Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22001) SztiviVander válasza Sword (#22000) üzenetére


SztiviVander
őstag

Egyreszt probald ki a szuro nelkul. Masreszt probald meg balra jobbra forgatni az antennat, 10-15 fokokkal es figyeld valahol nem javul-e. Az enyem se kozvetlen a szava torony fele nez, mert a viaszeverodott jel kb 15 fokkal jobbra allitva a legerosebb/legtisztabb. Direktbe rairanyitani akkor lenne jo ha tiszta ralatas van a toronyra, amire belvarosban kb zero esely.

[ Szerkesztve ]

(#22002) Sword válasza SztiviVander (#22001) üzenetére


Sword
őstag

Ma jött a szűrő, nem változott semmi. Eddig nélküle próbáltam.

Forgatásra javult valóban.

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22003) Audience válasza Sword (#22002) üzenetére


Audience
aktív tag

Én egy ilyen Philips Antennát kétoldalas ragasztóval az ablakra ragasztottam. Tökéletesen működik és nem annyira irányérzékeny. Az ablak kb. az adó felé néz de nincs rálátás.

A legjobb jelszintnél is időnként gond van egy-egy csatornával amit a csatornaváltás megold. Szerintem elég szutyok az a cucc amit az AH ad mostanában.

(#22004) Sword válasza Audience (#22003) üzenetére


Sword
őstag

:) Jó ötlet, bár nekem, jó lenne, ha balra kb. 20 fokot nézne. Elvileg megoldható egy tartóval vagy valamivel és nano géllel... Na, majd filózom, ha nem lesz jobb tipp. Amit én vettem, elég érzékeny néhány fokos fordításra is, ha ez az amit nehéz előre tudni.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22005) garga01 válasza Sword (#21998) üzenetére


garga01
senior tag

Így már értem, de gyakorlatilag akkor egy rendes antennát (nem szoba vagy ilyen dizájnos formájú izét) nem tudsz sajnos kirakni.
Az összes szobaantennával meg ilyen erősítővel egybeépítettel az a baj, hogy az erősítőt nem tudod kiiktatni. Ha kiiktatod az erősítő tápellátását (kihúzod az adatpert, letiltod a tv/box menüjében), semmi jelet nem kapsz, de nem azért mert ilyen rossz lenne az antenna, csak szimplán így működik az erősítő áramkör (nem enged át).
És a fentiből jön a gond, ne haragudj h ezt nem írtam előtte. Mag az antenna begyűjti szépen a hasznos és zavarjeleket, jól fel is erősíti és ezt kapod meg a kimenetén. Utána hiába vágod már le a zavaró jeleket, már az antennában bent leromlik a jelminőség.
(Az erősítő mindent erősít-> ha zavar van azt is)
A megoldás egy nem erősítős antenna, aminek a kimenetén egyből a 700 MHz-nél vágó szűrő van (egyből amit lehet zavart kizárni) és ezután van értelme erősíteni (ha szükséges). Igaz én Szegeden lakok, de a közelben itt van Telekom tornya amerre pont néz az antennám (kis logper), de az antenna kimenetén egyből egy 700 MHz-es szűrő van, utána megy az osztóba és a tv-k felé (erősítőm nincs is).

Esetleg ha neten vetted, próbáld meg visszaküldeni az antennát, h nem lett jó és egy nem erősítőset venni, vagy olyat amiben 700 MHz-s a szűrő.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#22006) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Focit gyakran nezo embernek van alternativa a mindig tv go helyett, ha mindenkeppen kabel es tv nelkul szeretne megoldani a dolgot?

I am having fun staying poor.

(#22007) Sword válasza Drizzt (#22006) üzenetére


Sword
őstag

Van, csak baromi drága mindig helyszinen nézni a meccset :D
Minden másra ott a szarrá tömörítés, kenődő fű, pixelesedő aura, de ezek szerint ismerős a helyzet...

Sweet, Yettel TV - jelenleg is előfizetek rá - , ITT/OTT, IPTV és még ki tudja mi mindent próbáltam. Kábeles Vodánál jobb nem volt, még ezt megpróbálom, aztán feladom :D
Műholdas TV-t csak nem fogok 2023-ban a belvárosban hekkelni az ablakba :D
Szégyen, hogy az összes streaming röccenésmentesen jön 4k-ban több tv-n is a háztartásban és itt kinlódunk 25 fps-es meccsnézésen.
Mindig GO-nál az a gond, hogy Samu, LG kivételével semmin sem megy... (Sony, HIsense, Apple TV gondolom sose kerül sorra app tekintetében)
Tabletra, telefonra meg jó bármi.

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22008) Sword válasza garga01 (#22005) üzenetére


Sword
őstag

Vissza nem küldöm 10k-ért :)
Még úgyis ki kell próbálnom egy helyen, ha beválik kell még egy valami, de vidékre, házra, lehet érdemes antennást hivni, aki kirak egy korrektet (ott mindegy hogy néz ki, mi van kint, csak jó legyen).

Nem is tudom van-e erősítő nélküli ilyen kicsi. De jó lesz ez, csak fura, hogy egyik ilyen, másik olyan, hetente 2x nézném kb. 1.5 órát, lehet túllihegem... Csak jó lenne tudni, hogy a Spilerek, Arena 4, Match 4 éppen a kockásodók közé tartoznának vagy olyan lenne, mint az M4, ami kb. mindig jó....

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22009) Drizzt válasza Sword (#22007) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Pc-re, tabletre kene elsosorban, tv-t nem tervezek tartani. Koaxom lenne elvileg, de en meg a tv-nek helycsinalassal nem bajlodnek. Perzse kocsmaba is mehetek, csak azt adjak, ami erdekel. :D

I am having fun staying poor.

(#22010) Sword válasza Drizzt (#22009) üzenetére


Sword
őstag

Nem láttam még a Mindig GO-t, de valaki dicsérte nagyon nemrég.
PC-re, Tabletre hasznlható, akkor miért keresel mást?

Sweet nagyon platform független, de sok a gond, minőség, jogi gondok és persze nincs pl. Spilerjük :D

Ami még minőségben szóba jöhet ilyen kis méretben a Yettel Tv, de ahhoz kell még vmi előfizetés tőlük, stand alone szolgáltatásként nem árulják.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22011) Drizzt válasza Sword (#22010) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Valoszinuleg jo, annyi erdekelt, hogy sport nezesre esetleg van-e ettol olcsobb, vagy jobb minosegu csomag, kifejezetten a sport csatornakra fokuszalva. Hatha van ahol nem a legdragabb caomagban van csak a legtobb sport csatorna. Mert mast meg egyaltalan nem tervezek nezni.

I am having fun staying poor.

(#22012) Sword válasza Drizzt (#22011) üzenetére


Sword
őstag

Nincs :( 4-6 ezer között indul. Ha lehetne csak azt venni, ami érdekli az embereket, senki se venné meg azt a sok egyéb szemetet, amit besúvasztanak még, hogy legyen 60-120 adó :D

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22013) garga01 válasza Sword (#22007) üzenetére


garga01
senior tag

"Szégyen, hogy az összes streaming röccenésmentesen jön 4k-ban több tv-n is a háztartásban és itt kinlódunk 25 fps-es meccsnézésen."

Ennek több oka is van, de a streaming oldalakkal nem érdemes az élő tv-t összehasonlítani. A streaminghez a videófájlokat offline, idő és cpu igényes kodekkel, hatékonyan tömörítik, amit nem tudsz élő adásnál megtenni vagy jelenleg csak nagyon drágán (plusz a keverőpultok, mixerek, stb... 4K-hoz mind túl drágák még). A másik persze az igénytelen szolgáltatók és tv-k, nem különösebben törődnek azzal milyen a minőség. (Lásd nemrég indult RTL-es mozicsatorna SD-ben, sztereóban, jó vicc :DDD Ha nézek egy filmet Netflixen, minimum full HD-ben és Dolby hanggal...ugyanígy szedem le a virágboltból)

Egyébként műholdon lehet még mindig a legjobb minőségben venni a legtöbb sportot, persze van egy része ami itt szürke zóna (a legtöbb élő eseményről műholdon megy az átjátszás, ami nem mindig kódolt...).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#22014) Sword válasza garga01 (#22013) üzenetére


Sword
őstag

Jó, de most 2 mbit / sec-es minőséget hasonlítunk a 30-50 mbit/sec-hez :D A netes adás csúszik jópár másodpercet (látom, hogy fotmob irja, hogy góól, erre nálam még kapuskirúgás van :D ), szóval lenne azért bőven idő 10 csatornánál (ahol tényleg releváns a gyors mozgások miatt a jó minőség) tisztességesen tömöríteni (egyszer kell, kb. real time, utána tárolják le a visszanézéshez... nem megoldhatatlan dolog elvileg).
Szerintem 4k is megoldható lenne, de egy 4k-s adás sincs - talán Eurosport valahol - , max. szutyi HD :) Gondolom a gépem realtime tudná kiforgatni vmi streamelhető formában legalább az egyik adót, szóval még 9 gamer pc kéne :D

A sweet ha jól tudom sávszél problémák miatt nem tud jobb minőségben adni.

Hogy ne legyunk full off:
Ha minden igaz (sajnos nem állt módomban tesztelni), a Mindig GO jó minőségben adja netes streamingen is a sportokat is (Voda netese se volt olyan rossz, mint a többi egyébként), szóval bőven megoldható lenne...

Azzal egyetértek, hogy igénytelenek.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22015) Sword


Sword
őstag

Hm... tegnap ugye elforgattam az antennát, most megneztem ömlő hóesésben, felhős ég minden... 99/99 az erősség és a szint, minden patent...

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22016) garga01 válasza Sword (#22014) üzenetére


garga01
senior tag

Lényeg a lényeg, a 4K egyszerűen nem éri meg a sportcsatornáknak, amennyire én tudom.
Nincs Eurosport 4K sem, csak addig volt/van, amíg van olyan adás amit 4K-ban tolnak. Nekem van az Astrán lévő német HD+ -ra előfizum, van 3 db 4K adó, de nincs mindig műsor rajtuk. Annyiból jó, hogy mivel kevés sportot adnak 4K-ban, így amit lehet az adja az UHD1 by Astra csatorna (pl. átveszi az Eurosportot is)
De nemrégiben láttam egy jó videót erről a 4K és sport témáról, akit érdekel és tud angolul javaslom nézze meg: [link]
Na de nem offolok tovább :)

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#22017) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Egy kis segítség azoknak akik például panelban laknak vagy Tv- torony közelében.

Szeged- Kiskundorozsmán lakom ahol Digi kábelt használunk, arra az esetre ha a szolgáltatás esetleg kuka lesz, gondolkodtam alternatíván.

Megtaláltam a szülői házban ezt a szobaantennát és kíváncsiságból kipróbáltam a TCL 55C645 tévével.

Nos bár a Szegedi tévétorony nincs annyira közel meglepően erős jelet kaptam a MinDigTV-n vele.

Foci EB és F1 nézésre tartaléknak tökéletes lesz.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#22018) Sword válasza garga01 (#22016) üzenetére


Sword
őstag

Vidék teszt is megvolt.
Túéles kép, kb. radiátorra lerakott antennával :D
Hát király :D
Ami fura volt, hogy az ingyenesek között nem találtam meg az rtl-t és a tv2-t (nekem egyik se hiányozna, de anyósnak igen :D ). A kódoltak közé sem keveredett, ezernyi variációja volt mindkettőnek, csak a simán nem voltak meg.

Fura, de kb. mindegy, a teszt megvolt, tavasszal odaküldök egy antennást és rakjon fel egy stabil cuccot és kész is vagyunk.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22019) lócitrom válasza Bogyi007 (#22017) üzenetére


lócitrom
őstag

ez azért nem univerzális. pláne nem a kis kerek fing antennákkal. és nem éppen a távolság a lényeg. dorozsma irányában eleve egy "folyosó" nyílik az adótoronytól. a torony a füvészkert előtt van. nyugatra nem nagyon van beépítve a terep. tehát ez nem valami paneltrükk, hanem előnyös terepviszonyok.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#22020) Sword


Sword
őstag

Azt hittem, holnap már megjön a CI+ modul az előfizetéssel, gondoltam rájuk csörgök, rákérdezek minden oké-e... Kaptam ragszámot, beütögetem pista.hu-n.. látom 52000 ft utánvét... áááá.. visszahívás asap, elrontották, bérlet helyett vásárlás a 2 CI modulra...
Módosítani nem lehet, kezdhettük előről :( (nyilván a várakozást is...)

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22021) jbl válasza Sword (#22020) üzenetére


jbl
aktív tag

Tudod ki várna. [link] miért nem jó?

(#22022) Doky586 válasza Sword (#22020) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

elrontották ... elrontottad
az online rendelést. A tévedés emberi dolog.

(#22023) Sword válasza Doky586 (#22022) üzenetére


Sword
őstag

Nem :D
Telefonos rendelés volt. Ügyfélszolgos szegény sokmindent nem tudott, örökké vártam a vonal végén, mert megkérdezett vkit. Igy jár, aki 2 ünnep között rendel :D

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22024) Sword válasza jbl (#22021) üzenetére


Sword
őstag

Teszteltem a szolgáltatásukat ("rendesen", whatsapp csoportban is benne voltam). Van több probléma is, de ez a 3 nálam dealbreaker:

- örökös minőségbeli problémák (karikázás, kimaradások stb.)
- pocsék alap képminőség, vacak bitrate, kódolás
- Nincs Spiler tv (angol foci ugrott)

+3-5 napot kibírok :D

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22025) Doky586 válasza Sword (#22023) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor azt is elrontottad. Nem telefonálni kellett volna egy 7 általánossal rendelkező hallássérült nemzetiségi ügyfélszolgálatosnak... :))
Hanem weboldalon rendelni.

(#22026) Sword válasza Doky586 (#22025) üzenetére


Sword
őstag

Idézet a weboldalról:
"CI+ modul a webshopban jelenleg nem érhető el, azonban hamarosan újra rendelhető lesz. Amennyiben CI+ modullal szeretnéd megrendelni a szolgáltatást, hívd fel a 1211 telefonos ügyfélszolgálatunkat vagy rendeld meg személyesen ügyfélszolgálati pontjaink egyikén. "

Mióta lehet mindent web-en rendelek, ezeket én is tudom :D
Magamtól sosem tenném, ha csak nem származna valami előnyöm belőle (pl. egyedi ár) vagy csak telefonon lehet, mint jelen esetben.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22027) Doky586 válasza Sword (#22026) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem fogadd el így ahogy van.
Máshogy nem juthatsz CI modulhoz.
1 év múlva valószínű válthatsz prepaidról postpaidre - ha akarsz.

17200 Ft/db azért nem vészes, ennyiért a tied, méghogy ezt bérelni... :F

[ Szerkesztve ]

(#22028) Sword válasza Doky586 (#22027) üzenetére


Sword
őstag

:D
Postpaid a szerződés, nem prepaid 😂😂😂
Elég egyszerű a válasz a vásárlás vs. bérlésre is:
-először pár hónapig én tesztelem, ha nem jön be, visszaadom és kész (go-t csak így tudom tesztelni mellé) lehet vissza adom,kiderül... ha megveszem a CI modulokat az jó nagy hülyeség lenne
-másfél év kb. a megterulese, bármikor megvehetem (hűség nélküli verziót választottam)
-mivel nem egy helyre kell, másik helyen lesz még egy antenna telepítési költség (haztetos), ha nálam bevalt
kb. egyszerre nem akartam erre kiadni túl sok pénzt, így jobban eloszlik a költség.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22029) Doky586 válasza Sword (#22028) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

látom 52000 ft utánvét ...
Postpaid a szerződés

Pedig az árlistájuk alapján pont ennyire jön ki a prepaid két ci modulal.
Megvásárolt ci modulal 1évet előre kifizetve. De ha két kártyát kértél az egy szerződéshez tartozik, másnak nem átadható mert mindenképp te fizeted.

[ Szerkesztve ]

(#22030) Sword válasza Doky586 (#22029) üzenetére


Sword
őstag

Matematikailag lehetséges sokminden, de ismét nem ez történt :D
Van aktiválási dij 2x (majdnem 3-3000 ft), 1 havi előfizetési dij (prémium családi 4600 körül), a 2 modul bérleti dija, a második +300 ft kb.
Igy kb. 13 ezret fogok fizetni a csomag átvételekor (direkt megkérdeztem, hogy visszacheckoljam jól csinálták-e meg másodszorra, kb. ezt az összeget vártam a posta nyomkövetésén, eléggé meglepő volt a többszöröse).
Ha ugyanezt úgy küldik, hogy nem bérled, hanem eladják a 2 CI modult, akkor jön ki 51800.- vagy hogy, szóval kb. 52k-ra.

Természetesen tudom, hogy én fizetem, saját "telekre" megy a másik is :)

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22031) Doky586 válasza Sword (#22030) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

kb. 13 ezret fogok fizetni a csomag átvételekor
Fent még azt mondtad 52 ezer...
Elvesztettem a fonalat. Vagy te rossz rublikákat olvasol. :U

(#22032) Sword válasza Doky586 (#22031) üzenetére


Sword
őstag

Elvesztetted a fonalat.
Az első (hibásan rögzített) megrendelés volt az 52000. Azt nem vettem át, hiszen nem akartam megvenni a CI modult.
Újra kellett rögzíteni a megrendelést (és megvárni az új eszköz postázását, mert módosítani már nem lehetett), így már helyesen, 13 ezret fogok fizetni, ha megjön.

Nem bonyi :)

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22033) Doky586 válasza Sword (#22032) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt elfelejtetted közölni hogy azt lemondtad.
Így mennyi az 1.modul bérleti díja..?

(#22034) Sword válasza Doky586 (#22033) üzenetére


Sword
őstag

Azt hittem ebből azért következik :D
"Módosítani nem lehet, kezdhettük előről :( (nyilván a várakozást is...)"

Első modul 700 Ft / hó (mivel hűség nélkül kértem, ha hűséggel kérem, akkor ingyen van az első).
A második 700 + 300 hűség nélkül, hűséggel 700. Ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22035) gyoriaa


gyoriaa
kezdő

Sziasztok!

Olyan problémám lenne az Oled tévémmel (LG 55B113LA), hogy a bejövő jelminőség ,,elromlott" és a digitális csatornák nem jönnek be főleg a HD felbontásúak, a többi az meg szaggat, zavaros. Az analóg csatornák azok jönnek. Kábel probléma nem lehet, mert egy másik tv-ből átdugtam és azzal a kábellel is hasonló volt az Oled tv problémája. Ha visszadugtam a másik tévébe (sima 4k-s led tv) ott jött az adás szépen.

Valaki találkozott-e már hasonló problémával?

Próbálkoztam számtalanszor újra hangolással diagnosztikával de csak a jelminőséget hozta problémának (18-20%-os) a jelerősség az 90% feletti. lehet a tv csatlakozója romlott el? vagy az elektronikájában van valami probléma?

Várom válaszotokat véleményeteket.
Köszönöm szépen ha elolvastad.

üdvözlettel: Győri Attila

(#22036) SztiviVander válasza gyoriaa (#22035) üzenetére


SztiviVander
őstag

Bocs, de ott elakadtam hogy "az analog csatornak jonnek". Milyen analog csatornak? Honnan?

(#22037) gyoriaa válasza SztiviVander (#22036) üzenetére


gyoriaa
kezdő

Azok amik gyengébb minőségűek, tehát nem digitálisak. Annyira nem értek a témához, csak most kezdek valamit kapisgálni. Tehát DVB C/T és analóg tuner közös. Digitális gondolom a dvb-c nem jönnek be a jobb minőségű hd csatornák viszont ami földfelszíni DVB-T ,,analóg" azo be jönnek 38 db csatorna....

(#22038) gyoriaa válasza gyoriaa (#22037) üzenetére


gyoriaa
kezdő

Sok hülyeséget írtam bocsi, remélem egy hozzáért sejti hogy mire gondolok és mi a problémám. köszi a segítséget. valószínű a tv tunerrel lesz baj.

(#22039) kovyhun válasza Doky586 (#22029) üzenetére


kovyhun
tag

Nálam a két előrefizetős kártyát nem tudták egy szerződés alá tenni, külön szerződésen futnak, de még azt sem tudták egy ügyfélhez rendelni. Így két felhasználót is kellett regisztrálnom az online ügyfélszolgálatra.
Mondjuk igazad van, jobb is így mert ha egyik nem kell könnyebb átíratni.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#22040) SztiviVander válasza gyoriaa (#22038) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nem hiszem hogy barki erti. Dvb-t az a digitalis foldfelszini adas, az a mindigtv. Dvb-c digitalis kabel, az nem ez a topik. Analog adas foldfelszinen kb tiz eve nincs, kabeltv-nel sem tudom elkepzelni hogy letezne meg valahol analog jel. Szoval ott kezdjuk hogy mindigtv szolgaltatasod van es az nem mukodik vagy valami kabeltv-s?

(#22041) gyoriaa válasza SztiviVander (#22040) üzenetére


gyoriaa
kezdő

kábel tv-s szolgáltatásom van OPC networks kft-től.

(#22042) gyoriaa válasza gyoriaa (#22041) üzenetére


gyoriaa
kezdő

Tehát DVB-C.

(#22043) Doky586 válasza Sword (#22034) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Első modul 700 Ft / hó
Tehát 2év alatt megtérült volna ha megveszed, így pedig még 9 év múlva is fizetni fogsz érte..(?)

(#22044) Doky586 válasza gyoriaa (#22042) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De ez itt a DVB-T (MindigTV) topik.. :B

(#22045) gyoriaa válasza Doky586 (#22044) üzenetére


gyoriaa
kezdő

igen idközben rájöttem :D esetleg betudnád nekem linkelni melyik topic lenne erre a célra a legmegfelellőbb?
köszi szépen!

(#22046) Sword válasza Doky586 (#22043) üzenetére


Sword
őstag

Ha beválik, megvehetem 3 hónap múlva is (megkérdeztem), viszont ha nem válik be, nem dobom ki 2 CI+ modul árát az ablakon.

Egyelőre pl. van olyan nyűgöm, hogy kirakom az ablakba az antennát 100/100 a jelerősség/jelminőség, eltelik egy hét, elvileg nem mászott el, ugyanarra néz és elromlik a jelminőség. Másik irányba kell állitanom, hogy újra erős legyen, ugyanarról valamiért nem jön ugyanúgy a jel. Belső párkányra teszem, ha kirakom ablakon kivülre, rosszabb a helyzet, a többiek azt írták, vélhetően túl sok a zavaró jel kint.
Amin filózom:
- hogy tudom az antennánál nézni, hogy jó irányba néz-e
- hogy tudnám fixálni (de mi van, ha fixálás után is elromlik és tekerni kéne)
- hogy tudnám valami stand-re rakni vagy valamire, ami esetleg forgatja, mozgatja a jó jelminőség felé
Lehet ez nem fog tetszeni hosszú távon....

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22047) garga01 válasza gyoriaa (#22045) üzenetére


garga01
senior tag

Pl. Kábel TV hálózatok vagy Internet és kábel TV hálózatokról kötetlenül topikok. De ha nem értesz hozzá, jelentsd be hibára a szolgáltatónál jöjjenek ki és csinálják meg. A minőség gond viszont utalhat osztó/kábel/csatlakozó hibára, érdemes lenne átnézni mindent. Főleg ha a neted is koaxon jön.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#22048) Audience válasza Sword (#22046) üzenetére


Audience
aktív tag

Én fogok egy tájolót és azzal beállítom az antennát elsőre, de gyakran tükröződésből jobb a térerő, aztán belombosodik tavasszal egy fa, egy erdő és lehet megint forgatni.

(#22049) Sword válasza Audience (#22048) üzenetére


Sword
őstag

Én valami olyasmin filózom, amit bele tudnék kötni (kábel és antenna közé az antennához közel), hogy lássam az erősséget és a minőséget. és legyen rajta mindig. Most úgy check-elem, hogy a Tv-n van a kézi hangolásnál 2 csík, számmal ellátva és látom, hogy mik az értékek.
Szóval valami kényelmesebbre gondoltam. És úgy nézem, hogy amikor átforgatom, akkor újra is kell hangolni a csatornákat, lehet más tornyot vesz akkor, pedig "irányban" elvileg csak 1 van, a Száva u.

Ez az "elmászás" 1-2 nap alatt történt, nem fa, erdő, lomb stb. ugyanaz a csupasz téli belvárosi tér :) Mégis múlt hét csütörtökön ami jó volt, vasárnap már nem... De írták a többiek is, ha köd van vagy más időjárási jellemzők vannak, simán okozhatja.

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#22050) garga01 válasza Sword (#22046) üzenetére


garga01
senior tag

Neked van a technisat antennád nem? Sajnos amit írtam korábban, 800 Mhz-nél vágó 5G szűrő (ami nem jó) és az erősítő kombó nem szerencsés... Van iránytűs app én azzal állítottam eddig mindig és jól ment vele. Majd megkeresem mi volt az app, de a hsz-eimet ha visszanézet vmikor itt is linkeltem.
De még mindig egy rendes antenna a legjobb, az erősítős vackok helyett. Erkélyre amúgy van erkély konzol / tartó, antennás botokban kapható ha rákeresel rendelni is lehet, van sokféle méretben.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.