Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Kezdő vagyok válasza danee91 (#8000) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Erről az új muxról hol írnak?

+ kérdés:
Ha törlöm a csatornalistát,és lefuttatok egy új keresést,az nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#8002) danee91 válasza Kezdő vagyok (#8001) üzenetére


danee91
senior tag

Talán mintha vki linkelte volna, de hát ezt ne vegyük készpénznek, majd ha látom a hírekben, azonnal berakom ide.

Sztem elég a teljes csatornalista törlés, és egy automata lefuttatás újra. Ha az sem, akkor gyári visszaállítás, és ismét automata keresés.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#8003) Kezdő vagyok válasza danee91 (#8002) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Most jól működik.

(#8004) Degeczi válasza Kezdő vagyok (#7997) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"a szegedi adót vesszük,ott pedig az átállás már július 31.-én megtörtént"

nem egészen: júliusban még csak lekapcsolták az analógot, a digitális akkor nem változott, csak ősszel!
(vmikor szeptember közepén rendezték át)

(#8005) Watt25 válasza Kezdő vagyok (#7999) üzenetére


Watt25
veterán

Rosszul látod a dolgot. Az egyébként már 5 éve működő MindigTV-vel eddig nem volt gond. Valóban most több panasz jön az átállás óta, tehát maga az átállás picit bekavart nekik. Úgy tűnik valóban kell egy kis idő, amíg visszarázódnak a régi kerékvágásba a dolgok. De nem arról van szó, hogy 5 év alatt nem tudták jól beállítani. Csak most szúrták el egy kicsit, ami eddig jó volt. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8006) #93794560


#93794560
törölt tag

Nálunk tegnap volt az áthangolás, én töröltem a régi csatornalistát, majd új keresést indítottam. Így simán meglettek az adók az új frekvencián. Ezt mindenképp este érdemes csinálni, amikor végeztek, mert napközben összevissza adnak. Hol teljes adásszünet, hol pedig a régi ès az új frekvenciákon keverve jönnek.

(#8007) Kezdő vagyok válasza Degeczi (#8004) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Teljesen igazad van.

Watt25 :máskor,mikor itt a topicban írtam,hogy milyen vételi gondjaim vannak,csak arra tudtak itt a topicban gondolni,hogy NÁLAM lehet a baj.
Pedig ritkábban,de most is előfordul,hogy a kép megáll,a hang megy tovább,vagy hogy kikockásodik a kép.

Közben,ha nálam lenne a gond,nem tudna ilyen javuló tendenciát mutatni(én legalábbis így gondolom.)

Megjegyzem,hogy általában véve jobb a képminőség,de ha sok részletből áll a kép,az árnyalatoknál baj van,elkülönülnek egymástól az árnyalatok.

Analógnál grízes volt a kép valamivel,az igaz,de ilyen árnyalat különbségek nem jöttek létre.
Valószínű kis bitrátával adhatják?

És sajnos a hangminőség sem a régi,és ez az RTL Klubra és TV2-re értendő.

[ Szerkesztve ]

(#8008) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#8007) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Árnyalat probléma:nem a HD műsorokra értettem,az SD-kre,ott vettem észre.

(#8009) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#8007) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

És ezek a jelenségek nem csak nálam jelentkeznek.
Több ismerősöm véleménye,hogy jobb volt,mint lett....(az analóg korszakkal összehasonlítva)

[ Szerkesztve ]

(#8010) Watt25 válasza Kezdő vagyok (#8007) üzenetére


Watt25
veterán

Tessék.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8011) Kezdő vagyok válasza Watt25 (#8010) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi!
Megjegyzem,ha egy idős házaspár Mindig TV-zik,és eltűnik az M1 HD a listából,a TV szerelő például nálunk 2000 Forintért jön ki,és 3000 Forintért hangolja újra a készüléket.

És ezek a költségek csak a hibás adásból származnak.
Tehát igazából kinek jó üzlet ez most?

Magyarán szólva,aki nem ért hozzá,az megszívja rendesen.

(#8012) Watt25 válasza Kezdő vagyok (#8011) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, de azért nem akarod azt a következtetést levonni, hogy az AH és a tévészerelők között titkos egyezség van, ugye? :)
Szóval, ezzel az erővel azt is megkérdezhetted volna, hogy az orosz meteornak van-e köze az üvegezőkhöz? :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8013) danee91 válasza Kezdő vagyok (#8011) üzenetére


danee91
senior tag

Ez másra nem igaz talán?

Egy számítógépszerelő is kijön több ezrekért, aztán a hibát helyrehozni marha egyszerű, csak aki nem ért hozzá, az mindig mindenhol megszívja, ezt kéne felfogni a mai világban. Ha nem tudod a dolgokat, átvernek.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#8014) digikábeles válasza danee91 (#8000) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nem tudod, az RTL2 benne lesz az új adók között jövőre?

(#8015) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Kinek néz az antennája Tokajra?

Tegnap volt a frekvenciacsere. 63->60 UHF csatornára helyezték/helyezik át a C Multiplex-et. Ma újrahangoltam (többször is) szüleim STB-át, de hiányzik a C multiplex, 60-as csatornán nincs jel/szolgáltatás. Még mindig folynak a munkálatok?

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#8016) danee91 válasza digikábeles (#8014) üzenetére


danee91
senior tag

Sztem nagyon nagyon valószínű, mivel már ez év folyamán is voltak tárgyalásaik, csak hát mindne MUX 100% telített, így nem fért el sehova az RTLII(vagy elfért volna, ha a jelenlegiknél leveszik a bitrátát, vagy 1 jelenlegi csatornát kilőnek stb).

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#8017) frovery válasza danee91 (#8013) üzenetére


frovery
senior tag

"csak aki nem ért hozzá, az mindig mindenhol megszívja, ezt kéne felfogni a mai világban. Ha nem tudod a dolgokat, átvernek."

Miért vernének át???
Én sem értek egy bejárati ajtó elkészítéséhez, akkor átver az asztalos ha megveszem nála?
Mindennek megvan az ára. Aki nem ért valamihez, fizessen!
Én is elkérem a munkám után a korrekt árat, ugyanezt elkéri egy másik szakmában jártas iparos. Ez a mai kapitalista világ, már csak ilyen. :W :D

(#8018) Zsocy155 válasza frovery (#8017) üzenetére


Zsocy155
őstag

Sajnos nem minden szaki becsületes.
Azt hiszem, már itt is írtam régebben, hogy az unokabátyámnál a frekvenciacsere után (Bp.) nemjött a TV2 és az RTLKLUB. Kihívott egy szerelő, aki feltett egy másik antennát, + max 20m kábelt 40.000 forintért!

(#8019) csasaKKP válasza Zsocy155 (#8018) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Höhö, vicces, de frekvenciacsere után itt sem jön a TV2 meg a RTL Klub és az egész C mux.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#8020) danee91 válasza Zsocy155 (#8018) üzenetére


danee91
senior tag

Tehát a munkadíj úgy 30.000 Ft-ra jött ki? :DDD

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#8021) frovery válasza Zsocy155 (#8018) üzenetére


frovery
senior tag

Igen, már emlékszem erre az esetre. Én minden szakterületre azt javaslom, hogy kérjenek az emberek egy árajánlatod, külön a várható munkadíjjal. Persze a helyszínen dől el, hogy milyen antennára, erősítőre van szükség, amik ugye elég nagy árkülönbégben kaphatóak. De azért egy munkadíj nagyjából fix, legalábbis mi felénk, nálam. Voltam már én is úgy, hogy nagyon közeli rokon volt, nem kérdezte az árat előtte, gondolta, hogy 1-2 ezer Ft-ból megoldom. Sajnos mikor min. fél napot ott kolbászol az embere a padláson, árbócon, elkábelezik kultúráltan 50m kábelt, akkor ezt nem lehet még rokoni áron sem 1-2ezer Ft-ból megcsinálni.

De az az összeg stb-vel, antennával, kábellel és munkadíjjal együtt lett volna korrekt. :R

[ Szerkesztve ]

(#8022) spiritex válasza frovery (#8017) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor te egy korrekt vállalkozó vagy, de sajnos nem ez az általános... A munka árán kívül sajnos legtöbb esetben ott van "átverő faktor". A piacon miért nincs kint a zöldség ára? Mert rádnéz, és akkor találja ki mennyit kérjen tőled a ruhád, fellépésed alapján. A net szolgáltatók miért nem szólnak az idős nyugdíjasoknak, ha már rég lejárt, méregdrága és elavult csomagban vannak, hogy már sokkal gyorsabb, bővebb, és olcsóbb csomagjaik vannak? Mert addig fejik őket, amíg hagyják. A főnök miért nem emel fizetést, csak akkor, ha már konkrétan fél, hogy elmész... Sorolhatnám...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8023) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Watt25 : Én nem gondolok összeesküvésre,összeesküvés-elméletre sem.

danee91: De ez a dolog nem összehasonlítható pl.egy számítógép hibájával.
Pl.ha nincs internet,azért még nem számítógép szerelőt kell hívni,hanem általában a szolgáltatót.

És ha nincs internet,annak nem következménye az,hogy például eltűnnek a programok a számítógépről,ezért azt újra kell telepíteni(ha értitek,mire gondolok.),és az addig szinte használhatatlanná válna.

Ha már a számítógépnél vagyunk:százszor jobban hiszek a prohardver fórumnak számítógépes kérdésekben,mint pl. egy számítógépes boltban dolgozó valaki véleményének mondjuk abban,hogy milyen számítógépet vegyek.

[ Szerkesztve ]

(#8024) Zsocy155 válasza danee91 (#8020) üzenetére


Zsocy155
őstag

Úgy valahogy! :F

frovery: Emlékszem, azt mondta az unokabátyám,. hogy a "mester" 2 órán belül végzett, tehát nagy probléma nem volt. Remélem nem sok nyugdíjasnál járt hasonlóan fogó tollal!

(#8025) kisselandras válasza Zsocy155 (#8018) üzenetére


kisselandras
senior tag

Ne má 40 ezer ft volt mi volt az miniszterelnök ? én el küldtem volna a picsába ! szó szerint !vedd le Bátyám amit fel szereltél és húzzál el én ezt csináltam volna! hivatalos mindig tv szerelő volt?

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#8026) Zsocy155 válasza kisselandras (#8025) üzenetére


Zsocy155
őstag

Sima rokkant nyugdíjas (szerencsére csak 1 infarktussal), egyszerű szinte szegényes lakásban.
Még nem jutottam el addig, de elfogom kérni a számát és megkérdezem mennyiért vállal szerelést.

(#8027) kisselandras válasza Zsocy155 (#8026) üzenetére


kisselandras
senior tag

Hát én rá kérdeznék és kérnék utólag áfás számlát !

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#8028) Zsocy155 válasza kisselandras (#8027) üzenetére


Zsocy155
őstag

Az lesz.
Van köztünk kb.50 km, de hamarosan elmegyek a bratyóhoz és elkérem a szaki számát.

(#8029) darvinya válasza Zsocy155 (#8028) üzenetére


darvinya
titán

Azért, ha mindent szaki hozott, akkor 40eFt nem is olyan sok.
pl: legolcsóbbakkal számolva
Box 6000Ft(csak szabadon fogható adós)
Antenna 3500Ft(árboc nélkül)
Kábel 2500ft
Össz.=11500ft

És ekkor nem biztos a siker a biztos vételre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8030) danee91 válasza darvinya (#8029) üzenetére


danee91
senior tag

Hát elvileg azt írta, hogy csak egy antennát, és kábelt rakott fel.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#8031) Zsocy155 válasza darvinya (#8029) üzenetére


Zsocy155
őstag

Csak antenna és kábel volt.
Szerintem antennából sem kellett egy csúcs, mert a XV. ker nincs messze az adótól.

(#8032) darvinya válasza Zsocy155 (#8031) üzenetére


darvinya
titán

Akkor vastagon fogott a tolla.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8033) frovery válasza spiritex (#8022) üzenetére


frovery
senior tag

Sajnos nagyon is igazad van. Rengetegszer voltam már mások kontár, drága munkája után javítani. Én mindíg azon vagyok, voltam, hogy inkább kicsit kevesebb pénzért és korrektül elvégzett munkáért, meg lesz a jutalom. Mi az? Az, hogy visszahívnak, még évek múltán is, hogy emlékszem -e, én csináltam ezt, meg azt annak idején. Sokszor csak rémlik de ilyenkor jól esik, hogy visszahívnak. Ennek a szakmának sincsen már lassan semmi kurázsija, mivel rengeteg kontár van. Más szakma sem kivétel. A legtöbbje azonnal akar nagy pénzt keresni. :O

(#8034) azbest válasza frovery (#8033) üzenetére


azbest
félisten

Egyébként szvsz nem az ár drága, hanem a fizetés kevés. Ha bevallottan, számlával dolgoznak, akkor elég vastagon rajta van mindenféle adóteher. Ekkor még a költségeket sem számoltuk, pedig ott van még a papírmunka, áfa tologatás, amit a felhasznált eszközök vásárása és eladása jelent. :U

Érdemes megnézni, hogy a mérnöki kamara pl millyen napidíjakat javasol: [link]. Jó, persze az antenna szerelő valószínűleg nem ez a kategória, de elgondolkodtató.

[ Szerkesztve ]

(#8035) frovery válasza azbest (#8034) üzenetére


frovery
senior tag

Igen, sajna azt sokan nem látják, hogy mennyibe is kerül egy normális szerszám, mibe kerül az autó fentartása, mibe kerül a vállalkozást fenntartani.
De ez itt már OFF. :U

(#8036) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok!

Pár hozzászólással korábban írtam, hogy nem találjuk a frekvenciacsere után a C multiplexet. Tokajt vesszük, cirka 70 km-ről légvonalban (Putnok). Nos, eddig automatikus keresést végeztem, eredmény nélkül, most manuálisan kerestem ki a 60-as csatornát, és lám, nagyon gyenge jelerősség és jelminőség fogadott. Utána néztem, hogy mi az oka, és a frekvencia.hu oldalon olvasom, hogy Tokaj 60-as csatorna adóteljesítménye ~19 kW! (Korábban UHF CH63 volt és ~47 kW sugárzási teljesítménnyel.)
Tudtok valamit ajánlani? :F
Szerk.: Poén az, hogy nem rég vettünk egy minőségibb antennát. Ráadásul körbe vagyunk zárva dombokkal, a közelebbi Agtelekkel és Kékessel is reménytelen próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#8037) frovery válasza csasaKKP (#8036) üzenetére


frovery
senior tag

Nagyobb nyereségű irányítot antenna?
Jelenleg milyen típust használsz?

(#8038) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok, elég rég nem jártam itt...
Fehérgyarmati adónál lesz frekvencia változás?

(#8039) csasaKKP válasza frovery (#8037) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nagy nyereségű, távolsági vételre ajánlott antenna. Azt hiszem triax antenna, tavalyi 3x-os árnyékolású kábelezéssel (akkor még régebbi, gyengébb antenna volt, de ha elment egy motor a ház mellett, akkor elment a jel is, az újrakábelezés megoldotta a gondot, valamint egy metronic antenna lett utána beszerezve). Frekvenciacsere előtt a jelerősség 60-70% volt, multeplextől függően. Most is a körül van az A meg a B (sőt, az A erősebb is lett).

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#8040) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Nagyon úgy tűnik, nem volt szerencsénk ezzel a frekvenciacserével. Sajnálatos, hogy ennyire alacsony lett a C mux teljesítménye. Netboard fórumon olvastam, hogy van akinek rosszabb, van akinek jobb lett a vétel a frekvenciacsere után. Lehet meg kellene próbálkozni az antennaállítással, de igen nehéz volt így is beállítani.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#8041) Katsuo Nobuo


Katsuo Nobuo
csendes tag

Strong betérink van, mindig tv előfizetés nélkül. Nyíregyházától 15 km-re lakunk és a frekvenciaváltások óta nem jön az RTL és a TV2. Másnak is van ilyen problémája? Újrahangolás után csak a 3-as csatornától mutatja az adókat, ha 1-est vagy 2-est nyomunk a távkapcsolón arra hivatkozik, hogy nincs ilyen csatorna. Próbáltam már először csatorna törlést és úgy újrakeresést, de így is az lett az eremény amit leírtam.

(#8042) kisselandras válasza Katsuo Nobuo (#8041) üzenetére


kisselandras
senior tag

Antenna csere és meg oldja a problémát!

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#8043) Katsuo Nobuo válasza kisselandras (#8042) üzenetére


Katsuo Nobuo
csendes tag

Miért? Nagymamámnál jön az RTL és a TV2 is.

#8044: Most romlott el 2 nap alatt mióta volt frekvenciaváltás?

[ Szerkesztve ]

(#8044) kisselandras válasza Katsuo Nobuo (#8043) üzenetére


kisselandras
senior tag

mert lehet nem jó az anternád!!!

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#8045) Zsocy155 válasza kisselandras (#8042) üzenetére


Zsocy155
őstag

Itt találhatsz választ.

Bocs, nem neked, hanem Katsuo Nobuo-nak szól.

[ Szerkesztve ]

(#8046) Kernel válasza Katsuo Nobuo (#8043) üzenetére


Kernel
nagyúr

Gyenge jelszintnél az automatikus kereső átugorhatja a frekvenciát, próbáld meg manuálisan, nemrég írtam erről, a Tokajra vonatkozik: [link] [link]

Természetesen, a szint ettől nem lesz több, de segíthet az antenna beállításában.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8047) Katsuo Nobuo válasza Kernel (#8046) üzenetére


Katsuo Nobuo
csendes tag

Köszönöm.
Zsocy155: Neked is, bár Kernel válasza többet segített.

(#8048) Bozek


Bozek
nagyúr

Tesco-ban meg elárazták a MindigTV feltöltőkártyát? A 12 hónapos családi csomag 19990 Ft. Gyorsan le is csaptam rá. :D

Ahogy néztem a hivatalos oldalon, az 28100 Ft amúgy.

(#8049) darvinya válasza Bozek (#8048) üzenetére


darvinya
titán

Ez tényleg jó. :C

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8050) Bozek


Bozek
nagyúr

Már csak az érdekelne, hogy mi a -34-es hibakód... Mert amint fel akartam tölteni online, ezt írta ki... Bár valószínűleg mindjárt felhívom a 1211-et, aztán megkérdezem, hogy mi a probléma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.