Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) kispuszli


kispuszli
csendes tag

Aki tudja segítsen!!
A beltérihez az antennát hogyan kell pontosan beállítani,mert egy idő után (2-3hónap),
nincs jel,ami addig jó volt az hirtrlen elromlik????
http://kmdholding.com/hu0bsnf

(#3302) bigdady válasza galiba1 (#3290) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#3303) zzola


zzola
félisten

"ÚJ DVB-T TELEPHELYEK ELINDÍTÁSA
Augusztus: Kis teljesítményű telephelyek: Pécs-Diana tér." :Y
Kíváncsi vagyok, Kozármislenyben be lehet-e majd fogni...

[ Szerkesztve ]

(#3304) galiba1 válasza zzola (#3303) üzenetére


galiba1
csendes tag

Ott nem jön be a Misina-i adó???

(#3305) zzola válasza galiba1 (#3304) üzenetére


zzola
félisten

De fogható, viszont a B Multiplex (MinDig TV Extra Családi csomag) nem. Abban bízom, talán lesz az említett helyen...

(#3306) Bozek válasza zzola (#3303) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hát, én a helyedbe nem sok reményt fűznék hozzá.

Itt nincs fent a Diána tér se:
http://frekvencia.hu/dvb-t-hng-bmux.htm

Na meg amúgy is elég gyenge lesz a jel, az "A" multiplex-en a Misina-tető 61,7 kW-al ad jelenleg, míg a Diána tér 0,13-al fog adni.

[ Szerkesztve ]

(#3307) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Mi lehet az oka annak, hogy a "B" Multiplex lefedettsége ilyen csekély? Talán az analóg sugárzás foglalja a frekiket, vagy mi? Mert ugye Kab-hegy nem gyenge adótorony és nincs rajta a B csak az A meg a C. Amúgy meg érdekesség, hogy elvileg 100KW ugye mindkettő, de különböző jelerősséggel fogható nálam a két multiplex ez máshol is jelentkezik?

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3308) galiba1 válasza kigyi_23 (#3307) üzenetére


galiba1
csendes tag

Hát mivel nem azonos frekin nyomják az A- és C-muxot (61, 64). Bár túl nagy eltérés gondolom nincs köztük. Elvileg a magasabb frekin (64-es) gyengébb a vétel.

(#3309) kigyi_23 válasza galiba1 (#3308) üzenetére


kigyi_23
addikt

Eltérés 20-30% és az azért nagy!

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3310) club1 válasza kigyi_23 (#3309) üzenetére


club1
veterán

Okozhatja a nagy eltérést egy nem megfelelő erősítésű/nyereségű (nem valódi szélessávú) antenna is.

(#3311) kigyi_23 válasza club1 (#3310) üzenetére


kigyi_23
addikt

Valódi szélessávú antenna. Direkt DVB-t vételre való.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3312) club1 válasza kigyi_23 (#3311) üzenetére


club1
veterán

Attól, hogy ráírják a DVB-T-t, még lehet vacak az antenna. A silányabb minőségűekre nagyon jellemző, hogy míg egy valódi szélessávú antenna 850 MHz-en is tudja a maximális nyereségének 60-80%-át, addig a gagyi nyeresége ekkorra más leesik 0 dB-ra.

(#3313) galiba1 válasza kigyi_23 (#3311) üzenetére


galiba1
csendes tag

Én is kínlódtam annak idején a Karancsi adóval (A-38, B-55, C-62). A 38-as jött 84%-os erősséggel, a 62-es 70%-al. Az 55-ös meg csak 20-22%-al. De ha az arrébb vittem az antennát 1m-rel, akkor az 55-ös jött 70%-al a 62-es meg sehogy. Úgyhogy maradt az eredeti helyén, mert nincs előfizetésem rá. De amióta megemelték a Karancsi 55-ös teljesítményét, azóta felugrott 82%-ra (elég érdekes, mert annyira sok nem volt az emelés). Bár azóta a szlovákot (54-es) nem tudom fogni. Szóval az adó antennák elhelyezkedése a tornyon sem egyforma. Vannak amik feljebb vannak, vannak amik inkább nyugat felé néznek, stb. Mivel a tornyon is van egy korlát, hogy már egy része foglalt, tehát oda már nem tudnak új adó antennát szerelni. Ezért is lehet, hogy az egyik mux adói jobban sugároznak feléd, a másik mux kevésbé. Egy kis antenna állítás a közepes erősségre mindkét mux-nál, biztos van olyan pont.

(#3314) kigyi_23 válasza galiba1 (#3313) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem kínlódok vele az m1-et fogó mux 90-100%-os jelminőség és 60-70%-os jelerősség mellett megfelel. RTL és TV2 úgy sem megy nagyon, mostanában úgy is a sporton lesz a hangsúly :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3315) BTO


BTO
őstag

:DD

semmi sem tökéletes

(#3316) Nordik


Nordik
őstag

2 szobába mediaboxxal együtt be van vezetve a kábel. Szeretnénk a harmadik szobába is adást, viszont az nagyon ritkán lenne használva. Nem lehet megoldani egy kábel áthúzásával, hogy ne kelljen oda is külön havonta fizetni a boxért?

(#3317) kigyi_23 válasza Nordik (#3316) üzenetére


kigyi_23
addikt

Attól függ milyen box :) Na meg a távolság sem mindegy.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3318) Nordik válasza kigyi_23 (#3317) üzenetére


Nordik
őstag

Mind a két szobában Telefunken 280C van, kártyaolvasós. A Távolság olyan 4-5 méter lenne kb.

(#3319) darvinya válasza Nordik (#3318) üzenetére


darvinya
titán

De akkor az egyik box képét duplikálod, ha sem tv vagy box-ot nem akarsz.
Ebben tisztában vagy, mert olyan nincs, hogy ketté osztod a box-ot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3320) Nordik válasza darvinya (#3319) üzenetére


Nordik
őstag

Szóval megoldható? Ez mit jelentene a gyakorlatban, hogy duplikálom?

Tehát hogyan kössek és mit, hogy használható legyen a dolog és ne legyen belőle probléma?

(#3321) darvinya válasza Nordik (#3320) üzenetére


darvinya
titán

Milyen tv-n megy most és milyen tv-re menne át.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3322) Nordik válasza darvinya (#3321) üzenetére


Nordik
őstag

Sima CRT TV mind.

(#3323) darvinya válasza Nordik (#3322) üzenetére


darvinya
titán

Mindkettő?
Ha igen akkor egy scart elosztó(jó minőségű ami kiegyenlítőként tud) és egy olyan hosszú scart kábel ami oda elér.
Vagy egy RCA kábelekkel ahol a kép jól szigetel.
Ha nem akkor csak kábelek kellenek, mert az elsődleges a HDMI-n megy.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3324) azbest válasza Nordik (#3322) üzenetére


azbest
félisten

a)
Ez esetben a box scart kimenetére tehetsz elosztót (500 - 2000 Ft közt látni [link]) amibe a mostani tévét dugod, meg a másik tévéhez vezető hosszabb scart kábelt. Viszont nem tudom, ez mennyire rontja a kép minőségét. Meg az is lehet, hogy olyannal működik csak jól, amin kapcsolgatni lehet, hogy melyik kimenetét használja. Másrészt érdemes megnézni, hogy annyi méteres scart hosszabbító mennyire drága, mert lehet, hogy nem éri meg. Szerk: mondjuk 5 méterért ez nem sok: [link]

b)
a box scartjára egy régi videomagnó vagy rf modulátor kötése, amely a videó jelet kiadja normál antenna kábelen magából. Azt az antenna kábelt pedig két felé osztva a tévék rf antenna bemenetére kötve mindkét tévé ugyanazt az adást mutatja. Valószínűleg némileg rosszabb lesz a képminőség így.

c)
az egyik tévét lecserélni hdmi bemenetes újabb fajtára és a lapostévé a hdmi kábelen, a crt tv a scart kábelen csatlakozna a tévéhez.

Talán a b a legolcsóbb, azt hiszem. A távirányítót persze csak a box látóterében tudod használni.

(#3325) Nordik:
persze behozható minden csatorna mindkét tévén. Persze egyszerre mindkettőn csak ugyanazt, hisz a boxból kimenő képet mutatják. A boxon lehet csatornát váltani úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#3325) Nordik válasza darvinya (#3323) üzenetére


Nordik
őstag

Igen az összes CRT. És ebből semmi nem tűnne fel a szolgáltatónak? Ugyanúgy be lehet hozni az összes csatornát a 3.-ik TV-n is illetve lehetne kapcsolgatni?

Csak mert most a box távirányítójával megy a kapcsolgatás

(#3326) Dave1984


Dave1984
őstag

Sziasztok.Valaki tudna mondani pontos dátumot,h.a szekszárdi erősítőt mikor kapcsolják be?Honlapon csak annyi szerepel,h.júniusban!Ok,de hányadikán:-)

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#3327) darvinya válasza Nordik (#3325) üzenetére


darvinya
titán

Nem amit most kapcsolgatsz az lesz, ezt nevezük duplikálásnak.
Tehát amit nézel itt az lesz ott.
Amire utólag utalsz az a két dekóderrel lehet megoldani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3328) Nordik válasza darvinya (#3327) üzenetére


Nordik
őstag

Hát köszönöm a segítséget!

Megnézem az árakat, de azthiszem nem éri meg a bajlódást. Azért köszönöm! :R

(#3329) galiba1 válasza Dave1984 (#3326) üzenetére


galiba1
csendes tag

(#3330) Dave1984 válasza galiba1 (#3329) üzenetére


Dave1984
őstag

köszönöm szépen:-)

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#3331) mukibuci válasza Dave1984 (#3326) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Elindult a digitális sugárzás Szekszárdon

Az Antenna Hungária Zrt. 2012. június 5-én elindította a digitális földfelszíni televíziós sugárzást a szekszárdi Kálvária-hegyen található telephelyéről.

A MinDig TV és MinDig TV Extra programok az 52-es, 37-es és 67-es csatornákon érhetők el a megyeszékhelyen.

via fb

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3332) Kernel válasza Nordik (#3316) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem is ki van vezetve a konyhába, természetesen azonos műsor megy mindkét helyen, de nem gond. Én egy rossz videómagnóból bontottam modulátort és azt építettem hozzá a vevőboxhoz. Az USB csatlakozóról kap 5 V tápot, de ezt akkor inkább hagyjuk, nem laikus téma.

Előtte próbáltam egy koax kábelen csak magát a kompozit-videójelet kivinni, működött. De az csak a kép. Kellett volna mellé külön hangkábel is, legalább egy (ha elég a mono). Végül inkább modulátort építettem be, mert annak elég volt egy szál koax.

Neked elvileg jó lenne a képen látható valamelyik elosztó, 5 méteres RCA-kábeleket pedig lehet kapni hozzá.

Itt a felső képen baloldalt nem látszik, hogy SCART-aljzatban végződik a szerkezet, aki esetleg nem látott még ilyet:

A SCART-kimenet tartalmaz RGB és kompozit csatlakozási lehetőséget. A kompozitjel (sárga RCA) mehet a másik szobába, valamint a bal/jobb hang (fehér/piros).

A jobb képminőséget adó SCART-RGB pedig csatlakozhat a belső TV-hez. Tapasztalatom szerint egy SCART-kimenet gond nélkül ellát párhuzamosan két TV-t, akár RGB, akár kompozit kimeneten.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3333) Watt25


Watt25
veterán

Az a hír járja, hogy Budapest környékén a 650MHz-en van 3D-s teszt adás... (Persze én is csak a másik fórumról hozom az infót.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3334) BTO válasza club1 (#3312) üzenetére


BTO
őstag

való igaz vannak jó nyereségü sima UHF antennák is amire bincs ráirva DBV-T
[link]

pl ez is fóleg oda ahol magasabb frekiken vannak a csatornák -multiplex-

semmi sem tökéletes

(#3335) Flashget válasza Watt25 (#3333) üzenetére


Flashget
félisten

melyik fórum?
és a freen jön vagy a mindigtvextrán?

Realme GT Master Edition

(#3336) Bozek válasza Flashget (#3335) üzenetére


Bozek
nagyúr

Itt írnak a 3D adásról:
[link]

Vagy itt is:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3337) Dave1984 válasza mukibuci (#3331) üzenetére


Dave1984
őstag

Köszönöm neked is:-)
Egyébként dombon lakom és kb 300méterre van légvonalban az antenna.Egy szál réz drót elég a vételhez:-D

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#3338) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

E-számla csak Postpaid szerződés esetén igényelhető.

vajon mikor tudatosul bennük, hogy negyed éve át lett váltva előfizetéssé :F bezzeg a csekket azt küldik szorgalmasan :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3339) azbest válasza mukibuci (#3338) üzenetére


azbest
félisten

Hívd fel vagy írj az ügyfélszolgálatnak emailt. Ha levelet írsz nekik, akkor a szerződésszámot érdemes beleírni. Megoldják a problémádat.

(#3340) Watt25 válasza Flashget (#3335) üzenetére


Watt25
veterán

Tudtommal ingyenesen fogható, de mire hazaértem, már én is lekéstem róla, lekapcsolták.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3341) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

PC-re szeretnék mindigtv-t megoldani.
Bp 11.ker fegyvernek utca panelben lakok, elméletileg a széchenyi hegyi adóra tisztán rálátok 5km-re lakok tőle kb.

Mit vegyek a pc-mhez hogy a lehető legolcsóbban kijöjjek belőle? (csak az ingyenes adásokat akarom fogni (főleg m1, rtl, tv2)

Köszi!

(#3342) HUNited


HUNited
senior tag

Üdv!

UPC kábeltv-t és (erősítős) beltéri antennát szeretnék használni egyszerre egy tv készüléken (mindigtv hd adásai miatt). Van egy kb 20 éves elosztóm, a gond csak annyi, hogy a beltéri antenna zajosítja a kábeltv képét (szemcsés lesz tőle), gondolom azért mert a beltéri jelerősítős (ha a jelerősítést csökkentem, a kép szemcséssége is csökken, ha kikapcsolom, a kép tű éles lesz).

Van erre valami megoldás?

(#3343) HUNited


HUNited
senior tag

bocs véletlen dupla (nem találtam a hsz-em)

[ Szerkesztve ]

(#3344) Watt25 válasza G@ß! (#3341) üzenetére


Watt25
veterán

Bármilyen olcsó USB-s DVB-T tuner-t.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3345) G@ß! válasza Watt25 (#3344) üzenetére


G@ß!
őstag

antenna kell hozzá?
köszi

(#3346) Watt25 válasza G@ß! (#3345) üzenetére


Watt25
veterán

Adnak hozzá botantennát, ami tuti elég, ha rálátsz a Széchenyi toronyra.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3347) Flashget válasza Bozek (#3336) üzenetére


Flashget
félisten

ezt tudtam, hogy az olimpia alatt, csak azt hittem most a foci EB alatt is lesz.

Realme GT Master Edition

(#3348) virmik1


virmik1
csendes tag

Tisztelt Szakértők!
Tanácsra lenne szükségem. Új vagyok a dvb-t fronton. Adott egy strong srt 8903-as készülék, a Száva u.-i adótól 2 km-re lakom, de sajnos ellenkező irányú kilátással, első emelet és panel. Egy nagylepke van kinn az erkélyen, ami egy régi darab, egyszerű nyák-lemezes erősítővel. Visszavert jelet veszek, amit még fák lombja is befolyásol. A tapasztalatom az, hogy többnyire jó a vétel a mux-c-n, ami 50% jelszint és 60% minőség. Viszont esős, szeles időben nézhetetlen, rendszeresen nincs jel.
Tudom, lepke helyett Synaps AHD 343 lenne a megoldás, de hátha segítene rajtam az erősítő cseréje.
Tehát a konkrét kérdésem: ilyen körülmények mellett érdemes ezt a nem túl nagy összeget a cserére áldozni és ha igen, a három klf. erősítésű (15/24/30 dB)közül melyiket válasszam? Valójában azt nem tudom, hogy egy esetleges túlvezérlés mit eredményezne? Lehet-e a túlerősített jelet egyszerű eszközzel (osztó) lenyomni, vagy vehetek egy gyengébb erősítőt ilyenkor?
Köszönettel: Miklós

(#3349) Bozek válasza Flashget (#3347) üzenetére


Bozek
nagyúr

Rosszul olvastad. Idézek a második linkből:
"az Antenna Hungária az MTVA-val együttműködésben dedikált 3D csatornát indít, egyelőre természetesen csak teszt jelleggel. A csatornán a tervek szerint a foci EB-ről illetve az olimpiáról is lesznek közvetítések"

Illetve amit Te félreértettél:
"A 3D adó csak Budapesten illetve környékén lesz biztosan elérhető, de elképzelhető, hogy az olimpia idejére már több nagyvárosban is tesztelhetik a fogyasztók a 3D-t."

(#3350) Flashget válasza Bozek (#3349) üzenetére


Flashget
félisten

igen az uccsó nem olvastam figyelmesen :R

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.