Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) vtechun válasza darvinya (#4100) üzenetére


vtechun
veterán

hát ott ment tokajjal is, itt szerettem volna, ha nem kell szopni a gányul bekábelezett tetőantennával, ami lehet nem is tökéletes zsinóron vezet le, hanem jött volna simán a szobaantennával, furkálni meg nem akarok. egyelőre hagyom a fenébe, aztán, majd ha hivatalosan adnak, akkor kíváncsi leszek, egyébként azt lehet tudni, hogy a különböző muxok miért adnak igen eltérő teljesítménnyel?

(#4102) darvinya válasza vtechun (#4101) üzenetére


darvinya
titán

Magasabb frekvencia rossz antenna gyenge jel.

Másik szoba nincs rendesen bevasalva, ezért fog több jelet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4103) nyirzoz válasza vtechun (#4101) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Néhány perce a 31 és 68 csatin 0 hibabittel max térerővel jött,de most vissza a közepes-jó kijelzéshez.
Remélem nem csapom be magam itt az antennámmal és ténylegesen van még kraft a végerősítőben. :D

[ Szerkesztve ]

(#4104) vtechun válasza nyirzoz (#4103) üzenetére


vtechun
veterán

akkor szerinted van esély rá, hogy max térerőn fog majd jönni a későbbiekben? mármint nálad?

(#4105) nyirzoz válasza vtechun (#4104) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Nagyon remélem!
Nálad semmi változás?

(#4106) vtechun válasza nyirzoz (#4105) üzenetére


vtechun
veterán

Most semmi, max 30%-ig megy fel a minoseg, ha varialok az antennaval

(#4107) BTO


BTO
őstag

a digitális TV-zés se darabdrótos antennáról szól.adott távolságra megfelelő antenna kell.
kis teljesitményü adó fedettsége,térereje a távolsággal arányosan rohamosan csökken.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4108) nyirzoz válasza BTO (#4107) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Ebben igazad van,de ez egy 2 kW körüli teljesítmény ami szerintem nem kicsi és néhány km-t azért megtehetne még nagy veszteség nélkül.

(#4109) BTO válasza nyirzoz (#4108) üzenetére


BTO
őstag

2kw az kicsi bizony UHF adónál.
nézd csak meg az adótáblázatot hogy mekkora adók vannak.
a 2kW az csak konkrétan az adott települést látja el,és a fehérfoltokat tünteti el.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4110) nyirzoz válasza BTO (#4109) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Akkor az Antenna Hungária is téved,mert honlapján ezt közepes teljesítményű adónak minősítette.
Pont azon táblázatból szemezgettem!

[ Szerkesztve ]

(#4111) BTO válasza nyirzoz (#4110) üzenetére


BTO
őstag

és akkor a 10kw az mi?
mert a gerinc adók 100kW -sak
amugy lehet hogy a táblázatot 1 marketinges -gerinctelen- csinálta.
a geri....- marketinges meg az én magán véleményem.
amugy az a baj a mai világban sok menáger szart se ért ahoz amit menegel.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4112) darvinya válasza nyirzoz (#4110) üzenetére


darvinya
titán

Indulj ki egy autóból.
2kW-os autó elmenne kisautónak?
Hát nem.
Min. 50kW-ol indul.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4113) nyirzoz válasza BTO (#4111) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Akkor kisebb,mint a 10 kW-os,de közepesnek számít!
Részemről zárva!

Még annyi a gerincadóhoz,hogy pl. Tokaj 31-es csati 12 kW.
Persze lehet hogy nem gerincadó Tokaj!

[ Szerkesztve ]

(#4114) vtechun válasza BTO (#4111) üzenetére


vtechun
veterán

ezek mind egy nagyságrenddel kisebb teljesítményűek

van köztük 20 wattos is :D

[ Szerkesztve ]

(#4115) BTO válasza vtechun (#4114) üzenetére


BTO
őstag

közel 30 éve antennázom a 2kW adóteljesitmény főleg UHF adóknál és főleg a magasfrekiken igen is kicsi.
be lehet ballagni a könyvtárba és keresni antennás könyveket,nálam a garázsba kb 4-5 van.
ja és annó még a 70-s években tanitottak az oskolába tv-rádió müsorszórástant is nekem.
ezek a dumák is olyanok mint az mpmpo vagy mi fene amit ráirnak 1 táskarádióra hogy 200W.
:DD :W

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#4116) vtechun válasza BTO (#4115) üzenetére


vtechun
veterán

5 km-re sik terepen azert meg el kene ernie....

(#4117) BTO válasza vtechun (#4116) üzenetére


BTO
őstag

sik terepen igaz.de nem darab dróttal.

semmi sem tökéletes

(#4118) darvinya válasza BTO (#4115) üzenetére


darvinya
titán

Lehet, hogy összekeverik a kábelessel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4119) nyirzoz válasza darvinya (#4118) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Nincs valami autós hasonlatod erre is,mert annyira szemléletes és összehasonlítható :DD

(#4120) vtechun válasza BTO (#4117) üzenetére


vtechun
veterán

Ez egy - a tunerhez kapott - kihuzhato antenna, mint mondom, simán jött vele a másik szobában Tokaji adás. Ebben a helyzetben, a virágcserépben. Ugyanerről az antennáról van szó.

(#4121) csasaKKP válasza vtechun (#4120) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Igazából ezek a botantennák egy kalap toszt nem érnek. 10x jobb egy normális szobaantenna. De ha simán jön a tokaji adás (a másik szobában), akkor miért nem azt fogod?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#4122) vtechun válasza csasaKKP (#4121) üzenetére


vtechun
veterán

masik szobaban, freki meg ugyanaz, szoval lehet most is azt fogom :)

Mod: korabban a masik szobaban laktam, de anyamek hatra koltoztek egy masik hazreszbe, mi meg asszonnyal ide, mert ez melegebb szoba. Csak itt nem jott mar olyan jol Tokaj sem...

[ Szerkesztve ]

(#4123) darvinya válasza csasaKKP (#4121) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudja ez már leírta.
Azaz nem akarja a falat furni, mert nem ott akarja nézni.
A régi tető antennához nem akar új kábelt.

Röviden ennyi jött le nekem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4124) Murphistic válasza vtechun (#4122) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szevasz!

Jöttem cs*szegetni :) . Tényleg kicsit furcsa, hogy nem akarsz falat fúrni, vagy új kábelt, de szinte idegroncs leszel az AH miatt. Szinte látom magam előtt, ahogy a hajadat tépve le-fől rohangálsz a szobában miközben azt üvöltöd, hogy "Múkodj, adótorony!" ;] .

Esetleg még annyi ötletem lenne, hogy ablakkábel segítségével nem tudnád kitenni a botantennát mondjuk a párkányra. Fúrni sem kell és talán jobb lesz a vétel (nálam tökéletes lett a vétel botantenna-gyertyaerősítő kombóval miután kitettem az antennát)

Murphistic

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#4125) vtechun válasza Murphistic (#4124) üzenetére


vtechun
veterán

Dehogy, csak apam nemreg elsozta a tetoantennara kotott erositot, aztan azota nem megy, es aszittem majd a nyiregyi ado segit, de meg nem biztos, higy a max teljesitmennyel megy. Egyebkent iptv elofizetesem van, a dvb-t amolyan hobbi lenne csak az xbmc-s htpcmre. Meg backup lenne :)

(#4126) Murphistic válasza vtechun (#4125) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Az erősítőért pedig szerintem kár. Ugyan nem ajánlott, de néha segít. Nem tudom milyen hosszú kábellal próbálkozol, de lehet a számítógép zavarja a vételt, amin segítene egy hosszabb kábel, de akkor meg amiatt lenne gyenge a jel.

Murphistic

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#4127) fecs


fecs
senior tag

Sziasztok!

Zöldfülűként teszek fel kérdéseket.
Ha már HD-ben adja az m1 az olimpiát (általában :) ), és van egy DVB-t-s Tv-tunerem a számítógépen, akkor tennék egy próbát vele.
Légvonalban 3 km-re lakom a Széchenyi-hegytől. Szobaantenna elég, ezt már tudom. Ez esetben egy ilyen antenna kell? Nem vészes az összeg, de ha nem feltétlen szükséges, akkor még ennyit se adnék ki "feleslegesen".

Pixel 6a

(#4128) Grisha válasza Kernel (#2038) üzenetére


Grisha
tag

Most vettem egy 353-ast. Azon is hurokdipol van. Az atlagos nyeresege minimalisan jobb, az iranyitottsaga elhanyagolhatoan kisebb. Igazabol egy szerszam nelkul szerelheto valtozat.

Dictim dabit ipsam findet res!

(#4129) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Egy megoldás elviselni a MindigTV reklámokat az Olimpia alatt: Ahelyett, hogy mérgelődnél rajta, dobj be egy kupicával, vagy egy pohár bort (18 éven aluliak számára megteszi fél liter ásványvíz is, esetleg kóla). Egy idő után nem a csipogás lesz a fő problémád ;] .

Az ötlet innen jött : [link]

Murphistic

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#4130) BTO válasza vtechun (#4120) üzenetére


BTO
őstag

minap irtam vagy itt vagy az antennaerősitős topikban ,hogy nem minden esetben kell árbócra rakni az antennát mert cserép alatt is lehet jó antenna jelet fogni jó antennával csak néha a padláson is meg kell keresni hogy hol a legjobb a térerő.
28 éve mikor megépitettem az első szobaantennámat -tatabánya-2diretor UHF méret 1uhf dipól majd 1 VHF dipól az UHF reflektor helyére,majd 1 VHF reflektor elemböl,akkor se volt mindegy hogy a szobába a szekrény tetején hova raktam,pedig max 3-4km volt az adótorony légvonalba.
botantenna szart se ér max tényleg toronyközvetlen közelbe vagy a gerincadótol nem igen messze.

semmi sem tökéletes

(#4131) BTO válasza fecs (#4127) üzenetére


BTO
őstag

rálátással igen.

semmi sem tökéletes

(#4132) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Kecskeméti MUX C (850 Mhz) nektek megy e?

Valamiért nálam nem akarja fogni. MUX A,B tökéletesen működik.

(#4133) vtechun válasza BTO (#4130) üzenetére


vtechun
veterán

Nemtom a tokaji gerincadonak minosul-e, de botantennaval jott a masik szobaban, kulterben meg szinte mindenutt. Nyiregyhazan, Tokajtol 30 kmre..

(#4134) csasaKKP válasza vtechun (#4133) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Igen, gerincadó, látható, hogy nagy a lefedettségi sugara.

Egyébként tényleg egy frekvencián működik a helyi adótok és a tokaji?

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#4135) vtechun válasza csasaKKP (#4134) üzenetére


vtechun
veterán

Igen, es nem tudom, hogy ez jol van-e igy, a mindigtv lefedettsegi tablazataban is lathato..

(#4136) csasaKKP válasza vtechun (#4135) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Hát, ha ua. multiplex van azon a frekvencián, akkor nem biztos, hogy baj.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#4137) azbest válasza vtechun (#4135) üzenetére


azbest
félisten

sfn módnak hívják, a helyi adó gyakorlatilag ráerősít a távolira. Szóval nem tudom mi alapján tudod megkülönböztetni, hogy a tokajit fogod, amikor a helyi is egyezik vele :)

(#4138) zunicum válasza akom (#4132) üzenetére


zunicum
tag

Nálam bejön a C mux. Igaz, hogy külső antennával (padláson van felszerelve) fogom.

(#4139) vtechun válasza azbest (#4137) üzenetére


vtechun
veterán

A helyi 1 napja megy (bar lehet nem is megy, mert fikarcnyit sem jobb a vetel, kint sem) :) azelott tuti a tojait fogtam, ugyanilyen szinvonalon..

(#4140) nyirzoz válasza vtechun (#4139) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Tegnap este óta megy a nyíregyi adó s most már úgy tűnik a végleges teljesítménnyel.

(#4141) mukibuci válasza nyirzoz (#4140) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ah közlemény

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4142) BTO válasza csasaKKP (#4136) üzenetére


BTO
őstag

digitálison is van reflexió ugy hogy nem igazán faxa hogy 1 frekin megy.

semmi sem tökéletes

(#4143) vtechun válasza nyirzoz (#4140) üzenetére


vtechun
veterán

Hat akkor eleg sovany, Orosra mar el sem jut... 5km

(#4144) vadmajomka válasza vtechun (#4143) üzenetére


vadmajomka
tag

Nekem Nyíregyházán a b mux jelerőssége javult fel 72-ről 83 %-ra, de ezt tudja jóval rövidebb antenna árboccal is. A másik két mux vétele nem javult a Tokaji adóról vett jelhez képest.

(#4145) vtechun válasza vadmajomka (#4144) üzenetére


vtechun
veterán

Meg valahogy nekem nem kerek ez, hogy ugyanazon a frekin jon tokajbol is mint innen, nehezen tudom elkepzelni, hogy pont szinkronban legyenek a hullamok minden helyen, es erositsek egymast, mikozben konnyen interferalhatnak, meg ki is olthatjak egymast, de nem vagyok szakerto...

(#4146) Lompos48 válasza vtechun (#4145) üzenetére


Lompos48
nagyúr

:K Soha nem (lehet) ugyanaz és pont az általad felsoroltak miatt.

(#4147) azbest válasza vtechun (#4145) üzenetére


azbest
félisten

itt olvashatsz bővebben róla:
http://en.wikipedia.org/wiki/Single-frequency_network

Itt látszik, hogy hány másik adótoronnyal együtt adnak:
http://www.frekvencia.hu/dvb-t-hng.htm

[ Szerkesztve ]

(#4148) vtechun válasza azbest (#4147) üzenetére


vtechun
veterán

érdekes, viszont ebben az esetben felmerül a kérdés, hogy miért nem adják az egész országban ugyanazzal a frekikkel, és akkor még jobban erősíthetnék egymást. :)

(#4149) azbest válasza vtechun (#4148) üzenetére


azbest
félisten

Gondolom a szomszédos országok adása miatt a határ mentén más-más frekvenciák szabadok.

(#4150) vadmajomka válasza vtechun (#4148) üzenetére


vadmajomka
tag

Neked megy a B mux? Ma reggel 6:30-kor nézte volna a gyerek a minimaxot de nem volt jel. Az asszony mondta az előbb telefonon, hogy még mindig semmi a b-mux -on a nyíregyi adóról. Remélem nem rontják el, az az egy mux javult a tokaji adóhoz képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.