Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) Nordik válasza darvinya (#4800) üzenetére


Nordik
őstag

Barátnőméknél olvastam csak a használatijába, hogy tud ilyet. Nekem csak ez lenne a kérdésem, hogy működik ez a dolog a szolgáltatós készülékeknél is?

(#4802) darvinya válasza Nordik (#4801) üzenetére


darvinya
titán

Ez inkább fw függvénye.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4803) cigam válasza Nordik (#4799) üzenetére


cigam
félisten

Nem, nem a szolgáltatótól bérled, az eszköz a tulajdonodba kerül. Ha jól emléxem,csak maga a csipkártya nem kerül a tulajdonodba, azt visszakérhetik.

USB lejátszás alatt a külölnböző videófájlok (avi, mkv,...) lejátszását érted? Ez készülékfüggő. Általában a dvb-t vevők elég kevés formátumot támogatnak, nem mindenevők.

A másik problémakör maga a tv adás felvétele. Van amelyiken még a timeshift is le van tilva (pl. a telefunken), van amelyik csak fta (szabadon fogható) adókat hajlandó felvenni, és van amelyik a kódoltakat felveszi (pl. a wayteq95). De ez erősen firmware(a készülék programjától) függő dolog. Érdemes elolvasni a kiválasztott készülék tesztjét, fórumbejegyzéseit. Pl. a Digiportal-on.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4804) darvinya válasza cigam (#4803) üzenetére


darvinya
titán

Azért ez így is megtévesztő.
pl: WayteQ 95cx tesztje már a új fw-k miatt nem igazán helytálló.

Ezért nem javasoltam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4805) cigam válasza darvinya (#4804) üzenetére


cigam
félisten

?? Mibaja a legrissebb fw-el?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4806) darvinya válasza cigam (#4805) üzenetére


darvinya
titán

Semmi csak a teszt 4-es fw-vel készült és az nagyon tré volt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4807) cigam válasza darvinya (#4806) üzenetére


cigam
félisten

Jaaa.... Azt hittem az új fw-el felvételi problémák vannak a kódolt adókkal.
(Ezért is írtam, hogy + a készülék fórumbejegyzései, mert abból az is látható, hogy a teszt óta mi történt.)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4808) bb.bocs


bb.bocs
őstag

jól hallottam hogy rengetek analóg vackot lekapcsoltak? igy akkor most van szabad freki új adóknak ? mikor várható új adó ? :)

(#4809) cigam válasza bb.bocs (#4808) üzenetére


cigam
félisten

rosszul. 1etlen 1 átjátszót kapcsoltak le:[link]
Ez vminek a kezdete, de a vége még nem látható.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4810) Sunsetjoy


Sunsetjoy
tag

Sziasztok!
Még mindig fennáll a problémám Wayteq-95CX dvb-t eszközzel...

Veszek fel mondjuk kereskedelmi TV2, vagy RTLKlub-ot, átkapcsolok mondjuk egy Cooltv-re, AXN-re, ATV-re, ilyesmi. Ott pedig kedvétől függően 2-4 percenként megáll a kép (nem ír ki olyat, hogy nincs jel, csak megáll), vagy pár másodpercre, vagy tovább. Néha, akár egy hangerőváltoztatással életre lehet lehelni, vagy oda-vissza kapcsolással, de előfordul, hogy semmi nem segít. Ezek változnak, mindig más szintű a gixer, van hogy eltelik 10 perc is hiba nélkül.

A felvétel egy pendrivera történik, amire múltkor gubanc nélkül ment egyszerre 2 felvétel is, egyszerre vette a tv2 és az rtlklub adását problémamentesen, 2 külön mentésre.

A jelminőség/erősség 87-94 között szokott mozogni, fagyáskor se esik le, talán egy picivel jobban ugrál azt hiszem a minőség 84-89 között (gyorsabban változik a százalék?). Antennás erősítő, splitter nélkül, a box loop aljzatából megy az analóg megoldások felé.
A TV adás, amikor nincs mentés 99%-ban hibamentes.

MI a tököm a probléma a box-al? Nincs valami beállítás benne, hogy felvenni mondjuk gyengébb tömörítéssel vegyen, vagy ilyesmi?

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#4811) Flashget válasza cigam (#4809) üzenetére


Flashget
félisten

de a vége még nem látható.

ööö az nem 2014 december 31.?

Realme GT Master Edition

(#4812) darvinya válasza Sunsetjoy (#4810) üzenetére


darvinya
titán

A vételeddel van a problémád.
3-4% ingadozás meg engedett a jelerősségben , de a minőségben 1-2%.
Ezen felül apró fagyás, pixelesedés hang/kép-ben.
Ez felvételkor megkétszereződik.
pl:
Nálam jelerősség/jelminőség
3-4%=6-8%/1-2%=2-4%

Nálad jelerősség/jelminőség
5-7%=10-14%/3-5%=6-10%
és ez már nem igazán jó

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4813) Kernel válasza Sunsetjoy (#4810) üzenetére


Kernel
nagyúr

Amíg szobaantennát használtam, nálam is volt egy érdekes jelenség. Felvételre nyomva szétesett, szétfagyott a kép.

A problémát a pendrive által írás közben kibocsátott zavarimpulzusok okozták. Írás közben ugyanis megnövekszik a pendrive áramfelvétele, impulzusok formájában, márpedig értelemszerűen minden áramjárta vezető elekromágneses sugárzást hoz létre, hiszen ezt nevezik adóantennának is (már amennyiben váltóáramról beszélünk). A pendrive-ot alufóliába burkoltam, így megszűnt a probléma. Mindaddig így voltam kénytelen használni, míg beindult nálunk a helyi adás is, ami már erősebb vételt szolgáltatott, antennát is át tudtam telepíteni máshová.

Az alufóliást burkolást nem úgy kell elképzelni, hogy jó vastagon becsomagolni (volt már, aki félreértette, mondván, hogy ocsmány munka stb.). Elegendő 1 réteget is szépen rávinni. Lehetőleg úgy, hogy a fólia a csatlakozónál érintkezzen a fémrésszel is (testelés).

Az is elképzelhető persze, hogy vannak gyárilag árnyékolt pendrive-ok is, a drágább kategóriákban.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4814) cigam válasza Flashget (#4811) üzenetére


cigam
félisten

"Az analóg sugárzás teljes leállítását - az európai ajánlásoknak megfelelően - először 2012 év végére tervezték, de később 2014. december 31-re módosították. Jelenleg még nem ismeretes a lekapcsolás ütemezése."

Mivel ezt a dátumot politikusok határozták meg, ki tudja?!

Kernel:
(már amennyiben váltóáramról beszélünk)

Nem szükséges, hogy polaritást váltson, elég a változás. ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4815) Sunsetjoy válasza Kernel (#4813) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Én is gondoltam már valami ilyesmire, majd kipróbálom az alufóliát is, illetve az fél méteres USB-toldót is, amivel így távolabb helyezhető a pendrive a boxtól.

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#4816) Kernel válasza Sunsetjoy (#4815) üzenetére


Kernel
nagyúr

Toldókábelből esetleg jó zavarsugárzó antenna is válhat.

Egyébként én ott kezdtem gyanút fogni, hogy előzőleg HDD-re próbáltam rögzíteni, annál "érdekes" módon nem volt ilyen zavar.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4817) Flashget válasza cigam (#4814) üzenetére


Flashget
félisten

2004-ben az unió 10 évet adott nekünk ez fog letelni 2014 év végén és nem lesz hosszabbítás.
2012 a régebbi uniós tagokra vonatkozik. angliában pár napja/hete lekapcsolták az utolsó analóg sugárzót is.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#4818) cigam válasza Flashget (#4817) üzenetére


cigam
félisten

Ránk is vonatkozott a 2012, de 2015 az uccsó határidő. [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4819) Flashget válasza cigam (#4818) üzenetére


Flashget
félisten

"2014 vége az igazi határidő"

de ez már majd 2 éves cikk azóta változhattak a dolgok.

Realme GT Master Edition

(#4820) Adama123 válasza Flashget (#4819) üzenetére


Adama123
tag

Továbbra is 2014 vége a céldátum.

http://www.hirado.hu/Hirek/2012/10/31/09/Digitalis_atallas_lekapcsoljak_a_barcsi_tevetornyot.aspx

(#4821) Laca0 válasza Sunsetjoy (#4810) üzenetére


Laca0
addikt

Nálam is elég határeset a jelszint és a jelerősség. 82-84%
Miután kicseréltem a hdmi kábelt sima high speed-ről 1.3-asra, azóta nem akad a kép, felvétel közben sem.
Egy próbát megér.
.
Én is kérdeznék valamit: vettem egy új (használt. 2 éves) hdmi-s erősítőt, amibe bekötöttem a Wayteq HD95CX STB-t is. Az erősítőn be van kapcsolva mindenféle hdmi funkció, a hdmi passtrough is, ami kikapcsolt állapotban átengedné a hdmi jelet a tv felé. 2 problémám van:
1: amióta rákötöttem, ha kikapcsolom a wayteq-et, nem tudom visszakapcsolni, csak ha áramtalanítom (ill fake power off üzemmódban megy, de ugyebár az nem igazán megoldás)
2: hiába a pass-trough az erősítőn, ha bekapcsolom a wayteq-et, nem érzékeli az erősítő és nem továbbítja a jeleket.
Van valami ötletetek ezekkel kapcsolatban?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4822) ladlac


ladlac
tag

Üdv! Most szereztem be egy Samsung C650-et, amiben már van DVB-T tuner. Kisvárosi kábelszolgáltatótól jön az adás, kapom is szépen az 53 analóg SD adást. :D Viszont meglepetésemre fogom a Mindig TV ingyenes adóit is, akár HD-ban is (egymás után jön a kb. 20 digitális cucc, majd az 53 analóg). Emellett megtalálja az alap csomagot is (NatGeo, AXN...), aminél persze kiírja, hogy kódolt a jel. Az lenne a kérdésem, ha beruháznék egy Mindig TV Extra CA modulra plusz kártyára (tévében van foglalat), akkor tudnám nézni ezeket a kódolt csatornákat is? Kb. csak sportot nézek tévében, Sportklubom viszont nincs, az extra alap csomagjában pedig benne van, havi ezer forintot megérne nekem, ha megoldható. Szerintetek?

(#4823) darvinya válasza ladlac (#4822) üzenetére


darvinya
titán

Ha nem fedik egymás akkor igen, de csak az első 3 hónapban van 990Ft utána drágább.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4824) Laca0 válasza ladlac (#4822) üzenetére


Laca0
addikt

Csak nem Eurocable-es vagy? :D

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4825) Sunsetjoy válasza Laca0 (#4821) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Na persze. A jelerősség alaphelyzetben nekem 1-2%-nál nem ugrál többet 89-91 körül. DE! Scart csatlakozót kell használni a TV/VHS miatt, HDMI-ről álmodni sem lehet.

Azt vettem észre, hogy előfordult az, hogy valamikor tudok venni fizetős csatornát (pl. AXN), és át tudok kapcsolni egy másikra (pl. Cool). Valamikor pedig nem engedi, kiírja, hogy ha átváltok, akkor megszűnik a felvétel.
Volt olyan is, hogy véletlenül 2 felvétel is tudott menni egyszerre (TV2 és RTLKLUB)...

Néha kiszedem a pendrive-ot (hogy felrakjak rá netes sorozatot). Néha meg az USB sebesség azt mutatja, hogy 1 HD és timeshift, néha meg azt mutatja, hogy 1 SD és timeshift elérhető (a sebességből számolja ugye). Lehet köze ennek a felvétel közbeni másik csatorna akadásának?

Bár érdekes ez az antennás megoldás is: a 2-3 méterre lévő erkélyajtó (majdnem full üveg), ha fullra ki van nyitva, vagy valamilyen pozícióban áll, nincs jel felirat. Ha kicsit arrébb áll a nyitása, vagy be van zárva, akkor jó. Szóval lehet, hogy az egész ide vezethető vissza...

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#4826) Laca0 válasza Sunsetjoy (#4825) üzenetére


Laca0
addikt

A pendrive-ok írási sebessége nem igazán alkalmas a felvételre. Teljesen más az adatelérési módszere, mint a hdd-nek. Azt javaslom, hogy próbált ki hdd-vel is a felvételt.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4827) Watt25 válasza Laca0 (#4826) üzenetére


Watt25
veterán

A pendrive-ok írási sebessége nem igazán alkalmas a felvételre. Teljesen más az adatelérési módszere, mint a hdd-nek.
Kifejtenéd mindkét mondatodat? Kíváncsi lennék a magyarázatodra! (A második mondatnál leginkább arra, hogy miért gond a "másfajta elérés".)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4828) darvinya válasza Watt25 (#4827) üzenetére


darvinya
titán

Gondolom I-II. generációs USB1-es pendriver-ra gondolt aminek nincs meg a Mbps-es sebessége, de azok max. 2Gb-osak voltak.

Nekem van egy 4Gb-os HP rendszer indító kulcs pendriver-om és az gyorsabb mint a HDD.
De lehet, hogy a pendriver NTFS addig a USB HDD FAT-os és ebből eredő a sebesség különbség, bár ezt kétlem.

HDD max. 21Mbps
Pendriver max. 42Mbps

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4829) kigyi_23 válasza Laca0 (#4826) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem értem a problémát semmi probléma a prendrive-ok adatelérési módszerével.
Egy pendrive adatelérési sebessége sok esetben jobb a HDD-k elérési sebességénél.
Mi forgalmazunk olyan pendrive-ot ami valós 70Mb/sec sebességre képes ami azért elég egy akármilyen HD anyag olvasására írási sebessége stabil 30Mb/sec még az is elég egy egész mux felvételére egyszerre.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4830) Flashget válasza Laca0 (#4826) üzenetére


Flashget
félisten

Kingston DT400 8GB-os penre aminek 10MB/s az írás simán tudok rögzíteni a samsung D6500 tv-vel. itt ami számít hogy 10Mb/s legyen az írás azt fogadja el a tv csak. 5Mb/s nem jó neki.

Realme GT Master Edition

(#4831) Laca0


Laca0
addikt

Gyerekek... akkor olvassatok utána, hogy hogyan is működik egy pendrive...
Nem erre találták ki. Folyamatos írás-törléstől hamar tönkremegy, mert mindig ugyanoda ír a szekvenciális tárolás miatt. Az SSD-knél külön algoritmusok ügyelnek arra, hogy minél változatosabban írják ki az adatokat, hogy az egyes cellák nagyjából egyformán legyenek kihasználva. Pendrive-nál, memóriakártyánál nincs ilyen áramkör.
Ergo nem használhatók erre a célra. Egy darabig elmegy, de hamar tönkremehet egy pár cella, ami gondokat okoz.
Ezért nem ajánlott gyakori felvételekre használni. Egy-egy műsor felvételére alkalmas, de a timeshiftig kinyírja.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4832) Murphistic válasza Laca0 (#4831) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Részben egyetértek, de akkor ne is használjuk a pendriveot, mert tönkremegy?

Én általában emiatt csak akkor törlöm a pendriveot, ha már nincs rajta hely az adott felvételhez. ( Bár kissé paranoiásnak is érzem magam miatta, mert eddig az összes elhalálozott pendriveom egyszerre adta meg magát és nem az adatcellák elfáradása miatt ).

A timeshiftet még elhiszem, bár sohasem használtam ezt a funkciót, viszont a szekvenciális felvételben nem látok kivetnivalót. Akkor hülyeség lenne a memóriakártyára rögzítő videokamera is?

Sőt, a pendrive nekem előnyösebbnek tűnik felvételre, mert kevés áramot fogyaszt (nem terheli az STB-k tápegységét-ez persze nem vonatkozik a külső tápegységes HDD-kre), csendes ( ha közben nézném is a TV-t ). Valamint nem megterhelő 2 darabot is használni, ami jól jöhet, ha a nemrég felvett anyagot fel akarjuk dolgozni, de közben megint fel szeretnénk venni valamit.

Ráadásul nem tudom mennyire ésszerű több 100GB-nyi adatot rábízni egy STB fájlkezelésére, amelyeknél azért elég gyakran előfordul, hogy nem éppen kifinomult a szoftverjük, vagy egyéb gond miatt elintézik az adataidat ( tudom, biztonsági mentés, de kétlem, hogy a TV-felvételekről valaki biztonsági mentést készítene )

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#4833) darvinya válasza Laca0 (#4831) üzenetére


darvinya
titán

Ez talán a régiekre és gagyi minőségre igaz.
Nem véletnül van a jó minőségűeken leírva a pontos paraméterek.

Rendszer indító kulcs pendriver ami félig a rendszer ott csücsül az 5-dik alkalomkor meghalna.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4834) Kernel válasza Murphistic (#4832) üzenetére


Kernel
nagyúr

Sokkal praktikusabb a merevlemeznél, ha egy pendrive mindig ott figyel bedugva, mert így bármikor csak rányomok a felvételre és ennyi. Akár csak azért, mert egy műsor nézése közben csörög a telefon. Nekem elég csak a kieső részt visszanézni, ehhez nem kell timeshift, soha nem használom.

Vagy 2 éve vettem erre a célra egy akciós Maxell-t olcsón, azóta el van magának. Pedig volt egy időszak, amikor a számítógépről 720p sorozatokat ezen hurcoltam át a boxhoz, azt is kibírta.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4835) Laca0 válasza Murphistic (#4832) üzenetére


Laca0
addikt

Elhiszem, hogy kényelmesebb. Ez természetes. Csendes, szinte nem is fogyaszt, bármikor indítható a felvétel. Szerencséd van, hogy eddig még nem halt meg. A STB-k nem hiszem, hogy inteligens módon írnának rá. De használd nyugodtan tovább. Egyébként honnan tudod, hogy mitől mentek tönkre a pendrive-ok nálad, ha nem a folyamatos írás miatt?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4836) Laca0 válasza darvinya (#4833) üzenetére


Laca0
addikt

Az írásról volt szó, nem az olvasásról. A rendszerindító-gyorsító pendrive gyakorlatilag csak olvas. Úgy van a rendszer kialakítva, hogy onnan tölti be az induláshoz szükséges rendszerfájlokat. Oda csak akkor ír, ha valamit frissíteni kell rajta.

Kernel:
Nem 10-20 írásról van itt szó, hanem folyamatos írásról-törlésről. Kb. 1 évet bírnak ilyen körülmények között a pendrive-ok.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4837) darvinya válasza Laca0 (#4836) üzenetére


darvinya
titán

Hát ez nagyon kétlem(tudom).
Ha az nincs egyáltalán is rendszer a gépen.
Még a registry is ott van.

2010. dec. 24-én de. vettem Tesoba, mert sürgősen kellett.
Úgy kellett harcolnom érte, mert már nem rakták ki csak azokat a gagyi sz@rokat.
Lassan 2 éve.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4838) Laca0 válasza darvinya (#4837) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem mindegy, hogy mit gondolsz vagy tudni vélsz. Kicsit olvass után a flash memóriák működésének.

Én csak egy tippet adtam Sunsetjoy-nak, hogy próbálja ki hdd-vel. Ennyi. Egy próbát megér, szerintem.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4839) Murphistic válasza Laca0 (#4835) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Az STB nem ír rá intelligensen, ugyanúgy, ahogy a PC sem.

Én azt nem értem, hogy miért ellenzed ennyire a pendrive használatát az STB-vel. ( Az érveid nem tűnnek megalapozottnak egyszerű otthoni használatot feltételezve ) Ami furcsa nekem, hogy folyamatos írás-olvasást emlegetsz. Például az általam használt STB timeshiftnél is elméletileg kihasználja a teljes fennmaradó üres helyet. Nem egy pár 100 megabájtos részt használ és nem is lehet állítani, ahogy egyes PC-s programokban. Ebben az esetben a timeshift nem megterhelőbb a felvételnél.

Igen, a flash memória elhasználódik idővel. Viszont, hogy csak egy évet bírjon ki szerintem nagyon durva igénybevételnek kell kitenni. Például 16 GB-ra simán ráfér akár 4 óra HD felvétel is ( MindigTV-ről ). Wiki szerint 3000 ciklust kibír egy pendrive. Vegyük a tizedét, hogy kb. 1 év legyen az élettartama. Viszont ehhez is naponta minimum 4 óra felvételt kell készítenünk. Ezt azért már nem nevezném mindennapos felhasználásnak.

Hamarabb el tudom képzelni az elhasználódást akkor, ha valaki pendriveon szerkeszt egy dokumentumot és mindig ugyanoda menti el a módosításokat. Így szinte csak az a pár 100kB-os terület használódik el.

A megmakkant pendrivejaim valószínűleg elektromos problémák miatt mentek tönkre ( tápegységes USB hub 5V-nál többet adott tápfeszültségnek )

Amúgy nagyon úgy néz ki, hogy nem fogunk dűlőre jutni :) .

Szerintem nem azért estünk neked, mert HDD-t ajánlottál próbának, hanem mert leszóltad a pendriveokat. Vérzett a kisujjad, ne csodálkozz ha megjöttek a cápák ;] .

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#4840) Kernel válasza darvinya (#4837) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van itt egy jónak látszó cikk, még magyar is ráadásul:

ReadyBoost, a szegény ember SSD-je

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4841) darvinya válasza Kernel (#4840) üzenetére


darvinya
titán

És Ezt most hogyan.

Eleve nekem winXP-m van.
És ez speciális saját konfig van.
Hogy ez mire kell azt nem fejtem ki.

Ismerem ezt a gagyi eljárást, de itt nem rendszer képről beszélek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4842) Laca0 válasza Kernel (#4840) üzenetére


Laca0
addikt

A ReadyBoost tervezésekor figyelembe vették, hogy ezek a meghajtók véges írási és olvasási műveleteket képesek elviselni, és úgy hangolták a lemezműveleteket, hogy a képfájl létrehozása után főleg olvasási műveletekre használja a rendszer. Az előtöltés által létrehozott lemeztérkép változásával együtt frissül a readyboost fáj, tehát ha a rendszert már aktívan használjuk nagyobb teljesítmény érhető el, minimális írási művelettel.

Mit gondoltok, miért optimalizálták úgy a readyboost-ot, hogy minimális írási művelettel járjon?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4843) Laca0 válasza Murphistic (#4839) üzenetére


Laca0
addikt

Költői kérdés: ha odaadod a teljes tárhelyet a timeshift-nek, akkor ha hirtelen fel kell venni egy filmet, mit csinálsz?

Nem jó az okfejtésed a ciklusszám tekintetében. Vegyük a 3000 ciklus élettartamot. Ha csak naponta 1 írás történik, akkor akár 8 évig is "elélhet". De ezt nem így kell elképzelni. Van a pendrive-nak is egy úgynevezett fálj allokációs táblája (FAT). Ide írja a rajta található fájlok címadatait, melyik fájl, milyen blokkokon tárolódott. A STB is számtalan fájlt hoz létre, miközben megy a timeshift. Tehát nem csak azt kell nézni, hogy mennyiszer írunk rá "hasznos" adatot, mert az ilyen "adminisztratív" írás is írás! Ha csak bizonyos méretű tárhelyet hagyunk a timeshift-nek, akkor az folyamatosan ír és töröl. Egy bedugva tartott pendrive nagyon kényelmes, de folyamatos terhelésnek van kitéve. Ha valaki ilyet használ, vegye figyelemebe, hogy véges az élettartama. Ez a lényeg. Elkerülhető a korai halál, ha jó minőségű pendrive-ot használsz. Az tovább bírja. Vagy simán csak szerencséd van, kifogtál egy jót.

De mindegy, úgy látom úgysem hiszitek el nekem és nem is vagytok hajlandóak utánanézni.
Egy hdd nagyságrenddel több írást képes elviselni, mint egy flash tároló. Ez tény. Ha elhiszitek, ha nem.
Pl. az SSD-k fejlesztésének legfontosabb feladata a blokk-kihasználtság megszervezése, hogy nagyjából egyforma mennyiségű írás történjen minden blokkon. Ez a leggyengébb pontja a flash memóriáknak.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4844) Murphistic válasza Laca0 (#4842) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Mert 2007 előtt lassabbak voltak a pendriveok mint manapság és az írási sebességük csak visszafogta volna a rendszert, de az olvasás már elég gyors volt? ;]

Nem tudom benne vagyok-e a többes számban, de azért leírom még egyszer :) . Igen, tudok(-unk) róla, hogy a flash memóriák elhasználódnak, minden egyes írás egy szög a memóriacella Faraday-kalitkájába.

Viszont szerintem a mai USB-kulcsoknál mindennapos felhasználásnál már nem ez a fő gond, ahogy a többiek is írták, akik TV-felvételre használnak ilyen eszközt és a pendriveos topikban is a fő hibaforrás, hogy az adattároló felszívódik valamelyik nadrágzseb mélyéről :) .

Szerk: (#4843) Laca0: Igen, a FAT-táblában van információ az adott fájlról, köztük pl. a méretéről is. Ha igaz lenne, amit írsz, hogy minden egyes blokk írása után frissíti ezt az adatot, akkor kb. egy fájl felvétele közben elintézné a FAT-táblát tartalmazó blokkokat. Ezért van az, hogy a Windowsban megnyitott fájl mérete is csak akkor frissül ha lezárta azt az adott program.

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#4845) Murphistic válasza Laca0 (#4843) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Már nem tudtam szerkeszteni.
Ha a Timeshift már annyi ideje futott, hogy nincs elég szabad hely, akkor már nem tudok felvenni. Viszont a Timeshift leáll a Stop gombbal és akkor már felszabadul az összes addig lefoglalt hely. Egyébként az STB nem hoz létre sok fájlt: egy mappa + max. 2 GB-os TS-fájlok + 1 segédfájlt, amennyiben egyszer le volt játszva az adott műsor ( itt tárolja az STB, hogy hol hagytuk abba a nézést )

Szerk.: B*szki! Megvan mit értettem félre. Most jöttem rá, hogy te úgy veszed, hogy ha a pendrive be van dugva, akkor folyamatosan megy a timeshift. Az én STB-men csak akkor, ha előzőleg elindítottam. A folyamatos Timeshift tényleg durva lenne, de még úgy is elég sokat ki kell bírnia a pendrivenak, mert a FAT-tábla tényleg nem frissül annyiszor ( merevlemeznél lenne ez izgalmas, ahogy a fej ide-oda ugrálna a FAT-tábla és a fájl között )

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#4846) Laca0 válasza Murphistic (#4845) üzenetére


Laca0
addikt

Igen, úgy gondoltam, hogy folyamatos a timeshift. Különben nincs értelme. Ez az én véleményem, de mindenki úgy használja, ahogy neki jó. Ne értsetek félre, nem beszélek a pendrive ellen, csak jelzem, hogy nem az a legjobb megoldás egy dvb-t stb-hoz. Persze ha valaki nem használ folyamatos timeshift-et, akkor nyilván nem használódik el olyan hamar.
Nekem egy 160GB-os 2,5"-os notebook hdd van rákötve és folyamatos a timeshift, hogy megállítható és visszatekerhető legyen az adás. Én így szeretem. Úgy látom, nem mindenkinek fontos ez a funkció.
Egyébként ez is csendes, és nem kell külön ki-be kapcsolgatni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4847) cigam válasza Laca0 (#4846) üzenetére


cigam
félisten

Ez az elhasználódás igazábol nem olyan gáz, hisz a legtöbb pendrivera több év(sőt élettartam) gari van.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4848) Watt25 válasza Laca0 (#4831) üzenetére


Watt25
veterán

Ismét megismétlem amit te írtál:
A pendrive-ok írási sebessége nem igazán alkalmas a felvételre. Teljesen más az adatelérési módszere, mint a hdd-nek.
A két mondatból az ember a következőt gondolná:
1. A mai pendrive-ok írási sebessége nem elég a digitális csatornák rögzítésére...
2. Valahogy máshogy kerülnek fel az adatok a pendrive-ra, mint a HDD-re, ami valamiért nem jó.

Egyik állítás sem igaz.

Azt tudjuk, hogy a flash memória nem örök élet. De ettől még használható a pendrive is rögzítésre. Sőt, lehet, hogy sokan azt mondják, hogy akkor is tojnak rá, hogy évente tönkremegy, hiszen csak pár ezer forint egy pendrive...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4849) darvinya válasza Watt25 (#4848) üzenetére


darvinya
titán

Akkor a mai „okostelok” pár hónapig élnek e logika szerint, mert bennük is flash RAM belsőtároló van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4850) Laca0


Laca0
addikt

Nekem 8, hogy mit hisztek. Használjátok nyugodtan, mintha hdd lenne. Vigyétek nyugodtan vissza a boltba ha elromlik, úgyis garanciális. Végülis ez tényleg jó taktika, csak ne 1 év garost vegyetek...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.