Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) flash-


flash-
veterán

sziaztok

letöltöttem windows 8.1 alá a mindig tv appot.
nagyon szép a kép,megy a meccs,de hiányzik a magyar kommentátor.
miért?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10002) M_AND_Ms válasza flash- (#10001) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nekem nem, csak hülyeségeket beszél.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10003) azbest válasza AxBattler (#10000) üzenetére


azbest
félisten

Nem kell bonyolítani, mtv online adás, telesport.hu élő közvetítések.

(#10004) AxBattler válasza azbest (#10003) üzenetére


AxBattler
félisten

Na ja, ez is megoldás... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#10005) flash- válasza azbest (#10003) üzenetére


flash-
veterán

nálam folyamatos a mindigtv windows appal a stream, és jó minőségű,még a telesportos stream akad megáll,lezhuhan a felbontás aztán még igy is megáll,stb...valószinű előbbi az bufferel rendesen...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10006) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Na megoldották a táviránytó problémát.
Elvittem az ügyfélszolgálatra, ott egy nagyon jópofa hölgy kipróbálta, majd kaptam új boxot és egy új távirányítót is. Sőt egy ajándék scart kábelt is (én nem vittem, de az új box-al kaptam). ;]

(#10007) darvinya válasza Zsocy155 (#10006) üzenetére


darvinya
titán

:C

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10008) Nakivagyok válasza Bozek (#9857) üzenetére


Nakivagyok
tag

Nekem a FOX-nak nincs hangja DVBViewerben, újrahangolás sem segít. Minden más rendben van, mitől lehet?

(#10009) unravel válasza Nakivagyok (#10008) üzenetére


unravel
őstag

AAC kódolású a hang.
LAVFilters -t szoktam ajánlani telepíteni és beállítani a DVBViewerben.

¯\_(ツ)_/¯

(#10010) Nakivagyok válasza unravel (#10009) üzenetére


Nakivagyok
tag

Köszönöm, bevált a javaslatod :) :R

(#10011) elodman


elodman
aktív tag

Üdv nektek

MindigTV-hez milyen kültéri v. egyéb antennát javasolnátok? (wayteq hd 95cx beltérivel)
Sajna egy levásárlás miatt MM-hez kötődnék, imhol az antennakínálata:
[link]

(Erősítős szobaantennával semmilyen jelet nem fogtam (főbb 4 irányba forgatva, bár 80cm falon át..))

köszi üdv.

[ Szerkesztve ]

(#10012) forrest85 válasza elodman (#10011) üzenetére


forrest85
senior tag

Ha messze laksz az adótoronytól, akkor javaslat ez: [link]

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#10013) Ted_Beneky válasza elodman (#10011) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Gondolom a 4 főbb irány (É-D-K-NY) csak az utolsó kisérleted volt, mert az adótoronyra állítva nem kaptál jelet. Az erősítős szobaantennák nem az igaziak sajnos.

[ Szerkesztve ]

Csillagkaput a Csillag térre!

(#10014) frovery válasza elodman (#10011) üzenetére


frovery
senior tag

Mennyire fontos a szoba antenna használata? Felejtsd el, mert gagyik mind. Mindenképpen egy kültéri, erősítő nélküli, nagy nyereségű antennában gondolkodj.
Add meg a pontos lakóhelyedet és meg tudjuk mondani melyik adótoronyra érdemes forgatnod és milyen antennával. Addig felelseges bármit is ajánlani.

(#10015) elodman válasza frovery (#10014) üzenetére


elodman
aktív tag

Thanx forrest85, Ted_Beneky, frovery !!!

Antenna felhúzás helyszíne:
Nagy Magyi Pocsolya ÉK-i csücske: Bkenese,

Mindig TV szerinti 5 legközelebbi adótorony lista alapján be tudom lőni az irányokat - feltéve, ha egy térkép és egy iránytű elégséges :) Biztos pontosan, "szögre menően" kell ráállni a toronyra, ezt nem tettem...

(Siófoki átjátszóadó távolság: 12.24 km
Veszprémi átjátszóadó távolság: 16.8 km
Székesfehérvári adótorony távolság: 24.79 km
Kab-hegyi adótorony távolság: 35.03 km
Úzdi adótorony távolság: 60.79 km)

Nem fontos a szobaantenna asziszem, főképp, ha a kültérit padláson át is lehet használni, ahol csak a cserepek árnyékolnak és a pihegő "mádorok".
Vagy érdemes szabad levegőn felállítani őantennaságát?
Így a javasolt TRIAX Digi 343 plus DVB-T kültéri antenna szupi lenne vajh?

thanx és üdv.

(#10016) frovery válasza elodman (#10015) üzenetére


frovery
senior tag

Szerintem Siófok biztosan jó lesz. Padlásra ha tudod, vagy kinn jobb lenne, egy nagylepke is elegendő, ha nincsen előtted nagy épület, vagy fa. A terepviszony elég sík Siófok felé, távolság is kicsi. Erősítő is felesleges ekkora távra.
Ha viszont mégis kellene, akkor utólag is be lehet építeni.Triax gyertya erősítő.
Erősítő használatakor a menüben a tápellátást be kell kapcsolni!

[ Szerkesztve ]

(#10017) Voice24 válasza elodman (#10015) üzenetére


Voice24
őstag

Nekem egy [link] ilyen van a padláson, kb. 20 km-ről 100%-os stabil jelet produkál.
Most várok a bejelentésekre, hogy milyen új adók jönnek az újonnan beüzemelt helyekre, aztán nagy valószínűséggel visszamondom a Sat-tévét, és maradok a földi vételnél.

(#10018) csibor válasza elodman (#10015) üzenetére


csibor
őstag

Almádiban a Budatavai részen 2db Triax-ot raktam fel, Siófokra nézve. Sajnos kellettek is, sőt az egyik még erősítőt kért.

(#10019) Bozek válasza elodman (#10015) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem ha már antennát raksz, akkor Kab-hegy a megoldás.

(#10016) frovery: Kicsit gyengén sugároz...
Gyorsan megnéztem az ERP-ket (sorban a mux-ok: A - B - C - D - E):
Kab-hegy: 100 - 100 - 83,2 - 97,7 - 83,2
Siófok: 0,95 - 1,05 - 1,1 - 1,12 - 1,1
Veszprém: 0,54 - 0,35 - 0,35 - 0,42 - nincs
Székesfehérvár: 5,4 - 5,5 - 6,9 - 6,5 - nincs

[ Szerkesztve ]

(#10020) BTO válasza Bozek (#10019) üzenetére


BTO
őstag

igy van! kabhegy a nyerő ha van rálátás mert az gerinc adó-nagy teljesitményü-a többi csak akkor jöhet szóba aha füled mellett van a torony vagy bucka takarja a gerinc adót.

semmi sem tökéletes

(#10021) elodman válasza Bozek (#10019) üzenetére


elodman
aktív tag

Morgen és Thanx frovery, Voice24, csibor, BTO és különösen Bozek ....
a sok hasznos infoért.

Meglepődve látom, h. kirakva falon kívülre erősítős kb. 32cm átmérőjű szobaantennát és azt Siófokra irányozva jól bejönnek az ingyenes adások! Végül is, épp szemben vagyunk a jeladóval.
Már csak ki kell rögzíteni e kütyüt, tető már van felette..

sok üdv meg ilyesmik.

(#10022) Bozek válasza elodman (#10021) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az mindaddig jó, amíg nem ingadozik a jel. Én továbbra is azt mondom, egy normális tetőantenna Kab-hegy felé lenne a legjobb.

(#10023) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Csörög a telefon, felveszem.
- Jó napot kívánok ez és ez vagyok az Antenna Hungáriától. Azért hívtam, mert szeretnék egy nagyon kedvezményes csomagot ajánlani. Ahívást rögzitjük blablabla..
- Tessék csak
-Hallott-e már ön a MindigTV Extra szolgáltatásról?
-Hát persze, elő is vagyok rá fizetve, társkártyám is van.
-öööö...Családban, rokoni körben esetleg akinek nincs még ilyen?
-Nem tudok ilyenról
-Jahh akkor viszlát!
És lecsapta!
:W

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#10024) Bozek válasza regvoltrossz (#10023) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ugyan, ez semmiség. :) Nálunk a cégnél több újságírót is felhívtak, hogy nem akarnak-e előfizetni a lapra. Még a főnököt is. :D

(#10025) unravel válasza regvoltrossz (#10023) üzenetére


unravel
őstag

Ilyenkor meg kell várni míg befejezi az első mondatot és szó nélkül félretenni a készüléket. És utólag megnézni valamikor, hogy hány percet beszélt magába.

¯\_(ツ)_/¯

(#10026) bul07


bul07
nagyúr

Számla hátoldalán

Új ÁSZF szeptember 1-től

Egy sor

Bevezetjük a kiegészítő műsorcsomag fogalmát, amely alapján 2014. szeptember 1-jétől az HBO műsorcsomag önállóan nem érhető el (ez a meglévő HBO műsorcsomagra vonatkozó előfizetési szerződéssel rendelkezőket NEM érinti).

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10027) darvinya válasza bul07 (#10026) üzenetére


darvinya
titán

Nem önálló lesz, hanem extra mellé kérhető csak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10028) br.rak válasza darvinya (#10027) üzenetére


br.rak
őstag

Ennek mi értelme? Vagy az HBO kérhette ezt?

(#10029) darvinya válasza br.rak (#10028) üzenetére


darvinya
titán

Kevesebb bevétel volt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10030) azbest válasza br.rak (#10028) üzenetére


azbest
félisten

Tudod a mottó, hogy "minden, ami kell és semmi, ami nem". Így hbo mellé kellhet valami más is :D
Egyébként azt is el tudom képzelni, hogy a többi hbo és cinemaxok kerülnek egy ilyen kiegészítő csomagba. Végül is hely már lehet hozzá.

(#10031) bul07 válasza darvinya (#10027) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagy kevés volt az extra vett HBO mert az alap mellé vették az HBO-t és ezt akarják megszüntetni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10032) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok, egy pár napja rosszalkodik a Tv2, meg az Rtl-klub, a többi adó tökéletes, ezeknél viszont a jel minőség ugrál 0-96% között, ezt ugyan mi okozhatja?
Kérlek segítsetek!
:R

-Ja a jelerősség az 70-80%-on van és nem ingadozik- :K

[ Szerkesztve ]

(#10033) darvinya válasza bul07 (#10031) üzenetére


darvinya
titán

Hú ez nem értem.
Extrából van alap és családi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10034) bul07 válasza darvinya (#10033) üzenetére


bul07
nagyúr

Elírtam
Úgy értettem hogy lehet a családihoz nem vették annyian, az alaphoz többen és ezt akarják megszüntetni hogy csak családihoz lehessen

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10035) darvinya válasza bul07 (#10034) üzenetére


darvinya
titán

Nem.
Eddig önmagában is elő lehetet fizetni.
Ezt szűntetik meg, és mostantól csak extra csomagokhoz lehet.
Így biztos a 2 csomag ára.
De lehet, hogy hbo család jön, és akkor külön kell szedni.
Amit csak úgy lehet, hogy alap+hbo, családi+hbo család.

Ami biztos önállóan már nincs előfizetési lehetőség.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10036) apszi válasza azbest (#10030) üzenetére


apszi
őstag

Nálam ez valahogy inkább így szólna: "Bármi mellé kellhet még az HBO is?" :DDD :R

(#10037) apszi válasza regvoltrossz (#10023) üzenetére


apszi
őstag

Ezt a jelek szerint ezt minden friss taggal megcsinálják, itt a lényeg, hogy jó lenne ha még ajánlanál valakit akit fel tudnak hívni, hogy fizessenek elő. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10038) ScomComputer


ScomComputer
veterán

A 10032-re válaszolna illetve segítene valaki,az a gáz, hogy eddig semmi baj nem volt,valamit változtatott a mindigtv az rtl-k-on és a tv2-n,mert pár napja sz@rakodik csak...
:R :R

(#10039) darvinya válasza ScomComputer (#10038) üzenetére


darvinya
titán

Ellenőrizd a kötéseket, antenna stabilan be van állítva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10040) HookR


HookR
addikt

Az alábbi problémával szembesültem:

Az egy évvel ezelőtti digitális átállás során Bükkszentkereszten a ház padlásterébe yagi antenna elhelyezve, WayteQ HD-95CX beltéri a tv mellé beállítva (nem én csináltam) és nem is volt gond hónapokig, bejöttek az ingyenes csatornák.
Nem tudom mi változott azóta és mikor, mert nem túl sűrűn van kihasználva, de most csak az alap infó csatorna jön be a rádióval (Petőfi?) 4 másik azonos tartalmú tesztcsatorna társaságában, ám se a 8 ingyenes TV csatorna, se a külön rádiók. Legalábbis a beltéri nem talál mást.

Elképzelhető, hogy el lett mozgatva az antenna annak ellenére, hogy az infó és tesztcsatornák bejönnek normálisan? Ha nem, akkor mi lehet a gond?

Kiegészítés: Nézegettem itt a frekvenciatáblázatot és a lefedettségi térképet. Az antenna irányából naivan azt gondolnám, hogy Miskolcon az avasi torony van becélozva, amire elvileg a 45-ös csatorna, 666MHz-es frekvencia van megadva, de a beltéri meg a 26-os csatornán talál csak jelet az infó csatornákkal.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#10041) azbest válasza HookR (#10040) üzenetére


azbest
félisten

Voltak több helyen frekvenciaáthelyezések is. Szóval lehet csak újra kéne futtatni a csatornakeresést, főleg ha régen volt használva.

Az hogy tesztcsatornák is megjelentek, arra utal, hogy ott is a korábbi frekvenciára tették az új muxot, míg a régi kapott másik frekvenciát.

Ha ez nem hoz jó eredményt, akkor a mindigtv oldalán lévő frekvenciatáblázatból érdemes megnézni, hogy nálad melyik frekvenciákon kellene jöjjenek és kézi hangolásnál megnézni a vételi paramétereket - úgy lehet eseletleg az antennán is állítani.

[ Szerkesztve ]

(#10042) HookR válasza azbest (#10041) üzenetére


HookR
addikt

Automatikus kereséssel csak ezeket találja a 26-os csatornán, ami azért is fura, mert a táblázat alapján a környéken nem is a 26-oson van az "A" multiplex. Lehet, hogy a táblázat sem stimmel? :F
Próbáltam kézi keresésnél az avasi gerincadónak megfelelő 45-öst beállítani, de nem mutat értékelhető jelerősséget. Igazából csak a térkép alapján gondolom azt, hogy az avasi adóra kellene ráállni, illetve van most ráirányítva az antenna. A hegyvidéki domborzat esetleges árnyékolása miatt meglehet, hogy rosszul gondolom.
A lefedettségi térképen nincs odaírva, hogy Miskolc közvetlen közelében dél-nyugatra és nyugatra az a másik két kisebb adó melyik településeken van, így nem tudom melyik másik csatornával kellene próbálkoznom. Valamilyen torony van Bükkszentkereszten is, de hogy TV átjátszóként is funkcionál-e, azt sajnos nem tudom.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#10043) Kernel válasza HookR (#10042) üzenetére


Kernel
nagyúr

26-os a Tokaj D-multiplex lesz, gondolom.

Az Avas nem olyan nagy teljesítményű, főleg Miskolc és környékét látja el, ami ugyan nem zárja ki, hogy a síkabb részeken távolabb is fogható legyen.

Tokaj már komolyabb teljesítményű, jóval messzebb sugároz, még annak annak ellenére is, hogy a terepprofil szerint mindkettőnél van takarás.

Forrás: [link]

Tokaj:

Avas:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10044) azbest válasza HookR (#10042) üzenetére


azbest
félisten

A részletes táblázat szerint esetleg még a Miskolc / Diósgyőr átjátszó lehet egy közeli lehetőség.

A 45 666 MHz 1,35 kW
B 31 554 MHz 1,02 kW
C 28 530 MHz 0,93 kW
D 48 690 MHz 1,38 kW
E 35 586 MHz 1,20 kW

A mindigtv oldalon az antenna irányra az észak - észak-keletet mutatja. Persze ez nagyon helyfüggő lehet.

(#10045) Kernel válasza Kernel (#10043) üzenetére


Kernel
nagyúr

A fotókon egyébként a 0 km jelképezi az adót (a térképhez képest fordítva kell nézni), vagyis az is sokat számít, hogy a Tokaj jóval magasabbról sugároz, míg az Avas mélyebben van.

Bükkszentkereszt viszont 600 m magasan van úgy, hogy árnyékolja a hegy.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10046) StSanya válasza HookR (#10042) üzenetére


StSanya
őstag

Még a Kékes felé állás is felmerülhet. Jó a terep profil, jó magas az adási szint, sajnos a C mux-t kivéve, s 45 km körül lenne...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#10047) kisninja


kisninja
őstag

Valaki szaki megmondaná Tolnamegye Alsónánán valahogy befogható a mindig tv ? Kossuth u.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#10048) Bozek válasza kisninja (#10047) üzenetére


Bozek
nagyúr

Talán a pécsi torony a legalkalmasabb egy jó tetőantennával, bár azon gyenge a B és az E (később használatba kerülő) mux. Szekszárd és Csávoly felé meg túl sok a természeti akadály.

[ Szerkesztve ]

(#10050) HookR válasza azbest (#10041) üzenetére


HookR
addikt

azbest, Kernel, StSanya: Köszönöm a segítséget. Néhány nap múlva lesz lehetőségem újra próbálkozni, majd referálok a fejleményekről.

(#10043) Kernel: Igen, akkor lehet tényleg a tokaji D-Multiplexet sikerült befogni. Ilyen infó és tesztcsatornák mindegyik multiplexen vannak?

Annyit még érdemes hozzátenni a magassági adatokhoz, hogy Bükkszentkeresztnek gondolom a faluközpontja, vagy egy átlagos magasság van megadva. A szóban forgó ház valamivel szerencsésebb elhelyezkedésű, mert a faluszélen magasabban van, közelebb a völgyet körülölelő domb/hegyoldal tetejéhez, ami szubjektív megítélésem szerint legalább 30m szintkülönbséget jelent.

(#10046) StSanya: Az sem rossz ötlet. Bár előbb valószínű megkérdem majd a szomszédot, hogy nála mik a beállítások, mert kb. az ő yagi antennája is azonos irányba néz.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.