Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) korcsi válasza Jester01 (#3800) üzenetére


korcsi
veterán

Miért is?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#3802) csasaKKP válasza Csabroncka (#3799) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia! Valóban lehet, hogy félre értettem a dolgot, bocsánat!Nem akartam a hozzászólásod lehurrogni. Így szerintem is jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3803) Jester01 válasza korcsi (#3801) üzenetére


Jester01
veterán

A filmnek (vagyis a forrásanyagnak) jóval nagyobb az információtartalma. Amiről te beszélsz (gondolom) az egy konkrét veszteséges kódolás, a 4:2:0. Ráadásul annak sem 20% hanem 50% a többlete. Mellesleg az általad linkelt cikk is említi, hogy más kódolást is lehet használni: although some profiles of MPEG-4 Part 2 and H.264/MPEG-4 AVC allow higher-quality sampling schemes such as 4:4:4

Jester

(#3804) BTO válasza akoska23 (#3793) üzenetére


BTO
őstag

adóközelbe NEM szabad erősitős antennára beruházni mert tulvezérelheti a TV tunerjét-vevőegységét-
nem összekeverendő az erősitős SZOBAantennával amit irtam
esetleg ilyet is vehetsz[link]
később ha mégse válik be akkor még lehet beleszerelni erősitő modult.

semmi sem tökéletes

(#3805) korcsi válasza Jester01 (#3803) üzenetére


korcsi
veterán

Táblázatban MP vagy HiP profilokra írja a műsorszórásra, és ezek 4:2:0-val mennek amiben a fekete-fehér információ mennyiség mellé annak még a negyede jön hozzá.
Nem kötözködök, csak suliból emlékeztem még, hogy az analóg "kódolásnál" a szín információ sokkal kevesebb mint amit fekete-fehér hordoz, mert a szem a fényességre sokkal jobb felbontású mint színekre ezért logikus, hogy ezt alkalmazzák a digitális átvitelnél is.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#3806) BTO


BTO
őstag

egyébként senki ne álmodozzon sok igyen HD müsorrol,mert a németek is lekodolták müholdon a HD csatikat.
itt se lesz kánaán,és azért se mert a frekvencia véges,és inkább beraknak több SD adást a TV társaságok kivánságára és esetlegesen a CATV konkurenseként.

semmi sem tökéletes

(#3807) Jester01 válasza korcsi (#3805) üzenetére


Jester01
veterán

A 4:2:0-ban a fele jön hozzá, nem a negyede. Legalábbis amíg ellenkezőt nem bizonyítasz. Mind a két színinformáció negyedelve van, de kettő van belőlük. Tehát a fele.

(Nyilván a negyede sem 20% lenne.)

[ Szerkesztve ]

Jester

(#3808) csasaKKP válasza BTO (#3806) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Persze, pl. a VOX HD vagy az RTL HD, RTL2 HD, N24 HD valóban kódoltak, a HD+ platform tagjai, amit CI+ foglalattal rendelkező box-szal (és persze a dekóderkártyával) lehet elérni. (Német vagy osztrák lakcímmel lehet rendelni, kicsit a nyugati zsebhez igazodik).

De ettől függetlenül az SD változatok minősége sem olyan rossz. (Na jó, az RTLnitro-n meglátszanak az MPEG2 nyomai rendesen.) Ráadásul van egy csomó olyan FTA HD csatorna, melyek minőségben és színvonalban a földbe döngöli a magyart. (Arte HD, Phoenix HD, ZDF HD quattró és még sorolhatnám, melyek döntik a dokumentumfilmet magukból.) Sajnos meg kell jegyezni, hogy pár évvel ezelőtt azért színvonalasabbak is voltak.

Bocs az offért.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3809) korcsi válasza Jester01 (#3807) üzenetére


korcsi
veterán

Jogos, benéztem, 50% információ többlet jön a fekete fehérhez, ami visszafele azt jelent :D, hogy ha színes helyett fekete fehéret tömörítenének akkor 33%-ot spórolnának meg.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#3810) gaborh


gaborh
aktív tag

Valakinek van infója hogy a kékes mikor fog sugározni m3d-t?

Gábor

(#3811) csasaKKP válasza gaborh (#3810) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Idén nem, szóval az olimpiát te se várd 3D-ben. (Legalábbis úgy tudom, hogy Bp.-n lesz/van csak 3D teszt a MindigTV-nél.)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3812) gaborh válasza csasaKKP (#3811) üzenetére


gaborh
aktív tag

Köszönöm a választ. Meg próbálom hátha rálátok a pesti adóra gyöngyösről. Igaz nem sok esélyt adok neki.

Gábor

(#3813) Tamás88 válasza gaborh (#3812) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Egy szép kis irányított antennával + egy jó erősítővel megoldható.

Amúgy Pesten miért van jó pár ember, aki az irányított antennáját a kékesi torony felé irányítja?

(#3814) Bozek válasza Watt25 (#3786) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jó ez a táblázat, csak az a bajom vele, hogy nem azonos dolgokat hasonlítasz össze benne.
Kijön például a T-Home Sat-nál a HD-ra 10 MBit-es átlag. Igaz, náluk összesen 2 HD csatorna van a listában, az egyik (Nat Geo HD) a többinél megszokott értéken sugároz, a másik (Eurosport HD) meg 2-szer ekkorában.

Akkor ott van ez a rész is, hogy "Átszámolva az MPEG2 videó bitráta H.264-be, azt feltételezve, hogy ugyanolyan minőséghez H.264 esetén fele akkora bitráta kell"... Ezt honnan vetted?
Itt egy nagyon jó összehasonlítás erről: [link]

(#3815) Watt25 válasza Bozek (#3814) üzenetére


Watt25
veterán

Jó ez a táblázat, csak az a bajom vele, hogy nem azonos dolgokat hasonlítasz össze benne.
Bár a táblázat konkrét értékeket tartalmaz, a lényeget az első lapon próbáltam megfogalmazni!
Akkor ott van ez a rész is, hogy "Átszámolva az MPEG2 videó bitráta H.264-be, azt feltételezve, hogy ugyanolyan minőséghez H.264 esetén fele akkora bitráta kell"... Ezt honnan vetted?
Ha elolvastad volna az első lap szövegét és megnyitottad volna a benne levő linket, akkor nem kérdezted volna ezt meg. zhagyma hozzászólásai alapján úgy gondolom, hogy képben van a dolgokkal és nagyon nem állhat messze a valóságtól, ami állít. (Amellett, hogy tisztában vagyok azzal, hogy nem létezik egyetlen konkrét "átváltó" érték.)
Ha tudsz jobb összehasonlítást, azt szívesen felhasználom. (Mindjárt elolvasom, amit linkeltél.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3816) Watt25 válasza Bozek (#3814) üzenetére


Watt25
veterán

Elolvastam de nem lettem okosabb. Vagyis, annyiban igen, hogy talán a 2-es szorzónál nagyobb érték a reális, de ez sem teljesen evidens. (Lévén a képen levő anyagtól függ, ami eddig sem volt titok.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3817) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!

Vettem egy DVB-c, DVB-T, hybrid tunert, aihe adtak egy kb.10-12 cenit botantenna félét, azt írják, hogy ez jó kell legyen a a DVB-T vételére.
Budapesten próbáltam belőni, nekem nem talált semmit, van esélye ennek az antennának?
Lehet, hogy csak a beállításokban kell változtatnom valamit? (pl. melyik országban keressen, stb.)

Köszi a segítséget!

üdv:

C.

(#3818) Tamás88 válasza Ciripke (#3817) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ha ilyen kis piszkafát kaptál, akkor nem mindenhol lehet használni, mivel nagyon gyenge (ilyenkor kicsit át kell helyezni addig, amíg nem fogsz adásokat, vagy a párkányra kell kitenni). Utólag vettem Kínából egy antennát, ami olyan vaskos, illetve hosszú, mint egy bráner. és ráadásul 25db-es, csak még nem tudtam tesztelni.

(#3819) Kernel válasza Ciripke (#3817) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet, hogy csak a beállításokban kell változtatnom valamit? (pl. melyik országban keressen, stb.)

Németországban keresd a nagyobb városi térerőt, vagy más menőbb helyeken, ne Magyarországon. Nálunk többnyire kereshetsz jobb antennát.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3820) csasaKKP válasza Kernel (#3819) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szerintem azzal pálcikával csak az adótorony közvetlen közelében fog adást találni.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3821) Flashget válasza Ciripke (#3817) üzenetére


Flashget
félisten

azzal csak akkor fogsz Bp-n pl. mindigtv-t befogni ha közel vagy valamely adótoronyhoz és tiszta rálátásod van rá. (Széchenyi-hegy, Hármashatár-hegy, Száva u.) esetleg emeletes lakásban (panel) ablakból.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#3822) BTO válasza Tamás88 (#3818) üzenetére


BTO
őstag

általában a szoba antennák ezek a 25dB-sek állnak csak egy 0dB nyereségü dipolantennából,és azt lökik meg egy 25dB erősitővel.
tehát ha szar a jel akkor erősitővel se lehet csodát tenni.
58-60dBuV jel kell 1analóg tükör képhez,50dBuV nagyságu jelet már lehet erősiteni hogy jobb legyen a kép de 50dBuV alatti antenna bejövőt csak zajosan lehet erősiteni.
ez érvényes a digitálisra is .
amugy vannak ilyen olyan kültéri bunkó antennák is de azok se különbek az előbb leirt szobaantennáknál max kültérre vannak tervezve ,vizmentesre.

semmi sem tökéletes

(#3823) L4ller


L4ller
tag

Sziasztok!

Röviden a sztorim: Sikerült vennem pár hónapja egy Samsung UE40D5500 típusú tv-t.

Júli 1-jével lemondtam a kábeltv szolgáltatást, nem akartam fizetni 2500 Ft-ot havonta az analóg adásokért.

Fent a tetőn van egy régebbi antenna, talán Hirschmann, ezt nem tudom pontosan. Koax kábel jön le róla, gondoltam, próba-cseresznye, kicseréltem a végén a csatlakozót újra, és bedugtam a TV-be. Megkerestem a légi csatornákat, szépen be is hozta a csatornákat, ami ugye ingyenes. A kérdésem arra vonatkozik, hogy a TV2 nevű csatorna eléggé zajos, mi okozhatja ezt? Az M1 HD, az viszont borotvaéles. Értem én, hogy digitális, és analóg között van különbség, de nem gondolom, hogy ekkorának kellene lennie.
Tudtok erre mondani valamit?

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#3824) darvinya válasza L4ller (#3823) üzenetére


darvinya
titán

A Tv2 analóg a m1 pedig digitális.
Az analóg felbontása max. 480i, a digitális 576p-től a 1080i-ig.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3825) L4ller válasza darvinya (#3824) üzenetére


L4ller
tag

Köszi, ez rendben, de az RTL is analóg, és mégis szép éles, míg a tv2 ahhoz viszonyítva is zajos, csak ezt elfelejtettem leírni. Ezt mi magyarázhatja?

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#3826) darvinya válasza L4ller (#3825) üzenetére


darvinya
titán

RTL biztos, hogy analóg?
Amúgy mit vesződsz az analóggal?
Ez a jelenség az analóg típus hibája.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3827) Flashget válasza L4ller (#3825) üzenetére


Flashget
félisten

tévén a keresést állisd digitálisra..

Realme GT Master Edition

(#3828) L4ller válasza Flashget (#3827) üzenetére


L4ller
tag

Digitális és analóg is be volt pipálva a keresésnél. Érdekes, hogy a műsorújságban(EPG) egyikőjük sem látszik.

Az érdekelne, hogy ha megvenném a CA modulos mindig tv extra előfizut egy évre, akkor is ilyen maradna a kép? Elég láma kérdés, tudom, de még nagyon betanuló fázisban vagyok ezzel a digitális TV világgal.

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#3829) L4ller válasza L4ller (#3828) üzenetére


L4ller
tag

mutatom:

és a csatlista:

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#3830) darvinya válasza L4ller (#3828) üzenetére


darvinya
titán

Először is állítsd a tv-t csak digitálisra.
Ha bejönnek a mux -ok akkor érdemes vásárolni.
Az alap extrát már tudod milyen minőségű, mert az RTL és Tv2 ugyanazon a mux -on jön.

#3829

Ez analóg és természetes.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3831) Flashget válasza L4ller (#3828) üzenetére


Flashget
félisten

ezért mondom..analógra ne csak digitálisra..
viszont kódolt csatornákhoz elképzelhető, hogy nem lesz jó az antenna..akkor legfeljebb olyat veszel amit ajánlanak (ha nem is pontos cím megadással) de mások tapasztalatai alapján.
itt megtudod nézni nálad elérhető a mindigtvextra.

azt is jó lenne tudni ha már beírtad, vajon bármelyik CA modul jó a samsunghoz vagy van amelyikre háklis?
mert van wayteq, strong, synaps, technisat, conux CA modul.

Realme GT Master Edition

(#3832) L4ller válasza darvinya (#3830) üzenetére


L4ller
tag

akkor tisztázzuk: mik azok a muxok?

Szerk.:

Közben megnéztem a linkelt oldalon a térképet, a MUX A narancssárga, a B és C krémszínű, ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#3833) darvinya válasza L4ller (#3832) üzenetére


darvinya
titán

Digitális jelcsatornák olyan(hasonló, de nem az mert itt bit-ek folynak nem hullám különbségek) mint az analógon a csatorna.
Csak itt nem egy adó van, hanem annyi amennyit a jel átvitel elbír.

Elég gyengusz a vételi lehetőséged.
Itt már keményen áldozni kell az antennára, hogy legyen nézhető.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3834) L4ller válasza darvinya (#3833) üzenetére


L4ller
tag

Ezen egyébként lehet változtatni valamilyen módon? Teszem azt, egy antenna cserével, vagy másik irányba fordítással?

Szerk.: Bocsi, látom közben.

Viszont ez így eléggé elszomorít, mivel akkor eléggé bekorlátozódik a digitális vételi lehetőségeim száma. A kábelszolgáltatóm majdnem 5 k-ért adja a HD-s és digitális csatikat havonta, azt pedig sokallom.

a mindigtv extra lett volna egy alternatíva, amivel kiegyeztem volna, hisz nem kell több távirányító, beltéri, semmi.

Ami még kiderítésre vár, hogy a Digi vagy a UPC műholdas csomagjainál megvalósíthatók-e és ha igen, mennyibe kerülnének a digitális csatornák...

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#3835) csasaKKP válasza L4ller (#3832) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Multiplexek. 3 van jelenleg használatban, egy multiplex több digitális csatornát is tartalmazhat, sávszélessége 8MHz. Egy mux kapacitása kb. 3-4 HD (1080i) vagy 6-8 SD (576p) elegendő. A különböző multiplexeket általában betűkel különböztetjük meg. (pl.: A mux, B mux, stb.) A multiplexek sugárzási teljesétményei illetve az antennák különböző frekvenciákon való nyeresége miatt elképzelhető, hogy bizonyos multiplexet nem talál meg a készüléked. Ez főleg a régi (lepke, yagi) antennákra jellemző.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3836) L4ller válasza csasaKKP (#3835) üzenetére


L4ller
tag

kezdem már érteni, köszönöm a magyarázatot. :R

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#3837) csasaKKP válasza L4ller (#3834) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Egy nagy nyereségű antennával simán nézheted őket, én például vételi háron kívül vagyok, mégis nézhetem a digitális csatornákat, beruháztam egy nagy nyereségű antennára.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3838) BTO válasza L4ller (#3823) üzenetére


BTO
őstag

a régi hirschmann antennák nem mind szélessávuak voltak,ha nem sáv antennák uhf4 sáv ha jól emléxem 21-35,38 ig és uhf 5 sáv pedig felette.
tehát lehet szemcsé az analóg,vagy nem szélessávu szimetrizáló van benne ha nem koax hurokvan szimetrizálásra alkalmazva,ami általában a vennikivánt csatorna hullámhosszának a fele kb a koax rövidülési tényezőjének függvényében.

semmi sem tökéletes

(#3839) gaborh válasza Tamás88 (#3813) üzenetére


gaborh
aktív tag

milyen antennát és erősítőt ajánlotok hozzá?

Gábor

(#3840) Kernel válasza darvinya (#3824) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az analóg felbontása max. 480i, a digitális 576p-től a 1080i-ig.

480i az NTSC szabványú (USA stb.) adásoknál.
576i a PAL (EU stb.).

Analóg és digitális SD adásra egyaránt vonatkoznak ezek a szabványok (sőt, műsoros DVD-re is).

Teljesen úgy csinálsz, mintha még soha nem láttad volna a MinDigTV honlapján a "Kódolási technikák" című táblázatot:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3841) darvinya válasza Kernel (#3840) üzenetére


darvinya
titán

Oké

AXN nem 16:9-es?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3842) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy Siófokon elindult-e már a B multiplex sugárzása? Júliusra ígérték, és most nem tudom hogy az antenna a szar, vagy még hiába keresem :)

Köszi,
Puru

(#3843) L4ller


L4ller
tag

Köszi skacok. Van valami tippetek, hogy melyik antennára érdemes beruházni?

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#3844) L4ller


L4ller
tag

Jó reggelt!

Nahh, megkerestem csak a digitális csatornákat a TV-n, így bejön élesen a TV2, és az RTLK is, csak elég sűrűn szétesik a kép, erősítsetek meg, hogy jól gondolom-e, hogy ezt egy másik antennával orvosolhatom.

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#3845) darvinya válasza L4ller (#3844) üzenetére


darvinya
titán

Mint BTO is javasolta a antenna cserét.
Min. 36 tagú Yagi vagy hasonló antenna javasolt irányba állítva és hozzá 1 megszakítás nélküli minőségi coax kábel.
Ha ilyenkor a min. 50/75(reciproka 5 hibabit) érték van akkor lehet gondolkodni erősítőn.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3846) csasaKKP válasza darvinya (#3845) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Inkább vételi körzet szélén a nagyobb nyereségű log-per antennák ajánlottak, kb. 15 dB nyereségű.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3847) csasaKKP válasza L4ller (#3844) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Pl. ilyen antenna:

www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=2215

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3848) L4ller válasza csasaKKP (#3847) üzenetére


L4ller
tag

Értem, és nagyon köszönöm mindenkinek, majd beszámolok az eredményekről :)

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#3849) darvinya válasza L4ller (#3848) üzenetére


darvinya
titán

Javaslom ezeket.

1.

METRONIC DVB-T antenna UHF 22 elemes 40dB, erősítős 12V

2.

TV-4591F DIGITAL antenna CH 21-69 INGLAR

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3850) L4ller válasza darvinya (#3849) üzenetére


L4ller
tag

Még egy. Honnan tudom, milyen irányba kellene állítani őket, és hogyan tudom belőni azt az irányt?

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.