt koax kábellel és egy Hama elosztóval oldottam meg, hogy ne a tv-nél kelljen ki-be húzigálni az antennát. (digikábelem van)
ilyen
az egész 600Ft-ba került..és ma is így jött egy Hama szerű noname szoba antennával az M3D
1. kép

Realme GT Master Edition

(#3702) Csabroncka válasza club1 (#3672) üzenetére


Csabroncka
addikt

Elvileg nem kellene, hogy probléma legyen Sencor SDA 310
de, lefuttattam a tv-n újra a csatornakeresést WQ conax kártya, panasonic u30, és helyre jött. Nekem is hasonlóan másokhoz a 3 közszolgálati (38-as csatorna) tökéletesen jön 100%, 43-as csatorna M3D 100%, 55-ös csatorna 100%

egyedül a 62-es ugrál 40 és 60% között :F

igaz tegnap gyakorlatilag nézhetetlen 20%-alatt volt :((

De lehet, hogy az ERP a mérvadó >>

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#3703) BTO válasza Kernel (#3700) üzenetére


BTO
őstag

kondi ,ferritmagospók,ellenállás.

semmi sem tökéletes

(#3704) BTO válasza Flashget (#3701) üzenetére


BTO
őstag

dobtam itt is linket amin olyan elosztó van ami aTV vagy a BOX 5V-val vezérelhető a CATV és a sima antennás vétel között ,kapcsolgat.
nem kell dugdosni.
de ha szeretsz dugni... :DD
amugy az a Hama eldobom kategóriába tartozik nálam.
ha szobaantennával ez jön akkor közel vagy az adóhoz.
irtam csak adóközelben ér valamit ,és általában a negyteljesitményü adóknál.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#3705) BTO válasza Csabroncka (#3702) üzenetére


BTO
őstag

:DD mondom én nem igazán hiszek ezeknek a dizájneres beltéri antennáknak.
1 békebeli Tesza 34ke ami hirschman licence vót inkább mert annak van valami antenna formája.
az 55-ös az kisbb teljesitményü mint a 62-s.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#3706) Flashget válasza BTO (#3704) üzenetére


Flashget
félisten

amugy az a Hama eldobom kategóriába tartozik nálam.

ezért raktam be, hogy ideiglenes célra teljesen rendbe van..amúgy 1,5 km-re van a Száva utcai torony..mondták azt is mások közel sem jó lenni, meg szarok a szoba antennák.
Hama elosztó, noname szoba antenna, 1,5km, panel és 100% a jel 0 bithiba :)

Realme GT Master Edition

(#3707) Jester01 válasza Flashget (#3706) üzenetére


Jester01
veterán

Ugyancsak hama szobaantenna 40km-ről, szobában behozta a szabadon fogható adásokat egy hónapja amikor próbáltam. Nem olyan rossz az ;)

Jester

(#3708) Kernel válasza BTO (#3703) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyszerű splitterre gondoltam, bármilyen kondenzátoros leválasztás, sávszűrő funkció nélkül.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3709) Csabroncka válasza BTO (#3705) üzenetére


Csabroncka
addikt

pontosan emiatt kérdeztem, mi az oka a 62-es gyengélkedésének, de gyanítom, hogy a sugárzó antennák egy kicsit másképp vannak pozicionálva, így mivel relatíve közel vagyok nagy a különbség. (Szent Imre kórház panel sora)

Egyébként a dizájnra visszatérve: kis helyen elfér, nem verem le sehonnan (mivel a tv tetejére nem tudom tenni :Y ) más kérdés, hogy még kinézetre sem ótvar...

(Nem a dizáj-nak hittem, direkt nagy nyereségű szobaantennát kerestem ;) )

"in medias res"

(#3710) BTO válasza Csabroncka (#3709) üzenetére


BTO
őstag

nagy nyereségü szoba natenna nem létezik ,csak olyan amibe erősitőt szereltek.
csodák nincsenek max csodálatos dolgok.
nem véletlen hogy 10-12dB nyereségü UHF antenna min1m hosszu a nagyobb nyereségüek aránytalanul jóval hosszabbak.
az a 3-s gerincü DBV-t antenna meg érdekes de nem hiszem hogy olyan nagy nyeresége lenne.
hasonlit a vázréses antennára a megoldása ,elmélete,de az is max 3dB nyereség növekedést hoz a sima ua. hosszuságuhoz képest elméletileg,gyakorlatilag meg 2dB a nyereség növekedés.

semmi sem tökéletes

(#3711) BTO válasza Csabroncka (#3709) üzenetére


BTO
őstag

amugy meg lehet hogy vert jelet veszel a 62-sen mérő állásba próbáld meg máshova helyezni , majd ha nagyobb jelet fogtál ellenőrizd vissza a többit.
elméletileg körkörös sugárzásra vannak az adóantennák beállitva.

[link]
na ilyen volt a tesza csak beépitett erősitő is volt hozzá.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#3712) BTO válasza BTO (#3711) üzenetére


BTO
őstag

hopp meg van az erősitős is.[link]

tesza néven valaha a BHG gyártotta

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#3713) Kernel válasza BTO (#3703) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nos, van arra szakmai, elektronikai magyarázat, hogy egy egyszerű splitterbe mi más kell még, a ferritgyűrűs elágazón kívül? Konkrétan láttál már ilyet is belülről, mármint a jobbfajták közül?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3714) Gabesz87 válasza Watt25 (#3559) üzenetére


Gabesz87
addikt

Szia!
Szuper lenne ha ezt sikerülne megcsinálnom, de jelenleg ott tartok, hogy a register.bat futtatásánál feljön a DOS ablak, és kiírja, hogy serial number missing. leokézom, lefuttat pár dolgot és kilép. Vagy ennek így kell lennie? Utána mit, hol kell elindítani? Megköszönném a segítségedet. Jó lenne ha be tudnám állítani a 3D-t a vasárnapi meccsre:D

Annyi változás van, hogy átállítottam a register.bat-ra a kompatibilitást XP-re (win7-em van 32 bit). Így nem írta ki, hogy missing serial number, de utána próbálom indítani (gondolom az exe-vel kell (AltDvb MIELON & BOGGIO English.exe), ami azt írja:
Loading resources
Checking sourve filter
DvbAvSrc: Missing\not registered
Please re-register

Mit csinálok rosszul?:(

[ Szerkesztve ]

(#3715) Flashget válasza Gabesz87 (#3714) üzenetére


Flashget
félisten

3D tv-vel sem tökéletes az adás néha sőt kifejezetten rossz..ami hardveresen működik kétlem, hogy szoftveresen meglehet oldani.

Realme GT Master Edition

(#3716) azbest


azbest
félisten

Úgy tűnik (ahogy várható volt) nem lesz analóg lekapcsolás [link]

(#3717) BTO válasza Kernel (#3713) üzenetére


BTO
őstag

persze. vertem már szét TVS-2t.vagy 15éve mert a villanyász nem rakott elég csövet meg vastagot hogy 2parabolafej + a földi vételt le tudjam kábelezni.1nF kondi + 1 darab dróttal be-szét közösitetem az 1-k fej kábelét szombati napon a balaton mellett.
tudom hogy nem teljesen szakszerü de a szükség törvényt bontott.

és miért kell bele a pókon kivül más is, mert sokkal 1nletesebb az átvitele azoknak az osztóknak.

amugy régren a 2s osztó a keló2/5 3db 75ohmbol állt.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#3718) BTO válasza azbest (#3716) üzenetére


BTO
őstag

tudomásom szerint 2014dec31.

semmi sem tökéletes

(#3719) darvinya válasza BTO (#3717) üzenetére


darvinya
titán

Szerinted ennyi szaki nyelvezet mellett érhető lesz.
Térbeli elképzelés nehezen fog menni, ha még soha nem csinálták fizikailag.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3720) BTO válasza darvinya (#3719) üzenetére


BTO
őstag

tul hosszu lenn e leirni a szétverést nem hozzáértőknek, de ha lehet otthonra vegyen mindeki jó cuccot ,megfelelő szakboltbol,az más ha én tudom a szétverős módszer lényegét,modom nem igazán szakaszerü,de 1xrü és müxik analóg vételnél.
15 éve meg még csak analóg müholdas vétel vol szintén.l

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#3721) flash-


flash-
veterán

lenne egy kérdésem

hány megabites net kell hogy online élvezhető legyen a hd,fullhd tv adás?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3722) darvinya válasza flash- (#3721) üzenetére


darvinya
titán

Min. 7MB fullHD-shez.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3723) flash- válasza darvinya (#3722) üzenetére


flash-
veterán

és magyarországon van olyan előfizetés amivel fullhdben-hdben lehet tvzni internetről?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3724) Bozek válasza flash- (#3723) üzenetére


Bozek
nagyúr

Persze, ha nézni akarod, akkor igen. Nekem is 15 MBit-es NET-em van. De ez nem a MindigTV-hez tartozik. :)

(#3725) Murphistic válasza Bozek (#3724) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szervusztok!
A 3D-nézéshez lenne egy kérdésem. Próbálgattam a Watt25 által feltöltött videóból (még egyszer köszönet neki) kicsikarni 3D hatást, de a vörös-cián szemüveggel nekem nem jött be (az IPM magazinhoz adták, amikor abban voltak 3D-s képek, ott elég jól működött).

Viszont azt szeretném kérdezni, hogy másnak működött-e extrém módokkal? Például papírlappal elválasztva a látóteret, vagy ami még eszembe jutott, hogy egy látcsőbe nézve, bár ezt nem tudom kipróbálni.

Szóval hálás lennék amolyan kolesz-verziós 3D-nézős ötletekért.

Murphistic

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#3726) Watt25 válasza Murphistic (#3725) üzenetére


Watt25
veterán

Lehet, hogy hülye kérdés, de biztos, hogy vörös-cián a szemüveg? Mert ugye van a másik típus is, ezeket is ki lehet választani a YouTube-ban (Zöld-Magenta, ami még elterjedt, van nekem is ilyen is, de az nem működik olyan jól.)
Csak azért kérdem, mert nekem egész jól kihozza a 3D-t a vörös-cián szemüvegem, szóval nem értem, hogy mi lehet a gond nálad...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3727) Murphistic válasza Watt25 (#3726) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Igazad lehet, bár talán váltogattam is a módokat. Talán túl sokat vártam a kísérlettől az áruházi bemutatók után. Majd még próbálkozom vele, mert most a szemüveg már nincs nálam, ezért is érdeklődtem az alternatív módszerek után :) .

Murphisitc

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#3728) honos válasza Kernel (#3700) üzenetére


honos
csendes tag

Először is egy normális passzív elemekből (RLC-tagok) felépített teljesítményosztó, aztán egy illesztő, amivel minden ágon megmarad a 75 ohm.
A drótos sárga szemét a 75ohm-nak azonnal búcsút int. Az osztást meg meg sem csinálja, csak egymásba köti az ágakat. Ilyet három/négy drót összekötésével bárki eszközölhet, ugyanaz a végeredmény, ingyen. :F
A fickó is írja az antenna osztó-nál, hogy nem árulnak ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#3729) Flashget válasza Murphistic (#3727) üzenetére


Flashget
félisten

Talán túl sokat vártam a kísérlettől az áruházi bemutatók után.

de ott 3D tévén nézted a hozzá való szemüveggel, nem?
itt meg valmi szoftver meg szemüveggel akarod ugyanazt elérni? Jól értem?

Realme GT Master Edition

(#3730) Watt25 válasza Flashget (#3729) üzenetére


Watt25
veterán

Az én videóimat akarja nézni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3731) Flashget válasza Watt25 (#3730) üzenetére


Flashget
félisten

Ahha.
Na majd megnézem a tévén ezeket én is.

Realme GT Master Edition

(#3732) Murphistic válasza Flashget (#3729) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Igen, jól értetted. Gondolom a mindigTVs adás is jól néz ki 3D tévén, úgyhogy nem akartam szapulni egyik megoldást sem, még ha úgy is lehetett érteni.

Talán amiatt is egy kis csalódás volt a Youtube lejátszó+kétszínű szemüveg, hogy az IPM-es képek a szemüveggel eléggé élethűek voltak.

Így visszatekintve tényleg egy Ladát hasonlítok egy Porschéhoz, bár néha a Lada legyorsulja a Proschét...az első kanyarig...

A lényeg, hogy a hiba az én készülékemben van és ezért kérdeztem rá egyéb ötletekre, mert valahol írtak egy megoldást, hogy egy papírlappal kettészeli az ember a látóterét és így nézi a képet, akkor megláthatja a 3D-s képet. Bár ez a leírás a varázsképeknél volt és arra voltam kíváncsi, hogy az SBS adásnál nem működik-e valakinél.

Murphistic

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#3733) Flashget válasza Murphistic (#3732) üzenetére


Flashget
félisten

Gondolom a mindigTVs adás is jól néz ki 3D tévén,

nem mind..van amelyik borzalom 2 perc után keresztbe állt a szemünk, de volt amelyik eleve 3D-ben készült azok jók voltak képileg..és voltak szellemképesek is.

Realme GT Master Edition

(#3734) darvinya válasza Murphistic (#3732) üzenetére


darvinya
titán

Eddig nem akartam hozzászólni, de a tapasztalatomat megosztom.
3 féle szemüveg van
1 píros-cián
2 zöld-magnetta
3 barna-kék

3. a legszínhűbb, de elégé sötétít.

Crt motitoron jó.
LCD tv rossz.
LED tv jobbnak tűnik mint crt-n.
A legjobb LED-es mobil telefon.

A lényeg minél kisebb a pixel távolságok és ön világítószerű pixel annál jobban visszaadja a 3D-s hatást.

Bocs az értetlen kifejezésekért, de nem mondhatom a plazma a legjobb ilyen 3D-hez sőt a real3D tv(szemüveg nélküli) is ez.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3735) Jester01


Jester01
veterán

Éljen, július lett. Ha valaki tudja mikor indul a szolnoki adó, vagy észleli, hogy elindult, kérem szóljon. Köszi :R

Jester

(#3736) mukibuci válasza Jester01 (#3735) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nekem is és már mászok is fel a padlásra forgatni az antennát :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3737) Murphistic válasza mukibuci (#3736) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Csak ne siess nagyon, mert még megfősz a padláson :DDD .

Egyébként csak kíváncsiságból kérdezem: az m1 közvetítésében is kiesett a kép az EB-döntő alatt, ami éppen az első gól előtt jött vissza?

Murphistic

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#3738) Jester01 válasza Murphistic (#3737) üzenetére


Jester01
veterán

Mi az M3D-t néztük, ott nem.
Viszont az egyik kamera igen foltos volt, valakinek le kellett volna takarítani :U

Jester

(#3739) mukibuci válasza Murphistic (#3737) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

legutoljára tavaly nyáron voltam fent, nem a legkedvesebb emlékem :DDD 1 óra alatt 2-3 kilót simán leadok ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3740) Bozek válasza Murphistic (#3737) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nálam jó volt, csak az éremátadáskor esett szét többször, de hamar megjavult.

(#3741) Murphistic válasza Bozek (#3740) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Leírom akkor, hogy miért kérdeztem :) : Én többé-kevésbé a cseh 4-esen követtem a döntőt (DVB-T közszolgálati multiplex MPEG2 SD, néha HD-ban szintén földi, de magán multiplexen) és egy ideig ezt lehetett látni:

Azért kérdeztem, hogy nem-e az ukránok szúrták el, de ezek szerint valamelyik Václav öntötte le sörrel a vezérlőpultot :D . Persze a másik lehetőség, hogy másik feedet kaptak a csehek, mert nem kellett nekik a 3D (sőt , csak június 25-től van egyáltalán földi HD, úgyhogy talán a csapatuk egyik meccsét sem láthatták nagy felbontásban).

Ilyen szempontól szerintem haladó elgondolás volt az MPEG4 a MindigTV részére.
A poén az, hogy lehet vérszemet kaptak az m3D miatt, mert már készítik a ČT3-at, ami szintén 3D-s lesz :D .

Murphistic

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#3742) Bozek válasza Murphistic (#3741) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Te képeden látható időben ez volt az m1-en:
[link]

(#3743) Murphistic válasza Bozek (#3742) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Legalább az eredmény ugyanaz volt mindkét helyen. Egyébként a sors (vagy inkább a technikusok) keze volt benne, hogy a gól előtt kb. két másodperccel visszajött a kép. Persze a visszajátszás már rendben volt. Ez is az élő adás varázsa.

Amúgy köszönöm a linkelt képet! :K

Murphistic

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#3744) Watt25 válasza Murphistic (#3741) üzenetére


Watt25
veterán

Abban egyébként igazad van, hogy a 3D feed más, mint a 2D. Mármint más kamera állásból volt látható a meccs ugyanabban a pillanatban az m1-en és az m3D-n. Tehát nem úgy működik, hogy van egy 3D-s feed és a 2D adók abból csak az egyik szem képét közvetítik.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3745) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok! Segítségeteket ill. véleményteket kérném. Van egy Philips lepke tetőantennám külső, konnektoros erősítővel. Öregecske antenna, de kiváló állapotú. Tokajról fogom a MindigTV adásait kb. 70 kilométerről légvonalban. A probléma, hogy nappal a jelminőség 50% alá megy, és sokszor nincs jel, de ha van is, akkor blokkosodik a kép. Este, éjszaka jó, 65% körüli a jel, de nappal sznte mindig rossz, elég, ha elmegy a ház előtt egy autó vagy motor és egyből "Nincs jel!". A koax kábel elég jó minőségű. A Philips antennára csak ennyi van írva: "Desingned by Philips TURBO 8HQ 252 dB (igen, nem elírás, ez van a címkén) Color TV antenna for all bands with amplificator."

Szerintetek vegyek új antennát és ha igen milyet ajánlotok? Persze ne legyen túl drága. És miért nem jó nappal, csak éjjel? Előre is köszönöm. Üdv.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3746) Watt25 válasza csasaKKP (#3745) üzenetére


Watt25
veterán

A szobaantennák hajlamosabbak összeszedni a környezet zajait, ezért megy el a kép, ha elmegy egy autó az ablakod alatt. Tipikus jelenség. Általános tanács ilyenkor a szélessávú tetőantenna megvétele és felszerelése. Mivel nálad a szobaantennával is bejön a kép, valószínűsíthetjük, hogy egy olcsóbb (5eFt alatti) UHF tetőantenna is elegendő.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3747) mukibuci válasza Watt25 (#3746) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ugyanazt a hsz-t olvastuk?

Van egy Philips lepke tetőantennám külső, konnektoros erősítővel.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3748) Watt25 válasza mukibuci (#3747) üzenetére


Watt25
veterán

Pfff.. Felületes voltam... Csak átfutottam a mondatokat és a "konnektoros" erősebben megmaradt bennem. :) (És abból nekem inkább ezek a parabolás szobaantennák ugranak be....)

De akkor még annyit tennék hozzá, hogy a kábelezést kéne ellenőrizni...

A leírtak azonban mindenképpen a tipikus gyenge jelre utalnak, tehát ha jók a kábelek, akkor csak be kell majd ruházni egy jobb antennába. (Esetleg még ellenőrizni kéne az iránybeállítást is.)

Fórumon keresztül nem hiszem, hogy ennél több segítséget tudunk adni.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3749) csasaKKP válasza Watt25 (#3748) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia! Semmi baj. Köszönöm a választ. Az erősítő nem a padláson van, hanem a koax másik végén, lent, lehet, rosszul fogalmaztam. Bizony nem egyszer megblankoltam a kábelt, próbáltam úgy csinálni, hogy a külső árnyékoló rostrok ne okozzanak rövidzárat. A kábel egyébként öreg, öregebb, mint az antenna és olyan 15 m hosszú. Maga az antenna 10 éves, csak nem volt használva a kábeltv miatt, most így próbaképpen összeszereltem és jó, szép a HD csatornák képminősége, már ha van jel. :) Az erősítő is idős, szétkaptam, egy nagy trafó van benne, diódák, kondi, LED. 12 V-os.

Akkor egy antenna kell. Nem akartam költeni a dologra, de ha már elkezdtem... :)

Szerk.: Ja, igen. Próbáltunk irányokat, Kékesi adótornyot megkerestük, de a Tokaj a legjobb még. Érdekes, hogy szlovák digitális csatikat is találtunk. Putnokon lakok.
Furcsa, hogy nappal gyengébb a jel, sok a zavaró tényező.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3750) darvinya válasza csasaKKP (#3749) üzenetére


darvinya
titán

Hát nem az egészet ki kell cserélni.
Új kábel, új antenna, erősítőt csak akkor, ha a rábyba állítások és beállítások után is gyenge marad a jel.
Egy jó minőségű kábel azért nem drága 20m-en.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.