Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) zhagyma válasza wmati (#4300) üzenetére


zhagyma
őstag

Elvileg a vételhez a frekvencia és sávszélesség adatokon kívűl nem kell semmi. A DVB-T jelben vannak QPSK modulált TPS vivők amelyek pontosan ezeket - azbest által megadott - a vételi paramétereket tartalmazzák. A DVB-T vevő a TPS vivőkkel "kezdi" a ráhangolást a frekvenciára.

[ Szerkesztve ]

(#4302) wmati válasza zhagyma (#4301) üzenetére


wmati
addikt

Sajnos nem jó gondolom a terep viszonyok miatt mert egyszerűen ahol én lakok az a rész kivan hagyva a lefedettségi térképen nem tudom pedig pár utcával arrébb tökéletes véltelt ígérnek gondolom az se segít a helyzeten hogy csak egy szoba antennám van, nah mind1 ötletnek jó volt :D

(#4303) Feci40


Feci40
tag

Az Antenna Hungária Zrt. 2012. augusztus 23-án elindította a digitális földfelszíni televíziós sugárzást a Dunaújváros központjában található víztoronyról, ezzel tovább bővültek a digitális földfelszíni szolgáltatások vételi lehetőségei a közel 50 ezer lakosú városban. Az AH mindhárom DVB-T multiplexet sugározza, ezáltal rendelkezésre áll a MinDig TV és MinDig TV Extra szolgáltatások teljes, 31 tévécsatornát tartalmazó kínálata. A MinDig TV ingyenes csatornái és a MinDig TV Extra Alapcsomagja az UHF 52-es (722 MHz) és 67-es (842 MHz) csatornákon, míg a MinDig TV Családi csomagja a 37-es (602 MHz) csatornán érhetők el a megyei jogú városban.

:) :C

(#4304) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hali, a mindigtv.hu-n felkínált dekóderek közül szerintetek melyik a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#4305) cigam válasza Crystalheart (#4304) üzenetére


cigam
félisten

A wayteq95cx-et szokták dícsérni/ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4306) krealon válasza cigam (#4305) üzenetére


krealon
veterán

A Wayteq HD-95CX a haveromnal a regi szobaantennaval eleg hektikusan mukodott, amikor eloszor kiprobalta. Javaslatomra szoftvert frissitett, azota nincs vele gond.

(#4307) Jofi81 válasza Feci40 (#4303) üzenetére


Jofi81
őstag

Erre vártam két hónapja, mióta elköltöztem és nincs kábelem. Sajnos a Vasmű úton nem jön be semmi a tunerhez adott botantennával. :( Úgy néz ki, vehetek egy antennát...

(#4308) zhagyma válasza Jofi81 (#4307) üzenetére


zhagyma
őstag

Akkor optikai rálátásod van az adóra nem? Akkor például az ablakban el kell fektetni a botantennát, szárával merőlegesen álljon az adóra (vízszintes polaritás). Esetleg cuppands rá egy fémdobozra (ekkor teljesít a legjobban a botantenna). Aztán tologasd ide-oda úgy félpercenként (ha van is jel idő kell míg ráhangolódik a tuner az adóra). Érdemes ezen művelet alatt használni a TSReader Lite programot mert "folyamatos" a jelerősség, jelminőség, TEI (hibás adatcsomagok száma) kijelzés.

[ Szerkesztve ]

(#4309) Jofi81 válasza zhagyma (#4308) üzenetére


Jofi81
őstag

Optikai rálátásom nincs, sajnos pont a másik irányba néznek az ablakok. Ezt a fémdobozos trükköt még megpróbálom, de a TSReaderrel sem láttam semmit, bárhogy mozgattam.

(#4310) zhagyma válasza Jofi81 (#4309) üzenetére


zhagyma
őstag

Nekem sincs rálátásom mert háttal vagyok az adónak, de a szemközti házfalról visszavert jelet megfogtam az erkélyen egy botantennával kb, 1 km távolságra az adótól. A legjobb értelemszerűen a 602 MHz-es MUX lett (alacsonyabb frekvencián az átviteli közeg csillapítása kisebb ). Végülis türelemjáték. Ha egy adott helyre lerakod az antennát kb fél méter sugarú gömbben meg kell lennie a jelmaximumnak. Ha nincs odébb kell rakni és újra próbálkozni. Ha van valahol valami botantennával, akkor már érdemes egy nagyobb nyereségű antennát oda tenni.

Ui.: Visszavert jel esetén el lehet térni a vízszintestől. Nekem kb. 20 fokkal lefelé kelett dönteni a botot a vízszintestől. Akkor villant be a tuner Lock LED-je (ráhangolódott a frekvenciára)

[ Szerkesztve ]

(#4311) Jofi81 válasza zhagyma (#4310) üzenetére


Jofi81
őstag

Ez bíztató, akkor még próbálgatom. Nem lesz olyan egyszerű, mint ahogy elképzeltem, de hátha bejön.

A TSReader indulásakor milyen symbol rate-et kell megadni?

(#4312) zhagyma válasza Jofi81 (#4311) üzenetére


zhagyma
őstag

DVB-T esetén nincs symbol rate megadási kötelezettség mivel az adási paraméterekből kiszámítható. Az adási paramétereket pedig hordozza a DVB-T jel. Csak frekvenciát és opcionálisan sávszélességet (8 Mhz) kell megadni: [link]

(#4313) Jofi81 válasza zhagyma (#4312) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, ezt így értem, csak indításkor bejön egy párbeszédablak, ahol van symbol rate is. Ha kitörlöm, akkor sem marad üres, hanem 0 lesz ott. Úgy is jó?

(#4314) takacspeter6


takacspeter6
csendes tag

Sziasztok

Szerintetek ez az antenna:
http://www.antennak.hu/index.php?kat=18&id=950
megfelelő lehet Tokajtól 60 km-re?

[ Szerkesztve ]

(#4315) forrest85


forrest85
senior tag

Elképzelhető, hogy jó lesz. Elég jó a nyeresége is.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#4316) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Nővéreméknek nincs se kábeltévéjük, de semmilyen akármicsodájuk, nézik a 3 adót, ami jön a földi antennájukra.

Megkérdezték tőlem, hogy kell egy Médiaboxot használni, beüzemelni. Nos annyira nem vagyok benne ezekben a dolgokban (illetve semennyire)...

Szóval a kérdésem az lenne, hogy elég ha az ember vesz egy ilyen beltéri Digitális-Analóg jel átalakítót és azt ráköti a TV-re vagy mindenképp kell vmi előfizetés már ahhoz is?

═════════════════════════════════════════

(#4317) darvinya válasza RootRulez (#4316) üzenetére


darvinya
titán

7 ingyenes (tv2, RTL klub, m1HD, m2HD, dunaHD, dunaWorld, Euronews)
Ehhez csak dekóder kell, vagy vételre alkalmas tv(dvb-t tuneres) .

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4318) RootRulez válasza darvinya (#4317) üzenetére


RootRulez
félisten

És ez utána dekóder után hogy járjak? :U (a tévéjük egy egyszerű nem mai darab)

Az eddigi antenna jó amúgy hozzá?

═════════════════════════════════════════

(#4319) cigam válasza RootRulez (#4318) üzenetére


cigam
félisten

Az eddigi antenna jó, ha szélessávú UHF-re méretezett model.
Maga a box a legtöbb műszaki áruházban/antennaboltban kapható. Itt a hivatalos forgalmazók listája: http://mindigtv.hu/hivatalos-mindig-tv-uzletek
(W8 alatt nem műxik a link gomb, ha csempéről indítom az IE-t)
Szerintem akkor is érdemes kártyás verziót venni, ha még nem akarnak előfizetni. Lehet fél év múlva meggondolják, akkor nem kell új dvb-t vevőt venni, elég csak a kártyát beledugni. Amúgy is 1-2ezres csak a difi.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4320) RootRulez válasza cigam (#4319) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor bemennek a vidéki vasműszakiba és a "színes TV polcon" nagy valószínűséggel lesz ilyen is?

═════════════════════════════════════════

(#4321) darvinya válasza RootRulez (#4320) üzenetére


darvinya
titán

Jó ez azért túlzás.
A vasműszakiban csak vast veszel.
Rendeljenek, vagy menjenek a közelebbi madárkába, tuskóba, vagy ha van olyan nagyobb műszaki fukar.
De legegyszerűbb interneten rendeli meg.
pl: extrém digitál-ban WayteQ HD95CX 10.000Ft-ért vettem februárban tőlük, a kártya nélküli 2000Ft kevesebb így azt értelmetlen venni.

Antennát próbálják ki, hogy mi jön be vele.
Ha nagyon tré és stabilabb vételt akar(nincs kockásodás) akkor csere.
Egy jobb az antennák.huról max. 5000Ft-ért.
És jó minőségű coax kábel.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4322) Kernel válasza RootRulez (#4318) üzenetére


Kernel
nagyúr

SCART-csatlakozó legyen a TV-n lehetőleg, akkor csak egy SCART-kimenetes DVB-T box kell.

Ha tudod a TV típusát, hátha ismerem, illetve emlékszem rá, miután javítottam rengeteget.

A doboz menüjében be lehet állítani, hogy a SCART-kimenet RGB-módban üzemeljen (kapcsolófeszültség változik ilyenkor), úgy a legszebb a kép. Ha ezzel mégis gond lenne, kompozitjelre kell átállítani. Például 50 Hz-es készülékek közül a régebbi típusoknál lehet olyan gond, hogy a benne lévő kezdetleges színdekóder-IC RGB-bemenetről nem szabályoz színtelítettséget (vagy akár kontrasztot sem), hanem fix értéket vesz fel, ami általában pont nem jó (túlszaturált stb.). 100 Hz-es TV-k esetében ilyen hiányossággal már nem kell számolni.

Antennára soha nem lehet biztosat mondani, mert nagyon helyfüggő, lehet gond például a magasabb frekvenciájú csatornák vételével. De van olyan, hogy tényleg csak be kell dugni a régi antennát és működik. Viszont ott eleve szinte tökéletes volt az analóg vétel is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4323) RootRulez


RootRulez
félisten

Köszi mindenkinek a segítséget, ezzel már megyek valamire. :)

═════════════════════════════════════════

(#4324) zhagyma válasza Jofi81 (#4313) üzenetére


zhagyma
őstag

Akkor nem DVB-T tunerként látja a TSReaderLite, hanem DVB-C-ként (esetleg hibrid tuner?). Próbáld meg választani DVB-T BDA drivert.

(#4325) Jofi81 válasza zhagyma (#4324) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, hibrid tuner. Köszi, akkor átállítom.

(#4326) Jofi81 válasza Jofi81 (#4325) üzenetére


Jofi81
őstag

Sajnos így sem talál semmit. Bárhogy forgatom, jel 0, minőség 0%. Elképzelhető, hogy egy nagyobb antennával működne a dolog?

(#4327) zhagyma válasza Jofi81 (#4326) üzenetére


zhagyma
őstag

Beltérben vagy ablakban / erkélyen próbálod? Nálam beltérben még éppen fogható a 602 MHz botantennával. Nálam északra / délre van ablak / erkély de minkettő panelház takarásban. Ha esetleg van valami házfal vagy magas épület a közelben célozd meg azt (nővérszálló, tízemeletes, bármi), hátha.

A nagyobb antennával való vételre sincs garancia. Ha a bottal fogsz valamit akkor már elég nagy valószínűséggel egy normális antennával jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4328) Jofi81 válasza zhagyma (#4327) üzenetére


Jofi81
őstag

Ablakban próbáltam, de a szúnyogháló miatt nem tudom kirakni. Erkély sajnos nincs. Én a 722 MHz-cel próbálkoztam, nézzem meg esetleg a 602 MHz-et?

(#4329) zhagyma válasza Jofi81 (#4328) üzenetére


zhagyma
őstag

Igen. 602 MHz-en a legkedvezőbb a terjedés. Kérdés hogy a szúnyogháló milyen anyagból / bevonattal rendelkezik. Amennyiben fémes akkor sajnos árnyékol (egyenértékű lehet egy fémlappal). Nálam a reluxa okoz ilyen gondot.

(#4330) Jofi81 válasza zhagyma (#4329) üzenetére


Jofi81
őstag

Nem fémes, sima öntapadós Tesa, szerintem tiszta műanyag. Holnap munka után akkor még rápróbálok a 602 MHz-re, hátha lesz valami. Nagyon köszönöm az eddigi segítséget!

(#4331) zhagyma válasza Jofi81 (#4330) üzenetére


zhagyma
őstag

Sok sikert.

(#4332) Jofi81 válasza zhagyma (#4331) üzenetére


Jofi81
őstag

Sajnos a 602 MHz-en sem találok semmit. Annyi változás van csak, miközben mozgatom, hogy egyszer azt írja, hogy Signal: 0, Quality: 0%, máskor meg hogy Signal: Not tuned. A harmadikon vagyok de mögöttünk semmi magas épület nincsen, csak egy kétemeletes, meg fák. Azt hiszem, ebből nem lesz ingyen TV...

(#4333) zhagyma válasza Jofi81 (#4332) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Signal: 0, Quality: 0%, ..."

Pedig már valami "pislákol". Gondolom ez egy gyenge visszavert jel lehet. Esteleg egy ilyen eredményt jelző pozícióban lehetne még játszani az iránnyal (forgatás) és a bot vízszintestől való eltérésével. Mindezt fokozatosan, szépen, finoman. Hátha felvillan ...

(#4334) Jofi81 válasza zhagyma (#4333) üzenetére


Jofi81
őstag

Forgattam mindenfelé, de nagy változás nem volt. Akkor ez mégis több, mint a semmi? Nem gondoltam volna. Megpróbálok szerezni egy nagyobb antennát, ha azzal bejön, akkor vennem kell egyet.

(#4335) zhagyma válasza Jofi81 (#4334) üzenetére


zhagyma
őstag

Nagyon kevés de több mint a semmi (vélhetően a TPS vivőt képes már detektálni a demodulátor a vevőben). Szerintem egy nagy nyereségű irányított antennával rá kellene fordulni a gyenge visszavert jelre (úgy 12-15 dBd-s yagi az antennaboltból, nem dBi-s) aztán meglátod. Antenna szigorúan kölcsönbe, vagy csak viszavihető konstrukcióban elhozni.

(#4336) csasaKKP válasza zhagyma (#4335) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Helló!
A dB(d) és a dBi között mi a különbség? Miért használnak két külön mértékegységet?

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#4337) Jofi81 válasza zhagyma (#4335) üzenetére


Jofi81
őstag

Mindenképpen úgy szeretném, nem akarom, hogy esetleg a nyakamon maradjon, ha nem tudom használni.

(#4338) zhagyma válasza csasaKKP (#4336) üzenetére


zhagyma
őstag

Az antenna nyereségét (gain) viszonyítani kell valamihez. Két referencia használatos a viszonyításra:

dbi -> elméleti izotrop antenna: pontszerű gömbsugárzó.
dbd -> valós referencia dipól. (például a botantenna is ennyi ha fémdobozra cuppantod)

A valós referencia dipól nyeresége 2,15 dBi. Ebből látszik hogy ha dBi-ben adják meg az antenna nyereség értékét akkor az 2,15-el nagyobbnak "tűnik" és szebben mutat az adatlapon.

Az egyszerűség érdekében: praktikusan egy mérést referencia dipólra adhatunk meg. Az elméletben meg izotrop antennát használunk. A kettő meg úgyis oda / vissza konvertálható.

[ Szerkesztve ]

(#4339) csasaKKP válasza zhagyma (#4338) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a választ. :) :R

Többnyire erősítős antennáknál láttam dBi-t megadva, meg WiFi antennáknál. De így értem az összefüggést.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#4340) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok! Van egy LG lcd tv-m beépített digitális tunerrel. Ki szeretném próbálni a digitális adás vételét egy ilyen lepkeantennával. KÉP
Kérdésem: A képen látható 220V-ra csatlakoztatható erősítőt kell használnom? Nem mertem bedugni, nehogy feszültséget adjon a TV-nek vagy hasonlók.

(#4341) Watt25 válasza szabifotos (#4340) üzenetére


Watt25
veterán

Az a tápegység arra van tervezve, hogy bedugd, nem? :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4342) bolcsodal válasza szabifotos (#4340) üzenetére


bolcsodal
addikt

Használd nyugodtan, síma tápfeladónak tünik.

They drew first blood....

(#4343) Kernel válasza szabifotos (#4340) üzenetére


Kernel
nagyúr

A képen látható koax. dugóba van beépítve a DC-leválasztó kondenzátor, fojtótekercs, ami kell ilyenkor, úgyhogy az arra való, hogy használd.

Viszont célszerű kipróbálni a 12 V-os tápfeladó teljes mellőzésével is, ugyanis a lepkeantenna erősítője 5 V-ról is működőképes. Adott esetben még jobb is lehet a vétel, mert nem vezérlődik túl, de ez a jelviszonyok függvénye, tehát mindkét megoldás kipróbálható. Én is 5 V-ról használtam egyébként, amikor még kellett.

Ehhez a TV menüjében aktiválni kell az 5 V tápot (antenna power stb.) az antennát pedig csak egy normál koax. dugóval bekötni. Tehát lényeges, hogy a tápegység és a tápfeladó-dugó egyaránt feleslegessé válik ilyenkor, mindkettőt ki kell iktatni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4344) Watt25 válasza Kernel (#4343) üzenetére


Watt25
veterán

aktiválni kell az 5 V tápot (antenna power stb.)
LG TV-knél, ha jól emlékszem Antenna erősítés a keresendő kifejezés.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4345) Kernel válasza Watt25 (#4344) üzenetére


Kernel
nagyúr

A külföldön készült fordítás produkál érdekes dolgokat, főleg a kínai cuccoknál, ezért szeretem én inkább angolra állítani a menüket.

Vagy például rengeteg Samsung TV-ben van a Custom -> Szokásos menüpont, hülyét kapok tőle. Vagyis képbeállításoknál a Mozi, Dinamikus, stb. mellett vannak az egyéni beállítási lehetőségek, ahol a szín-fény-kontraszt egyedileg szabályozható (Custom), ezt ők a magyar menüben egyszer lefordították "Szokásosnak", utána évtizedig nem bírnak leakadni róla.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4346) cigam


cigam
félisten

Most Wayteq 95CX dekóderrel is +lehet rendelnini, nem csak Telefunken-t. [link]

Ezen is fel lehet venni a fizetős csomagokat, vagy ugyanúgy le van korlátozva mint a Telefunken?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4347) darvinya válasza cigam (#4346) üzenetére


darvinya
titán

Feltudsz venni, csak kódolja.
Így csak ilyen eszközön játszható le, de nem fontos ugyanaz a készülék csak a típus legyen az.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4348) darvinya


darvinya
titán

Egy tesztre keresek vállalkozót akinek a gépén MindigtvExtra van és a VLC-nél (vagy ami lejátszik is Bvb-T-s) tudja használni a kártyát.
WayteQ HD95CX-es kódolatlan felvételt lejátszható, de a kódolt csatorna nem.
De valószínű, hogy kártya jelenléte VLC-ben akkor az is menne.

Próba file

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4349) zhagyma válasza darvinya (#4348) üzenetére


zhagyma
őstag

Valami közvetlen letöltő link nincs véletlenül?

(#4350) darvinya válasza zhagyma (#4349) üzenetére


darvinya
titán

[Elvileg ez]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.